TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 28.4.2007 Karel, Press

Do začátku akce Language of Trance v klubu Vertigo zbývá již jen několik hodin a přípravy jsou v plném proudu. Bohužel jsme však museli provést změny v dnešním line-upu. Před malou chvílí k nám totiž dorazila zpráva, že slovenský Dj ReOrder kvůli závažným osobním důvodům nebude dnes moci na této akci vystoupit. O vystoupení Dje ReOrdera však určitě nepřijdete - dočkáte se na některém z dalších pokračování této noci. Jeho místo v line - upu zaplní tradiční Back 2 Back Show účastníků noci, která sklízí vždy velmi dobré ohlasy. Věříme, že i přes neúčast Dje ReOrdera dokážeme společně vytvořit tradičně skvělou atmosféru a neubere to na kvalitě noci. Připomínáme, že brány klubu jsou otevřeny dnes již od 20:00 a kdo dorazí do klubu před půl jedenáctou - má celou noc pivo za 30 kč.

Napsat názor do DISKUSE

 27.4.2007 Karel, Press

Opět uběhl další měsíc a s ním se zrodilo již čtvrté pokračování skvělého seriálu Beats & Melody night u kterého Revolt a Deepress tentokrát vsadili na osvědčenou stálici na české taneční scéně, kterou není nikdo jiný než dj Michael C. Tento dj se za velmi krátkou dobu stal neodmyslitelnou součástí české Djské elity. Při svých vystoupeních si zahrál po boku úplné producentské špičky. Pro dalšího hosta Revolt a Deepress zalovili v houseových vodách, kde opravdu velmi zaujal mladý brněnský Dj a promotér Misha.n aka Michal Pešina. Michal je v současné době residentem klubu 7.Nebe a jeho sety se pohybují na rozhraní minimal a electro house, který nabírá po celém světě na stále vetší a větší oblíbenosti. Samozřejmostí večera bude vystoupení residentů této akce, Revolta a Deepresse, kteří si pro vas opět připravili našlapané sety plné kvalitní trance music. Párty začíná již od 21:00 a vstupné bude symbolické 39,-. Slečny mají vstup zdarma, aby bylo na co koukat :-) tak si to nenech te ujít!
Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2007 Karel, News

Po krátké pauze jsem zde s novými ukázkami. Venku panuje skoro léto a tak i dnešní výběr je laděn převážně "letně", to jest trancově a v optimistickém duchu. Paradoxně ale začínáme deskou Marcus Schössöw - Snowland. Sněhu jsme si letos moc neužili, to je pravda. Marcus Schössöw boduje zejména se skladbou Mr White, která vyšla na labelu Electronic Elements, Snowland je ale minimálně stejně dobrá. Snowland mi přijde jako kombinace stylu Perry O'Neilla, Jamese Holdena a Pettera, že by tohle byl onen nutrance? Dogzilla - Frozen (Dogzilla Dub) už nutrance samozřejmě není, nicméně tenhle projekt dokazuje, že když něco vydá, stojí to za to. Sníh, mráz, tak kde je to léto co jsem sliboval? :) Třeba hned u další ukázky, kterou je vinyl Joris Van Der Straten - Flashin Over. Tenhle mladík, který je známější pod nickem C-quence, se opravdu vytáhl a Flashin Over je skutečnou trance hymnou se vším všudy. A to původně Joris zamýšlel vydávat pod svým jménem jinou hudbu než trance. Nikdo se ale asi zlobit nebude, že tak neučinil. Jose Gonzalez - Crosses (Danilo Ercole Remix) je pohodová relaxační trancovka s příjemnou kytarou a chytlavým vokálem, přesně tímhle jsem měl na mysli tu letní atmosféru ze začátku článku. A jsme skoro na konci, poslední ukázkou pro dnešek je Mike Foyle - Firefly (Mark Sherry Outburst Remix). Kytaru vystřídalo piáno a i když je mi jasné, že tuhle melodii určitě Mike Foyle nevymyslel sám, ale odněkud ji použil, i tak se to příjemně poslouchá. Ale abych jen nechválil, tak následující pasáž s hutným beatem Marka Sherryho už mi tak dokonalá nepřijde (ta ale v ukázce není). Tak a to je pro dnešek vše, na viděnou zase příště.

Napsat názor do DISKUSE

 25.4.2007 Karel, News

Pátek 27. dubna bude patřit nepravidelnému psytranceovému mejdanu v Roxy - Vortexu. Ten se v pátek dočká svého pátého pokračování, na které jako hlavní hvězda dorazí izraelský projekt Sound Field (známý také jako projekt ICO, Prosect nebo Sonify). Ten je již několik let znám jako producent velice tanečních, groovy tracků plných atmosférických melodií (ukázky z jeho singlů a aktuálního LP Audiosurfin' najdete na http://www.oxygenrecords.com/specials.htm) a na Vortexu svoje kousky zahraje naživo. S hostem zahrají domácí djs TV, Nem (aktuálně žijící ve Španělsku) a Aiko. Druhá stage bude patřit ambientu a IDM elektronice v podání trojky Besta, Mitja a Ink_Flo, o vizuální tripy se postará pan 000333 z mimo.tv a jeho host. Nebudou chybět ani UVčka a UV dekorace od Fluorobotanics. Vstup je do půlnoci za 100 peněz, po půlnoci za 200 a start jako vždy ve 22h. Psytrance opět v Roxy!

Napsat názor do DISKUSE

 24.4.2007 Karel, Press

Již tuto sobotu 28.4. se v pražském klubu Vertigo uskuteční 7. vydání stále oblíbenější noci Language of Trance, kterou pořádají Mark Airman & Mata C (MATAMAR) - tentokrát s podtitulem 7th Way, kam přijala pozvání dvě dobře známé jména z české klubové scény. Prvním z nich je resident party ZEN v klubu Roxy a úspěšný producent Roman Rai (Roxy/cz). Dalším hostem bude Dj původem ze Zimbabwe žijící nyní v České republice, který má ve svém repertoáru všemožné odnože elektronické hudby a dovede se velmi intuitivně přizpůsobit podle druhu akce a není to nikdo jiný než resident pražské Meccy - dj Tripmain (Mecca/CZ/ZWE). Tento večer také vystoupí vítězové soutěže "Zahraj si na Language of Trance" které jste si určili sami pomocí internetového hlasovaní na webu http://www.languageoftrance.com a to slovenský dj a producent ReOrder (trancemusic.sk) a Moravskoslezký Dj Muff (djmuff.info).Samozřejmě nepřijdete ani o osobité vystoupení protagonistů této noci - Djů z Matamaru, které je vždy plné energie a nenechá nikoho dlouho v klidu a kteří se nedávno umístili na 3. místě v anketě o2 Dance Music Awards v kategorii Objev roku.

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2007 Karel, Press

Poprvé v České Republice a hned na E-MOTION, švédský tahák Jezper Söderlund, známý všem jako AIRBASE z labelu Intuition. Jezper souhlasil s rozhovorem a tak Vám ho přinášíme. Kdo je Jezper Söderlund, pod jakými aliasy vydává a s kým budeme mít tu čest? Ze Švédska dorazí pořádný severní vítr. Těšte se! Ahoj Jezpere.. Proč zrovna nick AIRBASE? Ahoj! Jestli znáš stránku www.mp3.com, tak bys pravděpodobně mohl vědět o švédském tranceovém projektu Trance Control. Jsou to moji přátelé a jednoho dne, když jsem se byl podívat v jejich studiu, zahlídnul jsem tam jednu hardwarovou mašinku s názvem Jomox Airbass. Přišlo mi, že to zní dobře a utkvělo mi to v paměti, takže když jsem později přemýšlel nad vhodným trvalým nickem, vzpomněl jsem si na Jomox, trošku ho poupravil a Airbase byl na světě.

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2007 Karel, Press

Agentura Clublife a klub Velryba si vám dovolují představit jednu z nejvýraznějších osobností současné progressive/trance scény - dánského mladíčka Niklase Hardinga, kterého vám již 5.května přiváží do Zlína.Tento mladík se za velmi krátkou dobu vypracoval mezi naprostou světovou špičku a ve svých 22 letech patří už nějaký ten pátek vůbec k největším talentům, kteří se v tomto hudebním odvětví pohybují. Vedle Niklase Hardinga se představí nejlepší slovenský progressivetrance DJ Milan Lieskovsky, který je známý ze společného vystupování s Robertem Burianem. Zbytkem večera vás budou provázet residenti Tour de Trance DJs Milhaus, Tuta a Patrik Kuběj. Tato párty, která se uskuteční již 5. května 2007 ve zlínském klubu Velryba, by rozhodně neměla ujít Vaší pozornosti! Co nejdříve se můžete těšit na další informace.

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2007 Karel, Press

Magické číslo 7 má ve znaku oslava narozenin již legendárního klubu Fabric! 7 let skvělé hudby, zážitků, nových přátel. Tahle oslava musí být něco extra!! Fabricu přijede pogratulovat 18 hudebních vyslanců a králem tohoto dlouhého zástupu je holandská megastar, vynikající dj a producent Matthew Dekay! Matthew Dekay bude v českém klubu poprvé, někteří z vás jej mohli slyšet na party Transmission 2 ve společnosti jeho neméně hvězdných kolegů Armina van Buurena a Markuse Schulze. Dalším gratulantem bude dj, jehož netřeba dlouze představovat, dlouholetá, česká špička v posledních letech velmi žádán i v zahraničí dj a producent Michael Burian! Headlinerem, tentokráte techno stage bude další česká stálice, rovněž vytěžovaná povinnostmi v zahraničí, djane La-Di-Da! To je jen zatím špička ledovce, neboť například na Main Stage se představí dalších 8 djs! Electro a progressive čekejte v podání Martina Grednera, který zároveň na narozeninové party představí svůj nový promo set My Case se symbolicky se shodujícím číslem 7.

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2007 Karel, Press

Dlouho očekávaná party Amazing City je za námi a přišel čas na stručnou rekapitulaci. Akce budila zvědavost především ze dvou důvodů: jaký výkon předvedou hvězdná jména z line-upu a jak si agentura Clear Vision organizačně poradí se svojí premiérou. A jak to dopadlo? Hvězdy nakonec předvedly opravdu dobré výkony a pátek třináctého nepřinesl smůlu ani pořádající společnosti. "Amazing City přílákalo přes 5 500 návštěvníků, což považujeme za slušný úspěch. Atmosféra na akci byla po celou dobu příjemná a lidé se očividně bavili. Navíc až do úplného konce, kdy jsme měli velký problém je po ukončení akce dostat ven z haly," říká Daniel Trojan z Clear Vision. "Byli jsme poměrně napjatí, jak jednotliví DJové zahrají, přece jen to bylo několik velkých hvězdných jmen pohromadě. Podle mého však nikdo z nich nezklamal a třeba Judge Jules předvedl nad očekávání skvělou show. Samostatnou kapitolou byla světelná show, která podle ohlasů návštěvníky doslova ohromila," dodává Daniel Trojan.

Napsat názor do DISKUSE

 18.4.2007 Karel, News

Do Zenu se Steve Porterem zbývá několik posledních dnů. V sobotu 21. dubna uvidíte a uslyšíte v ROXY tohoto djje a producenta. Připravili jsme pro Vás soutěž o 5x dva volné vstupy na tuto party. Pro výhru stačilo odpovědět na naši otázku a poslat do 17. dubna správnou odpověd na otázku Jak se jmenuje nová kompilace Steve Portera : a) Portercity, b) Porterhouse, c) Pornohouse. Správná odpověd byla b) Porterhouse. Výherci se stávají tato jména: Vit Bartosek, Renata Horčicová, Miroslav Číhal, Jan Lukes a Lenka Formánková, všem gratulujeme! Další barevný a progresivní Zen proběhne v klubu Roxy už tuto sobotu. Na programu budou jako vždy oba residentní djs Michael Burian a Roman Rai a jako hlavní host tentokrát přijede velmi uznávaný dj a producent Steve Portrer, který svým setem rozvášnil celý dav na 7.narozeninách Zenu v létě 2006. DJs bude doprovázet bohatý světelný park, Zenové dekorace a VJské umění Archi-Techa a noMa.

Napsat názor do DISKUSE

 18.4.2007 Binary, Review

Projekt D-Factor působí na trance scéně už bezmála deset let a neskrývá se za ním nikdo jiný, než dvojice holandských producentů Ronald Hagen a Pascal Minnaard, známější jako Signum. D-Factor dali o sobě naposledy vědět v roce 2001 vinylem The Wrong Shake a poté se zcela věnovali svému hlavnímu aliasu Signum. Po šesti letech se rozhodli D-Factor oprášit a upřímně řečeno, je to comeback více než monstrózní. Tito dva pánové se v roce 2004 vinylem The Timelord rozloučili s upliftingovou produkcí a začali produkovat tech-trance, ve kterém jsou stejně dobří a tato poloha jim možná sluší více. Dokázali to v releasech Back @ Ya / In Your Face (ASOT, 2005), What Ya Got 4 Me 2006 / Supersonic (ASOT,2006) a v neposlední řadě monstrózním Harmonic / Cloud City (ASOT, 2007). Ani jejich nejnovější produkce pod projektem D-Factor není výjimkou a jedná se o hodně našlapaný tech-trance se vším, co k tomu patří. Promo vyšlo před několika dny na labelu Captivating Sounds.

Napsat názor do DISKUSE

 17.4.2007 Freezer, News

Nové a zajímavé hudby ze světa trance a progressive je opravdu v současné době hodně a nebylo vůbec jednoduché vybrat do těchto ukázek pouze pět nejzajímavějších. Můj výběr je nakonec, až na jednu výjimku, upliftingový a na zajímavé progresivní tracky se podíváme příště. Velmi mě překvapil nový počin Armina Van Buurena s názvem Rush Hour. Po příliš komerční Love U More a nudné Saturday Night nám Armin servíruje čistý uplifting plný energie. Podle mého názoru je to jeho nejlepší počin od doby famózní Clear Blue Moon, nicméně připouštím, že je to tak trochu odrhávačka a je možné, že za měsíc už si na ní ani nevzpomenu. Dále tu máme novinku od Tranquility Base a jejich nádherný Oceanic. Typický Anjunabeats trance s nádhernou piano melodií, který byl poprávu zvolen jako Record Of The Week v jedné z posledních epizod pořadu Trance Around he World. Jako další bych Vám rád představil jeden skvost od dnes již neexistujícího projektu Nu Nrg. Na labelu Monster Tunes totiž vychází celkem 9 nikdy oficiálně nevydaných tracků tohoto projektu a z těchto devíti jsem vybral upliftingovou smršť s názvem Be Rite Back, kterou hráli Nu Nrg ve svých setech už zhruba před 3 lety a teprve teď jsme se dočkali oficiálního releasu. Kdyby se mě někdo zeptal kdo je můj současný nejoblíbenější producent stylu uplifting, tak nebudu dlouho váhat a odpovím Daniel Kandi. Jeho melodie jsou opravdu nádherné a dokazují, že mnohými dnes již zatracovaný uplifting má stále ještě co nabídnout. Důkazem budiž jeho novinka Turnmills, která bude zřejmě b-stranou jeho aktuálního, stále ještě nepojmenovaného singlu, který už zazněl několikrát v již zmiňovaném pořadu Trance Around The World. Na závěr jsem si nechal opravdouvou lahůdku, mojí současnou skladbu číslo jedna. Jedná se o skladbu My Island od progresivního projektu East Cafe. Brilantní atmosféra a střídání melancholické a emotivní melodie dělá z tohoto tracku opravdový hudební zážitek, jenž vyhází společně s Breaks mixem a Retroid remixem na labelu Morphosis Records.

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2007 Karel, Press

V sobotu 28.4. se v pražském klubu Vertigo uskuteční již 7. vydání stále oblíbenější noci Language of Trance, kterou pořádají Mark Airman & Mata C (MATAMAR) - tentokrát s podtitulem 7th Way. Pozvání přijali dvě dobře známé jména z české klubové scény. Prvním z nich je resident party ZEN v klubu Roxy a úspěšný producent, který má na kontě remix pro takovou kapacitu jako Danny Howels. Spousty vydaných tracků na kompilacích od Japonska přes Evropu až po Australii a to Roman Rai (Roxy/cz). Dalším hostem bude Dj původem ze Zimbabwe žijící nyní v České republice, který má ve svém repertoáru všemožné odnože elektronické hudby a dovede se velmi intuitivně přizpůsobit podle druhu akce. O tom, že ani trance mu není cizí Vás mohl přesvědčit při jeho vystoupení po boku Markuse Schulze v pražské Mecce, kdy jeho vystoupení vyvolalo velmi dobré ohlasy u tranceového publika - ano jistě již tušíte že ten, o kom mluvíme je rezident pražské Meccy a to dj Tripmain (Mecca/CZ/ZWE).

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2007 Karel, Press

Po úspěšném prvním díle párty Distance se k vám opět vracíme a to ve čtvrtek 19.4. Jak již bylo zmíněno, DISTANCE je nová klubová noc v klubu Cafe Touster, kterou pořádá pražský DJ LIT. Párty si dala za úkol představit publiku v našem hlavním městě DJe ze všech koutů České Republiky a nejinak tomu bude i tentokrát. DJ LIT je mladý pražský DJ. Hlavní styl, který prezentuje je progressive trance. Djingu propadl již v roce 2004. V té době však pouze z PC. Teprve o rok déle ovšem nakoupil techniku a vrh se na mixování z desek. A koho že si pozval na druhé pokračování párty DISTANCE? Pozvání přijal host z Pardubic, a sice DJ Martinez, který se představil i na premiérovém díle této párty a nutno říci, že podle kladných reakcí party people, se jeho electro house rozhodně líbil. Ovšem on sám nemá rád "škatulkování" a na otázku, který styl vlastně hraje odpovídá: "Je to jedna velká hádanka." Nechme se tedy překvapit co si na nás přichystá tentokráte.

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2007 Karel, Press

Ačkoliv je Trancebase ryze hudební, přesněji řečeno tranceová, záležitost, bude mít tentokrát i mírně erotický podtext. "Chippandales" Edition v podtitulu akce napovídá, že budeme mít cosi do činění s pohlednými svalnatými chlapíky. Ovšem zatímco na americký originál má přístup pouze publikum něžného pohlaví, my budeme daleko velkorysejší, umožníme přístup všem a dokonce, jak bývá ve Vertigu zvykem, zadarmo. Do půl těla svlečení majitelé atletických těl, s motýlky kolem krku, se objeví nejen za barem, ale i před ním. Největší star našich "Chippandales" bude Aleš Zelinka. Tenhle mladík studuje konzervatoř a miluje J.S.Bacha a jeho hudbu, a co si budeme namlouvat, trance a Bach k sobě tak daleko nemají. Aleš je také vynikající a neuvěřitelně všestranný sportovec. Je výborný kulturista a vy ho uvidíte ve vrcholné formě, protože na TranceBase přijede přímo z mistrovství Čech. Ale pozor, Aleš je navíc mistrem světa ve footbagu, to je relativně mladá sportovní disciplína s malým těžkým „hadrovým“ míčkem. A Aleš s ním předvádí opravdu neuvěřitelné kousky - a předvede je i vám.

Napsat názor do DISKUSE

 14.4.2007 Karel, News

První počin agentury Clear Vision je za námi, party Amazing City skončila. Report z akce přineseme v dalších dnech, ale jako je již na trance.cz tradicí, nejvíce informací se o tom jak to na Amazing City vypadalo dozvíte z našeho diskusního fóra, kde je již nyní spousta komentářů. Pokud jste na akci byli i vy, neváhejte a podělte se s ostatními čtenáři o své dojmy z Amazing City. Já osobně jsem byl na akci od půl desáté do cca dvou hodin, takže jsem slyšel kus Laydee Jane, celé sety Johana Gielena a Paul Oakenfolda a kousek Judge Julese. Na první dojem po akci se mi všichni djs zdáli v pohodě, do příchodu Oakenfolda byl ale více potichu zvuk a možná proto tolik nevyniknul set Johana Gielena. Líbily se mi masivní lasery, vykreslené obrazce a vodní stěna, speaker mohl naopak mluvit o něco méně. Clear Vision dokázala, že je schopna připravit kvalitní party bez nějakých zádrhelů, což na naší scéně zase až taková samozřejmost není. Tolik mé první stručné dojmy z Amazing City.

Napsat názor do DISKUSE

 12.4.2007 Karel, Press

Také se těšíte na krásné jarní počasí a přicházející léto? No, aby ne! S blížícím se obdobím hřejivých dnů, ale indoorová párty sezóna ani zdaleka nekončí a přesvědčit se o tom budete moci již koncem dubna. Jižní Morava se už nyní může těšit na velkou porci kvalitní muziky v podání předních pražských DJs - do zlínské Velryby totiž přichází jedinečná klubová noc, která svým názvem mnohé napovídá. Electronica! Pestrý mix několika hudebních stylů nabídne dokonalý průřez osvědčenými hity i novinkami , které jen tak neuslyšíte. House, electro, progressive i trance v podání zkušených profesionálů poskytne návštěvníkům dokonalé zázemí pro mejdanek, na který budou dozajista ještě dlouho vzpomínat A co nás tedy čeká?

Napsat názor do DISKUSE

 11.4.2007 Karel, Press

Už za dva dny se v T-Mobile Areně odehraje jedna z největších halových party, jakou Česká republika pamatuje. V pátek 13. dubna do Prahy přijede trancová DJská špička v čele s legendárním Paulem Oakenfoldem. Tomu budou sekundovat takové hvězdy, jako je Eddie Halliwell, Judge Jules, Johan Gielen a další, a celou show podtrhne dokonalý zvuk a jedinečná světelná show. Zvukovou aparaturu totiž pořadatelé museli nechat dovézt ze zahraničí, protože v ČR není dostupná žádná, která by splňovala jejich požadavky. Na party bude také použita unikátní vodní stěna, která umožní VJům vytvořit opravdu efektní světelné triky. Stručně řečeno, oči i uši návštěvníků party se mají rozhodně na co těšit.


Lineup:
20.00 - 21.30 Laydee Jane
21.30 - 22.30 Daniele Divoli
22.30 - 00.00 Johan Gielen
00.00 - 02.00 Paul Oakenfold
02.00 - 03.30 Eddie Halliwell
03.30 - 05.00 Judge Jules
05.00 - 06.00 Matt Hardwick

Napsat názor do DISKUSE

 11.4.2007 Karel, News

Do Zenu se Steve Porterem zbývá několik posledních dnů. V sobotu 21. dubna uvidíte a uslyšíte v ROXY tohoto djje a producenta. Připravili jsme pro Vás soutěž o 5x dva volné vstupy na tuto party. Pro výhru stačí odpovědět na naši otázku a poslat do 17. dubna správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Jak se jmenuje nová kompilace Steve Portera : a) Portercity, b) Porterhouse, c) Pornohouse. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o 2x volný vstup na Steve Portera, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí!

Napsat názor do DISKUSE

 10.4.2007 Karel, Press

Do příjemného prostředí klubu Anubis, sídlícího na adrese Štítného 14 (Praha 3), přichází v sobotu 21. dubna 2007 produkčně pestrá noc - Trance Sequence. O první sekvenci se postará DJ Sweder (www.dj-sweder.com), který svým klubovým housem uvolní všechny, kteří dorází již v devět večer na začátek party. Po něm již zrychlí frekvenci BPM pražský DJ G-or-G (www.g-or-g.eu), který se od klubových a progresivních tracků, přes úderný tech-trance se špetkou upliftingových melodií propracuje až k půlnoci, kdy jej vystřídá Thomas Coastline (www.thomascoastline.com). Ten nedávno vydal u labelu Gecko Sound singl In Tears a s projektem Crossryders i singl Pandemia. V neposlední řadě si také vychutnáme čím dál známější projekt Matamar (www.matamar.com) s jejich klasicky pestrou paletou hudebních stylů a moderním soundem. Ani po nich však nezakotvíme v tichu, poplujeme dál a vy budete svědky, jak to vypadá, když se zúčastnění DJs postaví proti sobě versus, a pokud budete mít po třetí hodině ranní dostatek sil, určitě rádi zapaříte. Biografie i promosety jednotlivých DJs najdete na jejich stránkách.
Napsat názor do DISKUSE

 10.4.2007 Karel, Press

V Čechách si nebyl ještě ani jednou, budeš mít čas se podívat po Praze? Bohužel, nebudu mít dost času. Popravdě, nikdy jsem neměl čas se podívat po městě, vždy jsem hned odlétal na další vystoupení anebo jsem z nějakého přilétal. Minulý rok jsem ale byl v Káhiře a tři hodiny jsme čekali na další spojení, takže jsem rychle nasedl do taxi abych se alespoň podíval na pyramidy. Jsou opravdu úžasné! Máš nějakou zajímavou historku z vystoupení? Pár let zpátky jsem hrál na Kypru. Párty se odehrávala na pláži. Na konci úžasné noci jsem dal pár drinků s promotérem a rozhodli jsme se, že si dáme na probrání zaplaveme. Jak jsme ale běželi do moře, zakopl jsem o kámen a vymknul jsem si kotník. Tři dny na to, jsem měl tour napříč Jižní Amerikou a nechtěl jsem nechat promotéry a lidi ve štychu, tak jsem celé turné absolvoval s bolestmi.

Napsat názor do DISKUSE

 6.4.2007 Roman (F.I.N.), Review

V dnešní recenzi se podíváme na novinku od holandského producenta Harryho Lemona, který bez pochyby patří k jedněm z nejznámějších producentů v oblasti progressive muziky. Svojí kariéru započal s projektem Lemon8, pod kterým vydal několik svých vlastních produkcí, ale také nespočet kvalitních remixů. Z vlastní produkce jistě stojí za zmínku jeden z prvních singlů nazvaný "Model8" (Basic Energy, 1993), který ve své době spadal spíše do kategorie techna, dalším vinylem v řadě byly "Bells Of Revolution" (Basic Beat Rec., 1995), které pro změnu našli velkou oblibu převážně u house DJs. V nadcházejících letech vyšlo dalších několik vinylů, z nichž zřejmě největší úspěch sklidila série čtyř EPček nazvaná "The Inner Sanctuary Sessions" (Basic Energy, 2000-02), v nichž Harry ukázal nejen své producentské kvality, ale zároveň naznačil, jakým směrem se bude jeho produkce ubírat. V letech 2002 - 2005 se věnoval hlavně produkci remixů pro velké množství známých i méně známých projektů a producentů a v roce 2004 založil sublabel Bandung pod holandským gigantem Armada Music.

Napsat názor do DISKUSE

 6.4.2007 Karel, Press

Přesně 2 měsíce po zahájení prodeje vstupenek na Sensation White jsou základní vstupenky vyprodány. Vstupenky již není možné zakoupit prostřednictvím internetového prodeje. V současné době je stále zhruba 500 vstupenek zarezervovaných, které si musí zájemci během příštího týdne vyzvednout. Pokud budete mít štěstí a některé rezervace propadnou, budete moci posledních pár desítek vstupenek koupit na terminálech Sazka Ticket a pokladnách Sazka Areny. Golden a Deluxe vstupenky jsou stále v prodeji. Objednat je lze na emailu hovadova@best.sazka.cz. Více informacích o těchto vstupenkách a samotné akci najdete na www.sensation-white.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 6.4.2007 Karel, Press

Mame tu už třetí pokračovaní olomoucké B&M Night a tentokrát se olomoučtí Revolt a Deepress, kteří samozřejmě nebudou chybět, zaměřili na pražskou scénu. První pán na holení je Athro. Dj a promotér, který má na svědomí trance party ENTRANCE se Solid Slidem a nedávno se konající EXPEDITION. Athro se za gramo a playery pohybuje už několik let, ale až poslední tři roky se objevuje i na větších klubových akcích. Od začátku proplouvá ve všech odnožích trancu, ale vývoji se rád poddává, a proto od něj můžete slyšet i progressivnější tracky a electro prvky. Druhým hostem je pražský dj balancujicí mezi housem a trancem - Majklhauske. Patří k těm, jenž se hudbou baví a snaží se bavit i ty, kteří se nachází v místě, kde právě hraje. Ve svém setu vystřídá house, progressive a trance. Jeho podání muziky jste mohli slyšet třeba v 7.Nebi na party ESSENCE. A tihle všichni se na vás těší v útulném prostředí klubu Metro, kde rozvíří vlny olomoucké tranceove scény. Takže si nenechte ujít tuhle nadupanou noc, která startuje jako obvykle ve 21.00 a končí ve 4 ráno. Na tento díl bude vstup free.
Napsat názor do DISKUSE

 5.4.2007 Karel, Press

Jak zní zvuk Intuition labelu a jak zní nádherný melodický trance v ledovém království? V tomto podání se Vám představí přední tranceová hvězda ze severské země Švédsko! Dámy a pánové na dalším pokračování nejpopulárnější pravidelné klubové tranceové párty v ČR máme tu čest přivítat zástupce labelu Intuition, skvělého DJe a producenta z ledově krásné země. Jsem velmi rád, že právě na E-MOTION a poprvé v klubu Fléda máme tu možnost slyšet DJe, jehož podání tranceu je přesně pravým opakem podnebí země ve které žije. V klubu Fléda na Štefánikově ulici v Brně se ve speciálním 2.5hodinovém setu představí švédský DJ a producent Jezper Söderlund známý všem jako AIRBASE! Po skvělém Martinu Rothovi a Miku Foylovi, kteří udělali tlustou čáru za akcemi Sound of Ibiza a započali novou éru akcí E-MOTION, se Airbase představí v České republice, stejně tak jako jeho předchůdci, rovněž poprvé. Bude odcházet nadšen z atmosféry a celkové pohody party stejně tak jako jeho předchůdci?

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2007 Karel, Press

Trancová party Amazing City se nezadržitelně blíží - konat se bude již za pouhých 9 dní, konkrétně 13. dubna v T-Mobile Areně. A organizátoři ze společnosti Clear Vision konečně zveřejnili podrobnosti k tomu, jak bude celá scéna vypadat. Zvukovou aparaturu dovezou ze zahraničí, protože tak kvalitní, jakou požadují, v ČR není možné sehnat. DJské hvězdy budou svým fanouškům kynout z tři metry vysokého pódia a jejich produkci bude doprovázet exkluzivní světelná show. Vezměme to ale popořadě. V hlavní roli každé party je samozřejmě DJ. Proto pro účinkující bude připraveno pódium vysoké tři metry, z kterého bude mít umělec dokonalý přehled o tom, jak jsou fanoušky s jeho vystoupením spokojení. Snímat ho budou dvě špičkové kamery, z toho jedna v přímo u DJe, obraz bude přenášen na několik pláten. "Pro fanoušky je však samozřejmě důležitější DJe pořádně slyšet než vidět. Na Amazing City bude z tohoto důvodu ze zahraničí dovezen hi-tech audio systém L´Accoustic KUDO o výkonu 170 kW," říká Daniel Trojan z Clear Vision. Systém zajistí zvuk, s kterým budou spokojeni i ti největší fajnšmekři. Je totiž možné jej vyladit naprosto přesně dle potřeb konkrétního prostoru - velmi přesně lze nastavit zvukové vyzařování i dosah.

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2007 Dave, Report

Dlouho jsem přemýšlel, co napsat úvodem, zažil jsem už spoustu halovek, ale tato byla naprosto unikátní, něco takového jsem opravdu nečekal. Do Brna jsme dorazili kolem desáté hodiny a rozhodli jsme se, že si dáme ještě nějaký ten žvanec před náročným večerem (to jsem ještě netušil jak náročné to nakonec bude). U jednoho non-stop občerstvení jsem si dal hot-gog, který vlastně předznamenal celý večer, netušil jsem totiž, že je Brněnskou specialitou podávat hot-dogy s párkem studeným jak psí čumák. Vraťme se teď k samotné párty. K hale jsme dorazili kolem půl jedenácté a první co nás zarazilo, byl neuvěřitelný "rachot" vycházející z haly. Nicméně jsme se nezalekli a nakonec jsme šli dál, kontrola u vchodu byla zřejmě totálně otupělá, jediné na co se zmohla bylo odtrhnutí lístku, nějaké šacování, ani kontrola batohu, na kterou jsem mimochodem zvyklí i ze zdejší diskotéky, se nekonala. Kdyby někdo chtěl spáchat teroristický útok, tak si býval nemohl vybrat lépe.

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2007 Karel, Press

I ty můžeš rozhodnout kdo ze začínajících djů si bude moci zahrát na sedmém vydání prestižní noci Language of Trance - s podtitulem "7th Way" 28.4.07 a to po boku residentů této noci - djů z MATAMARu a také hostů, kterými jsou Roman Rai (Roxy/cz) a Dj Tripmain (Mecca/cz). Velmi nás těší, že tato soutěž vzbudila takovou pozornost z Vaší strany a sešlo se nám tu bez mála 50 setů a proto bylo opravdu těžké vybírat a při našem rozhodování jsme brali ohled na více faktorů. Nakonec jsme se rozhodli pro následujících 5 djů:

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2007 Karel, Press

Dvouhodinová rádiová show Sunshine se v únoru 2007 dostala zpět mezi posluchače díky spolupráci se serverem líbimseti.cz, který nabídl Sunshinu vysílací prostor a potenciál milionu uživatelů tohoto serveru. Michael C založil Sunshine již v roce 2004. Sunshine od 3. dubna získá díky své úspěšnosti další komunikační kanál a bude tak dostupnější novým i stávajícím posluchačům - každé úterý od 22 do 24 hodin na rádiu FUN 1 Station. Rádio FUN 1 můžete naladit z jejich webových stránek www.fun1.cz, kde naleznete obrovský výběr kvality zvukového přenosu (až 192 kb/s), dále poté na portálu www.abradio.cz (Fun One Station) a nakonec v nejvyšší kvalitě v digitálním vysílání UPC a Karneval. Sunshine na rádiu líbimseti.cz Dance - každé úterý od 20:00 - 22:00, reprízy v pátek 18:00 - 20:00 a v úterý 10:00 - 12:00. Sunshine na rádiu FUN 1 Station každé úterý od 22 do 24 hodin.

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2007 Karel, Press

Ve středu 4.4.2007 se od 20:00 rozjede v pražském klubu BBBC na Hájích akce nazvaná GRAVITY. Na akci vystoupí: DJ TADEAS, který se mimo jiné věnuje i vlastní produkci. Dále Dj LIT a jako Special guest této noci Dj MAJKLHAUSKE. Můžete se tedy již těšit na porci kvalitní music. V této noci zazní styly jako Trance, House a Progressive tak přijďte a oslavte příchod Velikonoc. Pařit se bude až do rána. Všichni jste srdečně zváni!

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ