TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.4.2008 Karel, Press

Nejen pro příznivce kvalitního trancu a progressivu máme opět dobrou zprávu, kterou je další pokračování oblíbené klubovky Impress. Dvojice Pete Walk a Rewis si na tento díl pozvala hned tři zajímavé hosty. A kdo že se postaví za mixážní pult tentokrát? Prvním hostem bude dj, který je právem nástupce dj´s nové generace Jet Fever. S každým svým vystoupením sklízí velmi pozitivní ohlasy publika a promotérů, tudíž není divu, že si za svou kariéru zahrál na nespočtu prestižních parties u nás i na Slovensku po boku takových jmen jako jsou Adam White, Marc van Linden, Mike Koglin, Blank & Jones, Ronski Speed, Marc Marberg a dalších. Své umění dokazuje každý týden ve svém pořadu VIBRATIONS RadioShow na slovenském internetovém rádiu Protonic (www.protonic.sk ) a v pořadu REFLECTIONS na rádiu Kiss Publikum (www.kisspublikum.cz). Jeho sety jste mohli slyšet také na celosvětovém internetovém rádiu ETN.fm a na skotském rádiu Oban. Založil také svou vlastní agenturu FS Music, která se orientuje na booking zahraničních DJs, label FS Music Records a také na pořádání konceptu akcí Weekend * World Stars. Při svých vystoupeních se snaží posluchače naladit na určitou vlnu, díky které je chce dostat do toho nejpříjemnějšího rozpoložení. Jeho sety jsou promyšlené a plné emocí, takže se máte určitě na co těšit!

Napsat názor do DISKUSE

 29.4.2008 Karel, Press

Po téměř vyprodané Sensation chystá agentura UNITED MUSIC dva další taneční mega eventy, které se na podzim rovněž odehrají v pražské O2 ARENĚ. V sobotu, 20. září 2008, vystoupí poprvé v O2 ARENĚ v rámci akce Prague Sessions 2008 německý Dj a producent PAUL VAN DYK. Tentokrát se však můžeme těšit na zcela nový koncept čtyřhodinového vystoupení, jehož část bude pojata jako koncert, při kterém bude Paul van Dyka doprovázet celá řada špičkových hudebníků a zpěváků. Živě tak zazní největší hity z jeho obsáhlé produkce, včetně posledního alba In Between. Vedle Paul van Dyka dále vystoupí další Djské hvězdy jako Michael Burian, Tocadisco a Alex M.O.R.P.H. Kromě skvělých hudebních zážitků se mohou návštěvníci opět těšit na monstrózní produkci, perfektní organizaci a maximální komfort O2 Areny. O necelé dva měsíce později, tedy v sobotu 8. listopadu 2008, bude pražská O2 ARENA hostit již páté pokračování mega akce TRANSMISSION, která během tří let své existence získala obrovskou popularitu jak u domácích fanoušků, tak pravidelných návštěvníků ze sousedních zemí, jejichž počet se na loňském vydání blížil k deseti tisícům. Letos se TRANSMISSION znovu vrací do O2 Areny, a opět představí největší světové Djské hvězdy, z nichž některé vystoupí živě, a v České Republice vůbec poprvé. Stejně jako v minulém roce, uvidíte na TRANSMISSION zcela nové téma, unikátní scénu a show, dosahující nejvyšší světové úrovně. Předprodej vstupenek na obě akce začíná již tuto středu, 30. dubna v síti Sazka Ticket. Tento den budou v prodeji vstupenky za 550 Kč. Od 1. května se pak cena zvýší na 660 Kč a bude se dále zvyšovat.

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2008 Karel, Press

Po delší době se budeme v naší recenzi věnovat něčemu jinému než mixpultu či cd-j a nebude to dnes nic jiného než efektor Kaoss Pad 3 od firmy Korg. Hned na začátek musím říct, že jsem si s touhle recenzí celkem dlouho lámal hlavu než jsem přišel na způsob jak ji napsat. Nad samotným přístrojem jsem strávil několik hodin a dalších x desítek bych tam strávit mohl a stejně bych měl ještě asi dost možností co dál dělat. Není možné popisovat zde všechny jednotlivé efekty a funkce, jelikož je jich tolik, že bych na to neměl čas ani já ani vy. Proto si z nové generace Kaoss Padu vybereme jen to nejlepší a uděláme jakýsi výcuc. Jak jistě víte firma Korg je, řekl bych, živoucí legendou mezi výrobci synthetyzátorů a všech možných hračiček pro produkování hudby včetně dj-ingu. Již jsme tu pár výrobků od téhle firmy měli a vždy to byla recenze více než kladná. S radostí musím říct, že stejně tomu bude i dnes, jelikož Korg prostě podle mě patří k absolutní špičce na poli elektronické hudby.

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2008 Karel, Press

Crystal je po 3 měsících opět zde a tentokráte s exkluzivním hostem Fredem Bakerem, stále populárnější rezidentkou párty Laydee Jane, která obsadila vynikající, 4. místo v anketě Dance Music Awards 2007. Support sound zajistí mladíček Voy-Tech a na Crystalu nesmí chybět vyhlášený partymen, dj Ringo! Standardem ve Fabricu je laser show a go-go dancers a ani jedno nebude pochopitelně chybět!

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2008 Karel, Press

Také si pod pojmem "electro music" i dnes vybavíte v první řadě neskutečné mejdany Electric Kingdom, které procestovaly Evropu a zastavily se dokonce i u nás v Benešovském KC Karlov? Jedním z členů tohoto týmu je samozřejmě i producent a dj Hardy Hard, jeden z králů německého "technolectra", spolupracovník jmen jako jsou Westbam, Afrika Islam, Lexy & K - Paul, ale i Afrika Bambaataa, a hlavně rezident parties Love Parade, Mayday a Electric Kingdom. Hardy Hard vystoupí jako headliner party Electroma 6. 6. v Retro Music Hall a navíc ho doplní rezident této akce dj Orbith a to ve speciálním 3hodinovém "technolectro" setu!

Napsat názor do DISKUSE

 24.4.2008 Karel, Press

Na rádiu Fun 1 se od 25.5. budete pravidelně každou poslední neděli v měsíci setkávat od 22:00 do 24:00 hodin s pořadem Language of Trance, který navazuje na úspěšnou noc pořádanou dvojicí MATAMAR. Pořadem Vás budou provázet djové Mark Airman a Mata C a těšit se můžete na jejich hodinový výběr těch nejlepších novinek na poli taneční hudby. V jejich setech uslyšíte také tracky od mladých a nadějných producentů, kteří ještě nedostali šanci se prosadit. Zároveň se můžete těšit i na pravidelné guestmixy od exklusivních hostů z řad těch nejlepších českých, ale i zahraničních djs. Show bude plná toho nejlepšího, co styl trance nabízí, a to ve všech jeho odnožích - takže nezapomeňte ladit radio Fun 1 a pořad Language of Trance! Prvním hostem, který pro tento pořad namixoval exklusivní guestmix, je dánský dj a producent z labelu Anjunabeats - Daniel Kandi!

Napsat názor do DISKUSE

 24.4.2008 Karel, Press

Vznik značky Shure se datuje na 25. dubna 1925, kdy na adrese 19 South Wells Street v Chicagu Sidney N. Shure rozjíždí prozatím jednočlennou firmu. V tomto roce je publikován první katalog značky Shure. Značka Shure je ve svých počátcích známá hlavně především výrobou mikrofonů. Na rok 1966 byl přichystán průlomový model mikrofonu SM 58, který v roce 2006 oslavil neuvěřitelné 40. narozeniny. SM zde znamená studiový mikrofon a každý, který někdy navštívil nahrávací studio o tomto modelu jisté slyšel, kvalitní věrný zvuk, legenda na poli zpěvových mikrofonů. Avšak s rozvojem hiphopu v USA se začíná prosazovat fenomén výroby přenosek a přenoskových hrotů. Značka Shure na tomto poli drží stále prim. Přenosky Shure používají jak fandové hi-fi poslechu, kluboví DJs, ale hlavně šampióni ve skrečování. Model M44-7 byl vytvořen speciálně pro battle DJs. Tento a jiné modely od značky Shure jsou v současné době k dostání do za velmi příznivé ceny. Prakticky kompletní sortiment najdete na www.shure.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2008 Freezer, News

Po menší odmlce se opět vracejí ukázky a spolu s nimi i legendární projekt Push. Na přelomu tisíciletí to byl asi nejvýznamější projekt tehdejší trance scény. Poslední singl Respect je však už skoro 5 let starý a nevypadalo to, že by se ještě někdy M.I.K.E. chtěl k tomuto projektu vrátit. Ovšem začátkem tohoto roku začal tento belgický mág prohlašovat, že se cítí opět tranceově, takže postupně začal obnovovat své staré kultovní projekty a nyní konečně došlo i na ten hlavní, což je Push. Bude to rovnou celé EP obsahující 4 tracky. Do ukázky jsem vybral track Voyager, který se asi starším Push klasikám podobá nejvíce. EP by mělo vyjít koncem června na Club Elite. V Belgii zůstaneme i s další ukázkou. Airwave a jeho album Tuareg je totiž už skoro za dveřmi a my se podíváme prozatím na rework klasiky Lightspeed. Tento track patří mezi moje nejoblíbenější a nový kabátek jí docela sluší, i když kromě větší energetičnosti se nijak významnější změna nekoná. Vystoupení Alexe Morpha a Woody Van Eydena v Retru se pomalu blíží a tak jistě nebude od věci, když do ukázek zařadím i track, který s největší pravděpodobností v Praze také zazní. Turn It On je optimistická a euforická trance extáze s nádhernými vokály od Michelle Citrin. O výtečné remixy se postarali Sean Tyas, Funabashi a Ron Creamer. V další ukázce se podíváme na nový singl Garetha Emeryho, který se pyšní velice inovativním a osobitým stylem. Novinka This Is That je prostě zvuková bomba, kterou se vyplatí pustit na plné pecky. Nadupaný elektro-housový spodek a originální melodie se zasekávanými vokály. Smrtící kombinace a podle mně jeden z nejoriginálnějších trance tracků současnosti. Na závěr sem si připravil atmosférický progresivní track té nejvyšší kvality. Jde o singl od Jozefa Mihalika, což je pro mně úplně nové jméno, ale budem si musem dát na jeho produkci pozor, protože singl Listen v remixu od Redanky je prvotřídní progressive trance s melodií, která mi připomíná některé starší tracky od Sashy nebo Airwave.

Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2008 Karel, Press

Progressive a trance je nedílnou součástí Summer Of Love už od roku 2001, ale teprve loni se tento styl dočkal velké stage, která se v mnohých momentech stala pódiem hlavním a Markus Schulz s Marco V. se stali miláčky publika. Jaké bude progressive trance stage na Summer Of Love 2008? United Music pro Summer Of Love 2008 připraví UM DJ stage, která naváže na úspěch loňského roku a přinese mnoho nových prvků, které na českém festivalu dosud nebyly k vidění. Jak bude pódium vypadat a kompletní line up bude zveřejněn na Sensation White na konci května. Už nyní ale máme pro fanoušky progressive a trance první dvě jména. Jedním z tranceových headlinerů letošního ročníku Summer Of Love bude německé superstars duo Blank & Jones. Druhým jménem z UM DJ stage je vynikající holandský DJ a producent Matthew Dekay.

Napsat názor do DISKUSE

 21.4.2008 Karel, Press

Biografie této osobnosti je skutečnou lahůdkou. No posuďte sami, kolik se vám vybaví na světové scéně djů, kteří odstartovali svoji kariéru již v 70tých letech? Moc jich asi nebude. Woody od té doby samozřejmě i náležitě vyzrál a dnes je tedy nejen djem ale i producentem i remixérem. Na dalším díle trance party Mind 10.5. v pražském Retro Music Hall navíc vystoupí v Back 2 Back setu se svým kolegou Alexem M.O.R.P.H.em. Za hudebního veterána, ovšem rozhodně ne ještě vysloužilého, bychom mohli označit producenta a DJe, jehož jméno se do historie DJingu zapsalo už v 70.letech minulého století. Řeč je o Woody van Eydenovi, rodákovi z nizozemského Weertu, který vytěžil z hudebního talentu po rodičích maximum a už v patnácti letech dostával zpoza mixpultu do varu návštěvníky místních diskoték. V této činnosti vynikal dokonce natolik, že posbíral několik prestižních cen ze soutěží, ve kterých předčil i mnohé starší DJe. Ačkoliv tento koníček zabral pochopitelně spoustu času, stihl Woody úspěšně vystudovat obor marketing, který se mu později ještě velmi hodil.

Napsat názor do DISKUSE

 21.4.2008 Karel, Press

Jak jsme Vám slíbili tak jsme vyrazili i na veletrh do italského města Rimini, podívat jak se dělá zábava mimo naši republiku. A že se bylo na co se koukat. Jak je o Italech známo tak veliký důraz kladou na design a i v tomto duchu se nesl tento veletrh. Bylo zde spoustu designových firem vystavujících veškeré vybavení klubů od vstupních rohožek, koberců, tapet, nábytku až po nezbytnou showtechniku. Bohužel, z té pro nás nezbytné techniky, tam k vidění moc nebylo. Vystavovatelé nás utvrdil že trend ve světelných efektech se ubírá stále víc k LED technologiím. A bylo zde k vidění několik zajímavý efektů, které se budeme snažit doplnit do naší nabídky. Protože novinky v oblasti zvuku byly představeny hlavně ve Frankfurtu před pár týdny, tak zde k vidění zvukařského nádobíčka opravdu mnoho nového nebylo. Ale pokud by jste chtěli vybavit klub či pořádat svou párty v opravdu luxusním stylu. Tak v Rimini by jste našli opravdu spoustu inspirace. Jako největší hit by jsme mohli považovat textilní tapety s nádhernými třpytivými a barevnými motivy k nim barevně laděný nábytek od nejrůznějších stolků až po neuvěřitelně pohodlné pohovky nejrůznějších tvarů. Jako největší třešničkou na dortu veletrhu v Rimini ale byla přehlídka oblečků pro Gogo tanečnice.

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2008 Binary, Report

19. duben byl dnem, kdy se konal warm-up k nadcházející party Electronic Connection. V pražském klubu Mecca se na akci s názvem Musica představili švédský dj a producent Marcus Schössow a slovenská djane Nifra. Byla to velmi zdařilá akce a ti, kdo zůstali doma, mohou jen litovat. Pojďme si shrnout, co se dělo v noci z 19. na 20. dubna v prostorách nejznámějšího holešovického klubu. Do téměř prázdné Meccy jsem dorazil krátce před 23. hodinou, kdy za mixpultem stál Jet Fever, který na rozjezd zvolil spíše oddechový progresivní set. Co mě vyburcovalo vstát ze sedačky a jít skákat na parket spolu s další hrstkou odvážlivců byl megahit od Deadmau5 - Not Exactly. Vzhledem k tomu, že se příliš neorientuji na poli proghousu, identifikovat další tracky z Jet Feverova setu se mi nepodařilo. S úderem půlnoci přišlo střídání a byl to právě rezident Meccy Bon Finix, na kom byla nyní řada. Více méně pokračoval ve stylu svého předchůdce, lehce zvýšil bpm a nechyběly ani tradiční hity jako Eric Prydz - Pjanoo nebo Sander van Doorn - The Bass (Wardt Remix). Během hodiny a půl Bonova setu se parket začal postupně zaplňovat, i když už bylo zřejmé, že příliš hojná účast nebude. Osobně to vnímám jako pozitivum, neboť bylo hodně místa k tanci i komornější atmosféra.

Napsat názor do DISKUSE

 18.4.2008 Karel, Press

Tento týden probíhá v maxistoru akce se značkou Denon. Jestli jste o P7D ještě neslyšeli (nebo spíš nečetli), věřte, že jde o jedinečnou příležitost si vyzkoušet, prohlédnout a hlavně koupit za nejlepší ceny DJ produkty od této japonské značky. Až do soboty 19.4. si můžete koupit u nás na prodejně ( Bořivojova 57 ) nebo objednat do 20.4. na www.maxistore.cz či www.maxistore.sk se slevou 25% praktický CD přehrávač Denon DN-S1000, přehledný mix Denon DN-X1500S Silver a věrohodná sluchátka Denon DN-HP1000. Ostatní zboží od Denonu (včetně HiFi) je po dobu trvání akce se slevou 12%. Proč tedy Denon? Už jen to, že se většina výrobků stále vyrábí v Japonsku je dobré znamení. Kvalita nejde pod standart ostatních uznávaných značek, jako je například Pioneer. Ceny jsou v závislosti na technické výbavě velmi přijatelné a pokud se chcete věnovat pouštění a mixování CDček profesionálně, určitě se vyplatí investovat do Denonu. Všechny funkce, kvalitu a chcete li hratelnost Dj produktů Denon si můžete přijít vyzkoušet k nám do maxistoru a jestli už víte, že je pro vás Denon jasná volba neváhejte a objednávejte na našich stránkách. Veškeré výrobky je také možné získat na on-line splátky na dálku nebo na leasing na prodejně.

Napsat názor do DISKUSE

 17.4.2008 Karel, Press

Jedna z nejlepších klubových akcí České republiky odehrávající se v brněnském klubu Fléda hlásí spuštění předprodejů. Oproti minulé akci zůstala předprodejní místa nezměněna. Kde si tedy můžete zakoupit lístek k akci, na které se premiérově u nás představí legendární britský DJ a producent Darren Tate (DT8 project, Jurgen Vries) a v b2b setu ho doplní další ostrovní legenda Dale Corderoy (Mondo rec.) z projektu Corderoy. Máte na výběr z kamenných předprodejů a internetových shopů. Mezi ty nejvýznamější patří Ticketstream a Ticketportal. V Brně bude možno zakoupit lístek již tradičně v Indies a v Domu panů z Lipé na náměstí Svobody a bez poplatku prodejci můžete „lupen" pořídit přímo v klubu Fléda. Cena lístku, která oproti minulé akci nedoznala výraznějších změn, je stanovena na cenu 170,-Kč + poplatek prodejci. Více informací a kompletní přehled naleznete na stránkách E-MOTION a klubu Fléda.

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2008 Karel, Press

Sobotní ZEN v Roxy tentokráte s hostem za zámoří - Stevem Porterem! Nenechte si ujít další edici této neotřesitelné klubové noci, která slibuje - jak už jsme s Porterem nejednou zažili - opravdu vydatnou dávku djského umění, které ho řadí mezi špičku progressive houseu. Své sety mají nachystané i rezidenti ZENu Michael Burian a Roman Rai. V chill outu jako vždy sehraná dvojka Airto & Lillou. Pokud stíháte do 23h, máte stovku ušetřenou. Barevný laser, dekorace a mohutný světelný park opět v plné parádě tak, jak se na ZEN v Roxy sluší a patří! Steve Porter začal svoji producentskou a djskou dráhu v Bostonu, ale brzy poté se přesouvá do klubů New York City. Dnes už lze bez nadsázky říct, že jeho skutečný domov je "cestování" (a platí to samozřejmě i pro jeho sety). Minulý rok absolvoval turné po východní části zeměkoule (hrál v Číně, Koreji, Tokiu, na Bali v Jakartě…). Svůj dům popisuje spíše jako nutnou zastávku při cestě na letiště. Do Prahy samotné se ale vrací rozhodně rád. Dj sety Steva Portera jsou stejně různorodé jako razítka, která nasbíral na cestách do svého pasu. V základu jeho setů najdete house, breaky i techno, to vše doplněné o prvky trancu, který vyvažuje tuto žánrovou pestrost a dodává jeho vystoupením hudebně harmonický průběh. Ale stranou těchto kategorií je ještě jedno neméně sympatické zjištění: Steve Porter se na své mix kompilaci nechal slyšet, že hlavním prvkem každé party, kde vystupuje, je zábava s přáteli a party party.

Napsat názor do DISKUSE

 15.4.2008 Karel, Press

Holanďané Daniel Wanrooy z notoricky známého projektu PROGRESSION a Trance-O-Matic, Steven Liquid z Německa a jako zástupci české scény Matamar a Thadeas - to jsou protagonisté noci "FEEL TRANCE ON TOUR", která se na vás chystá v sobotu 19.4. ve Vertigu. Tranceová párty nabídne širokou škálu různých přístupů k trance. Od čisté "holandské školy" se vydáme mnoha směry - k progresivnímu trance s přesahy do electro-house, tech-trance i k uplift trance. Feel Trance navazuje na úspěšnou sérii vertigovských parties, které v intimním klubovém prostředí představují umělce s výraznou vlastní produkcí a na kterých v minulosti vystoupili Daniel Kandi, Kamil Polner, Arctic Quest a další. Daniel Wanrooy se kromě projektu Progression věnuje produkci i pod hlavičku Odysee (oba projekty spolu s Robinem van de Wielem) a také jako samostatný producent. Průlomem v jeho kariéře bylo album "Different Day Different Light", vydané u Black Hole, které MTV označila za "dvě hodiny facsinující hudby" Album vyvolalo nejen nadšené ovace hudebních kritiků, ale zejména tranceových fanoušků a dostalo se na track-listy mnoha uznávaných DJs. Z Danielovy tvůrčí dílny vyšly i hity jako "Technophobia", "Evolution" a další. Velkou poklonu mu složil Tiesto tím, že si pro své kompilace "In Search of Sunrise" vybral ne jeden, ale hned čtyři Danielovy tracky, což je úspěch, kterým se nemůže pochlubit žádný jiný producent. Produkci Daniela Wanrooye hrají pravidelně nejen Tiesto, ale i Armin Van Buuren, Ferry Corsten a další. Hudebně se jeho produkce pohybuje mezi progressive trance a uplift trance.

Napsat názor do DISKUSE

 14.4.2008 Karel, Press

Za měsíc v sobotu 10.5. proběhne další díl trance party Mind v Retro Music Hall. Jedním ze dvou exkluzivních headlinerů bude i producent, remixér a dj Alex M.O.R.P.H. Fanouškům trance music tohle jméno asi není moc potřeba představovat, pro všechny ostatní tu máme jeho zajímavý životní příběh. Kompletní informace o akci najdete na oficiálním webu akce www.mind.cz. Vstupenky jsou již k dispozici v předprodeji v síti Ticket Stream. Alex M.O.R.P.H., vlastním jménem Alex Mieling, je v současné době jedním z nejžádanějších DJů a producentů libujících si ve trancových vodách. Zároveň je jedním z nejlepších zástupců tohoto žánru země našich západních sousedů. Charismatický Němec je proslulý unikátně melodickým, energickým stylem, bavícími schopnostmi, ale stejně tak i svou neodmyslitelnou bradkou. Kromě své vlastní produkce pak na sebe upozornil především svými nezapomenutelnými remixy. Alex začal skládat své první tracky v polovině devadesátých let. První singl Paysages se datuje k roku 1996. Následovalo mnoho skladeb různých stylů, než si ho všiml manažer labelu Clubbgroove Records - Woody van Eyden. Na tomto labelu vydal Alex v budoucnu spoustu svých songů jako například Klangwelt, na kterém pracoval společně s dalším německým mladíkem ATB. A právě spolupráce s tímto člověkem byla ohromným krokem kupředu, od té doby se totiž Alex začal pokoušet především o moderní upliftingový trance. Mieling je však mnohem flexibilnějším producentem a například pod projektem Arc In The Sky vydával také breakbeatové záležitosti.

Napsat názor do DISKUSE

 10.4.2008 Karel, Press

Denon je známá japonská značka, která vedle značky Pioneer udává trendy v klasické technice pro DJs. A právě tato značka je v týdnu od 14. do 20. dubna představovanou značkou v rámci akce PLAY 7 DAYS na prodejně maxi store a on-line shopu www.maxistore.cz i www.maxistore.sk. Denon nechává stále vyrábět přímo ve své domovině, tedy v království moderní elektroniky - v Japonsku. Cena přesto zůstává velice příjemná. CD přehrávače s rotujícím jog dialem Denon DN-S3500, plně digitální mixážní pult Denon DN-X900, to je jen část produkce této firmy, která si kromě tohoto DJ segmentu drží výsostné postavení i v sektoru Hi-Fi komponentů. Tento fakt má na svědomí například i to, že mixážní pulty od Denonu jsou osazeny opravdu kvalitními převodníky, které najdeme třeba právě v Hi-Fi výrobcích. Veškeré výrobky je také možné získat na on-line splátky na dálku nebo na leasing na prodejně.

Napsat názor do DISKUSE

 9.4.2008 Karel, Press

V sobotu 19. dubna je pro vás v pražské Mecce připraven další díl ojedinělé klubové noci MUSICA, která je tentokrát i warm-upem k halové megapárty Electronic Connection. Na Musice jako headliner vystoupí švédský DJ a producent Marcus Schossow, společně s ním vystoupí půvabná DJane Nifra, moravák Jet Fever a resident Musicy, DJ Bon Finix. Dnes vám nabízíme profil našeho headlinera a k tomu i soutěž ve které můžete získat volné vstupy na Musicu a mixované CD od Bona Finixe.

Napsat názor do DISKUSE

 7.4.2008 Karel, Press

Po dlouhých 3 měsících se zaradují příznivci progresivní noci Evolution s podtitulem Special, protože rezident párty Martin Gredner po dlouhém vyjednávání získal pro Fabric legendu Ozgüra Cana! Rodák z Turecka, dlouhodobě žijící a tvořící ve Švédsku vystoupí poprvé v České Republice a společně s ním lahůdkový, zahraniční line up, který tvoří - Tomáš Haverlík ze Slovenska, polský Charlie Jan, a další, zkušený slovák Schimek! K párty Evolution neodmyslitelně patří nejaktuálnější tracky a sound současnosti, vynikající světelná a laser show a stylové Fabric dekorace!

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2008 Karel, Press

Na rádiu Kiss Publikum v rámci bloku Clublife, který je vyhrazen taneční hudbě, můžete každý pátek od 22:00 - 23:00 poslouchat pořad REFLECTIONS. Cílem konceptu REFLECTIONS je mapování aktuální trance-progressive music. Pořadem vás provede Jet Fever, který vám naservíruje set z aktuálních tracků. Můžete se těšit na "TUNE OF THE WEEK", což bude track, který považuje v daném týdnu za nejvychytanější. Máte několik možností jak si pořad poslechnout a to: - naladit frekvenci 90,3 FM (nebo jiné , info www.kisspublikum.cz ) - on-line vysílání na www.kisspublikum.cz - záznam na www.fsmusic.cz (odkaz - radioshow/reflections) Své dotazy a připomínky týkající se pořadu můžete posílat na info at fsmusic.cz , do předmětu uveďte název pořadu , tedy REFLECTIONS. Záznam předchozích dílů si můžete poslechnout ZDE.

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2008 Karel, Press

Po velmi úspěšném březnovém prvním díle se hlásí druhý díl trance party Mind v sobotu 10.5. v pražském klubu Retro Music Hall. Opět se můžete těšit na dvě stage, jednu tranceovou se světovými headlinery a druhou houseovou představující česká jména. Hlavními hosty tentokrát bude dvojka Alex M.O.R.P.H. a Woody Van Eyden ve společném back 2 back setu. Doplní je rezidenti Mindu Rewalkers a hosté Matamar. Kompletní informace najdete na oficiálním webu akce www.mind.cz. Vstupenky jsou již k dispozici v předprodeji v síti Ticket Stream. Alex M.O.R.P.H. je jednoznačně jedním z nejlepších trance producentů a djů současnosti. Jeho charakteristickým zvukem je velmi energický trance prokládaný líbivými melodiemi. Upozornil na sebe nejen vlastní produkcí ale především svými nezapomenutelnými remixy. Prvním singlem byl track Paysages již v roce 1996. Nezapomenutelné jsou pak například remixy singlů Distant Dreams, Helsinki Scorchin, Sensation 2006 Belgium Anthem a alba Trance Nation a Miles and Morph. Woody Van Eyden je skutečný hudební veterán. Do historie djingu se zapsal již v 70. letech minulého století tehdy ještě jako dj aktuálního disco soundu. V devadesátých letech startují jeho rezidentury na Ibize v Belgii i Velké Británii a hlavně v Německu kde se nakonec usadil. Společně s ATB vydal track "Killer" a následně založil charitativní projekt United Deejays a vydal legendární skladbu "Too Much Rain". V roce 2003 pak potkává Alexe M.O.R.P.H.a a rozjíždí s ním myšlenku vystupování v back 2 back setu.

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2008 Karel, Press

V sobotu 19. dubna je pro vás v klubu Mecca připraveno další vydání klubové noci s názvem Musica, která vám v Praze prezentuje to, co jinde neuslyšíte. Druhé pokračování, bude na hlavní stagei laděno převážně do stylů progressive / trance, ale ani milovníci jiných stylů nebudou ochuzeni. I tentokrát si pro vás Bon Finix společně s pořadatelskou skupinou In Music pozvali zahraničního hosta, který v Praze vystoupí úplně poprvé. Headlinerem tohohle dílu klubovky Musica bude mladý švédský DJ a producent Marcus Schossow. Tento nadějný talent skandinávské taneční scény se v minulém roce zapsal do povědomí mnoha fanoušků elektronické hudby zejména díky svému singlu Mr. White s poněkud přidrzlým dívčím vokálem, dále díky vtipně pojaté radioshow "Tone Diary" a v neposlední řadě projektem parodujícím Deadmau5e zvaným Deadrat6. To ale není všechno, jako další host vystoupí půvabná slovenská DJane Nifra, která má za sebou už taky dost úspěchů. Za zmínku stojí její producentská prvotina, singl Ready, který vydala v roce 2007 na sublabelu jednoho z nejlepších tranceových vydavatelství na světě, Armada music - Coldharbour recordings. Ve své zatím celkem krátké DJské karieře procestovala už půl Evropy a dokonce má i svou vlastní radiovou show.

Napsat názor do DISKUSE

 1.4.2008 Karel, Press

Sobotní Entrance v Roxy tentokráte uvítá premiérově v ČR Sebastiana Brandta ze Švédska. Navzdory svému nízkému věku lze Sebastiana už teď zařadit mezi velké talenty tranceové scény. Bez něj se totiž v současné době neobejde žádná velká akce na Skandinávském poloostrově. Svou vlastní produkci začal již v šestnácti letech, elektronické hudbě obecně však holdoval již mnohem dříve. Sám o sobě tvrdí, že jedna z jeho předností je v tom, že dokáže lidem nabídnou hudbu, která prostupuje všemmi žánry, ale přesto je v ní rozpoznat jeho osobytý styl a precizní mixování. Nechce se tak zařadit mezi dje, kteří se zaseknou na jednom stylu hudby a v obavách před reakcí publika se bojí sáhnout po něčem originálním. Na Entrance nebude samozřejmě chybět ani rezident Entrance Michael C. Kromě informací z Michaelova nového webu a myspace si můžete udělat i hudební obrázek z jeho aktuálního setu (níže). Na hlavní stagi dále vystoupí duo Crossryders a Thomas Coastline. Kvalitně obsazený chill out mají v režii pánové TinTin a Tomics.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ