TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.6.2001 Karel, News

Protože včera skončila škola a začaly prázdniny, rozhodl jsem se ukončit kvíz již nyní. Výhercům na prvních 3 místech gratuluji, o cenách se již brzy dozvíte .)

Výherci:
pozice
nick
bodů
1.
SpaZe
19
2.
sonoluca (K-Seezer)
10
3.
Marosh
9

 27.6.2001 Karel, News
Před časem jsme psali o připravovaném singlu Kai Tracida. Singl "Too many times" vyšel 18. června, jak jinak než u labelu Tracid Traxxx. Na vinylu najdete "Energy mix" a hutný "Warmduscher remix". O víkendu proběhla na VIVA TV v pořadu Club Rotation světová premiéra videoklipu, který je mimochodem hodně povedený ( protože je zaměřený proti drogám :)).
I samotný singl je pěkný, moc se mi tam líbí ty hlášky, např. "Too many times, you've made a mistake, too many times, yout put your life to the test". Kai Tracid patří k těm lepším z německých trance producentů, o tom podle mě není pochyb.

 26.6.2001 Karel, Press
Dnes přišla od agentury zastupující Laurenta Garniera potvrzená zpráva s lékařským potvrzením ( náhled TADY ), kde stojí že jedna z hlavních hvězd festivalu Open Air Field, Laurent Garnier nepřijede díky zdravotním problémům. Laurent trpí zánětem a infekcí ucha a má zakázáno létat letadlem a používat sluchátka. Tímto onemocněním již v minulosti Laurent jednou trpěl a bohužel se mu to vrátilo zpět v čas jeho vystoupení v České Republice a mimo jiné ze stejných důvodů zrušil i účast na letošním festivalu Sonar v Barceloně. Přejme mu tedy brzké uzdravení a snad tato skutečnost neodláká veřejnost od účasti na jinak bohatě obsazeném festivalu.

 26.6.2001 Karel, News
Až do dnešního dne jsme pro měření návštěvnosti trance.cz používali službu navrcholu.cz. Změna je ale život a tak ode dneška používáme službu Mytrix, která je podle nás o něco dokonalejší. Pokud Vás zajímá, jak si trance.cz vede, není nic jednoduššího než kliknout na kartě Trance.cz na položku Statistika.

 26.6.2001 Karel, Press
V dnešní dodávce obchodu s vinyly www.umerkura.cz můžete najít několik velmi zajímavých desek. K dostání je opět kompilace Give em enough dope, kterou sestavuje G. Stapleton ve spolupráci s labelem Wall of Sound. Na ní můžete najít takové umělce jako Kruder and Dorfmeister (bude hrát na LPC) či DJ Food.
Dalšími zajímavými deskami jsou: album Gymnastics od Regise, Balance od Surgeon či singl Jaguar od DJ Rolanda z UR s remixy Jeffa Millse.
Dále si můžete objednat kompilaci Renegade Hardware - Aftermath - essential rewindz v 7LP boxu. Z klasických hitů je k sehnání Stardust - Music sounds..., Ian Poley - Enlite Juice.
Zajímavou kompilací je jistě Fuse presents DJ Hell, kde můžete na třech deskách poznat vývoj house a techno
music včetně nějvětších hitů jako Phuture - Rise from your grave, Speedy J - Evolution či Donna Summer - I feel love v remixu Patrick Cowleye.
Skutečnou lahůdkou je dvojdeska Portishead - Roseland NYC LIVE.

Náš obchod můžete najít i tento pátek na Open Air field na Proboštských jezerech. K dispozici budou gramofony a mnoho desek pro Váš výběr.

 24.6.2001 Karel, News
TOP 10
01. Bel Amour ( Bel Amour [Mixes])
02. Eddy Grant ( Electric Avenue 2001 )
03. Daft Punk ( Digital love )
04. DJ Scot Project ( O (Overdrive))
05. Phats & Small ( This time around )
06. 2raumwohnung ( Nimm Mich Mit / Wir Trafen... [Mixes]
07. Phil Fuldner Works 2 ( Miami Pop )
08. VooDoo & Serano ( Slide To The Vibe / This Is Acid )
09. The Disco Boys Feat. RB ( Born To Be Alive )
10. Milk Inc. ( Livin' A Lie / Land Of The Living )

 22.6.2001 Karel, News
Poslední zprávy na stránkách německého projektu Future Breeze (www.futurebreeze.de) říkají, že nový singl s názvem "Temple of dreams" vyjde na počátku července. Osobně jsem celkem zvědavý, protože předchozí singly "Mind in motion" a "Smile" mě příliš nezaujaly, kromě povedených remixů od Van Bellena nebo Marc Et Clauda.
Stránky Future Breeze doporučuji navštívit, najdete zde například ukázky z videoklipů, kompletní diskografii, fotogalerii, je to vcelku povedená stránka, takže když ji navštívíte, určitě neprohloupíte ..

 22.6.2001 Karel, News
Na hodně zajímavou věc jsem narazil na webu dua Blank & Jones (www.blankandjones.de). Každý kdo chce, má možnost vytvořit remix k aktuálnímu singlu "Dj's, fans & freaks". Každý všední den bude na webu zveřejněn jeden mix ve formátu real audio a o tom, jaký remix nakonec vyhraje, rozhodneme my, uživatelé internetu jednoduchým hlasováním. A cena pro vítěze ? Opravdu velmi zajímavá. Nejlepší remix totiž bude na dalším singlu Blank & Jones ! Uzávěrka soutěže je 1.srpna 2001, takže nějaký čas na to vytvořit ten nej remix ještě je.
Podrobné informace a pravidla k soutěži najdete TADY.

 22.6.2001 Karel, News
Fungují, ale stejně je asi přesunu někam jinam, uvidíme. Jinak, pokud to nevíte, pokud máte Windows media player 7.0, dají se ukázky změnou nastavení v Preferencích poslouchat jakoby "streamovaně", tj. že kliknete na ukázku a ona se vám začne rovnou přehrávat, přičemž se ukládá do Temporary internet files. Nemusíte tedy nutně stahovat celou ukázku nejdříve na disk a až poté ji poslouchat.

 21.6.2001 Karel, News
Finální line-up na party LPC Open Air Field, která proběhne příští pátek, najdete TADY.

 21.6.2001 Karel, News
Už několik dní nejdou stahovat a poslouchat ukázky, které jsou uloženy na serveru www.samuel.cz. Doufám, že tento server opět brzo pojede, jinak je budu muset přesunout někam jinam.

 20.6.2001 Karel, Review
S velkou radostí píši recenzi na toto album a to hned z několika důvodů. Jednak jde o 2CD plné holandského tranceu a progressive tranceu a jednak mi jej zaslal sám DJ Misja Helsloot, který celé 2CD namixoval. A je tu ještě jedna věc, díky které mám chuť do psaní, a sice že jsem již delší dobu nic nerecenzoval .)
Pořadové číslo této kompilace je 11, což znamená, že předchozích 10 dílů mi jaksi uniklo (stejně jako spousta další skvělé muziky). Kompilaci namixoval, jak už jsem zmiňoval, DJ Misja Helsloot, o kterém jste si mohli před pár dny tady na trance.cz přečíst krátký článek. Ještě než jsem si CD pustil, hodně, ale opravdu hodně mě zaujal obal CD, který je opravdu povedený. Krásní tygříci, umělohmotný obal zabarvený do oranžovo-žluté, tomu říkám letní grafika! Více zde >>

 18.6.2001 Karel, Report
Včera večer jsme se vrátili z akce Mysteryland ( odhadem 30 000 lidí ), která se uskutečnila o tomto víkendu v holandském zábavním parku Six Flags. Jaké to bylo, co se nám líbilo a co ne, najdete v našem reportu. Více zde >>
Fotky z Mysteryland 2001 najdete TADY.

 18.6.2001 Karel, News

 18.6.2001 Karel, Press
Danny HOWELLS, který vystoupí na festivalu OPEN AIR FIELD v červeném progressive house/trance stanu právě vydává již třetí pokračování své mixované kompilace "Nocturnal Frequencies 3", plné precizních mixů a temné, náladové atmosféry. Dále britská dvojice CIRCULATION, kteří vystoupí na hlavním pódiu a jsou jedni z nejvíce očekávaných projektů právě vydávají na renomované značce HOOJ nový 12" vinyl "Turquoise" s vynikajícím elektro-breakovým remixem od Gervase Cookea aka BLIM. No a aby to nebylo málo tak Chris COCO, který pro změnu vystoupí na Chill Zone pódiu namixoval jedno hodně klidné a příjemné album pro britský prestižní časopis MUZIK a otevřel ho zbrusu novým trackem od BENT. Chris COCO dále vydává druhý díl mixované kompilace "Solar Spectrums 2" na značce Obsessive a v září chystá vydání svého vlastního materiálu s názvem "Next Wave" u značky Distinctive.
Více informací o interpretech, kteří vystoupí 29.června na festivalu OPEN AIR FIELD najdete na adrese www.openairfield.com, kde navíc probíhá soutěž o volné vstupy, trička, CDs a vinyl E.C.A.

 15.6.2001 Karel, News
Původně jsem chtěl dneska zveřejnit jednu pěknou recenzi, ale nechám si ji až na příští týden, protože jak je vidět z titulku tohoto článku, odjíždíme na Mysteryland aaa ). Tak se tady mějte pěkně, nezlobte a tak ... Na viděnou v pondělí nebo tak nějak :)

 14.6.2001 Karel, Press
Známý pražský klub Spiral club dnes slaví své první narozeniny, takže za trance.cz přejeme vše nejlepší !.) Součástí narozenin je party, kterou byste si neměli nechat ujít.
Thu 14.06.2001 @ Spiral club, Praha
DJs: Electromajk, Chris Sadler, Prochy, Jerry, Mysh, Holmi, Trisco
Details: videoprojekce, dance performance, 3D decoration, UV decoration
21-06 hod


 13.6.2001 Karel, News
Poslední Music kvíz před vyhlášením konečných výsledků za první pololetí začne 29.6.2001. To znamená, že ve hře je celkem ještě 8 bodů, což je celkem hodně a pořadí se může kromě prvního místa klidně změnit. Na vítěze a pravděpodobně i na druhé a třetí místo čeká cena ve formě CD, takže je to jen na vás, jestli vám to za tu námahu stojí ..

 12.6.2001 Karel, News
Již v sobotu se uskuteční v Holandsku akce Mysteryland 2001, které se zúčastním i já jako zástupce serveru trance.cz :). V těchto dnech spustili organizátoři na této adrese speciální sekci, ve které najdete fotky přímo z místa akce, kde jak je vidět, jsou přípravy již v plném proudu. Zejména ty horské dráhy na pozadí a ten stříbrný stan s šesti vrcholy jsou pěkné.
S Mysteryland bohužel souvisí ještě jedna věc, a sice, že v průběhu akce nebude možno fotografovat, ani natáčet záznam videokamerou. A to ani v našem případě, kdy jsme akreditováni jako novináři. Je to škoda, protože není nad to nafotit si vlastní fotky. Nedá se však nic dělat a budeme se muset spokojit s fotkami, které se objeví na oficiálním webu akce. A až budu psát reportáž z Mysteryland ( jestli se v pořádku vrátíme ), tak jim z webu nějaké fotky ukradnu a bude to ... .)
P.S. Jsem zvědavý, jestli něco podobného nastane někdy i u nás, protože teď je to fakt hrůza, fotit si může úplně každý a to asi také není v pořádku, někdy mi je těch dj's trochu líto .. .)

 12.6.2001 Myclick, Review
Nottingham platí ve světě muziky za dost slušnou zásobárnu hudebními talenty. Není tedy divu, že se v poslední době mluví o dalším zástupci z této líhně. Projekt Bent tu vznikl v roce 1997 a dali ho dohromady Simon Mills a Neil Tolliday, přezdívaný také "Nail":-). Před dvěma lety se celkem bez potíží zapsali posluchačům skladbami I Love My Man a Always In My Heart. Kritika je začala přirovnávat k britským The Air, k druhým Groove Armada nebo k čím dál romantičtějšímu Mobymu. Jisté je, že jejich hudba je to nejnádhernější co vás může ve vašem životě potkat. Více zde >>

 11.6.2001 Karel, News
Mass Effect je belgický projekt a to může znamenat jediné a sice, že ho nevytvořil nikdo jiný než "slavný" M.I.K.E. (Push). Aktuální singl se jmenuje "Alphascan", v Belgii tahle deska vyšla už před několika týdny, ovšem v Německu vychází právě dnes. Desku hledejte u labelu Overdose, kde vydává DJ Scot, DJ Wag, Arome a další.
A právě mix od "Arome" najdete na tomto německém vydání. Myslím, že kombinace belgického M.I.K.E. a hodně dobrého německého labelu Overdose rozhodně musí stát za to !

 10.6.2001 Karel, News
TOP 10
01. Faithless ( We come 1 ) [Mixes]
02. DJ Scot Project ( O (Overdrive))
03. Bel Amour ( Bel Amour [Mixes])
04. Eddy Grant ( Electric Avenue 2001 )
05. VooDoo & Serano ( Slide To The Vibe / This Is Acid )
06. Tukan ( Light A Rainbow [Mixes])
07. Schwarze Puppen ( Schwarze Puppen )
08. Boris Dlugosch Feat. Roisin Murphy ( Never Enough )
09. Milk Inc. ( Livin' in lie )
10. Bob Sinclair ( Ich Rocke [Mixes])

 8.6.2001 Karel, News
Německý Dj Mirko Milano slaví v těchto týdnech velký úspěch se singlem "Stopp & Go". Tento song, který hrál mj. i ATB v únoru na Trance Energy, se do hitparád dostal až v květnu a třeba v DDC se umístil na třetím místě. Mirko Milano není jen tak nějaký obyčejný dj, vždyť za svoji kariéru vytvořil přes 30 remixů a 20 vlastních skladeb. Spolupracuje zejména s DJ Arne L II, ale i s dalšími umělci jako jsou např. Gary D. nebo Edlim.
"Stopp & Go" je syrová nekompromisní skoro až techno skladba s celkem "podivnou" melodií. Právě ta "podivná" melodie je ale natolik originální, že přinesla Mirkovi velký úspěch. K této skladbě vyšlo i několik povedených remixů, např. od Thomas P. Heckmanna ( Silent Breed ). Kromě skládání a remixování Mirko Milano samozřejmě stíhá i dj-jovat, zahrál si v zemích jako Dánsko, Anglie, Španělsko nebo Švýcarsko.
P.S. 16.6. se Mirko Milano objeví v natáčení pořadu Club Rotation (to budeme zrovna na Mysteryland :)), takže ho budete moci spatřit na vlastní oči ..

 8.6.2001 Karel, Press
Na letošním ročníku festivalu Open Air Field vystoupí mimo jiné jako hlavní hvězda britská skupina THE ORB, jedna z nejprogresivnějších kapel
posledního desetiletí. Dlouho se nevědělo v jakém že to vlastně přijedou složení neboť po vydání jejich desky "Orblivion" kapelu natrvalo opustil Andy Hughes, který například doprovázel Alexe Patersona v roce 1998 na skvělém festivalu Jelení Příkop. DR Alex Peterson je otcem celého projektu a zároveň jediným stálým členem kapely od roku 1988 a v poslední době stále více spolupracoval s německým producentem Thomasem Fehlmannem a Simonem Phillipsem, se kterými natočil i letošní poslední album Cydonia. Zde je tedy konečná podoba THE ORB při živých vystoupeních: ALEX PATERSON, SIMON PHILLIPS & JOHN ROOME.
Fandové Alexe Patersona si mohou "zazvukařit" na stránkách jeho labelu www.badorb.com a poslechnout si projekty které zde vydává a podporuje. Hodně zajímavé zvuky a grafika. Oficiální stránky The Orb na www.theorb.com.
Další info: www.lighthouse.cz

 7.6.2001 Karel, News
Na prvním místě naší hitparády je skladba "Labyrinth" od umělce jménem Moogwai, proto určitě uvítáte pár informací o tomto hodně dobrém dj-ji. Není tomu tak dávno, co jsem si myslel, že Moogwai a Moguai je jedna a tatáž osoba. Divné mi to začalo být tehdy, kdy jsem se dostal k více skladbám od Moogwai. Ihned jsem začal mít podezření, že Moogwai nebude ten německý Moguai z Kosmo Records, protože ten skládá přeci jen trochu odlišnou dance hudbu.
Moc informací o Moogwai jsem nenašel ( zřejmě nemá vlastní homepage zatím ), ale i to málo co jsem objevil je celkem zajímavé. Moogwai není Angličan, jak jsem si myslel, ale je ze Švýcarska a kromě přezdívky Moogwai je známý rovněž pod jménem Chab ( vlastním jménem Francois Chabolis ). Vlastní malý label Imago a hned jeho první singl "A night out" se objevil na kompilaci Paul Oakenfolda "Essential Millennium". Následovaly další úspěšné singly jako "Keo" a "Viola". Svoje desky vydává Moogwai u labelu Platipus a v současnosti pracuje na svém debutovém albu, které by již brzy mělo vyjít.
Aktuální singl "Labyrinth", o kterém jsem mluvil na začátku, obsahuje remixy od Vicious Circles a Oliver Kleina a ukázku si můžete poslechnout ZDE.

 6.6.2001 Karel, News

V sekci Odkazy najdete několik nových odkazů, mj. např. na stránky projektů a dj's jako jsou Dune, Dr.Motte, Mario Lopez, nebo Black Hole Recordings.


 6.6.2001 Karel, News

Snad to nedopadne tak, že se z trance.cz stane server audio ukázek, nicméně teď mně vytváření ukázek hodně baví, takže si užijte dalších 5 písniček.
Všechny ukázky a další info najdete v sekci ehm Ukázky .)

Moogwai - Labyrinth
Hi-Gate - Gonna work it out
Jimmy Goldsmith - Horizon'
Abuse - Java
Joy Kitikonti - Joyenergizer

 5.6.2001 Karel, News

Asi jste si všimli, že sekce Ukázky byla po několik měsíců takřka mrtvá a žádné nové ukázky se neobjevovaly. To by se nyní mělo změnit, protože mým záměrem je přinášet pokud možno každý den 3-5 aktuálních audio ukázek toho, co považuji za trance a progresivní hudbu budoucnosti :) Ukázky budou tedy především o tranceu, ale zdaleka nejenom o něm, ostatně posuďte sami, prvních 10 ukázek je již hotovo, takže přeji příjemný poslech ..


 4.6.2001 Karel, News
TOP 10
01. Faithless ( We come 1 ) [Mixes]
02. DJ Scot Project ( O (Overdrive))
03. Bel Amour ( Bel Amour [Mixes])
04. Tukan ( Light A Rainbow [Mixes])
05. Bob Sinclair ( Ich Rocke [Mixes])
06. Sergio Ercolino ( Out there )
07. Schwarze Puppen ( Schwarze Puppen )
08. Kluster Feat. Ron Carroll ( My Love [Mixes])
09. Fatboy Slim ( Star 69 )
10. Boris Dlugosch Feat. Roisin Murphy ( Never Enough )

 2.6.2001 Karel, News

Brněnský Dj ESWL si pro vás připravil skoro 50-minutový set v mp3, který je plný samého pohodového tranceu a na to, že jde o set namíchaný z CD přehrávačů a ne z vinylů, se jedná o hodně povedený set a já sám jsem byl hodně překvapen tím, že i z CD se dá v pohodě mixovat.
Set je ke stažení zde >>8.10. 14:10
Video-recenze novinek (Freezer)
6.10. 5:33
Aly & Fila presents FSOE
5.10. 23:28
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

9.10. 20:41
OUT! [Trance All-Stars Records] Logical Disparity - Falling, Fading
9.10. 20:35
OUT! [TAR#138] Gain - Free
9.10. 20:28
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Run To Your Rescue
8.10. 18:08
Markus Schulz & Alina Eremia - You Light Up The Night
8.10. 17:54
Solarstone - Sky

15.10. 20:17
Christina Novelli - Beautiful Life (Official Video)
14.10. 19:49
Bodo Kaiser & Ron van den Beuken feat. Kim Kiona - Walk On My Own (Official Video)
9.10. 19:01
Denis Kenzo & Sveta B. - Reasons Cry (Official Video)
9.10. 18:02
tranzLift - Back in Memories (Promo Video)
7.10. 22:11
Lostly - Concrete Dreams (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ