TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music

 31.3.2006 Libor, News

Dvojice holandských producentů Robin van de Wiel a Daniel Wanrooy se již svojí debutovou deskou zařadila mezi mé oblíbené projekty, pro úplnost doplním, že jejich prvním singlem byl Ocean Green / Purify, kdy hlavně první skladba byla naprosto geniální a s odstupem času zní pořád skvěle. Mimochodem Robin a Daniel se podílí i na dalších projektech, Odyssee, Inbox a O.D.C. Jejich nová deska Superstitious / Red Alert vyšla na počátku února na sublabelu Black Hole Recordings a to na In Trance We Trust. Nejdříve začneme skladbou Superstitious. Opět se jedná o uplifting skladbu od tohoto dua. Celá skladba také působí velmi tajemným a místy i smutným dojmem a také myslím, že skladba je vcelku velmi pocitová. K čemuž výrazně napomáhá hlavní melodie skladby, která dle mého názoru je velmi povedená, ostatně nic jiného jsem od tohoto projektu ani nečekal. Takže opět se jedná o velmi kvalitní počin od tohoto talentovaného dua. Skladbu také ve svých playlistech hrají přední Trance DJs, takže je vidět že má úspěch i na tanečních parketech. I druhá skladba Red Alert spadá do kategorie uplifting Tranceu. Opět se Robinovi a Danielovi podařilo do skladby zakomponovat velmi emotivní samply, takže i tato druhá skladba se může pyšnit velmi tajemnou, místy až melancholickou atmosférou. Celkově skladba vyznívá celkem smutným dojmem, ale tento fakt je také charakteristický pro tento projekt. A abych se přiznal, tak tato druhá skladba se mi zalíbila o něco více než první, ale rozhodně obě jsou velmi kvalitní, i když prvotní desku Ocean Green / Purify asi jen tak hned nepřekonají. Celkově tuto desku můžu jenom doporučit, jedná se o velmi kvalitní emotivní Trance.
Napsat názor do DISKUSE

 30.3.2006 Libor, News

Jméno Damion Houchen asi není na Trance scéně příliš známé, ovšem projekt Damiona Genix určitě patří mezi ty známější. Outbound je zcela nový projekt tohoto mladého britského producenta. Skladba Halo vyšla na konci prosince na labelu Monster Force a kromě Original mixu na desce také najdeme Aava remix, který je na vinylu uveden jako první, takže s ním také začneme. Za projektem Aava se ukrývá finský producent Pasi Korhonen, který již vydal dvě velmi kvalitní desky u labelu Monster Pure, což je sublabel Monster Tunes, stejně jako Monster Force. Remix v podání Pasiho bych jednoznačně zařadil do kategorie uplifting Trance. Jedná se o svižnější záležitost s velmi příjemnou melodií. Myslím, že se jedná i o celkem emotivní skladbu s trošku smutnější atmosférou, alespoň na mě skladba takto působila. Skladba graduje přibližně v polovině, kdy utichnou beaty a ke slyšení je pouze hlavní melodie, no a musím říct, že to zní opravdu moc pěkně. Během skladby je také ke slyšení jakýsi ženský hlásek, nemůžu říct, že se jedná o vokály, ale rozhodně to přispívá na kvalitě této skladby. Dle mého názoru Pasi vytvořil velmi pěkný remix, který rozhodně stojí za poslech. Original mix začíná naopak poměrně pozvolna. Také se jedná o uplifting Trance. No už remix byl velmi kvalitní, ale original mix je snad ještě o něco málo lepší. Hlavní melodie je opět skvělá, ale přece jenom je více pocitovější oproti remixu, působí také více snovým, lépe řečeno zasněným dojmem. V této verzi již nenajdeme onen ženský hlásek, ale i tak skladba zní moc pěkně. Musím říct, že obě skladby se mi hodně líbily, druhá asi o něco víc a ta pokud můžete, rozhodně neváhejte a tento kvalitní vinyl si alespoň poslechněte.
Napsat názor do DISKUSE

 30.3.2006 Karel, Press

Taneční festival Vibrations v Brně začne v pátek 31. března úderem 19. hodiny, kdy se otevřou brány haly Rondo. Brněnský festival poctí na pozvání Vodafone hvězdy jako Above& Beyond, Darren Emerson, Kosheen DJ set, Dave Angel a další. První jezdec za gramofony, Béla En., položí první desku ve 20 hodin, hned po něm žezlo převezme DJ Orbith. Krátce po 22. hodině nastoupí na stage první zahraniční hvězda - DJs z britské skupiny Kosheen. Populární dvojici DJs - Darren Decoder a Substance - po necelých dvou hodinách vystřídá Darren Emerson, bývalý člen známé skupiny Underworld. Krátce po půl druhé nastoupí před pětitisícový dav brněnské haly Rondo tranceový projekt Above & Beyond. Fanoušci elektronické hudby budou jedni z prvních, kteří uslyší živě jejich debutové album Tri-Star. Vrcholem tanečních vibrací v Brně bude hvězda světového formátu Dave Angel, kterého na závěr Vibrations vystřídá známý Josef Sedloň. Skvělé DJe doplní zajímavé Vibrations performace v podobě tance, akrobacie, bubnování, beatboxu a dalších překvapení. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 29.3.2006 Dolvich, News

23letý trancový producent Paul Moelands známý též jako Octagen tvoří projekt Re:Locate. Jeho prvním a hned úspěšným releasem byl v roce 2003 "Waterfall", který byl následován neméně povedenými nástupci jako "Typhoon", "Fortitude", "Absoluum" a jeho prvním releasem v roce 2006 je "Remorse" a "Rolling Thunder". V případě prvně jmenovaného tracku se jedná o precizní skladbu, která po bezbassovém trochu hektickém úvodu nasadí klubové tempo s deep atmosférou, kde trance nehraje ústřední roly a výborné zakončení nadhazuje myšlenku dokonalosti. Velmi povedená záležitost, které slovo originalita není cizí. Druhý track "Rolling Thunder" je více trancovější, ale chybí tomu ta energie a atmosféra, která je silnou stránkou "Remorse". Jedná se klidnější a poslechově povedený song, však oproti prvotřídní "Remorse" je to pouze nadprůměrný track. Globálně vzato je Re:Locate start v tomto roce raketový a my se jen můžeme těšit na další lahůdky z repertoáru Paula Moelandse.
Napsat názor do DISKUSE

 28.3.2006 Dolvich, News

Německý dj a producent Andre Tanneberger je jednou z nejpopulárnějších postav trancové scény na této planetě. Díky jeho popularitě se dokonce dostal do letošní Top 10 každoročního žebříčku DJ Mag i přesto, že jeho dj-ské kvality tomu přece jenom neodpovídají. Andre je hlavně silným producentem a na svém kontě má již pět studiových alb, jedno best of CD a nesčetně úspěšných singlů v popředí s dnes již kultovní skladbou "Let U Go", která se dočkala koncem minulého roku digitální re-release. Aktuálním singlem hudebníka, jenž několikrát hrál i v Praze, je "Summer Rain" a ATB se postaral o velmi příjemné překvapení, neboť se nejedná o styl, který je žádaný v německých klubech a charts. 136 Bpm Mix je uplifting trance záležitost s výraznou instrumentální částí. O vokály je opět postaral německý zpěvák, skladatel a producent Jan Löchel, jenž již upoutal pozorost v "Believe In Me", ale v "Summer Rain" je jeho hlas více strhující. 132 Bpm Mix je oproti první verzi relaxačně pojatý a kytarové samply trochu připomínají ATB časy z konce minulého tisíciletí. Dub Mix je pak vítanou alternativou. Na německé poměry je tento sound příjemnou změnou. Například německý kolega Ronski Speed nebo tranceři z Holandska (Armin) či Anglie (Above & Beyond), kteří ještě před několika lety Andrému pro jeho komerčně laděný sound nemohli přijít na jméno mají ve svých kufrech jeho aktuální vinyl.
Skladba "Summer Rain", na níž jako co-producent pracoval i Rudi Dittmann, což je Andrého kolega z SQ-1 se také nachází na třetím vydání Andrého kompilace "The DJ In The Mix" vycházející v těchto dnech. Andrého djská produkce se vykazuje s čím dál více trancovějším zvukem a tak i touto kompilací potvrzuje v Německu pomalu nastupující "more trance" trend, kterého se chytá čím dál více umělců. Na dvou CD se tak ve 140 minutách ke slovu dostanou jména jako Tiesto, Armin Van Buuren, Above & Beyond, Markus Schulz, Gabriel & Dresden, Junkie XL, Mark Norman, Ronski Speed, Mirco De Govia, Hiver & Hammer, Jonas Steur, Alucard a další jména, jenž v oboru něco znamenají. Koupi kompilace nelze než doporučit. Taktéž již je rozjeta tour ke kompilaci po Německu a v létě bychom se mohli Andrého dočkat opět v Praze.
Napsat názor do DISKUSE

 28.3.2006 Karel, Press
Do druhého vydání party TRANSMISSION s Arminem Van Buurenem zbývají již necelé dva měsíce. Nejlevnějsí vstupenky však budou v prodeji pouze do konce tohoto týdne, tzn. do pátku 31. března. Za bezkonkurenční cenu 360 Kč + poplatek je seženete v síti Ticketpro, shopu United Music, nebo v sousedních zemích v síti Eventim. Cena vstupenek se zvýší od 1.4. na 450 Kč + poplatek, a jejich cena se bude dále zvyšovat. Upozorňujeme, že v prodeji je omezené množství 10.000 vstupenek, a jejich dostupné množství se každým dnem snižuje o stovky kusů. Pokud tedy nechcete přijít o party s nejsilnějším line-upem a největší show tohoto jara, doporučujeme s nákupem vstupenek neotálet. Pro ty náročnější jsou v prodeji také Deluxe vstupenky za 1.500 Kč + poplatek. Veškeré detaily ke vstupenkám a TRANSMISSION 2 najdete na www.unitedmusic.cz, a od příštího týdne také na www.transmission.cz. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 27.3.2006 Karel, Press

Pražský Průmyslový Palác přivítá 12. května unikátní party s názvem MXTRONICA. Na dvou scénách se představí světová a domácí djská špička prezentující především styly jako progressive, house a tech-house. Hlavními hvězdami MXTRONICA party budou holandský dj a producent Sander Kleinenberg, který se představí v unikátní show, při které kombinuje hudební produkci se speciálně vytvořenými videoprojekcemi. Druhým headlinerem bude další djská hvězda, britský dj James Zabiela. Hlavní MXTRONICA stage představí ještě dva další holandské dje a producenty, kteřími jsou DJ San a Benjamin Bates. Druhá, RED LOUNGE scéna, bude mít taktéž hvězdné obsazení. Své houseové sety namíchají američan Junior Sanchez, francouzský Dj Falcon, švédský dj a producent Stonebridge nebo holandská djka 100% ISIS. Domácí djskou špičku budou reprezentovat Dj´s Orbith, Elite a Vectif. Tato akce je určena pro kuřáky starší 18. let. Veškeré informace naleznete na www.mxt.cz . Lístek si můžete zakoupit přímo na místě v den konaní akce za 250 Kč. Počet lístků je limitován. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 26.3.2006 Karel, Press

Above & Beyond jsou nejčerstvějšími svěženkami britské taneční scény a všímá si jich stále víc také Amerika, kde bodovali ve výročních cenách Miami Winter Music Awards. Vloni byli nominováni na nejlepší elektronický projekt po boku takových Chemical Brothers, Scissor Sisters nebo Basement Jaxx. Ani letos v nominacích MWMC pánové Jono Grant, Tony McGuinness a Paavo Siljamäki nechybějí. Jsou nominování hned v šesti kategoriích! Například za nejlepší evropské DJs a producenty a za nejlepší tranceový track. Above & Beyond jsou novým měřítkem kvality pro nastupující generaci tanečních hvězd, z nichž mnohým dávají prostor na svém labelu Anjunabeats. Před nedávnem Above & Beyond vydali debutové album 'Tri-State', návštěvníci Vibrations v Brně si tedy ho užijí takřka ve světové premiéře. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 24.3.2006 Libor, News

Za tímto neznámým projektem se ukrývá velmi talentovaný producent ze Švédska, Joni Ljungqvist, který na druhou stranu už patří mezi známější producenty a to díky svým projektům, mezi které patří LNQ, Ljungqvist, JPL, Dauntless, A Boy Called Joni a Illustrator. Skladba We Forget vyšla již v prosinci minulého roku na labelu Dark-Noize Blue a kromě Original mixu na desce najdeme také Will B Overdrive remix. Original mix mi již od začátku připomíná projekt Push, tím nechci říct, že Joni nějak kopíruje Mika, ale jistá podobnost tady je. Original mix je tedy celkem tajemná skladba s opravdu nádhernou atmosférou. Hlavní melodie je jednak hodně tajemná a místy i malinko deep, ale hlavně je velmi emotivní, což je způsobeno i tím, že celkový nádech z této skladby je jednak spíše melancholický ale také celkem smutný, ale to já osobně mám velmi rád. Takže dle mého názoru se jedná o vynikající skladbu. Remix má na svědomí producent skrývající se pod pseudonymem Will B, ale bohužel se mi o něm nepodařilo najít žádné kloudné informace. Ale na druhou stranu tento producent odvedl také velmi kvalitní práci. Jeho remix na mně působí svižnějším dojmem než originál, ale o žádný techtrance se nejedná. Will do skladby zaimponoval jeden velmi povedený sampl, který se ozývá prakticky po celou skladbu no a zní to skvěle. Skladby prakticky zpomalí pouze v breakdownu, který trvá něco málo přes minutu, poté se skladba opět rozjede. Ačkoliv tento remix je velmi kvalitní, tak mně osobně se přece jenom více líbil Original mix. Takže pokud můžete, rozhodně si tuto desku minimálně poslechněte, rozhodně stojí za to. Na závěr ještě doplním pár chystaných novinek z dílny Joniho, Bakke & Joni - Bali, A Boy Called Joni - Green Astronauts a Joni - Things I Never Tell You. Vyjít by také mělo vyjít EP pod projektem LNQ, takže se v budoucích měsících určitě máme na co těšit.
Napsat názor do DISKUSE

 23.3.2006 Johnny D., Review

S další porcí kvalitní trance muziky z Ruska k nám přichází mladičký producent Saliakhoff Kirill aka Tenthu. Narodil se a žije v Moskvě (Rusko). Momentálně se snaží zkombinovat produkci melodic / uplifting / progressive trance se studiem ekonomiky a managementu na Moscow Aviation University. Začal produkovat ve svých 14 letech, zhruba v téhle době začal být ovlivňován tranceovou muzikou a osobnostmi jako Paul van Dyk, Armin van Buuren, Darude, Rank 1 a mnoho dalších. První 4 roky svého produkování se mu staly největším přítelem servery s volným stahováním mp3. V roce 2004 se rozhodl poslat pár svých dem Djum a producentům. Efekt byl takřka okamžitý, jeho tracky si oblíbili Jon O'Bir, DJ St John, Luke Terry, Suzy Solar, John O'Callaghan, George Hales, Menno de Jong, Chris Chambers, Michael Splint a další. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 23.3.2006 Karel, Press

Above&Beyond (UK) Trance - Above & Beyond jsou nejčerstvějšími svěženkami britské taneční scény a všímá si jich stále víc také Amerika, kde bodovali ve výročních cenách Miami Winter Music Awards. Vloni byli nominováni na nejlepší elektronický projekt po boku takových Chemical Brothers, Scissor Sisters nebo Basement Jaxx. Ani letos v nominacích MWMC pánové Jono Grant, Tony McGuinness a Paavo Siljamäki nechybějí. Jsou nominování hned v šesti kategoriích! Například za nejlepší evropské DJs a producenty a za nejlepší tranceový track. Above & Beyond jsou novým měřítkem kvality pro nastupující generaci tanečních hvězd, z nichž mnohým dávají prostor na svém labelu Anjunabeats. Před nedávnem Above & Beyond vydali debutové album 'Tri-State', návštěvníci Vibrations v Brně si tedy ho užijí takřka ve světové premiéře. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.3.2006 Karel, Press

Fred Baker - Biografie - "... Zvuk mých skladeb a hudba, kterou produkuju, vychází z mých kořenů a minulosti..." Potvrzuje Frédéric De Backer. Producent a DJ v jedné osobě Frédéric De Backer allias FRED BAKER se narodil a vyrůstal v severní Belgii. Již od svých mladých let velmi opatrně pracoval na vývoji svého originálního zvuku při tvorbě nezaměnitelné, melodické a oduševnělé hudby, která je hlubší než Atlantický oceán. Frédérikovou motivací ve studiu nebo za Djským pultem byla vždy touha, přidat další element do již tak obsáhlé struktury taneční hudby. Rok za rokem a desku za deskou se Frédéric rychle stal významým producentem v Belgii a Francii. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.3.2006 Karel, News

Velmi nerad se pouštím do takovéhoto bulvárního článku, ale jsem k tomu okolnostmi nucen. O co jde? Včera zveřejněný report z Fabricu obsahuje pasáže, které se znelíbily manažerovi DJky Lady Jane Lukáši Královi. Jde zejména o techniku mixu, kterou náš redaktor neshledal dokonalou a má na takovýto názor právo. Přesto končí svoji reportáž o Laydee Jane pozitivními slovy, že se na konci rozjela a i on si její set užil ke spokojenosti. Klasické zhodnocení jednoho setu, řekl by si člověk. Ne tak manager Laydee Jane. Přesvědčený o dokonalosti své "ovečky" kontaktuje našeho redaktora a neomaleným způsobem mu vyhrožuje soudní obsílkou, pokud text nesmaže a veřejně se neomluví, viz cituji z některých emailů: "...a doufej, ze ted nekdo neodrekne vystoupeni!!, po Johnovi pozaduji verejnou omluvu, Jako fakt to uz dnes neni sranda, staci aby jeden poradatel odrekl na zaklade toho reportu booking a ten kluk ma problem. No co chci od radoby dje, ktery se zmuze tak akorat neco namichat v Traktoru a zahral si nejdal nekde v Ostravsky garazi". Trance.cz se plně staví za svého redaktora, který jen napsal svůj názor na set Laydee Jane.

Napsat názor do DISKUSE

 20.3.2006 Johnny D., Report

Jedním z nejlepších způsobů jak strávit páteční noc v Ostravě, je návštěva renomovaného klubu Fabric, jež se nachází 2 zastávky tramvají od proslulé Stodolní ulice. A tak jsem neváhal a společně se svými přáteli jsem dne 17.3.2006 navštívil párty Crystal. Crystal je pravidelnou nocí ve Fabricu, odehrává se jednou za 2 měsíce a rezidentní DJkou není nikdo jiný než Švýcarská Tranceová princezna (Původem z Čech) LayDee Jane. Tato párty je orientovaná na Trance a Progressive, přičemž LJ si na ně zve nejrůznější hosty nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Hostem tohoto dílu měl být původně Randy Katana, ale z důvodů špatného spojení mezi Ostravou a jeho dalším vystoupením v Maroku, bel nucen vystoupení odříct. Nicméně náhradník za Randyho byl více než adekvátní, nebyl jím nikdo menší, než Dánský mladíček Niklas Harding. Niklas i přes svůj mladý věk (21) patří mezi nejtalentovanější a nejuznávanější DJ's a producenty starého kontinentu. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2006 Karel, Press

Above & Beyond jsou jedním z nejzajímavějších projektů na britské taneční scéně. Proslavili se nejen svojí vlastní produkci, ale i skvělými remixy pro takové umělce jako je Madonna nebo Dido a svým výborným Essential Mixem na BBC Radio1. V současné době jim vyšlo album nazvané Tri-State. Sešli jsme se tedy s Jonem, Tonym a Paavem, aby nám k svému album řekli něco bližšího. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 17.3.2006 Karel, Press
Markus Schulz je bezpochyby další hvězdné jméno, na které domácí fanoušci taneční hudby dlouho čekali. V sobotu, 20. května se u nás poprvé představí na party Transmission po boku svých kolegů z labelu Armada - Armina Van Buurena a Matthew Dekaye, s nimiž v poslední době absolvuje vystoupení na mnoha místech zeměkoule na parties s názvem Armada Night. Tento americký dj a producent si během krátké doby vybudoval pevné místo ve světové djské elitě. Jeho vlastní mezinárodně vysílanou radiovou show "Global DJ Broadcast" týdně naladí statisíce jeho fanoušků, a patří k tomu nejlepšímu v americkém tanečním éteru. Markus je vyhlášený svým unikátním stylem prezentujícím temější až hloubavé, nicméně melodické djské sety. Nikdy ale nepřestává překvapovat svoje fanoušky vlastními interpretacemi obecně známých skladeb. "Někdy se mi stane, že se mi určitá písnička líbí, ale prostě nezapadá do skladby mých djských setů. Takže nemám problém ji den nebo dva předělávat, přidávat perkuse a klávesy, tak aby přesně zapadla do mého stylu", říká Markus. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 17.3.2006 Karel, Press

Zapojte se do hledání nové hvězdy české elektronické hudby! Zapojte se na Vibrations.cz do soutěže Crazy DJ! Od začátku března do 15. 3. nahrávali na www.vibrations.cz domácí naděje taneční hudby své skladby. Odborná porota z nich vybrala nejlepší a tu Vodafone vylisuje na 77 vinylů. Druhého vítěze můžete určit právě vy. Jak? Jednoduše! Vytvořte si na webu svého vlastního dje. Oblečte ho, zasaďte ho do prostředí klubu podle vašich představ, dejte mu bláznivý účes a na gramofony mu položte desku se skladbou, která se vám líbí. Zbytek je na vás. Autor nejoriginálnějšího zpracování Crazy DJe vyhrává mobilní telefon SonyEricsson W550i. A to není všechno! Vyhrává i autor nejčastěji použité skladby! I jemu Vodafone vylisuje jeho track na vinyl a dostane mobilní telefon SonyEricsson W550i. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.3.2006 Karel, Press

Blíží se další pokračání party TDT, která tentokrát proběhne 18.3. ve zlínském Music Landu. Následující díl je svým způsobem jedinečný a to v tom, že se na něm představí poprvé zahraniční DJ! Jedná se o Tomáše Haverlika, který je členem prestižního anglického labelu Baroque, pod kterým vydal i nějaké své tracky. Jméno Tomáš Haverlik vám je nejspíše známé z vystupování djské dvojice Tkáč & Haverlik, kteří vystoupili mimo jiné i na prestižní norské párty s názvem Oslo Nights. Jako další se představí zakladatel party - DJ PK a spolupořadatel party, šéf Clublife promotion - DJ Milhaus. Dále uvidíte DJs: Jet Fever, Sorow, MCB a také DJe původem z Kypru - Bon Finixe, kerý je rezidentem pražského klubu Mecca. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.3.2006 Johnny D., News

Mladý Izraelský producent Itay Steinberg (Hydroid, Verge) se k nám vrací s novou porcí progressive. Po úspěšných skladbách What if , Drawn to Depth a hlavně vynikajícím Greek Trick , o kterém jsem psal posledně, Itay přichází s vinylem Atlantis / Sonate. Tento vinyl vyšel na labelu Wildchild Records (Pooky) 7. Března 2006. Skladba Atlantis patří do kategorie Melody Progressive. Atlantis vyniká hlavně houpavou basovou linkou s prvky Tribal. Hlavní motiv celé skladby je stejně jako u Greek Trick velice jednoduchý, nicméně je velice pohodový a vytváří velice pozitivní atmosféru. A nyní přichází track Sonate. Jeho nástup je velice energický, stará se o něj masivní basová linka a elektronické riffy, které činí začátek skladby hodně deep. Brzy od začátku tracku se objevují první náznaky hlavního motivu. Hlavní motiv je také velice jednoduchý, ale je mnohem hravější něž v případě první skladby. Taktéž je velice pozitivní, což v kombinaci s poměrně deep basovou linkou vytváří opravdu zajímavou atmosféru. Máme tady další povedený kousek od Itaye Steinberga , obě skladby sou výborné, ale mrzí mě u nich nedostatečná progrese od tracku Greek Trick. Osobně mám raději Sonate hlavně díky lepšímu hlavnímu motivu a celkové atmosféře.
Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2006 Libor, News

Tento holandský DJ a producent vydává svůj první singl pod svým vlastní jménem, ovšem Leon Bolier se také podílí na několika projektech, např. Inner Stories či Precursor. Se svým bratrem Bartem Bolierem pak dohromady produkují pod projekty Mindsensation a Subsphere. Deska My Precious vyšla v prosinci minulého roku na švédském labelu labelu Captured Music. Deska obsahuje hned 3 skladby, Original mix, Mesh a O.C. remixy. Original mix bych zařadil do melody / progressive Tranceu. Skladba má poměrně hodně tajemnou atmosféru a místy i velmi zasněnou atmosféru, rozhodně se vcelku jedná o pocitovou skladbu, která Vás sice nemusí zaujmout již na první poslech, ale o to intenzivněji se Vám potom vryje do paměti. Skladba také obsahuje poměrně výraznou basovou linku. A pokud jste již nějaký ten singl z dílny Leona slyšeli, tak Vám Original mix bude připadat celkem povědomý, protože Leon používá ve svých skladbách velmi podobné samply, které se mně osobně zatím velmi zamlouvají. Myslím, že Leon nezklamal a opět vytvořil velmi kvalitní skladbu. Jack Molenschot aka Mesh se postaral o první remix a v jeho podání se jedná o čistý uplifting Trance. Jack velmi pozměnil hlavní melodii, ačkoliv jisté náznaky original mixu se zde stále objevují, tak Jack si rozhodně na svém remixu dal velmi záležet. I v jeho podání je skladba hodně emotivní a řekl že je to více pocitovější skladby než originál, jelikož melodie se Jackovi opravdu povedla a myslím, že jeho počin uspokojí i náročné posluchače. Já osobně jsem s tímto remixem byl velmi spokojený, výborného upliftingu není nikdy dost. Pod projektem O.C. se ukrývá švédský producent Özgür Can. Jeho remix spadá do kategorie melody / progressive. Myslím, že Ti z Vás kteří jste již od Özgüra něco slyšeli, také ihned poznáte jeho rukopis. Özgür na rozdíl od Jacka ve své verzi ponechal ony samply z originálu a doplním to svým lehce elektro progressive soundem. No ve výsledku to zní velmi dobře. Celkově si myslím, že všechny tři remixy jsou kvalitní, těžko vybrat nejlepší, však posuďte sami. Kromě těchto verzí se ještě na maxi cd objevil remix v podání projektu Precursor, který bych zařdil do oblasti techtranceu, což je styl který já zrovna moc nemusím, ale tento remix není špatný. Jedná se o velmi energickou skladbu, jenž opět obsahuje pasáže s originálu doplněné svižnou basovou linkou. Na mně osobně tento remix zanechal nejslabší dojem. A ještě bych rád zmínil, že na tento březen je naplánováno datum vydaní dalšího nového singlu od Leona s názvem Back In The Days / Flower Fountain, i když skladba Back In The Days se hrála v létě minulého roku.
Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2006 Karel, Press

Maaskotov zvuk sa dá charakterizovať ako epic trance. Štýl na rozhraní pregressive a uplifting trance, ktorý však dovoľuje kreatívne uletieť rôznymi smermi. Dôležité sú najmä melódie a vokálové prvky v kvalitnom zvukovom prevedení. Je tu skryté množstvo emócii a energie. Tento zvuk reprezentujú hlavne platne z vydavateľstiev Lost Language, Trance Revolution, Remark, Five AM, Anjunabeats, Vandit, Coldharbour. Referencie Akcie: Bee Free 2002, 2004 a 2006, Bratislava; BeOKEY, Dopler Multicentrum, Bratislava; Evolution Special, Fabric, Ostrava; Transaction, Radical, Košice; ComUNIQUEation, Unique Club, Bratislava; Trance:Comuniqueation; Ministry Of Sound - Summer Session, Unique Club, Bratislava; Beautiful Things, Duna Musiclab & Hlbočina, Bratislava; Progress Your Mind, Elam, Bratislava; Save The Clubbing, Duna Musiclab, Bratislava; DJ's pre Aziu, Unique Club, Bratislava; Requiem For A Dream, Radosť, Bratislava; Experience Clubbing 5, Vegas Club, Hriňová; Secret Sky Gold Edition, Xzibit Amundsen Bar, Brno; Insomnia, Spider Bar, Bratislava. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2006 Freezer, Review
Projekt Above & Beyond tvoří trojice producentů Jono Grant, Paavo Siljamaki a Tony McGuiness. Posledně jmenovaný se přidal k první dvojici o něco později a společně pak zremixovali skladbu Chakra - Home právě pod názvem Above And Beyond v roce 2000. Následovaly další remixy pro takové umělce jako Dido, Britney Spears, Armin Van Buuren, Delerium nebo Ayumi Hamasaki. Komerčně nejúspěšnějším remixem se stal remix pro song What It Feels Like For A Girl od Madonny, což byl pro Above And Beyond průlomový počin. Po všech těchto remixech vyprodukovala tato trjice také velmi úspěšné vlastní vokálové počiny jako Far From In Love a No One On Earth, ale ani jednu z nich na jejich albu Tri-State nenajdeme. Členové Above And Beyond mají na svědomí i jiné projekty jako například Oceanlab, Aalto, Free State, P.O.S. nebo Tranquility Base. Ale pojďme se již věnovat jejich aktulnímu debutovému albu Tri-State. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2006 Karel, Press

17.3. pátek v Clubu Jungle, Pod Balkánem 599, Praha 9, NDC ( Numark Dance Conference) vystoupí Djs Sally J & Dolphin. Vystoupí v 2 hodinovém setu v rámci pravidelné noci v Jungli, DLN Dance Radia ( Dance Line Night ). Volné vstupenky s konzumací 300,- Kč lze vyhrát ve vybraných pořadech na Dance Radiu : NDC - pondělí od 20:00, 2 HOT - úterý od 20:00, DLC - čtvrtek od 20:00 hodin. Dále Vás čeká 24.3. pátek V Clubu Jungle, 2 HOT - Nástupnický pořad, vysílaný živě každé úterý od 20:00 na Dance Radiu, předchozích Night Zone, Progresive atd. na Fajn Radiu. Set toho nejnovějšího a nejzajímavějšího z trance music ve 2 hodinách představí Luboš Novák ( Dance Radio ) v rámci pravidelné noci DR v Jungli - DLN ( Dance Line Night) Karel Richter ( Dj team DR). Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2006 Johnny D., News

Pánové Les Hemsctock a Chris Jennings patří mezi jedny z nejznámějších producentů elektronické muziky. Tato Britská producentská dvojice (kromě projektu Hemstock and Jennings mají na svědomí projekty H2J a Magenta) proslula zejména obrovským hitem Nothing but you na němž spolupracovali s Paulem van Dykem, mezi další jejich vydařené kousky patří bezesporu geniální track Passion, nezapomenutelný track Twisted soul vydaný pod projektem Agenta či vynikající remix pro projekt Silent Electra a jejich skladbu Polarity. Jejich nejžhavější novinkou je skladba Babylon, která vyšla společně s remixem Wima van Geldera (Icone) 8. Března na labelu A State of Trance (sublabel Armady). Original mix je příjemná upliftová skladba s prvky hardtrance. Skladba staví především na masivní basové lince, zasněném ženském vokálu a energickému hlavnímu motivu. Nejlepší pasáž celého tracku najdeme zhruba uprostřed, kdy během dlouhého breakdownu se za přítomnosti několika ambientních zvuků ozývá pouze výše zmíněný zasněný vokál, po breakdown skladba pomalu začíná gradovat a ke slovu se dostává hlavní motiv. Ten není nikterak složitý, skládá se z několika akordů na elektronických varhanách, nicméně působí velice energicky a dodává skladbě nový rozměr. Wim van Gelder vsadil místo masivních beatů na mnohem nadýchanější a energičtější styl. Výsledkem je čistě upliftová skladba, která oplývá velkou porcí energie, mnohem emotivnější atmosférou a také propracovanějším hlavním motivem. Zasněný vokál je zde omezen na tu nejmenší možnou míru, ve skladbě se oběvuje velmi sporadicky. Podle mě se jedná o výborný vinyl, jelikož jsem zmlsaný skladbou Passion, tak Lesu Hemstockovi a Chrisovi Jenningsovi nemůžu za Babylon udělit více než 7 bodů z 10. Wim van Gelder si se skladbou více pohrál, předělal atmosféru i hlavní motiv a za invenci připojuji bod navíc tedy 8 z 10.
Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2006 Karel, Press

Ani jsme se nenadáli a kromě jara (ehm,snad již brzy) je tady zase další rezidentní noc populární české trancové královny LayDee Jane. A nám je velkou ctí, že se pro tento díl párty ATMOSS podařilo zabookovat velmi úspěšného belgického producenta a DJe - Freda Bakera! S jeho produkcí se můžeme setkávat od roku 1996, kdy svou kariéru odstartoval téměř legendární hymnou balearského Ibiza-trancu s názvem Y-TRAXX - "Mystery Land", jenž se kromě velké popularity v klubech stala také ústřední melodií kompilace vydané k filmu "Kevin and Perry Go Large". Od této chvíle vydal F.Baker velkou spoustu vlastních skladeb a remixů, které se do dnes těší velké oblibě nejen v klubovém prostředí (více v přehledné diskografii viz níže). Fred Baker také vytvořil mnoho remixů pro řadu umělců, za všechny jmenujme Sinead O'Connor, Tiesto, Corvin Dalek, Praga Khan, Circuit Boy, Tony Hadley (ex Spandau Ballet), Todd Terry, Kay Cee, Miro, Niels Van Gogh, Lotus, D-Note, Lost Witness, Amber, Laysia, Dj One Finger, Jaimy & Kenny D, Timo Maas, Dillinger & Capone, Urban Electro Squad, A Split Second, Zippora, Blank & Jones. Zkrátka a dobře, po čase k nám opět zavítá DJ a producent který si zaslouží uznání a rozhodně stojí za poslech. Freda Bakera a LayDee Jane tradičně doplní Duplex resident DJ Madman a o startovací support se postará DJ Levis. Přičteme-li k tomu všemu ještě příznivé ceny na barech pro majitele členských karet klubu DUPLEX (pro získání stačí zavolat 732221111), luxusní laserové vybavení stage, spousty sličných gogo a další "duplexí vychytávky" - je tady celkem zajímavá nabídka strávení sobotní noci 25.března. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2006 Karel, Press

Jaro se nekompromisně blíží a s jeho příchodem přichází do Ústí nad Labem i svěží vzduch v podobě oblíbené taneční párty Oxygene. Je tady další pokračování party pořádané teamem "oxygen-line". Ten přináší do ústecké klubové scény novou a potřebnou kvalitu. Rezidentním DJem noci je v Ústí nad Labem známý Marvando. Kromě výborné hudby jsou připraveny skvělé dekorace, vizuální efekty a luxusní VIP prostor. Samozřejmostí bude rychlá a kvalitní obsluha na baru se širokým sortimentem nápojů. Hudba bude produkována na kvalitním systému JBL o výkonu 2,5 kw který jste mohli slyšet na listopadovém Oxygene s Tomášem Haverlíkem. Pokud jste i vy zvědaví, přijděte a pobavte se společně s námi. Tentokrát zavítá do Ústí nad Labem Zlínský dj MCB. Nenechte si proto ujít tento nevšední mejdan který v Ústí nad Labem nemá konkurenci. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2006 Karel, Press

Zahřívací vibrace v Ostravě, Olomouci, Zlíně, Plzni, Hradci Králové a Liberci. Pro všechny nadšené tanečníky, kteří se už nemohou dočkat tanečních festivalů Vibrations v Brně (31. března, hala Rondo) a v Praze (14. dubna, Průmyslový palác), jsou připraveny malé ochutnávky. Fanoušci elektronické hudby se můžou už teď, díky Vodafone, který celý festival organizuje, roztančit na zahřívacích "Warm-up parties" v Ostravě, Olomouci, Zlíně, Plzni, Hradci Králové a Liberci. Kromě toho získají všechny potřebné informace o festivalu a účinkujících. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.3.2006 Karel, Press
Druhé vydání největší české halové party TRANSMISSION má svého hlavního headlinera. Téměř přesně po roční premiéře, zavítá 20. května do pražské T-Mobile Arény jeden z nejpopulárnějších djů a producentů současnosti, holandský trance velikán ARMIN VAN BUUREN. Spolu s ním přibyla v hvězdném line-upu další dvě holandská jména MATTHEW DEKAY a SAN. Vedle nich se představí již anoncovaní MARCO V, MARKUS SCHULZ a MAURO PICOTTO, čímž je djská sestava druhé TRANSMISSION kompletní. Na druhé Transmission se můžete těšit na ještě větší show, než při únorové premiéře. Agentura United Music připravuje zcela unikátní pojetí hlavní scény, ještě dokonalejší světelnou, zvukovou, laserovou a pyrotechnickou show, a hlavně další, dosud nepoužité performance a videoprojekce. Holandští VJ´s Vision Impossible připravují speciální živé vystoupení, které budou dokonale kombinovat videoprojekce s připraveným hudebním podkladem. Poslední část tohoto vystoupení bude zakončena synchronizovanou performancí skupiny Metal Rob, která slavila úspěch na únorové Transmission. Nyní Metal Rob připravují zcela novou performanci, která bude mít u nás světovou premiéru. Transmission 2 se tak zapíše do historie domácí taneční scény, a vy máte jedinečnou možnost být u toho. Cílem United Music je nastavit nové standardy tanečních parties současnosti. Cílem je přinést publiku maximální kvalitu, zábavu a komfort. Proto jsme se rozhodli omezit počet vstupenek na počet 10.000 ks, aby každý měl dost místa, nečekal ve frontách, a pohodlně si užil fantastickou party. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2006 Libor, News

Ačkoliv tento vinyl vyšel již v prosinci minulého roku, tak myslím, že by byla škoda se nezmínit o takovém velmi kvalitním počinu. Myslím, že projekt Second Sun patří mezi ty známější projekty, podílí se na něm dvojice producentů ze spojených států, Antoine Toupin a Adam Cavaluzi. Skladba Playground vyšla teda na začátku prosince, jak jinak než na labelu Vandit Records. Deska kromě original mixu obsahuje i Nu-NRG remix. Takže úvodní formality máme za sebou, takže teď se můžeme podívat na samotné skladby. Original mix bych zařadil do kategorie uplifting Tranceu s poměrně výraznou beatovou pasáží. Ve skladbě se také ozývá ženský hlásek, nedá se říct, že se jedná přímo o vokály, ale ve skladbě samotné to zní moc pěkně. Hlavní melodie je také velmi povedená, je celkem svižnější, ale ukrývá v sobě pár emotivních samplerů, které zní opravdu moc pěkně. Nejedná se sice o nej skladbu minulého roku, ale bylo by chybou si tuto skladbu alespoň neposlechnout. O remix se také postarala dvojice producentů, tentokráte z Itálie, Giuseppe Ottaviani a Andrea Ribeca, kteří také své skladby vydávají u labelu Vandit. I jejich remix spadá do kategorie upliftingu. Opět se jedná o svižnější skladbu, tentokráte bez oněch výrazných beatových pasáží. Dalo by se říct, že se jedná o typickou skladbu z dílny tohoto dua. Hlavní melodie je moc pěkná, působí celkem zasněným, možná i melancholickým dojmem a celé je to velmi pocitové. V této verzi se již nevyskytuje v tak velké míře onen hlásek o z originálu, ke slyšení je pouze na pozadí a to ještě v dosti omezené podobě. Na chvíli se objevuje až ve velmi krátkém breakdownu. Co říci na závěr. Mně osobně se remix zamlouval o něco víc než original mix a rozhodně tuto desku bych zařadil mezi ty lepší, které v minulém roce vyšly.
Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2006 Karel, Press

Skyline začínali v roce 1997 jako parta nezkušených teenagerů, ale postupně se vypracovali na jedny z nejvýraznějších tahounů české klubové scény. Poprvé na sebe upozornili na dnes již legendárním festivalu Jelení příkop ´98, kde odehráli povedený koncert před takovými jmény jako jsou 808 State či The Orb. Od drumandbassových počátků jejich tvorba postupně vykrystalizovala na energický a nezamindrákovaný taneční pop nového tisíciletí. Jejich debutové album Riders In The Store vyšlo na labelu Intellygent Recordings v říjnu 2001. Hned několik skladeb z alba se velmi dobře uchytilo ve vysílání Rádia 1 a nahrávka sklidila velmi dobré kritiky - v časopise Rock & Pop získala dokonce devět hvězdiček z deseti. Skyline pravidelně koncertují a nechybí na žádném významném festivalu - Go Planet Roxy, Trutnov, Pohoda, Rock For People, Creamfields, Colours Of Ostrava a další.Ostatně, ne náhodou právě oni získali v ostře sledované anketě Dance Awards 2001 cenu za nejlepší live act roku, prvenství v kategorii Projekt roku si skupina vydobyla za rok 2004. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2006 Karel, Press

Už tak silnou sestavu DJů festivalu Vibrations, který proběhne 31. března v brněnské hale Rondo, ještě posílí bývalý člen skupiny Underworld - Darren Emerson. Muže, bez kterého by legendární britská kapela nikdy nevydala své největší hity Born Slippy a Cow Girl, a jenž se zásadně podílel na současném zvuku elektronické hudby, přinese českým fanouškům Vodafone. Byl to právě Darren Emerson, který dvojici Karl Hyde a Rick Smith začátkem devadesátých let vyvedl z tunelu bez konce, vtiskl jim novou tvář a nasměroval je svým neoddiskutovatelným talentem na samý vrchol taneční scény. I když Underworld po téměř deseti letech Emerson opustil, nezahálí. Na plno se věnuje svému vydavatelství Underwater Records, djingu, remixům, například pro Fatboy Slima, a skupině Meeker. Na Vibrations v Brně spolu s Darrenem Emersonem v rolích headlinerů vystoupí i další hvězdy jako Above & Beyond, Kosheen DJs a Dave Angel. Zajímavosti a informace o interpretech najdete na www.vibrations.cz. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.3.2006 Karel, Press

Nemusíte být profík a přesto s Vodafonem můžete získat super ceny. Od středy 1. března totiž můžou skladatelé elektronické hudby začít přihlašovat svoje tracky do unikátního klání Na vinyl! na www.vibrations.cz v rámci sekce Soutěž. Vítěz soutěže, kterého vybere odborná porota, získá svůj vlastní track vylisovaný na 77 vinylových deskách a finanční odměnu ve výši 20 000,- Kč. Přijímání skladeb končí už 15. března, proto neváhejte a přihlašte též svou vlastní skladbu. Vítěz soutěže Na vinyl! bude slavnostně vyhlášen 14. dubna 2006 na festivale Vibrations Praha. Kromě toho, 16. března vypukne na stránkách Vibrations další soutěž Crazy DJ, v porotě které může "zasednout" opravdu každý. Autor vítězné skladby této veřejné soutěže, pak může získat stejný počet vinylů se svou skladbou jako v soutěži Na vinyl! a k tomu i mobilní telefon Sony Ericsson W550i. Více informací o soutěžích najdete na www.vibrations.cz v sekci Soutěž. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2006 Karel, Press
Po maximálně úspěšném vydání první party Transmission s Ferry Corstenem, které se odehrálo 18.2. v pražské T-Mobile Aréně, je tu druhé pokračování. Připravte se na další senzační show, která u nás nemá obdoby. Je tu další Transmission. V sobotu, 20. května opět v T-Mobile Aréně. Kromě moznstrózní show slibuje Transmission opravdu megahvězdné obsazení. Marco V, Markus Schulz a Mauro Picotto jsou již známi. Tím však line-up není zdaleka kompletní. Agentura United Music jedná s dalšími jmény ze světové top 10. Kompletní seznam jmen bude představen do konce března. Do té doby máte jedinečnou možnost koupit si vstupenky za opravdu bezkonkurenční cenu 360 Kč. Od 1. dubna vzroste cena vstupenek na 450 Kč. Vstupenky jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro a v shopu United Music. Uvedená cena je bez manipulačních poplatků. Cena vstupenek se bude dále zvyšovat. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2006 Spectral, News

Krásná a emocionální tranceová skladba od dosti známého producenta / dj-e Mike Foyla (patří mezi 35 nejlepších dj's v UK) určitě stojí za zmínku. Jako správní tranceři určitě všichni znáte jeho první a kultovní song "Space Guitar", tentokrát jde ale o song mnohem melodičtější. Nese název "Love Theme Dusk". Je to pomalejší track s pianovou melodií která je to nejkrásnější na celé skladbě. Navíc ji hraje krásně lehounký a jemný sampl piana, který krásně zní, takže vcelku to tvoří jednu z nejkrásnějších skladeb odvětví Trance, jakou jsem kdy slyšel. Pokud máte rádi pomalejší, atmosferické a melodické tracky je to určitě song pro Vás. Na vinylu je k mání ve třech verzích, z nichž pro mě nejlepší je "Mike`s Broken Record Mix". Pěknou basovou linku a jemnější beat zde doplňuje již zmíněná melodie. Podle mého názoru je to ta nejatmosferičtější a tudíž pro mne nejlepší verze songu, který by jste si rozhodně neměli nechat ujít. Poněkud našláplejší je druhá verze songu je "Signalrunners Sunrise Mix". Tato verze je o poznání rychlejší, beat a basa jsou o něco tvrdší. Zvuky jsou agresivnější a výraznější, ale pokud jde o hlavní motiv ten zůstal naštěstí nezměněn. Zatímco první mix byl laďen trochu víc k progressive, tento mix už je o dost více tranceovější. Jinak se ale obě verze nijak výrazně neliší a motivově jsou si dosti podobné. Posledním, třetím mixem tohoto songu je "Airbase pres Parc Mix". Od Airbase jsem si sliboval také nějakou melodickou verzi, ale tentokrát jsem byl překvapen. Vůbec bych tu nepoznal jejich styl. Jde o tvrdou možná až tech-tranceovou skladbu, která ihned začína dosti agresivním beatem a basou. Řekl bych že takto zpracovat tento lehký a melancholický track je prakticky nemožné. A přesto byl do tohoto beatu zakomponován motiv z verzí předešlých, ale hraje jen krátce, hned ho vystřídá našláplá tech-tranceová melody. Ze všech verzí se mi tato zdá asi nejzajímavější, jde o hodně povedený kousek, ale přesto není na prvním místě. Celkově jde o tři stylově odlišné verze jednoho z nejlepších Trance songů roku 2006.
Napsat názor do DISKUSE

 2.3.2006 Johnny D., News

Stuart Langelaan (Lange, Vercetti, Firewall, The Bass Tarts atd.) a Mike Koglin (The Spirit, Shibuya, DJ K, Silverback) patří mezi nejznámější DJ'S/producenty na světě. Oba mají na krku více než 50 vlastních skladeb a remixů, z nichž si připomeňme třeba langeho skladbu "Follow me" (2000), která se stala obrovským hitem a nyní je považována za jednu z největších trance klasik. Nebo Mikovu skladbu Yoake (2004) , kterou Mike produkoval s Dj'em UTO. Jakožto velice zkušení producenti, bylo jen otázkou času , kdy spojí své síly dohromady. Výsledkem jejich práce je Bermuda EP, které vychází na Britském labelu 5AM records 6. března 2006. EP bude obsahovat Original remix, M.I.D.O.R. remix a skladbu Radar. Original mix je rychlá, energická skladba s temnou atmosférou. Na první poslech zaujme masivní basovou linkou a výraznou hlavní melodií, jenž dodává temné skladbě lehký melancholický nádech. Remix Rutger van Bostelena (M.I.D.O.R.) je kapku pomalejší, ale díky tomu se zvýraznila temná atmosféra tracku, kterou podkresluje Funky Tech Tranceová basová linka. Skladba poměrně slušně šlape, ale osobně se mi nelíbí tolik co Original mix. Radar je pro mě asi nejlepší skladba z celého EP. Je nejenergičtější, nejmelodičtější a nejpropracovanější. Jako kdyby až teprve u této skladby popustili Stuart a Mike uzdu svým tvůrčím schopnostem. Takto TechyTranceová hymna mě uchvátila zejména hlavním motivem, jenž se v průběhu skladby mění z lehkých upliftových tónů na těžké elektro riffy. Celkově jde o velice slušné EP. Original mix je výborný (9/10), ale mnohem víc jsem toho čekal od M.I.D.O.R.a, jeho remix není špatný, ale pořád se mi zdá, že tomu něco chybí (7/10). Skladba Radar mě na tomto EP zaujala nejvíce proto moje hodnocení 10/10.
Napsat názor do DISKUSE

 1.3.2006 Johnny D., News

Ron Berkovitch stojící za projektem Solarium se narodil v Haifě (Izrael), ale již ve svých 4 letech se přestěhoval do Toronta (Kanada). Překvapivě se až do svých 16 let nijak zvlášť nezajímal o muziku. K muzice ho přivedl až jeho bratr, který mu ukázal nejrůznější spektra, včetně elektronické muziky. Ron se přímo zamiloval do stylu, který tehdy výrazně získával na popularitě a tím stylem není nic jiného než Trance. Během let se Ron začal zajímat o produkování trance. Ovlivněn umělci jako Vincent De Moor, M.I.K.E, Ferry Corsten, Tiesto, Armin Van Buuren, Solar Stone a Gabriel and Dresden , Ron začal studovat a trénovat ve svém domácím studiu. Po nepřeberném množství hodin strávených experimentováním odkryl Ron svůj první producentský kousek pod aliasem Solarium. Jeho první kousek dostal název "Venice under water" jenž vyšel na labelu Club Elite (Sublabel Armady) a společně s M.I.K.E. ovým remixem se staly velkým hitem. Pod vlivem úspěchu následovaly dva neméně úspěšné skladby. První z nich "White noise" vyšel pod aliasem Electric Pulse , který se dostal na Teistovu mixovanou kompilaci "In search of Sunrise 4".Druhá z nich, celkově třetí release vznikla pod aliasem Summer Sessions. Skladba "Blossom" byla produkována za účasti Michelle Smith, o remix se postaral projekt Halon, za kterým nestojí nikdo menší než Tim Stark (Rapid Eye) a Andy Perring (Pulser). Tato skladba získala celosvětovou podporu od mnoha DJ'S. Úspěch této skladby byl podtržen místem na mixované kompilaci Solarstone - Destinations a Thrillseekers - Night Music.
Entropic je již čtvrtým produktem Rona Berkovitche , vyšel tentokrát pod aliasem Solarium na labelu Conspiracy Recordings 3. února 2006. Vinyl obsahuje 2 mixy, original a MK-S remix. Original mix je příjemná upliftová skladba jenž zaujme jednoduchým hlavním motivem a nejrůznější směsí atmosférických zvuků a samplů (ukázka). Nicméně, jako kdyby skladbě chyběla hloubka, chybí tam určitá tzv. "třešnička na dortu" která dělá z dobrých skladeb skladby skvělé. (7/10) Zato remix Mika Smithe (MK-S) je mnohem propracovanější než original mix. Mike přidal druhý podpůrný motiv, ubral trošku atmosférickým efektům, a hlavně dodal skladbě potřebnou gradaci, která skladbě chyběla. Za nejlepší pasáž ve skladbě považuji pasáž od 3. minuty, kdy se objeví hlavní motiv společně s breakovou basovou linkou a skladba následně vygraduje. Prostě další skvělý remix Mika Smithe (9/10).
Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ