TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 29.6.2007 Karel, Press

Tuhle sobotu se v pražském klubu Touster uskuteční ďábelská klubová party Heůlium nejen se zajmavým line-upem, ale i zajmavým podtextem. Půjde o velkou oslavu nejen Drobexových narozenin, ale i o oslavu příchodu prázdnin a letní sezony tak i o oslavu konce školního roku. Nemáte li v sobotu co dělat, tahle akce je pro vás jak dělaná. Ahoj lidi, pokud nemáte tuhle sobotu kde kalit, chci vás pozvat do pražskýho klubu Touster (Sokolovská 152 / www.touster.cz) na akci s názvem Hellium, která je mimo jiný i takovou malou i velkou narozeninovou oslavou mé maličkosti. Bude se hodně pít a hodně tančit. K tanci své zvukové nosiče roztočí kamarádi a přátelé DJs, kteří přijali mé pozvání. Jmenovitě to jsou vždy pozitivně naladěný čecho-kypřan Bon Finix, spoluzakladatel a resident extra večírku Plastique DJ Vectif, jihočeská současná DJská jednička Efendy, a tuto trojici exklusivních hostů doplní DJs, o kterých jste slyšeli možná jen někteří, ale v budoucnu o nich uslyšíte v nějakých souvislostech určitě všichni. Jsou to mladé naděje současné taneční scény nejen v ČR. DJs: Zelden, Mark Airman, Zooropa a pokud to stihne tak i Drastics.

Napsat názor do DISKUSE

 28.6.2007 Karel, News

Německý projekt DuMonde patřil na konci minulého století k tomu lepšímu, co bylo možné na trance scéně nalézt. Jejich zvuk byl energický, melodický, všechno k sobě dobře pasovalo. Potom se však začal trance ubírat trochu jiným směrem a DuMonde ujel vlak, do kterého se jim nikdy nepodařilo znovu nasednout. Těžko hledat důvody, proč tomu tak je, třeba jen měli i jiné zájmy a živilo je něco jiné než produkování hudby, ne každý producent se živí jen hudbou. Dneska tedy DuMonde už jen paběrkují, nové singly příliš netáhnou a to ani když vydají své největší hity v nových remixech. Tím mám na mysli třeba singl Tomorrow, který se minulý rok dočkal několika remixů. Přesto však stojí za to připomenout si tvorbu tohoto dua, i tento projekt totiž pomáhal formovat vývoj trancu až do jeho dnešní podoby. Album A Decade mapující tvorbu desetileté historie projektu nabízí dvě cd, obě začínají poměrně efektivním intrem. Pak už následuje smršť známých i méně známých hitů jako byly See The Light, Tomorrow, Human, Never Look Back, Memory nebo God Music. Některé skladby jsou zastoupeny i v remixech, na druhém cd pak najdete i krátký liveset DuMonde Live @ Oxa/Zurich 2005. Album si můžete koupit (protože již vyšlo), nebo alespoň poslechnout ukázky na Juno records, momentálně se ale album tváří jako vyprodané. Skalní fanoušky německého trancu minulého století by mělo album určitě zajímat, současné nové generaci se ale obávám tato produkce už moc neřekne a nezaujme ji. Ale s tím se nedá nic dělat a myslím že DuMonde s tím počítají.

Napsat názor do DISKUSE

 27.6.2007 Karel, Press

Poslední tranceová předprázdninová noc v podání nového českého projektu StageInsiders znamená jediné. Protřelý rádiový moderátor, který skládá a remixuje hudbu více než 15 let Dj Michal Jirák a moderátorka známá z televize i rádií (slyšíte ji na Expres radiu) Djane Petra. To je dvojice, která jako jediná vystupuje na domácí klubové scéně live ve složení mužského a ženského elementu. Oba Djs hráli několik let na mnoha společných akcích (Astorie, CZ-Beat, Palm-Beach, Maller, Studio 54, Industry, Norton, Naif, Bukanýr atd.), není jim cizí produkce v klubech, organizování charitativních akcí (největší byla No War v Roxy na pomoc Iráku se všemi nejlepšími Djs české taneční scény). Letos v dubnu dali konečně společný základ vzniku atraktivní formace, která nabízí ten nejvzletnější trance, jaký si dokážeme představit, v česku v tomto podání skutečně ojedinělý. V pátek samozřejmě nebudou chybět příjemně emotivní Michalovy remixy (např. Madonna), ani jeho vlastní skladby (jedna za všechny - Angel). Oba DJs vystoupí společně, ale kdo je rád slýchává každého zvlášť, přijde si také na své! Pozvání přijal také DJ Mirek Marek (happy house), jeho další nepřehlédnutelný cit a talent v oboru tattoo a pearcing stojí jistě za zmínku, ocenění v nejvyšších tattoo soutěžích hovoří za vše. K vidění bude i THOMAS-W. a jeho Original Hairdresser Show, s novým skvělým účesem neodejde pouze krásná modelka, ale i někdo z hostů.

Napsat názor do DISKUSE

 27.6.2007 Karel, Press

Hudební klub Vertigo oznamuje, že v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí klimatizace bude klub uzavřen v měsíci červenci a pravděpodobně i po část měsíce srpna. Termín znovuotevření bude oznámen v průběhu léta. Rekonstrukce je dalším krokem k zkvalitnění služeb klubu - ze současné jedné funkční klimatizační jednotky bude systém posílen na jednotky tři. Výsledkem investiční akce by měl být jeden z nejmodernějších klimatizačních systémů klubových prostor v Praze. Současně Vertigo připravuje i modernizaci interiérů a buduje extravagantní VIP Lounge. Na podzimní klubovou sezónu a zářijovou meganarozeninovou akci s Mikem Foylem tak bude Vertigo připraveno v novém kabátě a s čerstvým větrem v zádech.

Napsat názor do DISKUSE

 26.6.2007 Karel, News

Léto s sebou přináší celou řadu hudebních open air festivalů jak u nás, tak především v zahraničí. U nás jsou tyto festivaly zaměřené na příznivce techno hudby, v zahraničí ale není problém na festivalech narazit ani na slavná a velké trance jména. Jedním z takových festivalů, kde se vám toto podaří, je dnes již legendární festival Nature One, který letos proběhne potřinácté ve své historii. Akce se jako již tradičně uskuteční na někdejší raketové základně Pydna poblíž města Kastellaun v termínu 3.-5. srpna 2007. Na tomto festivalu zahraje přes 300 djs a hudebních seskupení, kapacita je potom odhadována na 50 000 lidí. Z bohatého lineupu vybírám ta nejzajímavější jména: Paul van Dyk (Berlin), Above & Beyond(London), Gus Gus live (Reykjavik), Judge Jules (London), John Askew (London), Carl Cox (London), Ferry Corsten (Rotterdam), Armin van Buuren (Leiden), Tocadisko (Köln), Giuseppe Ottaviani (Rome), Hardy Hard (Berlin), Dag (Frankfurt), The Disco Boys (Hamburg), Milk & Sugar feat. Ayak Thiik (Munich, London), Moonbootica (Hamburg), Tillmann Uhrmacher (Darmstadt), The Diggerman (Sunshine Live) nebo Yves de Ruyter (Antwerpen). K Nature One se váže i přítomnost slavných hudebních klubů, těšit se tak můžete na zástuce klubů jako Cocoon (Frankfurt), Thunderdome (NL), Gatecrasher (UK) nebo Energy (Switzerland). I Česko bude mít zastoupení, na festivalu vystoupí Dj Lucca. Vstupenky na akci stojí od 40 do 60ti eur, podle toho jestli chcete být na festivalu jeden nebo dva dny. Pokud tedy nemáte na začátek srpna ještě nic v plánu, může se Nature One stát zajímavou alternativou.

Napsat názor do DISKUSE

 21.6.2007 Binary, Review

Projekty C-Quence nebo Assure, za kterými se skrývá sympatický holandský producent Joris van der Straten, patří mezi moje oblíbené a vždy s napětím očekávám, co nového nám Joris "naservíruje". Prvotina Symbols z roku 2003, v ko-produkci s Fictivision aka Bartem van Wissenem, nastartovala kariéru tohoto nadějného mladíka, avšak překvapivě o sobě během následujících dvou let nedával příliš vědět. Dlouhé čekání na jeho novou produkci, která byla vlastně jeho prvním samostatným počinem pod značkou C-Quence, přineslo plody na podzim roku 2005, kdy spatřil světlo světa track Endorphine. Ten oficiálně vyšel až v lednu 2006 společně s remixy od Hydroida a Arizony na labelu A State Of Trance. Zde si neodpustím poznamenat, že Endorphine byl mojí loňskou "tune of the year" a zároveň tento opus považuji za jednu z nejlepších skladeb vůbec v rámci EDM. Kombinace breakbeatu a tklivé trance melodie byla charakteristická i pro follow-up Final Thoughts, který vyšel nedlouho poté, o půl roku později, na tomtéž labelu. Netrpělivě jsem přemítal, jestli v podobném trendu bude pokračovat i zbrusu nová deska a musím říci, že po prvním poslechu jsem byl mírně zklamán. Nicméně po několika dalších posleších mohu zodpovědně prohlásit, že Joris si na své konto může připsat další kvalitně odvedenou práci.

Napsat názor do DISKUSE

 20.6.2007 Freezer, News

Další várka ukázek na sebe nenechala příliš dlouho čekat, jelikož kvalitní hudby je stále dostatek. Začínáme s talentovaným slovenským producentem Milanem Lieskovskym a jeho skladbou Elenya, což je velmi chytlavá zasněná progressivní záležitost. Myslím, že tento producent je opravdu velkým příslibem do budoucnosti. A přesouváme se do Skotska za známým producentem Davidem Forbesem, od kterého můžeme čekat v podstatě cokoliv. Produkuje jak uplifting trance, tak progressive trance a cizí mu není ani tech-trance nebo electro. Jeho poslední release Covert by se dal zařadit spíše do uplifting trance, nicméně za podstatně lepší považuji b-stranu Escape, která je opravdu parádním progressive trancem ve stylu jeho dřívějšího releasu Better World / Jacksville. U další ukázky se nenechte odlákat retro-housovým projektem Daft Punk, který nemá s trancem nic společného a jejich hudba mi nikdy nic neříkala. O výtečný šlapající remix tracku Harder, Faster, Stronger se však postaral argentínský projekt Heatbeat a dokázal, že i z komára lze vytvořit velblouda :). V další ukázce spojili své síly ukrajinský projekt Renoise s ruským Shifted Reality aby vytvořili zajímavou a originální pecku In Flames. Ukázka je z o něco lepšího Shifted Reality remixu. U poslední ukázky trochu vybočíme s progressivních vod a podíváme se na novinku od podceňovaného američana Seana Tyase. Myslím, že jeho skladba Drop je ukázkou docela solidního upliftingu, který skvěle funguje nejen v klubech, ale ze židle by Vás mohl zvednout i při domácím poslechu. To je pro dnešek vše a budu se opět těšit na názory v diskuzi.

Napsat názor do DISKUSE

 18.6.2007 Deivis, News

Minulý týden spatřilo světlo světa debutové mix CD nizozemského zázraku Menno de Jonga, podle časpisu DJ Mag nejperspektivnější osobnosti trance scény. K dispozici bude v Nizozemsku a vybraných mezinárodních CD a download obchodech. Se spoustou exklusivního materiálu, žhavým designem a speciálním bonusovým CD je dalším z řady skvostů, které by neměly chybět ve sbírce žádného správného trancera. Jedinečné, mystické a kvalitní releasy vydávané na labelu Intuition Recordings byly vsunuty pod hlavičku Intuition Sessions. Poté co manažer a vlastník labelu Menno de Jong strávil měsíc cestováním po majestátní Jihoafrické republice, rozhodl se sestavením 2CD vzdát poctu této zkušenosti. Menno vhodně popisuje část příběhu uvnitř bookletu: "Po procestování více než 6000 km v této krásné zemi za jeden měsíc, je tohle hudební příběh cesty, na kterou nikdy nezapomenu. Zaposlouchejte se, zavřete oči, a vydejte se na výlet se mnou."

Napsat názor do DISKUSE

 18.6.2007 Karel, Press

Porota pečlivě vyselektovala 10 nejlepších djů, kteří mají šanci si zahrát na akci Fajn Summer Weekend, která vypukne již v pátek na břehu Labe v Ústí nad Labem pod širým nebem, kde jako hlavní hvězda vystoupí Michael Burian (www.michaelburian.com, Bohemian recordings). Do těchto bojů postoupili: 01. Revolt 02. DJ Choruno 03. LIT 04. DJ Misha 05. Tadeas 06. AZiL 07. Hash 08. DJ D.A.W.E 09. Price vs. Exit 10. DJ Cube.

Napsat názor do DISKUSE

 17.6.2007 Karel, Press

Na pátek 13. července bylo agenturou Clear Vision ohlášeno pokračování party Amazing City, tentokrát ve formě exkluzivní klubové akce. Její hvězdou měla být hudební veličina taneční scény, DJ Sasha. Na základě reakcí umělcových fanoušků a dohody s DJem se organizátoři Clear Vision rozhodli Sashovo vystoupení přeložit na zimu. Během několika dní bychom měli vědět pevné datum, kdy Sasha v ČR konečně vystoupí. Předběžně jsme s DJem domluvení na 28. prosince, z čehož by mohla být velmi slušná předsilvestrovská party, říká Daniel Trojan z Clear Vision. Na základě zpětné vazby od Sashových příznivců jsme zjistili, že by si DJe raději vychutnali ve větším prostoru místo poměrně komorního prostředí klubu Mecca. Tím se nám částečně vysvětlily i slabší předprodeje na akci. Na nich se zřejmě podepsalo i akcemi nabité letní období, vysvětluje důvody rozhodnutí Daniel Trojan.

Napsat názor do DISKUSE

 14.6.2007 Karel, News

Česká verze Sensation White skončila velkým úspěchem a spousta fanoušků by si nejraději tuhle party dala ještě jednou. Nejbližší teoretická příležitost nastane v magické datum 7.7.2007, kdy se uskuteční v Amsterdamu osmé (ale marketingově šikovně podané jako sedmé) vydání holandské Sensation. Pokud se podíváte podrobně na lineup, který byl před pár dny zveřejněn, pravděpodobně budete lehce (nebo možná i těžce) rozčarováni. Lineup je následující: Erick E, David Guetta, Fedde Le Grand, Darren Emerson, Mason, Junior Jack & Kid Creme a MC Gee. To že Sensation White není trancová party je věc, kterou organizátoři zejména v posledních letech intenzivně komunikují, nicméně pak to vždy vyvrátí tím, že na ní zahraje nějaká trancová superstar. Stačí krátky pohled do historie. V roce 2000 hráli Tiësto a Judge Jules. V roce 2001 hráli Marco V a Rank 1. V roce 2002 hráli Armin Van Buuren a Johan Gielen. Posuneme se v čase, v roce 2005 hrál opět Armin Van Buuren a Marco V, v roce 2006 hráli Ferry Corsten a Tiësto. Je tedy logické, že skoro každý fanoušek taneční hudby čeká na Sensation White jedno dvě kvalitní trancově orientovaná jména. V porovnání s historií působí letošní lineup opravdu chudě. Sensation White má takový kredit, že je v Holandsku vyprodaná týdny dopředu, aniž by byl znám lineup. Možná je to test organizátorů, kam až mohou zajít, možná se rozhodli trochu šetřit na djs, možná chtějí udělat hvězdy z poměrně "noname" umělců, možná se jim jednoduše zdá, že by se Sensation měla ubírat tímto směrem. Anebo je možná dnešní Sensation už jen skutečně o tom obléknout se do bílé či černé barvy a o tu hudbu až tak nejde. Troufám si ale tvrdit, že nadšenci kteří po české Sensation plánovali za každou cenu jet do Amsterdamu, si to nejspíše rozmysleli. Český lineup byl proti letošnímu holandskému o třídu lepší. Docela by mě zajímala diskuse, jaká by se tady rozpoutala, kdyby tohle byl lineup pro českou Sensation.

Požádali jsme M. Kučeru z United Music o jeho komentář: "Osobně jsem z letošního line-upu Sensation v Amsterdamu celkem zklamaný. Sensation se neprofiluje jako event, který by byl zasvěcen jednomu hudebnímu stylu, ale v minulosti si každý přišel na své. Myslím si, že trance k Sensation patří a patřil k ní od začátku. A bylo to hlavně tranceové publikum, které Sensation pomohlo k takovému úspěchu. V Amsterdamu jsem byl vloni, a pojedu i letos, takže jsem zvědavý na to, jak se tenhle line-up projeví na celkové atmosféře. Guetta, Junior Jack, Emmerson jsou sice kvalitní umělci, ale na 7. výročí 7.7.2007 jsem čekal někoho z absolutní špičky."

Napsat názor do DISKUSE

 13.6.2007 Karel, Press

Kdo je Danny Howells? Zní to jako fráze, ale v případě Dannyho je to pravda - tenhle dj je opravdu jedním z mála, který má vlastní styl. Jeho osobnost v kombinaci s láskou k hudbě vytváří na akcích unikátní, eklektickou atmosféru, jež ho staví mezi naprostou elitu současné taneční scény. 14 let zkušeností s gramofony, diář neustále plný domluvených akcí po celém světě, posledních 8 let mezi 100 nejlepšími dji světa (DJ Magazine), v poslední době chrlí jeden bombastický mix za druhým (Global underground 27, Choice series, Nocturnal Frequencies, ..). Danny Howells nicméně není jen djem, jeho producentské a remixérské schopnosti rozhodně stojí za zmínku; spolu se svým partnerem Dickem Trevorem je zodpovědný za mnoho povedených hitovek (Persuasion / Repercussion (Bedrock), Breathe (Renaissance), Kinkyfunk (YoshiToshi), remixy: Get Together (Madonna), Smooth Drive (Marco Bailey), Soldier (Destiny's child)). A co můžeme čekat na narozeninovém ZENu? Nápaditou kombinaci vlivů rocku, popu, jazzu podtrženou mohutnými groovy rytmy house music, progresivu, techna a originální dynamikou, kterou od jiného dje těžko uslyšíte. Danny Howells hudbou žije!

Napsat názor do DISKUSE

 13.6.2007 Binary, Review

Bylo by poněkud zavádějící říci, že na trancovém nebi vysvitla hvězda jménem Joonas Hahmo v roce 2006. Tehdy spatřil světlo světa první oficiální release vydaný pod jeho vlastním jménem, nicméně zasvěcení znají tohoto sympatického producenta ze severského Finska z projektů jako např. Alt+F4, Magellan Project nebo Avanto, které tvoří společně s Matti Kotalou. Jak už jsem naznačil, premiérově se nám představil Joonas loni v létě na labelu Andyho Moora AVA Recordings debutovým releasem The Fusion, jenž obsahoval i zdařilé remixy od Hawka a Maora Leviho. Nedlouho před tím parádně zremixoval skladbu od Davida Westa - Suffering Island, která se mi právě v Joonasově podání líbí o trochu více než Original. Od té doby uplynula spousta času a je třeba říci, že dlouhé čekání na follow-up The Fusion stálo za to. Tento producent ze země tisíce jezer totiž nepatří mezi ty, kteří každý týden něco remixují nebo vydávají. O to více jsou jeho nepočetné, ale vysoce kvalitní počiny ceněny jeho fanoušky. Pojďme si blíže představit jeho dva nové tracky, které vyšly jako promo vinyl koncem května na labelu Anjunadeep.

Napsat názor do DISKUSE

 12.6.2007 Karel, Press

Agentura FS Music v rámci svého konceptu Weekend * World Stars přiveze do České republiky další hvězdu světového formátu - Marca van Lindena, který zde představí své nové album My Way. Tentokrát bude plně dodržen název akce - tedy Weekend - a party se bude konat ve dvou víkendových dnech. V pátek 22. června v klubu Duplex Most a v sobotu 23. června v ostravském Fabricu. Marca van Lindena na obou mejdanech podpoří rezidenti Weekend * World Stars Michael C, Jet Fever a Sorow. Marc Van Linden (Midway, DE) - "Marc van Linden je v tuto chvíli jeden z nejlepších talentů, kteří se na scéně pohybuji" - to prohlásil o Marc van Lindenovi sám Paul van Dyk v časopisu Mixmag. Marc však není pouze DJ, ale je i skvělý producent. Jeho sólové singly AM 2 PM, LH 3293, Forbidden Love & Until Monday, či jeho remixy pro Ferryho Corstena, Marc et Claude, Filo & Peri a Paul van Dyka byly velmi silně podporovány a hrány globálními DJi - Judge Jules, Armin van Buuren, Ferry Corsten, Paul van Dyk, John Askew. Nyní přichází Marc se svým novým albem My Way, na kterém se podíleli a hostovali Giuseppe Ottaviani, Greg Downey, De/Vision, Martin Roth, Sandra Flyn, Matys & Armada act Funabashi. Marc se pohybuje na pomezí trancu, progressivu a electra a již nyní má naplánovanou tour se svým novým albem po celém světě - včetně České republiky!! I vy tedy budete mít možnost slyšet ochutnávku z tohoto alba z rukou samotného Marca van Lindena v mosteckém Duplexu a ostravském Fabricu.

Napsat názor do DISKUSE

 11.6.2007 Karel, Press

Pravidelná čtvrteční party pokračuje již svým čtvrtým dílem, a opět nabídne něco ze své různorodosti. Pozvání rezidenta akce, LITa (www.djlit.eu), tentokrát přijali 2 DJs, kteří jsou spojeni s nedávno uskutečněným prvním dílem akce Housex Explosion. Jsou jimi pražští DJs K.I.F.L.I (www.djkifli.com) a Carrasco (www.myspace.com/dj_carrasco). Jak je již dobrým zvykem, akce není pouze o tranceu, ale o celém spektru elektronické taneční hudby. Tentokrát se ponoříme do vln house music, kterými nás provede K.I.F.L.I, ale i do specifického zvuku trance music, který si buduje Carrasco. Osobité podání stále se vyvíjejícího progressive stylu bude již tradičně ke slyšení od LITa. Pro ty, kteří ještě v Tousteru nebyli, je zde pár základních informací: klub je lehce k nalezení na hlavní ulici mezi Invalidovnou a Palmovkou, a VSTUP je jako vždy ZDARMA!

Napsat názor do DISKUSE

 11.6.2007 Karel, Press

V první červnový den vychází pod taktovkou Bohemian Recordings dlouho očekávaná DVD prvotina jednoho z nejúspěšnějších českých djs Michaela Buriana. Michael svou kariéru započal již v 15 letech a následně se díky talentu a dobře odvedené práci jako úspěšný producent a dj katapultoval do mezinárodní ligy moderní hudební scény. DVD obsahuje kolekci Michaelových videoklipů, VJ mix složený ze záznamů pořízených během jeho cest po celém světě a především živý záznam vystoupení z akce Michael Burian and Friends, která proběhla v pražské T-mobile aréně. Záznam je pořízen ve zvukové kvalitě 5.1 Surround, jež zajišťuje opravdu realistický audiovizuální zážitek. Vydání DVD je zajisté dobrým důvodem k oslavě. Ve zlínském klubu Velryba proto 15. června Michael Burian vystoupí na akci Electronica Michael Burian DVD Tour, kde ho dále podpoří dj Rewis (rewis.eu), Pete Walk (clearvision), Daun (czech-dance), Milhaus (clublife) a projekt Electro Harvest. Jak seznam interpretů napovídá a Michaelovým příznivcům není třeba vysvětlovat, celá party se ponese především v rytmech electra, progressivu a tranceu.

Napsat názor do DISKUSE

 8.6.2007 Freezer, News

Posledně jsem sliboval, že další várku ukázek můžete očekávat velmi brzy a tak tedy plním slib a mám pro vás další pětici ukázek tracků, které považuji za zajímavé. Začínáme s belgickým chameleonem M.I.K.E.m, kterému zřejmě nestačí asi stovka projektů, pod kterýma vydává své tracky a tak přichází s dalším, progresivněji laděným projektem Deep Flexion a skladbou Emotion Of The Night, což je pomalejší progresivní chytlavý song. Zajímavostí je, že o vokály se postaral sám M.I.K.E.. Tento zajímavý počin vychází na labelu Organized Nature. Z Belgie se přesouváme do Finska za človíčkem, který produkuje pod pseudonymem Allende. Jeho remix pro Syna - Do You Feel se opravdu povedl. Po nádherném klavírním breakdownu přijde masivní část s opravdu hutnou basovkou. Singl vyjde zanedlouho na labelu Finity. Dále tu máme novinku od progressivní dvojice Roland Klinkenberg a Dj Remy. Musím se přiznat, že jsem nikdy nebyl velkým fanouškem jejich progressive house soundu, ale jejich novinka Mexico Can Wait je poměrně melodická záležitost, která se mi zalíbila natolik, že si vysloužila čestné místo v dnešních ukázkách. Skladba bude na připravovaném albu Rolanda Klinkenberga. Přesouváme se k labelu Anjunabeats, na kterém se chystá opravdu velká spousta zajímavých releasů. Jedním z nich je bezesporu novinka od Olivera Smitha, který se rozešel s kolegou Markem Pledgerem a vydává Nimbus/Tomahawk, což je velmi povedená dvojice tracků. Nimbus je čistý uplifting, kdežto Tomahawk, je spíše temnější a zasněnější. Osobně preferuji právě Tomahawk. A úplně na závěr tu máme velmi čerstvou záležitost. Static Blue je sice spíš průměrnější uplifting trance projekt, ale novinka Aerial je opravdu unikátní, zvláště pak v remixu od Factoria, ze kterého je i ukázka. Myslím, že tento track můžeme velmi brzy očekávat v Asotu a dalších pořadech. Pro dnešek je to z ukázek vše a těším se na Vaše názory na ukázky v diskuzi.

Napsat názor do DISKUSE

 7.6.2007 Karel, News

V sobotu, 2. června 2007 zavítala do pražské Sazka Arény v rámci světového turné Sensation White. Nebývalé nadšení a zájem o tento fenomenální event vrcholilo již v průběhu celého dne, kdy se v Praze začali potkávat tisíce lidí oblečeni v bílém. Mnohým se pak naskytl jedinečný pohled na pražské metro, kdy v cílové stanici bílý dav návštěvníků kompletně zaplnil vestibuly a eskalátory vedoucí k Sazka Aréně. Sensation White, která byla již 2 měsíce vyprodána, navštívilo bezmála 15.000 lidí z České Republiky, ale i sousedních a vzdálených zemí. Ti všichni se v sobotu večer spojili v magické společenství sjednocené bílou barvou oděvů. Během večera vystoupila domácí a světová djská elita, představující jména jako Michael Burian, Sebastian Ingrosso, David Guetta, Armin van Buuren a Sander van Doorn. V kombinaci s monstrózními dekoracemi, světelnými, laserovými, zvukovými a pyrotechnickými efekty, a v neposlední řadě perfektními videoprojekcemi, vznikla v Sazka Aréně nepopsatelná atmosféra, která trvala od začátku až do samotného konce. Celá akce proběhla bez sebemenších komplikací, a jsme rádi, že Sensation právem potvrdila přívlastek "The World´s Leading Dance Event". České vydání Sensation vytvořilo nové rekordy a nastavilo nové standardy pro taneční eventy v České Republice.

Napsat názor do DISKUSE

 7.6.2007 Karel, Press

V pátek - 15.06.2007 se bude konat v klubu Paradox na Šedivci narozeninová párty dj AZiL-a. Akce začne ve 21:30 a zahrají tam djs, které si oslavenec pozval.. a to ne jen tak ledajací! Svým setem přispěje i dj, který už má ledacos za sebou - účinkoval na mnohých vystoupeních po celé ČR a zahrál si např. i v daleké Číně, Německu, Polsku atd. Jeho zvuk byl prezentován po boku djs-kých mega star, jakými jsou dj Tiesto, Armin van Buuren, Ferry Corsten a hromada dalších. Dnes tento dj spadá pod roxy booking. Ano je to dj Michael C! Celou akci zahájí, stejně jako minulý rok, house dj Mulli. Kolem půlnoci přijde na řadu oslavenec - dj AZiL. Tento dj se na scéně pohybuje již více než pět let, hrál ve většině českých klubů s umělci českého i zahraničního formátu. Stylem je zaměřen především na trance a progressive s občasným úletem do techna. Očekávejme pořádný trance nášup. Více info na www.djazil.com. V podobném duchu bude mít laděn svůj set i litomyšlský chlapík - dj Alcor. Tento dj využívá při svém hraní digitálních technologií Final Scratch. Předposledním "gratulantem" bude především tech-trance dj, který nepohrdne ani technem či elektrem, letohradský dj Recall.
Napsat názor do DISKUSE

 7.6.2007 Karel, Press

30.6.2007 se rychle blíží a s tímto datem je neodmyslitelně spojeno jméno DJe, který dokáže svými sety dostat své obecenstvo opravdu do varu. Není řeč o nikom jiném než o anglickém Dji a producentovi Miku Foylovi (Armada). Dvojce rezidentních DJů olomoucké tranceové noci Beats and Melody, Revolt a Deepress, si pozvali kromě tohoto skvělého DJe také residenta klubu Fabric a to Martina Grednera, který patří k české tranceové špičce. Akce se bude konat v Olomouckém Metro Chillout klubu(http://www.metro.olomouc.cz) a s blížícím se termínem konání akce se však i rapidně snižuje počet dostupných lístků, proto Vás naposledy upozorňujeme o možnosti jejich zakoupení. Kapacita klubu je omezena pouze na 100 lidí a lístky jsou k dostání pouze v předprodeji na adresách djdeepress@email.cz a djrevolt@djrevolt.com.
Napsat názor do DISKUSE

 2.6.2007 Karel, News

Máme sobotu 18 hodin a do zahájení nejočekávanější taneční akce zbývají doslova jen minuty. Teploměr v Praze ukazuje přesně 20 stupňů a deštivá předpověď počasí se naštěstí zatím nevyplnila. Podle radarových snímků to i do dalších hodin vypadá, že by cestu do Sazka Arény nemělo počasí nějak zásadně znepříjemňovat. K ránu čekejme teploty kolem 10 stupňů, tedy nic moc, ale většina lidí stejně pojede domů auty, MHD nebo taxíky, takže tolik kritizovaná absence šaten se snad pro jednou přežije. Jak to bude v Sazka Aréně vypadat jste mohli vidět na fotkách z příprav, které byly uveřejněny např. na stránkách agentury United Music, podle našeho zdroje který byl v Sazka Areně včera, to vypadá opravdu masivně, respektive "sensačně" :) Oficiálně jsou v prodeji již jen Deluxe lístky, nicméně podle toho, v jakém množství se lístky prodávají třeba na našem diskusním fóru, je myslím šance sehnat lístek i přímo před arénou a možná nakonec i za přijatelné ceny, protože i zde mají ceny vstupenek sestupnou tendenci s blížící se akcí. A konečně jako poslední věc zmíním neoficiální lineup, který se ale jak to tak vypadá bude velmi blížit realitě. Doufejme že se celá akce povede a my na ni budeme vzpomínat jako na jednu z nejlepších jaká tu kdy byla. Pro dojmy z akce bylo již založeno diskusní téma a vaše dojmy jsou vítané.

Neoficiální lineup:
19:00 Entrance
20:45 Ambiance
21:30 Michael Burian
22:45 Sebastian Ingrosso
00:00 David Guetta
01:30 Mega Mix
02:00 Armin van Buuren
03:30 Gabriel & Dresden
05:00 Sander van Doorn
06:30 Předpokládaný konec akce

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ