TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.4.2002 Karel, Press

Blíží se další pokračování klubové noci REASON, ke které si nachází cestu stále větší okruh příznivců kvalitní hudby a skvělého vizuálního konceptu. DJ James Zabiela se sice tentokrát neúčastní, ale radostnou novinkou jsou jeho potvrzené termíny na červnové a červencové REASONy. Headlinerem večera bude australský DJ ANTHONY PAPPA, který je dlouholetým souputníkem Sashy, Digweeda a Davea Seamana a jedním z největších jmen australské progresivní scény. Jeho sety jsou plné progresivních zvuků, tranceových ploch, zvratů a breaků a jsou garancí vkusně strávené noci. Sekundovat budou domácí DJs Joel Einhorn a Rai, v ambientním chilloutu zahraje duo Blue a Stanzim. Očím bude lahodit dokonalá videoprojekce od Phase, laser show od Overthere, atmosférické dekorace a světelný park firmy Technik. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 30.4.2002 Karel, News
TOP 10
01. Gardeweg (All i want)
02. Mousse T. Feat. Emma Lanford (Fire [Mixes])
03. Nalin Inc. (Scream)
04. Rank 1 (Awakening)
05. Mauro Picotto (Pulsar 2002 [Mixes])
06. JamX & De Leon Can U Dig It? (Self Control)
07. Future Breeze (Ocean of eternity)
08. Marc Et Claude Feat. Tony Hadley (Feel You)
09. DJ Isaac (On The Edge / Beat The Silence)
10. Moby (We Are All Made Of Stars [Mixes])

 29.4.2002 Dolvich, News

Už když jsem slyšel název "Ocean of eternity", hned jsem pomyslel na Markuse Bohmeho a Martina Helsinga aka Future Breeze (www.futurebreeze.de) s jejich jednoduchými názvy "Mind in motion" nebo "Temple of dreams". Ale tím veškerá podobnost nekončí, i tento singl nepřináší nic nového - vokál "Ocean of eternity" obalený trancovými beaty, nic víc, nic míň. Skladba není špatná, ale takových vychází dnes spousta. Nedávno vydaná coververze Milesovi klasiky "Children", kterou vytvořili ve spolupráci s projektem Junkfood Junkies pod pseudonymem 4Clubbers, taky originalitou nesrší. Pomalu by chlapci mohli vyzkoušet taky něco nového, dokud si ještě nemusí položit otázku "proč už nás nikdo neposlouchá?". Moje rada - Keep the fire burning.

Napsat názor do DISKUSE

 29.4.2002 Karel, News

Chlapík říkající si T_99 namixoval dva poměrně zajímavé trance mixy, obsahující skladby jako Out Of Grace - Obscura, Moon Project - Moments Are Forever, Ayumi Hamasaki -Appears (Armin van Buurens Sunset Dub) nebo Worf - Fear (Stringer Mix). Stahovat můžete z jeho stránek na t99.hyperlinx.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2002 Asja, Report

Naši externí spolupracovníci Asja a Honza vyrazili minulý víkend do Holandska na devítihodinový ONLY set Armin Van Buurena a jejich obsáhlý report doplněný několika fotkami (zvláště ta poslední je super!) vám přinášíme právě nyní ... 9 hodin je čas, kterým se mladý holandský DJ Armin van Buuren rozhodl překonat všechna doposud zahraná Sola v klubu <<O>> v Haagu, NL. A to se mu také podařilo… Armin hrál svůj set o 20 minut déle než DJ Tiesto, a tudíž nyní vede v nejdelším setu, odehraném ve zmíněném klubu. Jak již bylo řečeno, celá akce se odehrála v klubu <<O>> v holandském Haagu (pro informaci je ještě jeden klub se stejným názvem, který se nachází v holandském Arnheimu - www.eau.nl). Žádný předprodej kupodivu neprobíhal, lístky se daly koupit jen před začátkem party v pokladně klubu. Při popularitě tohoto DJe jsme předpokládali veliký zájem, a proto jsme se do klubu vydali poměrně brzy, abychom se vůbec dostali dovnitř. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme dorazili na místo kolem 22.00, tedy hodinu před otevřením klubu, a nikde ani noha! Byl to docela nepříjemný pocit, protože se pak člověk začne obávat, jestli třeba Arminovo Solo na poslední chvíli nezrušili. Asi tak 20 minut před otevřením klubu se konečně začali trousit první návštěvníci a ve 23.00 se už ode dveří táhla poměrně dlouhá fronta. Naštěstí začali pouštět včas a my jsme mohli jako první vejít do klubu a koupit si vytoužené lístky, které stály bratru 13 eur. Za 9 hodin trancu v podaní Armina van Buurena nám ta cena přišla vcelku přijatelná. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 25.4.2002 Dolvich, News

Legendární německá DJka Marusha je zpět, 29.4.2002 vydává své nové mixované CD u labelu Proton, kde vydal své poslední mix CD také Dr. Motte. Na podzim roku 2000 vydala album a od té doby je kolem ní ticho. Následovala dlouhá perioda, během které hrála v klubech po celém světě. Jestli bude nová deska techno-královny úspěšná, to ukáže čas, v každém případě můžeme být napjati jaké změny nastaly během té doby.

Napsat názor do DISKUSE

 25.4.2002 Dolvich, News

V poslední době se mezi hudebními producenty vyskytla nová móda: namísto vymýšlení nových skladeb pouze vykradou nějaký starší hit, v lepším případě ho celý předělají a vytvoří tzv. coververzi (z anglického slova cover - pokrytí, překrytí). Když hudebník vydá coververzi, tak to zcela otevřeně přizná a hlavně musí mít licenci od původního autora. To samozřejmě neplatí, předělá-li svou vlastní skladbu, což se v posledních měsících stává poměrně často (Miss Shiva, N-Trance, RMB). České právo hlásá, že licence není potřeba 50 let po úmrtí původního autora a to i v případě, že práva na skladbu vlastní nahrávací společnost. Na rozdíl od autora coververze autor vykradené skladby tvrdí, že je to jeho vlastní sound a jenom náhodou je podobný hitu jiného autora. V extrémních případech se to řeší až v soudní síni.
Asi hlavním důvodem tvořením coververzí je jednoduchost úspěchu: původní melodie se obalí současným soundem a skladba je na světě. Song má obvykle úspěch, neboť posluchači rádi uslyší svůj oblíbený singl v novém kabátě, je to vlastně takový pozdně vydaný remix. Tím si vydavatel zaručí většinu kupců původní verze, pokud ovšem nejde o cover skladby z jiného hudebního stylu, což je častější případ (DJ Quicksilver - Ameno, Lightforce - Join me). Ale i tehdy si song najde své příznivce, protože je většinou předělán populární hit, který znají i posluchači, které dotyčný žánr obvykle neoslovuje, a proto jeho taneční verzi vřele uvítají. Někdy je coververze dokonce úspěšnější než původní verze (Scooter - Rebel yell).
A čím více nosičů se skladbou se prodá, tím slavnější bude její tvůrce. A proč chtějí být taneční projekty slavné? Protože COPY KILLS MUSIC a slavné jméno na obalu je jedna z věcí, která zaručí prodej (s tím souvisí i komerční pojetí hudby). A tak se budeme s coververzemi setkávat tak dlouho, dokud budou existovat nedokonalé ochranné systémy proti kopírování nebo tak dlouho, dokud distributoři nepřestanou myslet peněženkou a sníží ceny svého zboží alespoň na úroveň cen v zemích EU (průměrně: CDsingl 4,- Euro, CDalbum 15,- Euro, kompilace 2CD 20,- Euro, vinyl 5,- Euro). Tak i tak coververze v současné době tvoří nezanedbatelnou část taneční produkce a s každým rokem tato statistika stoupá.

Napsat názor do DISKUSE

 24.4.2002 Karel, News

Na stránkách belgického producenta a djje M.I.K.E. aka Push si můžete prohlédnout jeho nejnovější videoklip k singlu "Tranzy State of Mind". Odkazuji vás na web hlavně proto, že tento videoklip nejspíš neuvidíme na VIVA TV či MTV a pokud ano, moc často rotovat nebude, neboť samotný singl příliš velký úspěch nezaznamenal, snad vyjma Anglie, kde se několik týdnů držel v top10 tamní taneční hitparády. Není se čemu divit, i když je "Tranzy State of Mind" pořád kvalitní skladba, jde snad již o "desátý" singl z alba "From beyond", vydaného v roce 2000. Mnohem zajímavější mi nyní přijdou remixy, které M.I.K.E. produkuje.
Po remixech pro Sinead'O Connor, BomFunk Mc's, Art of Trance a nový singl Mauro Piccotta (Pulsar 2002 to tuším nebude) pracuje M.I.K.E. na klasice taneční hudby, Snap! - Do you see the light, která nedávno vyšla v nové verzi připravené projektem Plaything (recenze TADY). Remix se ponese v typickém Push duchu, takže se těšme na další hudební zážitek, neboť poslední remix pro Art of Trance - Madagascar je super, byť jsou na něj všelijaké názory.
P.S. Na stránkách najdete samozřejmě i další starší videoklipy, doporučuji Strange World - Live at Cherrymoon .)

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2002 Karel, News

Frankfurtský dj a producent Oliver Lieb, narozený v roce 1969, skládá hudbu již od konce 80. let. Za tu dobu bylo jeho jméno spojeno s mnoha styly jako techno, trance, electro, house či eurodance. Není na tom nic překvapivého, protože každý dobrý umělec, jenž započal svoji kariéru před deseti a více lety, si prošel svým vlastním vývojem a neustrnul na stylu, kterému se věnoval před x lety. Jméno Oliver Lieb je spojeno s projekty jako Paragliders, S.O.L., Multiplicity, The Ambush vs. Phools Inc., Arte Bionico a L.S.G. A právě posledně jmenovaný projekt L.S.G. je Oliver Liebovi nejbližší. Založil jej přesně před deseti lety v roce 1992 s vizí přinášet aktuální a progresivní techno-trance skladby, dnes tak typické a nezaměnitelné. Díky licenci, kterou v té době na L.S.G. vlastnil label Hooj Choons, se projektu dostalo uznání především na anglické půdě, zbytek světa samozřejmě nevyjímaje. Do dnešního dne vyšla tři alba a nespočet vinylových desek se jménem L.S.G. V současnosti již vychází většina Oliver Lieb produkce pod německou značkou Superstition, pro kterou je bezesporu velmi cenným "zbožím", ne li nejcennějším. Rok 2002 je ve znamení velkého návratu L.S.G., neboť již zanedlouho (snad květen 2002) vyjde v pořadí čtvrté album "The Hive", které bude stoprocentně patřit k tomu nej, co letos vyšlo / vyjde, o tom jsem přesvědčen.

Ale nepředbíhejme, album ještě nevyšlo. Co vyšlo na počátku dubna, je vinyl "The Hive / Saviour", který nám dává první náhled na to, jak asi bude vypadat samotné album. První skladba vinylu, "The Hive" se již po několik týdnů objevuje v playlistech dj's jako Marco V. či Armin Van Buuren a to svědčí o jediném, žádná sračka to není .) Rytmický našlapaný techtrance s typickými O. Lieb basy a tranceovou melodií na pozadí, jestli jste někdy měli něco od Lieba rádi, tenhle song si brzy zamilujete (ukázka). Bezchybná volba do dj setu, inu Armin a Marco V. ví, proč "The Hive" hrají. Druhá polovina desky nazvaná "Saviour" se skoro ani nedá popsat slovy, když ji posloucháte, velmi snadno zapomenete na vše, co jste kdy předtím slyšeli! Krásný progresivní trance, docela by mě zajímalo, jestli by někdo uvěřil, že toto vzniklo v Německu .) (ukázka) Oliver Lieb tak sice nedrží "basu" s většinou německých "trance producentů", ale upřímně řečeno, ještě že tak. Vinyl "The Hive / Saviour" těžko někdy uslyšíte v rádiu (vyjma nějakého dj setu), ale to nevadí, neboť ani nebyl stvořen pro takové účely. Příznivec kvalitního tranceu si k Oliver Liebovi najde cestu vždycky ...
P.S. Ještě před vydáním alba "The Hive" vyjde 10.5.2002 druhý vinyl nazvaný "Goddess" a podle ukázek ze stránek vydavatelství Superstition se O. Lieb opět trefil do černého! Už ať tady je album, v současnosti se na nic jiného tolik netěším ...
P.S. Podrobnou recenzi vinylu najdete TADY na trance.nu

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2002 Dolvich, News

Do provokativního singlu "Hardcore will never die" proti "bullshit radio music", který vychází tento týden, zařadili Kai Tracid a Tilo aka Warmduscher jeden z nejsilnějších hlasů hudební scény Lamonta Humphreyho, který udělal s projektem Tongue Forrest před časem velký hit "And you got the f***ing nerve to call coloured?". Podobně je produkován i tento singl. Bohužel Kaiovi a Tilovi uniklo to, že touto skladbou podporují přesně to, co kritizují - komercionalizaci hardcore techna.

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2002 Dolvich, News

Za belgickým vokáltrancovým projektem Ian van Dahl se skrývá dvojice producentů Christophe Chantzis (známý projektem Absolom) a Erik Vanspauwen a nově také 27létá vokalistka Annemie Coenen. Úspěchy projektu začali na konci roku 2000: ještě se zpěvačkou Marshou (občanským jménem Martine Theeuwen) se stal debutový singl "Castles in the sky" megahitem v Belgii a postupně dobýval i hitparády ostatních zemí Evropy. Na začátku roku 2001 to dotáhli Ian van Dahl až na #43 MCC v Německu a dokonce do Top 80 Billboard charts v Americe, což je pro evropský taneční projekt velkým úspěchem. I přes tento úspěch se nahrávací společnost rozloučila s Marshou a na její místo nastoupila Cindy Mertens. S ní se podařil průlom ve Velké Británii, kde singl překvapivě vyšel až po půlroce od vydání v Belgii, ale ihned se usadil na #3 a několik týdnů se držel v Top 10. Také stoupla poptávka po jejich remixech. Do teď zremixovali "Over you" (Daddy DJ), "Alone" (Lasgo), "Forever" (Dee Dee), "Cloudness sky" (M-Shape) a jiné. Ale došlo opět ke změně: namísto Cindy přišla Annemie. Ona nazpívala druhý singl "Will i?", který v listopadu 2001 vstoupil do Top 5 britské prodávanosti. Několik měsíců na to se stal velkým klubovým hitem v Německu (Top 10 v DDC) a s malým opožděním (8.4.2002) vychází i singl, mezitím si britští tranceři užívají již třetí singl "Reason". V těchto dnech rovněž vychází první Ian van Dahl album.

Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2002 Dolvich, News

Trancových kompilací je na hudebním trhu vydáváno každý měsíc spousta. Největší podíl na tom mají jako vždy v Německu, kde je trance nejoblíbenějším hudebním stylem z taneční hudby. Některé kompilace jsou určeny komerčnímu publiku, některé jsou zase pro čistokrevné klubbery a některé kombinují tyto dvě hudební odvětví trancu. Někteří DJové mají své vlastní mixkompilace na pokračování (Aquagen, Kosmonova, Talla 2XLC, DJ Dean, Kai Tracid). Nyní vám přináším stručné charakteristiky těch nejznámějších trancových kompilací ... Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2002 Karel, News
TOP 10
01. Gardeweg (All i want)
02. Rank 1 (Awakening)
03. JamX & De Leon Can U Dig It? (Self Control)
04. Nalin Inc. (Scream)
05. Mousse T. Feat. Emma Lanford (Fire [Mixes])
06. Mauro Picotto (Pulsar 2002 [Mixes])
07. Marc Et Claude Feat. Tony Hadley (Feel You)
08. Future Breeze (Ocean of eternity)
09. Hot Coffee Pres. Pink Coffee (Another Brick In The Wall)
10. DB Boulevard (Point Of View [Mixes])

 19.4.2002 Karel, News

Příznivci dvojice Blank & Jones mohou oslavovat, neboť vydání jejich čtvrtého alba "Substance" je za dveřmi, album vyjde již po tomto víkendu, v pondělí 22.4.2002. Jak jsem již poznamenal, album je čtvrté v pořadí, ale první z jejich zbrusu nového studia Spacedust, takže můžeme doufat, že s novým studiem přijde i nový, nebo alespoň trochu pozměněný zvuk. Zajímavou informací je bezesporu to, že na albu najdeme kromě aktuálního singlu "Desire" samé nové, dosud nevydané skladby, dohromady jich je dvanáct. Album by mělo být podle všeho mixované a to v celkové délce 76 minut. Album "Substance" vyjde také ve speciální 2CD edici, přičemž na druhém CD (v limitované edici 10 000 kusů) budou remixy od Airwave, Marco V. nebo třeba Solid Sessions. Mimo to bude u limitované edice speciální hologram nálepka pro mobilní telefon. Pro dj's bude od konce května k dispozici vinylová verze alba "Substance", včetně limitované edice. To vše na pěti deskách.
Přímo na stránkách je odkaz na německou verzi obchodu Amazon, která zasílá i mezinárodně, takže pokud někdo nechce čekat, až se album dostane k nám, může si jej objednat třeba teď. Na stránkách najdete také ukázky některých skladeb alba, momentálně jsou k dispozici Watching The Waves, Suburban Hell (že by nějaká souvislost s Tiëstovým Suburban Train?.)) a Elve's Cry. Ukázky zní hodně dobře, možná nás Blank & Jones tentokrát překvapí. U příležitosti vydání alba se uskuteční i tvz. "release party", ta proběhne 27.4. v Hannoveru, více info na Blank & Jones webu ...

Napsat názor do DISKUSE

 19.4.2002 Karel, Press

Úpěnlivé prosby byly vyslyšeny a milovníci zlámaných beatů těšte se, první tripmagovské drum&bassové cédéčko je na světě. Jak se říká "když už, tak už" vybrali jsme tedy osobnost na výsost nejpovolanější - Koogi, neoficiální král českého drum&bassu. Doufáme, že se nám tímto mixem podařilo splatit dluh, který jsme měli vůči všem příznivcům bubnů a basů a že se stane vhodným soundtrackem k právě vyšlému Tripmagu. Stejně jako před rokem vás konečně čeká odhalení, jak že to vlastně dopadlo v největší a nejprestižnější anketě u nás (v rámci taneční hudby) a shrnutí toho, co jsme vlastně za ten uplynulý rok zažili a slyšeli. Kromě výsledků Dance Awards 2001, které rozhodně nejsou nepřekvapivé, na vás ale samozřejmě čeká ještě další spousta jiného materiálu, včetně třístránkového rozhovoru s Mobym, který nám exkluzivně poskytl u příležitosti blížícího se vydání jeho nového alba. Na něj vám mimochodem jako první časopis v ČR přinášíme recenzi. Dále vás čeká spousta (téměř čtyřicet) recenzí nejnovější hudby, ohlédnutí za deseti lety house music u nás, profily Soul Train, Jazzanova, Juanita Juarez, Christian Smith, Cass & Slide, report z Miami Winter Music Conference a také představení nového projektu Acid Umbrella Crew, o nějž se zahraniční labely nepopraly jen úplnou náhodou a který nám bude mixovat příští, narozeninové CD. Ale o tom až za měsíc, kdy vás z titulky ohromí obrovská narozeninová padesátka. Teď je tu Tripmag 49. Více zde >>


 18.4.2002 Karel, News

Počínaje dneškem vám budeme občas přinášet souhrn zajímavých odkazů na rozhovory, recenze a zajímavé zprávy z taneční hudby, na které při našem pravidelném surfování denně narážíme. Věřím, že se vám tato minirubrika zalíbí, pokud máte připomínky či návrhy na zlepšení, pište do diskuse.

Rozhovory
:
Oliver Lieb, Moogwai, Les Hemstock, Christian Stein, Jan Johnston a Moshik na trance.nu
Marc O'Tool, James Holden, Stephane K., Moogwai, Chris Liebing, Orion Too, Hibernate a Les Hemstock na ivibes.nu
Paul Van Dyk na bbc.co.uk (audio záznam, k přehrání je třeba Real player)

Recenze
:
Planisphere - Teardrop, Project Medusa Vs. Exor - Moonshine, Airwave - Another Dimension, Futura Legend - Restless Nature na ivibes.nu
Ultraviolet - Channel One EP, K90 - Urban Anthems, Laguna - Unforgiven, Altitude - Altitude a The Quest - C Sharp na trance.nu

Napsat názor do DISKUSE

 17.4.2002 Spaceboss, Review

Co vznikne, když svoje hudební nápady, svoje zkušenosti a svůj talent spojí dohromady dva nejuznávanější tranceoví producenti současnosti - DJ Tiësto a Ferry Corsten ? Například Gouryella, která přestože vydala pouze několik skladeb a remixů (za všechny jmenujme Walhalla, Tenshi nebo mix pro Binary Finary - 2000), se tak nedmyslitelně zapsala mezi nejpovedenější a nejúspěšnější trance projekty posledních let. Nedávno proběhly internetem zprávy, že Gouryella natočí ještě album a svou činnost ukončí (důvodem bylo velké pracovní vytížení obou producentů), ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy a tak se třeba ješte někdy v budoucnosti od Gouryelly něčeho dočkáme ... DJ Tiësto nedávno představil svůj nový singl Lethal Industry, Ferry Corsten zase vydal nové mixy svého loňského hitu Punk. Tentokrát se obě superstar skrývají pod jménem Vimana, jejich singl se jmenuje We Came / Dreamtime (původně vyšlo již v roce 2000, nyní s novými mixy konečně na CD). Mixů najdeme na CD opravdu požehnaně - skladbu We Came si můžete vychutnat hned v šesti verzích a jako bonus je na desce nahrávka Dreamtime. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2002 SmallMagus, News

BT bilancuje, i tak by se mohlo charakterizovat již na podzim minulého roku vydané dvoj cd Rare&Remixed od Btýho (vlastním jménem Brian Transeau) vycházející na značce Netwerk Records. Na albu najdete starší i novější tracky, plus zajímavé remixy. Btý je znám tím, že na svých albech spolupracuje se známými jmény taneční scény, jako například Sashou, Paul van Dykem a i se skvělými vokalistkami jako je Sarah Mc Lachlan a nebo Jan Johnston. Proto se není čemu divit, že jeho skladby jako Flaming June a Mercury And Solace se staly jedny z nejoblíbenějších u mnoha djů po celém světě a jeho poslední regulérní album Movement In Still Life (ať už v Evropské a nebo Americké edici) bylo velmi úspěšné. Zatím poslední věcí, která od Btýho spatřila světlo světa, bylo přispění jednou skladbou na nový soundtrack k filmu Blade 2. Bohužel se jednalo o fůzi taneční hudby spojené s černošským rapem a tak to dopadlo i u skladby, kterou dělal pro soundtrack Paul Oakenfold. Bohužel z důvodu vykradení Btýho studia s ať už hotovými a nebo rozpracovanými skladbami se vydaní jeho nového regulérního alba o něco opozdí.

Napsat názor do DISKUSE

 15.4.2002 Karel, Press

Na dubnové pokračování trance festivalu ZEN v klubu ROXY přijal pozvání DJ CASS, který se již na ZENu v červnu minulého roku představil jako součást tandemu CASS&SLIDE. Toto duo se blýsklo nedávno nádherným albem na labelu Fire Rec. a právě CASS, který je považován za lepšího DJe ze dvojice představí určitě i některé tracky ze svého aktuálního alba. Za gramofony se dále postaví residenti ZENu: Michael Burian, který pokračuje ve svém strmém vzestupu taneční scénou a jehož sety se poslední dobou díky vzrůstajícímu a oprávněnému sebevědomí dostávají na vskutku světovou úroveň a Joel Einhorn, který se vrátil z hudební konference v Miami s kufrem plných velmi aktuálních dubplates a white labelů a který avizuje na nejbližší dobu vydání aktuálních počinů ze svého studia. V chilloutu zahraje residentní dvojka Rai & Dan Cooley, kteří vás potěší pořádnou dávkou deep houseu, o vizuálno se postarají Phase a Overthere a klasické – jako vždy dokonalé – UV dekorace. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.4.2002 Karel, News
TOP 10
01. Rank 1 (Awakening)
02. Mousse T. Feat. Emma Lanford (Fire [Mixes])
03. JamX & De Leon Can U Dig It? (Self Control)
04. Gardeweg (All i want)
05. DB Boulevard (Point Of View [Mixes])
06. Hot Coffee Pres. Pink Coffee (Another Brick In The Wall)
07. Nalin Inc. (Scream)
08. RMB (Redemption 2.0 / Wonders Of Life [Mixes])
09. Mauro Picotto (Pulsar 2002 [Mixes])
10. Minimalistix (Close Cover)

 11.4.2002 Karel, Review

Bez dvojice Jam X & De Leon (Jurgen Mutschall a Dominik de Leon) by trance hudba jistě nebyla tak populární, jako je tomu dnes. Tito výborní producenti a dj's z nedalekého Německa nám již nejméně po čtyři roky přinášejí kvalitní a jedinečnou taneční hudbu. Jedinečnou ve smyslu, že se zatím žádnému jinému producentovi nepovedlo napodobit jejich nezaměnitelný zvuk, který je sice občas podobný s jejich jinou tvorbou, ale řekněme si na rovinu, proč měnit něco, co je takřka dokonalé. Sice platí pravidlo, že pořád je co zlepšovat, ale v případě dvojice Jam X a De Leon si nejsem jistý, zdali již nedosáli hranice, za kterou se nedá jít. Známější je tato dvojice pod jménem DuMonde, s kterým si vlastně vytvořila jméno a až po úspěchu se singly "Tomorrow" a "Just feel free", které ve své době hrál skoro každý významný dj jako např. Paul Oakenfold, Judge Jules či Tall Paul, si mohli Jam X a De Leon dovolit produkci pod svými vlastními jmény. S tím souvisí i vznik vlastního labelu F8T Recordings, který již skutečně patří jen jim, neboť label Chaos Recordings, založený v roce 1999, vlastní DuMonde společně s Tallou 2XLC. Prvním singlem z tohoto nového labelu je skladba "Can U Dig it", na kterou se blíže podíváme v naší recenzi. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.4.2002 Spaceboss, Review

Německý dj a producent DJ Tomcraft je součástí klubové scény od roku 1995, kdy vyšel jeho první singl This Is No House. Dnes již tato věcička zní trochu archaicky, ale ve své době to byl opravdu podařený a také hodně úspěšný kousek, který Tomcrafta okamžitě katapultoval mezi německou producentskou elitu. Tomcraft si v průběhu let stále vybrušoval svůj styl a každý jeho nový singl byl o něco lepší než ten předešlý. Dnes má za sebou již opravdu pěknou řádku vlastních skladeb jako "Mind", "Versus", "The Mission", "The Lord", "Prosac" atd. a také jeho podařených remixů se jen tak nedopočítáte, např. Nalin Inc - Planet Violet, Schiller - Dream Of You, Niels Van Gogh - Pulverturm, Brooklyn Bounce - Club Bizarre... Tomcraftovi ovšem jeho tvůrčí invence nedochází ani náhodou a tak po singlu "Overdose", který se stal velkým klubovým hitem a opravdu dobře se i prodával, atakuje tento nadaný dj a producent (nejen) německé kluby s novým singlem - "Bang Bang". K dispozici je zatím pouze vinyl, na kterém najdete dva mixy této skladby (goal mix, dark offside mix). CD singlu se dočkáme o několik týdnů později ... Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.4.2002 Karel, News

Již za dvanáct dní (22.4.2002) se dočkají všichni ti, kteří si oblíbili holandského trance / progressive dj-je a producenta Marco V. V ten den totiž vychází jeho první oficiální album Con:fusion a co je na tom nejlepší, vychází rovnou na 2CD! Album původně mělo vyjít o týden dříve, ale díky distribučním problémům na straně vydavatelství ID&T došlo k tomuto týdennímu zpoždění. CD1 bude obsahovat celkem dvanáct skladeb a právě tohle cd bude album v pravém slova smyslu, protože druhé cd bude namixované, samozřejmě jen z vlastních marco v. skladeb, včetně těch, jež na prvním cd nenajdete. Na druhém cd tak bude dohromady čtrnáct písní, kompletní tracklist, včetně článku, z kterého jsem čerpal, najdete TADY. Kromě CD vyjde ještě vinyl Con:fusion E.P., jenž bude obsahovat čtyři nové skladby z alba (mezi nimi pravděpodobně Re-volt! a The Mutalisk), tyto skladby budou na vinylu v plné délce, zatímco na albu budou v kratších verzích. Naopak všechny písně na CD se mají lišit od dosud vydaných vinylů, inu je v tom trochu chaos, nezbývá než počkat, až vše vyjde a pak si poslechnout album na vlastní uši .)
Marco V. se pilně věnuje i remixování a zatím posledním kouskem je remix k super skladbě z počátku devadesátých let, Future Sound Of London - Papua New Guinea. Na tenhle remix jsem hodně zvědavý a určitě nejsem sám. V přípravě je rovněž další singl projektu MoHawk, nazvaný "Atlantic Stress". Už na albu je skladba s názvem "Atlanta", obě možný mají co do činění s problémy, jež měl Marco V. na počátku tohoto roku v USA, kdy mu tamní úředníci dokonce sebrali vízum.

Napsat názor do DISKUSE

 9.4.2002 Dolvich, Review

Starsplash patří k objevům roku 2001. Jejich nová verze rave-klasiky "Wonderful days" dosáhla nejen #1 DDC ale dokonce senzačně obsadila #4 v TOP 100 MCC. Za projektem Starsplash se skrývají dva DJové a producenti Charly Lownoise a Franky Tunes. Charly už má za sebou dlouholetou kariéru na taneční scéně. Od roku 1992 produkuje značný počet úspěšných skladeb a zaujímá se svým vlastním labelem "Seashore music" pevné místo na holandské scéně. Velké úspěchy slavil Charly společně se svým dlouholetým kolegou, který si říká Mental Theo. Holandské duo Charly Lownoise & Mental Theo se postarali nejen o mnoho zlatých desek, ale nesměli chybět ani na žádné Mega-party v Evropě. Franky Tunes také udělal nějaké hity. Vydává pod pseudonymem Topmodelz. Podpory ve studio se jim dostalo od nikoho jiného než producentských týmů kolem Cosmic gate, Green court a Essential DJ team. Na nedávno vydaném albu "Here we go again" se mimo TOP 10 hitů "Wonderful days" a "Free" nachází dalších dvanáct tanečních (většinou hardtrancových) skladeb. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 9.4.2002 SmallMagus, Report

Smallmagus se v sobotu vypravil do klubu Industry55 na tranceovou noc GATE, kde zahráli mj. Holmi a E.S.W.L. Fotky z této party najdete TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 8.4.2002 Spaceboss, Review

Německá djka a producentka Miss Shiva (tuto přezdívku si dala podle jednoho hinduistického boha) je i v našich končinách poměrně známá. S djingem začínala někdy v roce 1994, postupně se zapisovala do podvědomí především německého publika a to díky svému vystupování na takových akcích jako Cosmox Rave, Open-Air Rave (s Markem Spoonem a DJ Deanem), Missle-Rave a jejím největším úspěchem byla Loveparade, kde si zahrála na jedné z vedlejších stages. Miss Shiva se samozřejmě nezaměřuje pouze na již zmiňované mega akce, ale pravidelně jí můžete vidět hned v několika klubech - Loft-House (Frankfurt), Palazzo (Bingen), Prodo-X (Darmstadt). Miss Shiva kromě djingu produkuje i vlastní nahrávky a má za sebou již několik singlů (při komponování ji zdatně pomáhá producentský team Sunbeam), jmenovitě My Secrets, Ultimate Temptation, Dreams, Do You Fell So Right a nyní přichází s novinkou Dreams 2002. Jak již název singlu napovídá, nejedná se o novinku v pravém slova smyslu, ale o nové mixy skladby Dreams, která v originále vyšla v roce 1999 a ve své době si velice dobře vedla v nejrůznějších klubových žebříčcích. Nové mixy Dreams pro vás připravili Cosmic Gate, Humate, Sunbeam a jako bonus najdete na singlu nahrávku No Substitute. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.4.2002 Karel, News
TOP 10
01. Rank 1 (Awakening)
02. JamX & De Leon Can U Dig It? (Self Control)
03. Gardeweg (All i want)
04. DB Boulevard (Point Of View [Mixes])
05. Hot Coffee Pres. Pink Coffee (Another Brick In The Wall)
06. Mousse T. Feat. Emma Lanford (Fire [Mixes])
07. Dee Dee (Forever)
08. ATB (You're Not Alone)
09. Madhouse (Like A Prayer [Mixes])
10. Ironbase (Maschine Eisenbass [Mixes])

 6.4.2002 Karel, News

Přestože má projekt Art of Trance ono magické slůvko "trance" ve svém názvu, není veřejnosti tento projekt příliš znám (tím myslím v porovnání např. s ATB, či DJ Tiëstem), neboť jeho tvorba spadá do nepříliš komerčního segmentu taneční hudby. Za vše mluví vydavatelství, na kterém Art of Trance vydává, label Platipus je znám především svojí progresivní hudbou, i když jména jako Moogwai, Praha nebo právě Art of Trance jsou pro zasvěcené trancery tím nej, co lze v dnešní době poslouchat. Historie Art of Trance se datuje k roku 1993, kdy jeho zakladatel, Simon Berry, vydal první desku "Deeper Than Deep EP". V roce 1995 následovalo první Art of Trance album nazvané "Wildlife on One", kterého se prodalo přes 30000 kopií a patří tak k nejúspěšnějším nahrávkám labelu Platipus vůbec. Již v té době hráli singly od Art of Trance dj's jako Darren Emerson nebo Carl Cox a právě v té době před 5-8 lety se Simon Berry dočkal největšího uznání.
Singl "Madagascar" patří vedle skladeb "Kilimanjaro" (mimochodem vynikající Silvio Ecomo rmx, vydáno 2001), "Breathe" a "Easter Island" k těm nejznámějším. Poprvé vyšel v roce 1998, o rok později se dočkal remixů od Ferryho Corstena a Transy. Zdálo by se, že "Madagascar" již definitivně patří historii, ale zřejmě si v Platipusu řekli, že je to tak výjimečná skladba, na kterou bychom neměli jen tak zapomenout. Právě proto vznikly dva zbrusu nové remixy, jeden od belgického M.I.K.E. alias Push, druhý od projektu Kumara. Kdo měl někdy pochyby o kvalitách Pushe, sám se může přesvědčit, jak se mýlil! Mně samotnému se v poslední době lehce Push produkce přestávala líbit, zdálo se mi to pořád stejné (viz. poslední singl "Tranzy State of Mind"), ale tento remix vrátil Push tam, kam patří, a sice mezi trance elitu. Představte si originální Madagascar hozený do lehce progresivního beatu roku 2002, s fatálně hypnotizující melodiíí, která vás jakoby zmrazí, aby se vám vzápětí po těle rozlil blažený pocit (ukázka), ne vzdálený orgasmu :) Společně s Rank - Awakening (Ferry Corsten rmx) je tohle zatím nejlepší trance tohoto roku, dejte na má slova. A pozor, M.I.K.E. bude pravděpodobně remixovat nový Mauro Picotto singl, takže se opět máme na co těšit!
Druhý remix od projektu Kumara je stále hodně trancy, ale v porovnání s Push remixem zní o něco hůře, byť fanouškovi eurotrance hudby může právě tento remix přijít tím povedenějším (ukázka). Art of Trance je zpět, Push alias M.I.K.E. je zpět, oběma děkujme za to, že nás stále dokáží pobavit a zaujmout.

Napsat názor do DISKUSE

 6.4.2002 Karel, Press

Tranceová brána GATE se v Industry55 tentokrát otevře nikoliv v pátek, jak jste zvyklí, ale až v sobotu, protože rezident Holmi hraje v pátek na velké party v Mar. Lázních, tedy ve svém rodišti a tudíž, jak jistě pochopíte, nemohl toto hraní odříci. Na své rezidentní party GATE zahraje Holmi tentokrát set, který bude asi trochu více do deep trance. Na zahraničních, především britských, labelech vychází totiž v poslední době hodně krásných desek v tomto stylu. Měli bychom tedy slyšet opravdu aktuální tranceový sound. Hlavním hostem bude tentokrát dj Trisco, který býval rezidentem Industry55 do prosince minulého roku. Pak se začal naplno věnovat přípravě na na party Megatron, která měla proběhnout v červnu na pražském Výstavišti. Podle oficiální zprávy pořádající agentury vydané 1. dubna, je akce Megatron zrušena z důvodů neplnění závazků investora. Na pozadí těchto událostí se promotér a dj Michal Strnad (Trisco) rozhodl zcela opustit taneční scénu a jeho sobotní vystoupení na Gate v Industry55 by mělo být jeho derniérou. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.4.2002 Dolvich, News

Projekt Trance allstars tvoří šest samostatných projektů, které jsou považovány za širší elitu německého trancu. Jsou to ATB, DJ Mellow-D, Schiller, Sunbeam, Talla 2XLC a Taucher. 25.3.2002 vydali svůj třetí společný singl "Lost in love". Je to další cover, tentokrát projektu Legend B. Každý produkoval tuto skladbu samostatně, společně se sešli pouze při natáčení videoklipu, a proto získává song šest zcela odlišných rozměrů, což je jedině dobře (nejlepší je asi Taucherova verze). Na květen je ohlášeno jejich druhé album. Na albu každý umístí dvě nové skladby, dále každý udělá remix nějaké své starší skladby a remix skladby jiného člena projektu Trance allstars. Takže je se na co těšit. Společné turné je však zcela vyloučeno. Jde o šest samostatných (úspěšných) projektů s rozdílným managementem, a tudíž patří úkol dostat je všechny v jeden den na jedno místo do oblastí utopie, např. na prezentaci singlu "Lost in love" v pořadu Club rotation přišel jen DJ Mellow-D a Michael Gerlach, polovina projektu Sunbeam.
Co se týče samostatných projektů:
ATB - Na začátku roku vydal album "Dedicated" a na 15.4.2002 je ohlášen singl "You're not alone".
DJ Mellow-D - Vzhledem k tomu, že bylo nedávno vykradeno jeho studio, tak se od něho asi dlouho ničeho nedočkáme, ale DJ Mellow-D je pilný a už přislíbil singl pod hlavičkou projektu Mellow Traxx, vinyl by měl vyjít již v dubnu.
Schiller - Minulý rok vydali chilloutové album "Weltreise" a singly "Dream of you" a "Dancing with loneliness". Prozatím nic nového nechystají, pouze produkují Rollergirl, ATC a jiné komerčnější projekty.
Sunbeam - Minulý rok vydali album "Lightyears" a slibují nový singl, ještě neví kdy, ale určitě příjde.
Talla 2XLC - Nedávno vydal singl "Come with me", ale do věci by nebylo, kdyby vydal také album, poslední "Solotech one" je již pět let staré.
Taucher - Poslední dva roky se věnuje především remixování a DJingu. Právě vydává druhý díl kolekce svých remixů "Life in remix 2".

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2002 Dolvich, News

Právě vychází singl "4 o'clock (in the morming)" od projektu Lazard (www.lazard-online.de) a kritici tuto trancovou skladbu tipují na umístění v TOP 10 MCC (Media Control Charts), což nebývá u tanečních projektů až zas tak běžné. Nejen to, song má výborné remixy, mimo jiné od populárních DJ's@work a to jistě přiláká nějakého potenciálního kupce. Refrén zpívaný hlasem Beverley Cravenové, který je použit ve skladbě, je ze starého ploužáku "Promise me" z roku 1990. Podobně to udělali třeba Aquagen s jejich hitem "Hard to say i'm sorry" a těm to stačilo na #5 MCC.

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2002 Spaceboss, Review

Za singlem We Bring You Love, o kterém bude nyní řeč stojí Natalie Deborah, Lutz Ludwig (známější pod svou uměleckou přezdívkou L.U.P.O.) a Mike Rubin Helmich. Původně De Borah feat. Onassis vydali tento singl 26.06.2001 na značce Low Spirit a i když si našel místo v kufru hned několika významných djů, tak žádný velký klubový hit to nebyl...V roce 2002 se tato nahrávka zalíbila lidem z dalšího významného německého labelu - Kosmo music a ti se rozhodli, že zkusí vydat nahrávku We Bring You Love v reedici doplněnou novými remixy, mimo jiné od Hardyho Harda, Van Bellena & Andry Nalina. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2002 Dolvich, News

Scooter (www.scootertechno.com) - skupina, která si vysloužila neoficiální titul "Nejúspěšnější německá taneční skupina všech dob" mění složení. Odchází Axel Coon, který se teď bude věnovat sólovým projektům, a tak přichází 25-letý DJ a producent Jay Frog, který tehdy nemocného Axela dočasně zastoupil už na "Push the beat for this jam tour". Jay Frog nedávno vydal u Kontor records svůj první klubový hit "Pushin" a tím na sebe upozornil. Napřed pro Scooter zremixoval singl vedlejšího projektu Ratty "Living on video", později dokonce pomohl s mixem TOP 10 hitu "Ramp! (the logical song)". Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2002 Karel, News
TOP 10
01. Rank 1 (Awakening)
02. JamX & De Leon Can U Dig It? (Self Control)
03. DB Boulevard (Point Of View [Mixes])
04. ATB (You're Not Alone)
05. Sono (Blame [Mixes])
06. Dee Dee (Forever)
07. Ferry Corsten (Punk)
08. Members Of Mayday (Culture flash)
09. Gardeweg (All i want)
10. Ironbase (Maschine Eisenbass [Mixes])

 1.4.2002 Dolvich, News

25.3.2002 vyšel nový singl DJs @ Work (www.djsatwork.cc) "Time 2 wonder". Videoklip se natáčel ve španělském Tenerife a docela se povedl, což se o samotné skladbě nedá říct. Příjemný překvapením proto zůstává jen zveřejnění skladby "4 O'clock" od vedlejšího projektu Lazard. Prvním singlem DJ's@work byl "Rhythm & drums 2001", který vytvořili ve spolupráci s dnes již mrtvým projektem DJ Red 5. Pak přišla coververze německého popového hitu "Irgendwie, Irgendwan, Irgendwo" nazvaná "Someday", která se stala trochu nečekaně letním hitem. V případě "Time 2 wonder" tohle nehrozí, neboť se pohybuje až na samém dně DDC, což z něj hit určitě neudělá. Herby, Lenny a Ole již ohlásili své debutové album na 29.4.2002.

Napsat názor do DISKUSE

 1.4.2002 Dolvich, News

Mario Lopez (www.mario-lopez.de) je jednoznačně nejžhavějším kandidátem na titul "Vykrádač roku". V jeho novém singlu "Free your mind" padlo za oběť hned více klasik taneční hudby. Skladby "Phuture vibes" (Mellow trax), "Airwave" (Rank 1) a "1999" (Binary finary) se hned několikrát obrací v hrobě. Tímto počinem si Mario Lopez definitivně podepsal propustku z elitní trancové společnosti, do které vstoupil hned svým prvním singlem "The sound of nature" (1999) a od té doby jde kvalita jeho skladeb rapidně dolů.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ