TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.3.2003 Dolvich, News

Dříve než se stal finský DJ a producent Ville Vertanen aka Darude celosvětově známým, tak zveřejňoval své skladby na serveru mp3.com a pravidelně s nimi bodoval v hitparádách tohoto webu, proto byla jen otázka času, kdy se Darude prosadí ve světě profesionální hudby. Stalo se tak v roce 2000 se sílou poštní bouře neboli v podobě singlu "Sandstorm", díky kterému vyhrál několik prestižních cen a díky kterému se z něj stala přes noc megastar. Celkem se ve světě prodalo 2.000.000 nosičů. Minimálně z poloviny však Darude vděčí za svůj úspěch svému producentovi Jaakkovi Salovaaraovi aka JS16, který je jeden z nejzkušenějších finských tanečních producentů, jenž má na svědomí také mj. elektro/breakdance projekt Bomfunk MC's. Dalším singlem projektu Darude byl na konci roku 2000 song "Feel The Beat", který byl kopií "Sandstorm" a možná právě proto se stal také hitem, byť o úspěších "Sandstorm" si mohl nechat jenom zdát. Dobré jméno Darude udělal i vynikajícím debutovým albem "Before The Storm", které obsahuje nejen nové produkce, ale také staré dobré skladby z mp3.com. Z tohoto alba vyšel v druhé polovině roku 2001 také další singl "Out Of Control (Back For More)", jenž byl na albu obsažen v přijatelnější instrumentální verzi oproti vocal-trancovému radio editu.
Nyní vychází nová skladba "Music", která je udělána v trochu jiném stylu než dosavadní tracky finského DJe, i přes to však obsahuje typické Darude-samply a tomu, kdo slyšel album "Before The Storm", je již po půlminutě jasné, kdo má prsty ve hře. Ve Finsku vyšel singl 14.3.2003 a vyskytuje se na něm mj. remix od Bostika, který se postaral již o povedený remix skladby "Out Of Control". K songu "Music" byl také natočen povedený videoklip odehrávající se na evropských letištích v Barceloně, Paříži, Oslu a dalších. Na 25.4.2003 je již také ohlášen finský release nového alba nazvaného "Rush" a na začátku května Darude odstartuje svojí tour. Skalní příznivci tohoto tanečního mága ze země tisíců jezer (jenž je uznáván i v undergroundové sféře dance music) budou mít tedy v následujících týdnech nabitý diář.

Napsat názor do DISKUSE

 28.3.2003 Dolvich, News

Jistě jste si všimli, že v poslední době vychází stále více evropských trancových desek s předstihem v Japonsku, kde si trance na taneční scéně vydobil podobnou pozici jako v Německu nebo v Holandsku. Bylo jen otázkou času, kdy se Japonci začnou míchat do trancových produkcí. První vlaštovkou v tomto směru je popová zpěvačka Ayumi Hamasaki, která je pro Japonce něco jako pro Evropany Madonna. Prodala přes 45 milionů singlů a alb, což jí přineslo výdělek 218 miliard Yenů (asi 1,7 miliardy Euro). Tato suma však nečítá celou její kariéru od první skladby "Poker Face" z roku 1998, ale úspěchy za poslední rok 2002. Mimo své popové image však Ayumi pracuje také na úseku klubové taneční hudby, a tak vznikl za pomocí známých evropských trancových producentů (Ferry Corsten, Above & Beyond, Push a Svenson & Gielen) projekt AYU. V minulých měsících vyšel první singl projektu "Connected" a od hudebních kritiků dostal plný počet bodů a také úspěchy v tanečních charts nebyly žádnou neznámou (DDC #13). Vokály v tomto případě velmi dobře pasují k jemným trancovým plochám v pozadí a jsou pěkně harmonické. Každopádně k tomu musím říci, že to celé zní trochu jako UK-trance, což se možná každému nelíbí. V Německu vyjde maxi-cd 7.4.2003 a za remixy jsou zodpovědni Talla 2XLC a Push.

Napsat názor do DISKUSE

 27.3.2003 Karel, News

Venku začalo jaro a to je jistě příjemné. Stejně tak příjemné jsou ale i dnešní ukázky, ostatně posuďte sami. Klasika Nalin & Kane - Beachball se dočkala nového remixu od geniálního dua Gabriel & Dresden. Tento remix neztratil nic na lesku původní verze a udržuje si vysoký standard. Skvělá věc. Aktuálně 2.místo v DDC si drží Benny Benassi - Satisfaction (Isak Original) a jde o rozhodně zajímavou electro-house skladbu, doporučuji. Oceanforce - Euphonic Dream (Hemstock & Jennings Remix), to je energetická trance skladba. V podobném stylu se nese i Tillmann Uhrmacher - Friends (Disco Brothers Remix). Poslední ukázka osloví příznivce progressive, jelikož PQM - You Are Sleeping (Christian's Sleep Deprivation Remix) náleží přesně do tohoto žánru. Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 27.3.2003 Karel, News

Kay "Hardy" Lippert aka Hardy Hard (dříve Hardsequencer) patří mezi umělce, kteří se v posledních letech vytratili ze scény, ačkoliv v polovině devadesátých let neodmyslitelně patřili do její úzké špičky. Vypadá to, že tento rok by se jméno Hardy Hard mohlo alespoň částečně vrátit do širšího povědomí posluchačů. Krom toho, že stále vystupuje jako dj (ostatně 12.4.2003 se předvede i u nás na Electric Kingdom v KC Karlov), pokouší se i o producentský návrat a zanedlouho mu u labelu Low Spirit vyjde oprášený singl Silver Surfer 2003. V době kdy vyšel poprvé (1999), se mi singl líbil, dnes bych si na něj ale už nevzpoměl, kdyby se ovšem neobjevila tato vinylová deska s označením 2003 :) Co na ní najdeme? První skladbou je Hardy Hard & Jordan Mix (ukázka). Jméno Juergen Kossack aka Jordan, které možná znáte z projektu Jordan & Baker - Explode dává tušit, že 2003 mixy se ponesou ve stylu, který je zacílen na většinu německých konzumentů, takže kdo bude čekat progresivní, či inovativní mixy, asi bude lehce zklamán. Hardy Hard & Jordan Mix je nicméně vcelku povedený, protože dále už se to jen zhoršuje, vyjma druhého mixu, Dr. Rhythm DJ Cut je převzatý z původního vydání, takže se nedá považovat za nový, jen si s ním příjemně připomeneme originál.
Třetí mix je od DJ Kadozer a jde o docela otřesnou produkci (ukázka), takový německý tuc tuc sound ala Beam Vs. Cyrus nebo Pulsedriver, bez špetky originality. Někomu se ale tento mix může líbit, mně moc ne :) Poslední verze je Acrylite Mics, který je pro "změnu" veden v podobném "harder trance" rytmu jako mix od DJ Kadozera. Také to není moje krevní skupina a když mám tuhle desku zhodnotit, tak snad jen že mě překvapilo, jak odbyté a povrchní jsou mixy. Škoda, originál byl super, verze 2003 je jen hloupým pokusem nalákat důvěřivé posluchače na známou skladbu :(

Napsat názor do DISKUSE

 25.3.2003 Dolvich, News

Každý příznivec trance-soundu se mnou bude jistě souhlasit, že největší trancovou klasikou všech dob je "Café Del Mar" od Energy 52. Tato skladba, která původně vyšla již v roce 1992 se dočkala mnoha verzí mj. od Kid Paul, Oliver Lieb, Three 'n One, Nalin & Kane, Marco V nebo John OO' Flemming. Nyní tuto nesmrtelnou klasiku předělali i němečtí producenti Ramon Zenker, Marco Duderstadt a Dirk Duderstadt za pomoci vokalistky Demae, tedy projekt Fragma. Tento krok byl od kolínských hudebníků docela odvážný vzhledem k tomu, že na konci roku 2002 vyšly v Anglii nové remixy, ale nikdo zatím neudělal vokálovou verzi. Je také zajímavé, že Fragma se až do teď vyhýbala coververzím (mimo "You are alive"), ale řešení je prosté: nátlak nahrávací společnosti. O něco hůře jsou na tom Beam vs. Cyrus, jejichž label jim dal pro nový singl ultimátum Top 20 MCC, jinak se jejich alba nedočkáme. Ale zpět k novému singlu Fragmy, který se jmenuje "Man In The Moon" a vinyl je v prodeji od 27.2.2003. Maxi-cd je potom ohlášeno na 31.3.2003. O remixy se mimo bratrů Duderstadtových postaral také DJ Kadozer, který již s Ramonem Zenkerem spolupracoval na tracku "Crazy Sexy Marvellous" projektu Paffendorf. Jeho remix je trochu tvrdšího ražení. Co se týče skladby samotné, tak je to spíše song pro fandy Fragma-stylu nebo tracku "Café Del Mar", neboť Fragma nepřinesla ve své verzi mnoho inovací. Víceméně by se dalo říci, že jedinou větší změnou oproti originálu je vsazení vokálů, což by sem od Ramona Zenkera vůbec nečekal, neboˇtento zkušený producent je v hudebním bussinesu příliš dlouho na to, aby udělal takový laciný track. Tak uvidíme, jak bude Ramon Zenker s touto strategií úspěšný.

Napsat názor do DISKUSE

 24.3.2003 Karel, Review

Hudební koncern Alphabet City patří mezi nejúspěšnější a nejznámější značky německého taneční scény, za deset let své historie si vybudoval pověst kvalitního a stabilního vydavatelství. Seskupení Alphabet City se skládá z několika labelů, jmenujme Alphabet City (první skladbou byl v roce 1994 Celvin Rotane a hit "I Believe"), Drop Out, Go For It, Le Petit Prince, Slotmachine a další. Pod hlavičkou vydavatelství dnes působí více než dvacet projektů, opět zmiňme jen ty nejznámější: Airbase, 4Clubbers, Boca, Dark Moon, Future Breeze, Jens O, Kay Cee, Lambda, Marc Et Claude nebo Ralph Fridge. Letos je to právě deset let, co Alphabet City fungují. Při té příležitosti si připravili turné po německých klubech, nicméně jako hlavní připomínka této historické události vychází na dvou cd kompilace VA - 10Y Alphabet City - Mixed by Marc Et Claude 2CD mapující historii a současnost vydavatelství. Jaká je a zda je hodna vaší pozornosti, to vše se dozvíte v naší recenzi. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 24.3.2003 Dolvich, News

Německý DJ a producent Oliver Huntemann aka Kay Cee je jedním z pionýrů první elektronické fáze severoněmecké scény. Již zanedlouho vydá za pomocí svého producenta Stefana Bodzina své nové album "Beg 4 More". Jako ideální label pro release alba našli tito dva Polydor / Zeitgeist. V dubnu vyjde z longplayeru první singl "Love Will Tear Us Apart", pro něž by měli být angažováni prominentní remixéři. Samotné album by se mělo výrazně lišit od předchozích skladeb (Escape, Sunshine nebo Unsolved Mysteries), čemuž již naznačovaly jeho poslední remixy (např. Svenson & Gielen - We know what you did). Pozadu však nezůstává ani projekt Huntemann. Aktuální singl se jmenuje "Discotech" a také album je již v plánu. Také partypeople v Kay Ceeho domácím městě Brémách se mohou těšit na novou Kay Ceeho klubovou noc nazvanou Discotech, akce se budou pořádat v klubu Rosige Zeiten.

Napsat názor do DISKUSE

 21.3.2003 Karel, News

Dnes je tady první jarní den, pokud se nepletu, ale venku to tak moc nevypadá, pěkná zima! A k tomu spouta práce, takže jen krátce k novým ukázkám. VPL - Base Trouble (Hi-Gate Remix) je rozpustilá trance skladba se zajímavým klubovým beatem, skvěle se na to musí v klubu tancovat. Label ID&T letos vydává samé výborné kousky, Igor S - Boomerang je další z nich, jde o oblíbenou skladbu předních trance dj's. Dj's kteří hrají tvrdší trance, tvz. hard trance, mají zase oblíbenou tuhle skladbu, Dark Monks - Insane (Steve Murano Rmx). Našlapaný song, jen co je pravda. Ani dnes nemůžeme zapomenout na progressive house/trance, z tohoto soudku je MdK - Beautiful Monday. Pod pseudonymem MdK je dnes už poměrně známý a skvělý producent Matthew Dekkay. Trance duo Hemstock & Jennings má nový singl, jmenuje se Zulu a vy máte možnost slyšet jeho Original mix. Vokály jsou hodně netradiční a tím pádem i zajímavé ,) Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 20.3.2003 Dolvich, News

S novým singlem se hlásí německá dvojice Michael Urgacz a Sadegha Wafa alias Beam vs. Cyrus, kteří již za sebou mají skladby jako "Launch in progress" (společně s The Joker), "Thunder in paradise" nebo "Lifestyle". Beam také dříve spolupracoval s dalším německým producentem Yanou. Pod projektem Beam & Yanou vydali povedené skladby "Rainbow of mine" a "Sound of love". Ale zpět k Beam vs. Cyrus. Jejich nový singl se jmenuje "Can't Touch This" a jak již nazev napovídá, jedná se o coververzy rap-klasiky "You can't touch this" z roku 1991 od oldschool-legendy MC Hammera. V taneční verzi skladby nechybí ani rap z originálu, což je u trancových skladeb dost neobvyklé, ale třeba se to stane v tomto roce novým trendem po vlně 80s-coververzí. Mně se spíše zdá, že to kdo sobě nějak nejde - rap a trance. Co se týče hudby samotné, tak by hoši mohli už konečně mohli vymyslet něco nového, neboť je to stále ten a samý sound jako u dvou posledních skladeb "Lifestyle" a "All over the world". Ovšem co by mě asi nejvíce zajímalo je release date alba "Lifestyle", které bylo původně ohlášeno již na leden 2002.

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2003 Karel, News

Nejpopulárnější dj minulého roku Tiësto rázně kráčí za obhajobou a chce si tento "status" udržet i v tomto roce. Na květen ohlásil jako první dj v historii skutečný koncert, nyní se hlásí se zbrusu novou 2CD kompilací "Nyana", na jejíž vydání si ale budeme muset počkat minimálně do května nebo června. Přestože se vydavatelství Black Hole Recordings chystalo zveřejnit tracklist ke kompilaci až v polovině dubna, někdo s "přístupem" tento tracklist zveřejnil na internetu ve fóru populárního serveru TranceAddict.com. Podobná věc se stala i před rokem u výběru ISOS 3, inu asi mají v Black Hole nějakého "vynašeče informací" ::) Black Hole se ale k situaci postavilo rozumně a souhlasilo se zveřejněním nyní tedy již "oficiálního tracklistu" v hudebních médiích. Možná to nakonec uspíší o pár dnů vydání výběru, na který teď asi všichni netrpělivě čekáme, Tiësto je totiž nejdiskutovanější postavou současné trancové scény. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2003 Karel, News

A další zajímavé album se chystá na naše vaše ouška. Tentokráte to bude hodně "klidná" záležitost, mediálně propírané duo Blank & Jones si pro nás totiž připravilo chillout / ambient album nazvané Relax. Ano čtete dobře, opravdu jsem se nepřepsal, skutečně půjde o chillout / ambient album. Blank & Jones doufám s tímto albem zalepí ústa všem rádobykritikům, kteří ačkoliv většinou slyšeli jen zlomek z jejich produkce, jedním šmahem ji odsuzují jako celek. Kdo zná produkci tohoto dua trochu hlouběji, ví, že s produkováním chillout / ambient skladeb mají zajímavé zkušenosti. V minulém roce byla chillout verze jednoho jejich singlu dokonce zařazena na proslulou kompilaci Cafe Del Mar!
Co tedy můžeme od nadcházejícího alba očekávat? Výborný mix unikátních Blank&Jones ambientních a chillout produkcí, který jsme mohli jen občas ochutnat v předchozích singlech. Na albu spolupracovali Pet Shop Boys, Anne Clark, Sarah McLachlan nebo Elles De Graaf, která nazpívala vokály k singlům od Perpetuous Dreamer. Takovýto hvězdný výčet dává tušit, že půjde opravdu o velmi přijemnou záležitost, kterou by si neměl nechat ujít žádný příznivec ať už chilloutu nebo právě dua Blank & Jones :) Album vyjde 7. dubna 2003, objednat už nyní můžete TADY, a kromě standardní verze bude v prodeji 5000 kusy limitovaná série tvz. SOFTBOX edition. což je údajně novinka na hudebním trhu a my tak můžeme jen tušit, o co vlastně půjde. Sám jsem na album hodně zvědav, jakmile vyjde, přineseme vám recenzi, pokud vše dobře dopadne.

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2003 Karel, News

Německá producentská dvojice Kyau Vs. Albert je trancových fanouškům velmi dobře známa. Jako jedni z mála německých producentů si drží vcelku vysoký standard. Díky tomu se jejich produkce i v roce 2003 objevuje v setech předních trance dj's, jmenujme namátkou Paul Van Dyka nebo Armin Van Buurena. Zakladatel projektu Ralph Kyau se na hudební scéně objevil poprvé na počátku devadesátých let, se Steven Moebius Albertem se potkal v roce 1995. O dva roky později zakládají dodnes fungující a stále se zlepšující label Euphonic, jmenujme současné klenoty Mirco De Govia, Sonorous, Ronski Speed aka Sun Decade nebo Aly & Fila. Velký úspěch přichází v roce 2001 se singlem "Outside", jenž se hrál kdekolik v rádiu a hojně i v TV. O rok později úspěch v poněkud menší míře pokračuje se singlem "Save Me", Kyau Vs. Albert rovněž vystupují jako live-act. Logicky se dalo čekat že přijde čas pro debutové album téhle sympatické dvojice. Album se jmenuje "Review", je namixované v jeden souvislý mix a v prodeji je od pondělka, tj. 17.3.2003. Obsahuje celkem patnáct skladeb, intro, outro, oba dva dosud vydané singly a zbylých jedenáct skladeb jsou Kyau Vs. Albert remixy pro jiné umělce, protože, a to jsem dosud nezmínil, duo patří mezi velmi zkušené remixéry. Mezi onou jedenáctkou remixů najdete práci pro Kosheen - Catch, Sonorous - Second Sun nebo David Forbes - Questions. Nutno podotknout, že některé remixy nebyly nikdy oficiálně vydány. Kompletní tracklist tohoto zajímavě vypadajícího alba najdete TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 17.3.2003 Dolvich, News

Německého producenta jugoslávského původu Slobodana Petroviče jr. jistě není třeba představovat. Jeho hity pod pseudonymem Pulsedriver "I'm rushin", "Kiss that sound", "I dominate u" nebo "Your spirit is shining" zná celý trancový svět a všechny jsou obsaženy na jeho zatím jediném albu "Sequence" z roku 2001. Ovšem během posledních několika let si Pulsedriver pokazil svou dobrou pověst tím, že vydal slabší singly "Cambodia", "Din da da" a "Time / Koma", které jsou oproti předešlé produkci přece o něco měkčí. O něco povedenější soundem se mohou pyšnit jeho vedlejší projekty Pinball, The Trancecore Project nebo Canarias. Nový singl "Galaxy" však hlasitě dává zavzpomínat na staré dobré Pulsedriverovy časy a jeho typickou tvorbu, jenž se vyznačuje chytlavou melodií, tvrdším breakem a také několika slovy textu. Vinyl vyšel v polovině února, remixový vinyl na začátku března a maxi-cd lze tedy čekat tak v polovině dubna. O remixy se postarali Megara vs. DJ Lee, Mellow Trax a Floorfilla. Povedená je také klubová b-strana "Toxicated smoke".

Napsat názor do DISKUSE

 17.3.2003 Marek Radotínský, News

V těchto dnech vydávají Marc Romboy a Klaus Derichs alias Marc et Claude za vydatné podpory Jürgena Driessena nový singl s názvem "It´s All For Love". Dalo by se říct, že se jedná o jejich jubilejní singl, jelikož právě před deseti lety, na jaře roku 1993, spatřilo světlo světa EP "Cologne summer" vydané pod hlavičkou Ralphie Dee & Marc et Claude. A právě tímto rokem to všechno začalo. Marc a Klaus založili dnes již kultovní label Le Petit Prince, na kterém ve svých začátcích vydávala taková esa jako RMB, Steve Baltes, Emmanuel Top, Microwave Prince či Future Breeze.
Na svém labelu vydali na sklonku roku 93 i svou první sólovku "Tolouse", která se dnes řadí k tranceovým klasikám. Marc et Claude stáli též u zrodu německého mega-labelu Alphabet City, který nás dodnes zásobuje skvělými tracky. V roce 1997 se tito pánové dali dohromady se zaběhlým hudebním veteránem Jürgenem Driessenem a společně vyprodukovali hit "La", jenž se stal velice úspěšným. Od té doby jsou navzdory svému názvu Marc et Claude vlastně tři. Dodnes nás zasypali hity jako "How much can you take?" - což byla cover verze hitu The Visions of Shiva -, "I need your lovin´", "Loving you" či "Tremble". Jejich nová věc "It´s All For Love" se nese jak jinak než ve stylu trance a kromě originální verze najdeme na vinylu i remix od Erika Vee.

Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2003 Karel, News

Pět našlapaných novinek mám pro vás před víkendem. Startujeme největší "bombou" současnosti, kterou je jistě Marco V. - Del C:/*.mp3. Nový Marco V. singl se všeříkajícím názvem, aneb stupňující se boj proti stahování mpétrojek, uvidíme ,) Miika Kuisma - Liber Null, aneb nový počin tohoto nadějného finského producenta, předchozí hit "Ambush". Sám jsem zvědav, kde nakonec bude vydána skladba Cape Town - Cinema, zatím je na CDR a na Bonzai Trance Progressive už asi jaksi nevyjde ,). Nových remixů se dočkalo i Three Drives - Carrera 2 (Gabriel & Dresden Remix), tenhle se mi líbí nejvíc, i když i ten od Dj Montana není špatný, ale je tak trochu "techno". ID&T je bezesporu kvalitní label a desky Orange patří k tomu lepšímu, co zde vychází. Orange - Orange 7 je minimálně stejně kvalitní, jako předchozí počiny. Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2003 Karel, News

Také se vám někdy stane, že slýcháváte v rádiu či jinde určitou skladbu tak dlouho, až se vám takzvaně "zažere" pod kůži? Mně se to občas povede a právě tohle se mi přihodilo se skladbou CIRC - Destroy She Said. Na první pohled jde o tuctovou dance skladbu, která nezaujme ani fanouška klasické diskotékové hudby, natož fanouška trancového. Je zde však několik ALE, které ve finále dělají z "Destroy She Said" skladbu hodnou vaší pozornosti a pokud projevíte trochu trpělivosti a snahy, budetě odměněni jednou z nejpohodovějších skladeb poslední doby, ke které se budete rádi pravidelně vracet. Hlavním motivem skladby je na první pohled tuctový taneční beat doplněný výborným ženským vokálem. Vše do sebe krásně zapadá a ve finále tak máte možnost slyšet opravdu jemnou a duši zklidňující píseň. Ještě jednou upozorňuji, že na první poslech vás CIRC asi vážně nezaujme, ale když jej někde uslyšíte 10x, stane se vám jako mně, že si jednoho dne začnete sami od sebe pozpěvovat melodii a slova téhle písně. Maxi CD vychází 17.3.2003 na Westbamově labelu Low Spirit (další důkaz že tohle není produkt komerční diskotékové hudby) a ve svých setech skladbu hraje i samotný Paul Van Dyk (další důkaz). Na stránce labelu si můžete poslechnout ukázky, na Trance.Nu pak najdete rozhovor s autorem skladby, kterým je Alexander Perls a na úplný závěr máte TADY odkaz na videoklip ve formátu mpg, má cca 15 Mb a přijatelnou kvalitu, určitě se na něj podívejte, je v něm sexy blonďatá zpěvačka ,)

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2003 SmallMagus, Review

Zhruba před měsícem vyšlo na labelu In Trance We Trust už osmé pokračování zavedené kompilace se stejným názvem. Poslední In Trance We Trust 008 (dále jen ITWT008) mixoval DJ Ton T.B., což není nikdo jiný než jeden ze spoluautorů známého tranceového projektu Three Drives On A Vinyl. Tento projekt je známý takovými skvosty jako je nezapomenutelná Greece 2000 z povedeného LP, které obsahovalo skladby s názvy dalších zemí, jako je například Německo, Anglie atd. Pokud máte možnost, tak se určitě po tomto, dnes už raritním LP poohlédněte. Další kousky, které pravděpodobně většina z vás zná, jsou tracky Sunset On Ibiza, Carrera 2 a jako poslední novinka uvedená poprvé exluzivně na této kompilaci s názvem Air Traffic. Všechny tyto skladby vyšli na prestižních labelech jako je Hooj Choons, Xtravaganza, VC Recordings a nebo Paul van Dykův Vandit Records, je tedy vidět, že jsou jeho skladby žádané a mají úspěch. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.3.2003 Karel, Press

Měsíc se s měsícem sešel a opět je tu čas na nejbarevnější ze všech pravidelných Roxy klubovek. ZEN se změnami, které proběhly na sklonku roku, dostal do kategorie nejrozjetějšího mejdanu, jak jistě mohou dosvědčit všichni návštěvníci posledního pokračování s DJem Philem Thompsonem, kde se děly věci přímo neuvěřitelné. Tentokrát budou residenti MICHAEL BURIAN a JOEL EINHORN hostit britského DJe ROWANA BLADESe, od něhož se můžeme dočkat velkých experimentů na poli trance/progressive house. Ve značně oblíbeném deep house chilloutu budou servírovat asfaltové placky DJové Dan Cooley a Rai, a pokochat se můžete i novým interiérem chilloutové stage. Pozor na medvědy! Na hlavním sále budou vládnout dekoracím opět mohutné světelné tubusy, doplněné o UV záření, videoprojekci od Phase a laser od Wild Music. Must go! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.3.2003 Karel, Press

Již posedmé pořádá brněnská agentura Mersey známou klubovou noc Eternity a to v prostoru La Grotta (Boby Brno). Naposledy v Brně na této akci vystoupili známí tech-houseoví a breakbeatoví Djs Layo + Bushwacka, tentokrát přinese noc hudbu z trochu jiného soudku. Podtitul "Progressive" naznačuje o co půjde, tedy o kombinaci rychlého tech-house s klubovým technem a to vše s tranceovým nádechem, ano i takto by se styl dal popsat. Někoho možná udiví, že na takovouto akci byl vybrán nejznámější rakouský DJ u nás - Felipe, ale právě u jeho setů jsou vlivy trance a progressive zcela zřetelné. Znalci této scény jistě vědí, že Američan Joel Einhorn stál u zrodu populárních Zenů v pražském Roxy a jeho vystoupení bude obsahovat i vlastní tracky dosud nevydané na vinylech. Další hvězda večera, Michael Burian je jeden z nejzkušenějších Djs a vedle La-Di-Dy a Luccy hlavní exportní artikl tuzemské klubové scény v zahraničí. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 11.3.2003 Karel, News

Dnešní nabídka ukázek je hodně zajímavá. Jako první se představuje Holanďan Sander Kleinenberg - Buenos Aires. Jak jistě všichni dobře víte, jde o skladbu z nového Four Seasons EP, part 3, které jsme zde nedávno recenzovali. Podle všech náznaků vyjde skladba i jako samostatný singl. I na druhou ukázku již existuje recenze, a to u Spacebosse, který se podíval zblízka na vinyl Cattaneo, Cass & Mangan - Hubbub (Nick Muir Edit). Já mohu jen potvrdit, že jde o výbornou produkci. V progressivním trancu zůstaneme i u další ukázky, kterou je Oliver Lieb Presents Smoked - Metropolis (Eric Prydz Munich). Vynikající remake tohoto klasického songu. Čistě trancovou ukázkou dnes zůstává pouze Midway - Monkey Forest (Cultivate Remix). K hitu minulého roku právě vychází nové mixy a tohle je jeden z nich, podle mě nejlepší. Začínali jsme Sanderem a končíme Sanderem, neboť Sander Kleinenberg - Work To Do je poslední ukázkou pro dnešek. Velmi originální a hlavně zábavná skladba, však si přečtěte recenzi. Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 11.3.2003 Karel, Press

Březnové číslo našeho nejprodávanějšího tanečního magazínu pokračuje ve vysokém trendu, nastaveném únorovým číslem, tedy s novým moderním designem a kvalitním papírem. Na titulní stránce je podobizna Carla Coxe, který ještě než přijede hrát do Prahy, poskytl XMAGu exkluzivní a rozsáhlé interview o jeho pohledu na současnou scénu, o jeho vlastní kariéře, nebo jeho hereckých choutkách. Odpověděl i na několik otázek přímo od čtenářů. V časopise dále najdete zábavnou repotáž z netradiční párty konané v jedoucí tramvaji i varovný materiál o tom, co může udělat hlasitá hudba v klubech se sluchem jejich návštěvníků. V rubrice Zoči Voči byl vyzpovídán hudební ředitel radia Expres - Roman Vondráček, odstartovala škola djingu a nechybí ani aktuální profily a rozhovory s lidmi jako Moloko, Rob Dougan, Shy FX & T Power nebo Fafa Monteco. To všechno a ještě mnohem víc najdete v březnovém XMAGu, který vychází 10.března. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.3.2003 Dolvich, News

Německý DJ a producent italského původu Rico Bernasconi aka Rico Bass začal s DJingem v 80.letech, ale během své kariéry několikrát změnil svůj styl, ať už to byl house, techno, rave nebo zatím poslední trance, kterého se chytl na konci 90.let nejen jako DJ, ale v této době začal také s vlastní produkcí. Jeho prvními produkčními projekty byly 3Force, Riba & Booster nebo Basquez. Většinou Rico Bass spolupracoval se Saschou van Holtem, se kterým také na jaře roku 2002 vydal skladbu "Elevator" pod hlavičkou projektu Spacejockeys. Jako DJ již Rico Bass hrál po celém Německu od Hamburgu až po Mnichov a společně s Mario Lopezem a Williamem Hawkem (Lightforce) je residentem hannoverského klubu Fun. V lednu tohoto roku vyšel vinyl "Believe in God" nového projektu M&R Project, který tvoří Mario Lopez a Rico Bass. Vrchní příčky hitparád také ještě nedávno drancovala skladba "Hypnotic Tango" od debutujícího projektu Master Blaster, jež se dostala do Top 10 německé prodávanosti. Jak již správně tušíte i v projektu Master Blaster má prsty také Rico Bass společně se Saschou van Holtem a Mikem de Villem, který se Saschou van Holtem spolupracoval v projektech Clan DJ Team a C-Star. Již je také ohlášený nový singl projektu Master Blaster pod názvem "How Old Are U?". Po "Hypnotic Tango" se opět jedná o coververzi, tentokrát italo-disco skladby od Miko Mission.
Další zajímavou skladbou, jež již vyšla na vinylu je "Cold As Ice", kterou vydal Rico Bass pod svým jménem. Posledním Ricovým novým projektem tohoto roku je Tabassco, jenž společně s Ricem tvoří Tom Pulse, známý svými remixy např. pro Barthezz. Tom Pulse s Ricem spolupracoval již dříve pod hlavičkou remixového projektu Bass'n'Pulse. Debutovým singlem bude "Rock the deckz". Na vinylu (release date: březen 2003) se budou vyskytovat kromě original mixu také remixy od DeeJay Chucky a také Bonito Julio, jenž se jako co-producent podílel na skladbě "Explode" od Jordan & Baker.

Napsat názor do DISKUSE

 10.3.2003 Karel, News

Jubilejní páté pokračování pravděpodobně největšího amerického festivalu zaměřeného na taneční hudbu Ultra Music Festival se uskuteční v sobotu 22. března 2003 v dalekém a jistě i sluncem prohřátém Miami. V tuto dobu se zde každoročně koná populární Miami Winter Music Conference a tak není divu, že se kromě ní nabízí i nespočetně větších či menších parties. Letošní výroční pokračování bude zas o něco větší, než bylo před rokem. Očekáváno je více než 40000 návštěvníků, kteří za cenu lístku 50-65 dolarů (záleží kdy a kde kupujete, lze koupit přes internet skrze GrooveteTickets.com) zaplní 10 hudebních pódií, na kterých se mezi 11. hodinou dopolední a 1. hodinou ranní následujícího dne vystřídá přes 200!, dj's či LIVE vystoupení. Z onoho neskutečně dlouhého line-upu vybírám pouze některá jmén, kompletní line-up najdete na webu této akce. Takže, která jména máte možnost na festivalu vidět a slyšet? Underworld LIVE, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, Tiësto, Sasha, Digweed, Hybrid LIVE, Mauro Picotto, Timo Maas, Junkie XL LIVE, Pete Tong, Sander Kleinenbereg, Max Graham, Hyper, Hernan Cattaneo, Jimmy Van M, Steve Lawler, Seb Fontaine. Snad jen ten Armin nebo Marco V. mi tam chybí, jinak jsou tam snad všichni, ovšem pozor, line-up stále není kompletní, takže je možné, že nějaké velké jméno ještě přibude. Pokud tedy nemáte v uvedený termín co dělat a náhodou se budete vyvalovat na miamských plážích, určitě se na tuhle monstr akci běžte podívat, asi to bude hodně dobré ,)

Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2003 Karel, News

Nevídaný úspěch má track slovenské producentské dvojice Tkáč - Haverlík "Tyra", který vyšel před několika dny jako white label u prestižního vydavatelství Baroque Rec. Deska se dokonce zalíbila jednomu z nejlepších světových djs Sashovi, který ji hraje a oficiálně podporuje. O tom, že jde o "trhák", svědčí i neobvykle vysoká cena - 20 liber. Tyra navíc výrazně boduje v hitparádě Release Records Chart, kde sotva pár dní od uvedení na trh obsadila neuvěřitelné páté (!) místo. Tento fenomenální úspěch je důkazem, že prosadit se na ostrovních a zámořských trzích nemusí nutně znamenat mít jméno a kontakty. V tomto případě zjevně vyhrála kvalita. Blahopřejeme.

Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2003 Karel, Press

Na 20.03.2003 je naplánována česká premiéra filmu 8 Mile, natočeného podle životního příběhu charismatického rappera, který si říká "Eminem". Ano, to je ten drsný provokatér s peroxidovou hlavou, který ve svých písních uráží kdekoho. Právě v jeho dětství je klíč k podivnému rebelství tohoto skvělého muzikanta a nositele 5 cen Grammy. 19. března máte možnost shlédnout jak předpremiéru tohoto filmu, tak i zavrtět boky v houpavém rytmu a pocítit efekt tohoto filmu na vlastní kůži. Do atmosféry Vás dostane živé vystoupení slovenských Kontrafakt, djský "battle": DJ Trafik versus DJ Věc a nebude chybět ani breakdancová vsuvka od B. Boys Style Demo Show. Tak nezapomeňte – Film & Párty za 150,- Kč ! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2003 Karel, Press

Po vyprodaném vystoupení celosvětově uznávaného DJ Carla Coxe v Průmyslovém Paláci na Výstavišti v Praze v listopadu 2000 se tato Djská legenda vrací opět do Čech, a to první jarní den 21. března 2003, tentokrát do nového prostoru. Stane se jím Pražský Výstavní Areál v Letňanech, konkrétně zcela nově postavená hala č.3 o rozloze 4.000 m2. Celý program zpestří svým živým vystoupením domácí projekt E.C.A., který nedávno vydal svůj druhý klubový počin Hustokop/Understand a náladu celého večera doplní svými sety DJs Tráva, Lana a Josef Sedloň. K dispozici bude i druhá hala, kde bude deep house/ chill out scéna o rozloze více než 1.000 m2. Zde se představí djs Groof, Trnqua, Fun a také mezinárodní projekt Zip Orchestra. Aktuální cena vstupenek činí v sítích Ticketpro a Ticketportál 320,- + poplatek. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.3.2003 Karel, Review

Představovat holandského mága Sander Kleinenberga ani není třeba, pevně v to doufám. Jako dj vystupuje od konce 80.let (Lowlands, Dance Valley, rezidence na Ibize), jeho producentské kousky máme možnost poslouchat od počátku 90.let. Známými se staly skladby "My Lexicon" či "Slipper Sleaze", které se poté objevily v dnes již legendární řadě Four Seasons EP a Four Seasons EP, part 2. V roce 2000 namixoval Sander cd Tranceglobal Airways, jež se stalo přílohou jednoho z čísel časopisu Mixmag a dále namixoval 2CD Global Underground Nu Breed 004. Poslední více než rok jsme však o Sanderovi slyšeli více jako o dj-ji, nežli producentovi. Tomu je ale konec, neboť v dohledné době vyjde vysoce očekávané pokračování řady Four Seasons, tedy Four Seasons EP, part 3. Proč si dával Sander tak dlouho načas s vydáním? Bude třetí pokračování stejně skvělé jako předchozí dva díly, nebo snad ještě lepší? To se dozvíte v naší recenzi. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.3.2003 Karel, News

O minulém víkendu spatřilo světlo světa nové demo CD dj Petra Holmana (clubber.sound). Tentokrát nese stejný název jako jeho rezidentní party - tedy "GATE". Šedesátiminutová kompilace obsahuje 13 většinou nových tracků, mezi nimi na jedné straně téměř neznámé white labely a na druhé straně hity jako např. Junkie XL feat. Saffron - Beauty never fades, či nesmírně emotivní vokálovku Polefolder & CP - Dust, která vyšla nedávno na Bedrock Rec. Stylově se jedná převážně o progressive trance a progressive house. Demo si můžete poslechnout a stáhnout na serveru Futuremusic.cz. Pořadatelé parties, promotéři, agentury a hudební servery, časopisy a další média si mohou demo CD vyžádat na tel. čísle 608754051.

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2003 Karel, News

Po více než týdenní pauze zapříčiněné nedostatkem času jsem pro vás připravil pět skvělých ukázek. Startujeme "skladbou týdne" z posledního vydání ASOT show Armin Van Buurena. Skladba Marc Otten - Mushroom Therapy (Lightscape Remix) má vše, co by měl správný trance hit mít, posuďte sami, trance není mrtvý :) To dokazuje i druhý song, Robert Lidstroem - Recitation (Misja Helsloot Remix). Kombinace švédského producenta a holandského remixu v podání Misjy dopadla také na jedničku s hvězdičkou. Yahel vydal nedávno nové album a kromě něj spatřila tento svět i skladba Private Collection - Avalanche, která pochází z pera právě Yahela. Netradiční trance, ostatně Yahelovi originalita schází málokdy. 30.4.2003 se můžeme všichni těšit na další Mayday a tohle je jeho hymna, Members Of Mayday - Troopa Of Tomorrow. Jak se vám líbí? Mně docela ano. Na závěr jsem si nechal skladbu, která nakonec bohužel nevyjde jako singl. Vydání singlu Derb - Underground bylo z neznámých důvodů zrušeno, já mohu pouze konstatovat, že kvůli kvalitě to jistě nebylo, Derb je prostě Derb :) Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2003 SmallMagus, Review

Po hodně nepovedených albech z poslední doby jako je například album projektu Ferryho Corstena System F - Together anebo Paul van Dyk - PVD DVD Global, je tu bohužel další podobná záležitost. Přece jen to ale nedopadá tak špatně ve srovnání se System F, ale stále je to na pováženou, kam až hodlají umělci a producenti zajít a pokoušet tak vkus posluchačů. Tak to jen tak na úvod a teď již k samotnému albu Contemplate The Reason You Exist od německé trancové hvězdy Kai Tracida. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.3.2003 Karel, News

Zní to takřka neuvěřitelně, ale na 99 procent je to pravda. Jeden z největších a nejlepších trancových labelů, Lightning Records, včera oznámil na své webové stránce ukončení činnosti. Doslova se píše: "THE END OF LIGHTNING... Lightning Records will be closed as of tomorrow, no holidays, unfortunately...". Lightning Records, to je, respektive byl domov velké spousty kvalitních sublabelů, ve světě trancu dobře známých, jmenujme např. Bonzai Classics, Bonzai Trance Progressive, XTC, Green Martian, Camouflage, Scanner, Rebelgrooves a další. V říjnu minulého roku proběhla velká party "10 years of Bonzai Records", vše se tedy zdálo v pořádku a takovýto konec asi nečekal nikdo. U Lightning Records vydávali umělci a projekty jako M.I.K.E., Push, Airwave, Fire&Ice, Yves Deruyrer, Jericho, Lolo, Sunscreem a desítky dalších. Ti všichni si budou muset hledat jiného prostředníka pro distribuci skladeb. Jak je tohle možné, asi se ptáte? Nikdo neví, oficiální vyjádření Lightning Records zatím nevydali, přesto se pokusím nastínit, co bylo příčinou tohoto smutného konce.
Když si přečtete článek na Trance.Nu a poté komentáře v tamním fóru, leccos se vyjasní. Většina lidí ze scény (např. Steve Hellstrip z projektu Thrillseekers), se zde shoduje, že hlavním důvodem je stahování mp3 skladeb, díky kterému klesaly prodeje tak dlouho, až klesly pod únosnou mez a label byl nucen ukončit činnost. Ano, tohle je jistě jedním z důvodů, ale myslím, že ne ten hlavní. Pokud sleduteje dění na trancové scéně, jistě vám neunikly v posledním půlroce dohady o konci Lightning Records. Vždy když se taková nepodložená zpráva objevila, label vydal oficiální prohlášení, ve kterém vše vyvrátil, se slovy že financí na provoz labelu je dostatek a jako bonus vždy předložil seznam skladeb, které v dohledné době vyjdou. Myslím tedy, že label měl problémy už tehdy, ale vždy se mu podařilo oddálit smutný konec. Podlé mého názoru tedy může za ukončením provozu jednoznačně dlouhodobě špatná finanční situace labelu, za kterou ale nemůže pouze to, že lidé hojně stahují mp3, to je jen všeobecný problém, se kterým bojují všechny labely na světě, přece není možné, že by lidé stahovali mp3 od Lightning Records více, než třeba od labelu Platipus. Třeba za to mohlo mj. to, že se label někdy choval z mého pohledu megalomansky, např. takový Laurent Veronezz zde fungoval asi pod dvaceti! aliasy, takže cca každé dva týdny vyšla nějaká deska z pera L-Vee. Podobně na tom byli ostatní umělci. Mohlo tohle být dlouhodobě rentabilní? Byla skutečně každá deska, která vyšla u labelu, tak kvalitní? Jsem zvědavý na oficiální vyjádření, jakmile bude k dispozici, k tématu se vrátíme. A co bude následovat? Co se stane se všemi umělci? Myslím, že se nemusíme bát, to nejlepší z Lightning Records se bude jistě vydávat jinde a možná to bude nakonec dobře, protože L-Vee a další budou alespoň koncentrovat úsilí ne do dvaceti, ale do dvou projektů.

Napsat názor do DISKUSE

 4.3.2003 Dolvich, News

V době, kdy si mnoho producentů vybírá pro své coververze hity 80.let, se německá trance queen Miss Shiva rozhodla, že předělá rok starou skladbu "Just More" od dívčí popové skupiny Wonderwall, jenž se dostala až na 3.místo prodávanosti v Německu a která se postarala o úspěch u všech Bravo-čtenářů. Taneční verze by v tomto případě mohla být jenom lepší, myslela si Miss Shiva, která své první zkušenosti ve světě dance music sbírala na začátku devadesátých let jako častý host klubu Omen ve Frankfurtu. V roce 1999 vydala pak svůj největší produkční úspěch "Dreams", za který jsou také odpovědni producenti Michael Garlach a Florian Preis z projektu Sunbeam, jenž dělají Shivě produkci. U nové skladby "Just more" se o vokály postarala zpěvačka Kirstin Hesse, s kterou se Miss Shiva seznámila při svém vystoupení na Ibize v klubu Space. Kirstin Hesse dříve používala pseudonym Kirstin Hall, ale v tomto songu se nám představí jako K. A i přes to, že její největší úspěch 23-letá zpěvačka zaznamenala na poli popu, má zkušenosti i na taneční scéně jako background-vokalistka např. pro Sash!. Nakonec lze "Just more" hodnotit pouze jako průměrnou skladbu s lehce nadprůměrnými remixy od Yanou a Noémi. Maxi-cd vyšlo dne 24.2.2002.

Napsat názor do DISKUSE

 4.3.2003 Karel, Press

Rok se s rokem sešel a připravena je nová anketa taneční scény Dance Awards 2002, která by měla ukázat, kdo a co je u nás nejoblíbenější. Dance Awards 2002 vychází z předchozích ročníků vyhlašovaných časopisem XMAG a serverem Techno.cz . V letošním roce se na DA podílí navíc hudební magazíny Bassline, Ultramix a internetové servery Rave.cz, Clubber.cz a Shadowbox.cz. Protože se o její organizaci opět postaral časopis XMAG a internetový server Techno.cz, nezměnil se ani způsob hlasování. Samotného hlasování se může zúčastnit každý, kdo si koupí únorové číslo magazínu XMAG s anketním dotazníkem, vyplní jej a pošle do 26.3. na uvedenou adresu nebo vyplní formulář na stránce www.danceawards.cz . Anketa probíhá v termínu 3.3.2003 - 26.3.2003 a výsledky budou vyhlášeny během dubna v některém z pražských klubů. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.3.2003 SmallMagus, Report

Za mlhou hustší než nad rybníčkem Brčálníkem, ve vedru podobném vystoupení Sashy v Roxy, odehrála dne 28.2.2003 hvězda Dj Taucher svoje první vystoupení u nás. Klub Karlovy Lázně asi není třeba vůbec představovat a právě v jeho třetím patře bylo na jednu hodinu po půlnoci naplánováno jeho vystoupení. Opravdu nedovedu pochopit naprosto neuvěřitelné podmínky ve třetím patře. Jsou zimní měsíce a v klubu je tak neuvěřitelné dusno, že se opakuje stejný zážitek mokré klouzající podlahy, upocených návštěvníků a všudypřítomného vedra. Sice to nebylo tak hrozné jako v Roxy, ale tenkrát bylo léto a v té době tam bylo minimum ventilace. Přitom v Paradogsu byly větráky u obou vchodů a další u Dje a potom i v zadní části, doufám aspoň, že díky těmto podmínkám vzrostl prodej u barů. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.3.2003 Dolvich, News

Německý techno/hardtrance DJ a producent DJ Digress začal s DJingem v roce 1991, ve svých 15ti letech, a rychle si zařídil dobrou pověst na severoněmecké klubové scéně. Jeho prvními skladby byly "In My Mind & Your Life" a "Baila Para Me". První výrazný úspěch nastal až s songem "Splendy", kterou DJ Digress udělal jako hymnu pro "DDC Compilation vol.1". Ještě úspěšnější však byl singl "Follow up!" z konce roku 2001. Digressovi tracky se také dočkaly remixů od velkých jmen jako jsou Kai Tracid, Cocooma, Pulsedriver, Mac Zimms a další. Ale dobrým remixérem je i DJ Digress, jenž se od roku 1996 účastní velkých akcí jakými jsou Love Parade, Reincarnation nebo Generation Move (G-Move). Remixoval již Der Verfall, Kaylab nebo Barcode Brothers. Nyní však k jeho novému singlu "The Frequency". Jedná se samozřejmě opět o trochu tvrdší skladbu, která je i přes to melodická. Kdo má rád styl Digressových produkcí a mixů, tomu se bude líbit i song "The Frequency" a také jeho b-strana "Beatdesasta". Pro zbytek světa je to průměrný kousek, který není ani zcela hard a ani zcela melodický. O povedený remix se postaral DJ Dean. Maxi-cd vyšlo 24.2.2002.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ