TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Na to, až ATB vydá singl, který bude bez té dokola se opakující smyčky, jsme asi všichni čekali. Vypadá to, že jsme se konečně dočkali, protože ATB v těchto dnech vydává nový singl s názvem "Let you go" a světe div se, ona smyčka v něm skutečně chybí ! Před pár dny jsem tuhle skladbu slyšel poprvé a protože mi přišla celkem zajímavá, v krátkosti se zde o ní zmiňuji. ATB spolupracoval na novém si singlu se zpěvačkou kanadské rockové skupiny "Wild Strawberries".
Song je to na ATB dost progresivní, je vidět, že ani ATB nechce zaspat dobu a hledá nový směr, kterýme bude jeho další tvorba ubírat. Vinyl vyšel 21.3.2001, CD singl vyjde na začátku května a najdeme na něm mj. remixy od Trisco a Wippenberg.


TOP 10
01. Blaze ft. Palmer Brown ( My beat )
02. Barthezz ( On The Move [Mixes] )
03. Mike & Charlie ( I get live )
04. Blank & Jones ( DFF [Mixes] )
05. Kay Cee ( Unsolved mysteries / Jetlag )
06. Rui Da Silva ( Touch me )
07. Mauro Picotto ( Like this like that )
08. Stuntmasterz ( The Ladyboy Is Mine )
09. Marc Aurel ( The Sun )
10. M&S Pres. The Girl Next Door ( Salsoul Nugget (If U Wanna))

Pokud vás zajímá, kdo všechno bude hrát v dubnu ve Spiral Clubu, kde se míchá i trance, podívejte se do dubnového programu.
Program je zde.

Popularita goa trancu zjevně roste a důkazem toho je fakt, ze i čeští producenti se pouštějí do tvorby projektů právě v tomto směru.
Informace a krátkou recenzi o jednom z těchto projektů si můžete přečíst na adrese http://irc.internet.cz/messages/pulsardreamer_26.3.2001.php3

Dnešním dnem končí mýtus, že TrancemasterCZ píše a recenzuje jenom německou produkci, protože jak už napovídá název článku, můžete se těšit na recenzi žhavého debutového alba projektu System F ( www.system-f.com ), což německá produkce není, jak jistě každý víte.
System F vznikl v roce 1999, kdy lidé v klubech na západ od nás "trancovali" na skladbu "Out of the blue". Za projektem stojí velmi známý dj Ferry Corsten ( www.ferry-corsten.com ), 26-letý chlapík z holandského přístavního města Rotterdam. Corsten se věnuje hudbě a tranceu již 8 let, tj. od svých 18 let, jestli umím dobře počítat. Právě skladbou "Out of the blue" se Corsten hodně proslavil a odstartoval tak rovněž svoji skvělou kariéru dj-je.


Videoklip k povedenému singlu "Pictures of the gallery" od DJ Tauchera měl světovou premiéru včera v pořadu Club Rotation na Viva TV. Kromě Tauchera jste mohli spatřit klipy jako Blaze ft. Palmer Brown - My beat, Gouryella - Tenshi a další. Když se sejdou dobré klipy a přijatelné live acty ( jako teď CJ Stone a Airheadz ), věřte tomu nebo ne, ale na Club Rotation se nechá v pohodě dívat. Rozhodně to není taková nuda jako MTV, kde byste na takové skladby asi těžko narazili.
P.S. Samozřejmě skladby jako Born to Bounce od Brooklyn Bounce také v tomto vydání Club Rotation nemohly chybět :)

Dnes byla aktualizována sekce "Hitparáda", tak se podívejte, jaké nové skladby považuje TrancemasterCZ za špičku současného tranceu. Rovněž Music kvíz se dostal do dalšího kola a další dva povedené kousky čekají na to, až je odhalíte. Zejména skladba č.2 se mi v současnosti tak líbí, že jsem udělal výjimku a ukázka má plné dvě minuty, takže ji jistě každý uhádnete.

TOP 10
01. Blaze ft. Palmer Brown ( My beat )
02. Rui Da Silva ( Touch me )
03. Stuntmasterz ( The Ladyboy Is Mine )
04. Barthezz ( On The Move [Mixes] )
05. Mike & Charlie ( I get live )
06. M&S Pres. The Girl Next Door ( Salsoul Nugget (If U Wanna))
07. Rochelle Fleming ( It's Not Over )
08. Blank & Jones ( Dj's, fans & freaks )
09. Whirlpool Productions ( Lifechange )
10. Taiko ( Silence )

Hned na začátku musím přiznat, že mám pro Trancemaster slabost. Není to totiž hra na vlastním písečku, jako třeba Gary D Trance, který je sice poměrně kvalitní, ale hodně skladeb přináší z vlastního labelu (Pias Recordings), nebo některé kompilace od Kontoru (Top of the Clubs) a Sony. Trancemaster pokaždé shrnuje to nejlepší z trance scény a najdete na něm jak již osvědčené jistoty, tak nová jména, která mají velkou šanci stát se novými ikonami trancu.


Dnes zahraje ve Spiral clubu svůj set DJ Chris Sadler na pravidelné party Club Parade. Dveře se otevřou jako obvykle v deset večer, Chris začne hrát něco po půlnoci a pařit se přestane v šest ráno. Máte-li rádi trance, pak přijďte ve čtvrtek na Gravity trance party (Djs: Mysh, Holmi).
A pozor: na sobotní afterparty stanou kromě rezidenta Prochyho za gramci guest stars djs Orbith a Vectif. Taková sestava tady už hodně dlouho nebyla!!!
Holmi

V sekci Odkazy se dlouho nic nedělo, takže bylo již na čase s tím něco udělat. Nyní zde najdete více než 40 nových odkazů a to na stránky takových umělců jako je Timo Maas, Sunbeam, Corvin Dalek, Vincent De Moor, Dj Tiësto, Rank1 a spousty dalších souvisejících linků ...

To, co jsem asi před rokem lidem z trance.techno.cz doporučoval, ať si založí např. doménu psytrance.cz, se nyní stalo skutečností a na adrese www.psytrance.cz najdete to, co dříve bylo na trance.techno.cz a vlastně i tam to stále je. Musím pochválit fakt povedený design záhlaví a přestože psytranceu neholduji, skoro je z toho jakási transcedentální atmosféra cítit :)

Jelikož TrancemasterCZ nedávno objevil, že existují také holky, zajímalo by ho ( a jistě i vás ), jaký máte vztah o opačnému pohlaví anebo i ke stejnému, pokud je to zrovna to, co vás přitahuje. Tak se ničeho nebojte a popravdě hlasujte do naší ankety ať zjistíme, co jsou čtenáři trance.cz vlastně zač.

6. Duben 1963 - co vám to říká?? Ne, rozhodně vás nebudu zkoušet z nějaké historie. Tohle datum má totiž význam zejména pro vývoj elektronické hudby! Nedaleko Londýna, v městečku Windsor se zde narodil chlapík, jež se nezapomenutelně zapsal do současné podoby taneční hudby. Jméno, které se vyslovuje s úctou, protože ať se to může zdát neuvěřitelné - je jen málo lidí, kteří udělali tak mnoho pro současnou podobu taneční scény. Dosti superlativů, přichází pan Andrew Weatherall! Že jste tohle jméno nikdy neslyšeli? Děláte si legraci? Zřejmě vás bude omlouvat snad jen váš věk...


Nový singl projektu DuMonde je nejen výborný, ale má i hvězdného remixéra. Tím není nikdo jiný než holandský Dj Tiësto. Jsem velice zvědavý, jaký remix bude, protože skladba "Never look back" je už sama o sobě hodně tranceová a podle mě i povedená, takže mám z toho Tiëstova remixu trochu obavy. Ale nechme se překvapit, snad to dobře dopadne.
Kromě Tiësta remixoval nový DuMonde singl ještě Mario Lopez. Remixy vyjdou na vinylu na počátku dubna, deska s originálním mixem je již v prodeji.

Už několik měsíců funguje poměrně zajímavý web na adrese www.spaceboss.net. Věnuje se rovněž převážně trance hudbě stejně jako náš server. Najdete zde velmi zajímavé rozhovory s DJ Tiëstem nebo projektem Future Breeze, mp3, top40, odkazy a další věci, trochu mi to připomíná náš server ve svých počátcích někdy před rokem.
Protože se spaceboss.net spolupracujeme, některé povedené recenze na singly nebo alba naleznete i na našich stránkách. Už se u nás objevila recenze na Kai Tracid DJ mix vol.3 a budou následovat další.
Škoda jen, že stránky mají podle mého názoru dost amatérský design a v textech se až příliš často objevují překlepy a pravopisné chyby. Pokud vás ale zajímá obsah a ne design, tak spaceboss.net rozhodně pravidelně navštěvujte, je to dobrý web.

TOP 10
01. Rui Da Silva ( Touch me )
02. Blaze ft. Palmer Brown ( My beat )
03. Stuntmasterz ( The Ladyboy Is Mine )
04. Whirlpool Productions ( Lifechange )
05. Taiko Silence )
06. Barthezz ( On The Move [Mixes] )
07. Superfunk ( Last Dance (And I Come Over))
08. Brooklyn Bounce ( Born to bounce )
09. M&S Pres. The Girl Next Door ( Salsoul Nugget (If U Wanna))
10. Members of Mayday ( 10in01 )

Pevně v to věříme, že se možná už dneska diskuse rozběhne a všechny ty příspěvky, které se tam nashromáždili tam budou. Možná že už dnes poběží diskuse, ale nechci nic slibovat ..

Ze Spiral clubu dorazili zajímavé nové informace:
Čauky ze Spiral Clubu,
po čase tady máme zase pár informací ze Spiral Clubu. V první řadě bychom jsme se chtěli omluvit za neúčast Electromajka na wet and hard party minulý měsíc. Důvod byl prostý - špatné počasí a nesjízdné silnice zabránily Electromajkovi, aby přijel. Ale už ve čtvrtek tento týden (15.3.) bude ve Spiral Clubu další z "wet and hard" party "ElectriX" a pochopitelně opět s Electromajkem. Spolu s ním budou wet and hard a taky trochu trance "vyrábět" Mysh a Holmi.
Příští týden ve středu zveme na Club parade - pravidelnou party s Chrisem Sadlerem. Kromě něj budou hrát Beax a Prochy. A do třetice upozorňujeme na afterparty příští týden v sobotu ráno 24.3., která bude mít opravdu hvězdný line-up: Orbith, Vectif, Prochy - tedy tři djs, kteří budou hrát jen pár hodin před tím na party v Benešově (guest star: Marco Carola). Je tedy na co se těšit, a my - "Spiral Club crew" se těšíme na vás....
Holmi

V dubnu totoho roku se uskuteční Wet and hard turné s djem Corvinem Dalekem. Jako první ho přívítá 6.4.2001 východočeský kraj na pravidelné párty Twister v exkluzivních prostorech Choltického zámku. Druhý den, tedy 7.4.2001, vystoupí v rámci Electromajkovi rezidentní noci v Karlových Lázních – klub Paradogs v Praze s názvem Progressive. O tři týdny později, 27.4.2001, zavítá na Slovensko do klubu Extreme a konec svého turné uzavře 28.4.2001 na vyhlášené brněnské akci Citadela. Na celém turné bude Corvina Daleka doprovázet jeho kolega Electromajk. Kromě nich se na turné představí také slovenští Mr.G, Little lui, dále Joel, Motka,..
Pozor Wet & Hard nemá nic společného s Trance music, jak se mnozí mylně domnívají.
V současné době je Corvin vyhledávaným producentem a djem nejenom v zahraničí, ale i u nás. V současnosti brázdí celý svět od Honkongu přes Aglii , Irsko , Maltu a Columbii.
Je residentem ve světoznámem klubu GATECRASHER v anglické Shefildu, dále v londýském GALLERY.
Mnoho dalších informací najde na Corvinově oficiálním webu: www.corvindalek.com

Před čtrnácti dny jsme si zde představili mixované dvojcédéčko jedné z největších hvězd za gramofony - Paula Oakenfolda. Dnes se z Anglie posuneme ještě trochu více na západ, ale budeme muset spolu nejdříve přeplavat oceán! K recenzi dvou setů legendární americké dvojky mě vedly hned dva důvody. Tak předně - celou tvorbu a hlavně remixy Deep Dish sleduju a tak bylo mojí milou povinností si tohle album opatřit. Za druhé se 30. listopadu konala v pražském klubu Mecca Marlboro Roof Top Party, kde si tihle dva střihli hned čtyřhodinový set (report z akce si přečtěte zde http://www.techno.cz/party/report/2000/mrtpdeepdish.htm ). No a protože jsem pracující člověk, který už většinou mezi půl třetí a půl sedmou spí, musel jsem hned po Circulation utíkat domů. O to více jsem se pak těšil, že si v klidu tohle album poslechnu. Chtěl jsem vědět, jak se jejich tvorba posunula od kompilace Yoshiesque, chtěl jsem si poslechnout i jejich vlastní remixy a v neposlední řadě jsem chtěl porovnat jejich poohlédnutí za uplynulým rokem ve srovnání s již zmiňovaným Oakenfoldem.


Asi vás to moc nepotěší, ale po důkladném zvážení všech pro a proti jsme tuto sekci zrušili. Důvod je jednoznačný, i když je tady třebas jen jedna mp3, pořád je to nelegální. A protože v poslední době zde bylo pár situací, kdy by nám i jedna mp3 mohla uškodit, raději nebudeme nic riskovat a sekce s mp3 prostě nebude :)
Pořád jsou zde weby jako Shadow-Zone, Mp3 Factory a další, kde dobrá hudba stále je, takže vlastně o nic nepřicházíte.


Uff, přestože na naší diskusi probíhá celkem slušná flamewar, diskuse nám často padá. My za to bohužel nemůžeme, může za to provozovatel serveru, kde máme diskusi uloženou. Od příštího týdne poběží diskuse na stejném serveru jako tyto stránky, takže mějte ještě pár dní strpení.


TOP 10
01. Whirlpool Productions ( Lifechange )
02. Superfunk ( Last Dance (And I Come Over))
03. Rui Da Silva ( Touch me )
04. Taiko Silence )
05. Shakatak Vs. Wackside ( Down On The Street 2001 )
06. Brooklyn Bounce ( Born to bounce )
07. Members of Mayday ( 10in01 )
08. R.B.A. ( No alternative )
09. Blaze ft. Palmer Brown ( My beat )
10. DJ Tomcraft ( Prosac )

Promo materiály firmy Sony praví, žádné radio edity, pouze klubové verze, s čímž lze souhlasit, ale tvrzení, že kompilace přináší to nejlepší z techno a trance scény je poněkud nadsazené. Jde totiž "pouze" o trance, v případě prvního disku hodně komerční a v případě disku druhého jde o trance progresivní a myslím mnohem kvalitnější a zajímavější. Mezi perličky kompilace patří hned první track od Angel of Death, což není nic jiného než další z projektů Kai Tracida, zajímavě se poslouchá i Yoada v mixu od Sunbeama a K.Tracida. Dj Scot se představí hned dvěma mixy pro Hennes and Cold a pro Dj X 2000, jeho mixy jsou čistý hardtrance a určitě si reputaci nejlepšího hardtrance dj-je nezkazil.


Pravděpodobně asi ne, ale v naší TOP 100 za rok 2000 se tento projekt umístil na slušném 33. místě. Nikdy jsem víc informací o tomto projektu nenašel, ale stal se skoro zázrak a tvůrci projektu Canalogue se nám sami ozvali a poděkovali za umístění v naší TOP 100!
To mě rozhodně potěšilo a proto vám velmi rád doporučím web tohoto projektu, který najdete na www.canalogue.com. Aby bylo všem jasné, že Canalogue nejsou žádní amatéři, ale tvůrci hodně dobrého progresivního tranceu směřujícího skoro až k technu, pak vězte že jako liveact hráli s takovými dj's jako je Ulli Brenner ( Ultra ) nebo berlínský zakladatel Love Parade Dr.Motte.
Ten singl, který se umístil v naší hitparádě, se jmenoval Tribal Dream a dobrou zprávou je to, že nový singl s názvem Expect no mercy vyjde 16.4.2001 u labelu Unreal Records. Doufám, že bude stejně dobrý jako Tribal Dream ..


Skladbu "10in01", která je hymnou letošní Mayday, remixoval slavný dj Paul Van Dyk. Podle našich informací je to vůbec poprvé, co Paul remixoval některou ze skladeb od Members of Mayday.
Bohužel ani remix PVD není moc povedený, stejně jako celý singl. Můj názor je, že každý rok dělají Members of Mayday horší a horší skladby. Singl, který vychází jako tradičně u labelu Low Spirit, byl měl na CD vyjít v březnu a jako ochutnávku vám zatím přinášíme alespoň tracklist.
[01] 10In01 (Original) 06:29
[02] 10In01 (Paul van Dyk Club Mix) 08:54
[03] 10In01 (EK Mix) 06:32
[04] 10In01 (Tok Tok Remix) 03:55
[05] 10In01 (Paul van Dyk Members Only Mix) 04:48
[06] 10In01 (Paul van Dyk Short Mix) 04:09
[07] 10In01 (Short) 03:32


Storm znamená bouři, čili něco z čeho my obyčejní smrtelníci máme strach. Pod tímto jménem však vystupují také dvě seskupení, které si pro svůj název zvolily právě tento přírodní úkaz. My se dnes nebudeme zabývat DJkou, která holduje drum´n´bassovým rytmům, ale podíváme se opět za našimi starými známými sousedy v Německu. Trancy Spacer a Spacy Trancer (jinak Jam & Spoon), jsou opět zpátky a dokonce v mnohem lepší kondici. Zdá se, že po posledních remixových pracech tohoto produkčního týmu, ať už to bylo pod nálepkou J & S či Storm, konečně chytli ten správný vítr do svých trochu potrhaných plachet. Remixy pro Tall Paula - Freebase, Mr. X & Mr. Y - New World Order, Blank & Jones - Beyond Time a Giorgio Moroder - The Chase byly totiž hodně rozpačité a zcela bez nápadů. Přitom nápady tohle frankfurtské duo vždycky hýřilo a nikdy nešetřilo - vzpomeňme jen na překrásná tranceová alba Tripomatic Fairytales 2001 & 2002.


Celý dnešní den zatím nejde diskuse, což nás opravdu štve, ale nemůžeme s tím nic dělat, protože diskuse běží na jiném serveru, jehož chod bohužel ovlivňovat nemůžeme. Prototože jsou ale tyto problémy stále častější, v brzké době pravděpodobně změníme server pro diskusi, protože nová podoba diskuse se velmi dobře ujala a je škoda, když to prostě nejede !!


Výborný singl "Pictures of the gallery" od DJ Tauchera se v minulých týdnech dočkal nových remixů. Zatímco na prvním vinylu jsme našli vlastní Taucherovo mixy pojmenované Phase 0, Phase 1, Phase 2 a Phase 3, jména remixérů nám přeci jen prozradí trochu více.
Asi nejlepší remix udělal Kay Cee ( mimochodem tento remix hrál ATB už na Trance Energy 17.2. ), dále je na novém remixovém vinylu Marc'N'Ace remix, Fridge remix a Dj 2m Steve Vs. Patrick March remix. Jeden remix vytvořil ještě Tillmann Uhrmacher, ten ale ještě nevyšel. Jak tak na to koukám, až vyjde tento singl na CD, tak to bude skoro plnohodnotné album, alespoň co se týče délky CD-čka ..


Není to tak dlouho co berlínský label MFS vydal 12" Electromajk - Orgazmiczech. Minulý týden licencoval tento singl britský label Convert Records. Mimo originál mixu se na anglické verzi objeví nový remix, o který se postarají Blue Amazon.
Po dlouhé době se opět českému djovi a producentovi podařilo něco takového. Je to velký úspěch a věřme, že se Orgazmiczech stane v Anglii klubovým
hitem.


TOP 10
01. Whirlpool Productions ( Lifechange )
02. Superfunk ( Last Dance (And I Come Over))
03. Shakatak Vs. Wackside ( Down On The Street 2001 )
04. DJ One Finger ( Housefucker [Mixes])
05. Taiko ( Silence )
06. DJ Tomcraft ( Prosac )
07. Rui Da Silva ( Touch me )
08. R.B.A. ( No alternative )
09. Brooklyn Bounce ( Born to bounce )
10. Hatiras Feat. Slarta John ( Spaced invader )


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ