TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.7.2007 Binary, Review

Projekt Global Experience mají na svědomí Brian Laruso a Roger Pierre Shah, který je ostříleným matadorem v oblasti taneční hudby. Tento německý producent vlastnící label Shah-Music rovněž pravidelně servíruje porci kvalitní dance/trance music ve své rozhlasové show Mellomania, na níž se podílí i Pedro Del Mar, druhá polovina dua Mellomaniacs. Tento pořad patří mezi nejúspěšnější radioshow u našich západních sousedů. Shahův nejkvalitnější producentský boom však nastal v minulém roce, kdy založil spoustu projektů, které spojuje více či méně podobný sound. Jeho nejznámějšími aliasy jsou Sunlounger, Savannah, Magic Wave či Endless Blue. S dalšími kolegy se pak podílí na projektech jako Black Pearl, Mellomaniacs, Purple Mood, North Dakota, Epos ad. S Brianem Larusem spolupracuje od roku 2005, kdy vyšel na labelu Black Hole Recordings jejich první společný počin pod značkou Global Experience - famózní vinyl Tennessee / Dakar. Na ten úspěšně navázali vloni neméně kvalitním follow-upem Zanzibar / San Salvador. Shahův sound je ojedinělý a kombinuje v sobě variace kytarových melodií na upliftingové bázi. Jeho tracky nejsou dancefloor killery, ale spíše pomalejší poslechovky vhodné na relaxaci a k zamyšlení. Většinou tendují k navození letní atmosféry, a tak není divu, že další novinku ze své dílny nám pánové servírují uprostřed prázdnin. Jak je tradicí Global Experience, tak i letošní hitovky nesou zeměpisná označení, která nás zavedou do Asie - indického Madrásu a dálněvýchodní Malajsie. Jak jinak než v letním podání.

Napsat názor do DISKUSE

 30.7.2007 Freezer, News

Původně jsem měl v plánu udělat dnešní ukázky čistě jen v progressivním duchu, jelikož ve světě emotivního, euforického a povznášejícího stylu zvaného uplifting toho moc zajímavého v poslední době nevznikalo, ale na poslední chvíli se přeci jen objevily zajímavé počiny. Takže jsem nakonec výběr tracků pro ukázky změnil. Začínáme ale Jamesem Zabielou a jeho výbornou novinkou Human, která vychází samozřejmě na známém labelu Renaissance. Nádherný, zvukově bohatý a celkově i originální track, přesně takový je Human. Další ukázka je ze špičkového tracku Against The Grain od pánů James & Johnson, o kterých se mi přes veškerou snahu nepovedlo sehnat žádné info. Myslím, že nebude na škodu si tato jména dobře zapamatovat, jelikož jejich track je melodický progressive trance té nejvyšší kvality a dokonce se vyhoupnul na druhé místo mé soukromé top 5, hned za božskou Metaphorique. Následující 2 ukázky jsou vyhrazeny stylu uplifitng. Před časem jsem zde představoval ukázku z tracku Syna - Do You Feel v Allende remixu. V té době jsem ještě netušil jak nádherný je originál, který má hned 3 melodické fáze. První je klavírní, druhé kytarová a poslední pak jakoby "tůtavá" a po druhém breakdownu se všechny tyto fáze ještě znovu zopakují, akorát v opačném gardu a track končí velkým breakbeatovým finále. Za zmínku ještě určitě stojí vynikající Matti Kotala remix, který je také součástí releasu. Předposlední ukázka je z dalšího emotivního upliftingu od A/B Project. Skladba se jmenuje Misconceptions a trochu mi připomíná produkci Daniela Kandiho, takže určitě nadprůměr. Dnešní ukázky uzavírá hudební genius Ulrich Schnauss a jeho opus Goodbye. Pro příznivce kvalitní ambientní hudby je to myslím to pravé. Skladbu můžete najít na stejnojmenném albu.

Napsat názor do DISKUSE

 27.7.2007 Karel, News

V sobotu 21. července se v blízkosti našich hranic na německo-polsko-českém pohraničí poblíž města Görlitz uskutečnil zajímavý open air festival House Of Summer, kde vystoupila řada zajímavých djs a liveactů. Tento festival má několikaletou tradici a koná se pravidelně třetí červencovou sobotu. Hlavní roli na každém festivalu hraje hudební produkce a ani House Of Summer není výjimkou. A tak na tomto festivalu dohromady vystoupilo několik desítek umělců jako například Boris Dlugosch, Remute (live!), Richard Bartz (live!) či Funkwerkstatt (Superfancy Records). Trancové fanoušky samozřejmě nejvíce zajímala trancová jména a tak na festivalu vystoupili Ronski Speed LIVE nebo Stoneface & Terminal. Při té příležitosti jsme se právě Ronskiho Speeda zeptali na pár otázek, které Vám nyní nabízíme k přečtení. Doufám, že se Vám rozhovor s Ronem bude líbit.

Napsat názor do DISKUSE

 26.7.2007 Karel, Press

Největší letošní pražská open air party se odehraje přímo v centru Prahy a to na Malé straně vedle Úřadu vlády v luxusním klubu Občanská plovárna (www.obcanskaplovarna.cz). Hlavní venkovní house stage bude speciálně pro tuto noc postavena těsně u samotného břehu Vltavy s nádherným výhledem na centrum města, druhá vnitřní trance stage pak vznikne přímo uvnitř klubu a nabídne dvě patra včetně luxusní Vip zóny. Zahrát přijedou Ti nejlepší djs jak z Prahy, tak z různých koutů ČR. Mimo toho všeho na akci oslavíme 5. narozeniny a 25. pokračování legendární party STEAM!, kterou jste mohli potkávat v poslední době pravidelně v klubech Celnice, Duplex a Mecca. Headlinerem hlavní houseové stage bude dvojice Music Madness alias Madman (www.madman.cz) a Raju (www.raju.cz) ve speciální energické a neopakovatelné show na čtyři gramofony a dva mixážní pulty. Dále vystoupí rezident party Steam dj Pete Walk, host z nejvyhlášenějšího pražského after klubu Studio 54 (www.studio54.cz) dj Enrico, dj Martin Frank z party Electricity (www.martinfrank.org) a nakonec i prezident party Steam Thonyk.

Napsat názor do DISKUSE

 24.7.2007 Karel, Press

Na konci letošních letních prázdnin, přesně řečeno v pátek 24. srpna, je pro vás připravena další taneční událost v olomoucké Dancehall Envelopa. Přichystali jsme pro vás už druhé pokračování halové noci Beats & Melody. A na co se můžete začít těšit? Krom skvělé muziky, kterou vám budeme porcovat hned ze 3 podií, a o kterou se postarají ti nejpovolanějši DJs z české ale i zahraniční špičky taneční scény, čekejte také velkou show. Je pro vás připravena spousta dalších vychytávek jako lasershow, plazmové obrazovky, GoGo tanečnice a mistři Electro boogie. Abyste to zmákli na parketu v pohodě, posílíme ventilaci hned několika velkými výkonnými větráky, ať na party stíháte s dechem. Jako hlavní host večera na Trance stage vystoupí autor takových hitů jako Waterfall či Roque, holandský producent a ne dlouho již také DJ Paul Moelands aka RE:LOCATE, který v České Republice zahraje svůj set vůbec poprvé. Sekundovat mu budou němečtí Stoneface & Terminal a Sonorous z labelu Euphonic a ze Slovenska dorazí čím dál víc populární Dj a producent ReOrder. Tuto hvězdnou sestavu doplní domácí residenti Revolt a Deepress.

Napsat názor do DISKUSE

 23.7.2007 Karel, Press

V sobotu 27.07. se na Vás chystá akce plná silných hudebních prožitků a dojmů - v klubu Pekelnej Bar na Andělu (Na bělidle 436/38) se totiž koná akce Impress plná rozmanitých zvuků stylů electro, progressive a trance, kde jako speciální host vystoupí slovenský dj a producent Eddie Sender. Eddie Sender odstartoval svoji kariéru remixem skladby Pilgrim (2006), ktorou zahrál ve svém pořadu A State Of Trance sám Armin Van Buuren. Dalším z řady úspěšných skladeb byl singl One Day In Moscow který se v Arminově ASOTu oběvil hned dvakrát. Eddie má na svém kontě řadu skladeb a producentských úspěchů a v současné době připravuje vlastní show na rádiu Afterhours.fm s názvem Transender. Rewis (rewis.eu), mladý dj který zasvětil život taneční hudbě není na klubové scéně žádným nováčkem, stále častěji se objevuje v line-upech na prestižních akcích a během své kariéry si zahrál po boku takových jmen jako je např. Westbam, Tomáš Haverlik, Orbith, Michael Burian, Michael C, Lay Dee Jane a mnoho dalších.

Napsat názor do DISKUSE

 20.7.2007 Karel, Press

Přátelé, dovolte, abych Vás informoval o dalším vystoupení českého dje v daleké Číně a to hned v jednom z nejlepších klubů! Klub G Plus (www.clubgplus.com) patří v Číně mezi nejvyhlášenější, vždť zde vystupoval Paul van Dyk, ATB, Christopher Lawrence, Judge Jules, Mason a tento měsíc se kromě Martina představí další progressive djs a projekty jako Flash Brothers, Andy Moor, či řecký Stel! Martin se představí nejprve 25.7. v Shanghaiském G Plus a den poté v Hanghzhou. Po návratu bude zpracován live set, který vám bude co nejdříve zaslán ke zveřejnění. S pozdravem, Martin Gredner

Napsat názor do DISKUSE

 19.7.2007 Karel, Press

Měl jsem možnost alespoň letmo okusit cdj techniku vlajkové lodi značky Reloop, konkrétně player Reloop RMP-2. Musím se přiznat, že z propagačních materiálů na mě přehrávač nepůsobil zrovna nejlepším dojmem. Měl jsem pocit, že z obrázků na mě kouká jakási plastová hračka. Dojem po vybalení přehrávače z krabice byl o poznání lepší. Vrchní panel například není umělohmotný, ale zvláštním způsobem pogumovaný. Vypadá to poměrně pěkně a i na dotek to dělá alespoň na mě poměrně dobrý dojem. Otázkou zůstáva, jak panel bude vypadat třeba po půl roce náročného provozu. Reloop RMP-2 má oproti svému méně vybavenému bratru RMP-1 již slotové vkládání disků. Neměl jsem pocit, že by cédéčko zaplulo do přehrávače tak elegantně, jako je tomu u dražších mixovacích playerů. Nad vstupem pro disk je pouze informační modrá ledka, která svůj účel splní a zároveň nepatrně stlačí náklady na výrobu.

Napsat názor do DISKUSE

 19.7.2007 Karel, Press

Po krátké době se opět vrací djská dvojice Kifli, Carrasco a to se svou klubovou nocí Ambience, která tentokrát proběhne 10.8.2007 v pražském klubu Styx. Na tomto večeru se jako host představí elektromág Andrey, který naservíruje to nejlepší ze současné electro produkce. Všichni zmínění DJs budou presentovat drsnější beaty, vycházející ze stylů Techno, Tech-Trance, Progressive house a Electro, takže je opravdu se na co těšit. Akce začíná ve 21:00 a vstup je zdarma.

Napsat názor do DISKUSE

 17.7.2007 Freezer, News

Dnešní ukázky otevírá skladba, jenž se stala pro mnoho lidí, včetně mně, trackem roku 2007. Řeč je samozřejmě o božské Metaphorique od projektu Cape Town. Ukázka je z poněkud energetičtějšího Ferry Tayle remixu, který je ve své plné délce téměř 13 minut dlouhý. Opravdová nádhera. V druhé ukázce ještě zůstaneme u uplifting soundu a podíváme se na novinku od Thomase Bronzwaera, který je jeden z těch producentů, kteří se drží svého vlastního stylu a v podstatě nikdy ještě nezklamal. Poněkud slabší chvilku si vybral z předchozím singlem Constellation, ale to napravuje peckou Resound, která je přesně ve stylu jeho předchozí produkce jako Shadow World. S další ukázkou se podíváme do světa tech-tranceu se skladbou From Inside The Speaker (Part 1) od Pascala Felize. Po melodickém breakdownu přijde opravdová tech-tranceová smršť. Prostě jasný floorkiller a pro mně jeden z nejlepších tech-tranceů tohoto roku. Poslední dvě ukázky budou spíš progressivní. První z nich je track od úplně nového a zatím neznámého projektu Equal Horizon. Jejich skladba Samadhi se ale bezesporu stane hitem, především kvůli své nenáročné melodii, která se příjemně poslouchá. Druhou dnešní progressivní ukázkou je skladba Milk od Dusty Kida, který je známý spíše svou elektro/house produkcí, ale Milk bych zařadil právě do progressivního tranceu nebo případně i do nu-tranceu. V každém případě se jedná o docela temný a originálně pojatý track. Své názory na jednotlivé tracky můžete vyjádřit v diskuzi.

Napsat názor do DISKUSE

 16.7.2007 Karel, Press

První prázdninová Distance bude opět místem, kde se setká několik stylů a měst. Rezident akce, pražský LIT (www.djlit.eu) si tentokrát pozval jako hosty dva představitele naprosto odlišných stylů. Jak se již stává dobrým zvykem, lineup otevře LIT svým osobitým pojetím směsice stylů electro-house, prog-house a prog-trance, které na každé akci sklízí pozitivní reakce. Za trance se tentokrát představí Phil Albedo z bookingu Sound of Freedom, který pochází až od jihomoravského Brna. Tento DJ si již zahrál po boku jmen jako Jerry, Michal Poliak, Hydrophonic nebo Stepan Bruck. Prostor dostal také v pořadu Kissmania, který uvádí Jerry spolu s Orbithem. Třetím DJem bude Manny Snoo z východočeských Hořic. Ten představí styl, který na této akci ke slyšení ještě rozhodně nebyl, tedy tribal techno. Jako vždy můžete očekávat vstup zdarma, velkou porci kvalitní hudby, výborné ceny na baru, příjemný prostor a pohodovou atmosféru.

Napsat názor do DISKUSE

 16.7.2007 Karel, News

V sobotu 21. července se v blízkosti našich hranic na německo-polsko-českém pohraničí poblíž města Görlitz uskuteční zajímavý open air festival House Of Summer, kde vystoupí řada trancových zajímavých djs a liveactů. Připravili jsme pro Vás soutěž o 3x2 volné vstupy na tento festival. Pro výhru stačilo odpovědět na naši otázku a poslat do 15. července správnou odpověd na náš email. Otázka zněla: Jak se jmenuje nové album Stoneface & Terminal? A: Wide Range, B: Wide Road, C: Wide Street. Správná odpověd byla A: Wide Range. Z došlých odpovědí jsme vylosovali tyto výherce: Stanislav Hudák, Petr Hrabě a Václav Karda, gratulujeme! Výherci budou kontaktováni emailem. Z trancových jmén vystoupí populární Ronski Speed LIVE (měl by zde představit své nové album), Sonorous nebo Stoneface & Terminal, kteří také nedávno vydali nové album Wide Range. Na festivalu dále vystoupí i zástupni naší země a sice Orbith (který hraje zajímavou electro hudbu) nebo Nika77. Kromě pohodové hudby nabídne festival i dostatek sluníčka (a letos by podle nejnovější předpovědi mohlo být skutečně pěkně), kempování, stanování, turnaj ve fotbale (je nutno svůj tým přihlásit předem na webu akce) a v neposlední řadě i soutěž pro začínající djs. V předprodeji stojí lístek na House Of Summer 13 euro. Pokud tedy ještě nevíte, co podniknete příští víkend, můžete o tomto festivalu přemýšlet jako o jedné z možností, jak ten víkend příjemně strávit.

Napsat názor do DISKUSE

 13.7.2007 Binary, Review

Belgický veterán na poli EDM Laurent Véronnez je letos neobyčejně činný a je to jen dobře, neboť jeho produkce je zárukou té nejvyšší kvality a vysoce vyčnívá nad spoustou průměrných a podprůměrných releasů dnešní doby. Upliftingový projekt Cape Town existuje už sedm let, v roce 2000 se uvedl skladbou Skydriver. Musím se přiznat, že mě Laurentova produkce pod tímto aliasem v minulosti příliš neoslovila. Ani mnohými velebený hit Cinema (2003, Camouflage) ve mně nezpůsobil výraznější hnutí mysli. Všechny Cape Town skladby byly poněkud syrové a v porovnání s mistrovskými díly vycházejími pod značkou Airwave, jakoby nevýrazné. Změnu znamenal až vinyl Flight Of Icarus / One Way Roads (2004, Camouflage), který oproti předchozím releasům, měl výraznou melodii a energický náboj. Možná se na tom do jisté míry podepsala ko-producentka a hvězdička z labelu Bonzai Miss Ann. Nicméně Proglifter, který vyšel až po dvouleté odmlce (2006, Camouflage Digital) v ničem nenavázal na předchozí release a představoval opět zcela nové pojetí a nový sound, který je typický i pro jeho letošní pokračovatele - Percivalesque a Metaphorique. Posledně zmíněná skladba je nejčerstvějším počinem z dílny belgického poloboha, jenž hýří fantazií a stále přichází s novými nápady. Jako remixéra si, už potřetí, vybral Ludovica Meyera aka Ferry Taylea, který se, mimochodem, na projektu Cape Town rovněž podílí.

Napsat názor do DISKUSE

 11.7.2007 Karel, News

54. dj roku 2006 podle uznávané ankety Dj Mag Top 100 chystá v tomto roce vydání debutového alba. O kom že se tu bavíme? O producentovi a djjovi, který si říká Lange. Ten se na taneční scéně pohybuje již pěknou řádku let (přesněji řečeno 10 let) a tak je vlastně trochu s podivem, že dosud vlastní album nevydal. Zato za svou bohatou kariéru vydal ve své době kvalitní singly jako Firewall - Reflections, Lange Feat. The Morrighan - Follow Me, Lange Vs Dumonde - Memory nebo Lange Feat. Skye - Drifting Away. V letech kolem roků 2004-2005 vydal Lange zajímavé desky jako Vercetti (aka Lange) - Skimmer nebo Lange Feat. Kirsty Hawkshaw- Sincere For You. V poslední době spolupracuje Lange hodně s Garethem Emerym, s kterým vydal minulý rok hit Another You, Another Me. Ten je zároveň nejnovějším vydaným singlem na labelu Lange Recordings, který byl před časem založen. V tomto roce vydal Lange singly Red October a aktuálně pak singl Angel Falls, který vychází 16. července. Tento singl je pilotním singlem z alba Past, Present, Future. Toto album vyjde na podzim jako 2CD a již podle názvu je zřejmé, že na něm najdeme starší skladby ale i žhavé novinky. Tracklist alba zatím nebyl zveřejněn, ale jednoduše řečeno, album by mělo mapovat celé desetileté působení tohoto umělce na taneční scéně. Na stránkách klubu Gallery @ Turmills najdete aktuální rozhovor s Langem, který se týká zejména nového alba. Nezbývá než se těšit na toto album, které by mělo kvalitativně patřit do toho lepšího, co na trancové scéně vychází.

Napsat názor do DISKUSE

 9.7.2007 Karel, News

V sobotu 21. července se v blízkosti našich hranic na německo-polsko-českém pohraničí poblíž města Görlitz uskuteční zajímavý open air festival House Of Summer, kde vystoupí řada trancových zajímavých djs a liveactů. Tento festival má několikaletou tradici a koná se pravidelně třetí červencovou sobotu. Hlavní roli na každém festivalu hraje hudební produkce a ani House Of Summer není výjimkou. A tak na tomto festivalu dohromady vystoupí několik desítek umělců jako například Boris Dlugosch, Remute (live!), Richard Bartz (live!) či Funkwerkstatt (Superfancy Records) či Clemens Acidus (Miditonal Rec. / MindJackin Rec. / Landshut). Ta poslední jména vám asi příliš neřeknou, ale není třeba házet flintu předem do žita. Trancové fanoušky samozřejmě nejvíce zajímá, jestli se v lineupu najde i něco pro ně, a vězte, že najde a bude to stát za to. Z trancových jmén vystoupí populární Ronski Speed LIVE (měl by zde představit své nové album), Sonorous nebo Stoneface & Terminal, kteří také nedávno vydali nové album Wide Range. Na festivalu dále vystoupí i zástupni naší země a sice Orbith (který hraje zajímavou electro hudbu) nebo Nika77. Kromě pohodové hudby nabídne festival i dostatek sluníčka (a letos by podle nejnovější předpovědi mohlo být skutečně pěkně), kempování, stanování, turnaj ve fotbale (je nutno svůj tým přihlásit předem na webu akce) a v neposlední řadě i soutěž pro začínající djs. V předprodeji stojí lístek na House Of Summer 13 euro. Pokud tedy ještě nevíte, co podniknete příští víkend, můžete o tomto festivalu přemýšlet jako o jedné z možností, jak ten víkend příjemně strávit.

Napsat názor do DISKUSE

 6.7.2007 Karel, Press

Druhá prázdninová sobota v pražském klubu Roxy bude patřit nejmladší residentní noci, kterou je ENTRANCE. V rámci Rozmarného léta pro vás Roxy promotion připravilo mejdan skoro na každý den a to vždy s předními domácími djs. V tranceovém rytmu bude za gramcema řádit ENTRANCE resident dj Michael C, který se už v ČR představil po boku takových jmen jako například Armin van Buuren, Ferry Corsten a ... Ve stejném stylu pojedou i hosté djs TinTin, Jet Fever a Weki z bookingu Geckosound. Trance se v Roxy moc často nehraje, ale rozhodně tomuto klubu sluší stejně jako všechny ostatní taneční styly, tak si ho přijďte hezky užít. Na chvíli odpočinku můžete z hlavní stage odskočit do chill-outu, kde své vinyly roztočí pánové Biscuit a Tomix. Kvalitu zvuku a rozmanitost světel budou mít na starosti odborníci z Audiolightu a projekci laboratoř Phase. Rozmarné léto neznamená jen mejdan každý den, ale také vstupy do 23:00 zdarma. Nejinak tomu bude i v sobotu, pokud to tedy stihnete. Později zaplatíte stále příjemných 150Kč.

Napsat názor do DISKUSE

 5.7.2007 Freezer, News

Připravil jsem si pro Vás opět novou nadílku ukázek žhavých novinek ze světa tranceu. V první ukázce spojili své síly známý tranceový matadoři Paul Van Dyk a Giuseppe Ottaviani a výsledkem je opravdu báječná uplifting záležitost s názvem Far Away, kterou zatím hraje exkluzivně ve svých setech pouze Paul Van Dyk. Far Away mi připomíná skladbu Linking People a objeví na chystaném Paulově albu, které vyjde již v srpnu. Album chystá i další tranceový senior M.I.K.E.. Jako nový singl z alba, které ponese název Moving On In Life, nám Mike servíruje skladbu Nu Sensation, která je k mému překvapení velmi melodická a dá se stylově přirovnat ke starším Push nebo Plastic Boy klasikám. Nicméně kvalit starší Mikeovi produkce podle mého názoru nedosahuje. Nu Sensation vyjde v září a kromě Club Mixu se můžeme těšit i na 3 další, spíše progresivní remixy. Dále tu máme ochutnávku z nového alba Markuse Schulze. Skladbu Perfect považuji z celého Progression za nejlepší a nejchytlavější záležitost, i když mnozí jistě budou namítat, že je to zároveň asi nejkomerčnější skladba na albu Předposlední ukázku má na svědomí norský producent Terje Bakke Jeho aktuální EP Love Should Always Be Good totiž obsahuje vynikající emotivní pomalou skladbu s názvem About Trust. Nádherná uklidňující hudba. U poslední ukázky trochu vybočíme ze světa tranceu a podíváme se na skladbu Futurama od Elektrokida, kterou bych zařadil mezi electro-tech. Pro někoho možná poněkud monotónní záležitost, ale to nic nemění na tom, že je to neskutečná jízda, která se nedá poslouchat jinak než na high volume. Futurama EP vyšlo na labelu Moyo Records. Dnešní ukázky byly poněkud různorodější, tak věřím, že si každý najde svého favorita.

Napsat názor do DISKUSE

 4.7.2007 Karel, News

Letošní jaro a nyní již i léto je velmi bohaté na nová trancová alba či kompilace. V minulých týdnech jsme si představili několik pro tento rok zásadních počinů a dnes budeme v tomto trendu pokračovat. Na labelu Armada totiž právě v těchto dnech vydává své druhé umělecké album jedna z ikon trancu, sympaťák z Miami (který má ovšem kořeny v Německu, kde také často pobývá), dj a producent Markus Schulz. Album vychází na labelu Armada a na stránkách (kde mimochodem najdete i ukázky jednotlivých skladeb) je uvedeno, že album vychází až 16.7.2007, ovšem na těch samých stránkách se dá album koupit již nyní, tak si to přeberte :) Zatímco debutové umělecké album Without You Near vyšlo v zimě, Progression vychází nyní v létě a podle toho by měl odpovídat i zvuk na cd, který jak sám Markus slibuje, má být více "letní, uvolněnější a hřejivější". Na albu najdeme celkem 13 skladeb, od známých hitů Markus Schulz Vs Chakra - I Am, Fly To Colors či Markus Schulz Feat Andy Moor - Daydream až po nové skladby jako Let It Go či Trinidad To Miami, která byla složena při letu nad oceánem a je právě jednou z těch skladeb, které by měly vyzařovat onen "letní" dojem z alba. Tahle skladba se mi na první poslech zdá z alba nejlepší, ale samozřejmě tahle slova nepovažujte za recenzi, na to jsou přiliš krátká. Mně osobně Markus Schulz vyhovuje více jako dj než jako producent, to platilo před tímto albem a myslím, že bude platit i po něm. Pro zpestření dní tohoto na počasí vrtošivého léta jde ale o ideální kousek, o tom není nejmenších pochyb. S vydáním alba se chystá i tradiční turné a protože Česko patří mezi Markusovi země, zahraje zde v polovině srpna na festivalu Summer Of Love a je zřejmé, že ve svém setu představí i pár novinek z tohoto alba.

Napsat názor do DISKUSE

 3.7.2007 Karel, Press

Již 10. srpna v 18:30 se otevřou brány brandýského koupaliště, aby vpustily dovnitř první účastníky této, doufejme nezapomenutelné akce. Samotný začátek pak proběhne ve 20:00. Swim City je jedinečná v tom, že si na chuť přijde snad každý. Aktuální vévodící taneční styly jsou zastoupeny v hojném počtu a to samé se dá říct o počtu DJs. Na dvou stages bude v masivním podání zastoupen Trance, Techno, Drum´n´Bass i Schranz! Prostor koupaliště je ideálně umístěn, takže svoboda zvuku a atmosféry je dokonalá. Z jedné strany řeka, z druhé les. Jelikož nechceme uspořádat pouze další průměrnou, nic neříkající open-airku, snažíme se vše dotáhnout do konce. Jak již bylo řečeno, nečeká vás pouze jedna, ale rovnou 2 stage! Aby byl zvuk a atmosféra dokonalá, stavíme pro tento večer zcela novou a na míru projektovanou aparaturu ve výkonu několika desítek kilowat. Ani druhá stage, která bude umístěna ve velkém hangáru, nebude zaostávat. Kilowaty z ní budou jen čišet!... Když už jsme si dali takovou práci se zvukem, řekli jsme si, že pořádné osvětlení také nesmí chybět. Tím pádem bude na rampách zavěšeno spousta efektorů, stroboskopů a všemožných technických udělátek, doplněných o laser a laserový simulátor!
Napsat názor do DISKUSE

 2.7.2007 Karel, News

Již v pátek jsme Vás v sekci Aktuálně informovali o chystané radio show Ferryho Corstena, pojďme si ji nyní představit o něco detailněji. Jak se ukazuje, nemít dnes vlastní radio show je docela problém, pokud se chcete stát uznávaným trance djjem. Stejně tak to ale platí i pokud už jste na trance scéně něco dokázali a začínáte zjišťovat, že se vaši fanoušci pomalu ale jistě přesouvají jinam. Pak přichází na řadu radio show, která může tento vývoj změnit, ale také nemusí. Vše záleží na kvalitě té radio show. Armin Van Buuren, Markus Schulz a Above & Beyond, to jsou současní leadeři, co se týče radio show. O něco hůře je na tom třeba Johan Gielen, jehož show nikdy neprorazila, jako ty výše uvedené. Kam se zařadí Ferryho show Corsten's Countdown? To ukáže čas, koncept ovšem vypadá docela zajímavě. Každou středu v 20h vysílání na DI.FM (nebo alternativně na XM Radiu ve středu či v neděli). Každý díl potrvá hodinu a mělo by se objevit 10 novinek. Takto to půjde tři týdny po sobě. V posledním díle na konci měsíce se pak bude vysílat top 10 z předchozích třech vysílaní, sestavená na zejména na základě internetového hlasování nás poslouchačů. Slovo zejména je na místě, protože na konečné pořadí má mít vliv i blíže nespecifikovaná "odezva lidí" a umístění v hudebních žebříčcích po celém světě. Já osobně to chápu tak, že o pořadí budou rozhodovat lidé pomocí internetu, ale když bude "nějaký zájem", aby se určitá skladba do top10 dostala, tak to také nějak půjde. Dále to tedy znamená, že by měl Ferry v prvních třech týdnech měsíce představit 30 jiných skladeb. Dost ale teorie, nejlepší bude počkat si na samotnou show, která startuje již tuto středu. Přejme si, aby byla Ferryho show stejně kvalitní jako ty ostatní, které určují trendy v dnešní trance hudbě.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ