TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.7.2001 Kamil -KK-, Report
Minulý týden ve čtvrtek se v Domažlickém klubu Fontána konala super akce pod názvem More for the Underground vol. 2. Vzhledem k tomu, že se akce konala ve čtvrtek a hlavně proto, že se v klubu Fontána konají hlavně diskotéky, byl počet lidí, kteří na tuto akci přišli velkým překvapením. A myslím si, že nikdo neodešel zklamán. Hrál se House, Techno, Drum n´ Bass a co mě potěšilo nejvíc TRANCE. O skvělý mix se postaral DJ Marco, kterému se tímto klaním, protože věci, které hrál a na které jsme pařili bych asi na žádné jiné akci u nás neslyšel.
Věcičky jako Star 69 od Fatboy Slima nebo Out of Blue od System F pokud budete mít štěstí na nějaké diskotéce uslyšíte, ale takové Age of Love - Age of Love, DJ Tiesto - Flight 643, Joy Kikikonti - Joy Energizer, Quake - Dark Air nebo Timo Maas - Ubik asi těžko. Vzhledem k návštěvnosti a úspěchu akce byla na měsíc srpen slíbena další a podle slov pořadatelů mnohem větší akce. Ještě se neví přesné datum, ale až bude vše jisté, tak se na stránkách trance.cz jistě objeví nějaká upoutávka. Jako příznivce Trance jsem moc rád za tuto akci a vzkaz pro pořadatele: Jen tak dál.

 31.7.2001 Karel, News
V těchto letních dnech by asi bylo nejlepší odpoutat se od internetu a jít někam, kde nebude takové unavující horko. A k tomu poslouchat nějakou příjemnou hudbu. A tou nemusí být striktně jenom trance. Hudbou, která vám zpříjemní letní dny, může být například skladba Another Chance (ukázka) od Rogera Sancheze. Já ji poprvé slyšel o tomto víkendu, kdy také bylo vysilující vedro a opravdu hodně se mi líbila. Trochu mi to připomínalo ze začátku Daft Punk, ale opravdu jenom trochu, po několika poslechnutích je zřejmé, že jde o kvalitnější song, ve srovnání s posledními singly Daft Punk.
R.Sanchez je tuším Francouz. To co vím jistě je to, že Another Chance je prvním singlem z připravovaného alba First Contact, které vyjde v září tohoto roku. R. Sanchez samozřejmě není žádným nováčkem na hudebním poli, jeho houseové singly jsou hodně známé po celém světě. K singlu vyšlo velké množství mixů, na CD najdete: original mix, miguel migs naked nitetime rework, tom de neef vocal, tom de neef dub, mr g's last change mix, mr g's last change dub , dark nite mix a miguel migs mood pusher dub mix. Přestože tedy nejsem specialista na house, dovolím si tento malý závěr: Roger Sanchez vždy dělá příjemnou hudbu, ovšem aktuální singl se mu vydařil ještě o něco více a proto vás o něm informuji na našich tranceových stránkách.
P.S. Roger Sanchez má i svoji oficiální web stránku, najdete ji na www.rogersanchez.com, v současnosti bohužel pouze ve francouzštině.

 31.7.2001 Karel, News

 30.7.2001 Karel, News
Není to trance, techno, house ba ani dance. Přesto je skladba Joyenergizer (ukázka) od umělce jménem Joy Kitikonti v těchto dnech asi na vrcholu své popularity a taneční kluby po celé Evropě se po tomto hitu mohou utlouci a to třeba i na Ibize. Podle mého názoru je Joyenergizer v současnosti hitem n.1 v oblasti progresivní taneční hudby a i takový DJ Tiësto se svým Flight 643 prostě nestíhá, o tom není sporu. Tahle skladba je natolik originální a odlišná od většiny současné produkce, že se vám až třeba nebude líbit, skutečně to není song podle nějaké šablony. Jak už to tak bývá u velkých hitů, jde zpravidla o několik měsíců staré skladby a ani Joyenergizer není vyjímkou. Mauro Picotto jej hrál již na Trance Energy. A hrál jej i později a zejména díky M. Picottovi se tahle věc stala tak slavná. Joy Kitikonti je 31-letý italský dj a producent, který je spjat s labelem BXR, mezi jeho přátele tudíž patří M. Picotto a osoby související s BXR labelem, který je známý svojí progresivní produkcí.
Joyenergizer vládne klubovému létu 2001, ať nám to líbí, nebo ne. Pokud vás Joy Kitikonti zajímá, navštivte jeho web www.kitikonti.com, najdete tam další a podrobnější informace.

 30.7.2001 Karel, News
TOP 10
01. Kai Tracid (Too many times)
02. Roger Sanchez (Another chance)
03. Joy Kitikonti (Joyenergizer)
04. Safri Duo (Samb-Adagio [Mixes])
05. St. Germain (So Flute / Rose Rouge)
06. Da Hool (Meet Her At The Loveparade [Remixes 2001])
07. Rank 1 Feat. Shanokee (Such Is Life)
08. Groove Electronic (Indian Requiem)
09. Future Breeze (Temple Of Dreams)
10. Lost Witness (7 Colours [The Moguai Rmx.])

 29.7.2001 Karel, News

 27.7.2001 Karel, News
V dnešní době známe všichni z holandské taneční scény jména jako Armin Van Buuren, Tiësto, Ferry Corsten a další. Neustále je omíláme dokola a stále se jich nemůžeme nabažit. Existuje však Holanďan, který byl slavný již v době, kdy tito výše zmínění pánové chodili nejpíš ještě do školy. Ta doba byla někdy v letech 1993 - 1997 a tou slavnou osobou není nikdo jiný než Charly Lownoise (www.charlylownoise.nl). Ti mladší z vás ho možná vůbec neznají, což je určitě škoda, protože ve své době patřil Ch.Lownoise ke špičce taneční scény a to nejen v holandském měřítku. Asi největšího úspěchu dosáhl Ch.Lownoise společně se svým kolegou, kterým byl Mental Theo,v letech 1994 - 1996, kdy vydali skladby jako Wonderfull days, Stars, Live At London a další. Nejznámější z jejich alb se jmenuje Charlottenburg (ještě ho mám někde na kazetce).
A právě jejich největší hit Wonderfull days se dočkal v tomto létě znovuvydání pod názvem Wonderfull days 2001. Trochu se ale obávám o kvalitu této skladby, protože jednak již dávno není rok 1994 a jednak poslední produkce, pod kterou je Ch.Lownoise podepsaný (Topmodelz - Strings of infinity), za moc nestála. Takže se nechme překvapit, někdy je lepší nemít velké oči, třeba to tentokrát vyjde a Wonderfull days 2001 se stane důstojným pokračováním původní verze.

 27.7.2001 Karel, News
Právě pro ty z vás, kteří neznají internetové rádio Digitally imported radio, je tento článek. Na adrese www.digitallyimported.net si můžete vybrat ze tří stylů, trance, eurodance a klasika. Nás pochopitelně zajímá sekce trance, eurodance doporučuji všem kritikům tohoto serveru, poslechněte si oba dva styly, pak snad již pochopíte rozdíl mezi trance a dance skladbami. V sekci trance se tedy skutečně hraje trance, někdy více, někdy méně komerční. Podle mého názoru je kvalita trance sekce asi na stejné úrovni jako na dalším z online rádií, www.trancefm.de, o kterém jsme vás před časem informovali.
Velkou předností Digitally imported rádia je ale výběr z několika streamovacích kvalit, od 8kbps až po 128 kbps. Samozřejmě platí pravidlo, čím větší kvalita, tím větší nároky na vaše připojení, vyzkoušejte si to sami a uvidíte, jakou kvalitu vaše připojení zvládne. Na závěr dovolte malý výpis z playlistu: Talla 2xlc - World in my eyes (cosmic gate rmx), Kay Cee - Unsolved mysteries (vip mix), Lady Tom - It's a dream, Mario Lopez - Beautiful World (Vill@ Club Remix) a další ...

 27.7.2001 Karel, News
Druhou a třetí část fotek z Love Parade 2001 (dohromady již přes 300 fotek) a k tomu report od Dundeeho najdete na www.djandrew75.cz. Fotky jsou hodně kvalitní a zajímavé, takže kdo na Love Parade nebyl, má jedinečnou možnost nasát atmosféru této akce a určitě tam někde objevíte i ty ožralé Němce a Poláky, heh.

 27.7.2001 Karel, News
Sice mi není příliš jasný smysl této ankety, nicméně pokud si chcete zahlasovat a vybrat jednoho z několika dj's, navštivte stránku http://xzone.d2.cz/dj/. Have fun !!

 26.7.2001 Karel, News
Hlavní představitel stylu wet&hard, Dj Corvin Dalek (www.corvindalek.com), je v posledních týdnech a měsících velmi aktivní, co se týče jeho produkce či remixů a proto je velmi zajímavé podívat se, cože to vlastně v Česku velmi oblíbený Corvin remixuje za skladby. Ještě tak před rokem bych nevěřil, kdyby mi někdo sdělil, že Corvin Dalek zremixoval Green Court, Cosmic Gate, nebo Plastic Angel. A představte si, že Corvin skutečně zremixoval všechny tyto eurotrance / club projekty! První z nich, remix k Green Court feat.Devision - Take my breath away mě osobně hodně překvapil, protože jde o naprosto odlišné styly a pochybuji, že se Corvin s Green Courtem potkal na nějaké party. Remix si vysvětluji tak, že Green Court ví, že dělají průměrnou eurotrance produkci a snaží se tak svůj singl oživit něčím progresivním, přesněji řečeno wet&hardem. Samotný remix je samozřejmě v wet&hard stylu, ale opravdu je zajímavé poslechnout si tento remix a na vlastní uši se přesvědčit, jak se také dá zremixovat vocal eurotrance skladba.
Dalším remixem, který mě zaujal, je remix pro Cosmic Gate - Fire wire. Tenhle singl nyní vychází v Anglii s novými mixy a jedním z nich je právě Corvinův remix. Mimo to Dalek vytvořil remix pro již jednou zmiňovaný Plastic Angel - Sweet sixteen a dále pro Moguai - The Rock, Oliver Moldan - Never show you fair a Chab - The Sinus ( Chab aka Moogwai je můj oblíbený umělec v poslední době ). Všechny tyto skladby jsou aktuální, či zbrusu nové skladby, takže z toho lze usoudit, že Corvin Dalek je v poslední době opravdu hodně vyhledávaný umělec a když mi dneska někdo řekne, že Corvin je populární dj, asi mu již uvěřím.
P.S. Příští týden najdete na našem webu recenzi kompilace VA-Together_Ibiza_Vol_2-Mixed_By_Corvin_Dalek, která je také aktuální, dokonce o ní Corvin ještě nemá ani info na svojí stránce.
P.S. A ta úplně nejaktuálnější zpráva je ta, že v současné době pracuje Corvin na remixech pro Dj Hooligana a Kay Cee. Celé Německo se asi zbláznilo do wet&hardu a moje noční můra se začíná vyplňovat aaa .. )

 25.7.2001 Karel, News
Podzimní pokračování populární party Trance Energy (www.trance-energy.nl) bylo již potřetí přesunuto, aktuální a doufejme že poslední termín je 20.10.2001. Důvodem těchto přesunů je jediná věc a sice úpravy stadionu Thialf Stadium v Heerenveenu. Tato zcela nová hala je totiž právě ve stadiu posledních úprav a po nich by se Trance Energy mělo stát největší tranceovou party v Holandsku! Sedmá Trance Energy se tak dočká vylepšeného parketu, větších ploch k tancování, ventilace, atd., prostě to bude naprosto dokonalé prostředí a ta prodleva o dva týdny za to bude zcela určitě stát! Jenom připomenu, že lístek na TE stojí 75,- guldenů, tj. asi 1400,- Kč a objednat se bude moci přímo přes web, nutností je ovšem mezinárodní platební karta, no ale tu má dneska snad každý.
P.S. Už se zase těším na spánek v autě na TE !!

 25.7.2001 Karel, News
Nyní, když díky hodnému Myclickovi vím, co je to EP, mohu vám zasvěceně přinést informace o jednom takovém připravovaném EP-čku. Nemá ho na svědomí nikdo jiný, než naše známá dvojka Piet Blank a Jaspa Jones, o jejichž produkci vás zde pravidelně informujeme. Blank a Jones se asi skutečně nenudí a pořád vymýšlejí něco nového a tak po singlu Dj's, fans & Freaks a albu Nightclubbing přichází tato dvojice se speciálním, pouze pro dj-je určeným EP.
Toto vydání je myšleno jako poděkování všem dj-jům, kteří podporují naši milou dvojici (tím že hrají jejich desky a tak dále ...) a díky kterým se stali tak slavní, což bezpochyby jsou.
Na vinylu, který již brzy vyjde u labelu Gang Go, tak najdeme pět hodně zajímavých pět skladeb a jakmile EP vyjde, budu se snažit co nejdříve napsat recenzi, protože tohle EP mě láká mnohem víc, než třeba samotné album Nightclubbing. Mimo to ještě B&J vytvořili remix ke skladbě Perpetuous Dreamer - The Sound of good-bye, což může být také povedená věc, proč ne.

Tracklist:
Nightclubbing (Wippenberg Remix)
Sweet Revenge (Airwave Remix)
Secrets & Lies (Saints & Sinners Remix)
Secrets & Lies (Solid Sessions Remix)
Fragile (Phrenetic System Remix)

 24.7.2001 Karel, Review

Kompilace s názvem ITWT ( In Trance We Trust ) jsou v Holandsku a všude tam, kde lidé poslouchají kvalitní trance velmi oblíbené a populární. Jak napovídá název, aktuální výběr nese označení šest a to znamená jediné a sice, že jde již o šesté pokračování tohoto výběru. Prvních pět jsem jaksi neslyšel ( ano, je to ostuda ), no ale stejně myslím, že když vyšly první ITWT kompilace, trance.cz ještě ani neexistovalo.
Tu úplně první kompilaci namixoval DJ Misja Helsloot, jenž nedávno namixoval album Forbidden Paradise 11, které jsme zde rovněž recenzovali. Dvojku namixoval DJ Stigma a třetí díl byl svěřen do rukou DJ-ji jménem Lars Holte. Další díl namixoval slavný to DJ Johan Gielen ( čti chíílen .)) a předposlední, pátou část vytvořil DJ Cor Fijneman. Jak jsem již jednou psal, neslyšel jsem ITWT 5, ale zcela jistě to byla hodně povedená kompilace, protože Cor Fijneman dostal jako první dj vůbec v této řadě možnost podruhé namixovat CD In Trance We Trust. Více zde >>


 23.7.2001 Karel, News
TOP 10
01. Kai Tracid ( Too many times )
02. Joy Kitikonti ( Joyenergizer )
03. Safri Duo ( Samb-Adagio [Mixes] )
04. Roger Sanchez ( Another chance )
05. Da Hool ( Meet Her At The Loveparade [Remixes 2001] )
06. Lost Witness ( 7 Colours [The Moguai Rmx.] )
07. Phil Fuldner Works 2 ( Miami Pop )
08. Bel Amour ( Bel Amour [Mixes] )
09. Phats & Small ( This Time Around )
10. Tony Esposito ( Kalimba De Luna [Mixes])

 22.7.2001 Karel, News
První část fotek a reportu z Loveparade 2001 je na www.djandrew75.cz, takže vy, kdož jste to neviděli v TV nebo někde jinde neváhejte a podívejte se, jak to skutečně na letošní LP vypadalo.

 22.7.2001 Karel, News

 22.7.2001 Karel, News
Letošní Love Parade byla skutečně řekl bych až nezvykle klidná. Nebo se mi to tak z pohledu člověka, který tuto obří party pouze sledoval v TV alespoň zdálo. Na Love Parade bylo podle stanice VIVA TV mezi 800 000 až jedním miliónem návštěvníků, takže nějaké rekordy v návštěvnosti se rozhodně nekonaly. Samotná VIVA TV letos ani nedělala přímý přenos, pouze pořad Club Rotation byl odvysílán z jednoho party kamiónu, avšak hlavním obsahem pořadu byly videoklipy, ne samotná Love Parade.
Možná že ale právě díky menšímu zájmu o letošní LP to mohla být pohodovější party, než v minulých letech, kdy se v Berlíně mačkalo až 1,5 miliónu lidí. Ať tak či tak, já jsem na LP nebyl, to že nebyl na VIVA TV přenos mě taky přiliš nemrzí, no asi jsem už z Love Parade vyrostl a tahle party mě již dnes moc nebere ...

 19.7.2001 Karel, News
Ve včerejší recenzi kompilace ID-T Trance se mi asi nejvíc líbila skladba "Stringer" ( ukázka ) od projektu Riva. Nádherná skladba, která jakoby čekala na tohle léto, aby se možná stala jeho největším tranceovým hitem. Nedalo mi to a zkusil jsem o Rivě najít nějaké info. Bylo to hodně problematické, ale nakonec se zadařilo a já vás tak mohu s projektem Riva blíže seznámit. Vlastně zase tolik ne, protože producent skrývající pod tímto jménem si přeje zůstat nepoznán a tak jeho jméno nikdo neví! Ví se pouze to, že tento producent vydal desku DJ Manta "Holding On". Pak se na webu, z kterého jsem čerpal, doslova píše, že si díky penězům, které vydělal, udělal delší přestávku a vrací se až nyní s novým singlem svého projektu Riva.
Tenhle song je již taky starší, promo vyšlo v únoru tohoto roku, ale jak už jsem několikrát řekl, velkým hitem se skladba stává právě nyní. Hraje ji každý dobrý trance dj, jako třeba Armin Van Buuren, Johan Gielen nebo třeba Pete Tong, který Rivu hodně hrál ve svém pořadu Essential Selection, až se stala tak populární. Ovšem pozor, "Stringer" není prvním singlem, ale již čtvrtým, kompletní diskografie toho anonymního producenta ja následující: Riva - Stringer, Riva - The Hunter, Riva - Hexaperalla / Don't U Hide, DJ Manta - Holding On a Riva - Pitchcontrol. Ještě jsem zapomněl, Riva je samozřejmě holandský projekt, jak jinak taky. Mimo vlastní produkci začal Riva remixovat a že to stojí za to si můžete poslechnout v ukázce k Barthezz - On The Move ( Riva remix ) ( ukázka ), což hraje ve svých setech Armin Van Buuren a oficiálně tento remix ještě nevyšel! Kromě Barthezze remixoval Riva ještě Tall Paul - Precious Heart ( Riva remix ).
Nevím jak vám, ale mě se Riva fakt moc líbí a jsem převědčen, že o tomto projektu určitě hodně uslyšíme.

 18.7.2001 Karel, Review

Tahle podle mě hodně zajímavá kompilace vyšla někdy na konci června a ke mě se dostala v těchto dnech. ID&T, to je název holandské společnosti, která pořádá ty nejlepší tranceové party v Holandsku, jako je Trance Energy, Mysteryland, Sensation, Innercity, Shockers a další. Dokonce si troufnu tvrdit, že ID&T je jednička v trance parties na celém světě, kdo byl na Trance Energy, ví, o čem mluvím. Kromě parties mají ID&T svoje vlastní rádio, kde pravidelně hraje každý pátek Armin Van Buuren a další trance dj's a občas ID&T vydá nějakou tu kompilaci s hodně zajímavými trance skladbami. Kompilace ID-T Trance je jednou z nich, takže už se nedržujme ani vteřinu a pojďme se podívat, co nám vlastně nabízí. Více zde >>


 17.7.2001 Karel, News
Od našeho oblíbence Paul Van Dyka jsme již delší čas neslyšeli nic nového a tak vás zpráva o připravovaném EP asi příliš nepřekvapí. Výraz EP jsem nikdy přesně nepochopil, rozumím pouze tomu, že to je něco mezi singlem a albem, prostě je tam víc než 2 skladby a méně než 10 skladeb. Columbia EP vyjde nadcházející pondělí ( 23.7.2001 ) a bude obsahovat celkem pět skladeb. Já jsem se zatím dostal pouze ke dvěma a sice k Paulovu vlastnímu remixu skladby "Columbia" a dále k remixu skladby "Vega", který udělali Starecase.
Oba dva remixy mi přijdou vcelku povedené, především mě potěšilo, že se prozatím neobjevují žádné nasládlé vokály, jako třeba v singlu "Tell me why". Jsou to tedy zajímavé skladby, určitě se od nich neodvrátíte s výrazem nechuti ve tváři, na druhou stranu se moc nedá mluvit o Paulově posunu někam k progresivnější music. Každopádně už teď to vypadá, že Columbia EP bude povedené EP-čko, které byste si měli do své sbírky co nejrychleji zařadit, protože PVD je stále trance, byť v dnešní době již lehce monotónní a bez velkých nápadů či změn.

 16.7.2001 Karel, News

Ode dneška můžete opět zkoušet svoje štěstí v našem hudebním kvízu a pozor, začíná se nanovo, takže všichni máte stejnou šanci být na konci roku tím nejlepším a vyhrát nějakou hodně zajímavou cenu.

Ceny pro výherce za 1.pololetí:
1.místo - Spaze - 2CD Fobidden Paradise 11 - Mixed by DJ Misja Helsloot ( jde o 2CD, které nám k recenzi zaslal přímo Misja ).
2.místo - Sonoluca - tajemné CD ve formátu mp3.
3.místo - Marosh - tajemné CD ve formátu mp3.

Výherci budou kontaktováni e-mailem.


 15.7.2001 Karel, Report
Na červencový ZEN v klubu ROXY s hlavní hvězdou večera DJ Sashou jsem se celkem těšil, ačkoliv Sasha nepatří mezi moje extra zvlášť oblíbené dj-je, protože slovo trance ho také již moc neoslovuje. Ale je to světově uznávaný DJ a producent, takže jsem vyrazil na ZEN v očekávání hodně dobré muziky, byť spíše progresivnějšího než tranceového ražení. Více zde.

 13.7.2001 Karel, News
TOP 10
01. Kai Tracid ( Too many times )
02. Safri Duo ( Samb Adagio )
03. Bel Amour ( Bel Amour [Mixes])
04. Phil Fuldner Works 2 ( Miami Pop )
05. Lost Witness ( 7 colours [Moguai mixes])
06. Phats & Small ( This time around )
07. Tony Esposito ( Kalimba De Luna [Mixes])
08. Joy Kitikonti ( Joyenergizer )
09. Roger Sanchez ( Another chance )
10. Sylver ( Forever in love )

 12.7.2001 Karel, News
Skupinu Safri Duo zná i u nás spousta lidí, asi i díky tomu, že jejich hit "Played-A-Live" se stále ještě hraje na našich rádiích. K němu před několika týdny přibyla skladba "Samb Adagio", což je druhý singl. Není pochyb o tom, že oba dva singly jsou komerční, přirovnal bych to k Darude a jeho singlům "Sandstorm" a "Feel the beat". Na VIVA TV se objevil i videoklip k "Samb Adagio". Není špatný, ale je takový moc umělý řekl bych.
Pokud nemáte "Samb Adagio" z nějakého důvodu rádi, počkejte na remixy, postarat by se o ně měli Cosmic Gate, Marc Et Claude, Paul Hutsch a Airscape. To už myslím zní hodně zajímavě a je docela možné, že "Samb Adagio" bude pro nás fanoušky tranceu ( nenapíšu "trancery", protože se mi to slovo nelíbí .)) podstatně zajímavějším kouskem, než byl první singl. Rovněž lze doporučit live vystoupení Safri Dua, které je opravdu hodně energické a upřímné, alespoň jak jsem ho slyšel v únoru na Trance Energy.
P.S. Pravděpodobně oficiálním web stránkou Safri Dua je adresa www.safri.dk. Have fun ..

 10.7.2001 Karel, News
Producent a dj Phil Fuldner patří mezi ústřední postavy labelu Kosmo Records, kde vydává skladby třeba Dj Tomcraft, Moguai, Dj Sandy, Andry Nalin, Da Hool a další. Jeho skladbu z roku 1998 "The Final - Captain future theme" si pravděpodobně ještě vybavíte, ostatně i dnes je to stále hodně dobrá skladba. Druhým, rovněž poměrně úspěšným singlem bylo "S-Express", poté se Phil Fuldner na delší čas odmlčel.
Vrací se právě v těchto dnech a s novým singlem "Miami pop" slaví další velký úspěch. I když to není house, trance, ani techno, moc se mi to líbí a vřele vám tento singl doporučuju, je to ideální skladba pro léto pro lidi s otevřenou myslí. Rovněž mě potěšilo, že tento třetí singl je úplně jiný, než ty předchozí dva a že stále je možné přijít s něčím trochu originálním. Takže .. let me se you pop, pop ... have fun, jsi jednička .)

 9.7.2001 Karel, Press

Již v sobotu se všichni dočkáme, protože do klubu ROXY přijede slavný DJ Sasha. Jsem přesvědčen, že to bude stát za to a klubová noc ZEN tak brilantně oslaví svoje druhé narozeniny!

Roxy promotion uvádí:
ZEN - trance festival - 2.NAROZENINY
Djs: Electromajk (mfs), Joel (roxy praha), James Zabiela (UK)
Very special guest DJ SASHA (excession - UK)
UV performance, video attack by Phase,
Deep house chillout djs: Dan Cooley, Rai
more info: www.roxy.cz


 8.7.2001 Karel, News

 8.7.2001 Karel, Press
Nechce se tomu ani veřit! Sotva pár dní po super party k prvnímu výročí klubu přišlo ještě něco mnohem horšího, než studená sprcha. Vlastník domu neprodloužil smlouvu o nájmu, ačkoliv nás do poslední chvíle ujišťoval o opaku. Tuto skutečnost nám oznámil v pondělí 2. července, kdy měla být podepsána nová smlouva. Nestačili jsme se ani rozloučit s vámi, kteří jste nás měli rádi a kteří jste nás pravidelně navštěvovali.
Věříme, že se s mnohými z vás budeme čas od času setkávat v jiných klubech a na jiných parties - Spiral Club bude od nedělního poledne (8. července) definitivně patřit minulosti.
Mějte se hezky ...
Spiral Club crew

Trance.cz komentář:
Co k tomu řící ? Je to obrovská škoda, protože pokud jste to nevěděli, Spiral byl asi jediným pražským klubem, kde se pravidelně hrál trance, takže tahle zpráva mě po duši rozhodně nepohladila.

 8.7.2001 Karel, News
Pokud chcete vyrazit na Love Parade do Berlína a sháníte se po autobusu, tato možnost tady stále je.
LOVE PARADE BUS
Odjezd Břeclav 20.7. 14.30 h z parkoviště ČD Břeclav.
Infotel: 0608 409 380 nebo 0606 554 668.
E-mail: loveparade@mujoskar.cz
Stav volných míst k 9.7.=14 z 40

 8.7.2001 Karel, Press

Prodejna TECHNIK z pražského Smíchova rozšířila svojí působnost také na Moravu. V centru Ostravy na Masarykově náměstí v ulici 28. října 23 otevřela svojí druhou prodejnu, která Vám nabízí kompletní technické zabezpečení pro djs a kluby. Široký výběr gramofonů, mixážních pultů, sluchátek, systémů, reproboxů, zesilovaču a také inteligentních světelných efektů, lze financvat také splátkovým prodejem a leasingem. Prodejna TECHNIK v Ostravě je také součástí VINYL SHOPU CITY SOUND, kde si můžete pořídit kromě vinylů také CD Maxi a širokou nabídku CD kompilací světových tanečních vydavatelů.
Vedle těchto služeb je také k dispozici nový a velice kvalitní sound systém MACH z Dánska. Celkem 20kW digitálního zvuku se zesilovači POWERSOFT jsou nyní vedle světelných efektů MARTIN v nabídce pronájmů. Systém již byl nasazen například při DMC CHAMPIONSHIPU a TEMPTATION párty minulý měsíc. V nejbližší době ho můžete uslyšet mimo jiné na ZENU s dj Sashou 14.7. v Roxy Praha a také na festivalu HRADHOUSE 25.8. na Hukvaldech. Právě náš nejlepší klub ROXY podepsal roční exklusivní smlouvu v technické podpoře při jejich akcích s TECHNIKEM.
Veškeré ceny pronájmů techniky jsou na internetových stránkách http://www.e-technik.cz.
TECHNIK také hledá další spolupracovníky z řad light designerů, techniků při pronájmech a obchodních zástupců pro všechny kraje. Případné nabídky zasílejte na info@e-technik.cz.


 8.7.2001 Karel, News
TOP 10
01. Bel Amour ( Bel Amour [Mixes])
02. Kai Tracid ( Too many times )
03. Phats & Small ( This time around )
04. Phil Fuldner Works 2 ( Miami Pop )
05. Eddy Grant ( Electric Avenue 2001 )
06. Daft Punk ( Digital love )
07. Safri Duo ( Samb Adagio )
08. Lost Witness ( 7 colours [Mixes])
09. Tony Esposito ( Kalimba De Luna [Mixes])
10. Sylver ( Forever in love )

 5.7.2001 Karel, News
Kdejaký server má přes léto prázdniny. I já jsem se tak trochu nakazil, takže od dneška až do neděle 8. července je malá přestávka. V průběhu července, srpna a počátku září můžete očekávat ještě několik dalších "výpadků". Přeji Vám hezké letní dny.

 3.7.2001 Karel, News
Projekt Hypetraxx patří k mým hodně oblíbeným, vždyť skladba "The Darkside" se stala na trance.cz nejúspěšnější skladbou roku 2000 a nechala za sebou takové hity jako Darude "Sandstorm", nebo Rank 1 "Airwave". "The Darkside" bylo prvním singlem, tím druhým byl singl "See the day", pak vyšlo album a nyní, na počátku července, vyjde zbrusu nový a podle všeho výborný singl "Paranoid". Už aby tu byl.

 2.7.2001 Karel, News

Hodně z vás se jistě chystá na letošní Love Parade, takže určitě nebude na škodu říci si pár aktuálních informací. Tou nejpodstatnější je termín, který byl díky problémům s odpůrci Love Parade přesunut o týden později a LP se tak uskuteční 21.07.2001. Kromě Berlína se Love Parade uskuteční stejně jako před rokem i v dalších městech jako Vídeň nebo Newcastle ( pozor, tyto akce jsou v jiných termínech ).
Největší party samozřejmě proběhne v Berlíně, takže příznivci miliónového davu můžou pomalu začít balit a chystat se na tuto mega akci. Pokud ještě váháte, jestli na LP pojedete či nikoliv, podívejte se na oficiální web, je v pěkném letním designu a třeba právě to vás přesvědčí a vy na Love Parade přeci jen vyrazíte ..


 1.7.2001 Karel, News
Pokud vás zajímá, jaké skladby patří na počátku července k těm nejžhavějším, podívejte se do sekce Top 40. Hitparádu vede již několik týdnů Moogwai se skladbou "Labyrinth", ale hned na druhém místě je jako novinka skladba "Protuberance" od Dawnseekers. Mezi novinkami najdete aktuální singly od Kai Tracida, Fridge nebo DJ Jeana, mezi hit tipy zase nové singly od Tally 2XLC, Da Hool a dalších. Nejstarší skladbou v hitparádě je DJ Tiësto "The Flight", který zabírá místo německému tranceu již 11 týdnů .)

 1.7.2001 Karel, News
S blížící se Love Parade v Berlíně, která se uskuteční 21. července, opět vychází větší množství skladeb s touto tématikou. Nejprve to byli Jam & Spoon se skladbou "Be.Angeled", nedávno vyšla "oficiální" hymna k LP od Love Comitee "You can't stop us" a v pátek vyšel podle mě asi nejzajímavější vinyl s LP tématikou, a sice nové remixy k Da Hool "Meet her at the Love Parade". Da Hool vydal poprvé tento song ( který se stal opravdu velkým hitem a třeba mě osobně v té době přesvědčil, že nic lepšího než německá produkce neexistuje .)), v létě roku 1997.
Ani se to nezdá, ale jak sami vidíte, od původního Da Hool uběhly přesně 4 roky, takže si asi Hooligan řekl, že nyní je ta správná doba pro "oživení" svého hitu. Na vinylu najdete "Hooligans 2001 club remix", "Pete Heller's stylus style mix" a "Airwave remix". Ano, vidíte dobře, je to ten výborný holandský projekt Airwave. Kromě těchto mixů jsem ještě objevil kdesi "Fergie remix", z čehož lze usuzovat, že remixy vyšly na dvou trochu odlišných vinylech.


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ