TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.4.2003 Karel, Press

Svoji účast na festivalu Creamfields 2003 potvrdily další hvězdy první velikosti. Agentura JPA Group dnes oznámila, že 8. srpna na letišti v Roudnici nad Labem vystoupí Jeff Mills, Ritchie Hawtin a Mauro Picotto. Všichni tři patří mezi to nejlepší, co současná světová techno scéna nabízí. Jsou to osobnosti, které svojí tvorbou do velké míry ovlivnily vývoj tohoto hudebního stylu. "Máme radost z toho, že se nám podařilo zajistit právě tyto umělce a postavit tak na techno stage line-up, který u nás nemá obdoby. Potěšíme tím určitě všechny příznivce techna, tedy žánru, který má u nás velmi silnou pozici a takový line-up si jistě zaslouží," říká Jiří Pokorný, ředitel agentury JPA Group. Headlinery největšího festivalu nadcházejícího léta jsou Massive Attack. Tranceovému pódiu budou dominovat djs Tiësto a Paul van Dyk, kteří svoji účast potvrdili před několika dny.

Napsat názor do DISKUSE

 29.4.2003 Karel, News

Musím se vám s něčím svěřit. Dneska jsem měl možnost poprvé slyšet novou Tiësto kompilaci Nyana a první dojmy jsou hodně rozpačité. Skvělý progressive úvod, zbytek alba znám měsíce z Armin livesetů, dohromady docela nuda, uvidíme. Mnohem zajímavější se mi zdá třeba kompilace VA - DJ Dag Essential DJ Mixes Vol. 1, která vyšla 19. dubna na labelu More Music. DJ Dag je skutečný pionýr taneční hudby, vždyť je jedním z tvůrců legendárního projektu Dance 2 Trance a dalších jako Crazy Malamute nebo Peyote. Výběr Essential DJ Mixes vychází na 2CD a obsahuje unikátní Dagův pohled na taneční hudbu, povětšinou trancový a přesto tak odlišný od většiny současných trance dj's. První CD nazvané Newschool obsahuje současnou tvorbu, jakou DJ Dag prezentuje ve svých setech. Dočkáme se tak skladeb jako Orinoko - Island, Timo Maas feat. Kelis - Help Me (Deep Dish attacks Mars RMX), Transa - Nightstalker (Remix) nebo The Freak - Addictive (Original Mix).
Druhé CD se jmenuje Oldschool a najdete na něm opravdu raritní skladby, které dnes jinde jen tak neuslyšíte. Těšit se můžete na Quench - Dreams (Extended mix), Peyote - Happy Birthday (Alcatraz), legendární Jimi Tenor - Take Me Baby, Nikolai - Look To The Future (Original Mix) nebo geniální song Dance 2 Trance - Where Is Dag, kde mě dostalo to, jak tam kdáká slepice :) Kompletní tracklist najdete TADY, album vřele doporučuji, je velmi rozmanité a plné skladeb, které ač jsou zejména na CD2 hodně staré, pravděpodobně jste je nikdy neslyšeli, nebo je již zapomněli. Toho si na kompilaci cením nejvíce, že mi rozšířila obzory, narozdíl od Tiësta, který nic nového neukázal.

Napsat názor do DISKUSE

 29.4.2003 Karel, Press

Agentura JPA včera oficiálně oznámila, že Paul van Dyk je další potvrzenou hvězdou na festival Creamfields. Je to jméno českému publiku dobře známé. Ti starší si určitě pamatují na začátky jeho závratné kariéry, mimo jiné třeba na sety v klubu Radost FX. Mladší znají Paul van Dyka už jako dj první velikosti, jako autora a producenta, jehož skladby má ve svém fondu většina rozhlasových stanic. Právě v těchto dnech přichází Paul van Dyk s další horkou novinkou "Nothing But You", která měla premiéru 22. dubna ve Spojených státech a od včerejška je k dispozici i na vinylu, který vyšel v Německu. Na novém singlu zazní i hlas zpěvačky Jan Johnston. I toto jméno je vám asi povědomé, protože spolupracuje i s dalším tranceovým dýdžejem a producentem - dj Tiëstem, který rovněž vystoupí 8. srpna na Creamfields 2003 na letišti v Roudnici nad Labem.

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2003 Karel, News

Nové a kvalitní hudby vychází v těchto dnes opravdu velké množství, pojďme se tedy podívat na pět budoucích hitů trance scény. Goldenscan - Sunrise (Ronski Speed Remix) je první z nich. Taneční klasika se dočkala nového remixu od vycházející hvězdy labelu Euphonic, od Ronski Speed. Podle mě jeho zatím nejlepší remix. M.I.K.E. vydává kromě nového singlu "Turn The Lights Off" další skladbu pod názvem Plastic Boy - Live Another Life. Těžko říct, která je lepší, obě jsou bezchybné. Astura - Orion's Belt je nový počin labelu Fundamental Recordings, kde vznikl hit minulých týdnů Solid Globe - North Pole. Tahle deska se Solid Globe přinejmenším vyrovná. O projektu Tilt nebylo dlouho slyšet, nyní však vychází nové EP, z kterého vybíráme Tilt - Sirens (Tilt Four Motion Mix). Jen dodám, že recenzi na EP najdete u Spacebosse. Poslední dnešní ukázkou je nejnovější remix od Marco V, na světě je tak skladba Jens - Loops & Things (Marco V Remix), aneb trancová klasika v tradičním "syrovém" Marco V stylu. Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2003 Karel, Press

V sobotu 3.5. se v Roxy odehraje další pokračování Reasonu, tentokrát s hvězdou Evropské progresivní scény Davem Seamanem - DJem a producentem, který na začátku devadesátých let doslova diktoval jak mají vypadat houseové tracky té nejvyšší kvality a který patří mezi hrstku vyvolených, díky nimž se klubová scéna vyvinula až do takové podoby, jakou jí vidíme dnes. Spolu s ním netradičně a speciálně pro tuto příležitost vystoupí domácí progresivní DJská špička, rezidenti Zenu - Michael Burian a Joel Einhorn. V chilloutu dopřejí oddechu DJové Blue a Stanzim, můžeme se také těšit na kus umění od videodesignérů z Phase a světelnou show od LJ Technical. Klub bude otevřen od 22:00. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2003 Karel, Press

Track slovenské autorsko-producentské dvojice Tkáč-Haverlík "TYRA" vychází dnes oficiálně na labelu Baroque Records. Ještě předtím však - coby white label - sklízel jeden úspěch za druhým. "Tyra" se objevila v první desítce několika žebříčků, byla zařazena na CD kompilaci Johna OO Fleminga "White - Label Euphoria 2" a hrají ji přední světoví djs. Úspěšní producenti ale neusnuli na vavřínech a před několika dny dokončili další track "Synthia". Vypadá to, že úspěch "Tyry" nebyl náhodný, ale naopak, že se na Slovensku rodí kvalitní producentská dílna, která se razantně prosazuje v Anglii a také v zámoří. Tomáš Haverlík a Rasti Tkáč zahrají oba tracky (i když Synthiu zatím jen z CD) v Praze10. května na pravidelné progressive- trance Party GATE v klubu Industry a možná přidají i prvotinu Hannah. Line-up kromě rezidenta Petra Holmana doplní ještě dj Little Loui, který je v současné době považován za slovenskou progressive jedničku.

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2003 Karel, News

Holandská série parties nazvaná Qlimax je známa zejména příznivcům tvz. "hardstyle" odnože taneční hudby, tj. tahle party je především o hardtrancu až technu, i když to techno je jiné než jak jej známe u nás. Qlimax pořádá organizace Q-Dance, která mimo pořádání parties vlastní i hudební vydavatelství. 12. dubna proběhlo již osmé pokračování Qlimaxu, za účasti dj's jako Dana, Pila, Isaac, Gary D. nebo právě The Prophet. Zajímavostí je, že akce proběhla již podruhé v komplexu Thialf Heerenveen, který je znám pořádáním oblíbené série Trance Energy od konkurenční organizace ID&T. Letošního Qlimaxu se zúčastnilo na 18 000 hardstyle fanoušků. U těchto velkých akcí je v Holandsku zvykem vydávat kompilační CD s výběrem stylově podobných skladeb, jaké jsou na party ke slyšení. Letošní vydání výběru bylo svěřen do rukou The Propheta, v obchodech tedy hledejte název Qlimax - Mixed By The Prophet. Na CD najdeme šestnáct aktuálních hardstyle skladeb, počínaje ASYS - From Past 2 Phuture, pokračuje Hardheadz - Hardhouz Generation (DJ Dean Remix) a konče třeba Trance Generators - Wildstyle Generation (Brain Ovulation Remix). Kompletní tracklist najdete v diskusi ke článku. Jelikož nejsem vyložený harstyle fanda, moc mě tato kompilace za srdce nevzala, tím ale určitě nechci říct, že není kvalitní, jen jednoduše tohle moc nemusím. Je to sice energické, nadupané ale po 20 minutách mě z toho začíná bolet lehce hlava ,) Hudba je ale rozmanitá a tak je jen dobře, že tento styl, kterému byl již před několika lety předvídán konec, stále existuje a zjevně má své příznivce. Tak to má být.

Napsat názor do DISKUSE

 25.4.2003 Karel, News

S rozmachem taneční hudby se jejím příznivcům nabízí stále větší množství parties, které lze navštívit. I v tomto roce vznikají nové koncepty parties, přičemž souběžně s nimi pokračují ty stávající, které se v minulosti osvědčily. Mezi ně jistě patří i party Extrema Outdoor, která se letos dočká již osmého vydání. Jak již název napovídá, jde o akci pod širým nebem, resp. pod širým nebem a v party stanech, tak jak to známe u nás z OAF nebo Creamfields. V Holandsku je Extrema tak trochu ve stínu Mysteryland nebo Dance Valley, co se týče propagace a známosti ve světě, přesto jde o velmi kvalitní party pro hudební fajnšmekry. Letos se cca 15000 kluberů sejde 19.7.2003 v rekreačním areálu Aquabest poblíž Eindhovenu a po zaplacení vstupného které činí 45 euro si bude moci užívat mj. tyto djje, tématicky rozdělené do sedmi pódií / stanů: James Holden, Lemon 8, Greed (Live), Lucien Foort, Don Diablo, Astrid, Ferry Corsten, Jimmy Van M, Felix Da Housecat nebo Jamie Anderson. Na své si tak přijdou především fanoušci aktuálního trance soundu tj. stylů progressive / eurotrance. Ochuzeni nebudou ale ani příznivci techna (Monika Kruse, Montana, Technasia) a dalších tanečních stylů, mrkněte sami na kompletní line-up, který je na stránkách akce nebo v diskusi ke článku.
Prvních 1000 lidí, kteří si zakoupí lístek, dostane zdarma CD kompilaci k party, kterou výborně namíchal house / progressive dj a producent Matthew Dekay, který si na party samosebou také zahraje. Matthew zatím není na taneční scéně tolik znám (ač má ze sebou několik úspěšných produkcí), to se ale v dohledné době jistě změní, třeba díky této kompilaci, která je brilantní ukázkou moderního tanečního zvuku balancujícího na pomezí houseu / trancu / progressivu (tracklist v diskusi ke článku). Extrema Outdoor je party, na kterou bych se rád jel podívat, lineup je výborný, kompilace jakbysmet, uvidíme ...

Napsat názor do DISKUSE

 24.4.2003 Karel, News

Příznivci eurotrance projektu 4 Strings se mohou začít radovat, neboť jeho tvůrce, dj a producent Carlo Resoort, vytvořil a již i vydal před dvěma dny, 22.4.2003, debutové album "Believe". Zatím vyšlo jen v USA, skrze vydavatelství Ultra Records. Dá se čekat, že Evropa na sebe nenechá dlouho čekat a tak si album v dohledné době budeme moci poslechnout i u nás. Album obsahuje včetně intra a outra na 18 skladeb, včetně bonusu v podobě videoklipu ke skladbě "Take Me Away". Tento hit samozřejmě najdeme i mezi audio obsahem CD, dále nechybí skladby jako "Diving", "Fly Away" nebo aktuální singl "Let It Rain". Kompletní tracklist alba najdete na stránkách Ultra Records nebo v diskusi ke článku. Podle prvního poslechu to vypadá, že nové skladby nejsou jen do počtu, album zní docela kompaktně a kvalitně. To nakonec není zase takové překvapení, neboť Carlo Resoort je velmi zkušený producent a určitě by si nerad zkazil tvrdě vydobyté pozice na taneční scéně nekvalitním albem svého hlavního projektu, kterým 4 Strings je. Na závěr malá perlička. Těžko říct, čím to je, ale během roku je to již druhé album nazvané "Believe", tím prvním byl Airwave, který své album nazval úplně stejně ,)

Napsat názor do DISKUSE

 24.4.2003 Karel, News

Není moc zvykem, aby někdo vydal debutové album na 2CD. A už vůbec není zvykem aby dohromady byla ta CD tři.Takovoutu záplavu hudby si může dovolit vydat jen málokdo. Britský dj a producent Judge Jules mezi ony vyvolené patří a tak před pár dny vyšlo album jeho projektu Hi-Gate nazvané Split Personality. Projekt Hi-Gate se proslavil před pár lety singlem "Pitchin'", poté následovaly další, už ne tak úspěšné singly jako "Caned and Unable", "Hurricane" nebo "Saxuality". Album tedy bylo na spadnutí, ale to, že Judge Jules představí hned tři cd, to čekal asi málokdo. První CD DAY je tvořeno výhradně pomalou, chillout a downtempo hudbou, to je hodně netypické pro projekt Hi-Gate. Judge Jules spolupracoval s umělci jako Boy George (především skladba "Out Of Fashion"), Diane Charlemagne (spolupracovala s Mobym a Goldie), nebo s manželkou Amandou O'Riordan, známou z dalšího JJ projektu Angelic. První CD je opravdu povedené to se musí uznat, Judge Jules se vydává po stopách např. dua Blank & Jones, kteří také vytváří kvalitní chillout skladby, viz. nové album Relax. Druhé CD NIGHT obsahuje typický Hi-Gate taneční zvuk, dočkáte se všech vydaných singlů a nechybí ani dostatek nové produkce, která není kdovíjak inovativní, ale lacině rozhodně nezní. Přestože nemám 2CD album Split Personality příliš naposlouchané, mohu napsat, že Judge Jules svoji práci rozhodně neošidil ba naopak, v podstatě vydal dvě alba dohromady, chilloutové a taneční a to se cení, neb za jedny peníze dostanete 2x více muziky.
Pro ty, kterým nestačí ani dvě CD, je k dispozici limitovaná edice Bonus DJ Mix CD, to je právě ono třetí CD, prodává se však samostatně. Judge Jules se zde představuje jako Dj a že je to Dj výborný, asi není třeba rozvádět, však se podívejte níže na tracklist, z jakých skladeb je mix složen. Na závěr snad jen malé resumé. Judge Jules se vrací s masivní produkcí a mixem, dohromady na 3CD a žádný z jeho fanoušků by si toto neměl nechat ujít, stojí to za to!

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2003 Karel, News

Dnešních pět novinkových ukázek pochází výhradně z posledního vydání Arminovy ASOT show, která je zárukou nejnovějších trancových hitů. Orilene - Sanctuary (Ivan Dough Remix) se stalo před dvěma týdny skladbou týdne ve výše jmenovaném pořadu a jde o kombinaci progressive a klasického trancu se zajímavým vokálem. Skladba je ale trochu náročnější a nemusí se vám na první poslech moc líbit. Three Drives - Greece 2000 (G&M Remix), aneb kolik nových mixů této klasiky ještě vyjde? Ať jich vyjde třeba sto, pokud budou tak dobré jako verze od G&M. Armin Van Buuren je jako malé dítě ,) Aby nám dokázal, že album vydané na netu není to které bude v obchodech, představil nám nový remix svého hitu, tj. Armin - Blue Fear 2003. Mně se skladba hodně líbí, faktem je, že nemám moc oposlouchaný originál. Robert Gitelman - Things 2 Say je nový počin nadějného izraelského producenta (mimochodem stojí i za projektem G&M), singl vyjde na labelu ID&T. Vincet De Moor se přihlásil poprvé v lednu se skladbou "Additional Works #3", nyní vydává další lahůdku, VDM - Crystal Clouds. Doporučuji, výborný atmosférický trance. Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2003 SmallMagus, Report

V pátek 18.4. proběhla první Citadela mimo Brno, měla podtitul Xanadu a opět bylo možné najít druhou stage na které se hrál trance / progresive a právě o této stagei bude s pochopitelných důvodů následující report. Na začátek si dovolím několik málo poznatků. Byl to můj první VIP vstup na akci a díky tomu mi bylo dovoleno na hlavní stagei fotit i za Djem, ale jinak jsem naprosto žádný rozdíl kromě jinak barevné pásky kolem ruky nezaznamenal. Překvapila mě střídmá návštěvnost celé akce, zažil jsem již daleko více lidiček. Důvodem může být párty Electric Kingdom od JPA, ta byla na samém místě minulý víkend a nebo Zen v Roxy následující den. Zaujalo mě opravdu náhlé zaplnění trance / progresive stage po začátku vystoupení LayDee Jane. Jakoby většina někde skrytě čekala na půlnoc, kdy byl její výstup naplánován. Také se potvrdila má teorie, že lidičky na akcích mimo Prahu jsou daleko vstřícnější, ohleduplnější a je na nich vidět opravdová radost z hudby a tance. Ve většině případů nejde o to se předvést před ostatními, dát si nějakou "chemii" a dělat jak vše v naprosté pohodě a jak se náramně baví. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2003 Karel, Press

Hudební festival Creamfields 2003 se v České republice koná 8. srpna. I tento rok festival proběhne na letišti v Roudnici nad Labem nedaleko Prahy. Creamfields 2002 navštívilo 22 000 lidí, letos dostane šanci 30 000 (k dispozici bude o 20 000 m2 větší plocha než loni). Na seznamu vystupujících umělců je v tuto chvíli kolem stovky jmen. Promotéři Creamfields dnes oficiálně potvrdili vystoupení hlavního headlinera festivalu - skupinu Massive Attack a také trancového mága DJ Tiësta! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.4.2003 Dolvich, News

Německý producent Christoph Menzi aka Wavetraxx se dostal do širšího podvědomí hardtrancového publika skladbami jako "Freedom" a "The Rithem", avšak jeho nejnovější kousek se jmenuje "Das Boot 2003" a jak již název napovídá, jedná se o coververzi skladby "Das Boot" od U96 z roku 1992, která je jedním z prvních elektronických hitů, jenž obsadily první místo prodejních charts. Poté, co Alex Christensen v roce 2001 znovu vydal svou klasiku, nyní Wavetraxx vydává hardtrancovou verzi u labelu Planet Traxx Records, kde své songy již vydaly Wavescope, Dave Joy, Solar Impact nebo Flutlicht. Co se týče skladby samotné tak oproti původnímu tracku přibyly samozřejmě tvrdší bassy a celé je to více trancovější. Za méně povedený nápad již považuji permanentní opakování poslechově nestabilní hlavní melodie. "Das Boot" je jedna z největších klasik elektronické hudby vůbec, a proto si tento průměrný cover snad ani nezasloužila a od projektu Wavetraxx jsem toho po remixu skladby "Spirit" od Wavescope taky čekal více. Singl zatím vyšel jen na vinylu a podle slov samotného producenta se maxi-cd bohužel nedočkáme, což ovšem napravuje informace, že Wavetraxx se chystá vydat album.

Napsat názor do DISKUSE

 17.4.2003 Karel, News

Švýcarsko je v naší zemi v poslední době známé zejména díky neúnavné sex-appealem oplývající :) dvojici Laydee Jane / De Luks, tahle dvojice ale určitě není jedinou, od které se lze dočkat kvalitní trancové hudby. Asi největším tamějším průkopníkem progressive trancu je dj a producent Sonic-T. Tento dj hraje kromě standardních akcí rovněž pravidelně na hlavní stage velké místní party Energy. Kromě toho má vlastní show na Couleur3 rádiu. Ta se jmenuje Escape UK a slyšet ji můžete každé pondělí od 22. hodiny. Minulý pátek, tj. 11.4.2003, spatřila světlo světa 2CD kompilace VA - Escape UK Mixed By Sonic-T, vycházející pravě z konceptu radio show Escape UK. S trochou nadsázky jde o průkopnickou kompilaci progressive trancu ve Švýcarsku, neboť na tamním trhu převažují buď euro nebo hard trance výběry. Zajímavé je také to, že tamní hardtrance dj's nazývají svůj styl právě progressive a hudba jako např. tahle od Sonic-T je pro ně progressive-house nebo progressive-UK :)
Nechme ale hrátek se styly a pojďme se podívat co na kompilaci najdete. Inu, jednoduše tu najdete tu nejčistší esenci kvalitního progressive trancu, těšit se tedy můžete na skladby od Lemon8, Hybrid, Greed, James Holden, Slacker, Cass & Slide, Moby, Jurgen Driessen, Braaj a spousty dalších, kompletní tracklist je v diskusi nebo na stránkách Sonic-T. Ostatně na nich si můžete poslechnout preview této kompilace, když si pustíte záznam radio show ze 7.4. a 31.3.2003. Přeji příjemný poslech a určitě doporučuji sehnat si celé album, je výborné.

Napsat názor do DISKUSE

 15.4.2003 Karel, News

Čím více je trance hudba populárnější, tím častěji se jí budou podobné věci jako tahle stávat. Začalo to před rokem, kdy bylo na internetu vystaveno chystané album od Airwave, které nakonec vyšlo v říjnu. Ani letošní rok nezačal dobře, slavný label Lightning Records ohlásil konec. Nebudu soudit, jestli by se Airwave album prodávalo lépe, kdyby se toto nestalo, nebo kdyby lidé nestahovali "tolik" mp3 skladby, zdali by tady Lightning Records stále byli, to nechám na posouzení každého z vás. Dnes se podobná věc stala jednomu z nejoblíbenějších trance dj's Armin Van Buurenovi, který pilně pracuje na novém albu, jenž vyjde toto léto. Na internetu bylo zveřejněno devět skladeb (tracklist ve diskusi), které se samozřejmě mezi fanoušky začaly šířit rychlostí blesku, protože Armin je pojem a každý chtěl nové album slyšet. Já osobně jsem "album" neslyšel, nicméně v průběhu dne jsem od několika známých slyšel slova, že album je hodně slabé a že Armin zklamal. To jsem všem ještě odpovídal větou, že co jako čekali, vždyť Armin je především Dj a až poté producent, to stále hodně lidí nechápe, poslechnou si nějaký Armin singl a pak mi píší, že co jako na Arminovi vidím ,)
Události ale dnes k večeru nabraly spád a na Arminově webové stránce se objevilo prohlášení, kde Armin říká, že pouze dvě skladby se objeví na chystaném albu a zbytek nejsou jeho skladby. Otázka tedy je, čí potom jsou :) Nejblíže pravdě bude asi znalec trancové scény JD, jenž se k věci vyjádřil takto :"Neřekl bych, že album je podvod, spíš jen nějaká časná promo verze s polovinou skladeb, které má Armin zatím hotové...". Jak to nakonec celé dopadne si budeme muset počkat, je ale zajímavé, jak rychle Armin zareagoval, protože jak jsem se již zmiňoval, "album" vyšlo na internetu podle dostupných informací dnes časně ráno, že by tedy Armin stahoval mp3? :)

Napsat názor do DISKUSE

AKTUÁLNĚ
23.8.13'
 ARMIN VAN BUUREN - A STATE OF TRANCE EPISODE 627, 22-8-13 - Playlist
23.8.13'
 ROGER SHAH PRESENTS SUNLOUNGER - BALEARIC BEAUTY - Nová kompilace od Roger Shah
23.8.13'
 GLOBAL DJ BROADCAST - 22-8-2013 - Playlist show Markuse Schulze
22.8.13'
 SUMMERDREAM FESTIVAL - Ve Švýcarsku tento víkend proběhne festival s velkým trance lineupem
22.8.13'
 MARTIN GREDNER LIVESET - Záznam setu z party Crystal 7/2013
22.8.13'
 KUFFDAM & PLANT - SUMMER DREAM 2013 - Recenze nového singlu
 
 14.4.2003 Karel, News

Omlouvám se za malou prodlevu v ukázkách, snad vám bude omluvou dnešních pět kousků. Attention Deficit - Use Only The Drugs (Original) je novým projektem dua Gabriel & Dresden, ve kterém pohlížejí do progresivního trancu, ostatně jeden remix k této skladbě vytvořil i James Zabiela. I druhá ukázka pochází z G&D dílny, protože Gabriel & Dresden - If It Wasn't... (Instrumental) je jejich novou skladbou, jak vidno duo G&D je opravdu velmi potentní ,) Impotentní ale není ani Mauro Picotto, kterému se natolik zalíbil megahit Coldplay - Clocks, že si vytvořil svůj "privátní remix", celý název skladby tedy zní Coldplay - Clocks (Mauro Picotto Private Mix) a já vám jej mohu jen a jen doporučit, party music :) Rapid Eye měli před rokem velmi úspěšnou skladbu Circa Forever, nyní vydávají myslím důstojného nástupce, Rapid Eye - Stealing Beauty se již stihla stát "Tune Of The Week" v ASOT show Armin Van Buurena. Ve stejné show můžete v těchto týdnech slyšet i poslední dnešní ukázku, Pulser - My Religion. Našlapaný trance od Andy Perringa, předchozí singl "Cloudwalking" se rovněž hrál docela často. Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.4.2003 Karel, Press

V sobotu 19.4. vystoupí na dalším pokračování Zenu legenda elektronické a trancové scény, DJ Oliver Lieb. Hudební nadšenec, který za svojí kariéru vydal nespočet desek pod přibližně čtyřiceti uměleckými jmény (kdo by neznal například L.S.G.) a který se zásadně zasloužil o vývoj scény v Evropě a dnešní podobu trance music vůbec. Spolu s ním vystoupí stálí rezidenti Zenu - Michael Burian a Joel Einhorn, v chilloutu nabídnou hudební zklidnění Dan Cooley a Rai, kterého doplní Hodjohn na Saxofon. Samozřejmě nebudou chybět speciální UV dekorace, laserová show od Wildmusic a tématické videoprojekce od seskupení Phase. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.4.2003 Dolvich, News

S novým materiálem je zpět německá hardtrancová dvojice Claus Terhoeven (Nic Changall) a Stefan Bossems (DJ Bossi) aka Cosmic Gate. Novinkou od Cosmiců je jejich první mixovaná kompilace "Back 2 Back" a kdo si myslí, že se jedná o další shromaždiště komerčních tracků, tak se proklatě mýlí. Na 2 CDs se totiž vyskytují skladby a mixy od uznávaných producentů, kterými jsou Marco V, DJ Cor Fijneman, Wippenberg, Svenson & Gielen, Ronald van Genderen, Carlo Resoort, Silverblue nebo Dave Joy a nechybí ani klubové hity první třetiny tohoto roku, jakými jsou Midway - "Inca", Armani & Ghost - "Airport" nebo současná no. 1 DDC Lambda - "Hold On Tight 2003". V tomto kontextu samozřejmě nesmějí chybět ani produkce Cosmic Gate, které zde zastupuje song "Raging" ve Flutlicht mixu a také jejich aktuální singl "Human Beings" v remixu od G&M Projectu. Kompilace vychází 14.4.2003. Ve stejný den vychází již zmiňovaný nový vinyl "Human Beings" s remixy od G&M Project, Cream Team a Dave 202 & Phil Green. Je to již šestá skladba z jejich posledního alba "No More Sleep" vydaná na singlu a je to na ní docela slyšet. I přes to, že se jedná o jeden z lepších tracků na albu, je tento sound po dříve vydaných skladbách "Back To Earth" nebo "The Truth" již značně oposlouchaný. Vocal-sampl sice připomíná skladbu "Human" od Resistance D, ale tím veškerá podobnost končí, neboť vše ostatní je již typický Cosmic Gate sound.

Napsat názor do DISKUSE

 10.4.2003 Karel, News

Netřeba představovat kultovní taneční party jménem Mayday, ostatně letos si ji patrně užijeme i u nás v Česku, pokud sem party agentura JPA skutečně doveze. Těžko však bude k české mutaci vydáva kompilace na dvou cd, jako je tomu pravidlem u originální party. Letošní Mayday má podtitul "Troopa of Tomorrow" a kromě povedeného singlu, který již vyšel (včetně videoklipu!), je pozornost fanoušků upřena na pondělí 14.4.2003, kdy na labelu Low Spirit vyjde oficiální kompilace VA - Mayday Compilation - Troopa of Tomorrow 2CD. Samotná party pak proběhne v tradičním termínu i místě, tj, 30.4.2003 v Dortmundu. Pojďme se ale v kostce podívat, co na výběru najdeme a zdali stojí za to. První cd začíná aktuální hymnou, tj. Members Of Mayday - Troopa Of Tomorrow, poté následují současné klubové hity z Německa, tj. Benny Benassi - Satisfaction (Isak Original), Anne Clark - Sleeper In Metropolis 3000 nebo WestBam + X - Recognize. Zajímavostí na prvním cd je bezesporu zařazení "komerční" ale přesto kvalitní skladby Kid Q - This Feeling. Chybět nemohou ani Blank & Jones, Circ nebo Hardy Hard se svojí reinkarnovanou skladbou "Silver Surfer". Tak tomu ale bylo v poslední době vždy, že na prvním cd je soustředěna komerčnější tvorba a ten pravý zvuk Mayday je obsažen na druhém cd.
Stejně je tomu i letos a tak na druhém disku najdeme skladby od Marco Bailey, Renato Cohen, Rob Acid, Marco Remus, Dj Dero, tedy skladby které jsou blízké techno stylu, který se na Mayday hraje ve velké míře. Úplně poslední skladbou celé kompilace je pak nový singl Paul Van Dyka "Nothing But You". Nejsem sice sběratel Mayday kompilací, ale touto bych ve své diskografii určitě nepohrdl a vy byste také myslím neměli, sice zde není moc trancu, ale o to právě jde, rozšířit si obzory i o tento specifický "Mayday" styl.

Napsat názor do DISKUSE

 8.4.2003 Karel, News

V posledních letech stoupá poptávka po ambient / chillout albech a kompilacích a my můžeme jen hádat, proč tomu tak je. Možná za to může stále hektičtější doba, v níž žijeme a proto poslech chillout alb uklidňuje den co den tisíce lidí pomáhaje jim tak uniknout od každodenního shonu. Hudební vydavatelství jsou si tohoto trendu dobře vědoma a tak vychází hodně výběrů a alb s touto tématikou a někdy je těžké zorientovat se, rozlišit kvalitu od průměru. Nejsem žádný chillout / ambient / new age specialista, takže nebudu posuzovat, zdali je výběr VA - Chill Factor Audiotherapy Session One skvělá kompilace nebo průměr, to nechám na jiných. Tento výběr, jenž vyšel nedávno u labelu Radikal, se od svých žánrových konkurentů odlišuje skladbami, ze kterých je složen. Převážnou čast z patnácti skladeb totiž tvoří známí euro-trance producenti, jejichž chillout tvorba je v podstatě unikátní, neboť ji těžko najdete někde jinde. Na výběru tudíž najdete skladby jako Voodoo & Serano - Particular Beach, Marc Et Claude - Cape Town, Future Breeze - Cruel World, RMB - Eternal Faith nebo Mauro Picotto - Komodo, což jsou všechno producenti, od kterých byste asi chillout v životě nečekali.
Tato jména doplňují producenti, kteří občas v tomto směru něco vydají a tak na albu najdete ATB - Let U Go (Schiller Remix), Solid Sessions - Janeiro (Nibiru Mix) nebo Sinead O'Connor - Troy. Můj subjektivní názor je, že album je docela povedené, s přihlédnutím k tomu, z jakých skladeb je složené. Určitě by se po něm měli podívat všichni příznivci výše zmíněných producentů, od kterých toto vnímám jako sympatické gesto, ukázat, že umí produkovat skladby v tomto skvělém stylu. A nejen že umějí produkovat, ale že se jejich výtvory dají i poslouchat a to je to podstatné :) Ukázky ke všem skladbám si můžete poslechnout zde a na stejném místě najdete i kompletní tracklist.

Napsat názor do DISKUSE

 7.4.2003 SmallMagus, Review

Na labelu Black Hole vyšla díky spojení Dje Cor Fijnemana a zpěvačky Jan Johnston koncem února skladba Venus a hned se stala hlavně v Dj Tiësto remixu hojně hraná v setech trance Dj's, ostatně jste jí mohli slyšet i na posledním výběru In Trance We Trust. Kořeny úspěchu je třeba hledat nejen ve skvělém vokálu kdysi dvorní vokalistky BTýho, který jí mimo jiné pro taneční scénu objevil, ale hlavně v již zmíněném mistrovsky zvládnutém remixu. Ten je v pořadí první a hned z počátku je zřetelný rukopis Tiësta, po krátkém úvodu se připravuje na nástup vokálu Jan Johnston a ta vás nenechá na pochybách, že volba padla na správnou osobu. Je až neuvěřitelné, jak na svůj věk má mladý a živý hlas, naprostá profesionalita, zdůraznění na hlasu na těch správných místech a brilantně zvládnuté vokálové pasáže je půlka cesty k úspěšné skladbě. O tu druhou polovinu se postaral Dj Tiësto a to takovým způsobem, že druhý Dj Cor Fijneman Outstanding Mix může jen směle závidět. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2003 Dolvich, News

Psal se rok 2001, když známí holandští producenti Charly Lownoise a Mental Theo zaznamenali pod svým novým projektem Starsplash svůj comeback v podobě singlu "Wonderful days 2001". Ovšem pak si dlouholetí kolegové nějak nerozuměli, tak Mental Thea vystřídal v projektu německý DJ a producent Franky Tunes. Následoval grandiózní úspěch druhého singlu "Free" a také album "Here We Go Again". Poté následovali už jenom průměrná skladba "Rainbow In The Sky" a na začátku tohoto roku také "Time Travel". Jejich styl by se dal charakterizovat jako happy hardcore se znaky hardtrancu v doprovodu zpravidla ženských vokálů, přitom melodičnost trancu do skladeb vnáší pouze Franky Tunes. Jejich nový singl se jmenuje "Endless Fantasy" a nejde o nic více ani méně než v předchozích dvou případech. Na vinylu se také vyskytuje b-strana "Daytona Beach", která se mi zamlouvá přece o něco více než "Endless Fantasy". Je ohlášeno nové album "Friends", tak doufejme, že se na něm bude vyskytovat pár povedených trancových skladeb podobně jako na předchozím albu "Here We Go Again", ze kterého jmenuji např. tracky "Sometimes" nebo "Deep Inside My Heart".

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2003 Karel, News

Belgický top trance producent M.I.K.E. byl minulý čtvrtek hostem Armin Van Buurena v jeho show A State Of Trance a zahrál několik žhavých novinek, na kterých jsou postaveny dnešní ukázky, proto ono slovní spojení M.I.K.E. speciál :) M.I.K.E. - Ofra Haza je zbrusu nová M.I.K.E. produkce, která nenechá nikoho chladným, unikátní M.I.K.E. 2003 zvuk. Jde o remix nějakého songu zpěvačky Ofra Haza, moc ji ale neznám ,) V setu, který odehrál v ASOT, zazněli i Chakra - Doors (Space Brothers Dub), staršího data to kousek, já mu ale přisel na chuť až v těchto dnech. Největší bombou se mi ale zdá M.I.K.E. - Turn The Lights Off, aneb vypněte světla a ponořte se do absolutní trancové extáze. Skladba měsíce, alespoň pro mě. Komu se zdá divná skladba DEL C:/*.MP3 od Marco V., tomu se asi bude více zamlouvat b-strana stejného vinylu, Marco V. - Solarize. Krásný atmosférický trance. Armin to hraje, M.I.K.E. to hraje, brzo to budou hrát všichni. O čem je řeč? O Alpha Duo - Cycle (Serial Killer Vinyl). Povedený trance s hodně dobrou melodií. Všechny ukázky si můžete Poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2003 Karel, News

Skoro by se zdálo, že v takové zemi jako je Francie, ani nemůže existovat trancový a ještě ke všemu výborný dj a producent. Přesto tam minimálně jeden je, říká si Mr Sam a letos o něm hodně uslyšíme, za to dám ruku do ohně. Mr Sam se narodil v polovině 70. let v malé vesničce na hranicích s Belgií. Na počátku 90.let mu byl jedním ze vzorů label MFS a jeho umělci Paul Van Dyk nebo Cosmic Baby. V té době se hojně věnuje dj-jingu a hraje pravidelně ve známém belgickém klubu La Rocca. My se dnes ale nebudeme zabývat bohatou djskou kariérou, ale jeho neméně bohatou produkcí, s kterou si zřejmě v tomto roce podmaní klubový svět. Vlastní produkci a zejména remixům se věnuje od konce 90.let, pro opravdu rozsáhlý výčet jeho tvorby pojďme jen k tomu podstatnému, co hýbe klubovým světem v těchto dnech. Dlouho očekávaný singl Mr Sam vs Fred Baker present As One - Forever Waiting (incl. M.I.K.E. Remix) vyjde 28.4.2003 na vinylu u Tiëstova labelu Magic Muzik. Hudebními kritiky je skladba označována za jednu, neřkuli nejlepší tohoto roku, poslechněte si na stránkách labelu Original Mix i M.I.K.E. Remix v plné délce!, jde o opravdu povedenou produkci.
Mr Sam si s Frederic De Backerem alias Fred Bakerem (projekt Madrid Inc.) rozumí a hodně jim to spolu jde. Dokladem budiž např. remix pro Age Of Love - The Age Of Love (Mr Sam Vs Fred Baker Remix). Rovněž další aktuální Mr Sam remixy jsou hodny vaší pozornosti, zmiňme tedy Ghostland feat Sinead O'Connor - Guide Me God (Mr Sam's Remixes) (ukázka), A Split Second - Flesh (Mr Sam's Remix) (ukázka) nebo Mark Shimmon Vs 3rd Degree - Are U Out There (Mr Sam Remix) (ukázka). Mr Sam se zřejmě rozhodl stát se jedním z trancových králů tohoto roku a já mu rohodně držím palce, protože je mi jeho produkce velmi, opravdu velmi sympatická. Jako třešničku na závěr doporučuji výborné Mr Sam interview na Trance.nu, kde se dozvíte o tomto producentovi a dj-ji všechno ostatní, na co zde nebyl čas a prostor :)

Napsat názor do DISKUSE

 1.4.2003 Dolvich, News

Německý DJ a producent Dennis Horstmann aka Special D. se o trancovou hudbu začal zajímat v roce 1994. Jeho produkční začátky se datují do roku 1998, kdy se poznal s Otto Vogelem, s nímž dal dohromady své první produkce, které ovšem nikdy oficiálně nevyšly. Ale když se potkal s Tobim Boshem, udělali spolu pod pseudonymem DJ Awaline skladbu "Trancegiving", která v roce 2000 vyšla u labelu Mischpuls. Druhý projekt těchto dvou byl SpeakerFreakz, jejich song "Basstest" vyšel u labelu Vinyl Vibes. Po prvních produkcích přišel také DJing. Po maturitě na technickém gymnásiu ve Farmsenu se Dennisovi Horstmannovi dostalo první residence v Hamburgském klubu Cave. V roce 2002 pak vyšel pod hlavičkou SpeakerFreakz další singl "Always Hardcore". A v tom a samém roce Dennis Horstmann poznal Dennise Bohna, který je společně s Matthiasem Menckem producentem projektu Brooklyn Bounce. Special D. se tak také podílel na posledním albu Brooklyn Bounce nazvaném "BB Nation". Na začátku tohoto roku 20letý producent vydává svůj první sólový singl "Come With Me". Jedná se o happy-hardcore 80s-coververzi skladby "Nur getraumt" od Neny. V Německu je tento styl nazýván party-techno a je to něco podobného, co dělají Starsplash, Rocco nebo Red Wing. Maxi-cd vyšlo 24.3.2003 u Warner Music a o remixy se postarali Groove Coverage a Central Seven vs. Tricky P.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ