TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
31.3.2000

Po loňském velkém úspěchu se singlem "Can't get enough", se kterým Soulsearcher bodovali minulé léto ve většině klubů po celé Europe, přichází na jaře roku 2000 dlouho očekávaný nový singl s názvem "Do it to me again".
Celý projekt je dílem Briana Tapperta a Marca Pomeroye ( stvořili rovněž projekt Jazz-N-Groove, jestli Vám to něco řekne ), no a protože jsou to Angličané, jde o projekt anglický.
Pro ty, kteří Soulsearcher nikdy neslyšeli, máme jedno upozornění a sice to, že v tomto případě nejde o trance ani techno, je to taková kombinace house a dance music, to vše v UK stylu. Samozřejmě nechybí silný ženský vokálík, o který se postarala singerka ( náš novotvar zpěvačky ) Thea Austin, kterážto zpívala mj. i ve Snapu a jejich hitu "I've got the power".
ZHODNOCENÍ: Tahle music Vám může posloužit k odreagování od čisté trance a techno hudby, kterou Vám zde z převážné většiny nabízíme. V tuto chvíli se nám sice "Do it to me again" jeví jako slabší singl než "Can't get enough", ale moc dobře si vzpomínáme, že ani první singl se nám zpočátku moc nezdál a nakonec patřil mimo trance a techno skladby mezi naše nejoblíbenější.
Na cédéčku findnete mixy od Junior Jacka ( hodně dobrý ... ), Richarda F a Artful Dodgera ( prodal v UK přes 500 000 kompaktů jeho singlu "Rewind" ). A jestli jste zcela náhodou blázni do Soulsearcher, pak vězte, že v dubnu budou mít turné po Německu. Vychází u Edel, u nás asi Popron ?? Go for it ...


30.3.2000

30.3.2000
???

Pátý Music Quiz je na startu, takže neváhejte a downloadujte 2 x 230 Kb. Pokud budete vědět, správné odpovědi posílejte na trance@trance.cz.

What's this number 1
What's this number 2

29.3.2000

Už dlouho jsme nemluvili o nějaké cover verzi, neboli předělávce. Projekt Moni B. a singl "Stripped" toto kritérium zcela splňuje, takže malá mezera je zaplněna.
"Stripped" je tranceová předělávka klasického songu od Depeche Mode "Stripped". Pokud tedy máte rádi Depeche Mode a trance hudbu ( moc dohromady to ale nejde ... ), přijdete si na své. Za jménem Moni B. se skrývá 26-letá DJ'ka D-Jane, která hraje pravidelně od roku 1994 a hrála mimo nejrůznější kluby už i na Loveparade v Berlíně nebo na Streetparade v Zürichu.
"Stripped" je první singl Moni B., který připravila ve spolupráci s labelem Fairlight-records a na singlu se rovněž podíleli producenti projektů Plug'N'Play, Sanity a Ravelab. Jak jsme již napsali, je to trance music, taková pohodová, sice nic moc originální, ale náladu Vám určitě nezkazí. Ostatně mp3 ukázka je jako již tradičně k dispozici, takže si můžete udělat názor sami.
ZHODNOCENÍ: Na českých trance parties určitě tenhle track neuslyšíte, ale na nějakých klubově zaměřených diskotékách byste mohli uspět. Singl vyšel 6.3.2000 a obsahuje šest skladeb, mj. remixy od Plug'N'Play a Sanity ( Sanity měli v závěru minulého roku singl Welcome to paradise ). Takže zhodnocení: známe lepší, ale i horší hudbu.


28.3.2000

Tak jste zase spadli do podprůměru, protože jste nikdo neuhodl nic. Máte třikrát pětku. Aspoň ale nemusíme vyhlašovat vítěze, ale to je asi blbost. My bychom ho vyhlásili rádi ...
Další zápletku čekejte ve čtvrtek.
What's this number 1 - Members of Mayday - Datapop
What's this number 2 - Lambda - New York (Timo Maas remix)


28.3.2000

Už to vypadalo, že o tomto singlu nic nenapíšeme, protože jsme nemohli sehnat žádné info. Teď se to ale změnilo a my Vám konečně můžeme představit skladbu, která je už hodně dlouho ve FLASH intru těchto stránek jako zvukový doprovod
"Alive" vyšlo už někdy v únoru, takže by se Vám ho mělo podařit někde sehnat. Jde o anglický projekt, který vytvořili přední UK DJ's Nick Hale a Genz Dewer. Nám sice tato jména nic neříkají, ale to není podstatné, kvůli tomu se nám tahle skladba nelíbí.
Jde o druhý singl Heliotropicu, první, kterým se tato formace dostala na trance a techno scénu, byl singl "Walk with me" z roku 1997. Také neznáme. Kromě toho Heliotropic v období mezi těmito dvěma singly vytvořili řadu remixů, např. pro Chicane, Lucid nebo Alexe Whitcomba.
"Alive" je nádherná trance skladba s výbornou melodií, smutným ženským vokálem, to vše proloženo vysoce tanečními beaty. V současnosti je tahle věc velkým hitem v Londýnských klubech, ale nejen zde, i v naší hitparádě se drží už sedm týdnů v první dvacítce. Trance této skladby jde dokonce až tak daleko, že se blíží dalšímu hudebnímu stylu, kterým je rave. Prostě je to rychlé, melodické, je to bombastické.
ZHODNOCENÍ: Jediné, co nás trochu zaráží je skutečnost, že se tak dobrá věc zatím vůbec neobjevila v naší "referenční" hitparádě Deutsche Dance Charts. Snad se ještě objeví. Podstatné je, že jsme "Alive" objevili i bez DDC a teď už o něm víte i vy. Na CD najdete vynikající remixy od DuMonde ( z toho je FLASH intro ), Matt Darey remix, Fade remix nebo Heliotropics Dark and Deep Mix. Check it out ...


27.3.2000

Přestože se nám nepodařilo zjistit o projektu CRW mnoho informací, přinášíme Vám recenzi na tento nadmíru zajímavý singl. CRW je pravděpodobně anglický projekt, který přichází do ostatních evropských zemí právě v těchto dnech, např. v Německu vyšel minulé pondělí.
Jak napovídá titulek, jde o silnou trance skladbu a co by to bylo za trance, kdyby nebyl doplněn ženským hlasem. V tomto případě se používá nasamplovaný vokál "I feel love", který krásně zapadá do celé skladby.
Tento singl, který vychází pod labely Media / Mo'Bizz / DMD / Urban / Universal / UV, vychází v remixové podobě. Dominantní roli zde hraje naše oblíbená dvojka DJ Jam X & De Leon, která vytvořila opravdu povedený remix, z kterého je vytvořeno i naše preview.
ZHODNOCENÍ: CRW je poctivá trance skladba ( alespoň v DJ Jam X remixu ), která v současnosti boduje nejen v naší TOP 40, ale i v DDC, kde je už na dvanáctém místě. Přestože u nás se asi tahle věc bude shánět těžko, u sousedů v Germany byste neměli mít velké potíže ... Je to trance přesně podle našich představ.


Jak napovídá titulek, Hypetraxx už nejsou na prvním místě naší TOP 40, která byla dnes přizpůsobena pro příští týden. Kdo Hypetraxx sesadil, na to se podívejte do sekce TOP 40. Příští týden se můžete opět těšit na nové singly a Music Quiz.
A jestli se někomu zdá, že vývoj tohoto serveru začíná pomalu, ale jistě stagnovat, tak to není jenom Váš, ale i náš názor. A protože neradi děláme věci napůl, už teď pracujeme na tom, jak to změnit. Tak zatím ... Hezký zbytek víkendu a příjemnou zábavu s naším serverem a letním časem Vám přeje nepříliš rozsáhlá redakce trance.cz. Letní čas si užijeme tomorrow in da morning ... bye


25.3.2000
Actually TOP 10 for next week
01. Hi-Gate ( Pitchin' (In Every Direction) )
02. Moloko ( The time is now ) [ Mixes ]
03. Blank & Jones ( The Nightfly )
04. Wisdome ( Off the wall )
05. Barbara Tucker feat. Darryl D'Bonneau ( Stop playing with my mind )
06. Hypetraxx ( The Darkside )
07. Soulsearcher ( Do it to me again ) [ Mixes ]
08. Tom Novy ft. Lima ( Now or never )
09. Mario Lopez & R.E.D. S.E.C.T.O.R. ( Into my brain )
10. Klubbheads ( Turn up the bass )

24.3.2000

Tak jaro už k nám dorazilo snad definitivně a přestože se má zase trochu ochladit, snad už moc zima nebude. Odcházející zimu symbolizuje i skokan na lyžích na obalu nového singlu Chicane.
Chicane mají rovněž nějaký čas na hudebním nebi za sebou, projekt vzniknul v době slávy Roberta Milese a dalších. První singly "Offshore" a "Sunstroke" se staly celkem velkými hity a protože jsou Chicane anglický projekt, prosazovali se i v tamních klubech a diskotékách.
Po úspěšném rozjezdu následoval trošku ústup do pozadí a nějaký čas jsme o Chicane mnoho neslyšeli. Až přišlo loňské léto ( a s ním jeho tajemství ) a Chicane se vrátili se singlem "Saltwater". Ten znamenal pro Chicane opět návrat starých časů, protože byl hodně povedený.
Proto se celkem s napětím čekalo na tento singl, protože se mělo rozhodnout, jestli Chicane opět spadnou do průměru, anebo zůstanou na výsluní taneční hudby.
ZHODNOCENÍ: Na výsluní Chicane určitě zůstanou, protože se jim "Don't give up" celkem povedlo. Spojili se totiž se slavným Bryanem Adamsem, který svým hlasem obohatil tento singl. Singl vyšel u labelu Xtravaganza 6.3.2000 a najdete na něm mj. Disco Citizens Vs. Tomski Remix. K tomu všemu vychází v pondělí celé album od Chicane s názvem "Behind the sun".


23.3.2000
???

Je čas na Music Quiz a jestli ani teď nikdo neuhodne obě skladby, tak už vážně nevíme. Prostě lehčí už to snad ani být nemůže, takže další Music Quiz bude určitě o hodně těžší. Ještě malé info pro nováčky: pokoušíte se uhádnout obě hudební ukázky v délce 0:29 sec. Když budete vědět, napište správnou odpověď na trance@trance.cz. Když nebudete vědět, nepište nic. A jestli Vás zajímají nějaké ceny ( výhry ), tak momentálně žádné nejsou, protože je přeci hloupost, abychom platili za Vaše hudební vzdělávání ...
Takže vítěze only zveřejníme při vyhodnocení Music Quizu. Jiné to nejspíš bude, až na konci roku řekneme: Marťan # 666 uhodnul z 50 Music Quizů 25, tudíž je vítězem za celý rok 2000. Potom celkového vítěze určitě odměníme za jeho celoroční snažení. End.

What's this number 1
What's this number 2

22.3.2000

Je jaro, po jaru bude léto a v létě ( 8.7.2000 ) se bude konat další Love Parade. Letošní Love Parade má nové motto, které jste si již určitě přečetli v titulku tohoto článku. Na první pohled nepůsobí toto heslo nijak originálně, protože je podobné heslu z roku 1998, které bylo "One world one future".
Když se však nad tímto heslem trošku zamyslíme, zjistíme něco trochu jiného.
Po skončení loňské Love Parade se objevily zprávy, že to byla poslední Love Parade v Berlíně, protože se organizátoři nemohou dohodnout s městem. Fakt je ten, že vždy po skončení akce byl ve městě celkem velký nepořádek, ale pravdou je i to, že Love Parade udělala Berlínu nezanedbatelnou reklamu, zvýšila cestovního ruch a tak dále.
Nakonec vše dobře dopadlo a Love Parade se bude konat opět v Berlíně. Mimo to by se podle našich zpráv měla konat v Anglii Love Parade UK ( asi ve stejný den ) a v roce 2001 by se měli přidat další města. Tímto by se tedy naplnilo letošní heslo, protože by se konala Love Parade sice ve více státech, ale vždy pod jedním jménem a ve stejný den. Berte však prosím poslední informace trošku s rezervou, protože vše možná bude ještě jinak. Každopádně situaci okolo Love Parade budeme sledovat a o dalším vývoji Vás budeme informovat.


21.3.2000

Duo Piet Blank a Jaspa Jones není třeba asi příliš představovat. Pokud chcete vědět něco o jejich historii, kolik jim je roků a tak dále, odkážeme Vás na jejich homepage pod adresou www.blankandjones.de, kde najdete téměř vše, co byste chtěli vědět.
Nenajdete tam ovšem moc informací o novém singlu "The Nightfly", ale od toho jsme zde přeci my. Ve formě vinylu je tento singl k dostání od 28.2.2000, na CD si budeme muset počkat do dubna. Mimo to by někdy teď měly na vinylu vycházet nové remixy, takže šance, že seženete nějakou verzi "The Nightfly", je poměrně vysoká.
Song je to trancový, o tom není pochyb ani v nejmenším. Krystalicky nádherná music, doplněná rozpustilým vokálem "The Nightfly", prostě takovýto styl máme velmi rádi.
ZHODNOCENÍ: Snad jediná věc, která nyní může sesadit z prvního místa Hypetraxx je právě tohle. Prostě je to skoro bez chybičky. Někomu by snad mohlo vadit, že celý singl je postavený na platformě minulých singlů "After love" a "Cream", ale to bychom už byli detailisté.
P.S. Teď si vzpomínáme, že jsme Vám 13.2.2000 slibovali do dvou týdnů exkluzivní recenzi na tajemnou skladbu s názvem "Night flight". Takže to jako měli být právě noví Blank & Jones. Jmenuje se se to sice "The Nightfly", recenze je to normální ( ne exkluzivní ) s trochou zpoždění, ale jinak jsme myslíme svůj slib splnili ...


21.3.2000

Další vyhodnocení Music Quizu je zde a musíme konstatovat, že přestože nikdo neuhodl obě skladby, už se přeci jenom lepšíte. Tři z Vás totiž uhodli první věc, kterou byli Blank & Jones. Warmduschera neuhodl nikdo, což je škoda, protože jsme mohli vyhlásit prvního vítěze. Můžete se ale všichni těšit na další quiz, který bude opět ve čtvrtek.
What's this number 1 - Piet Blank & Jaspa Jones - The Nigtfly
What's this number 2 - Warmduscher 2 - 10 Kleine Bassdrums


20.3.2000

 


20.3.2000

Po loňském úspěchu s dvojsinglem Parade 2000 / Warp '99 se tento nadmíru zajímavý projekt vrací na techno scénu. Producentské duo Revil O. & N.Ruzicka ( že by nějaký zmutovaný Čech ??! ) už tím prvním dvojsinglem naznačilo, že nechce jít zavedenou cestou současné taneční scény ( viz. alespoň milión verzí hitu "Join me" ). Jejich songy jsou hodně originální, plné netradičních zvuků, hutných techno basů, pauz a gradujícího napětí včetně nejrůznějších "bojových" pokřiků.
Vyjímkou není ani druhý dvojsingl ( někdo by to třeba vydal jako čtyři singly a měl by na dva roky vystaráno ) "Prophecy / Bodyrock". Stejně jako první dvojsingl Parade 2000 / Warp '99 je i tento plný netradičních zvuků, hutných techno basů, pauz a gradujícího napětí včetně nejrůznějších "bojových" pokřiků ( ať žijí klávesy Ctrl+C a Ctrl+V ).
ZHODNOCENÍ: Pravda je ale také to, že od minulého léta ( to vyšlo to první dvoj-maxi ) se taneční scéna opět o něco vyvinula. A protože "Prophecy / Bodyrock" je asi na stejné úrovni jako jejich první věc, nezpůsobí takový převrat a asi nebude mít ani takový úspěch. Ale vokálík "So get up, forget the past" je velmi motivující. Rozhodně jsou PnP o 100 % lepší než třeba takový Sash, který si sice singlem "Adelante" zavzpomínal na lepší časy, ale vše opět podělal novinkou "Just around the hill".
I když Sash a PnP se asi srovnávat nedají, protože každý z nich je úplně jiná hudba ...


Jak už napovídá titulek, Hypetraxx jsou stále jednoznačně nejlepší v naší TOP 40. Na záda jim však dýchá duo Blank & Jones, které je už druhé. Kompletní pořadí na příští týden najdete ve stejnojmenné sekci.
Příští týden se také zčásti rozhodne o zájezdu na Mayday. Pokud tedy příští týden neprojeví alespoň desítka lidí zájem, moc dobře to nevidíme. Myslíme tím jako autobus, protože pří menším zájmu vypravíme mikrobus a při ještě menším zájmu pojedeme na kolech ..


18.3.2000
Aktuální TOP 10 DDC na příští týden:
01. Hi-Gate ( Pitchin' (In Every Direction) )
02. Moloko ( The time is now ) [ Mixes ]
03. Hypetraxx ( The Darkside )
04. Tom Novy ft. Lima ( Now or never ) [ Mixes ]
05. Mario Lopez & R.E.D. S.E.C.T.O.R. ( Into my brain )
06. Piet Blank & Jaspa Jones ( The Nightfly )
07. Barbara Tucker feat. Darryl D'Bonneau ( Stop playing with my mind )
08. Rank 1( Airwave ) [ Mixes ]
09. Nějaká námi zatím nedefinovaná novinka, ó ta ostuda ...
10. Des Mitchell ( Welcome to the dance )

17.3.2000

Mario Piu' je italský DJ a producent vydávající u labelu BXR. O tomto labelu jsme Vás obsáhleji informovali v lednu tohoto roku. Singl "Communication" měl celkem zajímavou historii. Nejdříve vyšel už na podzim minulého roku, kdy se objevil i nejrůznějších žebříčcích. Nicméně pokud jste v té době sháněli tento singlík, asi jste nepochodili, protože "Communication" vychází až v těchto dnech ( resp. vyšlo 6.3.2000 ).
Ke konci února se totiž objevily nové remixy této skladby, takže nadešel ten správný čas vydat konečně singl kromě vinylu i na CD.
"Communication" je stylově skladba podobná produkci dalšího Itala Mauro Picotta ( bude hrát na Mayday !! ), ale kvalita je přeci jenom trošku nižší. Je to hutná techno trance skladba doplněná zvuky mobilního telefonu, což je po Internetu další komunikační fenomén současnosti. Je to dobrá věc na propláchnutí mozkových buněk bez použití psychedelik ...
ZHODNOCENÍ: Taky jsme slyšeli song "Modem" od nějakého DJ 2000, kde se zas místo mobilu vytáčel modem. Server Trance Online v létě vydá pod uměleckým jménem Trancemasters novou, ultimativní skladbu s názvem "Hukot 20 let starého autobusu, který mě denně vozí do práce", takže se těšte. Naši němečtí přátelé ( DJ Tomcraft, ATB, Mellow-D a spol. ... ) nás protlačí do Deutsche Dance Charts ( DDC ), Piet Blank naši super našláplou skladbu pustí exkluzivně na Mayday ( na Loveparade pustí rovněž exkluzivně nový psychedelic trance remix vydaný speciálně k této příležitosti ).
Tak už dost. "Communication" je dobrá skladba, vřele doporučujeme. Bye.


16.3.2000
???

Další hádanka je "ready for you", dnes je to snad trošku lehčí, takže Vaše určitě správné odpovědi zasílejte na trance@trance.cz.
Vyhodnocení Music Quizu bude v úterý next week.

What's this number 1
What's this number 2

15.3.2000

15.3.2000

15.3.2000

Tak tuhletu věc asi není třeba vůbec představovat. Zombie Nation, jeden z největších objevů minulého roku. To vše díky naprosto originálnímu a jedinečnému singlu "Kernkraft 400". Vždyť "Kernkraft 400" skončilo v našem žebříčku za rok 1999 na druhém místě ( hned za Armandem Van Heldenem ... ). Jediný singl tedy stačil k vydání alba, což je rovněž pozoruhodné. A jediný singl stačil k tomu, aby Zombie Nation vystoupili live na letošní Mayday. Opět o jeden důvod více, proč jet na Mayday. Rovněž jejich živé vystoupení v pořadu Club Rotation na VIVA TV v závěru loňského roku patřilo mezi jedny z nejpůsobivějších vystoupení, které v tomto pořadu vůbec byly.
Co lze tedy od tohoto alba očekávat ? Další skvělé vychytávky jako "Kernkraft 400" ?
Tak tedy: na albu najdete 12 skladeb, ale spíš než songy jako "Kernkraft 400" čekejte trošku jinou music. Více než trance nebo techno se na albu totiž objevují skladby, které si vzaly za vzor elektro hudbu z 80. let. Měli jsme možnost slyšet několik skladeb z tohoto alba a všechny byly právě v tomto elektro stylu. V rozhovoru pro nejmenované rádio DJ Splank ( jenž stojí za Zombie Nation ) informoval posluchače, že si za vzor vzal takové skupiny jako Kraftwerk a pod. Prostě music z 80. let.
ZHODNOCENÍ: Pokud budete hledat na albu skladby jako "Kernkraft 400", tak moc nepochodíte, pokud máte radši elektro styl z minulého desetiletí v moderním hávu, tak si určitě přijdete na své.


14.3.2000

Mario Lopez ( vlastním jménem Thomas Schatz ) se narodil v roce 1969. Ne, životopis Maria Lopeze Vám zde předkládat nebudeme, nebojte. Mario je DJ a nyní už i skladatel. Začal hrát po různých diskotékách a klubech ( asi jako každý DJ ), např. si zahrál na diskotéce Riu Palace na Mallorce. Loni hrál na Loveparade v Berlíně ( i když ne z hlavního pódia, pouze z jednoho kamiónu ... ).
Loňský rok vydal Mario Lopez rovněž první singl "The Sound of Nature", s kterým bodoval nejen v Deutsche Dance Charts, ale prosadil se i do oficiální hitparády státu Germany. Už předtím měl Mario pár projektů, např. projekt DJ Silencer Vs. Zycro a singl "Birthday party" byl jeden z nich, avšak příliš úspěšné tyto projekty nebyly.
Nyní je na startu druhý singl nazvaný "Into my brain". A hned odstartoval tento týden na desátém místě v DDC! I u nás je už Mario Lopez v první desítce. Je to klasická trance skladba doplněná poutavým ženským vokálem alá Kai Tracid. Bassdrum, který sice najdete v každém druhém songu s touto tématikou, který se ale pořád líbí, dobrá trance melodie, to vše jsou důvody, proč je tahle skladba hodně povedená a úspěšná.
ZHODNOCENÍ: "Into my brain" je určitě trefa do černého, zvláště přihlédneme li ke kvalitním remixům, mj. od Plug'N'Play, který je velmi dobrý. Tahle music ještě nějakou dobu poletí, takže se nemůžete zmýlit. Není to nejoriginálnější skladba, prostě klasická trance music současnosti ...


13.3.2000

Tento rok jsme o Trance Allstars psali už dvakrát, teď je to tedy potřetí. Možná to vypadá, že tento projekt je pro nás ta pravá trance music, ale to jste na celkem velkém omylu.
Po dvou singlech, které vyšly v rychlém sledu za sebou, vychází právě dnes kompletní album. Není to ale obyčejné album, je to totiž dvojalbum, podobně jako vycházejí dvojsingly. Takže by se asi dalo říct, že album nazvané Worldwide je spíš taková kompilace. Přispěli do něj všichni staří známí ze singlů, tedy Taucher, Mellow-D, ATB, Schiller, Sunbeam a Talla 2XLC. Snad jsme na nikoho nezapomněli. Celkem najdete na albu 38 skladeb, pro pořádek uvádíme pár skladeb: DJ Mellow-D - Basskick, ATB - My dream, Taucher - Amazone dreaming, nebo třeba Schiller - Die Wirklichkeit.
ZHODNOCENÍ: Na náš vkus je tohle album na světě až příliš brzy, což ale asi není v případě spojení dvou labelů ( Zeitgeist a Kontor ) žádný velký problém. Vždyť si to vemte: na podzim první singl "The First Rebirth", na začátku tohoto roku druhý singl "Ready to flow" a dnes album s 38 songy!! Album jsme sice neslyšeli ( jak bychom asi taky mohli, když vychází dnes ), ale podle nás nebude představovat špičku trance music. Pokud jste však podlehli mánii Trance Allstars, bude pro Vás tohle album to pravé. Zajímavé je i to, že každý z umělců vytvořil pár skladeb speciálně určených pouze pro toto album. Go for it ...

12.3.2000
Další hodně náročný týden je za námi. Dávali jsme dohromady reklamu do časopisu Bassline ( na Mayday ), ke všemu nám včera zvovu spadl počítač, takže problémů bylo více než dost. To Vás ale nemusí příliš zajímat ( ten spadlej comp ... ). Takže dnes byla poupravena sekce TOP 40, kde najdete naše nej na příští týden. Zítra čekejte recenzi na nové album od Trance Allstars, v průběhu týdne bude nový Music Quiz, no prostě bude toho opět celkem dost.


11.3.2000
Aktuální TOP 10 DDC na příští týden:
01. Hi-Gate ( Pitchin' )
02. Moloko ( The time is now )
03. Tom Novy ft. Lima ( Now or never )
04. Rank 1 ( Airwave )
05. Hypetraxx ( The Darkside )
06. Nerio's Dubwork ft. Darryl Pandy ( Feel it )
07. Plug'N'Play ( Prophecy / Bodyrock )
08. Des Mitchell ( Welcome to the dance! )
09. Spiller ( Mighty Miami E.P. )
10. Mario Lopez ( Into my brain )

10.3.2000
Nemohli jste si nevšimnout toho, že stránky trance.cz jsou nyní plné reklamních bannerů. Celkem jich zde najdete deset. Když někdo shlédne dva reklamní bannery zde, na jiných serverech se zobrazí náš reklamní banner ( viz. níže ). K tomuto kroku jsme se rozhodli po důkladném zvážení všech pro a proti. Jsme členy systému Billboard, který považujeme za dostatečně kvalitní. Podle nás ani ty bannery nenarušují příliš grafickou podobu trance.cz a doba načítání je také zanedbatelná. Akorát že zatím se náš banner někde jinde zobrazil asi 200x a kliknula na něj jedna osoba. Takže zatím to příliš účinné není .


10.3.2000

Vyhodnocení Music Quizu je zde, ale opět jste se moc nevyznamenali. Nikdo neuhodl ani jedno jméno, otázkou však je, zdali se o to někdo vůbec pokoušel. Každopádně v Music Quizu budeme zatím pokračovat, protože je to podle nás vítaná změna v té záplavě nových singlů. Takže se podívejte, co vlastně bylo v Music Quizu a těšte se na další, který bude příští týden.

What's this number 1 - Taucher - Science fiction
What's this number 2 - Floorfilla - Anthem #2

 


9.3.2000

O Starfighteru jsme chtěli napsat už dávno, protože tenhle track není zas tak úplně nový. My jsme se k němu dostali ke konci minulého roku, ale prý zazněl dokonce už na Loveparade 1999 v setu Carla Coxe. To nám nějak uniklo. No a protože "Apache" si můžete koupit až od tohoto pondělka, píšeme o něm až nyní.
"Apache" je techno trance skladba jako vyšitá, o tom není nejmenších pochyb. Dokonalý rytmus, nadupaný bassdrum, prostě je to totální nášleh.
Pokud se divíte, že tuhle skladbu nenajdete v naší TOP 40, vězte, že zde byla na počátku tohoto roku. Nyní už máme jiná nej, ale Starfightera si rádi poslechneme kdykoliv.
Pokud jste viděli videoklip, tak Vás asi nejspíš zaujal stejně jako nás. Je totiž velmi, ale opravdu velmi povedený, s naprosto strhující atmosférou, hlavně na začátku. Hlavní postavou ve videoklipu je 14-letá mistryně v bojovém umění Tai Chi, dívka jménem Sian Fairbaim. Samozřejmě že ve videoklipu předvádí takové ty "karate" pohyby, kolem poletuje vrtulník, je to celé velmi působivé.
ZHODNOCENÍ: Jestli máte radší tvrdší trance a techno hudbu, bude Starfigter pro Vás asi to pravé. Na CD ( které vyšlo 6.3.2000, to je to pondělí ) najdete kromě radio editu už jen original mix. Nyní však vyšla deska s novými remixy, mj. od Thomase Schumachera nebo od Hi-Gate. Check it out ...
P.S. Zapomněli jsme na label, takže "Apache" vychází u East West Records.


8.3.2000

Včera jsme psali o PVD a jeho hraní v Česku, dnešní nový singl s PVD rovněž souvisí. Des Mitchell a jeho singl "Welcome to the dance" je totiž hodně zajímavá věc a vychází u labelu, který stvořil právě Paul van Dyk. Ostatně Paul hrál v minulých týdnech ve sých setech tuhle skladbu velmi často, i proto, jelikož byla po několik týdnů na prvním místě Clubchart ( klubového žebříčku ) na rádiu FRITZ.
"Welcome to the dance" tedy vychází u labelu Vandit Records ( odkaz najdete v sekci Links ). Tento singl je slušná trance skladba, je to spíš takový UK styl, než německý trance. Však i v Anglii je tahle věc v současnosti velmi oblíbená v klubech a diskotékách ( těch klubovějších ). Pokud se podíváte do sekce Electromajk, zjistíte že i Electromajk zařazuje tuto skladbu do svých setů. A konečně i nám se Des Mitchell hodně líbí, i když jeden spolupracovník řekl, že je to sound jako ze začátku devadesátých let. Tak nevíme ...
ZHODNOCENÍ: Je to slušný trance s chytlavou melodií, která Vás ihned zaujme. Akorát se nám příliš nelíbí ten mužský vokál říkající "Welcome to the dance!". A vzdáleně nám Des Mitchell připomíná projekt Balearic Bill a singlík "Destination sunshine". A teď poslouchám Commander Toma a jeho "Are em eye '99" a to už je zas něco úplně jiného ...


7.3.2000

Minulý měsíc jsme Vás informovali o tom, že si můžete Paul Van Dyka naladit na německém rádiu FRITZ. Pokud však máte s naladěním nějaké problémy, nabízí se jiná možnost. Paul totiž vystoupí tento rok i v Česku, konkrétně 23.6.2000 v Praze na Evolution II party. O této vyjímečné akci Vás budeme samozřejmě průběžně informovat. Kromě Paul van Dyka se představí i DJ Electromajk a další DJ's. Možná tím poklesne Váš zájem o letošní Mayday, kde je Paul van Dyk rovněž hlavním tahákem, ale to je na Vás.
Jinak byla po dlouhé době zaktualizována sekce DJ-je Electromajka, takže se podívejte, co nového se v této sekci přihodilo.


7.3.2000
???

Je zde druhý Music Quiz, takže se můžete pokusit uhádnout dvě následující skladby. Není to nejlehčí, ale když to můžeme znát my, Vy můžete taky. Vyhodnocení Music Quizu bude v pátek, Vaše odpovědi zasílejte na trance@trance.cz.

What's this number 1
What's this number 2

6.3.2000

Jedna z nejlepších skladeb zatím uplynulého roku 2000 pochází od nového projektu Hypetraxx. Tento projekt má na "svědomí" DJ a producent Shaun Dexter. Ve svých setech tuto skladbu velice často hrají takoví DJ's jako Talla2XLC nebo Tom Wax. Píseň "The Darkside" vznikla v kuchyni labelu Overdose. Chtěli jsme pro Vás něco o tomto labelu zjistit, avšak stránky www.overdose.de jsou teprve ve výstavbě, takže snad příště.
Přestože se o Hypetraxxu mluví nejvíce právě v těchto dnech, singl vznikl už na podzim minulého roku. Prvně jsme "The Darkside" slyšeli někdy v polovině listopadu. A hned nás tenhle track samozřejmě nadchnul.
A v čem je to tak vyjímečná skladba ? Nádherná trance melodie s originálními vokály ( nebo spíš s mužským mluvením do rytmu ), propracovaný bassdrum a celkově perfektní atmosféra, to vše dělá z tohoto singlu absolutní špičku současné trance music.
ZHODNOCENÍ: Hypetraxx patří i mezi nejstarší skladby v naší TOP 40, je zde už devět týdnů a samozřejmě je na prvním místě ( shodil totiž těžkotonážní projekt Plug'N'Play ). V Deutsche Dance Charts je Hypetraxx až šestý, v Germany všichni žerou Toma Novyho ...
"The Darkside" vychází 20.3.2000 u mamutího labelu EMI a na VIVA TV jsme včera viděli už i videoklip. Prostě každý pořádný trance DJ by měl tenhle singl rozhodně mít. Check it out ...


5.3.2000
Ta dvoudenní pauza byla díky upgradu počítače, ale protože vše ještě nefunguje jak má, tak dnes nebude slibovaný Music Quiz. Avšak je zaktualizována sekce TO40, takže o novinky na hudební scéně ochuzeni nebudete. Zítra čekejte recenzi na báječnou věc Hypetraxx - The Darkside. Zatím ...

4.3.2000
Dvoudenní pauza je za námi a my jedeme zase dál. Dnes Vám přinášíme jako tradičně nové pořadí DDC, zítra se těšte na nový Music Quiz a od pondělka na kupu nových skvělých singlů ...

4.3.2000
Aktuální TOP 10 DDC na příští týden:
01. Tom Novy ft. Lima ( Now or never )
02. Rank 1 ( Airwave )
03. Plug'N'Play ( Prophecy / Bodyrock )
04. Nerio's Dubwork ft. Darryl Pandy ( Feel it )
05. Hi-Gate ( Pitchin' )
06. Hypetraxx ( The Darkside )
07. Des Mitchell ( Welcome to the dance! )
08. New Vision ( Just me and you )
09. Moloko ( The time is now )
10. Spiller ( Mighty Miami E.P. )

Druhý měsíc roku 2000 je za námi, stejně jako druhý měsíc adresy www.trance.cz. Za tento měsíc jsme pro Vás připravili pěknou řádku nových singlů. Trošku se zasekla sekce Electromajk, ale snad se vše brzy zlepší. Ke spolupráci se nikdo nový nepřihlásil, i když v těchto chvílích to zase vypadá trošku lépe a pokud vše dopře dopadne, dočkáte se exkluzivních rozhovorů např. s Paul van Dykem, Pietem Blankem nebo třeba Tom Novym. Ale to je ještě hodně předběžné.
Na úvod nového měsíce máme taky jednu špatnou zprávu. Ze soukromých důvodů budeme nuceni se od zítřka do soboty odmlčet. Porušíme tím sice pravidlo "každý den nový článek", ale nedá se nic dělat. V sobotu ale čekejte jako obvykle aktuální pořadí DDC a bude taky nový Music Quiz. A od soboty pojedeme bez přestávky až do roku 2222. Nebo 3333. Nebo 4444 ...
Co se týče Maydaye, tak příští týden Vás budeme informovat o dalším vývoji zájezdu. Stále je všal okolo 25 volných míst, takže se přestaňte rozmýšlet a pojeďte s námi na Mayday. Kdy jindy jet na Mayday než v roce 2000 ??!!
Pro pořádek uvádíme přehled recenzí za měsíc únor 2000.

THE DRIVER PROJECT - JOIN ME
TOM NOVY FT. LIMA - NOW OR NEVER
SQ-1 - 1,2,3
MICHAEL MOOG - THAT SOUND
HI-GATE - PITCHIN'
WORST CASE SCENARIO - LET ME SEE YOU M.Y.B.
PAFFENDORF - WHERE ARE YOU
SUBTLE BY DESIGN - SIRIUS
FREEFALL - SKYDIVE
DJ DYNAMIC - MY RHYTHM MAKES YOU MOVE
SUNBEAM - WAKE UP!
LIQUID LOVE - SWEET HARMONY
PEARLS - WHEN WINTER CALLS
EDDIE AMADOR - RISE
SVEN VÄTH - DEIN SCHVEISS
TRANCE ALLSTARS - READY TO FLOW
BOB MARLEY VS. FUNKSTAR DELUXE - RAINBOW COUNTRY
BINARY FINARY - 200021.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ