TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.3.2007 Binary, Review

Dvojice finských producentů - Miika Eloranta aka Super8, který mimo jiné tvoří i polovinu projektu Aalto a Janne Mansnerus aka DJ Tab - začala společně produkovat už před dvěma lety, kdy vyšel jejich debutový vinyl First Aid včetně proghousového remixu od Perryho O'Neila. Mnohem větší úspěch však sklidili až v roce 2006 peckou Helsinki Scorchin', která patří k tomu nejlepšímu, co vloni na poli uplifting/epic trance vyšlo. Ještě týž rok na podzim vydali follow-up Won't Sleep Tonight na němž se výrazně podílel jako vokalista Ben Lost, jehož hlas zajisté znáte z hitovek Jump The Next Train od Young Parisians a Blows My Mind od Probspota. Janne a Miika nezahálí ani letos a 7. března 2007 vydali - stejně jako všechny předchozí desky - na labelu Anjunabeats v pořadí čtvrtý společný release Needs To Feel a opět ve spolupráci s osvědčeným zpěvákem Benem Lostem. Faktem je, že kvalita produkce těchto dvou mladých talentů ze země tisíce jezer má vzestupnou tendenci. Stejně jako skutečnost, že každý jejich počin aspiruje na to stát se hitem, aniž by byl jakkoliv vtíravý či laciný, což většina tzv. "hitů", bohužel, bývá. Dost bylo teoretizování, pojďme si tuto desku, obsahující dvě verze, představit podrobněji.

Napsat názor do DISKUSE

 29.3.2007 Karel, News

Do Amazing City zbývají poslední dva týdny. V pátek, 13. dubna uvidíte a uslyšíte v T-Mobile Aréně spoustu djských superstar jako Paul Oakenfold, Johan Gielen nebo Judge Jules. Připravili jsme pro Vás soutěž o 4x jeden volný vstup na tuto party. Pro výhru stačilo odpovědět na naši otázku a poslat do 15. března správnou odpověd na náš email. Otázka zněla: Mattu Hardwickovi nastartovala kariéru akce: a) Homelands, b) Gatecrasher, c) Cream. Správná odpověď byla b) Gatecrasher. Výherci se stávají Tomáš Havrlant, Lucie Víznerová, Jan Šembera a Miroslav Krištofík. Výherci bude kontaktováni emailem, všem gratulujeme!
Vše o Amazing City najdete TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 29.3.2007 Karel, Press

Club Čechovka & Housex Explosion Crew uvádí premiéru tanečních akcí nové generace Housex Explosion. 4. Května se tak v Havlíčkově Brodě uskuteční opravdu ojedinělý mejdan, na kterém rozhodně nesmíte chybět! Ke slyšení bude hned několik hudebních stylů, počínaje housem přes trance, electro a techno. Akci podpoří dva originální hosté. Velká DJská star naší taneční scény, velmi oblíbený trance DJ a rezident několika klubům, Michael C. (djmichaelc.com) a DJ Andrey (myspace.com/andrey_cz) - mladý a velmi talentovaný electro mág, kterého jste mohli slyšet například na loňském festivalu Summer of Love, či na pražských electro klubových nocích . Line-up dále doplní DJ Carrasco (techno) a houseoví rezidenti v podání DJ Čoko (djcoko.com) a Dj K.I.F.L.I (djkifli.com). Večer oživí vynikající zvuková a světelná aparatura doplněná o mimořádné efekty. Dále se těšte na plně zásobený bar a nebude chybět ani laser show.

Napsat názor do DISKUSE

 28.3.2007 Dolvich, News

Německý dj a producent a jeden z nejpopulárnějších hudebníků taneční školy této planety André Tanneberger sice již tři roky žádným svých singlem nepokořil hranici Top 40 prodávanosti, ale to na popularitě značky ATB nic nemění. Zlaté časy hitů "9 PM" a "Let U Go" jsou již nenávratně pryč, však André své fanoušky neztrácí. Ale i tak je pro něj prodávanost jeho desek taky faktorem a svým nadcházejícím singlem "Renegade" by se chtěl opět usadit a vyšších příčkách. Proto je také skladba tvořena ve popovější variaci než jsme u ATB zvyklí. O vokály se postarala světová hvězda Heather Nova, která již s ATB spolupracovala na jeho chilloutovém albu "Two Worlds". Příznivci klubového ATB soundu však nebudou příliš s aktuální spoluprácí ATB feat. Heather Nova nadšeni, neboť je to až příliš zatažená do popového mainstreamu bez výrazných prvků či efektů a samotný refrén není až tak chytlavý, což tedy dělá ze skladby dosti průměrnou až podprůměrnou záležitost, která zaujme snad jen skalní příznivce ATBho a vocal-dance-popu. Stavbu ani kvalitu skladby příliš nemění ani tanečnější remixy od A&T a Ronski Speed. Patnáctý ATB maxi-cd singl vyjde 13.4.2007 u Kontor Records a bude následován 14 dní poté dvouCD albem v pořadí již šestým studiovým nazvaným "Trilogy", tak uvidíme jak se ATB bude prezentovat touto dlouhohrající deskou. Následujícím singlem pak bude "Justify", který byl původně plánován jako první release z alba. Samotný André je od poloviny břazna do konce května na světovém turné, během kterého bude hrát nejen v Německu ale také v Číně, Mexiku, USA a Kanadě a 13.7.2007 zahraje i v T-Mobile Aréně.

Napsat názor do DISKUSE

 27.3.2007 Karel, Press

13. dubna si v T-Mobile Aréně odbude svoji premiéru party Amazing City a jednou z jejích hvězd bude DJ Johan Gielen. V Holandsku zná jeho jméno každý (i když se Johan narodil v Belgii) a také ho zná pravděpodobně každý milovník trance bez ohledu na svoji státní příslušnost. Kromě toho, že Johan Gielen chová zlaté rybičky, rád si zaplave s delfíny a miluje potápění, také poskytl organizátorům Amazing City další ze série rozhovorů představujících hlavní hvězdy této party. Johan přišel na řadu po LayDee Jane a Judge Julesovi a slibované interview je tu. Ještě nikdy jsi v Praze nebyl. Budeš mít čas na prohlídku? Doufám že ano. Myslím, že Praha je fantastické město, chci ji opravdu projít a spoustu toho vidět. Možná dorazím o den dříve, abych měl dost času na prohlídku. Máš nějakou veselou historku či zážitek z vystoupení? Vtipná příhoda se mi stala pár měsíců zpět. Uprostřed vystoupení v klubu vypnuli proud. Nemohl jsem nic dělat, vyjma toho vzít kousek dřeva a zkoušet bavit publikum. Lidi reagovali pozitivně a nadšeně a tleskali do rytmu. Jakmile porucha skončila, začal jsem zase hrát a lidé se mohli zbláznit.

Napsat názor do DISKUSE

 26.3.2007 Dolvich, News

Kolem německého dje a producenta kanadského původu Kaie McDonalda více známého jako Kai Tracid není poslední dobou moc rušno. Od jeho posledního maxi-cd singlu "Conscious" uplynuly již dlouhé tři roky. V této periodě se věnoval společných acid vinylům s kolegy z branže jako Rob Acid či Ramon Zenker a také svým vedlejším projektům. Následně na festivalu Nature One 2006 odehrál Kai svůj poslední live set a zcela se odloučil od veřejnosti, aby našel novou inspiraci a ztvárnil své nápady do svých produkcí. A na začátku tohoto roku slíbil, že ještě letos vyjde jeho nové studiové album nazvané "Immortal: Studioworx 2003 - 2006", které je již hotové a každým týdnem bude na pultech u dobrých hudebních prodejců. Zároveň se Kai se začátkem roku po více než sedmi letech definitivně rozloučil s projektem Warmduscher a také ASYS se bude muset obejít bez nápadů 33letého hudebníka z Frankfurtu a projekt tak povede sám Frank Ellrich, se kterým Kai ASYS zakládal na počátku své kariéry v roce 1995. Nový vinyl "Cheers" je již Frankovou sólo prací. Oproti tomu osud projektu Warmducher je nejasný, neboť jeho poslední aktivita (nepočítáme-li spolupráci s DJ Hellraiser) se datuje pět let nazpět a jak je známo o produkci se na 90% staral právě Kai Tracid. Uvidíme co vymyslí Thilo Markwort alias DJ Warmduscher. Však my se již teď můžeme těšit na nové album made by Kai Tracid, jehož exkluzivní ukázky můžete slyšet na MySpace.

Napsat názor do DISKUSE

 23.3.2007 Karel, Press

V sobotu 31.3. se pražský klub Vertigo zahalí do bílé barvy - koná se zde totiž další díl oblíbené noci djů z projektu MATAMAR - Language of Trance, tentokrát s podtitulem "White Edition". O kvalitní hudební i vizuální zážitek nebude nouze. A na co že se můžete těšit? Mimo bohaté bílé dekorace a tradičně velmi zajímavé vizualizace jsme pro Vás připravili skutečnou tranceovou lahůdku. Na své si tentokrát přijdou milovníci uplifting tranceu - a krásu tohoto stylu jim předvede mistr na slovo vzatý, slovenský Dj a velmi úspěšný producent Kamil Polner. Tento DJ a producent který v současné době žije ve Velké Británii zaznamenal celou řadu úspěchů mezi něž patří podpora Armina Van Buurena, který pravidelně hraje Kamilovu tvorbu v show A State of Trance. Kamilova díla vydává prestižní label Armada Music. Dalším hostem této noci který Vám naservíruje porci kvalitní hudby bude český projekt Lunar Blaze (lunarblaze.eu) o kterém jste již možná zaslechli v souvislosti s jejich tzv. "mashupy" nebo také "bootlegy" a jeden z nich dokonce zahrál Dj Markus Schulz ve svém prestižním pořadu Global Dj Broadcast - kdy tak poprvé v tomto pořadu zahrála "česká" produkce.

Napsat názor do DISKUSE

 22.3.2007 Karel, Press

Tato nová klubovka si postupně buduje pevné postavení a zařadila se mezi ostatní Roxy residentní noci. Minulý rok byl hostem například Jonáš Steur, letos v lednu dj Phynn a na březnové vydání pozvalo Roxy promotion velmi respektovaného dje Angelo Mikea. Angelo Mike začal svou kariéru v roce 1995, kdy hrál směs "Detroit Techna." V pozdějších letech se jeho styl nadále vyvíjel a časem se stal nejvíce žádaným polským DJem, který hrává na největších parties se světově známými Dji. V roce 2001 se Angelo Mike přesunul do Varšavy kde se stal residentním Djem polské producentské firmy #1; Sense Music. Jejich cílem bylo vždy povznést kvalitu polské taneční scény. Během velmi krátké doby Angelo získal srdce party lidí v Polsku kteří ho zvolili 'nejvíce populárním DJem' tři roky za sebou ('02, '03 a '04). Díky tomuto ocenění si mimo jiné zahrál v Polsku se Superstar Dji jako jsou například Tiesto, Paul van Dyk, Sasha, Mauro Picotto, Richie Hawtin, Ferry Corsten či Danny Howells. Na Entrance nebudou chybět dekorace, světelná show včetně laseru a pokud dorazíte všichni, tak i pravá tranceová atmosféra.

Napsat názor do DISKUSE

 22.3.2007 Karel, Press

Do dne, kdy pražskou Sazka Arénu navštví nejslavnější taneční událost na světě Sensation White, zbývají více než dva měsíce. To, že Sensation je vskutku fenomenální akcí dokazuje i obrovský zájem o vstupenky. K dnešnímu dni zbývá pro prodej posledních 1.500 základních vstupenek, z čehož je zhruba 500 rezervováno prostřednictvím internetových rezervací. To znamená, že posledních 1.000 vstupenek lze stále zakoupit v síti Sazka Ticket. Tyto vstupenky stojí 1.090 Kč včetně poplatků. K dispozici je stále ještě 400 vstupenek GOLDEN za cenu 3.990 Kč, a 1.500 vstupenek DELUXE za 2.980 Kč. Více informacích o těchto vstupenkách a samotné akci najdete na www.sensation-white.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 21.3.2007 Karel, News

Do konce ledna jste měli možnost hlasovat v anketě Trance.cz Awards 2006. Chvíli nám trvalo, než jsme všechny hlasy vyhodnotili, nakonec se ale vše povedlo a tak vám nyní můžeme představit vítěze jednotlivých kategorií. Vítězem Domácí dj roku 2006 se stává Michael C, což asi většinu z vás nepřekvapí. V asi nejsledovanější kategorii Zahraniční dj roku 2006 se vám nejvíce líbil minulý rok Markus Schulz před Arminem a Paul Van Dykem. Domácí akci roku 2006 vyhrála Transmission III z 25.11.2006. Zahraniční akcí roku 2006 je pak Sensation White @ Amsterdam Arena - Amsterdam, Holandsko. Top 10 Producenty roku 2006 se stávají Above & Beyond, Remixér roku 2006 je Sander Van Doorn. Hit roku 2006 je Jose Amnesia feat. Jennifer Rene - Louder. Albem roku 2006 je deska od Above & Beyond - Tri-State. Kompilací roku je Armin Van Buuren - A State Of Trance 2006. Videoklipem roku jeTiesto feat. Maxi Jazz - Dance 4 Life, labelem roku se pak stává label Armada. Webem roku se stává Trance.cz (děkujeme!), Rádie roku 2006 Digitally Imported - DI.fm. Stylem roku je uplifting. Objevem roku je Kamil Polner a konečně Zklamáním roku je pro Vás DJ Tiësto. Šlo o vůbec první anketu takového rozsahu na našem serveru, takže je určitě zajímavé vědět, koho a co vlastně preferujete. Podrobné výsledky všech kategorií najdete v celém článku. O jednotlivé kategoriích, vítězích a poražených můžete samozřejmě diskutovat podle libosti v diskusním fóru.

Napsat názor do DISKUSE

 20.3.2007 Karel, News

S přicházejícím jarem (podle kalendáře, v reálu bude sněžit) přišel čas i na nové ukázky. Nové muziky se urodilo opravdu hodně a tak byl spíše problém rozhodnout se, co do ukázek zařadit a co ne. Začínáme s aktuální TOTW Asotu, tedy skladbou Boosta - Dance Is Dead (Gareth Emery's Illcit Remix). Tahle deska si vystačí s jednoduchým vokálem opakujícím "obloha je modrá, tráva je zelená, slunce je žluté, tanec je mrtvý". Dohromady vše šlape jak má, remix se Garethu Emerymu povedl na jedničku. 3 Drives - Greece 2000 (Leama Remix) je oprášená klasika v novém kabátku od Leama. Sice moc projekt Leama nemusím protože mi přijde že v poslední době dělá vše na jednu variaci, ale na klasice Greece 2000 se nedá nic zkazit, takže se mi líbí v této verzi. V remixech pokračujeme, další dnešní ukázkou je deska Headstrong Featuring Tiff Lacey - The Truth (David West Progressive Mix). Podle názvu je patrné že se na ní podíleli hned tři umělci, tedy projekt Headstrong, zpěvačka Tiff Lacey a progresivně trancový hitmaker současnosti David West. Spojení se povedlo, skladba mý vlastní duši a o to myslím jde. Aby to nevypadalo, že dneska jen každý remixuje, máme tu i originální tvorbu a sice Dj Eco - Paradise Now. Je docela pravděpodobné že se Dj Eco inspiroval v seriálu Lost a jméno jedné z jeho postav použil jako svoji přezdívku na trance scéně. Paradise Now je natolik kvalitní, že jménu Eco určitě ostudu nedělá, právě naopak. Ta část skladby která je v ukázce patří k top gradacím, jaké jsem letos měl možnost slyšet. Poslední a tedy závěrečnou ukázkou pro dnešek je vinyl Lange Vs. Gareth Emery - Another You, Another Me. Lange spojil své umění s Gareth Emerym a opět to dopadlo vskutku famózně, ostatně poslechněte si sami tu epickou melodii, kterou tito pánové stvořili. Skutečná trance hymnu hodná roku 2007. A jsme na konci, to je pro dnešek vše, na viděnou u dalších ukázek.

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2007 Karel, Press

Do Entrance s Angelo Mikem zbývá několik posledních dnů. V pátek, 23. března uvidíte a uslyšíte v ROXY tohoto djje. Připravili jsme pro Vás soutěž o 3x dva volné vstupy na tuto party. Pro výhru stačilo odpovědět na naši otázku a poslat do 18. března správnou odpověd. Otázka zněla: Angelo Mike má oficiální stránky na adrese: a) www.angelomike.com, b) www.angelomike.pl, c) www.angelomike.de. Správná odpověd byla a) www.angelomike.com. Výherci se stávají Filip Slováček, dále Patrik Kuncl a posledním výhercem je Jan Bartošek. Všichni získávají dva volné vstupy na Entrance do Roxy, gratulujeme! O výhře budou všichni výherci informováni emailem.

Napsat názor do DISKUSE

 18.3.2007 Binary, Review

Jurgen Leyers, známější jako DJ Fire, má na svém kontě mnoho kvalitních tracků i pár remixů, a to nejen v dlouholeté ko-produkci se svým kolegou Laurentem Véronnezem pod hlavičkou Fire & Ice, ale i samostatně. I po oficiálním ukončení dnes už klasického projektu Fire & Ice, který se nám naposledy předvedl v květnu 2006 vinylem "A New Beginning", tito dva kvalitní producenti nadále spolupracují. Ostatně, L-Veeho rukopis je jasně čitelný na všech skladbách DJ Fire. Na jejich spolupráci je zajímavý posun, který prodělali od roku 2001, kdy vyšel debutový vinyl Ulan Bator / Luminized, do současnosti. Raná tvorba DJ Fire by se dala označit jako nepříliš melodický progressive house. Tím mám na mysli nejen jeho výše zmíněnou prvotinu, ale i vinyly Jetlag / Diabolic (Bonzai Trance Progressive, 2002) a Religion / Formentera (Progrez, 2004). Zjevný zlom nastal na sklonku roku 2005, kdy vyšla, podle mého názoru, jeho nejlepší deska Summermorning / Himalaya (Progrez, 2005). To už vůbec není progressive house, ale pomezí progressive trancu a upliftingu s báječnou zasněnou melodií, kterou jsem v předchozích produkcích postrádal. Otázkou je, do jaké míry má na této změně podíl L-Vee jakožto ko-producent. Domnívám se, že je to právě jeho zásluhou, neboť poslední skladby DJ Fire jsou nápadně podobné vlastní Airwavově produkci pod projektem Cape Town. Mám tím na mysli především loňský počin The Closest Thing To Heaven (Progrez, 2006), který jakoby z oka vypadl opusu Proglifter. Ať je to jakkoliv, nejnovější release z dílny DJ Fire za vydatné asistence L-Veeho, je dalším posunem na pozice čistě melodického upliftingu. Pojďme si tedy blíže představit skladby Let The Joy Rise a Midnight In Beijing, které vyšly digitálně 13. března 2007 opět na labelu Progrez.

Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2007 Karel, Press

Máme pro vás poslední informace k taneční párty Koule, která se na vás valí už tento pátek v táborském klubu Mileniium a na které se jako hlavní host poprvé v Čechách představí holandský DJ a producent Marcel Woods. Sekundovat mu budou Bon Finix, Martin Gredner, Drastics a Wizard. Co vás tedy čeká a nemine? Krom časového line-upu vám prozradíme i technické parametry klubu, jaký bude využit zvuk, světla, projekce a jaká další překvapení na vás čekají.

Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2007 Karel, Press

Luke Fair během své kariéry vystupoval v nejlepších klubech po celém světě, Sasha si ho vybral jako předskokana na své americké tour, Deep Dish a Danny Howells ho označili v časopisu DJ Mag jako budoucí hvězdu a John Digweed ocenil jeho produkci podepsáním smlouvy pro label Bedrock. Jeho desky kromě Sashy často hrají například i Pete Tong, Plump DJs nebo David Morales. Doporučujeme navštívit jeho velmi povedené webové stránky www.lukefair.com , které jsou nejen zábavné, ale najdete na nich rovněž tři sety ke stažení a samozřejmě i všechny informace o Lukových releasech. Po boku kanadské progressive star si zahrají rezidenti ZENu Michael Burian a Roman Rai. V chilloutu vás jako už tradičně vyklidní DJs Lillou a Airto.

Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2007 Karel, Press

Party Amazing City a její termín, který je stanoven na pátek 13. dubna se nezadržitelně blíží a organizátoři celé akce se rozhodli, že Vám postupně přinesou rozhovory s největšími hvězdami. Po Paul Oakenfoldovi je druhou největší hvězdou světoznámý DJ, Judge Jules, vlastním jménem Julius O´Riordan. S měsíčním předstihem si našel chvíli času a poskytl odpovědi na několik otázek pro české fanoušky. 1. Za měsíc a půl přijíždíš do Prahy, těšíš se? Velmi. V Praze jsem byl v minulosti jen jednou a bylo to skvělý vystoupení. 2. Připravuješ si něco zvláštního pro české fanoušky? Speciální set, kostým nebo jiný originální dárek?
Každý týden připravuji v mém studiu nové tracky a můj set bude nabitý čerstvými věcmi, které jsem připravil právě pro tuto příležitost. 3. Už tedy máš nějakou zkušenost s českými kluby a fanoušky, jak je vnímáš? Možná to špatně vyslovím, ale jediné moje předchozí vystoupení bylo v Radost FX v roce 2004 a musím přiznat, že to bylo jedno z nejlepších toho roku.

Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2007 Karel, Press

Blíží se druhé pokračování jedinečné olomoucké trance akce Beats and Melody Night, které bude mít i nyní své zázemí v nejlepším olomouckém klubu Metro. Bavit vás budou jako vždy rezidenti noci Beats and Melody Revolt & Deepress, kteří si tentokráte pro Vás přizvali za gramofony následující exkluzivní hosty jimiž jsou Eddie Sender. 21ti letý rodák se Slovenské Senice, který má už na triku vystupovaní po boku velkých jmen jako Martin Roth, Mike Foyle, Kamil Polner atd. a také pár vydaných tracků z nichž poslední měl svou premiéru v celosvětové radio show Armina van Buurena nazvanou A State of trance, druhým hostem je rezident brněnské noci E-motion a tím není nikdo jiný než Stepan Bruck aka Stjopa. Vstupné bude činit 39kč, přičemž dívky a slečny mají vstup zdarma, aby se bylo taky na co koukat. Celá party odstartuje v 21. hodinu konec bude ve 4 ráno.
Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2007 Ch@ron, Review

Spíše než recenze nazval bych tento článek zamyšlením. Tradiční postupy hoďme za hlavu, doposud neměnné schéma ponechme začínajícím, méně zkušeným novinářům. Dnes zkrátka ne. Tenhle release je tak důležitý, že jakékoliv prodlení při poskytování informací by mohlo být kritické. Omluvte tedy formu, která tentokrát musela ustoupit před vahou obsahu. Se značným předstihem oproti oficiálnímu dubnovému datu vydání dostalo se nám do nenechavých tlap toto žhavé album, které si nedělá ambice menší, než album roku. Tedy přinejmenším by mělo. Znáte pana Tijse Verwsta, ne? Number one dj in the world, ne náhodou pro mnohé symbol trance music jako takové. S kolegy Arminem a van Dykem jednoznačně největší osobnosti této odnože elektronické hudby. Rozhodně po zásluze. Tijse znají dokonce i neortodoxní tranceři. Vzpomeňte si, kolikrát jste slyšeli jeho úpravu hlavního motivu Pirátů z Karibiku na vesnické diskotéce? Zaslechli ho v hitparádě na provinčním rádiu? Viděli klip v televizi? Otázkou je - je to dobře? Samozřejmě, šíří slávu "naší země" (trance world) za hranicemi. Mainstreamová oblíbenost je zárukou komerčního úspěchu... je ale zároveň zárukou úspěchu u ortodoxních fanoušků, fajnšmekrů a znalců?

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2007 Karel, Press

S překvapivým, ale pro hudební fanoušky jistě velmi příjemným oznámením přicházejí promotéři ze společnosti Clear Vision. První díl trancové série party Amazing City se sice uskuteční až 13. dubna 2007, ale tým z Clear Vision se rozhodl zveřejnit první konkrétní údaje k Amazing City číslo 2. Druhý díl této nové trancové party se uskuteční 13. července, tedy na den přesně o čtvrt roku později než jeho předchůdce a opět v pátek třináctého. Jak můžete posoudit, organizátoři rozhodně nesnižují laťku v obsazení svých akcí. Headlinerem Amazing City 2 bude DJ, který už měl v ČR dvakrát na velké halové akci hrát, ale nedorazil. Nebudeme vás napínat, do Prahy přijede konečně a opravdu DJ Sasha. DJe Sashu určitě není nutné blíže představovat. Sasha, nejvýraznější postava progressive trancu, se drží již několik let na absolutní DJské špičce. On je ten, který scénu posunuje dopředu. Po Paulu Oakenfoldovi tedy Clear Vision přiváží dalšího pionýra taneční scény. Není náhodou, že ve výčtu remixů najdeme stejně jako u Paula Oakenfolda například Madonnu. Na výčet všech jeho ocenění tato tisková zpráva určitě nestačí a pravděpodobně je i tento výčet zbytečný. Sashu zná každý milovník taneční muziky. Sám o sobě říká, že hraje trance pro starší a pokročilé. A 13. 7. se o tom už konečně po několika planých slibech můžeme všichni přesvědčit sami.

Napsat názor do DISKUSE

 12.3.2007 Karel, Press

Ve čtvrtek 15. března je na vás nachystán poslední oficialní warm-up ke Kouli. odstartuje už ve 20:00 v pražském nově otevřeném klubu CZ Beat (www.czbeat.eu) na nové adrese Štítného 14, Praha 3, Žižkov. Jako hosté se představí MarcoS, ex resident jednoho svého času velmi populárního after klubu, dále Athro, mladý nadějný DJ a promotér, taky Šmuk, resident klubu CZ Beat no a v neposlední řadě je doplní DJs Bon Finix a Drastics, oba tito DJs vystoupí i na samotné Kouli. Krom skvělé muziky, vynikajícího nového prostoru s nabitým barem s příznivými cenami, skvělým zvukem a dost dobrým světelným parkem vás čeká ještě spousta dalších vychytávek. Stavte se a uvidíte, Vždyť čtvrtek už je malý pátek. Startujeme ve 20:00. A vstup je jak jinak než zdarma. Na této akci budete mít poslední možnost zakoupit levnější vstupenky na akci Koule s hlavním hostem, holandským DJem a producentem Marcelem Woodsem, která se koná v pátek 16.3. v táborském Mileniu. Lístky budou k dostání za velmi výhodnou cenu.

Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2007 Roman (F.I.N.), Review

V dnešní recenzi se zaměříme na novinku, která opět spadá do oblasti progressivu. Tentokrát pochází z dílny španělského dua Simon & Shaker, kteří jsou v dnešní době již stálicí na poli progressive & tribal house muziky. Simon Garcia a Karim Shaker, kteří tvoří tento projekt, mají za sebou několik velice úspěšných produkcí - z těch nejpovedenějších stojí určitě za zmínku skladba Make It (2004, BeatFreak Rec.), kterou si vybral Paul van Dyk pro svoji mixovanou kompilaci TPOD2 a dále například letní kytarová záležitost Freshness (2005, T.U.S.O.M. Rec.). Kromě vlastní produkce mají pod tímto svým hlavním projektem na svém kontě větší množství remixů, z kterých bych opět vybral ty podle mého názoru nejpovedenější. Jsou to tedy například remixy těchto desek: Dimas pres. D-Formation - Starstuff (2003, Intenso Rec.), Abel Ramos - Aquarius (2004, Púlsar Rec.), DJ Chus pres. The Groove Foundation - That Feeling (Bring It Back Again) (2005, Stereo Productions), Asle pres. Frost - Wait For Me (2005, T.U.S.O.M. Rec), Tatana feat. Joanna - If I Could (2006, S2 Rec.) a samozřejmě remix loňského hitu od dua Benz & MD - Turning The Curve (2006, Electronic Elements).

Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2007 Karel, Press

Distance je nová klubová noc v pražském klubu "CAFÉ TOUSTER". Cílem této akce je představit pražskému publiku mladé, začínající DJe z nejrůznějších koutů naší republiky. Rezidentním DJem a také pořadatelem v jedné osobě je pražský DJ LIT. A jak sám říká: "Jde mi především o to, ukázat lidem v Praze, že ne jen v našem hlavním městě jsou kvalitní DJs." Pro pořádání akce byl vybrán velice zajímavý prostor. Nový a moderní bar, kavárna a klub, to vše je Café Touster (http://www.cafe-touster.cz). A kdo se představí na prvním díle této akce, které se uskuteční 15.3.2007? Kromě již zmíněného rezidentního DJe LITa se můžete těšit na jihlavského DJe, který si říká Cooler-X. Třetím, kdo doplní line-up je pardubický DJ Martinez. Uslyšíme tedy směsici více hudebních stylů. Ať již progressive a trance (DJ LIT) nebo electro house a house (DJ Martinez) či tvrdší odnož trance a tech-trance (Cooler X) vás zajisté dostanou do té správné nálady a varu. Vstup na akci je zdarma a jelikož se jedná o čtvrteční akci a řada z vás se jistě v pátek chystá do práce, začátek akce je naplánován na 20:00h a tančit se bude moci až do brzkých ranních hodin. Line-up a případné další info naleznete na webu http://distance.djlit.eu.

Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2007 Karel, Press

Pamatujete prosincovou Evolution Special? To byla tedy jízda! A tentokráte bude line up ještě silnější!! Rezidenti Martin Gredner a Tomáš Haverlík si pozvali světovou hvězdu progressive house / trance, řeckého V -Saga, který se do podvědomí scény dostal především díky své vynikající produkci a v neposlední řadě výpravným a dynamickým setů plným hutných basů V-Sagovi tak charakteristickými. Nutno dodat, že V- Sag bude mít v České Republice premiérové vystoupení! Kvarteto doplní dj, kterého netřeba dlouze představovat - je jím rezident klubu Fabric a showman Dj Ringo! Tradičně skvělou atmosféru doplní laser show a osvěžující ovocné bary a jako obvykle cd mixy zdarma!

Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2007 Karel, Press

Tento víkend se v České Republice uskuteční hned 2 klubové noci Kick da Night residenta Bona Finixe. Bon Finix s touto svou nocí vystupuje již déle jak rok na různých místech v republice, ale i za hranicemi. Jeho noc Kick da Night se pravidelně každé 2 měsíce koná například v klubu Ministry of Fun ve slovenském Zvolenu. Ale zpět k tomuto víkendu. S Bonovým laskavým svolením jsme tyto jeho residentní noci pro tento víkend spojili s warm-upy na party Koule, 9. března si Bon Finix přiveze svou residentní noc KDN do jihočeských Přestavlk.a 10. března se Kick da Night (Koule warm-up) uskuteční v Music Landu ve Zlíně. Jako hlavní hosty si na tento víkend Bon Finix pozval DJské seskupení Filtry Funk Funk z Anglie., kteří vystoupí jako hlavní hosté na obou akcích.

Napsat názor do DISKUSE

 7.3.2007 Karel, Press

Jen již do 11. března mají všichni fanoušci špičkového trancu šanci koupit si vstupenky na Amazing City s Paulem Oakenfoldem, Judgem Julesem, Eddie Halliwellem, Johanem Gielenem a dalšími za zvýhodněnou cenu 550,- Kč. Od 12. března se totiž začnou lístky prodávat o sto korun dražší, tedy za 650 Kč. A pokud jste si ještě vstupy nepořídili, možná by stálo za to zvážit nákup těch z exkluzivní V.I.P. edice. Ty jsou k dostání za 1200 Kč a pořadatelé ze společnosti Clear Vision dnes odtajnili další důvod, proč do V.I.P. lístků investovat - kompletní line-up housově zaměřené V.I.P. stage. "Již před časem jsme představili speciality, které budou na Amazing City čekat na návštěvníky s V.I.P vstupenkou. Zároveň jsme slíbili, že brzy dodáme podrobnosti. Proto nyní zveřejňujeme line-up speciální housové V.I.P. stage," říká Daniel Trojan z Clear Vision. A na jaké DJe se mohou fanoušci přístupem na druhou stage těšit? Pobaví je nestárnoucí mejdanová ikona DJ Loutka, dále Pete Walk z pořádající agentury, stále populárnější Bon Finix, Eagle a Adam Cloud ze Studia 54 a talentovaný Shkobiss z Aifell Records.

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2007 Binary, Review

Albert Vorne je na poli trance music již zavedenou stálicí, nicméně pro ty z Vás, kteří se s tímto jménem setkávají poprvé, nabízím stručné představení tohoto talentovaného italského producenta. Albert Candiani se narodil před 25 lety ve Švýcarsku, avšak již během dětství se s rodinou přestěhoval do severní Itálie. V sedmnácti letech nastartoval svou kariéru dje a producenta, avšak zlom nastal teprve v průběhu let 2002/3, kdy vydal svůj debutový vinyl "Indigo Sky". Následovala pecka "A Leaden Day" (2004) včetně báječného M.I.K.E. remixu a ještě v témže roce skladba "Nuances", kterou zremixoval projekt Astura. V loňském roce Albert vydal společně s Gavynem Mytchelem desku "Coincidence", opět na labelu Mazeman, stejně jako všechny svoje předchozí releasy. Co se týče jeho djské kariéry, stihl si už zahrát v mnoha legendárních klubech po celé Evropě a podpory se mu dostalo od Armina van Buurena, Paula Oakenfolda i Marca V. V současné době je Mazeman, kde je Albert Vorne manažerem, považován za nejlepší italský progressive a trance label, jehož kvality oceňuje nejen Armin, ale i Paul van Dyk, Tiësto a M.I.K.E. 12. února 2007 vyšel na labelu Club Elite ve formátu mp3 jeho nejnovější počin - skladba Ares - kterou si nyní podrobněji představíme.

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2007 Karel, Press

Zdravíme příznivce kvalitní klubové hudby a všechny, co mají rádi zábavu! Přijďte si užít sobotní žhavou noc 17.3.2007 do klubu Vertigo (Havelská 4, Praha 1) kde se uskuteční warm-up party k mega akci Amazing City, kterou poctí svou návštěvou velký Paul Oakenfold. Amazing City je první pořádaná party nově vzniklé agentury Clear Vision. Ta na rok 2007 plánuje minimálně tři další megaparty s předními světovými hudebními hvězdami. Je třeba podotknout, že na první akci vůbec nešetřila. Všichni ti, kteří truchlili, že britská legenda taneční scény Paul Oakenfold nedorazila v loňském roce do Prahy společně s Madonnou, mohou nyní zaplesat. Nejdražší světový DJ Paul Oakenfold vystoupí na Amazing City jako hlavní hvězda. Doplní ho Johan Gielen (NL), Judge Jules (UK), Eddie Halliwell (UK), Daniele Divoli, Matt Hardwick (UK) a LayDee Jane. Na této warm-up party se vám představí pražská top DJ dvojka Pete Walk (clearvision.cz / petewalk.com) + Nesquik (djnesquik.com). Supportovat jim nebude nikdo jiný, než DJane, která vystoupí i na samotné Amazing City - LayDee Jane (laydeejane.eu). Tento unikátní večer bude v podání electro / house / progressive / Amazing City stylu!. Nebude chybět speciální videoprojekce, možnost zakoupit levnější vstupenky na Amazing City a ten, kdo zavítá na tuto party s letáčkem v ruce, může celou noc pít vodku za pouhých 30 KČ! Všechny potřebné informace naleznete také na stránkách www.amazingcity.cz, www.clearvision.cz nebo www.djnesquik.com. Budeme se těšit na vaši podporu a na dlouhou noční jízdu!

Napsat názor do DISKUSE

 2.3.2007 Karel, Press

Na premiéře party WEEKEND, kde vystoupil skotský talent Stuart Fraser, vám přináší FS Music a SPORT CENTRUM APOLLO druhé pokračování a to s podtitulem World Stars. Bavit vás budou samozřejmě ti nejlepší čeští DJ's a také exkluzivní zahraniční host. Pojďme se nyní podívat na obsazení a podrobnější informace o samotné party, protože WEEKEND není jen páteční večer, sobota a neděle, ale také exkluzivní klubová noc! Jako headliner vystoupí DJ, který se v anketě TOP 100 prestižního časopisu DJ Mag umístil na skvělém 87. místě z téměř 60 000 registrovaných DJ's. Má na kontě přes 15 výborných singlů a spoustu kvalitních remixů, které ho proslavili po celém světě! Ty byly vydány pod jeho jménem nebo pod pseudonymem Sun Decade. Svou produkci spojil také se jmény jako Sonorou, Stoneface & Terminal nebo s polským DJem Sebastianem Sand.

Napsat názor do DISKUSE

 2.3.2007 Karel, Press

Amazing City se blíží každým dnem, a tak nastal ten správný čas představit postupně jednotlivé interprety v rozhovorech a podrobnějších profilech. Jako první přinášíme interview s jednou z nejoblíbenějších trancových DJek - s LayDee Jane. I když k její popularitě určitě přispívá její sličný blonďatý vzhled, nenechte se mýlit - tato DJane zahrát rozhodně umí. Jaká byla tvoje reakce na to, že budeš hrát s Paulem Oakenfoldem? Že konečně si někdo z "megalomanských agentur na české taneční scéně" taky všiml mé práce a ne toho jak vypadám. :) Velice si cením, že jsem dostala důvěru právě od Clear Vision. Jsem přesvědčená, že CV dost zamotá dění na "klidné" české taneční scéně. :) A jen bych chtěla podotknout, že nebudu hrát s Paulem Oakenfoldem, ale budu vystupovat na akci, kde je on hlavní headliner :) Kdo další z hvězdného line-upu Amazing City Tě nejvíce oslovuje a čím? Je těžké říct, kdo mě nejvíc oslovuje, ale nejbližší je mi samozřejmě Johan Gielen - jak pracovně, tak osobně. Pak mě ještě zajímá vystoupeni DJs Eddieho Halliwella a Matta Hardwicka. Připravuješ na Amazing City nějaký zvláštní set či speciální show? Připravím se jako na každé jiné větší vystoupení. Pokaždé je to něco extra. :) Lidé, kteří chodí na akce, kde hraji, to už vědí a znají.A i když budu hrát úplně na začátku, tak i tak to bude jízda. ;)

Napsat názor do DISKUSE

 2.3.2007 Karel, Press

Jsi začínající dj a nebo již hraješ déle a zatím si nedostal příležitost ukázat své umění světu? Teď máš šanci ukázat co v tobě je! I ty si totiž můžeš zahrát na sedmém vydání prestižní noci Language of Trance v klubu Vertigo, kde si již zahráli djs jako Petr Holman, Michael C a nebo Laydee Jane. Co proto musíš udělat? Pošli nám do 28.3. 07 na adresu info@languageoftrance.com link na tvůj set společně s nějakým infem o tobě a vyhlášení pěti nejlepších, ze kterých se bude vybírat vítěz proběhne v sobotu 31.3.07 na Language of Trance - White Edition, kde exklusivně vystoupí dj a producent ze slovenska vydávající pod prestižní Armada music - Kamil Polner. Ve dnech od 1.4. do 10.4.07 budou na webu http://www.languageoftrance.com uveřejněny odkazy na sety pěti nejlepších a bude zde také probíhat veřejné hlasování a v pátek 13.4. se dozvíme jméno člověka, který si zahraje po boku residenta noci ZEN v Roxy - Romana Raie společně se zakladateli této noci - djů z Matamaru. Další jméno z line upu se brzy dozvíte.

Napsat názor do DISKUSE

 1.3.2007 Karel, News

SENSATION WHITE je zejména nezapomenutelná show, o čemž svědčí i fakt, že 70% vstupenek bylo do dnešního prodáno bez toho, aby bylo známé jediné jméno vystupujících djs. Tak prestižní akce se rozhodně neobejde bez špičkových jmen, reprezentujících to nejlepší co současná taneční scéna nabízí. Na seznamu vystupujících je tradičně jedna domácí, a 5 mezinárodních hvězd. Na první taneční party v Sazka Aréně se představí jako headliner Armin Van Buuren, zřejmě současná jednička mezi trance djs. Dalším jménem je David Guetta. Následuje oblíbená dvojice Gabriel & Dresden a Sander Van Doorn. Lineup doplní Sebastian Ingroso a domácí djská stálice Michael Burian. Biografie jednotlivých djs najdete v celé zprávě.

Napsat názor do DISKUSE

 1.3.2007 Freezer, News

Nastal čas se opět podívat na zub několika žhavým novinkám, které v posledních dnech upoutaly mojí pozornost. Začínáme s producentem, kterého rozhodně není třeba blíže představovat. Belgický producent M.I.K.E. sice v současné době jakoby stagnuje, ale myslím, že je to spíše ticho před bouří. V tomto roce vyjde totiž kromě M.I.K.E. alba také album pod pseudonymem Absolute, což je v současné době jediný projekt, pod kterým hodlá M.I.K.E. produkovat uplifting trance. Album se bude jmenovat Living In Harmony a vyjde na přelomu května a června. Krom toho vyjde i zbrusu nový singl s názvem Dream Odyssey. Ani dnes nevynechám dalšího producenta z Belgie, kterým je L-Vee aneb Airwave. Kdo by snad ještě váhal jestli si pořídit jeho nové album pod pseudonymem Planisphere, toho třeba přesvědčí ukázka s parádního breakdownu skladby Alize. Dále tu máme povedený track Tonewashed, který má na svědomí Richard Gale, což je velký fanoušek M.I.K.E.a a také to jde z jeho soundu poznat. Své tracky vydává na labelu 101 Recordings, kde vyšel, kromě jiného, i výborný singl Klems - Area 101/Binary Report. Další novinkou, která mě velmi oslovila je singl Lush od AFK, což je projekt progressive producenta Davina Greenwella. Na singlu jsou ještě remixy od Matt Rowan & Jaytech a Formulate, ale ty se originálu dle mého názoru ani nepřibližují. Poslední ukázka je od spojení Sultan & Ned Shepard a jejich parádní track Together We Rise, který se objevuje skoro ve všech současných progressive i trance playlistech. Nyní je zase na řadě s ukázkami Karel.

Napsat názor do DISKUSE


8.10. 14:10
Video-recenze novinek (Freezer)
6.10. 5:33
Aly & Fila presents FSOE
5.10. 23:28
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

16.10. 14:46
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Aurora
16.10. 14:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Loobosh & Laucco - Albatross
9.10. 20:41
OUT! [Trance All-Stars Records] Logical Disparity - Falling, Fading
9.10. 20:35
OUT! [TAR#138] Gain - Free
9.10. 20:28
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Run To Your Rescue

15.10. 20:17
Christina Novelli - Beautiful Life (Official Video)
14.10. 19:49
Bodo Kaiser & Ron van den Beuken feat. Kim Kiona - Walk On My Own (Official Video)
9.10. 19:01
Denis Kenzo & Sveta B. - Reasons Cry (Official Video)
9.10. 18:02
tranzLift - Back in Memories (Promo Video)
7.10. 22:11
Lostly - Concrete Dreams (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ