TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Nevím jak vy, ale já jsem si místo trance mp3 skladeb "downloadnul" do svého reálného života jaro, jaro, jaro a několik dní budu v naprosté jarní extázi, tudíž mimo dosah netu a počítače. Tak se tu mějte moc hezky a nashledanou někdy za 345 600 sekund :)


Tisková zpráva: Po úspěchu prvního ročníku festivalu LPC - Open Air Field, který získal v soutěži "Czech Dance Music Awards 2000" první cenu v kategorii událost roku, se chystá i letos jeho druhé pokračování. Opět se můžeme těšit na příjemné prostředí Probošťských jezer a samozřejmě na skvělou muziku v podání předních světových i domácích umělců. Minulý rok navštívilo festival okolo 10.000 návštěvníků a věříme, že letos se nám jich podaří na tento ročník přilákat ještě více.
V místě festivalu bude postaveno pět tanečních stanů - cirkusových šapitó o průměru cca 30 m a dvě hlavní otevřené pódia. Scény budou rozděleny dle všech současných tanečních směrů, tzn. house/techhouse, techno, progressive house/trance, breakbeat/jungle/hiphop a chillout + 2 hlavni open air stage, kde vystoupí přední živé projekty a Top DJs. Součástí akce je sofistikovaná laser show a projekce počítačových animací. Na letištní ploše, která je plně zatravněna, bude rovněž vybudováno festivalové městečko, kde naleznete občerstvení, hudební stánek + merchandising, hair studio, zábavné atrakce aj. V místě akce je zajištěno parkování, camping a je počítáno s denní afterparty + možnost koupání v nedalekých jezerech. Do současnosti potvrdili účast následující interpreti.

MÍSTO: Letiště u Proboštských jezer, Stará Boleslav/Brandýs n/L
DATUM AKCE: Pátek 29.června 2001
ČAS: 17.00 hod - 06.00 hod.
KAPACITA: 15 000 osob
VSTUPNÉ: předprodej Ticketpro 440,- Kč, na místě 500,- Kč, po 21 hod 600,- Kč
Dj's: SYSTEM 7 live (UK), GET F**KED live (UK), CIRCULATION live (UK), Derrick MAY (USA), Dave ANGEL(UK), Colin DALE(UK), Lee BURRIDGE (UK), UMEK (SLO), Adam FREELAND (UK), ,Leandro GAMEZ (SP), Richard DORFMEISTER (AUT), Chris COCO (UK)

Dále čekáme na potvrzení živé vystoupení legendárního projektu The ORB (UK), nových talentů Bent (UK) a exklusivní festivalový DJ set věhlasného producenta Laurent GARNIER (FR), junglisty Jumping Jack FROST (UK)
Vice informaci průběžně najdete na našich webovych strankach www.lighthouse.cz
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!


Na adrese http://166.90.143.146:17212 (winamp nebo quicktime) se objevilo nové celkem povedené trance rádio s názvem Trance Mission. Právě teď mi tu hrají OT Quartet - Hold that sucker down 2001 a další povedené kousky. Pro ty, kdo mají pevnou linku ( ovšem i modemisté můžou) a milují trance, jednoznačná volba, jak si zpříjemnit den ...


Jestliže web Plastic Angelu byl výborný, stránky eurodance-trance projektu Sylver (www.sylver.be) jsou ještě o fous lepší. Tento projekt zabodoval před několika týdny ( a měsíci ) se skladbou "Turn the tide", když remix vytvořili např. i Airscape. Na stránkách se dozvíte, že sličná Silvy je o tři roky mladší než já a že váží 46 kg, aneroktička jedna :). Můžete navštívit také Sylverchat a poklábosit s ostatními fanoušky Sylvera. Dokonalá komerční prezentace komerčního projektu. Když už nic víc, alespoň se na to dobře kouká ..
P.S. Já osobně mám na počítači pěknou Sylver tapetku aspoň :)


Většinou, když procházím stránky německých hudebních projektů a dj's, tak to za moc nestojí a třeba holandské nebo belgické weby jsou svojí úrovní většinou někde úplně jinde. Teď jsem ovšem narazil na stránku, která se mi tak zalíbila, že vám ji musím představit. Jde o stránku projektu Plastic Angel (www.plasticangel.de), který patří mezi ty projekty, které nejsou moc známé, což ovšem neznamená, že by to nemohl být projekt kvalitní.
Plastic Angel se vydal tou méně komerční cestou, tj. nevydává svoje skladby u velkých labelů, ale u těch menších. Z poslední doby připomenu singl "Fabienne", který se objevil i naší hitparádě, nebo singl "Estelle" který je např. na kompilaci Trancemaster 27. Dále mj. remixoval PA singl "Run on" od Mobyho. Před několika týdny PA dokončil svoje nové studio, takže se máme určitě na co těšit. Zbrusu nový singl "Daylight" s remixem od Ressistance D. by měl vyjít právě někdy v těchto dnech.


Tak dlouho už tuhle desku mám a teprve teď jsem se dostal k tomu, abych na ni napsal recenzi. Byla zkrátka v pořadí a i když nemám tvorbu Fatboye Slima moc rád, oproti minulým album a singlům mě dost citlivě zasáhla. Hlavním magnetem byla klíčová skladba Sunset (Bird Of Prey), ale k tomu až později. Fatboy Slim patří v současné době snad k nejmedializovanějším interpretům taneční hudby a tak nebude na škodu, když si to všechno zopakujeme.


DJ Scot, asi nejuznávanější německý hard trance dj a producent vydává nový singl s názvem "O (Ovedrive)". Po veleúspěšném singlu "F (Future is now)" z minulého roku tady máme další stoprocentně výborný kousek. Sám Dj Scot tvrdí, že tato skladba je jeho definice progressive tranceu roku 2001!
Pokud si chcete tuto definici poslechnout, navštivte stránky labelu Overdose, u kterého Dj Scot vydává. Najdete tam speciální "web mix", který je dlouhý přes 5 minut. Pokud vás Dj Scot zaujme, není nic snažšího, než si na stejných stránkách prohlédnout jeho partylist a poté někam na Scota vyrazit. Já bych tedy jel hned !:)


TOP 10
01. Fatboy Slim ( Stars 69 [Mixes])
02. Blaze ft. Palmer Brown ( My Beat [Mixes])
03. ATB ( Let you go )
04. Mauro Picotto ( Like This Like That [Mixes])
05. DuMonde ( Never look back )
06. A*S*Y*S* ( Acid Nightmare )
07. Lenny Fontana Feat. Darryl D'Bonneau ( Pow Pow Pow )
08. Barthezz ( On The Move [Mixes] )
09. Pulsedriver ( Cambodia / Recycle [Mixes])
10. O.T. Quartet ( Hold That Sucker Down [Mixes 2001])

V sobotu nás čeká další kolo oblíbené party ZEN v klubu ROXY. Rezidentní dj's Electromajka a Joela doplní seskupení WHOOP! z Londýna.
Line up:
Dj Electromajk (Sunflower) + Joel (Chicago)
special guest WHOOP! - Andy Lecher & Joel Xavier (London)
Deep house chill out by Dan Cooley + Rai
UV performance, video attack by Phase,
laser show by Vincent Rogiest (Ibiza)


Po nedávné recenzi na album projektu Universal Principles si vás dnes dovolujeme pozvat k další ochutnávce jednoho z nejdůležitějších labelů, který je již devět let spojován s kvalitní klubovou muzikou. Soma Recordings si vybrala pro své pořadové číslo 21 tentokrát projekt, který má s jinak deep a techhouseovou orientací labelu hodně málo společného. Za uměleckým pseudonymem Percy X se skrývá celkem všední jméno - Tony Scott ...


Trance music pocházející z Holandska je často spojována se jménem DJ Tiësta. Ten proslavil holandský trance po celém světě. Každý jeho remix je očekáván s velkým napětím. A což teprve pokud se jedná o zbrusu nový singl ?
Po podle mně nepříliš povedených remixech k novému singlu od DuMonde nebo projektu Coast 2 Coast přichází Tiësto se singlem "Flight 643". To, jestli tahle skladba bude velkým hitem, jako třeba Tiëstův remix k Deleriu si netroufám tipovat, rozhodně se ale nedá novému singlu upřít snaha o originalitu a změnu zaběhnutého stylu.
K "Flight 643" vzniklo hodně remixů, remixovali Jaimy & Kenny D., Oliver Klein a Orkidea ( což je prý psytrance remix, mě teda moc psyovitě nepřišel :)), takže každý má možnost vybrat si svůj oblíbený mix.


Faithless je skupina, která vytvořila v minulých letech takové skladby jako "Insomnia", "Salva mea", "God is a DJ" nebo "Thank you", což byl tuším jejich zatím poslední singl. Faithless dělají mezi vydáním svých singlů vždy dost velké prodlevy, což jejich fanoušky, mezi které se řadím i já, moc netěší.
Nyní ale důvod k radosti mám a vy doufám taktéž! Faithless totiž vydávají nový singl nazvaný "We come 1". Podle všeho to vypadá, že se Faithless vracejí v plné síle a "We come 1" se tak možná stane jednou z nejúspěšnějších skladeb tohoto roku. Já jsem nový singl slyšel poprvé dneska a moje dojmy jsou následující: skladba opravdu bohatá na zvuky, laděná částečně i do tranceu, do toho vokál Maxi Jazze, no prostě klasický skvěly Faithless sound, na který jsem v té záplavě německé a holandské produkce skoro už zapomněl ...


Dneska je pátek 13., to každý ví. Na mně osobně zapůsobily temné síly tak, že nejsem schopen většího updatu trance.cz. Pokud na vás také působí temné síly a chcete je třeba vytancovat na dobrou hudbu, zkuste třeba Hoptown party.

Hoptown Party
14.4. 2001, 21 hod.
Lidový dům Žatec
Dj: Pavel Krejdl, Skipworker, Aiffel, Prochy, Raju

Special lights and sound by Romi Group dj, go-go dancers, electric boogie, videoprojection, special decoration, PlayStation2, chillout-čajovna.


Tisková zpráva:
Středeční houseová Skylab party s DJ Prochym a Carrionem by už mohla být vpravdě prázdninová. Ve čtvrtek už totiž mají všechny školy "zavřeno", tak můžeme vesele kalit, stejně jako ve čtvrtek večer na tranceové Gravity party. Dýdžejský tým Mysh, Holmi posílí k ránu DJ Jerry, protože počítáme s tím, že Gravity se protáhne v mimořádnou afterparty. Ta skončí podle toho, kolik se sejde lidí, ale minimálně do osmi by se mělo hrát. A pak už je tu velikonoční víkend ve znamení tradičních afterparties. Line-upy budou opravdu sváteční.
V neděli ráno v cca 8 hod. zahraje v "Spiralklubové" premiéře DJ Marek Řeřicha, kterého znáte asi coby DJ z Karlových Lázní, ale i jako moderátora populárního pořadu o taneční muzice Dance Extravaganza na rádiu Evropa 2. Na velikonoční pondělí přijede zahrát DJ Electromajk - druhý nejpopulárnější český DJ podle nedávné ankety "Czech Dance Music Awards". Jeho dvouhodinový setík by měl začít mezi sedmou a osmou hodinou ráno. Jo a pánové ... Nezapomeňte si pořádnou pomlásku, roštěnek bude v klubu dost a dost - takže to bude fakt legrace.


Barthezz je nový holandský projekt, který v těchto dnech boduje takřka po celém světě se skladbou "On the move". Skladba se vskutku originální melodií, doplněná kvalitními remixy od DuMonde a Tommy Pulse si úspěch rozhodně zaslouží. V diskusi byla poptávka po vyzvánění do mobilu právě od Barthezze, vězte tedy, že "On the move" do vašeho mobilu si můžete stáhnout na www.barthezz.com, kde najdete i ukázky z tohoto singlu a pár fotek z jejich studia. Škoda jen, že chybí nějaké info o samotném projektu.
P.S. A pozor, neplést si s francouzským fotbalovým brankářem Barthezem :)


Tak se přiznejte, kolikpak znáte DJů s takhle krátkým jménem? Já myslím, že jich moc nebude - většinou si diskžokejové dávají své přezdívky o čtyřech či pěti písmenkách a tak už jen proto je DJ Q jakousi raritou. Navíc se musí tento houseový DJ dělit o své jméno ještě s nestylovým kamarádem, hrajícím převážně polámané beaty (ten si říká pro změnu Q-Bert). Paul Flynn, jak zní jeho skutečné jméno, pochází z Glasgow. Rok 1992 byl jedním z nejdůležitějších mezníků v jeho životě. Tehdy přicestoval do Edinburghu, aby slyšel set od respektovaného a uznávaného Derricka Maye ...


Dnes po 12 hodině skončila jedna s největších parties, jaké se v sousedním Německu konají, nazvaná Time Warp 12. Tato akce, srovnatelná s MAYDAY, nabídla ve více než 16 hodinách dj's jako Carl Cox, Mauro Picotto, Talla 2Xlc, Kai Tracid, DJ Dag, no prostě dohromady více než 40 dj's na čtyřech pódiích. Nechyběly ani live acty jako Technasia nebo Artful Dodger, kteří vystoupili dnes ráno kolem 8 hodiny :)
Celá akce se vysílala rekordních 12 hodin live na rádiu Sunshine-Live od půlnoci do dnešního oběda, mohli jste slyšet dj-je jako Chris Liebing, Talla 2Xlc, ( pak jsem šel spát, takže nevím, jestli byli live i Cox s Picottem ), no a ráno od 7 do 12 hrál Sven Väth ( to už jsem byl zase vzhůru :)).
Na party nechyběli návštěvníci z Holandska, Itálie a dokonce tam byli i čeští a polští party people. Zdravíme Čechy z Time Warpu a jestli po návratu zavítáte na trance.cz, podělte se se svými zážitky v naší diskusi .. díky


TOP 10
01. Blaze ft. Palmer Brown ( My Beat [Mixes] )
02. Barthezz ( On The Move [Mixes] )
03. Mauro Picotto ( Like this like that )
04. Mike & Charlie ( I get live )
05. Lenny Fontana Feat. Darryl D'Bonneau ( Pow Pow Pow )
06. Daft Punk ( Aerodynamic )
07. Yoda ( Definitely )
08. Blank & Jones ( DJs, Fans & Freaks (D.F.F.) [Mixes] )
09. ATB ( Let you go )
10. A*S*Y*S* - ( Acid nightmare )

Na pátek 13. dubna připravuje agentura Mountaingate společne s klubem Dr. Max ve Vrchlabí velmi zajímavou akci , která dosud nemá v tomto kraji obdoby!!! Během jednoho večera vystoupí v jediném klubu dohromady
11 DJs a 2 liveacty. Každý Dj či liveact se představí v 45 minutove exhibici. Akce začíná už v 20:00 a končí po 6 hodině ranní. Zastoupeny zde budou styly HOUSE, TRANCE (včetně psychedelic či goa) ...
Celá zpráva ZDE.


Nedávno se na našem serveru rozpoutala debata na téma Electromajk versus techhouse. Nám se to dnes bude docela hodit, protože vás seznámíme s typickým zástupcem tohoto stylu a budete si tak moci udělat obrázek o tom, jak techhouse vlastně vypadá. Název Swayzak si londýnské elektronické duo dalo podle herce Patricka Swayzieho. Chtěli prý něco snadno zapamatovatelného a protože všichni si budeme ještě dlouho Patricka spojovat s pohádkovým Hříšným tancem, šlo o celkem vtipný nápad. Projekt tvoří James Taylor a David Brown, kteří spolu začali pracovat v roce 1996. Tři roky psali postupně do šuplíku, zabývali se technikou ve studiu, poznávali nejnovější zvuky a barvy, zvykali si na sebe a navzájem kombinovali své osobní výtvory, aby se v roce 1997 objevilo na trhu jejich první EPčko jako výsledek usilovného zkoumání nových možností.


Yves Deruyter je hodně známý belgický dj a producent, myslím, že není třeba dále představovat. V paměti máme zcela jistě minimálně jeho poslední singl "Back to Earth", který patřil k tomu nejlepšímu, co na podzim minulého roku vyšlo. Yves Deruyter ovšem nespí a na duben si pro nás připravil zbrusu nový singl s názvem "Rhytmic bazz". Už podle názvu to vypadá na další velký hit, nemyslíte ?
Ke kvalitě jistě přispěje i to, že na remixech pro tento song se podílel mj. M.I.K.E. z projektu Push. Zároveň s novým singlem vyjde rovněž v dubnu album nazvané "Back to Earth". Jak je vidět, Deruyter se dokázal vrátit na výsluní taneční scény, kde byl podle mě i někdy v roce 1996, z té doby mám stále v paměti např. vynikající singl "Outsiders" ..


Populární německou dvojku Blank & Jones zná asi každý z vás. Zejména první singly jako "Heartbeat", "Flying to the moon" nebo "Cream" byly hodně povedené a na svoji dobu neotřelé a poměrně originální. S úspěchem přislo i první album "In da mix", za rok následované druhým albem "DJ Culture". Blank & Jones produkují svoje singly jako na běžícím pásu a s přicházejícím jarem vydávají zbrusu nový singl "Dj's, fans & freaks", nazývaný taktéž DFF.
Tato singlová novinka mě skutečně zpočátku nezaujala, protože "club i trance" mixy bylo spíše disko hudbou, než něčím jiným. Jediné štěstí mají Blank & Jones v tom, že si nechali udělat remixy k "DFF" od zajímavých jmén současné scény. Na CD singlu, který mimochodem měl vyjít v květnu, ale kvůli obrovskému zájmu vyjde už 23.4. !:) najdeme Cosmic Gate, Komakino, Three Drives on a Vinyl a Marco V. remix !! Tím se tento singl skutečně může stát hodně úspěšným, přestože originální Blank & Jones mixy za moc nestojí. A vy, kteří stále nemáte této dvojky dost, vězte, že v květnu vyjde už třetí album nazvané "Night clubbing" ..


Šesté album v pořadí a hodně osobitý styl. To jsou fakta, která mě napadají při poslechu zatím posledního alba tohoto legendárního projektu. Naživo už jsme ho mohli dvakrát přivítat v Praze. Jednou to bylo na E.T. Go Jamu v alternativním stanu firmy Levi´s. Podruhé loni v říjnu na samostatném koncertu v žižkovském Paláci Akropolis. Byl jsem na obou a ač je mi to líto, tu nádhernou atmosféru, ve které jsem se pohyboval na vás přenést neumím. Jednalo se alespoň pro mě o dost ojedinělé zážitky, které vám zůstanou na celý život.


Oliver Huntemann aka Kay Cee je mimořádně úspěšná postava na taneční scéně. Stačí připomenout singly jako Escape, Love Stimulation, Millenium Stringz nebo Like this a hned se jistě většině z nás vybaví pohodová trance hudba.
V těchto dnech vydává KayCee zbrusu nový singl "Unsolved mysteries", který není vůbec špatný ( aktuálně na 5.místě v DDC ), ale který na druhou stranu příliš nového nepřináší.
To projekt Taiko, který vytvořil rovněž KayCee, je trochu o něčem jiném. Originální sound, který Taiko přináší, se jen tak neslyší a je docela možné, že za pár let bude hlavním projektem Olivera právě Taiko, zatímco teď je to jednoznačně Kay Cee. Každopádně ať už Taiko nebo Kay Cee, obě jména byste si měli dobře pamatovat, protože patří k tomu lepšímu, co v Německu vzniká.21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ