TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 29.3.2012 Karel, Press

64. díl se nese ve znamení pohodových tónů, které Vám zaručeně musí přinést perfektní prohřátou atmosféru blížícího se léta. Luigi Lusini tak v žádném případě nezklamal a připravil si pro nás nádherný půlhodinový mix sestavený z jeho nejčerstvější produkce, se kterou jste se stihli seznámit díky našim recenzím, a o které víme, že se Vám líbí. Věříme tedy, že si řádně užijete i tento mix. K němu se taktéž bude vázat i 90 minut té nejčerstvější trance produkce, která si za poslední dva týdny připravila novinky od jmen jako jsou Stoneface and Terminal, Sebastian Brandt, Oliver Smith a řada dalších. Proto se již těšte na nejčerstvější mix, v premiéře již tento pátek!

Napsat názor do DISKUSE

 28.3.2012 Karel, Press

Zajímá vás co je nového u Paul van Dyka, jak se připravovalo jeho nové album nebo na co se můžete těšit v rámci je aktuálního Evolution tour, které v červnu zavítá i do brněnské Kajot arény? Pak pokračujte směle dál ve čtení tohoto rozhovoru.

Napsat názor do DISKUSE

 27.3.2012 Karel, Press

Otázka se týká záznamu z vystoupení Paula van Dyka z brněnské Citadely v roce 2010. Vyhrát můžete VIP DELUXE za 2499,- s neomezeným kreditem na baru a nové album Evolution. Koukněte na video a odpovězte:

Napsat názor do DISKUSE

 23.3.2012 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix na irádiu Sensation Factory Vás bude provázet Pavel Molinek více známý jako BluEye. Tento 24letý producent žije v Ostravě a tvořením hudby se zabývá již od roku 2002. V posledních letech se mu daří vydávat své tracky oficiálně na labelech 4Beat Records, Nu Communicate Recordings, Mindlifting Records, Cloudland Music, D.Max Recordings, Undervise Records či Nile Tunes Recordings Pro Trance.cz In The Mix si BluEye připravil exkluzivní set sestavený z vlastních produkcí a remixů. Můžete ho slyšet již tento pátek 23.3.2012 od 19:00 hodin. Pouze na iRadiu Sensation Factory.

Napsat názor do DISKUSE

 22.3.2012 Karel, Press

Vizualizace NEW VISION STAGE Trancefusion

Přinášíme další vizualizace k akci Trancefusion, která se nezadržitelně blíží! Již jsme vám v minulých týdnech představili vizualizaci Pravého křídla s Illusion Stage. Dnes se můžete podívat, jak to bude vypadat ve Střední hale na NEW VISION STAGE. Tato stage bude opět podpořena obrovským světelným parkem, těmi nejvýkonnějšími lasery, LED panely a dalšími efekty.

Napsat názor do DISKUSE

 21.3.2012 Karel, Press

Brno bylo ve středoevropském měřítku vždy považováno za mekku obřích tanečních akcí, na kterých hráli a dodnes hrají světově nejproslulejší DJové. Jen za poslední rok se v moravské metropoli představili taková jména jako jsou Tiësto nebo aktuální jednička světové taneční scény - dle DJ mag top 100 - David Guetta!

Napsat názor do DISKUSE

 20.3.2012 Karel, Press

Brněnský DJ Elio, vlastním jménem Martin Tocháček, je známou postavou jak na poli české taneční scény tak ve světě designu. S jeho dekoracemi jste se mohli setkat například na VIP stage na listopadové Apokalypse, kterou skvěle oživil a zútulnil. V rámci červnové Citadely s Paul van Dykem na něj čeká nová výzva - udělat z Kajot arény klubové prostředí, ve kterém se budou všichni cítit příjemně a "ne-komeťácky". Už nyní víme, že se tohoto úkolu svědomitě a s elánem ujal a těšíme se, až dojde k samotné realizaci na místě. Elio má však i své čestné místo v line-upu, a proto si dnes v krátkosti představíme jeho DJskou kariéru.

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2012 Karel, Press

Burian & Burian: Spojuje nás obrovská láska k hudbě! Před Citadelou s Paul van Dykem jsme vyzpovídali československou dvojici Burian & Burian, čili Michaela a Roberta, která se premiérově představí právě 15. června v brněnské Kajot aréně. O jejich přístupu k hudbě, o spolupráci s élevy české popové scény nebo třeba o skupině Oceán se dočtete na následujících řádcích.

Napsat názor do DISKUSE

 18.3.2012 Karel, Press

I tento stav standartních vstupenek za 599,- má na svědomí producentská a dj legenda Paul van Dyk. A nebo je to jeho novým albem Evolution, které již před samotným uvedením na trh, zaznamenává ojedinělý úspěch. Vstupenky za 599,-, které nabízí exkluzivně síť Ticketportal, se blíží ke svému vyprodání. Následně bude cena vstupného zvýšena na 699,-. Vyprodání vstupenek odhadujeme na 10 - 15 dnů (možná dříve).

Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2012 Karel, Press

Trancefusion - Rozhovor s Richardem Durandem a možnost vyhrát osobní setkání s ním

Již za necelý měsíc vypukne v ČR největší trancová halová akce této sezóny - TRANCEFUSION. My jsme položili pár dotazů holandskému pohodáři a zároveň autorovi historicky první hymny tohoto eventu. Ahoj Richarde, díky moc, že sis udělal čas pro rozhovor s Trancefusion fans! :-) Bez problému, na svý opravdový fanoušky si vždycky rád udělám čas. :-)

Napsat názor do DISKUSE

 14.3.2012 Karel, Press

V sobotu 24. března Vás zveme na další pokračování klubovky Deep Inside, která se bude opět konat v povedeném a příjemném music baru BPM, kde je na prvním místě hudba a jenž se nachází kousek od Prahy - v centru Kladna, Poděbradově ulici 550. Potkáme se zde poprvé v roce 2012 a DJ MCB, který ve spolupráci s BPM music barem pro Vás akci připravuje, je potěšen, že tentokrát přijal pozvání zkušený pražský DJ, matador domácí scény a rezident úspěšné párty Creative - DJ Nkyp, který se za více než jedno desetiletí stal uznávanou persónou na poli domácí elektronické scény a jehož vystoupení mají vždy příběh a duši. Vlastním jménem Martin Soukup se poprvé postavil za gramofony v roce 1995, co by první DJ hrající v Brně na gramofony. Mezi jeho největší úspěchy patří hraní na legendární Love Parade, vystoupení ve Španělsku, Bělehradě, na Srí Lance či v Thajsku. Byl rezidentem promo párty k filmu Acid House v pražské Roxy. Jako většina DJ´s jsou jeho začátky spojené s houseovými rytmy, postupem času se oddává energičtějšímu a dynamičtějšímu technu a jeho klidnější odnoži - minimalu a také electru.

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2012 Karel, Press

Otázka se týká druhého uvolněného tracku z nového alba Evolution, Eternity. Koukněte na oficiální video ke skladbě a vypozorujte - V kolikáté minutě se ve videu poprvé objeví Paul van Dyk?

Napsat názor do DISKUSE

 13.3.2012 Karel, Press

Trance Euforia v březnu v klubu Popcore, lineup

A je to tu! Další pokračování klubového večera pod výstižným názvem Trance Euforia. Tento mejdánek se tentokrát neuskuteční v na obvyklém místě, ale v klubu POPcore, bratrský klub klubu Touster. Jako Headliner večera se představí, světu a hlavně československému publiku, známý šílený pařmen za mixákem, ReOrder. Právě dokončil několik svých nových tracků, takže právě VY můžete být prvními, kteří tyto tracky uslyší poprvé a vychutnají si je u nějakého dobrého drinku LIVE!. Nové jméno večera, ovšem českému publiku dobře známý dj Trent, Vás naladí na rytmy progressive trancu. Jediný zástupce hard trancu v ČR, Revolt, Vás dorazí něčím ostřejším, takže stačí jen doufat a doufat, jestli opravdu :. A co takhle si dát pořádnou dávku upliftig trancu v podání dj Boxiho?! Určitě si pro Vás připraví to nejlepší. Ti, co pravidelně poslouchají radio show pod názvem Sound Of Revolution se mohu Těšit na dj Rossignola live in da mix.

Napsat názor do DISKUSE

 12.3.2012 Karel, Press

DJ Beatnut pochází napůl z Berlína a napůl z ukrajinského města Oděsa. V jeho krvi se tudíž mísí perfekcionistický smysl pro Djing a slovanská nespoutanost, díky které mají jeho sety jedinečný náboj. Ke svému hraní používá zásadně gramofony, což pouze dokazuje jeho lásku k tradičnímu DJskému řemeslu, které si díky neskutečné píli takřka dokonale osvojil. Právem byl proto v roce 2006 zvolen vítězem soutěže Corona German DJ Champion a vícemistrem v klání Corona World DJ Championship. Tento titul se stal zásadním mezníkem jeho kariéry a otevřel mu dveře do celého světa. Není proto divu, že ke dnešnímu dni má odehráno přes 200 vystoupení v mnoha zemích a ročně odehraje na 150 setů jak v Německu tak za v zahraničí. V roce 2011 dokonce namíchal speciální set pro vyhlášenou radiovou show rádia Ministry of Sound!

Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2012 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix na irádiu Sensation Factory Vás bude provázet Jaroslav Boxan více známý jako DJ Boxi. Tento divoký učitel německého jazyka a tělesné výchovy je jeden ze základních pilířů DJského osazenstva královéhradeckého klubu Event music bar. Svou hudební pouť začal v Country Clubu Lucie, kde po dobu 4 let organizoval studenty oblíbené dýchánky plné pohody, úsměvu i energie. Na těchto akcích poprvé usedl za mixážní pult, kde reprodukoval snad všechny možné hudební styly. Profesionálnímu DJingu se věnuje od roku 2006 a mezi jeho nejoblíbenější styl patří uplifting trance.(euforický trance). Jeho energické sety jsou doprovázeny nezaměnitelnou komunikací s publikem, která rozjaří i toho nejsmutnějšího klubera. V jeho setech dominují producenti jako jsou Sean Tyas, Simon Patterson, Arctic Moon, John O'Callaghan, Alex M.O.R.P.H., Sebastian Brandt, Will Atkinson, Darren Porter, Dimension a další.

Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2012 Karel, Press

Jediný Trancefusion warmup event v Praze

Datum 14.4.2012 už mají všichni fanoušci elektronické taneční hudby zapsané červeným písmem ve svých diářích. Prahu totiž čeká uragán, který nemá v historii českých halových tanečních párty obdoby - Trancefusion. Na tak obří akci je ale třeba se náležitě připravit a rozehřát. Přesně proto je tu pro Vás jediný pražský Trancefusion Warm Up v Atelier Clubu s programem přesně takovým, aby dělal svému většímu předobrazu náležitou čest. Mark Eteson asi nepotřebuje být tranceovému publiku sáhodlouze představován. Tento celosvětový resident značky Godskitchen je známý především pro svá skvělá četná vystoupení na UK Global Gathering, Street Parade ve Švýcarsku, Open Air festivalech v Rusku až po futuristické superkluby v Šanghaji. Markovy skladby "Atlantic", "Cherry Whip" a "The Hymn" se staly okamžitými hity a získaly Markovi podporu legend, jako jsou Paul Van Dyk nebo Judge Jules. Jejich komentáře na Markovu adresu mluví za vše:

Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2012 Karel, Press

Již za tři měsíce zavítá Paul van Dyk v rámci svého turné k novému albu Evolution do brněnské Kajot arény, a proto je na místě, abychom vám tuto DJskou celebritu v krátkosti představili. Respektive původní záměr byl představit vám Paul van Dyka jen v krátkosti, ale brzy jsme zjistili, že je to prakticky nemožný úkol, protože jeho kariéra je velmi pestrá plejáda úspěchů a splněných snů, o kterých se nedá napsat prostá rešerše. Ostatně posuďte sami. Nominace na cenu Grammy, každoroční umístění mezi nejlepšími DJs světa dle většiny žebříčků a dvojnásobný světový DJ číslo 1 dle ankety DJ Magu "Top 100 DJs poll". Není mnoho světových stálic, které by pracovaly tak tvrdě a držely se mezi nejlepšími stejně dlouho jako Paul van Dyk, který vyprodává haly a zásadní festivaly na všech obydlených kontinentech. Pokud máte rádi čísla, tak vězte, že má na svém kontě více než 3 miliony prodaných desek a každý rok obletí ve svém tryskáči planetu Zemi takřka 16x dokola!

Napsat názor do DISKUSE

 6.3.2012 Karel, Press

DJ Beatnut pochází z Berlína a své místo v line-upu Citadely dostal především díky svým DJským schopnostem, za které byl v roce 2006 oceněn prvním místem v klání Corona German DJ Champion. Svou roli favorita potvrdil ve stejném roce i v soutěži Corona World DJ Championship, ve které umístil na druhém místě. Během svých setů vás provede vodami progresivního i baleárského housu a zabrousí také do okrajových vod electra a urban disca. Tuto originální a směsici stylů servírovanou brilatním způsobem, prezentoval již ve více než 200 klubech po celém světě a není divu, že ročně odehraje v průměru více jak 150 vystoupení. Inspiraci čerpá od světových jmen jako jsou Afrojack, Laidback Luke, Martin Solveig, Deadmau5 nebo třeba Axwell.

Napsat názor do DISKUSE

 5.3.2012 Karel, Press

Velkoplošné LED obrazovky se již pomalu i v Čechách objevují v klubech, music barech a na diskotékách. Asi každý je zná z koncertů a festivalů, kde díky své velikosti přiblíží atraktivní scénu, známou DJ hvězdu nebo kapelu, na kterou jste přišli. V klubech a na diskotékách mají LED obrazovky dvě základní využití. Designové a informační. V interiéru se LED obrazovka může umístit jak na stropě, na zdi za zády DJe, na DJském pultu, na stěnách, okolo sloupů tedy kdekoliv uvnitř a to jako designovka, s perfektní možností zobrazování informací třeba s tím, kdo hraje za DJe, kdo bude hrát po něm, za kolik je panák vodky s Redbullem a jaký je program třeba na příští víkend. Kromě toho si na této velkoplošné obrazovce, třeba až o velikosti 12x5 metrů můžete pouštět TV přenos fotbalu, hokeje, OH, MS, ME, webové stránky, filmy, TV, video klipy, facebookový profil či cokoliv jiného. Velikost a tvary LED obrazovky nejsou ničím omezeny.

Napsat názor do DISKUSE

 5.3.2012 Karel, Press

V pátek 23. března se uskuteční v brněnském 7.nebi jedna z žádaných klubovek u nás, Impress, kterou zná mnoho clubberů především z pražské Meccy nebo Bílýho Kamene na české Ibize - Máchově jezeře. Headliner jarního nabitého Impressu bude holandský dj a producent, Setrise, který mimo jiné vystoupí letos na A State Of Trance 550! Setrise aka Melle Bakker je novou taneční senzací. Jeho produkci často podporují Tiesto, Armin Van Buuren nebo třeba i Benny Benassi, který ho požádal o remixování klasiky 'Satisfaction', předělávku, kterou pak Paul Van Dyk hrál několik měsíců. Loni byl jeho remix legendárního 'Kernkraft 400' jedním z největších tracků a velmi si ho oblíbil a hrál právě Armin Van Buuren. Toto léto Armin Van Buuren požádal Mella, jestli by si nezahrál s ním, s Ferry Corstenem a Markusem Schulzem na Electronic Family v Amsterdamu. Setrise předvedl svůj vyspělý sound po celé Evropě, ať už jako headliner nebo při hraní na velkých akcích. Ve svých dvaceti letech jeho produkci hrála snad všechna rádia a houseoví nebo tranceoví DJs na světě. Jelikož na něj pěje chválu i Mixmag, věříme, že od tohoto nizozemského mladíka můžeme ještě hodně očekávat.

Napsat názor do DISKUSE

 4.3.2012 Karel, Press

Paul van Dyk sice tráví většinu roku buď ve vyprodaných halách nebo na palubě svého tryskáče, ale i když je ve svém rodném městě - v Berlíně - nezapomíná na své fanoušky po celém světě, kterých má jen na oficiálním Facebookovém profilu přes 2 milióny. Každý týden k nim promlouvá na radiových vlnách ve svých pořadech "Paul van Dyk's VONYC Sessions" a "Soundgarden" a vzhledem k tomu, že žijeme v éře digitálních technologií, není nic jednoduššího než naladit si van Dykův stream i z pohodlí vašeho domova a zkrátit si tak čekání na 15. června, kdy se představí v brněnské Kajot aréně! Jak na to? Možností je hned několik.

Napsat názor do DISKUSE

 2.3.2012 Karel, Press

Trance Euforia v březnu v klubu Popcore

A je to tu! Další pokračování klubového večera pod výstižným názvem Trance Euforia. Tento mejdánek se tentokrát neuskuteční v na obvyklém místě, ale v klubu POPcore, bratrský klub klubu Touster. Jako Headliner večera se představí, světu a hlavně československému publiku, známý šílený pařmen za mixákem, ReOrder. Právě dokončil několik svých nových tracků, takže právě VY můžete být prvními, kteří tyto tracky uslyší poprvé a vychutnají si je u nějakého dobrého drinku LIVE!. Nové jméno večera, ovšem českému publiku dobře známý dj Trent, Vás naladí na rytmy progressive trancu. Jediný zástupce hard trancu v ČR, Revolt, Vás dorazí něčím ostřejším, takže stačí jen doufat a doufat, jestli opravdu :. A co takhle si dát pořádnou dávku upliftig trancu v podání dj Boxiho?! Určitě si pro Vás připraví to nejlepší. Ti, co pravidelně poslouchají radio show pod názvem Sound Of Revolution se mohu Těšit na dj Rossignola live in da mix.

Napsat názor do DISKUSE

 1.3.2012 Karel, Press

Trancefusion - Vizualizace Pravého křídla

Do vypuknutí první velké halovky roku 2012 zbývá 1,5 měsíce a my vám přinášíme první z vizualizací prostorů Průmyslového Paláce, jak to zde bude vypadat na TRANCEFUSION dne 14. dubna! Jako první vám nabízíme vizualizace pravého křídla, kde bude umístěna ILUSION STAGE. Na této stage se můžete těšit na spousty technických vychytávek, zejména pak video mapping, obrovský světelný park, mnoho výkonných laserů a velkolepou show! Zajímavé bude i vyřešení světelného parku nad parketem v podobě dvou velkých krychlí zavěšených od stropu, v nichž budou zapuštěny desítky světel. Součástí celého prostoru budou také rozsáhlé bary, velký koktejlový bar, VIP terasy, pokladny na tokeny apod. Již v příštích dnech se můžete těšit na vizualizace střední haly, kde bude umístěna NEW VISION STAGE, která bude pojata naopak futuristicky a naprosto odlišně od Ilusion stage.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ