TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 6.2.2018 Karel, Press

Poznáme 20 DJs, kteří vystoupí na letní EDMANIA

Slovenský tanečný festival EDMANIA sa tento rok po prv raz presúva na víkendový termín. Počas dvoch dní 22. - 23. jún 2018 plánuje priniesť až 40 rôznych DJov z celého sveta. EDMANIA OPEN AIR 2018 sa uskutoční počas víkendu 22.-23. júna 2018 v priestoroch trenčianskeho EXPO CENTRA. Už teraz sa môžete tešiť na spoločnú slovenskú premiéru dvojice AXWELL&INGROSSO, ktorých žiadnemu fanúšikovi tanečnej hudby netreba snáď ani predstavovať. Členovia legendárnej Swedish House Mafia prinesú do Trenčína svoje najväčšie hity ako "More Than You Know", "Sun Is Shining" či "Dark River". Svoje vystúpenie v Trenčíne si pre skvelé ohlasy zopakuje austrálsky trancer - MARLO. Z Austrálie k nám pricestuje aj ďalší headliner - TIMMY TRUMPET, ktorý do kufra pribalí aj svoju povestnú trúbku. A že EDMANIA reflektuje aktuálny dopyt fanúšikov dokazuje pridanie UNDERGROUND stagu, ktorého headlinerom bude slovinská techno a techhouse legenda - UMEK!

Napsat názor do DISKUSE

 4.2.2018 Dolvich, News

Hlasování je ukončeno, hlasy sečteny a Vy se nyní můžete dozvědět výsledky ankety Trance.cz Awards, která mapuje českou trance a progressive scénu již od roku 2006. Výsledky v první a třetí kategorii nejsou nikterak překvapivé, Thomas Coastline dominuje anketě posledních 5 let a je tak historicky nejúspěšnějších českým DJem/producentem. Zato v druhé kategorii (klub roku) máme nečekaného vítěze. Kdo by tipoval, že menší brněnský klub Exit si získá srdce příznivců hudebního stylu trance a nechá za sebou známé pražské kluby. Avšak ve čtvrté kategorii (akce roku) se již vše odehrálo dle předpokladu a prvenství si odnesl světoznámý event Transmission.

Napsat názor do DISKUSE
AKTUÁLNĚ
23.8.13'
 ARMIN VAN BUUREN - A STATE OF TRANCE EPISODE 627, 22-8-13 - Playlist
23.8.13'
 ROGER SHAH PRESENTS SUNLOUNGER - BALEARIC BEAUTY - Nová kompilace od Roger Shah
23.8.13'
 GLOBAL DJ BROADCAST - 22-8-2013 - Playlist show Markuse Schulze
22.8.13'
 SUMMERDREAM FESTIVAL - Ve Švýcarsku tento víkend proběhne festival s velkým trance lineupem
22.8.13'
 MARTIN GREDNER LIVESET - Záznam setu z party Crystal 7/2013
22.8.13'
 KUFFDAM & PLANT - SUMMER DREAM 2013 - Recenze nového singlu
 
CHYSTANÉ AKCE (nejbližší akce, které doporučujeme)
21.5.16' MARKUS SCHULZ - OPEN TO CLOSE - SASAZU
18.6.16' TRANCENATION: SUMMER EDITION V KLUBU GRANATINA
25.6.16' CITYFEST S ABOVE & BEYOND
 

 2.2.2018 Karel, Press

Balaton Sound v druhé vlně ohlašuje hvězdy jako Alleso, Axwell & Ingrosso a Craig David

Festival na pláži právě zveřejnil druhou várku jmen letošního Balaton soundu. K již ohlášeným hvězdám jako jsou The Chainsmokers, Martin Garrix, David Guetta nebo nebo Dimiti Vegas & Like Mike nyní pořadatelé přidávají dalších dvanáct jmen. Nejen Alleso či Axwell & Ingrosso, ale i Martin Solveig, Ella Eyre nebo Disciples. Festivalový program získává zřetelnější obrysy čtrnáct dní před zvýšením cen vstupenek. 15.února se zdražují jak permanentky tak jednodenní vstupenek.

Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2018 Karel, Press

Sensation se vrací do Prahy

Po dlouhém očekávání se Sensation vrací 23. června 2018 do pražské O2 areny se zcela novou show! Nejslavnější světový event Sensation po pěti letech opět navštíví pražskou O2 arenu. V sobotu 23. června 2018 Sensation přinese zcela novou spektakulární show. Praha se tak stane první evropskou metropolí, kde se tento nový koncept představí. Mezi lety 2007-2013 se v Praze uskutečnilo 7 vyprodaných edicí této veleúspěšné akce. Poslední evropská Sensation 'The Final' proběhla loni v místě svého vzniku - Amsterdamu. Předprodej vstupenek začne v úterý 23. ledna od 10:00 v síti Ticketportal.cz, takže určitě nezmeškejte šanci být mezi prvními majiteli vstupenek. Ty budou v prodeji tradičně v několika kategoriích: základní vstupenky (Regular Ticket) na plochu a přilehlé tribuny, VIP vstupenky (VIP Ticket) na exkluzivní terasu a Golden vstupenky (Golden Ticket), umožňující užít si večer v luxusním klubovém patře s cateringem.

Napsat názor do DISKUSE

 1.1.2018 Dolvich, News

Stejně jako každý rok i letos můžete v tradiční anketě Trance.cz Awards hlasovat pro své favority na České trance & progressive scéně. Jaký DJ, producent a klub Vás v roce 2017 zaujal nejvíce? Hlasujte prostřednictvím formuláře na Googlu a pomozte nám určit, kdo byl v uplynulém roce nejlepší. První kategorie je povinná, ostatní jsou dobrovolné.

Napsat názor do DISKUSE

 17.12.2017 Karel , Press

Jarní edice Trancenation přiveze do Prahy hvězdný line up

Po vyprodané zimní edici z ledna roku 2017 přichází event Trancenation s jarní edicí, jež se odehraje v sobotu 3.3.2018 ve známém pražském klubu Mecca. Čeká Vás opět klubová noc zaměřená na melodickou elektronickou taneční hudbu, kterou Vás provedou hvězdní světoví DJové, kteří rozpoutají party, jež nemá na české klubové scéně obdoby. Akce se uskuteční ve známém pražském klubu Mecca, který se pyšní industriálním vzhledem a křišťálově čistým zvukem od Funktion-One. Vystoupí zde jak žánrové DJ legendy mající za sebou všechny možné úspěchy, tak i nejoriginálnější tvůrci současnosti, kteří jsou teprve na počátku své kariéry, ale i přes to se díky píli a talentu hodně rychle dostali na světová pódia. Za mixpult se tak postupně postaví hvězdný Alex M.O.R.P.H. z Německa, oblíbený The Thrillseekers z Velké Británie, legendární M.I.K.E. Push z Belgie, nekompromisní Indecent Noise z Polska, neotřelý Gai Barone z Itálie, jedinečný Tempo Giusto z Finska a talentovaný Will Rees z Velké Británie.

Napsat názor do DISKUSE

 11.12.2017 Karel, Press

Kousek léta od Mikuláše: EDMANIA představuje headlinery letní edice 2018

Slovenský tanečný festival EDMANIA len pred chvíľou zavrel svoje brány po zimnej edícii a už prekvapuje menami, ktoré prinesie na svoje letné open air vydanie v roku 2018. EDMANIA OPEN AIR 2018 sa uskutoční počas víkendu 22.-24. júna 2018 v priestoroch trenčianskeho EXPO CENTRA. Organizátori ohlásili mená headlinerov letnej edície ešte počas samotnej noci festivalu EDMANIA 2017 naživo vo vysielaní rádia EUROPA 2! Už teraz sa môžete tešiť na spoločnú slovenskú premiéru dvojice AXWELL&INGROSSO, ktorých žiadnemu fanúšikovi tanečnej hudby netreba snáď ani predstavovať. Členovia legendárnej Swedish House Mafia prinesú do Trenčína svoje najväčšie hity ako "More Than You Know", "Sun Is Shining" či "Dark River". Svoje vystúpenie v Trenčíne si pre skvelé ohlasy zopakuje austrálsky trancer - MARLO. Z Austrálie k nám pricestuje aj ďalší headliner - TIMMY TRUMPET, ktorý do kufra pribalí aj svoju povestnú trúbku. A že EDMANIA reflektuje aktuálny dopyt fanúšikov dokazuje pridanie NDRGRD stagu, ktorého headlinerom bude slovinská techno a techhouse legenda - UMEK!

Napsat názor do DISKUSE

 10.12.2017 Freezer, Report

Máme za sebou již třetí edici eventu READYFORDISORDER, který pořádá ReOrder a jeho přátelé. Tentokrát jsme se přesunuli z Prahy do Hradce Králové. Akci hostil nový, moderní klub De Noche, který je jednak velmi prostorný a celkově velmi elegantně řešený. Když jsem do klubu přišel, tak jsem čuměl doslova jak pštros do mikrovlnky! Až tak jsem valil oči! Zvuk byl tak parádní, že jsem si málem nadělal do kamaší! Nechyběla ani projekce, pyro efekty a také sličné gogo-tanečnice v hodně stylových oblečcích. Přistihl jsem se, že je občas pozoruji, jak byly dobré. Skoro jsem si připadal jak na takové mini-Transmission. Line-up byl opravdu nabitý a hlavních hvězd zde bylo hned několik. Pojďme ale postupně.
Napsat názor do DISKUSE

 8.12.2017 Karel, Press

Festival Balaton Sound zahajuje předprodej, nabízí aftermovie a oznamuje hvězdy programu

Balaton Sound, zahajuje předprodej nejlevnějších vstupenek. Akce potrvá jen 72 hodin do 10. prosince 2017. Navíc tento festival, který se koná na pláži jezera Balaton, prozrazuje jedny z největších hvězd programu, budou jimi Martin Garrix, The Chainsmokers, David Guetta, Ty Dolla Sin, DJ Snake a mnoho dalších. Navíc je tu oficiální aftermovie letošního ročníku.

Napsat názor do DISKUSE

 7.12.2017 Karel, Press

Edmania 2017: Všechno, co potřebuješ vědět

Už tento piatok 8. decembra sa opäť otvoria brány trenčianskeho EXPO CENTRA a EDMANIA 2017 privíta všetkých milovníkov tanečnej hudby! Prinášame vám kompletné timetable a všetky informácie, ktoré sa budú hodiť k nerušenému prežitiu tejto noci. Od štartu nás delí už len naozaj malá chvíľa a my usilovne pracujeme, aby sme vám priniesli jedinečný audiovizuálny zážitok, ktorý umocníme vhodne pripraveným a vybaveným prostredím. Areál pre vás otvoríme 8. decembra o 18:45. V areáli sa bude nachádzať šatňa. Veľmi dôležitou súčasťou areálu bude veľkokapacitný ChillVill, kde si budete môcť posedieť a oddýchnuť. Pripravujeme pre vás všestrannú gastro zónu prekrytú stanom. Nebude chýbať ani obchod s merchandise. Nezabudnite navštíviť špeciálny fotokútik v réžii CANON, kde si budete môcť spraviť fotku, ktorú si na mieste vytlačíte, pošlete mailom alebo "hodíte" na Facebook. Na záver vybavenosti malé upozornenie - v areáli bude možné platiť iba v hotovosti (EUR). Výnimkou je merchandise shop a obchod so vstupenkami, k.de budú umiestnené platobné terminály.

Napsat názor do DISKUSE

 6.12.2017 Freezer, Press

Je to tak! Vaše oblíbená taneční noc READYFORDISORDER pod taktovkou česko-slovenského DJe ReOrdera se vrací 8.12.2017! Tentokrát v prostorách nejúžasnějšího klubu ve Vychodních Čechach - Denoche Music Hall. Opět se můžete těšit na nadupaný lineup plný zahraničních DJských hvězd jako jako Sean Tyas, Giuseppe Ottaviani, Solarstone, Ferry Tayle, domaci Matamar, samozrejme ReOrder a další. 10 hodin taneční muziky, na kterou se fanoušci trancu můžou konečně pořádně vyřádit doprovázené laser show. Nebudou chybět sexy tanečnice, vizuální intra a další efekty tak jak jsou na to fandové RFD zvyklý. Pro hardcore fans máme připravený speciální merchandise a pro ty, kteří si rádi užívají party v klidu - VIP balkón s dokonalým výhledem přímo na stage! Určitě se je na co těšit, takže se uvidíme v Hradci tento pátek.

Napsat názor do DISKUSE

 4.12.2017 Freezer, Press

Je to tak! Vaše oblíbená taneční noc READYFORDISORDER pod taktovkou česko-slovenského DJe ReOrdera se vrací 8.12.2017! Tentokrát v prostorách nejúžasnějšího klubu ve Vychodních Čechach - Denoche Music Hall. Opět se můžete těšit na nadupaný lineup plný zahraničních DJských hvězd. Brutální laser show, sexy tanečnice, vytuněný zvuk a deset a půl hodiny taneční hudby to je noc na které nesmíš chybět. A my jsem vyzpovídali ReOrdera, samotného bosse tohoto eventu:

Napsat názor do DISKUSE

 1.12.2017 Karel, News

Ahoj Markusi, třetí album projektu Dakota "Nine Skies" vyjde v prosinci a hlavním tématem bude "Cesta životem", která odráží nástrahy, výzvy, radosti na cestě k osvícení. Jak tě toto téma napadlo, co tě nejvíce ovlivnilo? Největší vliv měly události, které se v poslední době kolem nás dějí. Hodně mě zasáhla střelba v klubu v Miami minulý rok. Přemýšlel jsem o tom, proč se takové věci stávají a co s tím můžeme dělat. Hodně jsem studoval učení Reiki (forma alternativní medicíny) a tam se říká, že během života a reinkarnace projdete 9 kroky, které tvoří koncept alba "Nine Skies". Když to shrnu, hledal jsem jakéhosi průvodce reagujícího na věci kolem nás a chtěl tak přinést lidem naději a něco pozitivního skrz moji show. Zároveň jsem ale chtěl, aby to pořád byla pro lidi především zábava. Proto v mojí show najdete části, kde jsou lidé naštvaní, rozzlobení, zatímco v jiných částech jsou plni pozitivních emocí.

Napsat názor do DISKUSE

 28.11.2017 Freezer, Report

Kdo by v dnešní době neznal pojem Transmission? Je to taneční mega-akce obřích rozměrů, která Vás zaručeně odstřelí na jednu celou noc do jiných dimenzí. Budete mít jazyky na vestách, oči vám budou padat samovolně z důlků a vaše ušní zvukovody zažijí totální orgasmus! Myslíte, že je to přehnané? Možná trošku ano, ale audiovizuální zážitek je zcela garantován. Letošní edice s podtitulem The Spirit Od The Warrior slibovala opět parádní zážitek, masivní line-up a spoustu euforií pro příznivce taneční hudby, zejména stylu trance. Spousta lidí možná netuší, že tento styl nabízí mnohem více než jen bezduché dunění, ale je to i o silných melodiích, které jsou schopné teleportovat do jiných dimenzí, či do stavu nepopsatelných euforií. Kdo letos navštívil pražskou O2 Arénu tak si mohl udělat obrázek sám. Faktem je, že Transmission je jeden z největších tanečních indoor eventů nejen v Evropě, ale v podstatě na celém světě.
Napsat názor do DISKUSE

 23.11.2017 Karel, Press

Transmission 2017 - Timetable a poslední informace

Závěrečné přípravy velkolepého Transmission festivalu The Spirit of the Warrior jsou v plném proudu. Přinášíme všechny důležité informace, díky kterým si užijete ničím nerušený zážitek. Bezpečnost našich fanoušků a návštěvníků byla, je a vždy bude na prvním místě. Při vstupu do O2 areny probíhá bezpečnostní kontrola za pomoci bezpečnostních rámů a zařízení RTG. Zajištění bezpečnosti objektu O2 areny je detailně řešeno Směrnicí bezpečnosti areny. Před každou akcí je také informována i Policie ČR, která se řídí dle zákona a její jednotky jsou v těchto dnech v plném nasazení, aby zajistily bezpečnost veškerých konaných a plánovaných akcí v O2 areně. Transmission víkend startuje už v pátek večer a to na oficiální pre-party v klubu Mecca. Line-up je bohatý: Ferry Corsten presents Blueprint, Driftmoon, Rodg, Dim3nsion a Dreamseekers na hlavní stage. Na druhé stage se představí: Dusk, Kristy Jay, Luigi Di Mare, Martin Michniak a ProggyBoy. Pre-party bola vyprodaná v předprodeji, těšíme se na vás!

Napsat názor do DISKUSE

 22.11.2017 Karel, Press

Český trancový DJ Thomas Coastline a módní značka MDMA Fashion spojují síly v boji proti rakovině

Společný charitativní projekt přináší fanouškům elektronické hudby, a nejen jim, možnost podpořit koupí originálního trička s logem DJe boj proti rakovině. Thomas Coastline se s touto zákeřnou nemocí osobně utkal, když si na konci roku 2016 si vyslechl krutý ortel - rakovina tlustého střeva a metastázy. Nevzdal se a po roce intenzivní léčby, dvou operacích a několika chemoterapiích a následné biologické léčbě se jeho stav výrazně zlepšil a on se rozhodl vrátit rakovině úder. Ve spojení se značkou MDMA Fashion uvádí kolekci unisex triček a veškerý zisk z prodeje této kolekce věnuje dětským onkologickým pacientům nemocnice v Motole.

Napsat názor do DISKUSE

 16.11.2017 Karel, Press

Exotická kráska Rinaly vystoupí na Transmission afterparty

V pražském klubu Space letos proběhne jediná ryze trancová after party po Transmission. Jsou zde vítáni všichni, co budou po tak skvělém eventu s mezinárodním přesahem mít ještě dostatek sil pokračovat. Zakončení party se bude konat v novém luxusním after klubu na Karlově náměstí 31, kde Vás čeká mezinárodní line up a top atmosféra. Kdo nejde na Transmission je rozhodně také vítán, klub je otevřen už od 21:00 a končí v 11:00 hodin. Vystoupí zde japonská diva Rinaly a slovenský Unbeat, které podpoří lokální DJové Francoa Le Geue a Jimmy Gellar. Akci si pod svá křídla bere agentura FAR Music Events.

Napsat názor do DISKUSE

 26.10.2017 Karel, Press

Festival Edmania odhaľuje mená a láka na bohatý lineup decembrovej edície

Trenčianske výstavisko EXPO CENTER bude v piatok 8 decembra hostiť tretie vydanie indoorového festivalu EDMANIA. Dva stage s dvoma prúdmi tanečnej muziky, ktoré nenechajú nikoho chladným, sú zárukou toho najlepšieho, čo tohtoročná sezóna na Slovensku ponúkne! EDMANIA začala svoju históriu písať len pred necelými dvoma rokmi a už sa úspešne zapísala do sŕdc mnohých návštevníkov. Organizátori na Slovensko za svoju krátku históriu priniesli 30 zahraničných mien (medzi nimi aj hviezdy ako Armin van Buuren či Sander van Doorn) a dali priestor dvadsiatke slovenských a českých DJov. Aktuálne EDMANIA team usilovne pracuje, aby v piatok 8. decembra pripravila pre návštevníkov dokonalý audiovizuálny zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať. "Pracujeme na tom, aby všetko klapalo - od vstupu do areálu, cez technické vybavenie, nabitý lineup až po najmenšie detaily, ktoré ocenia aj tí najnáročnejší návštevníci," informuje EDMANIA team.

Napsat názor do DISKUSE

 25.9.2017 Karel, Press

Transmission festival představuje téma noci a kompletní line-up

V sobotu 25. listopadu 2017 se uskuteční zbrusu nová edice Transmisison festivalu, který je na české scéně již 12 let. V jednom z nejmodernějších multifunkčních míst v Evropě a to v pražské O2 areně se propojí kouzlo taneční hudby s neobyčejnou vizuální show. Pro zdolání překážek každodenního života a pro dosažení vytoužených cílů, musíme často hledat energii hluboko ve svém nitru. Tato energie má nepoznané hranice a je rovna síle ducha statečného bojovníka! Stačí ji jen objevit a správně využít. Vydejte se s námi na vzrušující cestu nejznámějšími civilizacemi bojovníků a pojďte společně najít to, co každý nosí skryté v sobě. United Music vám přináší nezapomenutelnou show 'The Spirit of the Warrior', která díky množství laserů, světel a speciálních efektů ve vás zanechá silný zážitek, pohltí vaše smysly a pomůže najít v sobě ducha bojovníka. To vše s doprovodem nejlepší taneční muziky od světových DJs v pečlivě vyskládaném line-upu.

Napsat názor do DISKUSE

 4.9.2017 Karel, Press

EDMANIA pre fanúšikov pripravila veľké prekvapenie

Tanečný festival EDMANIA, ktorý začal písať svoju históriu len nedávno, pripravuje svoju tretiu zimnú indoor edíciu, ale prekvapil svojich fanúšikov aj správou o termíne letnej edície. EDMANIA 2017 sa uskutoční v piatok 8. decembra 2017 v halách EXPO CENTRA. Bude nasledovať úspešnú vypredanú edíciu EDMANIA 2016 a ešte úspešnejší open air, ktorého headlinerom bol kráľ žánru trance - Armin van Buuren. Organizátori sa pri zimnej edícii opäť vracajú ku konceptu dvoch rovnocenných stageov. Aj teraz bude jeden stage patriť trance a druhý mainstream EDM. Mená hostí EDMANIA zverejňuje postupne na svojom Facebooku . Opäť sa fanúšikovia tanečnej hudby môžu tešiť na skvelú audio-vizuálnu show, úžasnú atmosféru a skvelé hudobné výkony dvadsiatky DJov z celého sveta. Lístky aktuálne v predaji na Partymenu.eu za cenu 24,99€.

Napsat názor do DISKUSE

 3.9.2017 Karel, Press

Paul Van Dyk se po třech letech vrátí do Brna a rovnou s novým albem From Then On

Naposledy hrál v Brně v roce 2016 a den nato se nešťastnou náhodou zřítil z pódia na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Letěl šest a půl metru vzduchem a sanitka jej odvážela do nemocnice s poraněním mozku, dvakrát zlomenou a poraněnou částí páteře a spoustou podlitin a pohmožděnin. Nejhorší však bylo otevřené zranění na zadní části hlavy, které světoznámého Dje a tanečního mága Paula Van Dyka na tři měsíce upoutalo na lůžko a vozík. Kvůli poranění mozku se v podstatě znovu učil chodit a měl i obtíže s mluvením. Díky houževnatosti a bojovnosti se nakonec začal uzdravovat a pomalu se vrátil na koncertní pódia. Své uzdravení potvrdil nejen návratovými koncerty, ale i ohlášením očekávaného nového alba From Then On. V rámci turné k němu se po třech letech zastaví 23. března 2018 v Brně. Vstupenky na vystoupení v Bobycentru jsou od tohoto týdne exkluzivně v prodeji v síti TicketLIVE.

Napsat názor do DISKUSE

 1.9.2017 Karel, Press

Interview s Madwave + soutěž o volnou vstupenku na akci Trance Carneval

Vyzpovídali jsme pro Vás headlinera akce Trance Carneval, přední švýcarský DJ Madwave, který tuto sobotu 2.9.2017 v pražském P.M. Clubu odehraje svojí první regulérní klubovou noc v České republice. Dozvěděli jsme se o comebacku stylu trance ve Švýcarsku a také, že jednu z nových skladeb můžeme očekávat na prestižním vydavatelství FSOE Recordings či s jakou mixovanou kompilací Madwave málem získal status zlaté desky.

Napsat názor do DISKUSE

 20.7.2017 Karel, Press

Trance Carneval na konci prázdnin v P.M. Clubu v Praze

Na konci prázdnin v sobotu 2.9.2017 bude nově zrekonstruovaný P.M. Club nacházející se v Praze poblíž Palackého náměstí hostit akci Trance Carneval. Jak již název napovídá, bude se jednat o taneční party zaměřenou na trance music. Hlavními hvězdami večera budou mezinárodní DJové Madwave ze Švýcarska a Jase Thirlwall z Velké Británie. Dále též vystoupí John Gregory, Magnetic Point, Dreamseekers, Paul Steiner, Regix a Skyneth. Můžete se tedy těšit na nabitou trance party, kde kromě kvalitní hudby nebude chybět ani laser show a projekce na velké plátno. Klub bude otevřen od 21:00 hodin a vstupné je symbolických 200 Kč.

Napsat názor do DISKUSE

 14.7.2017 Karel, Press

OUTBURST500 - Mark Sherry Open to Close

United Energy s hrdostí představuje své druhé pokračování, kde jediným vystupujícím není nikdo jiný než legenda taneční hudby skotský rodák MARK SHERRY se svým OUTBURST500. V době, kdy mnoho umělců mění svůj herní styl a projev, Mark Sherry zůstává stále věrný své hudbě. Vystoupí v ojedinělém tzv. Open to Close setu. Během celého večera bude hrát několik hudebních stylů od deep-housových skladeb na úvod večera, přes tech trancoé klasiky a zakončovat večer bude opravdovým technem v pravém slova smyslu. Hudba která ma energii a show, která baví opravdu všechny. Mark sherry je headlinerem druhé United Energy a zve Vás na svou hudební cestu na kterou nezapomenete. Připravte se na strhující trancovou show ve velkém tempu s novým ozvučením Funktion One.

Napsat názor do DISKUSE

 29.6.2017 Karel, Press

Edmania - všechno co potřebujete vědět o Arminovi v Trenčíně

Už v utorok 4. júla opäť otvorí EDMANIA brány na trenčianskom EXPO CENTRE pre všetkých milovníkov kráľa tanečnej scény Armina van Buurena. Organizátori prinášajú timetable a všetky informácie, ktoré počas tejto nádhernej noci pod holým nebom budete potrebovať.

Napsat názor do DISKUSE

 26.6.2017 Freezer, Report

Máme za sebou 2. ročník Open Air festivalu s názvem CityFest, který se konal opět v Pardubicích. Přiznám se, že na tom prvním jsem nebyl a slibuji, že půjdu za trest klečet do kouta, protože jsem zřejmě o hodně přišel. Tento event je docela vážnou konkurencí pro božskou Transmission. Nabízí totiž fantastický koncept, kdy jedna stage je venkovní a jedna indoorová. Máte tedy na výběr, kde budete svůj čas trávit nebo to můžete všelijak kombinovat, dle libosti. Areál ve kterém se tento event odehrává poskytuje několik možností vyžití, ať už jde o atrakce, spousty stánků s občerstvením za docela přijatelné ceny, až po mini-ateliér, kde jste se mohli nechat vyfotit. Bylo zde i místo kde se dalo osvěžit studenou vodou. Počasí naštěstí eventu přálo naprosto ideálně. V předních řadách bylo docela příjemně, protože tam stínila velmi šikovně Tipsport aréna. Venkovní stage byla docela velkolepá a z dálky vypadala fantasticky, řekl bych skoro až futuristicky. Když se v pozdějších hodinách rozjel světelný park na plné obrátky a přidaly se lasery, tak to byla docela pastva pro oči. Velkou výhodou byly i obří obrazovky, kde se promítaly doprovodná videa nebo přímo aktuální dění na stagi. Teď už ale pojďme k tomu, co nás zřejmě zajímá nejvíce a to je hudba.

Napsat názor do DISKUSE

 20.6.2017 Karel, Press

CityFest představuje kompletní sestavu světových hvězd pro ročník 2017

CityFest představuje kompletní sestavu světových hvězd pro ročník 2017! Po elektrizující atmosféře prvního ročníku s Above & Beyond zavítá i v roce 2017 do krásného centra Pardubic Open Air Festival CITYFEST! V sobotu 24. června 2017 přivítá tento nový hudební festival hvězdné DJ's z nejužší světové špičky, na své si přijdou milovníci trance a progressive hudby, kteří míří do Pardubic z mnoha zemí celé Evropy. Line up 2.ročníku festivalu je poskládán z desítky hvězd nejvyšší světové úrovně, jejichž vystoupení jsou zárukou nezapomenutelné, více než 15 hodin trvající audiovizuální show! Headlinerem je legendární Ferry Corsten, jehož doplní egyptské trance hvězdy Aly & Fila nebo oblíbená německá dvojice Kyau & Albert. Fanoušci Armada Music budou zcela jistě potěšeni trojicí Mark Sixma, Orjan Nilsen a Khomha.

Napsat názor do DISKUSE

 12.6.2017 Karel, Press

Balaton Sound 2017 s Armin Van Buurenem se blíží

Balaton Sound je obří pětidenní párty na pláži maďarského jezera, kde se představí špička současné taneční hudební scény. Hvězdnému programu vévodí Hardwell, Armin Van Buuren, Axwell /\ Ingrosso, KYGO, KSHMR, Tiësto a spousta dalších! Festival se koná v Zámardí od 5-9. července. Zlevněné vstupenky jsou k dispozici do 14. června.

Napsat názor do DISKUSE

 5.6.2017 Karel, Press

DJ Eco zavítá do klubu Uhelna v Praze

Dámy a pánové, je nám velkým potěšením Vám oznámit, že 17.6.2017 vystoupí v Praze poprvé DJ Eco! Tento americký DJ a producent žijící v New Yorku je milovníkům trance music již velmi dobře znám. Na trance scéně totiž Eco není žádným nováčkem, dostává se mu velké podpory například od Armina van Buurena a vystupoval na velkých světově známých eventech jako Ultra Music Festival, Electric Daisy Carnival, Electric Zoo a A State Of Trance. Na konci roku 2016 vydal své druhé album Wolves, které bylo vyhlášeno nejlepším studiovým albem roku 2016. Tímto vítězstvím tak překonal světové špičky jakými jsou například Ferry Corsten, Markus Schulz, Alex M.O.R.P.H. či The Thrillseekers. Eco je charakteristický zejména svým emotivním progressive a uplift trancem a Vy navíc budeme mít možnost slyšet jeho exkluzivní producer set. Tento večer doplní další čeští DJs. Akce začne dvouhodinovým warm-up setem a skončí vinyl classic setem, takže rozhodně je na co se těšit. Klub Uhelna (dříve Magnum) prošel menší rekonstrukcí a můžete se tak těšit na čisté a příjemné prostory obohacené o nový světelný park, lepší zvuk, novou stage a hlavně na skvělý trance! Vstupné pouze na místě 280 Kč, vstup od 18 let, prostory jsou kuřácké.

Napsat názor do DISKUSE

 30.5.2017 Freezer, Report

Máme za sebou klubovku plnou klasického trance soundu, která se uskutečnila 26.5.2017 v klubu Radost FX v Praze a to v rámci premiérové edice nové klubové noci s názvem Golden Age. Line-up sliboval opravdu kvalitní porci hudby, kterou dnes již na běžných trance eventech není možné slyšet. Headlinerem byla německá ostřílená legenda Talla 2XLC, který je již dlouhá léta spojený se značkou Technoclub. Druhou hlavní hvězdou byl oblíbený belgičan L-Vee alias Airwave, který se nedávno v Radosti již ukázal na akci Trancenation. Line-up dále ještě doplňovalo velmi rarití jméno, další německá legenda Oliver Lieb. Nechyběl ani Misja Helsloot, který už si jednou svůj setík v tomto klubu stříhnul, také v rámci akce Trancenation. Takový line-up sliboval opravdu mnohé.

Napsat názor do DISKUSE

 29.5.2017 Karel, Press

Vini Vici pripravujú novú muziku: publiku v Trenčíne odovzdáme našu energiu a lásku!

Izraelské psytrancové duo, ktoré dobýva svet svojím zvukom vyvolávajúcim tranz, vystrieda v utorok 4. júla 2017 na stagi Armin Van Buurena v Trenčíne. Dvojica raketovo vystrelila minulý rok, kedy zožali svetový úspech ich tracky Free Tibet a Great Spirit, ktorý vydali v spolupráci s Arminom. Na výstavisku v Trenčíne si odkrútia svoju slovenskú open air premiéru a my sme im pri tejto príležitosti položili niekoľko zvedavých otázok.

Napsat názor do DISKUSE

 28.5.2017 Karel, Press

25 let Szigetu aneb 25 důvodů proč vyrazit na největší festival léta 2017

Sziget je festival na celých sedm dní a koná se na krásném zeleném ostrově uprostřed Budapešti. Skvěle organizovaná akce s nadupaným programem plným světových hvězd slaví letos 25 let. Pozor, levnější vstupenky lze získat jen do 31.5.2017. Tady je 25 důvodů proč vyrazit na jubilejní 25.ročník.

Napsat názor do DISKUSE

 8.5.2017 Karel, Press

Orjan Nilsen: Keď som bol prvý raz na Slovensku, hral som pre svadobčanov

Festival EDMANIA bude hostiť Orjana Nilsena po druhýkrát v utorok 4. júla 2017! Na veľkolepom stagei pod holým nebom bude predskakovať headlinerovi Arminovi van Buurenovi. Pri tejto príležitosti prinášame rozhovor s Orjanom.

Napsat názor do DISKUSE

 30.4.2017 Karel, Press

Holandský progresívny talent Rodg: Počul som, že na Slovensku si to poriadne užijem

V utorok 4. júla 2017 slovenská EDMANIA prináša to najlepšie, čo svetová tanečná scéna ponúka. V Trenčíne vystúpi päťnásobný najlepší svetový DJ a producent Armin van Buuren! V rámci lineupu ho doplní aj mladý talent z Holandska, ktorý na Slovensko príde po prvý raz!

Napsat názor do DISKUSE

 12.4.2017 Karel, Press

Golden Age - Nová oldschool noc v klubu Radost FX

Na konci května 26.5.2017 se v klubu Radost FX v Praze uskuteční premiérová edice nové klubové noci Golden Age. Ta bude zaměřena na klasickou taneční hudbu zejména žánru trance, který zažíval své zlaté období v 90. letech a na začátku milénia. A právě na této události se můžete přesvědčit, že především v hudbě platí ono příslovečné "old is gold". Neboť v duchu tohoto motta se ponese celý večer v nejstarším pražském hudebním klubu Radost FX. Přichystali jsme pro Vás výlet zpět do minulosti do dob, kdy byly nápady originální, skladby stylové, remixy poctivé a hudba měla šťávu. První edice eventu Golden Age se bude konat již na konci května a vystoupí zde skutečné legendy elektronické taneční scény Talla 2XLC, Airwave, Misja Helsloot a Oliver Lieb.

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2017 Karel, Press

Transmission Praha 2017 má své datum

Nechte se unést za hranice všedních dní a vychutnejte si další výjimečné okamžiky. S potěšením Vám oznamujeme, že termín pro letošní Transmission je 25. listopadu 2017. Omezený počet zvýhodněných Early Bird vstupenek bude v prodeji od čtvrtka 6. dubna 2017 9:00 u Ticketportal a Paylogic. Po vyprodané loňské edici, která přivedla do Prahy návštěvníky z více než 60 zemí světa, po úspěšném úvodu v Asii před několika týdny, který přivedla návštěvníky z více než 50 zemí do Thajska, vznikne další zážitek s úplně novou dechberoucí show pro Transmission v Praze. Znovu bude krásná O2 arena v Praze, jedno z nejmodernějších multifunkčních míst v Evropě, přeměněna na obrovský taneční chrám pro stylovou celonoční oslavu. Transmission se rozvíjela a vyvinula až do jedné z nejokázalejších trancových akcí na Zemi a vybudovala si reputaci svou výjimečnou a fantastickou produkcí složenou ze světelných a laserových show.

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2017 Karel, Press

Balaton Sound přidává další hvězdy. Armin Van Buuren, KSHMR, Galantis a dalších dvacet nových jmen

Balaton Sound je obří pětidenní párty na pláži maďarského jezera. Zatím bylo zveřejněno více než padesát jmen mimi jiné i například Hardwell, Tiësto, Marshmello či Afrojack. Nově mezi nimi je i Armin Van Buuren, Galantis, KSHMR a dvacítka dalších. Přestože je zveřejněn necelý program, fanoušci elektronické hudby a tanečních party dobře ví, že je čeká neuvěřitelný prodloužený víkend. Zlevněné vstupenky jsou k dispozici do 15.března 2017.

Napsat názor do DISKUSE

 28.2.2017 Freezer, Report

Známá akce CITADELA se letos přesunula do pražského klubu SaSaZu, na které v roli headlinera vystoupila německá legenda a průkopník taneční hudby Paul van Dyk, a to v rámci alba The Politics Of Dancing 3. Kdo by neznal charismatického Paula, který patří k hlavním představitelům stylu trance již od půlky 90. let. Není snad místo na světě kde by tento ostřílený usměvavý borec nevystupoval. Věřil bych snad i tomu, že už vystupoval i na Měsíci. V březnu se však nešťastnou náhodou zřítil z pódia na holandské akci Armina Van Buurena ASOT 750. Letěl šest a půl metru vzduchem a sanitka jej odvážela do nemocnice s poraněním mozku, dvakrát zlomenou a poraněnou částí páteře a spoustou podlitin a pohmožděnin. V tu chvilku byla jeho kariéra uvrhnuta tak trochu do otazníků. Nicméně Paul se z toho až neskutečně rychle vyhrabal a dost možná ho to nakoplo k tomu, aby se nám představil v plné síle! Výsledkem byl naprosto precizní a čistě trancový set, to už ale předbíhám.

Napsat názor do DISKUSE

 4.2.2017 Dolvich, News

Hlasování bylo ukončeno, hlasy sečteny a výsledky jsou dány. I tento ročník ankety Trance.cz Awards byl napínavý až do poslední chvíle a vy se nyní můžete dozvědět, kdo byl zvolen nejlepším českým trance DJem, producentem a klubem.

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2017 Freezer, Report

Že u nás klubovky trancové klubovky umírají a že jde návštěvnost trance akcí celkově klesá? Víkendová klubovka s názvem Trancenation to naprosto vyvrátila a troufám si říci, že šlo o jednu z nejnabitějších klubovek, které se u nás kdy pořádaly. Line-up byl opravdu masivní, skoro až hodný halové akce. Není proto divu, že se z klubu Radost FX stalo doslova peklo na zemi. Tento klubík totiž většinou hostí jiné typy akcí, kde asi takto nerváno nebývá, a proto to byl asi pro majitele docela zápřah. To, že tu bude opravdu plný dům bylo jasné už od vchodových dveří, kde stál hlouček trancových příznivců, na které se nedostaly lístky a tak vyčkávali své příležitosti, jestli se ještě nějaký ten lístek uvolní. Fronta byla také na delší dobu, ale dalo se to přežít a byla to alespoň příležitost pokecat s přáteli ještě před vstupem do klubu.

Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor se Sean Tyas

Původem americký DJ a producent Sean Tyas se začal zajímat o elektronickou hudbu již na počátku 90. let. Od roku 2000 vydává vlastní produkci a dnes je tento vysoce respektovaný mezinárodní DJ mnohými odborníky označován za možnou budoucí jedničku žánru trance. Již nyní je považován za nekorunovaného krále oblíbeného tempa 138 BPM a je velice žádaným hudebníkem. Pro remixování svých děl si jej vybírají i umělci mimo elektronickou taneční hudbu jako Pink či Bloodhound Gang. Proto jsme právě tohoto rodáka z New Yorku vybrali jako headlinera druhé edice eventu Trancenation, která se bude konat dnes v pražském klubu Radost FX.

Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Lange

Dalším DJem, který vystoupí 21.1.2017 na akci Trancenation v klubu Radost FX je britský pionýr Stuart Langelaan více známý jako Lange. Je považován za jednoho z nejvlivnějších umělců na taneční scéně posledních dvou dekád, DJ, který se drží v popředí během celé své kariéry a producent, který posouvá hranice. Do seznamu jeho úspěchů patří 20 singlů v britské Top40, práce na filmovém soundtracku a remixování mainstreamových umělců jako Pet Shop Boys či Faithless. Mimo své studiové práce je Lange také úspěšný na poli mezinárodního DJingu. Vystupoval nejen pod nejlepšími klubovými značkami jako Cream, Godkitchen a Gatecrasher ale i na velkých prestižních akcích jako Tommorowland, EDC či ASOT. V DJ Mag Top 100 žebříčku se udržel 8 let a dodnes je velmi žádaným DJem.

Napsat názor do DISKUSE

 19.1.2017 Karel, Press

Markus Schulz - Open to close v Sasazu v Praze

Po vyprodané open-to-close akci v loňském roce se Markus Schulz vrací do pražského klubu Sasazu, aby předvedl další maratónský set. Očekávejme 7-mi hodinovou (nebo delší) hudební cestu napříč různými styly dotýkající se tmavého a temného trance, progressive trance, tech-trance a techna jež budou smíchané tím nejčistším způsobem. Po celou noc bude na stagi jedině legenda Markus Schulz a představí se ve 3 rozdílných fázích. Prvně jako warm-up DJ, začne pomalejším tempem, které bude gradovat dokud se nedostane do místa pro headlinera, kdy vystupuje jako obvykle a kdy hraje jako při nám známých setech Markuse Schulze. Ve třetí části se promění v after-hour DJe, jež nám naservíruje tvrdý a tajemný set označovaný jako „králičí nora“ a ukončí naši cestu výběrem nejlepších tracků v jeho „unicorn slayer“ stylu.

Napsat názor do DISKUSE

 18.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Airwave

Belgická legenda Laurent Véronnez alias Airwave je považován za nekorunovaného krále stylu progressive trance. Jeho práce hudebního producenta je velmi ceněná už od začátku jeho kariéry, kdy vydával jednu trancovou klasiku za druhou na kultovní značce Bonzai, které je věrný dodnes. Je autorem několika stovek tracků pro desítky projektů, z nichž zásadní bylo vedle jeho sólových prací také spojení s jeho kolegou Jurgenem Leyersem pod projektem Fire & Ice. Airwave sound inspiroval britskou a holandskou scénu a pomohl některým současným top DJům dostat se tam, kde dnes jsou. A 21.1.2017 si budete moci vychutnat jeho neotřelý progressive sound v legendárním klubu Radost FX.

Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Manuel Le Saux

Na akci Trancenation v klubu Radost FX 21.1.2017 vystoupí i italský DJ a producent Emanuele Lucariello více známý jako Manuel Le Saux. Manny je zarputilým bojovníkem za plně euforický trance. A právě pro svůj povznášející sound se stal známým, obrovský seznam jeho produkcí a remixů mluví sám za sebe. Také jeho radioshow Extrema na Afterhours.FM je jedna z nejvíce poslouchaných trance relací na internetu. Není tudíž divu, že již hrál na největších Evropských eventech jako Quest 4 Trance, Luminosity, Tommorowland, Technoclub či Gatecrasher ale i v USA, Austrálii, Mexiku nebo Argentině. Vydal již dvě studiová alba a velmi ceněná je také jeho kompilace Underground Anthems 2.

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Lostly

Ve svém premiérovém vystoupení se českému publiku představí také vycházející hvězda Andre Frauenstein více známý jako Lostly. Svou DJskou kariéru začal ve 13ti letech a od té doby ušel velký kus cesty. Dnes jako A&R manažer úspěšného vydavatelství Discover činí důležitá rozhodnutí, hraje na megafestivalech jako Love Parade či Nature One a jeho produkci, která je zjevně inspirována Berlínským soundem přelomu tisíciletí, podporují ta nejvýznamnější jména na scéně jako Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Paul Oakenfold nebo John Askew. O tomto talentovaném umělci v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Napsat názor do DISKUSE

 8.1.2017 Karel, Press

Trancenation - Rozhovor s Robbie Van Doe

Debutujícím vystupujícím na akci Trancenation v klubu Radost FX bude techtrancový specialista Robbie Van Doe. Jeho jedinečný styl vyznačující se obrovským množstvím energie, fenomenálními melodiemi a řádnou porcí acidu je podporován nejvýznamnějšími DJs jako Armin Van Buuren, John Askew či Aly & Fila. Působí na renomovaných značkách Discover, Nu-Depth, Extrema a Mental Asylum, kdy s každou další produkcí překonává sám sebe a vydobývá si pověst velmi osobitého hudebního producenta a DJe.

Napsat názor do DISKUSE

 7.1.2017 Dolvich, News

Tradiční anketa serveru Trance.cz pod názvem Trance.cz Awards mapuje Českou trance & progressive scénu již od roku 2006. A i vy se můžete zúčastnit hlasování o nejlepšího Českého trance DJe, producenta a klub. Hlasujte a pomozte určit ty nejlepší z domácí trance & progressive scény za rok 2016. Je možné odevzdat hned několik hlasů ve všech třech kategoriích vyplněním dotazníku na Googlu (vyžaduje přihlášení přes Google účet) či na Surviu. Hlasování bude ukončeno 31.1.2017 a výsledky zveřejněny zde na Trance.cz.

Napsat názor do DISKUSE


Starší zprávy


20.2. 8:45
AZiL - trance DJ
17.2. 17:30
DJ sety / Pokusy z JZD
14.2. 15:01
Video-recenze novinek (Freezer)
11.2. 11:38
RIP Majklhauske
9.2. 21:13
A State Of Trance 2008 - 2017 (Radio Show)

31.12. 1:48
Free tracky
5.11. 13:05
Off topic
12.10. 7:51
Objevil jsem Angelicu S
25.9. 14:35
sázení - ruleta
4.5. 11:46
Kde sehnat bílé kalhoty?

15.2. 15:20
Cosmic Gate - Wake Your Mind Sessions 003
15.2. 15:10
Project 8 pres Shane Kinsella - Fading Away
14.2. 23:34
OUT NOW! DreamLife & Laucco - Amaranth [Beyond The Stars Recordings]
14.2. 23:23
OUT NOW! Saket - 12th Dimension [Trance All-Stars Records]
9.2. 16:37
Zoo Brazil - The New Album - 'Point Of View'

17.2. 15:17
Verona - Complicated (Official Video)
13.1. 13:05
Jam & Spoon - Odyssey To Anyoona (Mr Sam Return Of The Phoenix Remix)
6.1. 23:19
Scooter - In Rave We Trust - Amateur Hour (Official Video)
2.1. 19:21
Darren Porter & Alessandra Roncone - Transcendence (Music Video)
15.12. 13:07
Ronny K - Dreamcatcher (Music Video)

1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2018 TRANCE.CZ