TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.4.2009 Karel, Press

Decadance nerozdává v soutěžích pouze volné vstupenky, rozdává i spoustu zajímavých cen. Stejně jako při minulé edici i tentokrát přicházejí pořadatelé Decadance ve spolupráci se svými partnery se soutěží o hodnotné ceny. Stačí být vlastníkem vstupenky na Decadance na 22. května 2009 zakoupené v předprodeji (vstupenka může být zakoupená již dříve), následně zaslat na předepsané číslo SMS (cena činí 10 Kč) ve správném tvaru a pak již jen čekat, zda se stanete těmi šťastlivci, kteří budou v dopoledních hodinách v den konání akce dne 22. 5. vylosováni. Pravděpodobnost, že se stanete výherci některé z hodnotných cen je poměrně vysoká (podstatně vyšší než u jakýchkoliv spotřebitelských soutěží), kapacita SaSaZu je totiž omezená. Ještě před otevřením bran SaSaZu pořadatelé zveřejní výherce na svých internetových stránkách, dále budou výherci uvedeni na tabuli uvnitř SaSaZu, kde budou vystavené všechny ceny, tyto bude možné i přímo na místě odebrat. O výhru se bude možno přihlásit do dvou týdnů od vylosování. Výherci budou uveřejněni i u vybraných mediálních partnerů Decadance.

Napsat názor do DISKUSE

 29.4.2009 Karel, Press

Ano, za necelý měsíc vypukna ona Událost. Již 9. let existence oslaví 15.5.2009 klub, který mnohé dokázal nejen v regionu. Klub, který se stále snaží posouvat laťku kvality vzhůru. Proto jsme se rozhodli pozvat jednu z legend světové, taneční muziky, holandského Marca V, který odehraje 3 hodinový set! Marco V zároveň pokřtí zcela novou, mixovanou kompilaci Unfold. Výčet špičkových zahraničních a domácích jmen zdaleka nekončí, protože se můžete těšit na dalšího předního zástupce holandské scény dje Sana, techno legendu Iana Voida z Velké Británie českou královnu trance music LayDee Jane a armádu dalších skvělých jmen jako Dan Cooley, Martin Gredner, Michael Poliak, Hydrophonic, Martin Frank, Roman Hyde, Robiq, Ringo, Thomas Coastline, Danny May, Van Vega, LumX, Michael K a trio FG Suckers. K Narozeninám klubu patří neodmyslitelně prvotřídní světelná a zvuková show. I tady jsme nic nepodcenili a očekávejte:

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2009 Karel, Press

Po zhruba měsíci přichází na řadu další díl rezidentní party s názvem House Vision v pražském Vertigu. Minulé vydání této párty bylo velmi úspěšné, proto navazujeme další sérii. První díl pokřtila DJane KSandra společně s Davidem Justianem, Mr. Pervzidentem a Petrem Hauzem. Ani tentokrát rezidenti této noci nezapomněli na DJskou slečnu. Tentokrát jí bude úspěšná DJane E-LITE. Jako první se představí DJ N-ZYM, který hraje nejraději všechny polohy Progressive Houseu. Ale občas zabloudí třeba i do Breakbeatu, Celý set nechává vést spíše publikem, pro které hraje.. Hraní je pro N'zyma velikým koníčkem a podle toho i vypadá vystupování a obrovská energie, kterou do něj vždy vkládá. Slyšet jste ho mohli v klubech jako: Touster, Vertigo, Cafe-Life, Roxy, Pekelnej Bar, Mystery, Bizzare.A proč vlastně N'zym? Protože má rád Terryho Pratchetta ;-)

Napsat názor do DISKUSE

 28.4.2009 Karel, Press

V dnešní recenzi si rozebereme mixážní pult Behringer Eurorack UBB1002. Když jsme si zde recenzovali mixažní pulty byly to ve většině případů pulty dj-ské se spoustou udělátek, efektů, loopovacích jednotek apod. Dnes tu ale máme trošku jiný druh mixpultu a to "studiový". A jak říká sám pan Uli Behringer "Díky množství funkcí a profesionální úrovni připojení bude UBB1002 dokonalým nástrojem v celé řadě aplikací např. ve vysílání, při video dabingu a také obohatí zvuk vaší kapely". Tak uvidíme jestli budeme moci s panem Ulim souhlasit nebo jeho tvrzení vyvrátíme. Behringer Eurorack UBB1002 je deseti kanálový mixážní pult se dvěma mono vstupy, čtyřmi stereo vstupy a dvěma stereo výstupy. Nebudeme si samozřejmě popisovat každý jednotlivý vstup a výstup, ale vezmeme to souhrnně a u případných zajímavostí se zastavíme. Pult může být napájen jednak ze sítě pomocí adaptéru nebo pomocí dvou 9V baterií typu 6LR61. Pro připojení mikrofonů jsou zde symetrické konektory XLR (platí pro kanály 1-7/8) a je zde i možnost přepnutí na fantomové napájení pro připojení kondenzátorových mikrofonů. Musíme ale mít na paměti, že při provozu na baterie bude dodáváno napětí pouze +18V a navíc musíme vložit další baterii do zvláštního oddílu.

Napsat názor do DISKUSE

 27.4.2009 Karel, Press

Decadance pokračuje po velmi příznivých ohlasech v dalším budování své pozice na domácí taneční mapě. Novým útočištěm se k veliké radosti pořadatelů stává nový pražský superklub SaSaZu v areálu pražské holešovické tržnice, který byl před pouhými několika dny otevřen. Premiéra Decadance v tomto "výstavním" prostoru bude mít jako doposud vždy nosné téma a příběh, tentokrát se Vás zmocní a celou nocí provede Fantom opery. Produkce celého večera je pojata tak, aby vstupy smotného Fantoma, jeho hostů, stejně jako hostů našich DJs působily na každého návštěvníka tak, aby cítil, že je součástí tohoto příběhu a ani na chvíli nezažil pocit nudy. Tématu této edice bude samozřejmě odpovídat i výzdoba stage a klubu za použití nejrůznějších divadelních kulis.

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2009 Karel, Press

V sobotu 25. dubna startuje nová párty v pražském Manana music baru. Večerem Vás bude provázet nerozlučná dvojka DJ MCB a David Justián. Můžete se těšit na pořádnou porci té nejkvalitnější elektronické taneční hudby ve stylu deep and dark tribal trancy progressive. Pro všechny návštěvníky bude nachystáno Mojito za speciální cenu 72,- Kč. Těšíme se na Vaši účast, vstup je zadara.

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2009 Karel, Press

V sobotu, 25. dubna od 20:30 hodin, odvysílá hudební televize Óčko záznam z loňské Sensation, která tradičně proběhla první červencový víkend v amsterdamské aréně. 40.000 návštěvníků v bílém bylo svědky premiéry nové show s názvem The Ocean Of White, která od té doby navštívila země jako Německo, Polsko, Dánsko, Belgii či Španělsko, a 6. června zamíří do pražské O2 areny. V záznamu uvidíte to nejlepší z vystoupení Dj´s, kteří vloni v Amsterdamu zahráli. Těšit se můžete na jména jako Chuckie, Felix da Housecat, Fedde le Grand, nebo Tocadisco, který rovněž vystoupí i na české Sensation. Vychutnáte si i spektakulární show, kterou tvoří dech beroucí vodopády a vodní fontány, taneční vystoupení, a nejrůznější speciální efekty, které dělají ze Sensation nejpopulárnější taneční party planety.
Více informací o pražské Sensation najdete na www.sensation.com.

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2009 Karel, Press

V pátek 24. dubna se v příbramském Music clubu Hubajda odehraje v pořadí již 4. díl této převážně trancově zaměřené noci. Opět se můžete těšit na večer plný výborné muziky. Jako hlavní hvězdu, si tentokrát Progressiva Team a rezident párty Trent, pozvali jednoho z nejkontroverznějších djů v čechách. Dj, díky kterému se do našich končin podívaly takové světové hvězdy, jako Stoneface and Terminal, Sonorous, Re:Locate, Leon Bolier, Galen Behr, Signum či Mike Foyle. Těšte se na pestrou směsici od hutného progressivu, přes emocionální dávku upliftu, až po energickou sadu tech-tranceu, která vás určitě nenechá v klidu. Tímto djem je pořadatel klubové párty Beats & Melody, a to samotný Revolt! Aby večer byl opravdu nabitý tím nejlepším soundem, vystřihne si hned 2 a půl hodiny dlouhý set. Dalším z djs, který se na párty představí, bude z vysočiny pocházející velmi talentovaný dj a nadějný producent Nirthy. Společně s Namtrackem je autorem tracku nesoucí název Old Monitor, který se dočkal i remixu od Michaela C. Tomuto počinu vyjádřil i podporu dj Joop, který tento Michaelův remix zařadil do svého playlistu. Proto věříme, že Nirthy bude zajisté velmi zajímavým závěrem této akce.

Napsat názor do DISKUSE

 19.4.2009 Karel, Press

Decadance pokračuje po velmi příznivých ohlasech v dalším budování své pozice na domácí taneční mapě. Novým útočištěm se k veliké radosti pořadatelů stává nový pražský superklub SaSaZu v areálu pražské holešovické tržnice, který byl před pouhými několika dny otevřen. Premiéra Decadance v tomto "výstavním" prostoru bude mít jako doposud vždy nosné téma a příběh, tentokrát se Vás zmocní a celou nocí provede Fantom opery. Produkce celého večera je pojata tak, aby vstupy smotného Fantoma, jeho hostů, stejně jako hostů našich DJs působily na každého návštěvníka tak, aby cítil, že je součástí tohoto příběhu a ani na chvíli nezažil pocit nudy. Tématu této edice bude samozřejmě odpovídat i výzdoba stage a klubu za použití nejrůznějších divadelních kulis.

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2009 Karel, Press

Třetí letošní vydání klubové noci PURE agentury United Music se odehraje v pátek, 17. dubna v prostoru SaSaZu v pražské holešovické tržnici, tzv. River Town Prague. Hlavní hvězdou nebude nikdo jiný, než jeden z nejpopulárnějších DJ planety, německá hvězda PAUL VAN DYK. Ten tradičně vystoupí v tříhodinovém setu, a publikum mu také tradičně rozehřeje Michael Burian. Závěr noci bude patřit Michalu Poliakovi. Pro všechny, kteří se na tuto klubovou událost roku chystají, máme poslední praktické informace. SaSaZu se nachází v prostoru pražské holešovické tržnice, v hale číslo 25. Vstup do areálu bude možný jak z ulice Jateční, kde je zároveň vjezdem na placené parkoviště, tak z Bubenského nábřeží, kde se nachází stanice tramvaje. V SaSaZu bude vyhrazen speciální vstup pro majitele VIP vstupenek na boční straně haly, a hlavní vstup pro majitele základních vstupenek na čelní straně. Brány klubu se otevřou ve 21.30 a hudební produkce odstartuje ve 22.00 hodin, kdy se za DJský pult postaví Michael Burian. Paul van Dyk vystoupí od 1. do 4. hodiny ranní, kdy nastoupí Michael Poliak. Konec je naplánován na 6. hodinu. Oficiální afterparty proběhne v klubu Studio 54.

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2009 Karel, Press

Máme za sebou jeden z největších Evropských veletrhů zvukové, světelné a komunikační techniky, již tradičně konaném ve Frankfurtu n.Mohanem. Letošní veletrh přinesl spoustu inovací jak v DJské, osvětlovací technice, tak i např. ve scénickém osvětlení jak pro interiér, tak pro exteriér. My jsme se zúčastnili 1.a 2.4. a ačkoliv by člověk očekával aprílové počasí, jasná obloha bez mráčku jasně dala najevo, že mají všichni očekávat krásný den. Spojení od garáží speciálními spoji až přímo před jednotlivé pavilony naznačovalo pohodlnou a klidnou organizaci celého podniku, což se nám záhy potvrdilo. V pavilonech, které se věnovali DJské technice vévodili stánky firem Reloop, American DJ, Vestax a Numark. Poslední jmenovaný představil zbrusu novou konzoli NS7, ke které stačí připojit počítač a hrát - veškerý SW a HW je již součástí. Firma Reloop uvedla na trh druhou generaci SW Reloop Spin 2+ se speciální zelenou edicí přenosek Ortofon Concorde Digitrack. Vestax tento rok vsadil čistě na konzole a ovladače pro SW Ableton a Traktor.

Napsat názor do DISKUSE

 15.4.2009 Karel, Press

Pokud jste již v minulosti zaregistrovali první úspěchy tohoto mladého českého producenta, přinášíme vám další novinky z jeho dílny. Po čtyřech měsících od vydání svého debutového singlu "After Hour" se Thomas opět hlásí o slovo, a to se svou zbrusu novou skladbou "Beyond Expression". Ta vyjde na britském labelu Unearthed Records a vychutnat si ji budete moci v několika verzích. Original mix prezentuje Thomasův typický sound, tzn. uplifting trance s nápaditou melodií, oproti předchozímu songu After hour spíše zasněnou, s klidnějším motivem. Ve stejném duchu se nese i remix ostrovního rodáka Lukea Terryho, který svým soundem potěší příznivce old-schoolového tranceu. Tenthu remix nabídne verzi laděnou do tech-tranceu, která bude dobře fungovat na parties. Kombinaci dynamiky a energičnosti nabídne svým zpracováním tohoto songu mladý švédský talent Johan Ekman. Celý release uzavírá remix od zástupce slovenské tranceové enklávy, Re-Ordera.

Napsat názor do DISKUSE

 14.4.2009 Karel, Press

Na E-MOTION se představí dva zástupci ostrovního tranceu. Po headlinerovi party Bryanu Kearneym si představíme v menším profilu také druhého zástupce, tentokráte jemnějších tranceových tónu, producenta který tvoří pod velkým počtem aliasů, ale ten nejznámější mu přináší největší úspěchy a ocenění. Dámy a pánové na E-MOTION se představí Rob Stevenson alias ACTIVA!

Napsat názor do DISKUSE

 11.4.2009 Karel, Press

Skvělá zpráva! Po prosincové Evolution se superstar Matthew Dekayem přijede australská legenda světové progressive scény Jaytech! Bude to další, česká, klubová premiéra a setkání s tímhle fantastickým producentem opravdu doporučujeme. Chybět nebude rezident Martin Gredner, slovenský host PMS, Marwin Shamma, Tazz, Ringo a Michael K. Samozřejmostí budou ovocné bary a quattro laser show! See ya @ Evolution!

Napsat názor do DISKUSE

 7.4.2009 Karel, Press

Bryan Kearney začal s DJingem v roce 2003 a od této doby upevňoval svou pozici na irské taneční scéně. Jeho sety obsahují to nejlepší z předního tranceu a techna s důrazem na energii a nepředvídatelnost. Ve zmiňovaném roce dělal svou vlastní noc Tranceformation in the Crypt v legendárním klubu Temple Theatre a předskakoval tak na hlavní stagei jménům jako M.I.K.E. nebo Lisa Lashes. Téhož roku začal se svou produkcí a obdržel státní diplom v oboru práce se zvukem a hudební technologie. Bryanova spolupráce s Johnem O´Callaghanem pojmenovaná Resticted Motion byla podepsána pro label Discover Records. Jeho boss John Askew byl tímto trackem tak nadšen, že se rozhodl mu složit vlastní remix. V roce 2005 Bryan dokončil remix jedné ze svých nejoblíbenějších skladeb, a to Lost Emotions od Fire & Ice. Po jeho vydání se Bryan stal prvním Irem, jehož produkce vyšla na uznávaném labelu Bonzai.

Napsat názor do DISKUSE

 5.4.2009 Karel, Press

Týden před konáním vám přinášíme závěrečné informace k trancové akci GetUp!. Připravený máme kompletní line-up, minirozhovor s Indecent Noise a promo sety ke stažení. Takže nezapomeňte, v sobotu 11.4. se v klubu Prdel v Praze od 21. hodiny rozezní prvotřídní trance, o který se postarají polská hvězda Indecent Noise, F1D0, Hellman, Andrew Mallet, Revolt, Stepan Bruck a Vyrys. Na úvod vás čeká menší občerstvení, vstup je zdarma a na akci bude slavit narozeniny hned několik lidí, těšte se na pořádnou party! Kompletní informace najedete na stránkách akce getupparty.blogspot.com.

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2009 Karel, Press

Nastal jarní čas a mnozí z Vás se začínají probírat ze zimního spánku. Je čas na další klubovou sezonu. Proto jsme si pro Vás připravili zcela novou party s názvem HOUSE VISION, která se bude konat zhruba jednou měsíčně v klubu Vertigo v Havelské ulici na Praze 1. Tato noc nebude jen o house, ale o všech alternativních stylech, jako jsou trance, progressive, electro, nebo techno. Jako první se Vám představí Petr Hauz, kterého moc dobře z Vertiga znáte. Petr se věnuje hudbě od roku 1998. V roce 2004 si ho všímájí djové Jaime a Stitch, kteří ho berou jako 3.člena Labyrinth crew. V roce 2007 se celá crew rozpadla. V této době se Petr setkává s projektem Matamar. Díky nim se stává residentem klubu Pekelnej bar a Vertigo. V roce 2008 se Petr stává členem LOT music a vystupuje po celé ČR se svými progressive a trance sety. Petr vystupoval po boku djs jako 7 Skies (IT), Lange (UK), Michael Burian, Lucca, Ladida, Orbith, Michaela Salačová, Michael C.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ