TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 28.4.2011 Karel, Press

Trancefusion - poslední informace a novinky

Přinášíme vám již poslední důležité informace k Trancefusion, od jejíhož začátku nás dělí již jen pár hodin! TOKENY/PLATEBNÍ ŽETONY: Na všech barech a stáncích s občerstvením bude možné platit pouze platebními žetony, tzv. TOKENY. Je nám jasné, že opět mnoho českých fanoušků bude tuto věc řešit jako negativní bod, nicméně věřte, že tento systém, který je běžný na všech eventech a festivalech ve světě, jsme zavedli především pro vaše pohodlí a spokojenost. Jednak se tím velice urychlí proces obsluhy na barech a zejména zamezíme i tomu, aby vás některý barman okradl (a přiznejte si sami, že na všech fórech tuto skutečnost vždy řešíte nejvíc). Tokeny budou v hodnotě 40 Kč a bude je možné půlit na poloviční hodnotu. V prostoru akce bude zabezpečený dostatek pokladen (2 pokladny ve foyer a 8 pokladen přímo u vstupu do hlavního sálu), takže nemusíte mít obavy z nějakých front. Jedna z pokladen bude přijímat i platby v Eurech! Tokeny se budou prodávat v minimálním počtu 3 kusů a více. Na všech barech budou zřetelně umístěny nápojové lístky s cenami. Doporučujeme, abyste si nekupovali zbytečně velké množství tokenů, tyto nebudou na pokladnách vratné!

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2011 Karel, Press

V pátek 29. dubna se chystá třetí vydání klubovky Trance Gate v klubu Le Mirage na Újezdě. Po minulých pozitivních ohlasech a výborné atmosféře pokračujeme v nastavené laťce a opět jsme pro Vás pozvali zajímavého hosta. Jsme rádi, že pozvání přijal DJ a fotograf Alexx Van Den Berg, pocházející z České Lípy, ke které se vážou i jeho DJské začátky. Svá první vystoupení absolvoval v tamějším klubu Autonomia. V širší povědomí českých fanoušků elektronické taneční hudby ale vstoupil ještě dříve, a to jako jeden z nejlepších domácích party fotografů (umístil se např. na 2. místě v prestižní anketě Dance Music Awards 2007). Po letech objíždění nejrůznějších eventů, a to nejen v České republice, ale i po celé Evropě, se Alexx rozhodl věnovat se také DJingu, aby touto cestou předvedl posluchačům elektroniky svou vizi hudby. Jeho styl hraní lze charakterizovat jako house a trance, resp. progressive house a tech-trance, místy až techno. Alexxovými DJskými vzory jsou Paul van Dyk, John O'Callaghan a Sander van Doorn. Při DJingu používá laptop s programem Ableton Live nebo Traktor DJ Pro, který ovládá dvěma midi controllery.

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2011 Karel, Press

Čerstvě nám skončili Velikonoční svátky a my se můžeme v poklidu připravit na třetí díl, v tomto měsíci, našeho pořadu INSOUND Show, který si vyslouží svojí premiéru již tento pátek. A kdo že si pro nás nachystal guestmix tentokrát? Zůstali jsme u podobného stylu, který Vám snad vadit nebude. Vlastník Arisa Audio a Harmonic Breeze Recordings, Faruk Sabanci, svůj guestmix pojal po svém a i přes své jméno Vám v něm představí pár zajímavých mashupů. Vokál tedy samozřejmě nebude chybět a hlavně, se dočkáte mashupů, které jen tak někde neuslyšíte, a které rozhodně za pozornost stojí! Proto rozhodně neváhejte a již tento pátek laďte premiéru a následně reprízy celý tento víkend!

Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2011 Karel, Press

Trancefusion - časový lineup a poslední informace

Již jen několik dní nás dělí od premiéry nové trance party TRANCEFUSION! Přinášíme vám časový line up a poslední užitečné informace k akci.
Na Trancefusion se chystá mnoho fanoušků tohoto hudebního žánru doslova ze všech koutů Evropy. Pevně věříme, že budete touto akcí nadšeni a že ve vás na dlouhou dobu zanecháme jen pozitivní vzpomínky. Pro vaší spokojenost jsme se snažili udělat maximum a doufáme, že vás nikoho nezklameme! Přejeme vám jen a jen dobrou zábavu, velkou výdrž a mnoho dávek euforie! Váš TRANCEFUSION TEAM.

Napsat názor do DISKUSE

 22.4.2011 Karel, Press

25. epizodu radioshow Trance.cz in the Mix s Ronnym K. jste mohli nedopatřením slyšet již před 14ti dny, takže dnes bude slibovaný set od Skylight. Ale pro úplnost si představme i Ronnyho. Roland Kempny se narodil v roce 1974 v Třinci a s DJingem začas na začátku 90. let. Později produkoval komerční dance tracky a upoutal pozornost zejména na přelomu tisíciletí projektem FM Factory. Od roku 2004 se ve své tvorbě soustředí na uplifting trance a o dva roky později se dostavuje první úspěch v podobě ASOT playlistu a Ronny se stěhuje do Londýna, kde žije dodnes. Zlomovým rokem byl však 2008, kdy nastartoval svou radioshow trance4nations na afterhours.fm. Na tomto známém internetovém rádiu se následně stal nejpopulárnějším DJem. I ve vydávání svých vlastních produkcí je Ronny K. aktivní, zejména u značek Defcon a Blue Soho. Za všechny vydané tracky jmenujme "Morning Light", "T.A.S.H.", "Zolthar" nebo spolupráci se Zikim "From Somewhere", která byla k slyšení v prestižní A State Of Trance radioshow.

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2011 Karel, Press

Trancefusion - ATB interview - lidé na parketu mě při výběru skladeb povedou za ruku

ATB vystoupí již za několik dní jako headliner nové trance párty TRANCEFUSION MAGIC. Do Prahy se vrací po dlouhých pěti letech a vystoupí zde pouhý jeden den po vydání jeho dlouho očekávaného nového alba "Distant Earth". Lze tedy předpokládat, že Praha se tak stane prvním místem na světě, kde ATB zahraje i novinky z tohoto alba. Prozatím nabízíme tento zajímavý rozhovor.

Napsat názor do DISKUSE

 19.4.2011 Karel, Press

V sobotu 23. dubna již po třetí zavítá dvojka DJ MCB a David Justian do příjemného a pohodového DJ cafe baru Bayo na Žižkově, jenž se nachází na adrese Milíčova 6, Praha 3. Chystá se další pokračování akcičky Deep Inside. V Bayo baru na Vás čeká bohatý program nejen v týdnu, ale hlavně o víkendech. A právě tuto sobotu se můžete těšit na energické sety na vlnách progressive trance v podání Davida Justiana a více deep & dark soundu, který Vám přináší DJ MCB. Při poslechu hudby, či hraní pokeru na profesionálním stole nebo jiných karetních her se můžete občerstvit širokým výběrem jak alkoholických, tak i nealkoholických nápojů.

Napsat názor do DISKUSE

 18.4.2011 Karel, Press

Trancefusion - rozhovor s Dash Berlin

Dash Berlin podruhé vystoupí v České Republice. Shodou okolností se jeho česká premiéra konala minulý rok na akci Decadance, jejíž produkce je shodná s akcí Trancefusion. Dash Berlin tehdy v naplněném SaSaZu doslova strhl návštěvníky, kterým předal neskutečnou dávku energie během jeho setu. Věřme, že nejinak tomu bude za nedlouho i v Průmyslovém Paláci. Přinášíme vám rozhovor se současnou světovou hvězdou trance scény.

Napsat názor do DISKUSE

 18.4.2011 Karel, Press

Onedlho je to tu, 10. JÚN 2011 sa blíži a s ním jedna z najdrahších show ktorú Slovensko hosťovalo ARMIN ONLY MIRAGE, 4-násobný najlepší DJ sveta ARMIN van BUUREN, prvý koncert v novej bratislavskej multifunkčnej aréne ZŠ Ondreja Nepelu, 7 svetoznámych spevákov, Metropolitný Orchester Bratislava, holandská Hip-hop - Rocková kapela Bagga Bownz, profesionálni zahraniční tanečníci a artisti pod taktovkou choreografa Kestutusa Baranauskasa a technické zázemie plné dokonalého koncertného zvuku, 250 profesionálnych rotačných svetiel, lasery o výkone 124W, LED steny o rozlohe 200 m?, veľa pompéznych pyrotechnických efektov a v neposlednej rade atypické pódium o rozlohe 500 m? s niekoľkými výťahmi a rotačnými štvortonovými mechanizmami vyrobenými len pre túto show. Uviedli sme hlavné superlatívy tohto ohromujúceho 9 hodinového spektakulárneho predstavenia, ktoré uspokojí aj najnáročnejšieho návštevníka. Na albume Mirage spolupracovali svetoví speváci, ako na cenu Grammy nominovaná Nadia Ali, Sophie Ellis Bextor, BT, Christian Burns, Susana, Laura V, Ana Criado, a nechýbali ani Ferry Corsten, Eller van Buuren, Winter Kills, Sophie a Adam Young.

Napsat názor do DISKUSE

 17.4.2011 Karel, Press

Decadance cabaret bude nocí, jejíž žhavost vám utkví v paměti! Dříve bychom napsali, že zažijete noc plnou barev, tance, skvělé hudby i atmosféry, neopakovatelných performancí, velkolepých kostýmů a tanečních čísel. Ale dnes ? Dnes, má DECADANCE své jméno a hlavně vás - své fanoušky, kteří už vědí, co se bude dít a že bude stát za to vyrazit do Sasazu. Takže stačí napsat, krátce a výstižně, že po půlroční pauze je tu zpět v plné síle vaše DECADANCE se vším, co vás na ní baví. Věříme, že jste v plné síle připraveni a trochu natěšeni i Vy, naši fanoušci, kteří umí vytvořit nezapomenutelnou Decadance atmosféru. A kdože budou protagonisté této noci? Nešlo zalovit nikde jinde, než v samotné kolébce kabaretů a šantánů, totiž ve Francii. A jsme si jisti, že jsme ve francouzských vodách odchytili skvělé showmany!

Napsat názor do DISKUSE

 14.4.2011 Karel, Press

Již za pár dní, tj. 22. dubna 2010 se uskuteční další díl povedené klubové párty Progressiva! Zázemím této akce bude opět příbramský Klub Semtex, který se při posledním díle velmi dobře osvědčil. Plné bary, skvělý zvuk, výborná obsluha a pohodová párty atmosféra bude i tentokrát zaručena. Progressiva je známa jako párty, kde se za pultem setkávají méně známí djs s českými stálicemi. Na tomto již v pořadí osmém díle se ovšem představí zatím největší skladba známých jmen, za celou dobu existence párty.

Napsat názor do DISKUSE

 11.4.2011 Karel, Press

Trancefusion - rozhovor s Emmou Hewitt

Svou profesní premiéru si v Praze odbude australská zpěvačka a naprostá fanynka trance hudby EMMA HEWITT. Povídání s ní bylo velmi příjemné, otevřené a uvolněné. Do Prahy se neskutečně těší a věřme, že se ve svých dvou živých vstupech s Dash Berlin a Cosmic Gate předvede v tom nejlepším světle. Zde vám přinášíme rozhovor s Emmou. Ahoj Emmo, budeš speciálním hostem Trancefusion party v Praze. Jak se těšíš coby obrovský fanoušek trance hudby? Těším se moc, nemůžu se dočkat! Praha je nádherná a jako pozadí dokonalá pro tuhle skvělou akci. Těším se, až budu zase naživo zpívat s Cosmic Gate a Dash Berlinem, práce s nimi mě vždycky moc baví. Bude to úžasná akce, všichni si ji určitě skvěle užijeme.

Napsat názor do DISKUSE

 10.4.2011 Karel, Press

Insound Show 035: Guestmix - Vitodito
Dva díly nazpět jsme si vyrazili do slunné Itálie. Následně jsme pokračovali přes Ukrajinu a nyní se pojďme opět znovu podívat do Itálie, jak jsme původně slibovali. Guestmix nám totiž připravilo jméno, které toho za poslední půl rok udělalo opravdu hodně. Sám nám toho o sobě hodně řekl již v rozhovoru, ale o muzice se příliš nerozpovídal. To proto, že se Vám vše rozhodl ukázat v samotném guestmixu, čítajícím šest naprosto úžasných skladeb. O intru bych dokonce mohl říct, že je tím nejlepším intrem, co jsme tu v guestmixech měli. Pokud tak máte rádi melodie, zde se bezpečně naplno nabažíte. Doufáme tedy, že si na nás již tento pátek uděláte čas. Epizoda bude taktéž plná naprosto perfektních novinek, která by neměla chybět v repertoáru žádného DJe.

Napsat názor do DISKUSE

 6.4.2011 Karel, Press

Trancefusion - rozhovor s Cosmic Gate

Německé duo COSMIC GATE je jedním z hlavních hvězd nadcházející TRANCEFUSION MAGIC, která se již za několik týdnů uskuteční v nádherném prostředí Průmyslového Paláce. Rozhovor s nimi byl hodně otevřený a milý a sami se přesvědčte o jeho bezprostřednosti. Každopádně se oba pánové do Prahy hodně těší a věřme, že se od nich dočkáme té nejlepší show!

Napsat názor do DISKUSE

 5.4.2011 Karel, Press

V nadcházející epizodě radioshow Trance.cz in the Mix se Vám představí DJ a producent Skylight dříve známý jako Adrian Gox, který zahraje exkluzivně také své dvě nové skladby. Již tento pátek v 19:00 hodin pouze na rádiu Sensation Factory. Skylight, vlastním jménem Adrian Brzobohatý, pochází z Brna a je mu 20 let. V roce 2009 se dostal k dobře známému hudebnímu programu FL Studio 8 jako úplný začátečník a to jen díky malé náhodě, když hledal program na konvertování hudebních formátů. A později plně propadl kouzlu Uplifting Trancu. Tak postupem času začal stále více zlepšovat a vyvíjet svůj sound vůči tomuhle subžánru, až v srpnu roku 2010 vydal svoje první dva oficiální tracky Skylight pres. Last Flower - Sunset City (Original Mix) a Dreamia - Luz Azul (Skylight Essential Waves Mix) u Airspace Records. Co se týče DJingu, tak k tomu se dostal až později, poprvé si mohl vyzkoušet atmosféru řvoucího davu a sílu mixážní aparatury na začátku června 2010 v klubu Caribic (Velká Bíteš) po boku velice talentovaného a skvělého producenta, DJe a kamaráda Josefa Sádlíka aka Essentia. Nově můžete Adriana vidět a slyšet každý pátek a sobotu v nově otevřeném klubu Šanghai v Brně, který by se postupem času měl specializovat na jeden určitý žánr a to Trance.

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2011 Karel, Press

Music Club Insomnia Praha ve spolupráci s ExpEvents pro Vás připravil v měsíci dubnu nové pravidelné středeční párty. Insomnia Wednesday Party Sound Vám přináší večer plný té nejfajnovější moderní taneční elektronické hudby ve stylech progressive house & trance. A na koho se tedy můžete těšit ? První a třetí středu Vás přivítají - DJ Daun, majitel legendárního klubu Mystery v Kostelci nad Labem a neúnavný bavič a pařmen, co nezkazí žádnou zábavu. V jeho podání hudby se můžete těšit na pořádnou porci kvalitního progressive house, perfektní výběr tracků a přesné a dlouhé mixy. Carrione aka DieselPhunk, zástupce českého internetového trance & progressive rádia Sensation Factory, DJ jenž má za sebou více než 10 let hraní po klubech a parties a také produkční a promotér mnoha zajímavých akcí.

Napsat názor do DISKUSE

 3.4.2011 Karel, Press

Trancefusion - music menu

Přinášíme vám malou ochutnávku hudby, na kterou se můžete těšit dne 30. dubna 2011 na akci TRANCEFUSION! Setkáváme se s mnoha dotazy, jaké můžete očekávat hudební styly a jak hrají jednotliví DJs, proto jsme pro fandy, kteří neznají všechny z účinkujících, připravili průřez tvorbou jednotlivých DJs, kteří vás budou provázet touto celou nocí. Užijte si jej!

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ