TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

22.7.2000

Tohleto je poslední článek pro tento měsíc, protože mám dovolenou. Během víkendu bude ještě zauktualizována sekce TOP 40, jinak do Music Quizu můžete hlasovat až do 31.7.2000, jak jste si možná všimli. Tak se tady mějte a sejdeme se 1.8.2000
P.S. Zatím se můžete pokochat pohledem na rose z naší zahrádky, vyfoceno Canonem Powershot S20, kterýžto od včerejška vlastním ... Takže je Vám asi jasné, jak bude moje dovolená probíhat ...
P.S. A fotí fakt úplně cooly, greatly, phantasticky ... a v rádiu zrovna startují RMB - Spring, v DDC jsou první Afro Medusa, venku to už zase začíná vypadat taky letně, mějte se tu, i fly to the sky, fly to the summer ... summer calls me ... i'm very happy & crazy now ... tak čau all ...


22.7.2000
TOP 10
01. Afro Medusa ( Pasilda )
02. Darude ( Sandstorm ) [ Mixes ]
03. DJ Mellow-D ( @ Night )
04. Pulsedriver ( Your spirit is shining / Barracuda )
05. Marc Et Claude ( I need your lovin' ( Like the sunshine ))
06. Frankie Goes To Hollywood ( The Power of Love 2000 )
07. Cosmic Gate ( Somewhere over the rainbow / Fire Wire )
08. Lost'N'Alive ( Funky people )
09. Armand Van Helden ( Full moon )
10. D. Morales & A. Cabrera Pres. Moca ( Higher ) [ Mixes ]

21.7.2000
 

Ode dneška si můžete v sekci Electromajk nejen přečíst aktuální TOP 5 tohoto dj-je, ale poslechnout i real audio ukázky jeho nejoblíbenějších skladbiček. K tomu všemu byl ještě hodně vyčerpávajícím způsobem doplněn jeho party list, takže se určitě nestane, že by Vám DJ Electromajk někde unikl ...


21.7.2000

Project X-Ray se naučil mluvit česky, takže Vám přinášíme českou verzi jejich článku z minulého týdne ...

Pár slov od zakladatele projektu:
Projekt X-Ray je skupina muzikantů z Čech a ze Slovenska používajících ke skládání počítače. Založil jsem tento projekt s myšlenkou spojit ty nejlepší české a slovenské hudebníky na této scéně a vytvořit virtuální těleso které bude produkovat rozmanitou kvalitní hudbu. Věřím, že jako celek máme větší šanci se prosadit a uspět.
Do budoucna máme spoustu plánů, kde naše vlastní CD a uplatnění například v reklamě či hrách je pouze zlomek našich možností.
První věc, kterou chceme zrealizovat je demo CD, které máme v plánu rozeslat spoustě společnostem. Opravdu věříme, že rozmanitost naší produkce nám výrazně pomůže získat zakázky. Co se týč našeho CD, tak ho pravděpodobně vydáme na naše vlastní náklady a nabídnem ho k prodeji on-line, protože v tom vidíme budoucnost hudební produkce. Také chceme zkusit elektronický prodej v skoro CD kvalitě.
Pavel M. Cerny a.k.a. Twilite/ Silence of X-Ray zakladatel a vedoucí projektu

Připojte se k nám!
Projekt X-Ray je samozřejmě vždy otevřen pro nové členy. Pokud máte zájem o spolupráci, přečtěte si nejdřív tyto podmínky:
1. Rozhodli jsme se, že projekt necháme čistě věcí České a Slovenské republiky a proto musíte být obyvateli výše zmíněných zemí.
2. Jak zajisté pochopíte, nepřijímáme všechny zájemce. Musíte nám poskytnout dva vaše nejlepší songy a my zhodnotíme jejich kvalitu.
3. Každý nový člen musí zaplatit část výloh projektu (registrace domény a provoz) Určitá částka bude vstupní poplatek. Tak nám zašlete e-mail s nějakým info o vás a url dvou vašich songů. Těšíme se na vás!

Kontaktujte nás!
E-maily jednotlivých členů najdete na jejich individuálních stránkách. Pokud nás chcete kontaktovat jako celek, pište na adresu pavel.cerny@iol.cz a do subjektu napište odpovídající popisek.


20.7.2000

Poslední dobou mám pocit, že recenzuju čím dál tajemnější desky. Už ten obtížně vyslovitelný název téhle kompilace. Naštěstí je tahle deska vybavena vynikající příručkou, kde se dozvíte nejen to, co je Qilaash, ale jsou tu i shrnuty informace o tvorbě a novinkách zúčastněných projektů. Taková menší biografie i s fotkami - panečku, tomu říkám booklet. Obálka i zadní část působí jako plakát na nějaký film. Takže, co je to Qilaash? Je to název kmene, který žije v horách Hindukush a údolích v blízkosti Chitralu v Pákistánu. Je zcela izolovaný od zbytku světa a zachovává si svůj životní styl po tisíce let. Je chráněn před kulturními změnami a politickými tlaky. Dále se v tomto bookletu, který není vůbec skoupý na informace, můžeme dočíst, že umělci kteří na tomto albu vystupují, mají jeden společný rys - velkou lásku k hudbě, at už se jedná o míchání a kombinace klasické, církevní a folkové hudby, přes pop a filmové melodie. To všechno je zde propojeno se zvuky západních klubů. A tak jména, která jsou na této desce zastoupena, nejsou vůbec poháněna sny o úspěchu a penězích, ale uměleckou hrdostí v hudbu, které autoři věří a jsou jí zcela oddáni.
Celé znění zde


19.7.2000
 

Ok, zhruba někdy od rána by měly tyto stránky běžet na novém serveru. Do teď vše běželo pod Telecomem na 10 MB poskytovaných zdarma. Jenomže zde nejdou použít věci jako PHP, ASP a další ...
Takže jsme přešli k firmě Globe Internet, kde doufáme, bude stejně bezproblémový chod, jako u Telecomu.
Takže tolik organizační věci a zítra se těšte na další zajímavou recenzi od Myclicka !!


19.7.2000
 

... od Gondara najdete na http://www.jaydee.cz/reviews/lp/video.htm


18.7.2000

Ta ta da ta, ta ta da ta, love come home ... Právě poslouchám DJ Jean - Love come home, kde je právě taková ta ta da ta melodie. Tak přesně takhle začínala recenze tohoto singlu, která se pak ale smazala, jak už všichni víte. A tento začátek bylo to jediné, co jsem si zapamatoval. Takže tedy znovu.
Přestože je teprve polovina července, potažmo léta, někde už mají v otázce tanečního hitu letošního léta zcela jasno. Někde jsou tímto "hitem" Black Legend ( což podle nás není sice trefa do černého, ale budiž ), jinde se při vyjmenovávání TOP 5 Esa dozvíme, že Vengaboys se svojí vypalovačkou "Uncle John from Jamaica" jsou typicky letní záležitostí. I my jsme si již jednoho adepta na song tohoto léta našli a to v podobě Love Connection a jejich geniálního singlu "The Bomb". Projekt vznikl z pera tvůrců projektu "The Tamperer", možná si pamatujete jejich skladbu "Feel it".
A Proč geniální singl ? Protože je to úchvatně namíchaná směs geniálních vokálů, funk-house-dance beatů a chytlavé melodie, která Vás prostě v tomto "létě nelétě" musí dostat. Tak dobře, zas až tak geniální skladba to není, ale rozhodně je perfektní. Hmm, to je hodnocení ... není to geniální, je to perfektní ... prostě je to šik ... takže si "The Bomb" všichni "checkněte" v našem preview, nebo si jděte rovnou někam koupit singl, protože v tomhle případě to vážně nebudou vyhozené penízky ...
ZHODNOCENÍ: Singl vyšel 3.7.2000 pod labelem Zeitgeist a jak je u tohoto labelu pravidlem, najdete na CD i spoustu kvalitních remixů, např. od Triple-X, Phats & Small, Phil Fuldner, Wackside nebo Levent Canseven. Mě osobně tahle věc chytla na první poslech a už pěkných pár týdnů si ji pouštím snad každý druhý den a pořád se mi to hrozně moc líbí ... Fakt jeden z velkých hitů tohoto léta ... sice trochu komeční, ale ne zas tak moc, prostě je to ... prostě se mi to líbí ... tečka ..
P.S. Až v těchto dnech začínají Love Connection u mě trošku ztrácet, ale to jen díky projektům Afro Medusa a Overdub pres. Echo Boys, což jsou taky takové potenciální hity tohoto léta ... ale o nich možná někdy přístě ...
P.S. Love generation stop the war, come on, come on, everybody's gonna hate the bomb, hate the bomb ... geniální, no ne ??


17.7.2000

Tak, teď tady měla být recenze na skladbičku od Love Connection - The Bomb. Už jsem ji měl napsanou a fakt byla podle mě hodně dobrá. Jenomže odpoledne jsem vzal comp ke kámošovi a pařili jsme Starcrafta. To, že si proti mě ani neškrtl a po několika vzájemných soubojích jsem mu tuto hru totálně znechutil, je jedna věc. Druhá je ta, že si chtěl přetáhnout stránky trance.cz, protože není online. Jenomže mi je tak nějak smazal z mojeho compu. Takže už jsem si vše stáhl ze serveru, akorát jsem přišel o tu recenzičku na Love Connection. Tak bude zítra, snad ji napíšu taky tak dobrou, jaká byla. Takže sorry, dneska není nic nového.
P.S. Aspoň se ale můžete kochat pohledem na novou ikonku trance.cz !!! See ya tomorrow ...
P.S. A je nové vydání TOP 40 ( už od soboty ) a v Music Quizu jsou báječné přehrávače ...


15.7.2000
TOP 10
01. Marc Et Claude ( I need your lovin' ( Like the sunshine ))
02. DJ Mellow-D ( @ Night )
03. Frankie Goes To Hollywood ( The Power of Love 2000 )
04. Cosmic Gate ( Somewhere over the rainbow / Fire Wire )
05. Armand Van Helden ( Full moon )
06. Winx ( Don't laugh 2000 )
07. Ultra Naté ( Desire )
08. Hennes & Cold ( The Second trip )
09. Afro Medusa ( Pasilda )
10. Lexy & K-Paul ( Freak )

14.7.2000
 

Ke stažení jsou ve stejnojmenné sekci dvě nové skladby. Píšu zde o nich proto, že jsou to v současnosti mé asi nejoblíbenější tracky. Opravdu, jedna lepší než druhá ...


14.7.2000

V sekci Links najdete odkaz na tento zajímavý web, který jste již možná někdy navštívili a možná že taky ne. A od toho jsme tu my, abychom Vám přinášeli mj. i zajímavé odkazy ...


14.7.2000
 

LPC video najdete na http://www.jaydee.cz/reviews/lpc/


13.7.2000

Tak, po delší době opět jeden track k minirecenzi. C.O.P. Project se singlíkem "Pornostar" zabodovali v nedávných týdnech v klubech a diskotékách po celé západní Evropě. Kombinace tanečních ( v některých remixech až tranceových ) beatů společně s chytlavou melodií a počítačem prohnaným hlasem zaujala nejednoho milovníka kvalitní taneční hudby. To vše, doplněno vyzývavým názvem singlu způsobilo zvýšený zájem o C.O.P. Project.
Dnes si nebudeme představovat historii této kapely, raději Vás rovnou odkážeme na www.cop-project.de, kde se vše dozvíte mnohem podrobněji. Snad jen prozradíme, že "Pornostar" není prvním singlem, ale už šestým v řadě. Ty předchozí singly nám nějak unikly, třeba Vám ale něco řeknou některé z jejich názvů: "Startime", "SOS Titanic" nebo "Project Human".
Ještě Vám prozradíme, že hodně často tahle kapela vystupuje jako "live act", objevili se i na takových akcích jako Love Parade, Nature One nebo Time Warp. Rovněž účinkování po klubech je více než bohaté, zmiňme se o Dorian Gray ve Frankfurtu, Poison Club v Düsseldorfu a dalších.
ZHODNOCENÍ: Singl je to rozhodně zajímavý a neotřelý, pokud Vás tahle minirecenze aspoň trochu zaujala, pro další info navštivte oficiální web. Skladba vyšla 3.7.2000 u hodně dobrého labelu Superstar Recordings. Takže: "pornostar, pornostar, i wanna be the pornostar" ...
A co Vy ? Také byste chtěli být pornohvězdou ??? Mě osobně by stačilo nosit tričko od C.O.P. Projectu, je hodně cool !!


12.7.2000

Dnes si představíme seskupení říkající si Project X-Ray. Abyste si procvičili Vaše znalosti v angličtině, je zbytek článku právě v tomto jazyce. Jinak odkaz na stránky tohoto projektu najdete kromě tohoto článku také v sekci Links. Tak hurá do toho !!
Project X-Ray ( www.x-ray.cz ) is a group of electronic musicians from the Czech Republic and Slovakia. I've founded the project with the intention to bring together the best Czech and Slovak artists and create a virtual entity that would produce diversified, high-quality music. I believe that as a whole we have a bigger chance to assert ourselves, to become successful and known.
We have many plans into the future, among which our own CD and commercial music composing (for TV ads, games, for instance) are only a fraction of all possibilities.
The first thing we want to realize is a demo CD that we want to send to a variety of companies. We do hope that the diversity of our production will significantly help us to obtain some orders. As for our own CD, we'll probably release it at our own costs and sell it on-line, since we believe that is the future of producing music. Also, we might experiment with on-line electronic sale in near-CD-quality.
Of course, Project X-Ray is always open to new members. Should you be interested in participating, first read these conditions:
1. We have decided we would keep the project within the borders of the Czech Republic and Slovakia and thus you have to be a citizen of one of the above stated countries.
2. As you'll certainly understand we don't accept everyone and anyone. You have to provide us with two of your best songs and we'll judge their quality.
3. Every new member has to pay their portion on the expenses of the project (domain registration and maintainance). A certain sum of money will be an entrance fee. So send ....us e-mail with some info on you and urls of the two songs. We'll be happy to hear from anyone!
E-mails of the individual members are to be found on their individual member pages.
In case you want to contact us as a whole, just write to this address: pavel.cerny@iol.cz and put a proper text in the subject line.


11.7.2000

U příležitosti vydání alba Stormjunkie jsme pro vás na dnešní den připravili profil jednoho z německých producentů, který je po právu řazen za průkopníky nám tolik blízkého stylu - Trance. Takže kdo se skrývá pod tou zvláštní přezdívkou osmi písmen - Jam El Mar? Proč Jam, to ví zřejmě jen on sám, ale El Mar není ničím jiným než anglickým přepisem jeho pravého jména které zní Rolf Elmer. Tenhle nenápadný človíček vystudoval klasickou kytaru (opravdu:-) a nějaký ten čas vystupoval i na různých koncertech. Dnes skládá muziku v německé mece taneční hudby - Frankfurtu, pod hlavičkou agentury Allstar Music Productions.
Celé znění zde


11.7.2000
 

První live reporty z LP najdete na:

www.trance-house-parade.com
http://www.jaydee.cz/reviews/lp/lp2k.htm , zde později čekejte i video


10.7.2000

Přestože jsme na letošní Love Parade nebyli, přinášíme Vám alespoň "virtuální reportáž". Nejprve se chceme ale omluvit za páteční dezinformaci, kterou jsme způsobili tím, že jsme napsali, že letos nebude v Berlíně Paul van Dyk. Podle článku, který jsme si přečetli v časopise Tripmag, měl PVD hrát v anglickém Leedsu, kde se letos Love Parade rovněž konala. Jak jsem již napsal do Guestbooku, příště si raději budeme informace získané z jiných, než vlastních zdrojů ověřovat. Takže ještě jednou, sorry ...
A jak probíhal náš virtuální report z Love Parade ? Začal ve 13:00, kdy se objevil první přímý přenos z Love Parade na stanici RTL II. Ve 14:00 se přidali další stanice. Od 17:00 se LP rozjela i na VIVA TV, která měla přenos jako již tradičně nejlépe ošetřený. Po celou dobu ( tj. od 13:00 až do 23:35 ) jsem měl oči doslova přilepené na obrazovce, přičemž o kvalitní zvukový doprovod se postaraly sluchátka Senheiser HD 565 Ovation.
Jak jsme předpokládali, odpoledne už v Berlíně nepršelo a nebylo ani horko, to bylo vidět. Lidí bylo skoro stejně jako loni, jedno z prvních oficiálních čísel mluví o 1,3 milionu.
Naše pozornost se soustředila na vystoupení celkem 16 Dj's, kteří se střídali po 20 minutách na hlavním pódiu u tvz. "Grosse Stern". Produkce začala v 18:00, nějak jsem ale prvního dj-je propásl. No nic, máme 18:20 a hraje Monika Kruse. v 18:40 nastupují Blank & Jones a jejich produkce je velkým zklamáním. Omezila se totiž na propagaci alba "DJ Culture". Na konci to chtěl Piet Blank zalepit s hitovkou Sandstorm od Darude, ale než se tahle věc stačila pořádně rozjet, tak mu to organizátoři prostě stopli, protože mu vypršelo oněch dvacet minut. Ono bylo vůbec zajímavé sledovat, jak jsou organizátoři nekompromisní, prostě máš dvacet minut a tečka. Takže se nezřídka stalo, že set končil v prostředku skladby. Nicméně všichni Dj's určitě věděli, kolik mají času, takže si to mohli nějak rozvrhnout.
V 19:00 to rozjel argentinský DJ Dero, který se nám představil už na Mayday. Nezahrál špatně, ostatně podívejte se do našeho hodnocení níže.
V 19:20 se objevila Marusha, což bylo pro nás celkem překvapení, protože už jsme o téhle legendě taneční hudby dlouho neslyšeli a vypadalo to, že se odebrala do Dj-ského důchodu. V 19:40 hrála Ella Gotman. Podle nás nic extra nepředvedla, takže jdeme dál.
Přesně ve 20:00 se na pódiu objevil "Doktor" Motte. Protože moc neovládám němčinu, říkal jsem si, že to zas bude peklo, snažit se porozumět tomu, co bude říkat. Ovšem Dr.Motte mě příjemně překvapil. Zatroubil na mořskou mušli, nebo co to bylo a řekl "Back to the roots". Pak řekl ještě jednu větu v němčině a to bylo všechno.
Máme 20:05 a za gramofony je DJ Lexy. Jeho electro-house-disco se opravdu přijemně poslouchalo, to se musí nechat. Ve 20:25 nastoupil umělec jménem Electric Indigo. Fakt teda nevím, jestli to byl chlap nebo ženská, vypadalo to nějak neurčitě. Ve 20:45 začal hrát můj oblíbenec Mark Spoon. Začal skvělou věcí Flash od BBE, pak tam dal Time to burn od jeho dítěte Storm, další skladba byla Krystal - Burning flame a potom pustil Jaguara od The Type. Jen poslední skladbu se nám nepovedlo rozlušit, ale byla taky hodně "geil", nebo jak to ti Němci říkají ...
V 21:05 se na druhé straně ( oni totiž byly dvě pódia ... ) Grosse Sternu objevil Carl Cox. Začal rovněž svojí skladbou "Phuture 2000" a pak to rozjel hodně dobře. Určitě to stálo za to poslechnout si Carla, byť jen na dvacet minut. Čas od 21:25 zabral DJ Hell, který nezahrál špatně, ale moc velký odvaz to nebyl. Stejně tak na nás působil i Hardy Hard, který hrál od 21:45. Na konec pustil loňskou hitovku Silversurfer, na kterou jsem pařil už na loňské Love Parade. Ve 22:05 přišel jednoznačně nejlepší set, alespoň podle nás. A kdo ho má na svědomí. No přece Sven Väth !!. Opravdu, tak nádherné optimistické a našláplé techno jsem snad ještě nikdy neslyšel. Sven se nám líbil jednoznačně nejvíc.
Ve 22:25 začal hrát Westbam a i když také nezahrál špatně, předchozímu setu se zdaleka nevyrovnal. Máme tady 22:45 a před námi je předposlední DJ letošní Love Parade, Paul van Dyk. Začal singlem "Universal Music" od Meteor Seven, který mimochodem najdete i v naší TOP 40. Pak zahrál klasiku "Born Slippy" od Underworld, na kterou jste si asi Vy všichni, kteří jste byli v Berlíně "live", pořádně zapařili, že ? Na konci pustil zase jeden velký budoucí velký hit. A zase stejně jako v případě Mayday nevíme, co to bylo za skladbičku. Byla hodně podobná projektu Des Mitchell a byla fakt dokonalá. Dokonalý trance, ať si kdo chce co chce říká ...
Posledním Dj-jem byl zakladatel Love Parade Dr.Motte, který rovněž předvedl jeden z nejlepších setů.
Nás samozřejmě mrzí, že jsme nebyli na LP osobně, ale věřte nebo ne, ani chvíle u televizní obrazovky nebyly úplně nejhorší. Lepší něco než nic, jak se říká ...
A jak se líbilo v Berlíně Vám, kteří jste tam byli ?? Podělte se s námi o své zážitky v Guestbooku, jestli máte chuť a čas ...

Jak se nám líbili Dj's na Love Parade 2000 ?
Sven Väth 98 %
Dr.Motte 90 %
Paul Van Dyk 85 %
Mark Spoon 80 %
Westbam 78 %
Carl Cox 76 %
DJ Dero 76 %
Lexy 75 %
Marusha 70 %
Electric Indigo 65 %
DJ Hell 63 %
Blank & Jones 51 %
Hardy Hard 50 %
Monika Kruse 48 %
Ella Gotman 40 %
první Dj neslyšeli jsme


8.7.2000
TOP 10 for next week ...
01. Marc Et Claude ( I need your lovin' ( Like the sunshine ))
02. Cosmic Gate ( Somewhere over the rainbow / Fire Wire )
03. DJ Mellow-D ( @ Night )
04. Winx ( Don't laugh 2000 )
05. Frankie Goes To Hollywood ( The Power of Love 2000 )
06. Hennes & Cold ( The Second trip )
07. DJ Digress ( Baila para me )
08. Love Connection ( The Bomb ) [ Mixes ]
09. Overdub pres. Echo Boys ( Soul Cha Cha )
10. Dominica ( Gotta let you go ) [ Mixes ]

7.7.2000

Zítra se opět dají do pohybu statisíce lidí a začne Love Parade, akce, o které už slyšel snad každý. Tento rok to vše ale bude trochu jinak než v minulých letech. Především už Love Parade není záležitostí pouze Berlína, ale i jiných měst. Už 1.7.2000 proběhla tvz. "warm up" party ve Vídni. Nikde se o této zahřívačce příliš nemluvilo, my také nic bližšího nevíme. Jakoby se ve Vídni vůbec nic neudálo.
8.7.2000 startuje ta pravá Love Parade v Berlíně a nově také v anglickém Leedsu. Předpokládám, že pokud se někdo z Vás na Love Parade chystá, tak pojede spíš do Berlína, než do Leedsu. Možností, jak se do Berlína dostat, je dost, nejsnažší je samozřejmě asi cesta letadlem. Na letadlo ovšem každý nemá, takže jednoznačně doporučujeme cestu autem.
Komicky působí článek v Tripmagu, kde radí, ať nejezdíte autem, ale autobusem. Jako kdyby autobusy létaly vzduchem, nebo jezdili pod zemí ...
Je logické, že jestliže budete trčet ve frontě s autem, s autobusem tomu nebude jinak. Cesta autem se vyplatí tehdy, vyjedete li hodně brzy, dejme tomu ve 3 nebo 4 hodiny ráno. Nebo nejlépe vyjedete li v pátek večer. Pak byste měli do Berlína dorazit relativně v pohodě.
Takže dejme tomu, že už jste do Berlína dorazili. Asi bude zajímavé vědět, jaké bude počasí. No, nevypadá to zrovna nejlépe. V sobotu by mělo pršet, ale večer už by déšť měl přestat. Teploty čekejte nejvýše kolem 20°C, ale spíš ještě nižší. To na druhou stranu nemusí zas tak vadit, protože kdo pamatuje třicetistupňovou Love Parade, dá mi za pravdu, že to není žádná sranda.
Love Parade samozřejmě není jen prodíraní se milionem tancujících lidí. Po skončení produkce na ulici, což je ve 23:30, se vše přesunuje do velkých klubů a hal. A letos to s ne právě skvělým počasím platí dvojnásobně. Akcí je spousta, my jsme pro Vás vybrali jednu z největších.
Na závěr jedna zajímavost. Organizátoři Love Parade vymysleli zajímavou věc. Snad poprvé bude v sobotu na berlínské Love Parade chybět Paul van Dyk, který vystoupí právě v anglickém Leedsu. Naproti tomu se v Berlíně můžeme těšit na vystoupení Paula Oakenfolda.
Takže tolik k Love Parade, pokud jedete, pořádně si to užijte.
Náš party tip na LP:

NO UFOS - samstag. 08.07.´00 doors open: 22.00h till open end
tickets: ak dm 40,-/ vvk 35,- zzgl. gebühren kombi-ticket freitag+samstag: 55,-/ vvk 45,- zzgl. vvk- gebühren
floor 1
DJ ROLANDO. detroit/ underground resistance: "the aztec mystic"
WOODY. berlin/ fumakilla
live: RANDOM NOISE GENERATION aka OCTAVE ONE. detroit/ 430 west
CHRIS LIEBING. frankfurt/ cocoon, audio
MONIKA KRUSE. berlin/ frisbee
ROK. berlin/ disko b, gigolo rec.

floor 2
PAUL OAKENFOLD. london/ www.perfecto-fc.com
TALLA 2XLC. frankfurt/ techno.club
TILT aka Parks & Wilson. london/ home club
ANDRY NALIN. düsseldorf/ nalin & kane, superfly
DAVE RALPH miami/ kinetic rec.
NAMITO. berlin/ mfs
TOM WAX. frankfurt/ phuture wax

location:
gleisdreieck/ dresdner bahnhof (neben der post)
luckenwalder str.
4-6 10963 berlin- kreuzberg
=> u- bhf. gleisdreieck U 1 & U 15
=> nähe potsdamer platz.

Samozřejmě, že No Ufos je jen jednou z mnoha parties, z těm největším ještě patří Lovestern Galactica nebo Lovenation.
Ještě pár linků k Love Parade:

www.loveparade.de
www.loveparade.net
http://loveparade.techno.de
http://loveparade.techno.de/love2000/News.html
http://loveparade.techno.de/love2000/party.html
http://loveparade.techno.de/love2000/tv.radio.html


6.7.2000
 

Tak to vidíte. V úterý jsme psali, že ve středu a čtvrtek bude pauza, ale protože se nahromadily nové články, rádi to porušíme. A zítra čekejte info o Love Parade, jak jsme slíbili.


6.7.2000

Dnes jsme pro Vás rovněž připravili reportáž z amerického klubu Cheetah, kterou nám zaslal DJ Luis. Je fakt hodně dobrá, takže neváhejte a čtěte.
Pokud Vám budou vadit drobné chybičky a chybějící diakritika, dočtěte report až na konec a až potom kdyžtak začněte kritizovat. A ted' už hurá do čtení.

Saint Louis,Missouri,USA, klub Cheetah
Zdravim vsechny lidicky co fandi dobre tanecni hudbicce.Chtel bych vam trosku priblizit tento klub kterej se mi postestilo navstevovat a je skoda se o nem nezminit kdyz je takova moznost.V Patek 30.June 2000 mela v tomhle klubika byt opravdova Akce,mel totiz prijet sam velky Paul Johnson z Chicaga.Uricte si ho nekdo pamatujete,jeho klip get down,ktery bezel na vive sklidil nemale uspechy.
Jo tak v patek kdy se mela tahle akcicka odehravat sem byl jako na trni a nemoh se vecera dockat to sem jeste na xchatu se svymi prateli asi 7 hodin poslouchali live prenos pres radio1 open airu LPC.Musel sem skoncit presne kdyz hral Jeff Milles a jit se pripravit na realnou akcicku,na kterou sem se nesmirne tesil.
Vyrazili sme okolo 9 vecer a hle prvni nas problem bylo,ze nebyl benal v aute a ja sem mel u sebe jenom 100$.To je sice pekna bankovka,ale vecer v saint louis si s ni moc nepohrajete.Nikde to nechteji vzit a opravdu byly problemky i na benzince,musel sem si zajet koupit do supermarketu film za 3 dolary a zaplatit to s ni.No neprejte si videt ty ksichty pani pokladni.Taky bych se asi hodne divil kdyby prisel nekdo pul hodiny pred zavirackou a chtel po me tolik nazpet.Mno poznal sem nakonec,ze jeji usmev na me pri vraceni penez nebyl doopravdovej a urcite se musela premahat aby nerekla neco nepeknyho.Kazdopadne drobny byly,casu uz bylo taky habadej a tak supky dupky do klubiku na parbu.
Celé znění zde


6.7.2000

Zajímavá zprávička přišla z nedávno otevřeného Spiral Clubu.
Od srpna budou ve Spiral clubu každý čtvrtek pravidelné tranceové party "GRAVITY". A víte kdo bude residentem těchto parties ? No samozřejmě DJ Electromajk !!
První datumy najdete v jeho sekci.4.7.2000

Slibovaná recenzička na Black Legend je tady, jak jsme včera slíbili. Onou "černou legendou" není Pelé nebo Maradona ( ten ale vlastně není vůbec černý ... ), ale zpěvák Barry White. Vokály, které jsou ve skladbě použity, ovšem nepochází nakonec od Barryho, ale od nějakého jiného zpěváka. Od jakého, to už nikdo neví ...
Na Miami Dance Conference ( to je taková sešlost DJ's, vždycky to dávají v Club Rotation na ... ale já už ani nebudu říkat kde ... ) se o Black Legend hodně mluvilo, že prý to jako bude velká pecka tohoto léta. Tyto prognózy podpořila záhy i Anglie, když se Black Legend objevili v playlistech předních moderátorů a dj's jakými jsou bezesporu Danny Rampling, Sara Cox, Dave Pearce nebo u nás asi nejznámější Pete Tong. Pete Tong dokonce umístil skladbu na svoji nejnovější Essential-Mix kompilaci. Rovněž na té konferenci v Miami začal a ukončil svůj set touto skladbou DJ Tony Humpries ( sice ho neznáme, ale Vy třeba ano ... ). I v hudebních časopisech se objevily články o tom, že toto bude fakt velký hit letošního léta.
Takže se pomalu dostáváme k zhodnocení této skladby. Opravdu je tak výborná, nebo vše byla jen hodně nafouklá bublina ? To, že vokály nakonec nejsou od Barry Whita, ani není poznat, protože jsou stejně dobré. Jinak bychom to s tím největším hitem letošního léta až tak žhavě neviděli. Kdyby se o Black Legend tolik nemluvilo, tak naše recenze vyzní hodně pozitivně, protože jde o vrchol současné houseové produkce, nejvíce se nám líbí asi ty pumpující basy ( vzdáleně nám to připomíná "It's like that" od Run D.M.C ). Na pozadí skladby se často ozývá hluk davu lidí, někdy je ho tam ale víc, než je zdrávo. Jinak je to ale fakt skvělá věc, rytmus, vokály, trocha melodie, vše jak má u správné house skladby být.
ZHODNOCENÍ: Přesto to určitě není o moc lepší singl, než třeba poslední singly od DJ Tonky nebo Superfunku. V naší TOP 40 se drží kolem dvacátého místa, v DDC dosáhli Black Legend nejvýše tuším na páté místo. Takže čekání na největší hit letošního léta alespoň u nás stále trvá, Black Legend se jím určitě nestanou.
P.S. Zítra a ve čtvrtek jsou svátky, takže bude pauza i na trance.cz. V pátek bude takový malý Love Parade speciál ( i když se musím přiznat, že já se na LP letos moc nechystám a na 90 % nepojedu, leda že by někdo měl místo v autě a chtěl po LP jít na Love Nation party, kde bude hrát Taucher a Mauro Picotto mj., což jsou jedni z mých nejoblíbenějších DJ's ... ).
P.S. Taky jsem celou dobu psaní recenze poslouchal zajímavé CD z posledního Tripmagu mixované Electromajkem, nejvíc se mi asi líbí skladby od Dillinger & Capone a Marmion, fakt pohodový trancík ... no nic, už musím končit ... see ya in Friday ... or in Love Parade ??


3.7.2000

I need your lovin', like the sunshine ... Love, love, love ... Great ... Ok, nechal jsem se trochu unést, ale takovou pohodičku jako je tato jsem už dlouho neslyšel !! Naposledy jsme recenzovali 19.6. novou shit skladbu od ATB a je jasné, že za ty dva týdny se vyrojila spousta zajímavé produkce. Takže bylo celkem těžké rozhodnout se, s čím začít letošní prázdniny. Už jsem chtěl začít psát o Black Legend, ale to není zrovna trance a my se přeci jen trance jmenujeme. Ke všemu jsem zapnul VIVU ve chvíli, kdy běžel videoklip k "I need your lovin". Takže dneska je tu Marc, zítra se těšte na Black Legend. Dneska trancík, zítra housík ... shalalala
Začali jsme tak trochu odzadu, tak už to takhle dojedeme. Videoklip je tedy velmi dobrý, nalaďte si VIVU ať ho vidíte taky. V ESU asi nikdy nebude, i když prý tam byl už i Paul van Dyk. Samotná skladba je jedním slovem božská a plná trancového snění, strhující melodie, vynikajících vokálů, to vše made in Germany. Není to UK trance, je to German trance. První místo v DDC i u nás také o něčem napovídají. Hlavním důvodem úspěchu této skladby jsou bezesporu ty vokály, které ovšem nejsou originální, ale převzaté z nějaké jiné skladby. Už jsme je totiž někde slyšeli. Každopádně načasování tohoto singlu se povedlo stoprocentně, protože poslouchat v létě vokál zpívající "I need your lovin', like the sunshine", to je jedna báseň. Skoro každý potřebuje love a sunshine ....
Tak, nyní ještě trocha historie. Projekt Marc Et Claude tvoří dva Němci, Marc Romboy ( narozen 1970 ) a Klaus Derichs ( narozen 1966 ). V roce 1993 začali vydávat pod jedním z prvních německých techno labelů "Le Petit Prince". Velký úspěch měli v roce 1997 s projektem Celvin Rotane a hitovkou "I Believe". V posledních letech vydávají u labelu Alphabet City, připomeňme singly "La" ( UK Top 30 hit ), nebo vloni singl "Ne".
ZHODNOCENÍ: Stoprocentně uslyšíte tenhle great track z nějakého kamiónu na Love parade, možná i z hlavního pódia ... Marc Et Claude hýbe v těchto dnech s lidmi v klubech na západ od našich hranic ...


Tak aspoň teď ( 10:56 ) neběží Guestbook. Snad to nebude nadlouho, je to poprvé za půl roku, co se šlehl ...


Neustále se pracuje na tom, aby procházení tohoto serveru bylo co nejjednodušší. Takže nyní máme dvě nová samostatná menu, Music Quiz a Search. Co v nich je, je asi každému jasné. Ještě Vás jenom upozorním, že nové pořadí TOP 40 na příští týden je ve stejnojmenné sekci a v sekci Previews najdete deset nových báječných ukázek. Prozatím rovněž zmizely reklamní bannery, do dvou týdnů se ale znova objeví. Zmizely z důvodu předělání systému zobrazovaní bannerů na tomto serveru.


1.7.2000
TOP 10 for next week ...
01. Marc Et Claude ( I need your lovin' )
02. Winx ( Don't laugh 2000 ) [ Mixes ]
03. Dominica ( Gotta let you go )
04. Cosmic Gate ( Somewhere over the rainbow / Fire Wire )
05. Love Connection ( The Bomb )
06. Mellow-D ( Night )
07. Hennes & Cold ( The Second trip )
08. Black Legend ( You see the trouble with me )
09. DJ Digress ( Baila para me )
10. F.G.T.H. ( The Power of love )

Tak je tady červenec, jsou prázdniny. Červen byl určitě zajímavý měsíc, v tomto měsíci byla spuštěna nová grafika na tomto serveru, fotbalisté bojovali na EURU 2000, byla vedra jak v největším létě, prostě se toho událo dost a dost. Nových skladeb jsme si sice tolik nepředstavili, ale o zajímavé články rozhodně nouze nebyla. V nastoleném trendu budeme samozřejmě pokračovat i v červenci. Pokud někdo bude chtít přispět svojí trochou do vývoje tohoto serveru, určitě bude vítán.
Přehled recenzí za červen:

ATB - THE SUMMER
PAUL VAN DYK - OUT THERE AND BACK
AIRSCAPE - L'ESPERANZA
STORM - STORMJUNKIE
NEGROCAN - CADA VEZ
DA HOOL - EICHELRÜCK
DUMONDE - JUST FEEL FREE ( T 2000 )
SUPERFUNK - THE YOUNG MC
FRAGMA - TOCA'S MIRACLE21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ