TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.7.2003 Karel, Press

Pojedete-li na Creamfields osobním autem, vyjeďte s dostatečnou časovou rezervou. Dálnici D8 opustíte na výjezdu 29. Odtud vás už navedou orientační tabule s logem festivalu až na parkoviště pro cca 6000 aut bezprostředně u areálu. Pro lepší orientaci bude parkoviště rozděleno do ulic pojmenovaných po hlavních aktérech festivalu. Z auta si vezměte vše, co budete v průběhu celého festivalu potřebovat, protože se nebudete moci pro zapomenuté věci vracet. Při opuštění areálu totiž pozbývá vstupenka platnosti. Své věci si ale budete moci uschovat ve velkokapacitní úschově. Po předložení vstupenky vás u vchodu zkontrolují příslušníci bezpečnostní služby. Nenoste s sebou žádné pití, doma nechejte videokamery a fotoaparáty, jinak riskujete, že vám bude zabaven film, kazeta či baterie z digitálních přístrojů. Fotografovat bude umožněno jen řádně akreditovaným novinářům. Do areálu je zakázán vstup se skleněnými, ostrými, hořlavými a jinak nebezpečnými předměty. Nesmějí se vnášet ani zbraně a drogy. S sebou si nezapomeňte doklady, peníze, teplejší oblečení na noc a nabitý mobilní telefon, kterým budete moci mimo jiné aktivně zasáhnout do vystoupení Massive Attack.

Napsat názor do DISKUSE

 30.7.2003 Dolvich, Review

Německé producentské electro-duo Alexander Gerlach a Kai Paul známé jako Lexy & K-Paul spolu spolupracuje od roku 1999. V posledních letech se pravidelně účastní velkých akcích, jakými jsou Mayday, Love Parade nebo Nature One, ať už jako live-act nebo Lexy jako dj. Již s prvním singlem "The Greatest DJ" byli úspěšní a skladba byla licencována labelem Ministry Of Sound, kteří ji vydali po celém světě. Následovaly singly "Electric Kingdom", "Freak", "You're The One" a debutové album "Loud". Po této úspěšné desce po třech letech přichází nový dlouhohrající počin hochů z východního konce Německa, který berlínští hudebníci nazvali příznačně "East End Boys". I zde je však ještě stále částečně zachován 80s-retro trend v beatech i ve stylu jako plně kompatibilní prvek. Hudba je hlavně určena příznivcům electra, ale na své si přijdou např. i deep houseři. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 29.7.2003 Karel, News

V srpnu se samozřejmě můžete těšit na nové ukázky, v tomto měsíci už ale ne, neb červenec se chýlí ke konci. Scooter - Maria (I Like It Loud) je novinka od Scooteru a asi se ptáte co tu dělá ,) Coby, jednoduše je to po dlouhé době kvalitní Scooter singl, který mě zaujal. Progresivní nadšence potěší nový remix od Harry Lemona, tedy Against The Grain - Further (Lemon8 Remix). Mono - Rise se může pochlubit pěknou trance melodií, prsty ve skladbě má údajně projekt Airbase. Hodně originální a pohodovou trancovkou jsou Grand Resonant - Central, ostatně poslechněte sami, velmi zajímavé pojetí trancu, Armin playlist. V Arminově a jistě nejen jeho dj kufříku najdete i poslední dnešní ukázku, Digital Delinquents - 2 Do Anything. Digitální zločinci si vzali na mušku klasiku od Veracocha - Carte Blanche a předělali ji vynikajícím způsobem pro rok 2003. Všechny ukázky si lze poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 29.7.2003 Dolvich, News

Opět se vracejí němečtí eurotrance DJové a producenti Piet Blank a Jaspa Jones, kteří již v tomto roce vydali své první ambient / chillout album "Relax". Nynější novinkou je druhý díl jejich mixované kompilace a společně s ní přichází také nový singl. Napřed tedy vyjde 4.8.2003 již zmiňovaná kompilace "The Mix vol. 2", jejíž tracklist se mi jeví více než zajímavě. Je totiž podobně jako předešlý díl plný nového a nezveřejněného kvalitního materiálu od uznávaných trancových producentů převážně holandského a britského původu. Kvalita živých setů těchto kolínských hudebníků nabrala během posledních pár měsíců vzestupnou tendenci a právě tato kompilace je toho jasným důkazem. Posuďte sami: za skladby a mixy jsou totiž odpovědni Tiësto, Ferry Corsten, Cor Fijneman, Pulser, Steve Helsprit, Nu-NRG, Gabriel & Dresden, James Holden, Chicane, Hiver & Hammer, Liquid Love, Above & Beyond, The Mystery a hned několik stop své práce zde zanechal talentovaný francouz Mr. Sam. Oproti prvnímu dílu kompilace je zde zcela jasný odsun od německých skladeb směrem k holandské a britské produkci, i přes to je zde ale umístěn relativně velký počet prací samotných Blank & Jones. Mimo nově remixovaných skladeb z alba "Relax" - "Unknown Treasure" a "Flaming June" jsou zde také zcela nové tracky "Summer Sun", "A Night To Remember" a hlavně ochutnávka nového singlu "A Forest", na kterém jako vokalista spolupracoval Robert Smith, zpěvák skupiny The Cure. Kompletní singl by pak měl vyjít v září. Blank & Jones na "The Mix vol.2" také umístili několik svých remixů, konkrétně se jedná o skladby od Chicane, Evolution, Wolfsheim a samozřejmě také jejich verze starší skladby od RMB nazvaná "Re-Reality". Pro fanoušky Blank & Jones vychází kompilace "The Mix vol. 2" také v limitované 3 CD edici, jejíž třetí bonusový disk obsahuje 5 skladeb v ambientním mixu. V říjnu také vyjde remixová edice alba "Relax", na které se o remixy postarají Chicane, Mr. Sam, Timewrite, Saints & Sinners a další.

Napsat názor do DISKUSE

 24.7.2003 Dolvich, News

Bratrská dvojice Florian a Konrad (příjmení se mi nepodařilo zjistit) mají mimo krve ještě další společné věci. Mluvím zde jejich vztahu k hudbě, kterou začali dělat v roce 1998 pod pseudonymem DJ Taylor & Flow. Prvním singlem byl "Work" a hned následující rok se jim podařil obrovský úspěch se skladbou "Gott tanzte", díky které byli často přirovnáváni k projektu Aquagen.Dalšími skladbami pak byly "Was ist Zeit?" (1999), "Exzess" (2000), "Die unbekante Dimension" (2000) a také singl a stejnojmenná kompilace "Dance The Planet" (2001). Pak rakouští producenti vydali skladbu "Hardcore Vibes", která vyšla v Německu kvůli problému s labelem pod projektem Ravers On Dope a pod tímto pseudonymem vydávali i poté. Dalším úspěchem byl minulý rok vydaný singl "Get High" a nyní přicházejí s novinkovou skladbou "Trip 2 Wonderland". Refrén zní dost podobně jako tvorba projektu Groove Coverage, melodie však spíše lehce připomíná skladbu "Million Miles Away From Home" od Dune. Celkem by se dalo říci, že má singl "Trip 2 Wonderland" od každého něco, ale dohromady nic, neboť nepřináší nic nového a výrazného, takže to bude mít hodně těžké prosadit se na taneční scéně. Uvidíme, co s tím udělají Alex Butcher a DJs@Work v roli remixérů. Maxi-cd vyjde 11.8.2003 u labelu EMI.

Napsat názor do DISKUSE

 23.7.2003 Dolvich, News

Již 5 singlů a 2 alba stihli vydat Charly Lownoise a Franky Tunes během dvou let existence jejich tvůrčího projektu Starsplash a aby se opět nekopírovali, ke svému dalšímu singlu přibrali mimořádného hosta, jímž je Daisy Dee, která je známá především jako moderátorka pořadu Club Rotation na hudebním stanici VIVA, která ale také propůjčila svůj hlas ve skladbách "Love Is The Answer" nebo "Galaktika - Are You Ready?". A tak můžeme její vokály také slyšet v novém singlu projektu Starsplash "Fly Away (Owner Of Your Heart)". Svůj mimořádný hlas zde však Daisy Dee ve vyšších frekvencích příliš nezvládá, což je ale stejně jedno, neboť zde hrají hlavní roly beaty. Nejvíce potěší, že Starsplash lehce změnili svůj styl od již téměř mrtvého happy-hardcore směrem k party-trancu. Toto ovšem vyvrací tvrdší b-strana "Listen To Mummy And Daddy", která je stejně jako "Fly Away" také již obsažena na aktuálním albu "Friends". Každopádně je "Fly Away" je oproti předcházejícím singlům příjemné překvapení. Maxi-cd vyjde 4.8.2003 u labelu Kontor, takže CHECK IT OUT.

Napsat názor do DISKUSE

 22.7.2003 Karel, Press

Špičková kvalita a výkon zvukové aparatury na festivalu Creamfields je pro pořádající agenturu JPA jednou z priorit. Po zkušenostech z loňska, kdy se ozvučení na hlavním pódiu ukázalo jako nedostatečné, už nedostaly důvěru domácí firmy. Zvuk a světla na hlavním pódiu "Semtex Live open stage" a zvuk na djs open air pódiu "Trance - wet&hard - electro" proto letos zajišťuje renomovaná rakouská firma "For Music", která má svém kontě stovky úspěšných akcí. Zvučila např. vídeňskou Love Parade, koncerty Alanis Morissette, Joe Cockera, Alice Coopera, Status Quo, Neila Younga, Red Hot Chili Peppers a připravuje se na turné skupiny Metallica. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.7.2003 Karel, Report

Balvan, kterého možná znáte z diskusí v našem fóru, se vypravil minulý týden se svými kamarády do Berlína na Loveparade. Kromě samotné sobotní party stihl i páteční megaparty Love From Above, na které mimo jiné vystoupili dj's Paul Van Dyk a Tiësto. Z obou jistě povedených akcí nafotil pěkné fotečky, které si nyní máte možnost prohlédnout v našem fotoreportu. Příjemné pokoukání! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.7.2003 Dolvich, News

Jistě se pamatujete na klipy francouzského housového projektu Daft Punk ke skladbám "One More Time", "Aerodynamic" a "Digital Love", které byly tvořeny animovaným příběhem. A právě tento kompletní animovaný film nazvaný "Interstella 5555: The 5tory Of The 5ecret 5tar 5ystem" měl premiéru 5.5.2003 na filmovém festivalu v Cannes. Tento nápad vznikl při nahrávání jejich zatím posledního alba "Discovery", a tak v létě 2000 začali Thomas Balgantar, Guy-Manuel de Homem-Christo a jejich kolega Cédic Hervert s přípravami. Za optické zpracování je odpovědný japonec Leiji Matsumoto, jenž byl podporován také z Tokia pocházejícím animátorem Shiniji Shimizu. Příběh pojednává o čtyřech hudebnících z cizí galaxie, kteří jsou uneseni od pološerého managera, aby se stali nejúspěšnější skupinou ve vesmíru. Na 4.9.2003 je ohlášena německá premiéra filmu "Interstella 5555", tak doufejme, že se vesmírná Daft Punk story dostane i k nám.

Napsat názor do DISKUSE

 17.7.2003 Karel, News

Venku je dusno a podobně by tomu mělo být i ve vaší hudební aparatuře, minimálně při poslechu našich nových ukázek. Transformer 2 - Just Can't Get Enough je skladba, kterou najdete v playlistu John 'OO' Flemminga a je ukázkou moderního progresivního trance-house stylu. Duo Blank & Jones vytvořilo pěkný remix ke skladbě RMB - ReReality (Blank & Jones Remix), jde rozhodně o nadprůměrný song. Kvalitní trance skladbou, kterou najdete v playlistech Armina a dalších, jsou Fictivision Vs. C-Quence - Symbols (Original Mix). Na desce je rovněž pěkný Mesh remix. Progresivní fandové na své přijdou u skladby Kris B - Last Minute Flight (Blackwatch Remix). Blackwatch přicházejí s hodně originálním a tanečním zvukem, který je jiný, než v jejich ostatních remixech. Konečně na své si dnes přijdou po dlouhé době i hardtrance příznivci, nový singl z pera labelu Overdose se jmenuje Arome - Visions Of Paradise (DJ Scot Project Remix) a přináší vše, co je pro tento label typické, tedy hutný zvuk a výraznou melodii, obojí v hardtrancovém kabátku. Všechny ukázky si lze poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.7.2003 Dolvich, News

Německý mysteriózní projekt Zombie Nation tvoří dvojice mnichovských DJů a producentů, kterými jsou Splank! a Mooner. Zkušenější Splank! má na produkci hlavní podíl a proto by se dalo říci že Zombie Nation je jeho projekt. Mooner zde dělá pouze studiového asistenta. To ovšem nic nemění na tom, že projekt by dnes pravděpodobně nikdo neznal nebýt vydání jejich skladby "Kernkraft 400" v roce 1999. V tom a samém roce následovalo ještě album "Leichenschmaus" a po třech letech další singl "Unload". Jejich styl by se dal charakterizovat jako club/dance, post-punk, techno-tribal a ambient. Splank také vydává pod dalšími pseudonymy. Nejúspěšnějším z nich je John Starlight, pod kterým nedávno vyšlo nové album "Rip It!". Ovšem také u Zombie Nation se děje něco nového. Pod názvem "Souls At Zero" vyjde v červenci nový singl, jenž se mimo vysoké kvality může pyšnit i remixem od Sven Väth & Alter Ego. V září pak bude následovat nové album "Absorber", jenž vyjde u Splankovo labelu Dekathlon.

Napsat názor do DISKUSE

 15.7.2003 Dolvich, News

Uznávaný britský trancový DJ a producent Matt Darey je jedním z pionýrů trancu na ostrovech. Debutoval již v roce 1996 s goa-trance skladbou "Li Kwan - Point Zero" a od té doby boduje se svými skladbami a remixy po celém světě. V naší sekci Ukázky jste měli možnost slyšet jeho nový release Lost Tribe - "Gamemaster 2003" (ukázka). Na tomto EP se mimo nových mixů tracku "Gamemaster" vyskytují také nové mixy breakbeatových skladeb "Angel" a "Under The Red Sea". Dalším plánovaným releasem je pak ještě Xan - "Wanna Be An Angel". Zajímavě také vypadají songy, které se Matt Darey chystá vydat pod vlastním jménem. Jde o "Noctural Delight" a "Intoxicate". A také by měl být nově vydán i Mattovo debut "Li Kwan - Point Zero". O remixy by se mělo postarat mimo Matta Dareyho samotného také dalších pět věhlasných producentů. Matt Darey je také znám svojí spolupraácí s vokalistkou Marcella Woods, jejímž výsledkem jsou singly "Beautiful" (2001) a "U Shine On" (2002). Novou produkcí tohoto sehraného týmu bude skladba "Voice Of An Angel".

Napsat názor do DISKUSE

 14.7.2003 Karel, Press

Příjemné hudební zážitky trávila naše taneční veřejnost na Zenu po celé jeho čtyři roky existence. ZEN za tu dobu představil celou řadu předních DJs a producentů z oblasti trance & progressive house včetně zbožňovaného Sashy, Jimmyho van M nebo Escape From Samsara. To vše vyneslo Zen už dva roky za sebou na pomyslný nejvyšší stupeň mezi českými klubovkami a to nejen hudebně, ale i dekoracemi a některými performancemi z říše fantazie - nezapomenutelný UV Theatre. DJ NICK WARREN se poprvé českému publiku představil díky agentuře Lighthouse před cca šesti lety a dodnes je jeho tehdejší vystoupení považováno za jedno z nejlepších co se atmosféry a DJingu týče. Samotný projekt WAY OUT WEST má na svém kontě dvě úspěšná alba a zapomenout na hity Gift, Domination, Ajare nebo nověji Stealth a Intensify prostě nelze! Pověstné mixy ze série Global Underground v podání Nicka Warrena zná snad každý a speciálně ten pražsky má snad každý fanda Zenu. I v sobotu 19. července budou oslavenecky naladěni residenti Zenu - MICHAEL BURIAN a JOEL EINHORN. Deep houseové nálady v chill outu rozdají RAI a DAN COOLEY. Vizuální vjemy na publikum přenesou VJ mistři z Phase, laser a světla si tradičně na starosti vezmou pánové od Wild Music. A narozeninové překvapení? Velmi speciální a zatím utajovaná performance! Dámy a pánové... do Roxy přijíždí - PAN NICK WARREN! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.7.2003 Dolvich, News

Je tomu již více než 5 let, co stuttgartští housoví DJové Markus Hägele a Matthias Kraus založili svůj tvůrčí projekt Tune Brothers. Tento měsíc vydávají u svého labelu Housesession svou již čtvrtou oficiální mixovanou kompilaci nazvanou "Universal Langue". Stejně jako u jejich posledního mixu "Ibiza Compilation" pro M1 Recordings z minulého roku se i tentokrát němečtí DJs rozhodli pro 2CD, aby tak mohli lépe prezentovat svoje hudební spektrum. CD 1 je tvořeno ve stylu party-house a nachází se zde skladby od talentovaných producentů, jakými jsou Bob Sinclar, David Guetta, Kid Creme nebo Junior Jack. Na druhém disku se Tune Brothers ukazují z trochu tvrdší stránky (electro, tribal) a zde si vybrali tituly od Chicken Lips, Röyksopp, Sandy Rivera nebo Moonbootica. Tune Brothers se DJingem tak z "Universal Langue" udělali excelentní mix výborných skladeb. Další zajímavou novinkou je jejich účast na reklamní kampani společnosti Hugo Boss, pro kterou hráli na aftershow parties. Také pro reklamní účely vytvořili pět z šesti reklamních skladeb Hugo Boss (šestou složil Jamiroquai).
I přes to, že jsou Tune Brothers často pracovně na cestách, mají pravidelnou (a jedinou) residenci v jejich domovském městě Stuttgart, konkrétně se jedná o klub M1. Ani letos ale nesměji chybět na Ibize, kde se společně s labelem Cocoon starají pod hlavičkou labelu M1 o pondělní noci v klubu Amnesia. Nové věci se také dějí u jejich labelu Housesession, kde vyjde singl "Let Me Be" od Barbary Tucker. Producentem skladby je Morris T. a již se objevila jako whitelabel v limitované edici u italského labelu Oxyd. Singl vyšel na začátku června a o remixy se postarali vídenští 7th District, hamburští Syke'n'Sugarstarr a také samotní Tune Brothers, kteří v současné době mají hotovo několik vlastních produkcí, na kterých se podílel i aktuální co-producent Peter Hoff.

Napsat názor do DISKUSE

 11.7.2003 Karel, News

Jako cyklistický fanoušek si nemohu tuto zprávu odpustit, i když většina z vás asi myslí na zítřejší Loveparade. Já spíše myslím na něco jiného, ostatně jako šťastný majitel tohoto kola tomu ani nemůže být jinak :) Jako každý rok, i tento červenec probíhá nejznámější cyklisticý závod na světě, legendární Tour De France. I tato velká sportovní akce má jakousi oficiální, někdy i neoficiální hudební hymnu. Tou nejznámější je skladba od Kraftwerk, Tour De France. Poprvé vyšla před několika lety, tuším v roce 1997. Letos se dočkala nového 2003 kabátku, který se mi velmi líbí a určitě nejen z důvodu, že jsem cyklistický příznivec. Na CD najdete celkem čtyři skladby, z toho tři jsou rozdílné radio mixy, trvající zhruba tři a půl minuty a pojmenované Version 1, Version 2 (ukázka) a Version 3 (ukázka). Poslední skladbou je osmiminutová Long Distance Version 2, zřejmě symbolizující cyklistický maratón :) Sportu a kvalitní hudbě zdar!

Napsat názor do DISKUSE

 11.7.2003 Dolvich, News

Párty Lovestern Galaktika je od roku 1996 největší doprovodnou akcí k berlínské Love Parade. I zítra tedy můžeme čekat kvalitní párty na tržišti pod věží Funkturm. K párty Lovestern Galaktika (dále jen LSG) je tradičně vydávána hymna. V letošním roce se jmenuje "My First Love", což je oficiální název LSG-párty. Jak je v posledních letech zvykem, je LSG-hymna i v tomto roce prezentována hvězdami taneční scény. Po Talla 2XLC (1998), DJ Sammy (1999, 2000), Daisy Dee (2001) a Pulsedriver & Ole van Dansk (2002) se pomyslné štafety ujímají holandští Dance Nation. Po italo-disco skladbě "Superstar" vydanou LSG Projectem v první polovině tohoto roku jde o lépe znějící song s typickým Dance Nation-soundem, avšak kvality předešlých LSG-hymen jsou tu tam. Maxi-cd je v prodeji od 7.7.2003 a o remixy se postarali Axel Coon a Bradski & Jenski. Změny se také dočkala letošní "Lovestern Galaktika Compilation 2003", která poprvé vyjde jako CD/DVD. Na CD-části budou obsaženy hudební tracky z techno, trance, electro a housové scény. Na DVD-části pak můžete shlédnout scény z LSG, dále všechny videoklipy, artwork gallery, making of, rozhovory s DJs a mnoho dalších věcí. Od 30.6.2003 je tato kompilace k dostání. Vychází také Limited Edition EP, na němž jsou obsaženy všechny LSG Project tracky od roku 1998. V případě, že se 12.7.2003 nedostanete do Berlína, tak máte letos ještě dvě možnosti ochutnat atmosféru LSG-parties. Na konci srpna je pořádána Copa Galaktika v Hannoveru jako součást akce Reincarnation a 31. prosince je v Berlíně Silvestika.

LINE UP:
DJs: DJ Sammy, Blank & Jones, Talla 2XLC, Aquagen, Starsplash, Special D., Afrika Islam, Miss Shiva, DJs@Work, DJ Taylor & Flow, Alex Gramming, Alex List, Bradski & Jenski, DJ Düse, DJ Doc, Erwin Braun, Tseven, Master Blaster
Live: LSG-Project, Brooklyn Bounce, Baracuda, Abteilung Ton, D-Illusion, Dance Nation
Nature One Floor: Tillmann Uhrmacher, Phil Davis, Dan Reaves, Sebastian Gnewkow, Skyrocker, David Stein

Napsat názor do DISKUSE

 10.7.2003 SmallMagus, Review

Většina si určitě pamatuje na úspěšnou skladbu, dnes už klasiku Greece 2000 (nedávno vyšly povedené remixy od Plastic Angel a G&M Project) a kterou stojí duo DJ Ton TB & DJ Enrico neboli projekt Three Drives On A Vinyl. Jestliže čtete tyto stránky pozorně, potažmo jejich recenze, tak vám jistě neuniklo, že poslední kompilaci In Trance We Trust 008 mixoval právě DJ Ton TB a dokonce se na ní objevil stejný track. Za tu dobu se skladba slušně uchytila a hráli ji v setech například Ferry Corsten, Armin van Buuren, Judge Jules a mnoho dalších a právě nedávno jí oficiálně vydal label Masive Drive. Vinyl se skládá ze dvou stran a jako první se na nás valí Air Traffic následovaný skladbou Cruise Ship. Je třeba říci, že obě skladby mají skoro plných deset minut a to díky dlouhému rozjezdu. Rozjezd Air Traffic je pěkně nabasovaný a s funky rytmem v zádech, působí nad očekávání dobře. Po ztišení je tu hlavní hnací síla skladby a sice melodická smyčka, která vás spolu s opětovně zrychleným tempem nakopne k tanci (ukázka). Jak už jsem psal u recenze k In Trance We Trust 008, tak výběr této smyčky se opravdu povedl a spolu s dalšími kolážemi skladby vytvořil povedený track. Jednoznačně mistrně povedená melodie a další ze skladeb hodná se měřit s jejich nejslavnějším počinem Greece 2000. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 9.7.2003 Dolvich, News

Za německým hard-trancovým projektem Megara vs. DJ Lee se skrývá dvojice hamburgských DJů a producentů Nils Karsten (dříve působil v projektu D.O.N.S.) a Michael-Lee Bock. Tito pánové však nejsou aktivní jenom na poli hard-trancu, ale také tvoří vocal-trance (Apollo), progressive-trance (Chemistry) a nově také techno-trance (Ultimate). Jejich první dva releasy Megara vs. DJ Lee - "The Megara" a Apollo - "Dance" se staly klubovými hity nejen v domácím Německu, ale úspěšné byly i v Anglii, Itálii, Španělsku a Japonsku. Následovaly další skladby "Full Intention" (Megara vs. DJ Lee), "Charisma" (Apollo) a "We Are One" (Chemistry). Po kratší pauze, kterou vyplnily tucty remixů, se opět vracejí s jejich vlastními produkcemi. O jejich novém singlu "Hold Your Hands Up High" jsme nedávno již psali, tak se vrhněme na releasy jejich dalších projektů, které můžete exkluzivně slyšet na aktuálním vydání kompilace "Technics DJ Set vol. 9" (release: 30.6.2003), k jejíž namixování si DJ Shog tyto dva trance DJs přizval. Mimo "Hold Your Hands Up High" (Pulsedriver Mix) jsou zde totiž obsaženy ještě songy Apollo - "2gether 4ever" a také Chemistry - "Desire", který by měl být na singlu obohacen o remix od Ultimate, což je nový projekt Karstena a Bocka, kterým by se měli prezentovat jako techno-trance producenti. U labelu Aqualoop již také vyšel další release DJ Lee - "Ready Or Not", jenž je coververzí stejnojmenné skladby od projektu The Source. Ani tato vlna produkcí ale nezbrzdila poptávku po jejich remixech, takže "obětmi" jejich aktuálních remixů jsou Darude, 666, Kyau vs. Albert, Nouky, Miss Distess X nebo Trance Angel.

Napsat názor do DISKUSE

 9.7.2003 Karel, Press

Šanci koupit vstupenky za 695,- Kč na největší letošní hudební festival Creamfields máte už jen do neděle. Od pondělí 14. července bude síť Ticketpro prodávat vstupenky za 750,- Kč + poplatek. V síti Ticketpro je k dostání i speciální edice vstupenek, které platí zároveň jako jízdenka na speciální vlaky "Pilsner Urquell Creamfields Express". Podrobnosti, všechny tři trasy včetně přesného jízdního řádu, najdete na festivalových stránkách www.creamfields.cz , kde se v posledních dnech objevila řada novinek. Podívejte se třeba, jak bude vypadat vysílací studio Evropy 2 nebo na "roztančenou" mapu celého areálu. Pro váš počítač si můžete stáhnout také několik Creamfields pozadí v nejpoužívanějších rozlišeních.
Dále festival Creamfields dává šanci novým djs, aby si zkusili zahrát na opravdu kvalitní, velké a výkonné aparatuře. Dostanou prostor na všech pódiích před hlavním programem od 14ti do 16ti hodin. Není třeba posílat žádné demo nahrávky, ale stačí na adresu info@clubber.cz poslat odpověď na otázku: Proč byste chtěli hrát na Creamfields? Uzávěrka je ve středu 23. července. Při výběru bude brán ohled na žánrové zaměření jednotlivých pódiích: World Music/Alternative stage (drum´n bass, jungle, breakbeat), Trance- wet&hard - electro, Techno, Progressive - tech-house - house, Algida Chill out (chil out, downtempo), Lucky Guest Tent (house, downtempo). Do e-mailu proto kromě vašeho jména, příjmení a djského jména uveďte i styly, které hrajete a playlist tracků, ze kterých byste sestavili váš hodinový set. Výsledky soutěže pořádané ve spolupráci se serverem Clubber.cz se dozvíte na oficiálních webových stránkách festivalu.

Napsat názor do DISKUSE

 8.7.2003 Karel, News

Dnešní ukázky jsou hodně rozmanité. Hned první z nich, Mr. Joshua - In Praise Of The Sun (Chilled Brasilia Mix), už podle názvu není trance. Ale to vůbec nevadí, jde o vynikající oddechovou skladbu, ideální na současné letní večery. Najdete ji v ambient mixech dvojice Blank & Jones. Jména Amber a Steve Porter se rovnají jedinému, legendárnímu labelu Bedrock. Nejnovější deska Amber - Anyway (Steve Porter's Mix #1) se opravdu povedla, vřele doporučuji. Holandský dj Marco V brzy vydá u labelu ID&T skladbu The Great Escape, na kterou jeho fanoušci dlouho čekali. Marco V nezklamal, opět nadstandardní kvalita. Zatím pouze jako white label putuje mezi dj's skladba Dany Wild - Night By Night, ale jak sami podle ukázky uznáte, nebude to dlouho trvat a nějaký label ji jistě vydá, byla by to škoda, kdyby tomu tak nebylo. Y-Traxx - Mysteryland (Mr. Sam Vs. Fred Baker Remix) je skladba, která původně vyšla již v roce 1998, remix od francouze Mr.Sama patří k těm novějším mixům, velmi emotivní trance. Všechny ukázky si lze poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.7.2003 Dolvich, News

Uznávaný dj a producent Robbie Rivera se narodil před 29 lety v Puerto Ricu. Ve svých 20ti letech se přestěhoval do Ameriky, kde navštěvoval hudební školu. Tam také po 7 letech DJingu dostal možnost dělat residenta v místním klubu. Přibližně v této době začal také s vlastní produkcí. Skutečně velký úspěch zaznamenal až na Miami Winter Conference 2000 s jeho skladbou "Bang", jenž se dočkala ohromného úspěchu hlavně na ostrovech. Des patří Robbie Rivera k nejžádanějším DJům a remixérům (Madonna, Faithless, Underworld). S jeho posledním singlem "Sex" se dokonce dostal na první místo italských Dancecharts 2002. V tomto roce tedy vyšlo i debutové album "First" (2.5.2003), které je převážně tvořeno z Robbieho vlastních produkcí a tvoří tak jakési Best Of. S tímto nápadem přišel francouzský label Independance, který vlastnil licenci k většině Robbieho skladeb. Robbie Rivera zde představuje 24 skladeb tvořících mix skladeb mezi styly house, vocal, progressive a dancefloor. Kvalita desky tímto multistylovým soundem však vůbec netrpí, spíše naopak dává dohromady elementy z více žánrů, což zní ve finále velmi povedeně. Drumbeat, stoupající harmonie a občasné jemné vokály - takhle by se také dala ve stručnosti charakterizovat tato dlouhohrající deska. Celkem sice není album příliš inovativní, ale rozhodně se jedná o solidní produkci.

Napsat názor do DISKUSE

 7.7.2003 Dolvich, News

Italský electro-producent Benny Benassi dělá taneční hudbu již nějaký ten rok, ale průlom se mu povedl až tento rok s remixem pro UK release skladby "Loneliness" od Tomcrafta. Poté vydal svůj velice úspěšný singl "Satisfaction", kterým podpořil již narůstající electro-trend. Nyní v Německu vycházejí u labelu ZYX jeho dva nové singly. Prvním je Benassi Bros. Feat. Violeta - "I Love My Sex" (release: 21.7.2003) a druhým Benny Benassi - "Able To Love" (release: 28.7.2003). Oba jsou z alba "Hypnotica", které vyšlo 27.5.2003. V obou případech se bohužel jedná o kopie "Satisfaction", což sráží inovativní kvality Benassiho na minimum. Přesto je aktuálně singl "Able To Love" na prvním místě v DDC. V podobném rytmu se odehrává i celé album, takže ho můžu doporučit jen těm z vás, kteří považují electro za svůj denní chléb.

Napsat názor do DISKUSE

 6.7.2003 Dolvich, News

30.6.2003 se na německém trhu objevila 2CD kompilace "Exotic Summer", která by měla být podle slov samotných autorů ideálním soundtrackem pro letní slunečné dny. Na desce je mimo jiné zastoupen aktuální bhangra-styl díky umělcům Panjabi MC a Husan. Stejně tak si zde našlel místo i latinem ovlivněný house. Tak při poslechu narazíme na Boogie Pimps, Ian Pooley, Salomé De Bahia, Santana, Seeed, Spiller, Mouse T. a další. Kompilace však obsahuje i komerční letní tracky, za které jsou odpovědni Loona, Kate Ryan, In-Grid, Sash!, Las Ketschup nebo Gigi D'Agostino. Komu tedy nevadí kombinace latino-house vs. commercial-dance, tak by si měl tento letní soundtrack pořídit. V opačném případě spíše počkejte na kompilace vydávané jménem letního ostrova Ibiza.

Napsat názor do DISKUSE

 6.7.2003 Dolvich, News

V polovině srpna bude následovat přední britský dj a producent Paul Oakenfold své holandské kolegy z branže Tiësta a Junkieho XL, když vydá svou osobní interpretaci Elvisovy skladby "Rubberneckin'", což je b-strana singlu "Don't Cry Daddy" z roku 1970. Ve stejný den, tedy 18.8.2003 vyjde u EastWest / Perfecto další Oakenfoldovo singl "Hypnotise". Pro nedočkavce ještě týden před tím vyjde také nová Oakenfoldovo mixovaná kompilace "Great Wall". Paul Oakenfold tak v tomto létě začne sklízet plody své předchozí práce, nechme se překvapit, o jak kvalitní produkci půjde, i když v tomto případě se myslím nemusíme příliš obávat.

Napsat názor do DISKUSE

 3.7.2003 Majklhauske, Report

Jednoho dne jsem při prohlížení fóra na tomto webu spatřil nabídku ke spolucestování na akci, která v Německu patří k těm lepším. Už jen proto, že ji má na svých bedrech rádio Eins Live, které vydělá na příjmech z reklam více než obyčejný promotér. Akcička se koná v létě a v zimě, ta letní dostala název Eins Live Mittsommernachtsrave 2003 a konala se 21.6.2003 v Ratingenu na zimním stadionu. Line up byl velmi zajímavý, posuďte sami: Moguai, Tomcraft, Lexy, Piet Blank, Junkie XL, Kyau Vs. Albert, Andry Nalin, Dance Nation, Mike Litt. Do města, které leží nad Düsseldorfem přijíždíme okolo třetí odpoledne a halu bez problémů nacházíme. Zaparkujeme přímo u ní. Já potřebuji film do foťáku a tak jdu nakupovat, no hned jsem o 12 euro chudší :( V době odpočinku u auta probíhají v hale zkoušky a dle toho, že se třese v základech, soudím, že to bude hukot. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.7.2003 Petr Holman, Press

Při pohledu na letní termínový kalendář dj Michaela Buriana se možná leckomu zatají dech. Zahraje nejen 8. srpna na Creamfields v Roudnici nad Labem, ale o den později také na Creamfields v Polsku a 14 dní na to i na Creamfields "originál" v anglickém Liverpoolu. Koncem srpna pak bude hostem festivalu Exit v Bělehradě. Začátkem září vystoupí opět v jednom z nejvyhlášenějších londýnských klubů Turnmills, a to po boku Corvina Daleka. Ovšem vyvrcholením Michaelova letního programu bude set, který zahraje 11. září na hlavním pódiu jednoho z nejvyhlášenějších klubů na Ibize - Amnesia, na jedné ze série parties "Cream @ Amnesia". Na line-upu jsou kromě Michaela Buriana ještě dj Tiësto a Tall Paul. To nepotřebuje žádný komentář.

Napsat názor do DISKUSE

 1.7.2003 Karel, Press

JOHN GRAHAM už v pátek 4. července na REASONU! Je to tak... tenhle sympatický DJ a producent, skrývající se často za svůj umělecký pseudonym QUIVVER, je v Roxy vždy vítaným hostem. Už několikrát v Roxy na Zenu dokázal, že jeho dřívější společná cesta s velkým OAKIEM (Paul Oakenfold) nebyla marná a získané zkušenosti při jejich společném PERFECTO TOUR mohl JOHN GRAHAM zúročit ve svých setech, jejichž charakteristika by se asi nejlépe dala přirovnat k pojetí zbožňovaného SASHY. Důkazem toho je právě spolupráce na Sashově posledním albu AIRDRAWNDAGGER, které se stalo jedním ze stěžejních alb roku 2002 na taneční scéně. Jako support JOHNA GRAHAMA se představí sehraná Roxy dvojka ve složení RAI a DAN COOLEY. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ