TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.3.2008 Karel, Press

Už tento pátek, 4. dubna, se hudební klub Vertigo promění ve slavnostní síň (skoro by se dalo říct až Síň slávy). Svoje 25. narozeniny tady totiž bude oslavovat ATHRO, jeden z nominovaných v Dance Music Awards v kategorii Nejlepší český DJ roku 2007. A večer to nebude ledajaký. Gratulanty budou totiž velice speciální hosté. Až z Nizozemí přijede člen Arminovy stáje Armada, Tiestův oblíbenec a zakladatel vlastního labelu a internetového DJ shopu Expedition Music, ARCTIC QUEST. Jeho tracky hrají přední světoví DJs, balancuje na pomezí trancu, progressivu, electra a dokonce i techna. Výstižně jeho styl komentoval jeden německý novinář takto: "Dejte do mixéru Sashu, Armina, Tiesta a Sandera Van Doorna a výsledkem bude Arctic Quest." Českému publiku není třeba příliš představovat domácího miláčka s kyperskými kořeny, BONa FINIXe [www.bonfinix.com]. Za posledních pár let se z něj stal nejobsazovanější DJ u nás, jeho vystoupení vyhledává nejen v jeho residentním klubu Mecca stále více a více tancechtivých clubberů. Jeho projekt BonTrip s parťákem Tripmainem zažívá úspěchy nejen u nás a jeho nabitý program v následujících týdnech obsahuje hraní v Anglii, na Slovensku nebo třeba v Polsku.

Napsat názor do DISKUSE

 30.3.2008 Karel, Press

Druhé pokračování párty Entrance ve Fabricu přináší ještě silnější line up! Ostravu navštíví člen bookingu Solarize, talentovaný, holandský dj a producent Re-Ward! Připomeňme si jeho velice zajímavé počiny Parzival/Connections, Ensure, Guess What a jeden z posledních Také me Away, který vzešel za spolupráce s formací 4 Strings. Dalším hostem je opět velice kvalitní producent ze Slovenska, který je ovšem znám daleko za hranicemi své země, Eddie Sender ( Lenin, Love of my life, Illusion, Elementate) Nesmíme zapomenout na rezidenta Entrance Michaela C, který v těchto dnech zaujal taneční scénu trackem Ghostship a rozjezd párty si na svá bedra vezme rezident Fabricu a záruka kvalitní muziky a show, dj Ringo! Skvělou atmosféru a sound podpoří laser show a vy se nezapomeňte dobře naladit a navštívit Entrance!

Napsat názor do DISKUSE

 28.3.2008 Karel, Press

Jednou z nejoceňovanějších akcí, kterou rozjelo pražské Retro Music Hall, byla lednová Top 10 Cz. Jak název napovídá cílem tohoto konceptu je představovat nejlepší české dje pod jednou střechou. Výběr jmen probíhá jak podle anket, tak hlavně podle toho jak obohatili českou taneční scénu ale i podle zájmu vás, clubberů. Aktuálními hudebními styly budou progressive, house, electro a techno. A kdo že to vystoupí tentokrát? Víc v příloze. Headlinerem dubnové TOP 10 CZ bude zatím nejúspěšnější český producent a dj Michael Burian. Nahlédnete- li do Michalova diáře tak zjistíte, že pro jeho vystoupení nezná svět hranice. V těchto dnech se například účastní Winter Music Conference v Miami v Usa a prvním jeho vystoupením po návratu bude právě prestižní noc Top 10 Cz. Dalšími hosty pak budou: Jedna z nejdéle hrajících českých djane Ladida se kterou vyjde po 31.3. k této akci exkluzivní rozhovor na serveru Techno.cz. Český electro dj číslo 1, jeden z nejoblíbenějších českých djs vůbec a rezident nové party Electroma v Retru dj Orbith. Rezident znovuobnovené jedné z nejoblíbenějších českých halových techno akcí Orion Hall dj Kaisersoze. Nerozlučná electro house dvojice Lucaso a Uwa. No a nakonec k tomu koordinátor Havana Club Tour De Bar dj Manio.

Napsat názor do DISKUSE

 27.3.2008 Binary, Review

Dva argentinští producenti - Matias Faint a Agustín Servente založili v polovině roku 2006 projekt Heatbeat, který zaznamenal první výraznější úspěch na sklonku loňského roku s hitem Protoculture. V dětství byli tito pánové ovlivněni skupinami jako The Prodigy, Chemical Brothers a z djů např. BT, Judgem Julesem nebo Paulem van Dykem. Hudbu - od progressive, electrance, upliftingu až k techtrance či minimalu, skládali dlouho před tím, než se potkali. Ačkoliv Heatbeat není na světě příliš dlouho, získali svými remixy a tracky support tak význačných djs jako jsou Paul van Dyk, Armin van Buuren, Markus Schulz, Eddie Halliwell a další. Heatbeat si zahráli po boku Cosmic Gate, Seana Tyase, Ron van den Beukena nebo Thrillseekers a vystupují také v mnoha buenos-aireských klubech, přičemž v Bahrein Club jsou rezidenty. Jejich prvním počinem byl singl The Sky Isn't Limit (2007, Istmo Music) následovaný The Last Reminder v ko-produkci s Der Mystik (2007, Real Music Recordings). Loni v listopadu vyšla již zmíněná Protoculture a začátkem letošního roku deska Sxing (2008, In Charge). Z remixů stojí za zmínku jejich verze tracku Elenya od Milana Lieskovského. Představme si zbrusu nový počin těchto sympaťáků, který vychází právě v těchto dnech na labelu Soundpiercing.

Napsat názor do DISKUSE

 26.3.2008 Karel, Press

Tak, jako je 8. květen po celé Evropě dnem vítězství, tak bude i brněnská noc ze 7. na 8. května 2008 ve znamení vítězství. Vítězství uplifting tranceu. LevelB Production a klub Fléda mají tu čest představit na šestém pokračování nejlepší české tranceové klubové party speciální tříhodinový Back2Back set ostrovních DJs Corderoy a Darren Tate. Když se řekne Corderoy, každému se vybaví jejich megahit Sweetest Dreams, který zazněl nejen z rukou Ferryho Corstena v roce 2006 v T-Mobile Areně, ale na tomtéž místě i v roce 2004 v podání mistra všech mistrů, Paula van Dyka. Bratři Chris a Dale Corderoyovi (přičemž jako DJ vystupuje druhý jmenovaný), ale kromě toho složili i další chuťovky, jako třeba Deeper nebo You And Me. Jejich pojetí hudby se mimořádně blíží definici euforického tranceu a Darren Tate se jim směle vyrovná. Už jen například angelic trance trackem Prayer For A God. Všeobecně známý je také jeho projekt DT8 (připomeňme hity Hold Me Till The End, Winter nebo Destination) a fakt, že Darren byl členem projektu Angelic, kde společně s Judge Julesem napsal legendární klasiku It's My Turn.

Napsat názor do DISKUSE

 26.3.2008 Karel, Press

Jelikož jsem fanoušek digitálního dj-ingu a sám používám pro hraní produkt Serato Scratch live, zajímalo mě jak si stojí konkurence a rozhodl jsem se otestovat výrobek Traktor Scratch, který vyrábí konkurenční firma Native Instrument. Se značkou Native Instrument jsem se setkal už mnohokrát, zejména v podobě hudebního softwaru a nikdy mě nezklamala. O to více jsem byl zvědav, jak bude šlapat Traktor Scratch. Předem bych chtěl upozornit, že zde nebudu popisovat jednotlivé funkce a možnosti, ale spíše jakýsi můj pocit z používání, jelikož pro prozkoumání všech možností takového softwaru je zapotřebí mnohem delší doby než jsem já měl bohužel k dispozici. Člověk objeví spoustu "vychytávek" právě až každodenním používáním a podrobným zkoumáním.

Napsat názor do DISKUSE

 25.3.2008 Karel, Press

Mhaaania se probouzí ze zimního spánku a rozhodně se je nač těšit. Pardubický Klub Dýdy Baba si pro vás ve spolupráci se serverem www.hustytricka.cz připravil další pokračování této noci zaměřené zejména na trance a progressive. Zatím poslední díl se uskutečnil v prosinci a jelikož klub, ve kterém byla Mhaaania pravidelně pořádána, ukončil k 1.1.2008 svou činnost, začali jsme se poohlížet po místě jiném. Protože jsme nechtěli slevit z našich nároků na prostředí, hledání toho správného místa se nám protáhlo, ale nyní již můžeme s radostí konstatovat, že Mhaaania nalezla nové útočiště a skomírající Pardubická klubová scéna dostane první dubnovou sobotu nový impuls. 5.4. se vám za djským pultem představí tým, který za celým projektem stojí a i když nejde o nijak známá jména, na to, že vám budou po celý večer servírovat to nejlepší z trance, progressive a electro house muziky, si klidně můžete jít vsadit. Když si k tomu připočtete příjemné prostředí, speciální Mhaaania drinky a vstupné opravdu za hubičku, vychází z toho ideální plán na sobotní noc. Mhaaania se vrací, tak popadněte známé a 5.4. v Dýdy na viděnou.

Napsat názor do DISKUSE

 25.3.2008 Karel, Press

Minulý týden se definitivně uzavřely brány rozsáhlého výstavního komplexu ve Frankfurtu. Vystavovala se světelná a zvuková technika a samozřejmě i klasické hudební nástroje. K vidění byla jak technika, kterou si běžný smrtelník díky ceně nikdy nepořídí, tak běžná technika pro mixující Dje a domácí studia. Do té první kategorie lze například zařadit projekční laserovou techniku od firmy Lobo, která zvládá vytvořit takřka 3D obraz přímo na place. Do té druhé kategorie lze zařadit spoustu Djské techniky, která se stala již před nějakou dobou opravdu spotřební elektronikou. Výrobci volí taktiku podobnou jako například producenti mobilních telefonů. Různé nové funkce a možnosti přehrávání. Uživatel je schopen si dnes koupit nový cd přehrávač jen proto, ze se do něj dá zasunout flashka a DJ má tak možnost využívat paměť naplněnou zvukovými soubory.

Napsat názor do DISKUSE

 24.3.2008 Binary, Report

Velikonoční párty Kick Da Night je za námi a mohu říci, že splnila nejen moje očekávání, ale také většiny dorazivších partypeople. Do poloprázdné Retro Music Hall jsem se dostavil kolem půl jedenácté, kdy za mixpultem střídal Bon Finix Djane Petru. Jeho set byl na rozjezd nedělní noci velmi pohodový a žánrově pestrý, s převahou progressive rytmů. Bon mě nejvíce potěšil nádhernou skladbou od Glenna Morrisona - Blue Skies With Linda, která v současnosti patří mezi mé top tracky. Zazněla i hitovka od Erica Prydze - Pjanoo, Deadmau5 - Arguru nebo Rank 1 & Jochen Miller - And Then. To už se blížila půlnoc a parket se začal postupně zaplňovat, neboť krátce po dvanácté Bona vystřídal první zahraniční host - polovina německého projektu Cosmic Gate - Nic Chagall. Z Nicova výběru tracků jsem byl zpočátku poměrně rozpačitý, očekávaje techtrance ve stylu High Contrast Recordings, kde vydává své desky, popřípadě něco z dílny Cosmic Gate. Jeho set sestával většinou z vokálních tracků, nepříliš lahodících mému sluchu. Nicméně dočkali jsme se i několika hitů jako např. What You Need, Back To San Fran nebo Veracocha - Carte Blanche (Cosmic Gate Remix). Kdo čekal na Monday Bar, Borderline nebo Body Of Conflict, byl zklamaný. Nicův set byl spíše průměrný a místy mě i dost nudil. Jeho vystoupení v rámci Cosmic Gate na Smíchoff Summer bylo o mnoho lepší. Blížila se druhá hodina ranní, a to už většina partypeople dychtivě očekávala nástup holandského extravaganta s kontroverzní emo image - Ronalda van Gelderena.

Napsat názor do DISKUSE

 21.3.2008 Karel, Press

Nic Chagall, Ronald van Gelderen, Laydee Jane, Bon Finix a DJane Petra. To jsou DJs , kteří vás 23. března na velikonoční neděli roztančí v pražské Retro Music Hall na akci Kick da Night Speciál, kterou si pro vás přichystal Bon Finix, společně s pořadatelskou skupinou In Music. No a jak to tedy bude vypadat? Brány Retro Music Hall se pro vás v neděli otevřou v půl deváté večer. V Retru je pro vás připraven standartní komfort od šaten počínaje, po posezení, nebo skvěle zásobené bary s dobrými cenami konče. První DJ respektive DJane se za mixák postaví ve 21:00 a roztančí vás v rytmech progressive house music. Celou párty tedy odstartuje DJane Petra. Po Petře se za mixák postaví a tu správnou náladu navodí resident této párty DJ Bon Finix, který vás svým pestrým výběrem electro houseu a tranceu připraví a navnadí na hlavní hvězdy večera. A úderem půlnoci to začne. Na stage nastoupí první z headlinerů, německý DJ a producent Nic Chagall. Nic v Praze už 2x vystupoval v rámci svého projektu Cosmic Gate a tentokrát v Praze zahraje poprvé jako solo DJ Nic Chagall a jak sám řekl, do Prahy se moc těší.

Napsat názor do DISKUSE

 20.3.2008 Dolvich, News

Taneční projekt P.A.F.F. není propojení sil hardtrancového P.H.A.T.T. a Paffendorfu z Německa, nýbrž se jedná o pseudonym teprve 18tiletého polského hudebníka Pawla Kasperského z Wroclawi také známého jako Paul Spidey, o kterém jste již možná slyšeli díky jeho singlům "Terminator 012" a "There Is No Spoon" z minulého roku. Pawel Kasperski tvořící především tech-trance patří do generace producentů, kteří se svému řemeslu naučili na softwaru typu eJay, FL Studio či Magix Music Maker a dnes vydává své výtvory na labelu Ferryho Corstena, Flashover Recordings. V březnu tohoto roku vychází další singl s ochrannou známkou P.A.F.F. s celkem třemi tracky. První v pořadí "From King To Finch" již od začátku předvádí tvrdší stranu trancu s housovým pozadím, na což se postupně nabalí čím dál líbivější jemně písklavá syntéza. Tato se poté odmlčí, aby dala prostor bezbasové čistě trencové ploše a následnému kratšímu breakovému rytmu. Zbytek skladby je již tuctovou záležitostí, kde vyniká akorát zvonková melodie často užívána producenty slovanského původu. "From King To Finch (2nd Mix)" je oproti první verzi kratší, rychlejší a svěžejší variací, která přebírá zvonkovou melodii a přetváří ji ve výraznější syntézu a vnáší další nové prvky. Poslední hudební stopou je "Shabby", jenž po mírně experimentální počátku dává prostor opět zvonkovému motivu v melodii, která nenadchne ani neurazí. Hlavní linií jsou ale hutné basy a melodie zde působí buď jako pozadí nebo výplň. Často jsou zde také zařazeny rychlé samply lámající skladbu. Konečné hodnocení je tedy půl na půl, pro příznivce jednoduchého tech-trancu možná více. Ve svých setech track hrají Ferry Corsten, Graham Gold, Ernesto vs. Bastian, Mark Sherry, Bart Claessen, Matt Darey či Dominik De León. Však důležitější je, že ekonomicky slabší Polsko má čím dál více mezinárodních trancových producentů (Nitrous Oxide, Adam Nickey, Paul Miller, Dave Schiemann, Sonic Division, East Clubbers, Angelo Mike), čímž se definitivně zařazuje do druhé ligy evropského trancu a my Češi můžeme jen tiše závidět - nejlepší český trance dj hraje jenom doma a nejlepší producenti dělají remixy pro slováky.

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2008 Dolvich, News

Přední britský dj a producent John Askew v minulosti přesvědčoval stále častěji své příznivce, že je nejenom dobrým autorem trancových skladeb, ale že má též techno choutky, jenž vydával na Dark sublabelu své nahrávací společnosti Discover. Toto novátorství korunoval na začátku tohoto roku s jeho monotóním ryze techno vinylem "The Advent Of Us", ve kterém nenajdete jediný trancový sampl či náznak melodie. A jako remixéra si přizval nejrychleji stoupající hvězdu techno scény Pedra Delgarda, který přece jenom dodal tracku trochu švih. Aktuálně se John Askew, který v roce 2006 vydal debutové album "Lower The Tone", vrací opět do starých kolejí s vlastní skladbou "This And Then" a také singlem "Buenos Aires / Moments" projektu Cartel, jenž tvoří se svým irským kolegou Johnem O'Callaghanem. V obou případech se jedná o příjemný UK tech-trance s jemnou melodií a svižným klubovým tempem a mně osobně se tento sound velmi líbí. Ukázky můžete slyšet zde, tak posuďte sami. Takže moje rada pro Johna Askewa zní, aby nechal techno technařům a věnoval se tomu, co zvládá nejlépe, tedy trance. Na závěr ještě připomenu, že John Askew vydává solidní kompilační řadu "Live As...", kdy na jeho posledním vydání s pořadovým číslem 4 z konce minulého roku je hostem Sean Tyas a umístěny jsou zde live sety z Los Angeles a San Francisca.

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2008 Karel, Press

Sobotní ZEN bude tentokrát vyloženě českou záležitostí. Jako rezident vystoupí stálice domácí progressive scény Roman Rai, který svým výčtem produkovaných tracků bez problému předčí leckterého svého kolegu. Pokud vám však v hlavách někdy utkvělo i cosi jako Solstice Records, tak to jste se už 100% setkali s Romanovým vlastním labelem. A možná to bylo právě na Beatportu, kde se dá jeho hudebních skvostů získat hned několik. Vedle Romana pak můžete slyšet dvojici hostujících djs, kteří už ani snad hosty v pravém slova smyslu nelze nazvat. S Tazzem jste se mohli na ZENu už několikrát potkat. Když ne zrovna na stagi, tak rozhodně někde kolem :) Tazz, vlastním jménem Jan Kolář, je jeden z těch, kterého elektronická hudba zasáhla poprvé právě v klubu Roxy, konkrétně už v roce 1997. Tazz je rozhodně perfekcionista a z jeho mixováni je cítit záliba v dlouhých prolínavých mixech a náhlých gradacích a nájezdů. Jeho hraní si mohli užít fanoušci progressivu např. v klubech jako AKA@The End (London, UK) , The Brixton Tlegraph (London, UK) a dalších. V roce 2002 založil hudební seskupení djs Progressive Session (PS), které sdružuje české a slovenské Djs, kteří se hudebnímu stylu progressive house věnují již dlouhou dobu, a k jejichž hraní a produkci se dá bez okolků dodat, že je na velmi vysoké úrovni.

Napsat názor do DISKUSE

 18.3.2008 Karel, Press

V sobotu 22.3. se můžete těšit na come back projektu MATAMAR do klubu Vertigo, kde pod jejich taktovkou proběhlo již 9 vydání velmi oblíbené noci Language of Trance. Těšit se můžete na jejich návrat na domácí půdu a opět Vás čeká kromě rozmanitého setu jejich osobitý styl hraní a komunikace s publikem. Tentokrát si pro Vás přichystali noc plnou zajímavých hostů a barvité hudby s názvem Next Train. A koho že si k sobě pozvali? Tak především to bude velmi vzácný host - dj a producent, který má v současné době více hraní v zahraničí než u nás a to Jakub Mildner.

Napsat názor do DISKUSE

 18.3.2008 Karel, Press

Na velikonoční sobotu jsme připravili pro fanoušky trance nadílku v brněnském klubu Těsně vedle. Etericky uplifting a našláplý techtrance naděli DJové Štěpán Brück, Deepress a Sheala. A nyní k jednotlivým nadělovačům: Znojemsky rodák Stěpan Brück hraje uplifting trance, často preferuje vokály a v současnosti i příjemný melodický progressive. Za dosavadní úspěchy považuje vystupování a získání rezidentury na nejlepší klubové tranceové noci v ČR a to E-MOTION, nástupce legendární noci Sound of Ibiza, nekolikeré hraní na pravidelné halové akci v ČR Apokalypsa. Slyšeli ho klubeři na Progressive Zone na Flédě, na párty Entrance v Roxy, Praha. V roce 2007 také odstartoval svou klubovou noc Shivers. Podle ankety serveru DJz.cz byl vyhodnocen jako 3. nejlepší DJ v České republice za rok 2007. Podle časopisu XMAG je jedno ze želízek v ohni pro rok 2008.

Napsat názor do DISKUSE

 18.3.2008 Karel, Press

Na největším pražském velikonočním mejdanu, v neděli 23. března v pražské Retro Music Hall, na akci Kick da Night Special, zahrají krom již avizovaných hostů i dvě půvabné slečny. První z nich je právem označovaná česká tranceová královna Laydee Jane, která sklízí úspěchy již několik let nejen v naší zemi, ale i v zahraničí. Má své residentní noci jak u nás, tak také ve Švýcarsku, často vystupuje v Turecku a v Holandsku a na svém kontě má hraní například i v Asii nebo v Africe. Krom Laydee na KDN Speciál zahraje také DJane Petra, kterou většina z vás zná spíše jako moderátorku českých televizních a rozhlasových stanic. Petra se v současné době vrhla také na DJing. Jak si za mix-pultem vede můžete posoudit na velikonoční neděli v Retru. Ale pojďme si dívky představit podrobněji.

Napsat názor do DISKUSE

 17.3.2008 Karel, Press

Na veliknoční neděli je pro vás v pražském klubu Retro Music Hall připravena speciální velikonoční edice residentní noci Bona Finixe s názvem Kick da night. Na tuto párty si Bon Finix pozval 2 exklusivní zahraniční hosty. Nica Chagalla z německa a Ronalda van Gelderena z Holandska. Pojdme si tyhle tři DJs podrobně představit. - Chcete-li vyhrát volné vstupy na tenhle velikonoční mejdan, čtěte dál.

Napsat názor do DISKUSE

 16.3.2008 Binary, Report

Přiznám se, že na páteční noc Mind v pražském klubu Retro Music Hall, která volně navazuje na lednovou Euphonic Night, jsem se velmi těšil, ačkoliv zároveň jsa na rozpacích, zda se mi dostane odpovídající satisfakce. Sean Tyas ani Manuel Le Saux nepatří mezi moje vyložené oblíbence co se týče vlastní produkce, nicméně jejich sety jsem nikdy neslyšel a tušení, že absence na této party by mě později mohla mrzet, vykonalo své. A tak jsem vyrazil směr Praha. Do Retra jsem dorazil cca ve 22,30, kdy už byl v plném proudu set pardubického dje Michaela C. Zpočátku mě příliš neoslovil, avšak zlom nastal poté, co zazněl track od Erica Prydze - Pjanoo. Následovaly další výtečné skladby jako Markus Schulz feat. Departure - Cause You Know (Nic Chagall Remix), Cressida - 6 AM (Kyau & Albert Remix), Cirez D - Teaser (Deadmau5 Remix), Anhken - Taste a hlavně moje srdeční záležitost Breakfast - The Horizon, která mě vyburcovala přesunout se do první řady. MC se rozloučil remixem Marcuse Schösoowa ke Genix - Phused a uvolnil místo u mixpultu první zahraniční hvězdě - Italovi s francouzským jménem Manuelu Le Sauxovi.

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2008 Karel, Press

Již zítra se uskuteční premiéra trance & house party Mind v Retro Music Hall a Retro Cocktail Baru. Máme pro vás kompletní poslední informace od vstupenek, přes line up, technické vymoženosti, laser show až po after party. Připomínáme, že na této akci vystoupí poprvé u nás djs Sean Tyas a Manuel Le Saux, k tomu rezidenti Mindu Rewalkers a host michael C. dále na house stagi duo Bon Trip aka Bon Finix & Tripmain.

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2008 Karel, Press

Jak už možná víte, a dle vaše zájmu někteří již víte velmi dobře a máte už mnoho RELOOP „hračky“ doma, tak jsme připravili u nás na prodejně (maxi store, Bořivojova 57, Praha 3 a na www.reloop.cz ) týdenní akci se zaměřením na jednotlivé značky z naší široké nabídky. Tento týden se věnujeme značce Reloop, která se v poslední době stala velmi oblíbenou, hlavně, ale nejen, u začínajících DJs. Pod touto značkou najdete kompletní Djské vybavení, jako jsou sluchátka, gramofony, CD přehrávače, mixážní pulty, reproboxy, zesilovače, mikrofony atd. V tomto týdnu se můžete těšit na nejlepší ceny jaké pro vás jsme schopni zajistit a u některých výrobků půjdeme na úplné minimum, vlastně až pod toto minimum. Tyto ceny budou jen u nás a jen tento týden. Pokud si do konce týdne u nás na prodejně toto zboží koupíte nebo objednáte (telefonicky, faxem, emailem nebo přes on-line shop) samozřejmě bude cena stejná i při dodání zboží, pokud by Vám přišlo domů po tomto termínu. Jaké výrobky jsou za minimální cenu se dozvíte u nás na prodejně nebo na našich stránkách www.maxistore.cz, www.reloop.cz a z již uveřejněných tiskových zpráv.

Napsat názor do DISKUSE

 12.3.2008 Roman, News

Po dohodě s kolegou Freezerem jsem si tento týden vzal novinky v sekci ukázky za úkol já a nemohu začít ničím jiným, než věcí která mě v poslední době zaujala ze všeho nejvíce, a tou je novinka od nadějného progressivního producenta Glenna Morissona. Jeho nová produkce nese jméno In A Trance a ačkoliv je v titulu slůvko "trance", tak se i tentokrát jedná o prvotřídní progressivní dílo plné temné atmosféry a různých "space" zvuků. Celkově více než podařený follow-up pro předešlé Blue Skies With Linda. V podobném duchu se nese i druhá dnešní novinka, o kterou se postaral John Graham, který oprášil svůj projekt Space Manoeuvres a výsledkem je track Octobot, ke kterému vyšel výborný remix od Tobyho Emersona, který naplno využil potenciálu originální verze. S tímto remixem Octobot jistě nedělá ostudu předešlým kvalitním Space Manoeuvres počinům Za zmínku jistě stojí i to, že John vydává v těchto dnech i novinku Surin pod svým Quivver aliasem. Dalšími v pořadí jsou pánové Cliff Coenraad & Thomas Hagenbeek, kteří vydali na labelu Marca V techy produkci s výstižným názvem Filthy Ripper - bezesporu originální dance floor pecka (v ukázce je Remix tohoto tracku). Jako čtvrtou novinku jsem vybral jeden z highlightů setu Andy Moora v Roxy, a to remix od hlavního představitele labelu FiveAM, Garetha Emeryho, k tracku I Believe od Ashley Wallbridge feat. Meighan Nealon. Tento povedený remix se mi možná líbí i více než jeho žhavá novinka This Is That. Poslední novinkou je progressive house věc Whoo z labelu Drop It (sub-label Fektive Rec.), která opět čiší originalitou a přímo vesmírnou melodií v breakdownu; postaral se o ni pro mě doposud neznámý Wendel Kos. To je pro dnešek vše a budu rád za jakýkoliv feedback v diskusi.

Napsat názor do DISKUSE

 11.3.2008 Karel, Press

Dlouho očekávaná premiéra trance noci Mind, která volně naváže na velmi úspěšný lednový Euphonic, se uskuteční již tento pátek 14.3. Headlinery noci tentokrát budou Sean Tyas a Manuel le Saux doplnění rezidenty Mindu duem Rewalkers a českým trance djem číslo jedna Michaelem C. Svou velikost tato noc podtrhuje i tím, že bude poprvé od Opening Party obohacena o druhou stage zaměřenou na house music. Akce se tedy neuskuteční pouze v Retro Music Hall ale i v Retro Cocktail Baru! Mimo to, je pro vás přichystáno další překvapení v podobě barevného laseru. Info na oficiálním webu www.mind.cz. Kdo byl na Opening Party Top 10 Cz si jistě vzpomene na propojení Retro Music Hall s Retro Cocktail Barem. Mind bude první akcí, která do budoucna vždy nabídne stage dvě. Klub tak dostává další rozměr jak díky výběru z hudebních stylů, tak větší kapacitou. Další specialitou party Mind dále bude barevný laser Kvant s výkonem 800 miliwattů, což je na klub Retro Music Hall skutečný luxus. Využijte předprodeje za velmi výhodných 170 kč včetně poplatků v síti TICKETSTREAM, cestovních kanceláří ČEDOK a FIRO TOUR, knihkupectvích KANZELSBERGER a pokladně Retra. Cena vstupu na místě pak bude 200 kč do 23 hodin, a poté 250 kč.

Napsat názor do DISKUSE

 11.3.2008 Karel, Press

DJ Bon Finix společně s pořadatelskou skupinou In Music připravili na Velikonoční neděli speciální vydání Bonovy residentní noci s názvem Kick da Night. S touhle párty Bon Finix cestuje již víc jak jeden rok po českých a slovenských klubech, kde clubberům ve svých setech pravidelně servíruje to nejlepší z electro, house a trance music. U příležitosti prvních narozenin téhle párty pro vás Bon Finix a In Music vymysleli velikonoční výprask v klubu Retro Music Hall. Jako hosti vystoupí dvě hvězdy světového formátu, které patří mezi špičku současné tranceové scény. Prvním z nich je německý DJ a producent, člen projektu Cosmic Gate, který v současné době produkuje své tracky i jako solo DJ jménem Nic Chagall. Nic se svým solo vystoupením přijede do České Republiky úplně poprvé. Jako druhý host je neméně slavné jméno tranceové současnosti. Poprvé do Prahy a do naší republiky přijede holandský DJ, producent a showman, který při svých vystoupeních dokáže pobavit a uchvátit fanoušky tranceu nejen svým setem, ale také svým osobitým vystupováním za mix pultem. Tím jmenovaným není nikdo jiný než Ronald van Gelderen, který zazářil na letošní Trance Energy svým nezapomenutelným live vystoupením. Krom těchto speciálních hostů na akci Kick da Night Special vystoupí i česká nejoblíbenější trance DJka Laydee Jane, která svým nedávným vystoupením s Johanem Gielenem ukázala, že titul české trance královny jí bezesporu patří. Celou akci rozjede DJane Petra, kterou jistě všichni znáte jako moderátorku z českých televizí a rozhlasových stanic. Petra se vrhla i za gramce a své DJské umění vám předvede na párty Kick da Night Special v pražské Retro Music Hall.

Napsat názor do DISKUSE

 10.3.2008 Karel, Press

Představujeme vám nový CZ digital label FS Music Records, který jako svůj první oficiální release uvádí Ghostship Michaela C s remixem talentovaného Jean Luca. FS Music Records je nové perspektivní hudební vydavatelství z České republiky s vysokými ambicemi prosadit se v těžké světové konkurenci. Datum vzniku labelu se pojí se začátkem roku 2008. Hlavními hudebními styly, kterými se FS Music Records plánuje prezentovat jsou trance a progressive, doplněné kvalitními releasy i z jiných stylů elektronické hudby. Těšit se můžete na prověřená jména úspěšných producentů jako Eddie Sender nebo Buro, o úvodní release singlu Ghostship se postará přední český dj a producent Michael C (http://www.djmichaelc.com). Dalším cílem bude hledání a podpora nových producentských talentů, kteří budou zárukou kvalitní a především originální hudby. Všechny skladby vydané na labelu FS Music Records budou k dostání v celosvětové digitální distribuci. První release FS Music Records pod katalogvým číslem FSMR_001 obstaral přední český DJ a producent Michael C, track s názvem Ghostship obsahuje dvě verze - Original Mix a Jean Luc Remix.

Napsat názor do DISKUSE

 7.3.2008 Freezer, News

Počasí se nám nějak pobláznilo, jelikož dnes po ránu začalo sněžit. Zůstávám tedy dnes doma a říkám si, že než čumět na bednu, tak to pro vás radši udělám další ukázky. Dnes to budou, krom jiného, i dvě velké exkluzivity. První exkluzivita pochází z dílny Giuseppe Ottavianiho. Zatím ještě není jasné, jestli track vydá pod svým jménem, nebo použije nějaký pseudonym. Jasné ale je, že skladba se bude jmenovat No More Alone a je to pořádná euforická pecka, tak jak jsme zvyklý od Pepého. Další exkluzivitu pochází od rekordmana, co se tyče počtu použitých pseudonymů. M.I.K.E. totiž obnovil další ze svých klasických projektů The Gift. Výsledkem je nový singl Blue Lights a co k tomu dodat. Prostě tradiční Mikeovina, takže výborné :) Na releasu se bude nacházet ještě Fei Fei Remix a také progressivní Deep Invert Mix. S další ukázkou se podíváme do Švédska za Bjornem Akessonem, který nám předvádí jak vypadá perfektní modrá. Perfect Blue se už nějaký ten čtvrtek objevuje v Asotu, kde také zaslouženě vyhrál hlasování posluchačů Future Favourite. U typického Asot uplifitng soundu zůstaneme i v další ukázce. Nového remixu se totiž dočkala Anjunabeats klasika s názvem Volume 1. Už podle názvu je jasné, že to byl vůbec první release na tomto prestížním labelu, který je dnes zárukou kvality. Remixu se ujala dvojice projektů 7Skies a Static Blue a výsledek je na jedničku s hvězdičkou. Dokonce podle mého názoru překonali originál. V poslední ukázce trochu změníme styl. Nové album totiž vypustil do světa známý německý projekt Schiller, který má na svědomí producent Christopher von Deylen. Sehnsucht je v pořadí již páté album, respektive dvojalbum plné ambientních počinů. Do ukázky jsem vybral track Tired, který nazpívala zpěvačka Jael. Posluchačům kvalitního ambientu mohu album vřele doporučit.

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2008 Karel, Press

Tuto sobotu se v Roxy uskuteční další, již sedmé pokračování nepravidelného večírku Roxy promotion a Oxygen records - Vortex. Po progresivním mágovi Human Blue na akci dorazí další zvučné jméno švédské psytrance/progresivní scény - Anders Nilsson aka Andromeda (aka Chromosome), který se produkci kvalitní psy elektroniky věnuje více než sedm let, má za sebou 7 řadových alb a nesčetně tracků na kompilacích. Pravidelně vystupuje na všech zásadních evropských festivalech i jinde na všech pěti kontinentech, v ČR vystoupí poprvé. S hostem zahraje Nem z Oxygen records, Alex Droid ze Španělska a Tom Bombadil z Německa, který nahradí Tvho, který se bohužel nakonec nemůže Vortexu zúčastnit. Chillout zvukově vyplní Mitja s Bestou, videotripy obstará Mimo-TV a klub bude odekorován německou partou Sehstoerung. Vortex začíná v deset večer a kdo přijde před jedenáctou hodinou, platí o 70 korun méně za vstup. Vortex s Androemdou už tuto sobotu!

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2008 Karel, Press

E-Motion patří podle časopisu Xmag (#97) mezi nejdůležitější pravidelne tranceové eventy konané v České Republice - buďte tedy společně s 4 STRINGS - 7.3.2008 u toho s námi! V České republice je spousta dobrých akcí, ale něco jim do výjimečnosti chybí. To co jim chybí je ta úžasná a vyhlášená atmosféra, která panuje na party E-MOTION. V pátek opět nanovo propukne party, kde se atmosféra dá sotva krájet. Party ze které jezdí DJs nadšení a kde lidé kompletně odbourají zábrany a nechají se unášet tak nádhernou hudbou jakou trance je. A jaký bude lineup té březnové?

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2008 Karel, Press

Mimo hlavního hosta Seana Tyase se na premiéře trance party Mind v pátek 14.3. v pražském klubu Retro Music Hall představí také další zahraniční hvězda a to Manuel Le Saux. Znalcům trance music i toto jméno není třeba představovat, pokud by byl ale někdo kdo ho nezná, může si přečíst jeho životní příběh právě teď. Připomínáme, že na tuto akci byly již spuštěny předprodeje v síti Ticket Stream za velmi výhodnou cenu 170 kč včetně poplatků. Ital s francouzským jménem, který se kromě elektronické hudby velmi obstojně orientuje i v biologii, toť Manuel Le Saux. Pokud bychom pátrali po jeho DJských začátcích, museli bychom až do roku 1989, kdy se poprvé v životě postavil k mixpultu. Jak se dalo očekávat, hraní mu rychle přirostlo k srdci a již po roce tréninku začal pravidelně servírovat své sety návštěvníkům římského klubu Palladium, kde vydržel jako rezident celých deset let. Během této doby si v Itálii získal přízeň mnoha fanoušků a nabídky na hraní v předních klubech se jen hrnuly.

Napsat názor do DISKUSE

 5.3.2008 Binary, Review

Rumunský producent Petrisor Dima aka Anhken je nováčkem na trance / progressive scéně. Objevil ho Jono Grant z Above & Beyond, jehož zaujal Anhkenův první track First Division, který v nadcházejících dnech vyjde na labelu Anjunabeats, což je pro tohoto začínajícího producenta dozajista silný impulz, nastartovat kariéru pod patronátem tak prestižního labelu. Remixu pro First Division se zhostil projekt Planisphere mága L-Veeho, který nemívá na svědomí nic nekvalitního. Anhken pracuje i na remixech dalších tracků - vzal si do parády např. Tiëstovo Carpe Noctum nebo White Land Daana Bergmana. Ostatně, ukázky si můžete poslechnout na jeho myspace. Na Petrisorův electro / progressive sound jsou příznivé ohlasy mezi většinou světových djs a spolupráci mu již nabídly i labely Monster Tunes, kde se připravuje k vydání několik jeho remixů, či Enhanced, kde představí svůj nový projekt Fyrsta a track If Not Me, o remix se postará Mr. Pit. Na Real Music se chystá release desky Second Division pod vlastním jménem Petrisor Dima. Co se týká spolupráce Anhkena s jinými producenty, již se připravuje společné dílko s dalším nováčkem Allanem O'Marshallem. Anhkenovy tracky a remixy mají support od význačných djských jmen jako jsou Above & Beyond, Armin van Buuren a Tiësto. Představme si tedy jeho čerstvé EP, které spatřilo světlo světa v druhé polovině února na zbrusu novém sublabelu Monster Tunes - Monster Deep.

Napsat názor do DISKUSE

 4.3.2008 Karel, Press

Midnight Wind je pravidelná akce laděná převážně do stylů progressive/trance, která oslaví v Rožnově pod Radhoštěm již své třetí pokračování. Na minulých dílech se představili mimo jiné Martin Gredner a Michael C, tentokrát pořadatelé pozvali hosta ze sousedního Slovenska. Pozvání do rožnovského City Clubu přijal Eddie Sender, DJ a producent, jehož tracky do svých playlistů zařazují světové hvězdy jako například Armin van Buuren ve své radioshow A State of Trance .Rodák ze slovenské Senice patří mezi momentálně nejvyhledávanější talenty trancové scény . Stále žádanější je i jeho vlastní radiový pořad Transender na populárním internetovém rádiu AfterHours. Jeho vystoupení za ovládacím pultem patří mezi nejlepší zážitky jaké si může dychtivý posluchač odnést. Kombinace horkých novinek protkaných vlastní proudukcí s příměsí vícerodých prvků již uchvátilo publikum ve všech možných koutech starého kontinentu. Další hosté, duo Revolt & Deepress, chystají neopakovatelné zajímavé zpestření celého večera v podobě živého vystoupení Jakuba Stringse na housle během jejich setu. Lineup rozšíří ostravský DJ s bavičským uměním za mixem Marco Biary, dále mladý talent z Orlové Voy-tech a celou sestavu doplní rezidentní Zikii a Lukysh. Po celý večer se bude hudební linie vyvíjet od progressivu, přes uplifting až po tvrdší odvětví elektronické hudby jako je tech-trance či techno. Jednotliví účinkující budou vždy uvedeni intrem.

Napsat názor do DISKUSE

 3.3.2008 Karel, Press

Nový projekt týden značek označený PLAY 7 DAYS, Vám všem přinese každý měsíc novou značku, kterou se Vám pokusíme přiblížit po všech stránkách. A doufáme, že to bude mnohdy i zábava. Navíc se něčemu můžete mnohdy přiučit a vyhrát ceny v celkové hodnotě více jak 20 tis korun. První akce je od 3. do 8. března na značku Reloop. A jaká to bude další značka si budete muset počkat do dubna. A věřte, že budete koukat. Tak a nyní k tomu co nás čeká už od tohoto pondělí.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ