TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.4.2004 Karel, News

Z jara máme rovnou skoro léto a jak by to letošní léto mohlo vypadat po hudební stránce, to poodhalují dnešní ukázky. Max Graham - Bosa je první z nich. Max je uznávaný trance dj a producent, tahle skladba je ale pro něj trochu netypická. Kdo zná produkci Maxe Grahama, asi by nečekal, že od něj uslyší takovou pohodovou letní trance house skladbu :) Alex Gold - Electric Places mě zaujalo svým vokálem a tím co se v něm říká. Podstatnou část onoho povídání jsem vybral do ukázky. Jinak tuhle skladbu hraje Marco V, takže jistá kvalita by měla být dodržena. Son Kite - On Air (Lemon 8 Remix) je moc povedená píseň. Brzy vyjde tomuto projektu album "Colours", kterému předchází právě singl "On Air" s remixy od Lemon 8, New Disco Science Alliance, Deedrah a dalších. V květnu vydají Son Kite DVD "Live In Tokyo". Další singl nazvaný "Remixes", který uvolní Son Kite v září nebo říjnu, bude obsahovat remixy jejich skladeb od Satoshiho Tomiieho, Infusion, Infected Mushroom nebo Logic Bomb (thx to Spaceboss za info). Dalším novým projektem o kterém jste na Trance.cz neslyšeli, jsou Grayarea. Singl Gravity je naprosto dokonalý, zejména díky mužskému vokálu, který doslova chytá za srdce, hodně originální spojit takový vokál s trance melodií. Poslední ukázka je klasická Armin / Markus Schulz trancovka, George Hales - Autumns Falls (St.John Vs. Locust Remix) se velmi příjemně poslouchá. Všechny dnešní ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2004 Libor, News
Holandský producent Ton van Empel jenž je na poli Trance music známý spíše jako Ton TB a stojí za projektem Three Drives, se svojí novinkou postaral celkem o pořádný rozruch na Trancové scéně. Tiesto tuto skladbu hrál velmi dlouho ve svých setech a ve všech internetových diskuzích se debatovalo o tom, jestli je to jeho produkce či ne. Objevovala se pod jménem Fairlight Distriction, ale až prohlášení z labelu Black Hole celou záhadu vyřešilo, jedná se o novinku od Ton TBho. Skladba se jmenuje Dream Machine a vyjít by měla v květnu na labelu Black Hole Recordings. Na vinylu bychom měli najít asi čtyři verze, Original mix, Vocal mix s vokály od Alexandery Perls, Estuera a Marco V remix. Já jsem slyšel Original mix, který mě hned zaujal již při prvním poslechu a to svojí genialní melodií. Dream Machine je vynikající uplifting, který se slovy težko popisuje, ale rozhodně stojí za to. Také Marco V remix jsem už slyšel a v tomto případě se zase jedná o typický Markův sound, tedy žádny uplifting to není, ale i jeho podání se mi velmi líbí, ale originál se mi líbí víc. I když jsem neslyšel všechny verze této skladby, tak si troufám tvrdit, že tato deska bude patřit mezi nej skladby tohoto roku.
Napsat názor do DISKUSE

 27.4.2004 Dolvich, News

Německý dj a producent Martin Roth je známým jménem pro příznivce hardtrancové scény. Postaral se o spoustu vlastních tracků a ještě více remixů pod různými projekty (Pure Lights, Pro-Tech, M-Traxx, Tecno-Punk), ale svých nejvýraznějších úspěchů dosahuje pod pseudonymem Y.O.M.C., pod kterým již vydal skladby jako "Great Feeling", "Oasis" nebo nedávný "Deftig". Své poslední Y.O.M.C. produkce vydal Martin Roth u labelu Overdose, kam přesídlil od Space Traxx. U Overdose též vydává svůj nový singl nazvaný "Pump It!", jehož sound lze zařadit někam mezi trance a hardtrance. Frankfurtský producent skladbu podložil typicky hardtrance beatem. Následuje choir-syntéza a poté též vysoké tóny. Song je tedy postaven neoriginálním způsobem, i přes to však v některých pasážích působí "Pump It!" jako skutečná hardtrance hymna. Oproti tomu Martin Roth Remix je více deep a celkově má track mysteriózní atmosféru. Vinyl vyšel v polovině března.

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2004 Freezer, News
1.5.2004 se v belgických Antwerpách uskuteční každoroční taneční párty Antwerp Is Burning. Nebude na něm chybět současný třetí nejlepší světový dj Armin Van Buuren, dále vystoupí taková jména jako Fred Baker, Christopher Lawrence, Sven Väth, známý technař Richie Hawtin, ale především M.I.K.E. alias Push, který zde předvede živé M.I.K.E. vystoupení a také je to právě on, kdo se postaral o hymnu této párty. Hymna se jmenuje Absolute - New Horizons. M.I.K.E. v minulosti již pod pseudonymem Absolute vydal povedený vinyl se zajímavým názvem Stereosex / Monosex (ukázka) a nyní se k němu po několika letech vrací, aby právě pod ním vytvořil tuto hymnu. Rovnou prozradím, že volba padla do těch nejsprávnějších rukou, protože M.I.K.E. vytvořil hymnu s velkým H. New Horizons je neskutečně energetická skladba (ukázka) s pořádně našlápnutou melodií, která se vyznačuje typickým M.I.K.E. soundem. Zkrátka jednoznačná hymna na první poslech. Myslím, že je to přesně ten track, který by měl všem trancerům rozproudit krev v žilách. Release date zatím není znám, M.I.K.E. v současné době ještě pracuje na electro mixu, takže na vydání si ještě nějaký ten týden zřejmě počkáme.
Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2004 Karel, Press

O umístění Paul Van Dyka v prestižních anketách DJ Magu a amerického BPM Magazinu jsme již informovali. V minulých dnech si Paul připsal další ocenění. V sobotu 10. dubna byl v Holandsku vyhlášen jako nejlepší světový DJ. Celou show vysílala v přímém přenosu holandská hudební televize TMF, která celý ceremoniál zároveň pořádala. Hned 14. dubna Paul odstartoval velkolepé americké turné, které čítá 12 zastávek napříč celou zemí a skončí 2. května. Turné je součástí kampaně Rock The Vote, která se snaží přitáhnout k letošním prezidentským volbám co nejvíce mladých Američanů. "Je pro mě ctí, být součástí kampaně Rock The Vote 2004. Protože jsem vyrůstal za železnou oponou, vím, co to je žít bez možnosti volby. Možnost volby je jedním ze základních principů demokratického světa. Doufám že se i díky mě zaregistruje co nejvíce voličů." Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2004 Libor, News
Tento projekt tvoří pánové Steve Helstrip a Ian Jennings, prvně jmenovaný je na poli Trance music přece jenom zavedenějším pojmem a podílí se i na dalších projektech, např. Hydra, Insigma nebo En Emotion ale hlavně Rapid Eye. Pod projektem The Thrillseekers vyšly zatím dva velmi úspěšné singly, Synaesthesia (Fly Away), která dle mého názoru patří mezi nejlepší skladby, které kdy vyšly, a Dreaming Of You. Projekt Thrillseekers patří mezi vyhledávané remixéry a proto má na svém kontě řadu povedených remixů, např pro Chicane, Blank & Jones, Sholan a další. Nyní ovšem tato dvojice přichází s novým singlem, který se jmenuje New Life. Tato skladba vyjde 1. června na zcela novém labelu Adjusted Music, za kterým také stojí Steve Helstrip. Já jsem zatím slyšel Original mix a Lange remix a oba počiny jsou velmi kvalitní. Original mix je velmi příjemný uplifting, řekl bych, typický The Thrillseekers sound, což je záruka kvality. Stuart Lange do skladby přidal pár svých samplů, ale přílíš ji nezměnil, což je možná trochu škoda. V součastnosti jsou venku také dva nové remixy od Thrillseekers. První z nich je pro 8 Wonders a skladbu The Morning After, která se dá charakterizovat jedním slovem, nádhera. Druhý remix pro Mr Blue - Usual Aspect jsem bohužel neslyšel. Poslední novinka je z dílny Steva, který chystá návrat skladby Synaesthesia, kterou by měl remixovat jak on sám, tak také Pulser, takže se máme na co těšit.
Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2004 Andrews, Review

Tak a je to tady. Zatím nejočekávanější album tohoto roku se konečně objevilo na trancovém světle božím a my se tedy můžeme podívat, co pro nás světová jednička v oboru djském Tijs Verwest alias Tiësto připravil. Album Just Be provázel samozřejmě velký hype, který vytvářeli ať už sami Tiëstovi fans a nebo djův management. Můžete si myslet, že Tiësto pořádně neumí produkovat a že k tomu vždy potřebuje někoho dalšího, že mu chybí dar inteligence, ale i kdyby tohle všechno byla pravda, nemůžete mu upřít obrovskou slávu a s tím spojené nemalé očekávání jeho nového (v pořadí druhého po In My Memory) uměleckého alba. Je jasné, že se najde spousta lidí s odlišnými názory, ale moje recenze by aspoň mohla trochu ukázat, jak to vidí jeden z vás a jestli se pro něho očekávání splnila. Předem uvedu, že Tiësto patří mezi moje velmi oblíbené dje a producenty, jeho Flight 643, Lethal Industry nebo remixy k Oakenfoldově Southern Sun či Delerium - Silence považuji za milníky v historii taneční hudby (nebo alespoň tranceu). Pokusím se tedy popsat, co si myslím o každé z celých deseti skladeb na Just Be.
Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.4.2004 Dolvich, News

Německý hardtrancový dj a producent Uwe Wagenknecht známý jako DJ Wag je na hardtrancové scéně zavedeným jménem. Svou dj-skou kariéru nastartoval koncem 80.let, ale produkce pod pseudonymem DJ Wag vydal až od roku 1998. Jde o skladby jako "Man On The Moon", "Life On Mars", "The Darkness" nebo "The Big Bang". DJ Wag též zabodoval pod svým druhým projektem Yakooza před dvěma roky, kdy vydal úspěšnou skladbu "Cocain" u uznávaného labelu Overdose, kde též vydal další méně úspěšné tracky jako "Stronger", "Fight 4 Survival", "Drugs", "Big Deal" nebo "French Kiss". Nyní taktéž u Overdose vyšel nový singl nazvaný "Ecstasy", na kterém se také podílel Wagův co-producent Mike Misar. Jedná se o typický hardtrance labelu Overdose, kdy mimo již známých prvků je zde umístěna též zajímavá kytarová syntéza, díky níž skladba působí trochu rockovým dojmem. Na nosiči se též mimo hlavního DJ Wag Mixu nachází též DJ TT Hacky Mix, který je vedený breakovým směrem a je zde více zdůrazněna kytarová syntéza.

Napsat názor do DISKUSE

 21.4.2004 Karel, Press

Už tento pátek zahraje tato stále populárnější švýcarská djane českého původu LayDee Jane na party Lashed v Benešově a v sobotu pak na trance party GATE v Teplicích. Dj Petr Holman jí položil pár otázek týkajících se mimo jiné jejího stylu hraní a toho, co připravuje na obě zmíněné party. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2004 Andrews, Report

Holandského DJe Armina Van Buurena jistě nemusím dlouze představovat. V hodnocení časopisu DJMag drží skvělou třetí pozici, asi také díky celosvětově známé rádiové show A State Of Trance, ke které v těchto dnech vyšla Arminem namíchaná kompilace s dodatkem "2004". A právě ku příležitosti této šťastné události se uskutečnila ojedinělá akce v Amsterdamu s názvem "Armin Solo", ze které bude právě tenhle report. Na tuto hodně šílenou misi "Do-Amstru-Na-Party-A-Zpět-Za-Jediný-Víkend", se v sobotu ráno vydala autem čtyřčlenná posádka ve složení: já (Žiletka), Princezna, OutOfBlue a Athro. Z časových a finančních důvodů jsme si v Amsterdamu nemohli dovolit zamluvit na noc po party nějaký hotel, takže jsme věděli, že nás možná čeká docela peklo. Za dva dny najedeme dva tisíce kilometrů a v přestávce mezi oběma cestami si sedm hodin zapaříme na Armina v prostorách nově postavené lodi Ocean Diva - taková byla naše vyhlídka. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2004 Dolvich, Review

Německý dj a producent Thomas Schatz a jeho věrný producent Sascha Graune (Sascha de Vries) nám po pěti letech existence projektu Mario Lopez přinášejí v pořadí již třetí dlouhohrající desku, kterou by Mario Lopez chtěl změnit pověst o průměrnosti tanečních produkcích svého projektu. Po "Mother Earth" a "The Second Chapter" tak přichází album nazvané "Eternal Sounds", které lze považovat za definici současné trancové scény v Německu, neboť jsou zde zachovány veškeré typické prvky tohoto trancového pásma a jednotlivé skladby jsou postaveny na podobných postupech, což také není v Německu až tak neobvyklé. Předem však nutno říci, že album je určeno především příznivcům uplifting trancu a tudíž tranceři výrazně jiného zaměření (progressive, psychedelic) by radši měli dát od tohoto uši pryč. Na škodu však je, že i zde si Mario Lopez nenechává zajít své vykrádačské choutky, a tak se dočkáme nejen známých samplů ale také povědomých melodií. Ovšem jsou zde cítit i nějaké novátorské nápady. Jestli toto dalo dohromady totální propadák nebo povedený longplayer, se dozvíte jen budete-li číst dále. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.4.2004 Freezer, News
Solid Slide je projekt švýcarského producenta Angella Botta. Zatím má Angello na svém kontě pod tímto projektem jen remixy pro skladby Ayion - Thru The Night, Andy Prinz - Chaos In Motion a v současné době připravuje remix pro Diver & Ace - It's Not Over Now, jenž vyjde na labelu Offshore. V tomto měsíci vyjde na labelu Fourty-5 (sublabel Banshee / Bonzai) první Solid Slide singl. Na vinylu se budou nacházet tracky Burning Flame a Burned. Burning Flame je velmi povedená trance skladba, která se nese v podobném stylu jako Airwave produkce, zkrátka skvostná melodie doplněná dunícími beaty. Burning Flame (ukázka) můžeme nalézt v playlistech takových Djs jako Yves Deruyter, Graham Gold nebo třeba i Airwave. Určitě budou následovat i další, předpokládám že i Armin ji brzy objeví. Burned je spíše klubová záležitost (ukázka), jelikož žádná skvostná melodie se zde nekoná. Spíše se jedná o track ve stylu Sam Sharp - Twister, tudíž ostré monotóní zvuky doplněné podobnými beaty jako u Burning Flame. Projekt Solid Slide zatím ještě není příliš zaběhnuté jméno na trance scéně, ale věřím, že po vydání tohoto vinylu se to změní.
Napsat názor do DISKUSE

 15.4.2004 Karel, News

Jaro je za okny a s každým dnem sílí. Nejvyšší čas aktualizovat sekci Ukázky a představit si nové budoucí trance hity. Subsky - At Night je podařená jarní progressive skladba od tohoto projektu, který se mi v poslední době hodně líbí, vše co vytvoří, se dá poslouchat. At Night najdete na DISCOllective EP, jež vychází u labelu Deep Focus. 8 Wonders - The 8th Wonder Of The World (Likwit Vs. Espen Mix), uff hodně dlouhý název, ale tahle deska za to stojí. Švédská invaze v podání Likwita a Espena zapracovala a stvořila tento zatraceně povedený remix. Mým současným hitem číslo jedna je další dnešní ukázka, Nicola Gala - Swing To Harmony. Jedinečný vokál a trancová melodie, Markus Schulz a každý další kvalitní trance dj playlist. Tohle bude stejný hit jako Motorcycle před rokem, věřte mi :) Když už byla řeč o M. Schulzovi, jeho novinka Markus Schulz Pres. Elevation - Largo se mi také moc a moc líbí, poslechněte si ukázku. Minimálně stejná úroveň jako předchozí hit Clear Blue. Poslední dnešní ukázkou je nová skladba od Airwave - Boredom. Moc povedené, píseň najdete na právě vydávaném albu I Want To Believe. Všechny dnešní ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.4.2004 Karel, Press

Tranceová rezidentní party dj Petra Holmana se po návštěvě na Slovensku vrací 24. dubna do Čech, tentokrát severních - do klubu Palm Beach v Teplicích. Od večera až do časných raních hodin uslyšíte opravdový trance v podání tranceových specialistů. Hlavní hvězdou noci bude česko- švýcarská djane LayDee Jane. Petr Holman si jí na GATE pozval už po několikáté, je tedy na místě otázka proč: " LJ jsem si poprvé pozval na GATE asi před dvěma lety. Už tehdy dovedla vytvořit vynikající atmosféru. Je úžasně spontánní a hlavně hraje pro lidi. Navíc její sety jsou stále lepší a lepší a taky se nám spolu dobře hraje. Nevidím důvod měnit něco, co se osvědčilo, a to znamená, že to rozhodně není poslední GATE, na kterém LayDee Jane hraje. Naopak, ve spolupráci s ní v rámci mých rezidentních parties chci pokračovat. Už teď je vlastně LJ dalším rezidentem," říká Petr Holman. LayDee Jane se do Čech stále ráda vrací a stále raději tady hraje, protože tu má spoustu příznivců, dokonce i několik fanklubů. Na dubnový GATE v Teplicích proto připravuje vyloženou lahůdku - speciální tříhodinový upliflingový set. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.4.2004 Dolvich, News

Německý dj a producent André Tanneberger více známý jako ATB se v posledních letech stabilizoval jak na singlovém tak i albovém trhu, což je u tanečních projektů méně obvyklé. Hity jako "Let U Go" nebo "I Don't Wanna Stop" byly dlouhodobými hosty v Top 20 MCC a masivní podíl na tom měl hlas kanadské vokalistky Roberty Carterové-Harrisonové. Však jejich poslední spolupráce "Long Way Home" již nebyla tolik úspěšná. Toto asi bylo pro Andrého znamením, aby změnil svůj styl. Pro svůj nový singl s tureckým názvem "Marrakesh" tedy po letech mění vokalistku a novou zpěvačkou se stává Tiff Lacey. Její vokály jsou méně v popředí než u předešlých produkcích ATBho, jsou zde však výborně integrovány. Též lze ve skladbě znovu slyšet kytarový sound, který i přes zbarvení dává zavzpomínat na ATBho začátky. K tomu však přibylo plno nových zvuků. Celkem vzato je "Marrekesh" solidní chill-trance s letní atmosférou, podobně jako v Solid Session - "Janeiro". Bassy a beaty jsou však jednoznačně made by ATB. Nový singl tak není žádným experimentálním převratem, ale smysluplné další vyvíjení ATBho soundu. Maxi-cd vychází 3.5.2004 u labelu Kontor (Edel). Na konci května by též mělo vyjít další album. Skladba "Marrakesh" je též titulním songem filmu "Mindhunters", který do německých kin přijde 24.6.2004 a budou v něm vidění Val Kilmer, Christian Slater, LL Cool J, Katryn Morris a další, kteří jako agenti FBI musí vyřešit simulovanou vraždu na opuštěném ostrově.

Napsat názor do DISKUSE

 13.4.2004 Libor, News
Tento projekt tvoří Martijn van Oers, ale hlavně Mark Otten, který je už na poli Tranceu uznávaným producentem. Mark si udělal jméno hlavně díky svým dvěma skladbám, Mushroom Therapy a Tranquility, které hráli všichni přední Trance DJs. To samé se dá očekávat i o této novince, jenž by měla vyjít na labelu Black Hole Recordings. Na vinylu bychom měli najít Original mix a Phynn remix. Oba tyto remixy se dají charakterizovat jako Trance uplifting té nejvyšší kvality s velmi podmanivou melodií a lehce zasněnými vokály. Mark také stojí za projektem Halifax, pod kterým stvořil skladbu Reveal Your Innocence, která ovšem ještě nenašla svůj label, já jsem tuto skaldbu neslyšel, ale pokud je jenom z poloviny tak dobrá jako Markovy předchozí singly, tak určitě stojí za to.
Napsat názor do DISKUSE

 9.4.2004 Freezer, News
Když jsem poprvé slyšel singl Deep Blue Dream od Planisphere, říkal jsem si, že tento projekt musí mít na svědomí hudební génius. Rozhodně jsem nebyl daleko od pravdy, jelikož za tímto projektem není nikdo jiný než Laurent Véronnez, společně se svým nejlepším kamarádem Georgem Petkidisem. Laurent se proslavil díky projektům jako Airwave, Capetown nebo Green Martian. Rovnou se přiznám, že Planisphere je vedle Airwave mojím nejoblíbenějším Laurentovým projektem. V minulosti vznikly pod značkou Planisphere skvělé, spíše upliftingově laděné tracky jako Love For Eternity, Ozone nebo také geniální skladba The Lost Planet, která je trochu více deep. Počínaje singlem Moonshine se u projektu Planisphere zaběhl styl, který je již tradiční pro každý nový singl od Planisphere. Skladba vždy začíná progressivně a uprostřed skladby se beaty vytratí a následuje nádherná melodie a poté následuje opět progressivní pasáž. Nejinak tomu bylo i u předchozího singlu NYE, kde vyjímkou byla snad jen b-strana Cubed, která je kombinací tranceu a breakbeatu.
Nejnovější vinyl se jmenuje Symphotek / Frogged a asi nebude žádným překvapením, že se drží stylu předcházejících singlů. Jen melodická pasáž uprostřed je tentokrát opravdu velmi dlouhá a dá se říci, že téměř až symfonická (ukázka). Frogged se také drží tohoto zaběhnutého stylu, ale s tím rozdílem, že stejně jako u tracku Cubed se jedná o breakbeatovou skladbu (ukázka). A jak tedy nový vinyl zhodnotit? Symphotek ani Frogged nejsou rozhodně nijak originální skladby a drží se Planisphere tradice, ale proč měnit něco, co je tak geniální. Vinyl vyjde v květnu na labelu Green Martian (Bonzai / Banshee). Symphotek se také nacházi na neoficiálním albu Planisphere, které je možné zakoupit jen u labelu Bonzai / Banshee.
Napsat názor do DISKUSE

 9.4.2004 Karel, News

Již více než čtyři roky vám zde na Trance.cz přinášíme články z trancové scény, každý den zde najdete novinku o nějaké desce, albu, kompilaci, či novém skvělém djji. Málokdy se ale povede podívat se zblízka na tyto námi obdivované trancery. Samozřejmě každému je jasné, že i trance producenti jsou lidé z masa a kostí, ale ruku na srdce, víte jak nyní vypadá takový John OO Flemming, Ferry Corsten, M.I.K.E. nebo Paul Oakenfold? V Miami se uskutečnil v březnu další ročník Winter Music Conference a ani trance producenti a djs zde nemohli chybět. Americká djka Suzy Solar zveřejnila na svém webu hodně zajímavý fotoreport, zachycující několik současných osobností trance scény. Fotečky jsou to hodně zajímavé, proto jsme si dovolili ty nejzajímavější publikovat i zde na Trance.cz a doplnili jsme je o vlastní komentář. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.4.2004 Libor, News
Musím se přiznat, že 18-ti letý producent Ashkan Fardost se zařadil mezi mé nejoblíbenější producenty. Jeho skladby Touched By The Sun a Time To Say Goobye, jenž vydal pod projektem Envio nebo skladby Rendezvous a Sunset Highway, které vydal pod jménem Salt Lake se ihned zařadily mezi mé nejoblíbenější skladby. Nyní Ash přichází s další novinkou, která se jmenuje Love Poison, jenž by měla vyjít na labelu A State Of Trance, ovšem release date zatím není známý. Ačkoliv oba předchozí singly, které vyšly pod projektem Envio byly vynikající, tak Love Poison je ještě lepší a to hlavně díky skvělému kytarovému samplu, jenž je prostě geniální, slovy se to těžko popisuje. Druhou novinkou je remix pro skladbu Zero Gravity dua Blank & Jones, který se povedl a jedná se o velmi příjemný uplifting. Já si myslím, že Ashe čeká velká budoucnost a možná to dotáhne i na nejvyšší pozice.
Napsat názor do DISKUSE

 7.4.2004 Zooropa, Report

Přestože už mi kouká zpoza vitríny lupen na Paul van Dyk Solo, nechal jsem se ukecat od Zeldy a rozjel se s jeho kamarády na Vandit Night do klubu Casino v Berlíně. Na základě dobrých zkušeností jsme si znovu vypůjčili auto ve stejné půjčovně jako na Innercity a v Sobotu 3.4. cca v 16h jsme se rozjeli směr Berlín. Škoda, že auto nemělo bedny i vzadu. Zelda totiž přinesl zásobičku svých Trance CDs a když chtěl něco slyšet, ve předu jsem málem ohluchl a on to vzadu slyšel minimálně. Obával jsem se, že po 5h jízdy a příliš hlasité music už nebudu mít chuť něco poslouchat na párty. Přijeli jsme ke klubu, který se vždy otevírá až od 23h, takže skutečně nemá smysl jezdit tam mnoho hodin předem, protože ani v tuto dobu tam nebyly davy lidí. Němci jsou na svého PvD zvyklí, takže nic zvláštního - no bóže, tak tu zase hraje Paul - no a co. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.4.2004 Karel, Press

Pro všechny fanoušky Paul van Dyka máme skvělou zprávu. Jeho management právě potvrdil, že Paul zahraje exkluzivní tříhodinový set, máme se tedy na co těšit! Předprodeje na party s touto hvězdou světových DJských žebříčků jsou již slušně rozpohybované, proto se sluší připomenout, že aktuálně zvýhodněná cena je v síti Ticketpro za 299,- Kč + poplatek a je časově omezená do středy 14. dubna. Po tomto dni se cena vyhoupne na stále přátelských 399,- Kč. Podobně rozjetá je i SMS soutěž o volné vstupy, brzy zlomíme první tisícovku soutěžících. Proto jsme se rozhodli takto kulaté číslo ocenit kromě vstupenky i CD albem PVD - "Reflections", které je posledním počinem této německé superstar. Zároveň si vás dovolujeme upozornit na spuštění tématických stránek na adrese www.paulvandyk.cz, které právě plníme a brzy tu najdete všechny informace s akcí spojené. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.4.2004 Dolvich, News

Německý komerční projekt Groove Coverage tvoří dj Markus Schafferzyk (DJ Novus), producenti Axel Konrad a Ole Wierk a také vokalistka Mell, která se vrátila z mateřské dovolené, kdy na několika předešlých produkcích působila Verena. Stejně jako songy "God Is A Girl" a "The End" tak ani "7 Years & 50 Days" není coververzí. Groove Coverage tím chtějí dokázat, že mají na více než vydat po "Poison" další předělávku. Ovšem vokály opět napsal opět Lou Bega, který tak činí i v dalších projektech Axela Konrada (Baracuda, DJ Volume). Klubová verze obsahuje některé (pro Groove Coverage) nových zvuků. Vedle toho však jsou ve skladbě též jejich typické elementy, které již byli použity u předešlých produkcích. Maxi-cd vyšlo 29.3.2004 u labelu Urban (Universal) a nachází se na něm pouze jeden remix od Cascada vs. Plazmatek, který je o něco svižnější. Ve stejný den jako maxi-cd vychází též stejnojmenné album.

Napsat názor do DISKUSE

 6.4.2004 Ya Ross Love, News
Projekt Megara Vs. Dj Lee tvoří dva producenti vlastními jmény Nils van der Karsten & Michael-Lee Bock. Třiatřicetiletý DJ Lee není na trancové scéně vůbec žádným nováčkem. Jeho začátky sahají až do roku 1989. Od té doby si zahrál v nesčetně klubech po celém Německu, ale hlavně v jeho rodném Hamburku (Trax, Voilá, EFX). Společně s Nilsem aka Megarou spolupracuje až od druhého singlu "Full intention" (první byl "The Megara"). Spolu nestojí pouze za tímto projektem, ale také za Apollo, Chemistry nebo D.O.N.S. (např. Jack to the sound of the underground). Z remixů bych jmenoval klasiku DuMonde vs. Lange - "Memory" nebo Kenny Takito - "Mosquito". V současné době vychází těmto dvěma pánům čtvrtý track, který se jmenuje "Human Nature" a je to jejich klasický hardtrance podobný Cosmic gate nebo Boca. Zhruba uprostřed skladby můžeme zaslechnout krásnou melodii, která ovšem jako by z oka vypadla Binary Finary. Na závěr ještě připomeňme, že DJ Lee vydává v současnosti také sólový singl "X-Perience" a společně zremixovali aktuální čtvrtý singl DJe Shoga - "Live for music".
Napsat názor do DISKUSE

 6.4.2004 Freezer, News
Americká dvojice Filo & Peri patří k největším objevům trance scény minulého roku. Jejich vlastní jména jsou Domenick Filopei a Bo Pericic a pokud to nevíte, tak Dominic je registrován zde na trance.cz :) Dále jsou tito dva producenti podepsáni i pod projekty Whirlpool, Madison Factor, či Empire State, ale jejich prioritní projekt je právě Filo & Peri. Tato dvojice se skvěle uvedla svým prvním singlem Elevation, což byla velmi příjemná upliftingová záležitost, doplněná pěknou piáno melodií. Na druhé straně vinylu se nacházela další uplifting skladba Juicy, která sice není špatná, ale tak povedená jako Elevation rozhodně nebyla. Domenick a Bo již hrají ve svých setech Juicy 2004, tak snad bude výsledek nové verze lepší. Druhým releasem tohoto dua byla deska i-95 / Spectrum, která vyšla v únoru tohoto roku na stejném labelu jako ta první, tedy na A State Of Trance. Skladba i-95 má poměrně svižné tempo (142 bpm) a hned od začátku je jasné, že se bude jednat opět o skvělou uplifting záležitost (ukázka). Po breakbeatové pasáži a pořádné gradaci uprostřed skladby následuje skvělá piáno melodie, která trochu připomíná melodii ze skladby Coldplay - Clocks. O skladbě Spectrum se dá říci, že je to pomalejší varianta a-strany (ukázka). Spectrum začíná zasněným chill-outovým intrem a melodie je zahraná jak jinak než na piáno. Obě skladby jsou opravdu výtečné. Spectrum se hodí spíše pro začátky setů, kdežto i-95 bych osobně zařadil až na samí závěr upliftingového setu, jelikož skladba je velmi rychlá a skvěle graduje. Na 4.června je naplánován v pořadí již třetí Filo And Peri singl, který se bude jmenovat (c)1999, a jak název napovídá, měl by odrážet zvuk z roku 1999.
Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2004 Libor, News
Projekt Deepsky tvoří J. Scott Giaquinta a Jason Blum, kteří už pod tímto projektem vydali několik singlů, např. Tempest, Stargazer nebo Jareth's Church. Scott i Jason jsou velmi pilnými remixéry a tak na svém kontě mají mnoho remixů, např. pro Madonnu, Markuse Schulze, Paula Oakenfolda nebo pro Delerium. Nyní toto duo přichází s novým singlem Talk Like A Stranger, který by měl 5. dubna vyjít na labelu Yoshitoshi. Na vinylu bychom měli najít vedle obvyklého Original mixu také Sunday Club Mix, Burufunk Mix (ukázka) a Markus Schulz Return To Coldharbour Remix (ukázka). Já jsem zatím neslyšel Burufunk mix. Zbývající tři remixy jsou velmi povedené, podle mého názoru je nejlepší remix od Markuse. Ale hlavně mě tento singl zaujal vynikajícími vokály, které obstarala zpěvačka Jes, jenž se celosvětově proslavila díky dnes již legendární skladbě As The Rush Comes. Další novinkou je album Future Perfect, jenž by mělo vyjít toto léto na labelu Kinetic records. Scott a Jason ještě vytvořili 3 nové remixy a to pro Love 's Divine od Sela, Born Too Slow od Crystal Method a Ventura Highway, ovšem ani jeden z těchto remixů jsem neslyšel.
Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2004 Ya Ross Love, News
Tento německý trancový producent, který se vlastním jménem jmenuje Mathiass Scheffler má na triku pěknou řadu vlastních tracků a remixů. Znát ho můžeme jak s produkce pod jménem Mat Silver, tak pod projekty jako Stoker, Nordberg, Thumbkids a asi nejznámější Endymion. Z jeho starších skladeb bych jmenoval "Memories / Blue sky", "Sunshine (in your heart)" nebo "Unique /Fine day". Mat hodně spolupracuje s Tonym Burtem, s kterým udělal několik kvalitních remixů - Oceanforce - "Golden moment", Next exit - "Rise of nations", Alphazone - "Rockin'" (právě vychzí nový singl "Immortal") a také tracky "Teardrops" a "The Perfect wave". Sám pak zremixoval "D. Trance anthem 2002" od koho jiného než Garyho D. Z posledních remixů je to JX - "Restless", MCD vyšlo 23.2.2004. No a máme tu nový track Sensory / Lost In Time, který zní víc než dobře. Je to hodně našlápnutý trancík, který se zalíbí na první poslech. A jako vždycky u Mata - nechybí zde hodně výrazná a docela dlouho trvající melodie, doplněná působivým ženským vokálem. Skladba vychází u labelu Above the sky.
Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2004 Karel, News

 1.4.2004 Spaceboss, News
Mnoho z vás jistě zhruba před 14 dny překvapilo, že jsem z ničeho nic najednou zavřel své internetové stránky www.spaceboss.net. V diskuzi se hned objevily dohady o tom, proč tak rychle, z jakého důvodu atp, ale až dnes vám mohu prozradit ten jediný a skutečný důvod. Po dohodě s Karlem jsem se rozhodl koupit jeho internetový server www.trance.cz a pokračovat v propagování domácí trance/progressive scény právě zde! Karel byl už několikaletým spravováním trance.cz unaven a tak mu přišlo předání webu do mých rukou tím jediným správným řešením. Tak tedy vítejte v nové éře Trance.cz, v které už nebude příliš místa pro všechny ty Scootery, DJs at Worky a další pochybné projekty a v které se zaměříme na skutečnou kvalitu - tedy jak jinak než na progressive! V souvislosti s novou podobou trance.cz chystáme na nejbližší dobu zcela nový design, nějaké nové rubriky a mnoho dalšího, takže těmto stránkám určitě zachovejte věrnost, v každém případě se máte na co těšit. Případné návrhy na vylepšení těchto stránek mi můžete posílat na spaceboss@trance.cz. A co bude s Karlem? Ten si po letech osamění a sexuálního strádání našel konečně děvče a chystá se na velkolepou svatbu!

Karlova rozlučka
:
Vážení čtenáři, kolegové a kamarádi, bylo jasné, že tato chvíle musí někdy přijít, ale málokdo si to chtěl připustit. Ani já sám jsem nevěděl, kdy a jak se to stane. Ta chvíle je tady. 1. dubna 2004, čtyři roky a tři měsíce od chvíle, kdy jsem založil trance magazín Trance.cz, přišel čas se rozloučit. Jsem rád, že se za mého působení stalo Trance.cz největším serverem o této hudbě a doufám, že mu zachováte nadále přízeň. Děkuji všem za zájem o Trance.cz v uplynulých letech a doufám, že se opět někde setkáme. Karel Soušek
Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ