TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 22.11.2017 Karel, Press

Český trancový DJ Thomas Coastline a módní značka MDMA Fashion spojují síly v boji proti rakovině

Společný charitativní projekt přináší fanouškům elektronické hudby, a nejen jim, možnost podpořit koupí originálního trička s logem DJe boj proti rakovině. Thomas Coastline se s touto zákeřnou nemocí osobně utkal, když si na konci roku 2016 si vyslechl krutý ortel - rakovina tlustého střeva a metastázy. Nevzdal se a po roce intenzivní léčby, dvou operacích a několika chemoterapiích a následné biologické léčbě se jeho stav výrazně zlepšil a on se rozhodl vrátit rakovině úder. Ve spojení se značkou MDMA Fashion uvádí kolekci unisex triček a veškerý zisk z prodeje této kolekce věnuje dětským onkologickým pacientům nemocnice v Motole.

Napsat názor do DISKUSE
AKTUÁLNĚ
23.8.13'
 ARMIN VAN BUUREN - A STATE OF TRANCE EPISODE 627, 22-8-13 - Playlist
23.8.13'
 ROGER SHAH PRESENTS SUNLOUNGER - BALEARIC BEAUTY - Nová kompilace od Roger Shah
23.8.13'
 GLOBAL DJ BROADCAST - 22-8-2013 - Playlist show Markuse Schulze
22.8.13'
 SUMMERDREAM FESTIVAL - Ve Švýcarsku tento víkend proběhne festival s velkým trance lineupem
22.8.13'
 MARTIN GREDNER LIVESET - Záznam setu z party Crystal 7/2013
22.8.13'
 KUFFDAM & PLANT - SUMMER DREAM 2013 - Recenze nového singlu
 
CHYSTANÉ AKCE (nejbližší akce, které doporučujeme)
21.5.16' MARKUS SCHULZ - OPEN TO CLOSE - SASAZU
18.6.16' TRANCENATION: SUMMER EDITION V KLUBU GRANATINA
25.6.16' CITYFEST S ABOVE & BEYOND
 

 16.11.2017 Karel, Press

Exotická kráska Rinaly vystoupí na Transmission afterparty

V pražském klubu Space letos proběhne jediná ryze trancová after party po Transmission. Jsou zde vítáni všichni, co budou po tak skvělém eventu s mezinárodním přesahem mít ještě dostatek sil pokračovat. Zakončení party se bude konat v novém luxusním after klubu na Karlově náměstí 31, kde Vás čeká mezinárodní line up a top atmosféra. Kdo nejde na Transmission je rozhodně také vítán, klub je otevřen už od 21:00 a končí v 11:00 hodin. Vystoupí zde japonská diva Rinaly a slovenský Unbeat, které podpoří lokální DJové Francoa Le Geue a Jimmy Gellar. Akci si pod svá křídla bere agentura FAR Music Events.

Napsat názor do DISKUSE

 26.10.2017 Karel, Press

Festival Edmania odhaľuje mená a láka na bohatý lineup decembrovej edície

Trenčianske výstavisko EXPO CENTER bude v piatok 8 decembra hostiť tretie vydanie indoorového festivalu EDMANIA. Dva stage s dvoma prúdmi tanečnej muziky, ktoré nenechajú nikoho chladným, sú zárukou toho najlepšieho, čo tohtoročná sezóna na Slovensku ponúkne! EDMANIA začala svoju históriu písať len pred necelými dvoma rokmi a už sa úspešne zapísala do sŕdc mnohých návštevníkov. Organizátori na Slovensko za svoju krátku históriu priniesli 30 zahraničných mien (medzi nimi aj hviezdy ako Armin van Buuren či Sander van Doorn) a dali priestor dvadsiatke slovenských a českých DJov. Aktuálne EDMANIA team usilovne pracuje, aby v piatok 8. decembra pripravila pre návštevníkov dokonalý audiovizuálny zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať. "Pracujeme na tom, aby všetko klapalo - od vstupu do areálu, cez technické vybavenie, nabitý lineup až po najmenšie detaily, ktoré ocenia aj tí najnáročnejší návštevníci," informuje EDMANIA team.

Napsat názor do DISKUSE

 25.9.2017 Karel, Press

Transmission festival představuje téma noci a kompletní line-up

V sobotu 25. listopadu 2017 se uskuteční zbrusu nová edice Transmisison festivalu, který je na české scéně již 12 let. V jednom z nejmodernějších multifunkčních míst v Evropě a to v pražské O2 areně se propojí kouzlo taneční hudby s neobyčejnou vizuální show. Pro zdolání překážek každodenního života a pro dosažení vytoužených cílů, musíme často hledat energii hluboko ve svém nitru. Tato energie má nepoznané hranice a je rovna síle ducha statečného bojovníka! Stačí ji jen objevit a správně využít. Vydejte se s námi na vzrušující cestu nejznámějšími civilizacemi bojovníků a pojďte společně najít to, co každý nosí skryté v sobě. United Music vám přináší nezapomenutelnou show 'The Spirit of the Warrior', která díky množství laserů, světel a speciálních efektů ve vás zanechá silný zážitek, pohltí vaše smysly a pomůže najít v sobě ducha bojovníka. To vše s doprovodem nejlepší taneční muziky od světových DJs v pečlivě vyskládaném line-upu.

Napsat názor do DISKUSE

 4.9.2017 Karel, Press

EDMANIA pre fanúšikov pripravila veľké prekvapenie

Tanečný festival EDMANIA, ktorý začal písať svoju históriu len nedávno, pripravuje svoju tretiu zimnú indoor edíciu, ale prekvapil svojich fanúšikov aj správou o termíne letnej edície. EDMANIA 2017 sa uskutoční v piatok 8. decembra 2017 v halách EXPO CENTRA. Bude nasledovať úspešnú vypredanú edíciu EDMANIA 2016 a ešte úspešnejší open air, ktorého headlinerom bol kráľ žánru trance - Armin van Buuren. Organizátori sa pri zimnej edícii opäť vracajú ku konceptu dvoch rovnocenných stageov. Aj teraz bude jeden stage patriť trance a druhý mainstream EDM. Mená hostí EDMANIA zverejňuje postupne na svojom Facebooku . Opäť sa fanúšikovia tanečnej hudby môžu tešiť na skvelú audio-vizuálnu show, úžasnú atmosféru a skvelé hudobné výkony dvadsiatky DJov z celého sveta. Lístky aktuálne v predaji na Partymenu.eu za cenu 24,99€.

Napsat názor do DISKUSE

 3.9.2017 Karel, Press

Paul Van Dyk se po třech letech vrátí do Brna a rovnou s novým albem From Then On

Naposledy hrál v Brně v roce 2016 a den nato se nešťastnou náhodou zřítil z pódia na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Letěl šest a půl metru vzduchem a sanitka jej odvážela do nemocnice s poraněním mozku, dvakrát zlomenou a poraněnou částí páteře a spoustou podlitin a pohmožděnin. Nejhorší však bylo otevřené zranění na zadní části hlavy, které světoznámého Dje a tanečního mága Paula Van Dyka na tři měsíce upoutalo na lůžko a vozík. Kvůli poranění mozku se v podstatě znovu učil chodit a měl i obtíže s mluvením. Díky houževnatosti a bojovnosti se nakonec začal uzdravovat a pomalu se vrátil na koncertní pódia. Své uzdravení potvrdil nejen návratovými koncerty, ale i ohlášením očekávaného nového alba From Then On. V rámci turné k němu se po třech letech zastaví 23. března 2018 v Brně. Vstupenky na vystoupení v Bobycentru jsou od tohoto týdne exkluzivně v prodeji v síti TicketLIVE.

Napsat názor do DISKUSE

 1.9.2017 Karel, Press

Interview s Madwave + soutěž o volnou vstupenku na akci Trance Carneval

Vyzpovídali jsme pro Vás headlinera akce Trance Carneval, přední švýcarský DJ Madwave, který tuto sobotu 2.9.2017 v pražském P.M. Clubu odehraje svojí první regulérní klubovou noc v České republice. Dozvěděli jsme se o comebacku stylu trance ve Švýcarsku a také, že jednu z nových skladeb můžeme očekávat na prestižním vydavatelství FSOE Recordings či s jakou mixovanou kompilací Madwave málem získal status zlaté desky.

Napsat názor do DISKUSE

 20.7.2017 Karel, Press

Trance Carneval na konci prázdnin v P.M. Clubu v Praze

Na konci prázdnin v sobotu 2.9.2017 bude nově zrekonstruovaný P.M. Club nacházející se v Praze poblíž Palackého náměstí hostit akci Trance Carneval. Jak již název napovídá, bude se jednat o taneční party zaměřenou na trance music. Hlavními hvězdami večera budou mezinárodní DJové Madwave ze Švýcarska a Jase Thirlwall z Velké Británie. Dále též vystoupí John Gregory, Magnetic Point, Dreamseekers, Paul Steiner, Regix a Skyneth. Můžete se tedy těšit na nabitou trance party, kde kromě kvalitní hudby nebude chybět ani laser show a projekce na velké plátno. Klub bude otevřen od 21:00 hodin a vstupné je symbolických 200 Kč.

Napsat názor do DISKUSE

 14.7.2017 Karel, Press

OUTBURST500 - Mark Sherry Open to Close

United Energy s hrdostí představuje své druhé pokračování, kde jediným vystupujícím není nikdo jiný než legenda taneční hudby skotský rodák MARK SHERRY se svým OUTBURST500. V době, kdy mnoho umělců mění svůj herní styl a projev, Mark Sherry zůstává stále věrný své hudbě. Vystoupí v ojedinělém tzv. Open to Close setu. Během celého večera bude hrát několik hudebních stylů od deep-housových skladeb na úvod večera, přes tech trancoé klasiky a zakončovat večer bude opravdovým technem v pravém slova smyslu. Hudba která ma energii a show, která baví opravdu všechny. Mark sherry je headlinerem druhé United Energy a zve Vás na svou hudební cestu na kterou nezapomenete. Připravte se na strhující trancovou show ve velkém tempu s novým ozvučením Funktion One.

Napsat názor do DISKUSE

 29.6.2017 Karel, Press

Edmania - všechno co potřebujete vědět o Arminovi v Trenčíně

Už v utorok 4. júla opäť otvorí EDMANIA brány na trenčianskom EXPO CENTRE pre všetkých milovníkov kráľa tanečnej scény Armina van Buurena. Organizátori prinášajú timetable a všetky informácie, ktoré počas tejto nádhernej noci pod holým nebom budete potrebovať.

Napsat názor do DISKUSE

 26.6.2017 Freezer, Report

Máme za sebou 2. ročník Open Air festivalu s názvem CityFest, který se konal opět v Pardubicích. Přiznám se, že na tom prvním jsem nebyl a slibuji, že půjdu za trest klečet do kouta, protože jsem zřejmě o hodně přišel. Tento event je docela vážnou konkurencí pro božskou Transmission. Nabízí totiž fantastický koncept, kdy jedna stage je venkovní a jedna indoorová. Máte tedy na výběr, kde budete svůj čas trávit nebo to můžete všelijak kombinovat, dle libosti. Areál ve kterém se tento event odehrává poskytuje několik možností vyžití, ať už jde o atrakce, spousty stánků s občerstvením za docela přijatelné ceny, až po mini-ateliér, kde jste se mohli nechat vyfotit. Bylo zde i místo kde se dalo osvěžit studenou vodou. Počasí naštěstí eventu přálo naprosto ideálně. V předních řadách bylo docela příjemně, protože tam stínila velmi šikovně Tipsport aréna. Venkovní stage byla docela velkolepá a z dálky vypadala fantasticky, řekl bych skoro až futuristicky. Když se v pozdějších hodinách rozjel světelný park na plné obrátky a přidaly se lasery, tak to byla docela pastva pro oči. Velkou výhodou byly i obří obrazovky, kde se promítaly doprovodná videa nebo přímo aktuální dění na stagi. Teď už ale pojďme k tomu, co nás zřejmě zajímá nejvíce a to je hudba.

Napsat názor do DISKUSE

 20.6.2017 Karel, Press

CityFest představuje kompletní sestavu světových hvězd pro ročník 2017

CityFest představuje kompletní sestavu světových hvězd pro ročník 2017! Po elektrizující atmosféře prvního ročníku s Above & Beyond zavítá i v roce 2017 do krásného centra Pardubic Open Air Festival CITYFEST! V sobotu 24. června 2017 přivítá tento nový hudební festival hvězdné DJ's z nejužší světové špičky, na své si přijdou milovníci trance a progressive hudby, kteří míří do Pardubic z mnoha zemí celé Evropy. Line up 2.ročníku festivalu je poskládán z desítky hvězd nejvyšší světové úrovně, jejichž vystoupení jsou zárukou nezapomenutelné, více než 15 hodin trvající audiovizuální show! Headlinerem je legendární Ferry Corsten, jehož doplní egyptské trance hvězdy Aly & Fila nebo oblíbená německá dvojice Kyau & Albert. Fanoušci Armada Music budou zcela jistě potěšeni trojicí Mark Sixma, Orjan Nilsen a Khomha.

Napsat názor do DISKUSE

 12.6.2017 Karel, Press

Balaton Sound 2017 s Armin Van Buurenem se blíží

Balaton Sound je obří pětidenní párty na pláži maďarského jezera, kde se představí špička současné taneční hudební scény. Hvězdnému programu vévodí Hardwell, Armin Van Buuren, Axwell /\ Ingrosso, KYGO, KSHMR, Tiësto a spousta dalších! Festival se koná v Zámardí od 5-9. července. Zlevněné vstupenky jsou k dispozici do 14. června.

Napsat názor do DISKUSE

 5.6.2017 Karel, Press

DJ Eco zavítá do klubu Uhelna v Praze

Dámy a pánové, je nám velkým potěšením Vám oznámit, že 17.6.2017 vystoupí v Praze poprvé DJ Eco! Tento americký DJ a producent žijící v New Yorku je milovníkům trance music již velmi dobře znám. Na trance scéně totiž Eco není žádným nováčkem, dostává se mu velké podpory například od Armina van Buurena a vystupoval na velkých světově známých eventech jako Ultra Music Festival, Electric Daisy Carnival, Electric Zoo a A State Of Trance. Na konci roku 2016 vydal své druhé album Wolves, které bylo vyhlášeno nejlepším studiovým albem roku 2016. Tímto vítězstvím tak překonal světové špičky jakými jsou například Ferry Corsten, Markus Schulz, Alex M.O.R.P.H. či The Thrillseekers. Eco je charakteristický zejména svým emotivním progressive a uplift trancem a Vy navíc budeme mít možnost slyšet jeho exkluzivní producer set. Tento večer doplní další čeští DJs. Akce začne dvouhodinovým warm-up setem a skončí vinyl classic setem, takže rozhodně je na co se těšit. Klub Uhelna (dříve Magnum) prošel menší rekonstrukcí a můžete se tak těšit na čisté a příjemné prostory obohacené o nový světelný park, lepší zvuk, novou stage a hlavně na skvělý trance! Vstupné pouze na místě 280 Kč, vstup od 18 let, prostory jsou kuřácké.

Napsat názor do DISKUSE

 30.5.2017 Freezer, Report

Máme za sebou klubovku plnou klasického trance soundu, která se uskutečnila 26.5.2017 v klubu Radost FX v Praze a to v rámci premiérové edice nové klubové noci s názvem Golden Age. Line-up sliboval opravdu kvalitní porci hudby, kterou dnes již na běžných trance eventech není možné slyšet. Headlinerem byla německá ostřílená legenda Talla 2XLC, který je již dlouhá léta spojený se značkou Technoclub. Druhou hlavní hvězdou byl oblíbený belgičan L-Vee alias Airwave, který se nedávno v Radosti již ukázal na akci Trancenation. Line-up dále ještě doplňovalo velmi rarití jméno, další německá legenda Oliver Lieb. Nechyběl ani Misja Helsloot, který už si jednou svůj setík v tomto klubu stříhnul, také v rámci akce Trancenation. Takový line-up sliboval opravdu mnohé.

Napsat názor do DISKUSE

 29.5.2017 Karel, Press

Vini Vici pripravujú novú muziku: publiku v Trenčíne odovzdáme našu energiu a lásku!

Izraelské psytrancové duo, ktoré dobýva svet svojím zvukom vyvolávajúcim tranz, vystrieda v utorok 4. júla 2017 na stagi Armin Van Buurena v Trenčíne. Dvojica raketovo vystrelila minulý rok, kedy zožali svetový úspech ich tracky Free Tibet a Great Spirit, ktorý vydali v spolupráci s Arminom. Na výstavisku v Trenčíne si odkrútia svoju slovenskú open air premiéru a my sme im pri tejto príležitosti položili niekoľko zvedavých otázok.

Napsat názor do DISKUSE

 28.5.2017 Karel, Press

25 let Szigetu aneb 25 důvodů proč vyrazit na největší festival léta 2017

Sziget je festival na celých sedm dní a koná se na krásném zeleném ostrově uprostřed Budapešti. Skvěle organizovaná akce s nadupaným programem plným světových hvězd slaví letos 25 let. Pozor, levnější vstupenky lze získat jen do 31.5.2017. Tady je 25 důvodů proč vyrazit na jubilejní 25.ročník.

Napsat názor do DISKUSE

 8.5.2017 Karel, Press

Orjan Nilsen: Keď som bol prvý raz na Slovensku, hral som pre svadobčanov

Festival EDMANIA bude hostiť Orjana Nilsena po druhýkrát v utorok 4. júla 2017! Na veľkolepom stagei pod holým nebom bude predskakovať headlinerovi Arminovi van Buurenovi. Pri tejto príležitosti prinášame rozhovor s Orjanom.

Napsat názor do DISKUSE

 30.4.2017 Karel, Press

Holandský progresívny talent Rodg: Počul som, že na Slovensku si to poriadne užijem

V utorok 4. júla 2017 slovenská EDMANIA prináša to najlepšie, čo svetová tanečná scéna ponúka. V Trenčíne vystúpi päťnásobný najlepší svetový DJ a producent Armin van Buuren! V rámci lineupu ho doplní aj mladý talent z Holandska, ktorý na Slovensko príde po prvý raz!

Napsat názor do DISKUSE

 12.4.2017 Karel, Press

Golden Age - Nová oldschool noc v klubu Radost FX

Na konci května 26.5.2017 se v klubu Radost FX v Praze uskuteční premiérová edice nové klubové noci Golden Age. Ta bude zaměřena na klasickou taneční hudbu zejména žánru trance, který zažíval své zlaté období v 90. letech a na začátku milénia. A právě na této události se můžete přesvědčit, že především v hudbě platí ono příslovečné "old is gold". Neboť v duchu tohoto motta se ponese celý večer v nejstarším pražském hudebním klubu Radost FX. Přichystali jsme pro Vás výlet zpět do minulosti do dob, kdy byly nápady originální, skladby stylové, remixy poctivé a hudba měla šťávu. První edice eventu Golden Age se bude konat již na konci května a vystoupí zde skutečné legendy elektronické taneční scény Talla 2XLC, Airwave, Misja Helsloot a Oliver Lieb.

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2017 Karel, Press

Transmission Praha 2017 má své datum

Nechte se unést za hranice všedních dní a vychutnejte si další výjimečné okamžiky. S potěšením Vám oznamujeme, že termín pro letošní Transmission je 25. listopadu 2017. Omezený počet zvýhodněných Early Bird vstupenek bude v prodeji od čtvrtka 6. dubna 2017 9:00 u Ticketportal a Paylogic. Po vyprodané loňské edici, která přivedla do Prahy návštěvníky z více než 60 zemí světa, po úspěšném úvodu v Asii před několika týdny, který přivedla návštěvníky z více než 50 zemí do Thajska, vznikne další zážitek s úplně novou dechberoucí show pro Transmission v Praze. Znovu bude krásná O2 arena v Praze, jedno z nejmodernějších multifunkčních míst v Evropě, přeměněna na obrovský taneční chrám pro stylovou celonoční oslavu. Transmission se rozvíjela a vyvinula až do jedné z nejokázalejších trancových akcí na Zemi a vybudovala si reputaci svou výjimečnou a fantastickou produkcí složenou ze světelných a laserových show.

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2017 Karel, Press

Balaton Sound přidává další hvězdy. Armin Van Buuren, KSHMR, Galantis a dalších dvacet nových jmen

Balaton Sound je obří pětidenní párty na pláži maďarského jezera. Zatím bylo zveřejněno více než padesát jmen mimi jiné i například Hardwell, Tiësto, Marshmello či Afrojack. Nově mezi nimi je i Armin Van Buuren, Galantis, KSHMR a dvacítka dalších. Přestože je zveřejněn necelý program, fanoušci elektronické hudby a tanečních party dobře ví, že je čeká neuvěřitelný prodloužený víkend. Zlevněné vstupenky jsou k dispozici do 15.března 2017.

Napsat názor do DISKUSE

 28.2.2017 Freezer, Report

Známá akce CITADELA se letos přesunula do pražského klubu SaSaZu, na které v roli headlinera vystoupila německá legenda a průkopník taneční hudby Paul van Dyk, a to v rámci alba The Politics Of Dancing 3. Kdo by neznal charismatického Paula, který patří k hlavním představitelům stylu trance již od půlky 90. let. Není snad místo na světě kde by tento ostřílený usměvavý borec nevystupoval. Věřil bych snad i tomu, že už vystupoval i na Měsíci. V březnu se však nešťastnou náhodou zřítil z pódia na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Letěl šest a půl metru vzduchem a sanitka jej odvážela do nemocnice s poraněním mozku, dvakrát zlomenou a poraněnou částí páteře a spoustou podlitin a pohmožděnin. V tu chvilku byla jeho kariéra uvrhnuta tak trochu do otazníků. Nicméně Paul se z toho až neskutečně rychle vyhrabal a dost možná ho to nakoplo k tomu, aby se nám představil v plné síle! Výsledkem byl naprosto precizní a čistě trancový set, to už ale předbíhám.

Napsat názor do DISKUSE

 4.2.2017 Dolvich, News

Hlasování bylo ukončeno, hlasy sečteny a výsledky jsou dány. I tento ročník ankety Trance.cz Awards byl napínavý až do poslední chvíle a vy se nyní můžete dozvědět, kdo byl zvolen nejlepším českým trance DJem, producentem a klubem.

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2017 Freezer, Report

Že u nás klubovky trancové klubovky umírají a že jde návštěvnost trance akcí celkově klesá? Víkendová klubovka s názvem Trancenation to naprosto vyvrátila a troufám si říci, že šlo o jednu z nejnabitějších klubovek, které se u nás kdy pořádaly. Line-up byl opravdu masivní, skoro až hodný halové akce. Není proto divu, že se z klubu Radost FX stalo doslova peklo na zemi. Tento klubík totiž většinou hostí jiné typy akcí, kde asi takto nerváno nebývá, a proto to byl asi pro majitele docela zápřah. To, že tu bude opravdu plný dům bylo jasné už od vchodových dveří, kde stál hlouček trancových příznivců, na které se nedostaly lístky a tak vyčkávali své příležitosti, jestli se ještě nějaký ten lístek uvolní. Fronta byla také na delší dobu, ale dalo se to přežít a byla to alespoň příležitost pokecat s přáteli ještě před vstupem do klubu.

Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor se Sean Tyas

Původem americký DJ a producent Sean Tyas se začal zajímat o elektronickou hudbu již na počátku 90. let. Od roku 2000 vydává vlastní produkci a dnes je tento vysoce respektovaný mezinárodní DJ mnohými odborníky označován za možnou budoucí jedničku žánru trance. Již nyní je považován za nekorunovaného krále oblíbeného tempa 138 BPM a je velice žádaným hudebníkem. Pro remixování svých děl si jej vybírají i umělci mimo elektronickou taneční hudbu jako Pink či Bloodhound Gang. Proto jsme právě tohoto rodáka z New Yorku vybrali jako headlinera druhé edice eventu Trancenation, která se bude konat dnes v pražském klubu Radost FX.

Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Lange

Dalším DJem, který vystoupí 21.1.2017 na akci Trancenation v klubu Radost FX je britský pionýr Stuart Langelaan více známý jako Lange. Je považován za jednoho z nejvlivnějších umělců na taneční scéně posledních dvou dekád, DJ, který se drží v popředí během celé své kariéry a producent, který posouvá hranice. Do seznamu jeho úspěchů patří 20 singlů v britské Top40, práce na filmovém soundtracku a remixování mainstreamových umělců jako Pet Shop Boys či Faithless. Mimo své studiové práce je Lange také úspěšný na poli mezinárodního DJingu. Vystupoval nejen pod nejlepšími klubovými značkami jako Cream, Godkitchen a Gatecrasher ale i na velkých prestižních akcích jako Tommorowland, EDC či ASOT. V DJ Mag Top 100 žebříčku se udržel 8 let a dodnes je velmi žádaným DJem.

Napsat názor do DISKUSE

 19.1.2017 Karel, Press

Markus Schulz - Open to close v Sasazu v Praze

Po vyprodané open-to-close akci v loňském roce se Markus Schulz vrací do pražského klubu Sasazu, aby předvedl další maratónský set. Očekávejme 7-mi hodinovou (nebo delší) hudební cestu napříč různými styly dotýkající se tmavého a temného trance, progressive trance, tech-trance a techna jež budou smíchané tím nejčistším způsobem. Po celou noc bude na stagi jedině legenda Markus Schulz a představí se ve 3 rozdílných fázích. Prvně jako warm-up DJ, začne pomalejším tempem, které bude gradovat dokud se nedostane do místa pro headlinera, kdy vystupuje jako obvykle a kdy hraje jako při nám známých setech Markuse Schulze. Ve třetí části se promění v after-hour DJe, jež nám naservíruje tvrdý a tajemný set označovaný jako „králičí nora“ a ukončí naši cestu výběrem nejlepších tracků v jeho „unicorn slayer“ stylu.

Napsat názor do DISKUSE

 18.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Airwave

Belgická legenda Laurent Véronnez alias Airwave je považován za nekorunovaného krále stylu progressive trance. Jeho práce hudebního producenta je velmi ceněná už od začátku jeho kariéry, kdy vydával jednu trancovou klasiku za druhou na kultovní značce Bonzai, které je věrný dodnes. Je autorem několika stovek tracků pro desítky projektů, z nichž zásadní bylo vedle jeho sólových prací také spojení s jeho kolegou Jurgenem Leyersem pod projektem Fire & Ice. Airwave sound inspiroval britskou a holandskou scénu a pomohl některým současným top DJům dostat se tam, kde dnes jsou. A 21.1.2017 si budete moci vychutnat jeho neotřelý progressive sound v legendárním klubu Radost FX.

Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Manuel Le Saux

Na akci Trancenation v klubu Radost FX 21.1.2017 vystoupí i italský DJ a producent Emanuele Lucariello více známý jako Manuel Le Saux. Manny je zarputilým bojovníkem za plně euforický trance. A právě pro svůj povznášející sound se stal známým, obrovský seznam jeho produkcí a remixů mluví sám za sebe. Také jeho radioshow Extrema na Afterhours.FM je jedna z nejvíce poslouchaných trance relací na internetu. Není tudíž divu, že již hrál na největších Evropských eventech jako Quest 4 Trance, Luminosity, Tommorowland, Technoclub či Gatecrasher ale i v USA, Austrálii, Mexiku nebo Argentině. Vydal již dvě studiová alba a velmi ceněná je také jeho kompilace Underground Anthems 2.

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Lostly

Ve svém premiérovém vystoupení se českému publiku představí také vycházející hvězda Andre Frauenstein více známý jako Lostly. Svou DJskou kariéru začal ve 13ti letech a od té doby ušel velký kus cesty. Dnes jako A&R manažer úspěšného vydavatelství Discover činí důležitá rozhodnutí, hraje na megafestivalech jako Love Parade či Nature One a jeho produkci, která je zjevně inspirována Berlínským soundem přelomu tisíciletí, podporují ta nejvýznamnější jména na scéně jako Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Paul Oakenfold nebo John Askew. O tomto talentovaném umělci v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Napsat názor do DISKUSE

 8.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Robbie Van Doe

Debutujícím vystupujícím na akci Trancenation v klubu Radost FX bude techtrancový specialista Robbie Van Doe. Jeho jedinečný styl vyznačující se obrovským množstvím energie, fenomenálními melodiemi a řádnou porcí acidu je podporován nejvýznamnějšími DJs jako Armin Van Buuren, John Askew či Aly & Fila. Působí na renomovaných značkách Discover, Nu-Depth, Extrema a Mental Asylum, kdy s každou další produkcí překonává sám sebe a vydobývá si pověst velmi osobitého hudebního producenta a DJe.

Napsat názor do DISKUSE

 7.1.2017 Dolvich, News

Tradiční anketa serveru Trance.cz pod názvem Trance.cz Awards mapuje Českou trance & progressive scénu již od roku 2006. A i vy se můžete zúčastnit hlasování o nejlepšího Českého trance DJe, producenta a klub. Hlasujte a pomozte určit ty nejlepší z domácí trance & progressive scény za rok 2016. Je možné odevzdat hned několik hlasů ve všech třech kategoriích vyplněním dotazníku na Googlu (vyžaduje přihlášení přes Google účet) či na Surviu. Hlasování bude ukončeno 31.1.2017 a výsledky zveřejněny zde na Trance.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 12.12.2016 Karel, Press

Hardwell, Kygo a další. Balaton Sound zveřejňuje první jména pro ročník 2017

Perfektní party na pláži s hvězdami taneční a hip-hopové scény. To je Balaton Sound deset let a příští rok to nebude jinak. První fantastická jména, které festival zveřejňuje šest měsíců před festivalem, potvrzují že ročník 2017 bude famózní. Kygo, Hardwell, Robin Schulz, Nicky Romero a mnoho dalších přinese jedenáctý ročník Balaton Soundu. Naplanujte si parádní léto již před koncem roku, kdy vstupenky jsou stale za sníženou cenu. První zveřejněná jména ukazují jak široké spektrum taneční scény můžete očekávat na festival, od největších hvězd až po nové talenty a aktuální trendy současné produkce. Pro ročník 2017 se můžete těšit na tyto jména (abecedně řazeno): Blasterjaxx, The Bloody Beetroots (live), The Chainsmokers, Dave Clarke, Hardwell, Headhunterz, John Digweed, Krewella, Kungs, Nicky Romero, Robin Schuz, Shaun Frank, Timmy Trumpet a Zeds Dead. A to je jen začátek, v nasledujících šesti měsících můžete očekávat daleko vice.

Napsat názor do DISKUSE

 19.11.2016 Karel, Press

Trance Extasy v Neprakta klubu v Mostě

V oblíbeném klubu Neprakta v Mostě budete moci v pátek 25.11.2016 navštívit další event věnovaný melodické elektronické taneční hudbě zvané trance a progressive. Na akci nazvané Trance Extasy se za mixem vystřídá celkem 7 nadšených tuzemských DJs Kingfisher, Thomas Verden, Ramon DM, Dolvich, DJ Kosvanec, MirES a Najgecc. Výčet jmen je zárukou toho téměř nejlepšího, co Vám tato scéna u nás dokáže nabídnout. Přijďte na trance akci do Neprakty a určitě nebudete zklamáni. U klubu je dostatek volných parkovacích míst a nově je umožněn vstup osobám starším 16ti let. Akce začíná ve 22:00 hodin a končí v 6:00. Vstupné je 60 Kč.

Napsat názor do DISKUSE

 14.11.2016 Karel, Press

Turbulance - nová pravidelná klubovka

Do prostor menšího a útulného klubu v centru Prahy míří nová pravidelná klubovka Turbulence, která nabídne produkci od deep, progressive přes trance a vždy zakončeném tech/trance. První vydání nakopne všem známý MARTIN GREDNER, kterého doplní ERICK PRIDE a na konci se nás bude snažit uvařit svým speciálně připraveným techno setem N-Rico, pod svým druhým alteregem "SURVIVAL". Máme se tedy nač těšit.

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2016 Karel, Press

Trance Academy Prague již tuto sobotu

Po úspěchu akcí konaných v rámci Amsterdam Dance Event a tour nového alba Dennise Sheperda se Trance Academy vydává za hranice, a to do Prahy! Tuto akci nabitou vycházejícími hvězdami trancové scény prostě nemůžete zmeškat!

Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2016 Karel, Press

Balaton Sound 2017 - začíná předprodej a je tu aftermovie

Balaton Sound zahájil předprodej masivní akcí a zveřejněním aftermovie. Festival Balaton Sound zahájil předprodej 8.11. ve 12:00 a nyní mají fanoušci 72 hodin na získání permanentek za tu nejlepší cenu! Navíc mohou vyhrát 72+1 exkluzivních Balaton Sound balíčků! Prodej vstupenek na Balaton Sound 2017 ve speciální edici končí v pátek 11.11. v poledne! Pro všechny, kteří chtějí poznat festival nebo vzpomenout na letošní léto je tu připraveno aftermovie ročníku 2016!

Napsat názor do DISKUSE

 1.11.2016 Freezer, Report

Kdo by v dnešní době neznal pojem Transmission? Tato taneční mega-akce má již u nás více než desetiletou tradici. Letošní edice s podtitulem The Lost Oracle slibovala opět obří show, masivní line-up a spoustu euforií pro příznivce taneční hudby, zejména stylu trance. Spousta lidí možná netuší, že tento styl nabízí mnohem více než jen bezduché dunění, ale je to i o silných melodiích, které jsou schopné teleportovat do jiných dimenzí, či do stavu nepopsatelných euforií. Kdo letos navštívil pražskou O2 Arénu tak si mohl udělat obrázek sám. Faktem je, že Transmission je jeden z největších tanečních indoor eventů nejen v Evropě, ale v podstatě na celém světě.

Napsat názor do DISKUSE

 30.10.2016 Karel, Press

Trance z konce 90. let a začátku milénia, to je ta pravá esence trance music. V této době vznikaly ty největší hity, nejepičtější melodie a nejpůsobivější klasiky. A jedním z těch projektů, který chrlil jednu pecku lepší než druhou, byl Nu NRG, jenž byl tvořen italským duem Giuseppe Ottaviani a Andrea Ribeca. A právě druhý jmenovaný bude 3.12.2016 zahraničním hostem oldschoolové edice eventu Port Of Trance a představí se českému publiku ve speciální dvouhodinovém Nu NRG producer setu. Na této vlně zlatého fondu žánru trance bude naladěn celý večer, který se odehraje již tradičně v klubu Atelier v Praze. Klasický trance sound z přelomu tisíciletí uslyšíte nejenom od hlavní hvězdy večera, ale i od dalších DJs, kteří na akci vystoupí. Prostě něco pro trancové fajnšmekry.

Napsat názor do DISKUSE

 28.10.2016 Karel, Press

Transmission Festival - Poslední info a timetable

Největší taneční akce ve střední Evropě, která se každoročně koná v naší pražské O2 areně, oslaví letos svou dekádu v sobotu 29. října. Organizátor akce, United Music Events, má na poslední říjnový víkend připravenou úplně novou show s názvem 'The Lost Oracle', na kterou se přijedou podívat lidé z více než 60-ti zemí světa. Na letošní premiéře vystoupí velké množství DJů a umělců, mezi nimiž budou také legendy hudebního světa, jež netřeba představovat - Holanďan Ferry Corsten se setem Gouryella a irská super hvězda John O'Callaghan. Podruhé se na Transmission ukáže také miláček českého publika, úžasný Australan MaRLo, jehož energické vystoupení oživí zpěvačka Chloe. Poprvé u nás vystoupí nejslavnější finský DJ Orkidea a izraelští Vini Vici přiletí do Prahy celou akci uzavřít. Speciální společný set si chystá slovenský DJ Driftmoon, který bude na podiu společně s krajanem ReOrderem.

Napsat názor do DISKUSE

 25.10.2016 Karel, Press

Druhá edice eventu Trancenation v klubu Radost FX

Na začátku roku 2017 se odehraje v legendárním klubu Radost FX v Praze druhá edice eventu Trancenation. Na akci zaměřenou na melodickou taneční hudbu vystoupí celkem šest známých zahraničních DJs světového formátu v čele se Seanem Tyasem, který patří mezi nejpopulárnější zástupce žánru trance. Celý večer se bude linout v rytmu té nejkvalitnější taneční hudby pod taktovou ostřílených DJs, kteří již hráli všude po světě a moc dobře vědí, jak udělat dobrou party. Vše se bude odehrávat v nejstarším klubovém prostoru v Praze, v legendárním klubu Radost FX, který slaví 24 let existence. Toto unikátní atraktivní prostředí s dostatkem prostoru, špičkovým zvukem a příjemnou profesionální obsluhou je další devízou už tak výjimečné taneční akce, která nemá na české klubové scéně obdoby. Přijďte se podívat, poslechnout či zatančit a staňte se součástí eventu, na který budete ještě hodně dlouho vzpomínat.

Napsat názor do DISKUSE

 24.10.2016 Karel, Press

Transmission Festival se blíží mílovými kroky

Největší taneční akce ve střední Evropě, která se každoročně koná v naší pražské O2 areně, oslaví letos svou dekádu v sobotu 29. října. Organizátor akce, United Music Events, má na poslední říjnový víkend připravenou úplně novou show s názvem 'The Lost Oracle', na kterou se přijedou podívat lidé z více než 60-ti zemí světa. Na letošní premiéře vystoupí velké množství DJů a umělců, mezi nimiž budou také legendy hudebního světa, jež netřeba představovat - Holanďan Ferry Corsten se setem Gouryella a irská super hvězda John O'Callaghan. Podruhé se na Transmission ukáže také miláček českého publika, úžasný Australan MaRLo, jehož energické vystoupení oživí zpěvačka Chloe. Poprvé u nás vystoupí nejslavnější finský DJ Orkidea a izraelští Vini Vici přiletí do Prahy celou akci uzavřít. Speciální společný set si chystá slovenský DJ Driftmoon, který bude na podiu společně s krajanem ReOrderem.

Napsat názor do DISKUSE

 24.10.2016 Karel, Press

Paul Van Dyk se po těžkém zranění a rehabilitaci vrací na pódia. V únoru se chystá do Prahy

V březnu se nešťastnou náhodou zřítil z pódia na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Letěl šest a půl metru vzduchem a sanitka jej odvážela do nemocnice s poraněním mozku, dvakrát zlomenou a poraněnou částí páteře a spoustou podlitin a pohmožděnin. Nejhorší však bylo otevřené zranění na zadní části hlavy, které světoznámého Dje a tanečního mága Paula Van Dyka na tři měsíce upoutalo na lůžko a vozík. Kvůli poranění mozku se v podstatě znovu učil chodit a měl i obtíže s mluvením. Díky houževnatosti a bojovnosti se nakonec začal uzdravovat a pomalu se vrací na koncertní pódia. Pražským fanouškům se po nehodě poprvé ukáže 25. února 2017 v SaSaZu. Vstupenky jsou od tohoto týdne k dispozici v síti Ticketpro.

Napsat názor do DISKUSE

 19.10.2016 Karel, Press

Paul Van Dyk 21.10.2016 / Ostrava praktické informace

Již tento pátek se do Trojhalí Karolina stěhuje známá akce CITADELA, na které v roli headlinera vystoupí německá legenda Paul van Dyk, v rámci album tour The Politics Of Dancing 3. Pojďte si s námi projít organizační informace k akci! Vstupenky na místě budou! Vstupenky budou k dostání také na pokladnách v den akce. Cena základní vstupenky na místě je 890 Kč (35 EUR), a VIP GOLD 2500 kč (100 EUR). Na eura se vrací v CZK. Šatny - v dostatečném počtu bude zajištěna šatna pro návštěvníky, která se nachází v chodbách za hlavním vstupem.

Napsat názor do DISKUSE

 26.9.2016 Karel, Press

Německá legenda Paul van Dyk poprvé vystoupí v Ostravě

21. října tohoto roku, v historických prostorách Trojhalí Karolina vystoupí legendární umělec, známý po celém světě, Paul van Dyk. Samotné prostory pro chystanou párty roku Moravskoslezského kraje jsou opravdovou lahůdkou a unikátem. (dvojlodní hala je z let 1903, rekonstrukce byla ukončena v polovině roku 2014 a stála více než 300mil. korun) Paul van Dykova koncertní turné napříč všemi kontinenty bývají pravidelně vyprodána, k čemuž jistě přispívá i jeho úspěšná producentská kariéra: spolupracoval s hvězdami jakými jsou Depeche Mode či Justin Timberlake. Milovníky tanečního mága, který ve svém stylu posbíral desítky prestižních cen nebo i nominaci na Grammy, jistě potěší i to, že Van Dyk do Ostravy přiveze své nové album The Politics Of Dancing 3, avšak očekávat můžete také odehrání jeho nezapomenutelných hitů, avšak v live úpravách a mixech.

Napsat názor do DISKUSE

 19.9.2016 Karel, Press

Trance Academy Prague

Po úspěchu akcí konaných v rámci Amsterdam Dance Event a tour nového alba Dennise Sheperda se Trance Academy vydává za hranice, a to do Prahy! Tuto akci nabitou vycházejícími hvězdami trancové scény prostě nemůžete zmeškat!

Napsat názor do DISKUSE

 8.9.2016 Dolvich, News

Zemřela trancová legenda Gary D.

Na začátku uplynulého víkendu trancový svět zasáhla velmi smutná zpráva. Ve čtvrtek 1.9.2016 náhle zemřela ve věku 52 let legenda trancové scény Gerald Malke více známý jako Gary D. Příčinou úmrtí Hamburkské ikony byla plicní embolie. Tento trancový pionýr patřil v druhé polovině 90. let mezi nejpopulárnější německé DJe. Nejvíce se proslavil svou kompilační řadou D.Trance, která vycházela nepřetržitě 20 let až do jeho smrti a prodalo se jí více jak 7 miliónů kusů. Avšak jeho možná i nejzásadnějším přínosem byla podpora, kterou dával talentům kolem sebe. Příležitost ať už studiovou či klubovou u něj dostali pozdější hvězdy scény. On de facto objevil taková jména jako Timo Maas, DJ Dean či Pulsedriver.

Napsat názor do DISKUSE

 8.8.2016 Karel, Press

Transmission oznamuje kompletní line up a novou show pro 10tou výroční edici v pražské o2 areně

V sobotu 29. října oslaví Transmission Festival své 10-ti leté výročí s premiérovou show nazvanou 'The Lost Oracle' (Ztracená věštkyně). Tato jedinečná akce nám slibuje, že se stane nezapomenutelnou nocí. Nová show nás zavede do chrámu, kde se pokusíme získat informace o budoucnosti a rozluštit ji z magické krychle. Více než kdykoliv předtím bude tato show audiovizuální podívanou, kde se propojí zvuk a vizuální svět. Můžete očekávat neobyčejné množství laserů v kombinaci s více než 300 světelnými instalacemi, jež budou detailně propojeny se speciálními efekty, video-mappingem a vystoupeními tanečníků a herců, a vytvoří tak výjimečnou show, která s jistotou ohromí vás a vaše smysly.

Napsat názor do DISKUSE


Starší zprávy


17.11. 21:50
Aly & Fila presents FSOE
17.11. 20:37
A State Of Trance 2008 - 2017 (Radio Show)
15.11. 16:58
26.11. Transmission After Party @ Space, Praha
12.11. 17:55
Neznámá trance skladba
11.11. 19:42
02. 12. 2017 - Ear-Gasmic "Vision Edition" with Paul Webster (IE) [3 hour set]

5.11. 13:05
Off topic
12.10. 7:51
Objevil jsem Angelicu S
25.9. 14:35
sázení - ruleta
12.8. 14:46
Free tracky
4.5. 11:46
Kde sehnat bílé kalhoty?

21.11. 14:45
OUT NOW! Eric Senn - Memories of You [Beyond The Stars Recordings]
21.11. 14:34
OUT NOW! Huem - Shipwrecked [Trance All-Stars Records]
19.11. 20:02
A*S*Y*S* - Grand Theft Acid (Part 1) (Album) [Fe Records]
16.11. 1:15
Basil O'Glue - Depth Of Field (Album) [Saturate Audio]
15.11. 0:00
OUT NOW! tranzLift - Hope For Love (AWOT Anthem) (The Remixes) [Beyond The Stars Recordings]

18.11. 20:45
Foggy - Come Into My Dream (Thomas DeColita Remix)
18.11. 20:43
Lacuna - Celebrate The Summer (DJ Gollum & Empyre One Video Edit)
15.10. 22:51
Petr Vojacek - Shadows (Official Video)
9.9. 13:25
Kyau & Albert feat. Adaja Black - Love Letter From The Future (Official Video)
17.8. 19:38
Styles & Breeze - You're Shining (Official Video)

13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
5.12. 14:48
Plakát ATB
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2017 TRANCE.CZ