TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.4.2012 Karel, Press

Pamatujete si ulici v Los Angeles, kde v luxusních buticích nakupovala Julia Roberts coby Pretty Woman? Právě tady natočil Michael Burian, rezidentní DJ rádia Evropa 2, klip ke svému novému singlu "Beautiful Love". Přestože se režie klipu ujal zkušený Christian Truong, který spolupracoval s takovými hvězdami jako Carl Cox nebo Mark Knight, natáčení se neobešlo bez problémů. Burianovi hrozilo zatčení, protože natáčení probíhalo bez povolení. "Neměli jsme na natáčení na Rodeo Drive od města povolení. To dostávají jen velké filmové produkce," přiznává Burian a jedním dechem dodává: "Naštěstí vše proběhlo rychle a bez problémů." I tak se jednalo o jeden z vůbec nejdražších českých klipů, náklady se vyšplhaly přes dva miliony korun.

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2012 Karel, Press

Trancefusion oznamuje podzimní termín a spouští předprodej

Zpozorněte! Párty Trancefusion nedlouho po své velké jarní edici oznamuje pod hlavičkou BTL Agency její podzimní termín. V sobotu dne 29.9.2012 se tato vyhlášená akce opět usídlí v prostorách Průmyslového Paláce v Praze, aby potěšila tisíce trancových fanoušků z různých koutů světa. Stejně jako tomu bylo na podzim 2011, se i nyní můžete těšit na jednu velkou stage, kterou budou opanovat hvězdy světové trancové scény společně s live performery. Line up je již téměř celý připraven a ladí se pouze poslední detaily. Oznámení kompletního jmenného seznamu těch, kteří se tentokrát představí v Praze, můžete očekávat v nejbližší době. Již nyní vám ale můžeme prozradit, že se opět - jako tomu je v případě Trancefusion dobrým zvykem - dočkáte několika světových jmen, která si v ČR odbudou svou premiéru. Těšit se můžete i na malou stage, která bude tentokrát vyhrazena pro domácí djs, dále pak také na množství barů, stánků s občerstvením, upomínkovými předměty, míst pro odpočinek apod.

Napsat názor do DISKUSE

 26.4.2012 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix iRadiu Sensation Factory Vás bude provázet Alexx Van Den Berg. Tento DJ se na scéně objevuje už více jak 5 let, má vlastní radiovou show Music From Mars a je rezidentem akcí Czech This Future a Attack From Mars. Jeho sety jsou pestrou směsicí mnoha stylů - progressive house, progressive trance, tech-trance, trance, techno. Tato pestrost mu umožňuje zaměřit se ve svých setech na vývoj a gradaci. Z uvedeného je zřejmé, že rád zvukově experimentuje, což mu umožňuje uvést parket do varu. Jeho set můžete slyšet již tento pátek 27.4.2012 od 19:00 hodin. Pouze na iRadiu Sensation Factory.

Napsat názor do DISKUSE

 23.4.2012 Karel, Press

Trancová francouzská hvězda Ferry Tayle se představí společně s italským kolegou Manuelem le Sauxem v Praze na pravidelné klubové párty pod názvem "IN Trance". Fanoušci tohoto klubového večera, který do České republiky přiváží velká zvučná jména z celé Evropy, se mohou těšit na důstojné ukončení úžasného trancového jara, které nemá v česku obdoby. Představovat blíže upliftového velikána Ferryho Tayla českému trancovému publiku by bylo podobné, jako popisovat humor filmového velmistra Lui de Funese. Na okraj jeho úžasné produkce, je nutno připomenout fenomenální skladbu Trapeze, která oživila tehdejší stojaté vody upliftu a rozhýbala ji do nejeuforičtějších výšin.

Napsat názor do DISKUSE

 20.4.2012 Karel, Press

Napůl tajuplná show s pořadovým číslem 66. si pro Vás nachystala opravdu vytříbenou porci produkce, kde bude naprosto zřejmě dominovat naprosto úžasný tech-tranceový guestmix nizozemského producenta, skrývajícího se pod projektem Renvo, který v minulém roce vyhrál soutěž se Seatem o nejlepšího nováčka a DJee v Nizozemsku. Ten si pro Vás přichystal naprosto úžasný mix s jedním ID trackem, u kterého čeká, jak se Vám, posluchačům, bude líbit. Je totiž dost pravděpodobné, že ho i zahraje na akci, kterou tu koncem měsíce v Praze chystá. Do toho Vás čeká další porce perfektní produkce, do které se zařadily jména jako tranzlift, W&W nebo Dash Berlin. No, nechte se překvapit sami.

Napsat názor do DISKUSE

 17.4.2012 Freezer, Report

Máme za sebou již třetí pokračování halového eventu s názvem Trancefusion, tentokráte s podtitulem A Dream Come True. Jestli se sen stal opravdu skutečností, to si povíme v následujících řádcích. Line-up byl opravdu smrtící a pro nejednoho trancera to mohlo při pohledu na něj způsobit infarkt. Dohromady 20 zvučných trancových jmen, v čele s headlinery jako Richard Durand nebo Dash Berlin. Prostory poskytnul, stejně jako při prvním dílu Průmyslový Palác, který se tuto sobotu proměnil v trancový chrám a člověk si opravdu připadá jako by byl na posvátném místě.

Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2012 Karel, Report

Jarní trancovou událost Trancefusion s řadou zajímavých djs máme opět za sebou a v naší diskusi se objevují první komentáře k této akci, která se uskutečnila na pražském Výstavišti. Stejně tak je u nás již tradicí, že ihned po skončení akce můžete svůj názor vyjádřit i v naší anketě, takže neváhejte a pusťte se do toho. Článek bude průběžně aktualizován o nové odkazy na fotoreporty, videoklipy a případně i sety.
Napsat názor do DISKUSE

 16.4.2012 Karel, Press

Michael Burian zdraví fanoušky akce Paul van Dyk (Brno 2012) a Robert Burian Vás zve ve videozdravici na akci s Paulem van Dykem. Jeden z nejslavnějších DJs světa, hudební producent, remixér a šéf vydavatelství Vandit - Paul van Dyk - se vrací do České republiky.

Napsat názor do DISKUSE

 12.4.2012 Karel, Press

Trancová francouzská hvězda Ferry Tayle se představí společně s italským kolegou Manuelem le Sauxem v Praze na pravidelné klubové párty pod názvem "IN Trance". Fanoušci tohoto klubového večera, který do České republiky přiváží velká zvučná jména z celé Evropy, se mohou těšit na důstojné ukončení úžasného trancového jara, které nemá v česku obdoby. Představovat blíže upliftového velikána Ferryho Tayla českému trancovému publiku by bylo podobné, jako popisovat humor filmového velmistra Lui de Funese. Na okraj jeho úžasné produkce, je nutno připomenout fenomenální skladbu Trapeze, která oživila tehdejší stojaté vody upliftu a rozhýbala ji do nejeuforičtějších výšin.

Napsat názor do DISKUSE

 7.4.2012 Karel, Press

Konečně jsme se dočkali - nové album Paul van Dyka, který se představí 15. června v brněnské Kajot aréně, je tu! Tato deska je "evoluční a zároveň revoluční" jak uvádí samotný legendární autor. Ostatně i proto trvala její příprava dlouhých pět let, ale na výsledku je to znát. Rozmanité skladby a rozmanité názvy jako Heart stops beating nebo Wonderful day dokazují, že Paul dbal na každý detail, a proto vychází hned v několika edicích jako je například CD+DVD nebo sběratelská verze na dvou vinylech. Propracovaná je i vizuální stránka, kterou si můžete dosyta vychutnat pokud zvolíte verzi s DVD. Na desce naleznete jak čistě sólové skladby, tak tracky, které vznikly ve spolupráci s lidmi jako jsou Austin Leeds, zpěvák Plumb, ruský DJ a producent Arty nebo třeba zpěvák skupiny Owl city Adam Young. Víme však, že psát o hudbě je jako vykládat kreslený vtip, proto vám s radostí představujeme celé album, které si můžete poslechnout skrz Paul van Dykův oficiální Soundcloud kanál! Nezbývá tedy než popřát pěkný poslech a těšíme se, až celou Evolution show uvidíme na živo v červnu, v Brně!

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2012 Karel, Press

Časový line up a poslední informace k Trancefusion

Již jen několik dní nás dělí od první halové akce tohoto roku TRANCEFUSION! Na Trancefusion se chystá mnoho fanoušků tohoto hudebního žánru doslova ze všech koutů světa. Pevně věříme, že budete touto akcí nadšeni a že ve vás na dlouhou dobu zanecháme jen pozitivní vzpomínky. Pro vaši spokojenost jsme se snažili udělat maximum a doufáme, že vás nikoho nezklameme! Přejeme vám jen a jen dobrou zábavu, velkou výdrž a mnoho dávek euforie!

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2012 Karel, Press

V sobotu 7. dubna se opět setkáme na dalším pokračování akce Deep Inside v příjemné kavárně a music baru o2, který se nachází u kraje parku na křižovatce Žitné ulice a Karlova náměstí v Praze. Hudebně Vás bude provázet DJ MCB aka POLAPA, který pro Vás pravidelně vždy první sobotu v měsíci celou akci připravuje. DJ MCB má pro Vás tradičně nachystanou nadílku té nejkvalitnější elektronické taneční hudby ve stylu deep and dark progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetka dnes již klasických progressive pecek. Vždy se snaží o zcela specifický sound a to podle momentální nálady či atmosféry v klubu. Jeho sety jsou promyšlené, nikoliv však naučené a rád také experimentuje se zvukem. Projektem POLAPA se prezentuje mystickou chill out/downtempo hudbou, se kterou se snaží své posluchače hned od začátku dostat do uvolněné pozitivní atmosféry a vyvolat v nich pocit pohody a relaxace.

Napsat názor do DISKUSE

 4.4.2012 Karel, Press

Po cvičkách s Tiëstovým podpisem a triviální DJ hře na Nintendo Wii se jménem Armina van Buurena přišel před dvěma lety na světový trh další spotřební artikl se signaturou světové trancové legendy. Narozdíl od předchozích dvou produktů se však jedná o zboží, které je dodnes žádané a stalo se oblíbeným i mezi lidmi, kteří jméno Paul van Dyka nikdy neslyšeli. Řeč je o Dykově parfému s názvem Volume, který v roce 2010 začala exkluzivně vyrábět prestižní švédská značka kosmetiky Oriflame. Nevíme a možná bychom ani nechtěli vědět, jak voní Paul van Dyk po tří hodinovém setu, ale díky tomuto parfému může dnes každý muž vonět tak jako když Paul nastupuje na stage v perfektně vyžehlené košili. Nikdo z nás zřejmě nepředpokládá, že Paul van Dyk si během dlouhých zimních večerů podomácku míchá tajemné substance a snaží se vymyslet tu pravou Eau de Toilette, a proto je zjevné, že vývoj této vůně byl svěřen někomu povolanějšímu.

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2012 Karel, Press

Pražský ÓČKO Music Club bude 27.dubna 2012 od 21.hodiny večerní zasvěcen bohyni a kouzelnici Hator. Egypská bohyně lásky, sexu,ale především hudby a tance Vám navodí atmosféru magické noci plnou nadpozemsky čisté elektro hudby. Vyhlášený ÓČKO Music Club se stane 27.dubna svatyní plnou DJských božstev v seskupení: 1. Music Chills Main Stage ovládnou Marcello Totti, Michael C, Roman Rai, David Daun. 2. Music Chills Hator Stage zastoupí Pete Walk, Revis, Michael Calda, Cube, Peter Costa, Tom The Wolf a David Justian.

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2012 Karel, Press

Zdravíme čtenáře Trance.cz. Již delší dobu jsme se zájmem z prvních řad sledovali dění i vývoj české taneční scény a na základě toho usilovně pracovali, abychom Vám dnes, s radostí, mohli oznámit, že legenda z dávných dob, Hardstyle.cz, opět ožila. Myslíme, že hned z úvodu by neměl být vynechán dík DJi Agentovi a agenturám United Music s Art of Dance. Bez nich bychom v oněch řadách nejspíš mlčky seděli o něco déle. Hardstyle. Co k tomuto slovu, respektive žánru říct. Dva kořeny, jeden nizozemnský, druhý italský. Počet úderů za minutu standartně od 130 do 155. Čistě náhodná podobnost s jinými žánry neexistuje. Jedná se o přibližně jednu dekádu starý styl, který je ve skutečnosti stále vysokou rychlostí rozvíjející se směsice mnoha žánrů, oscilující mezi Trance a Hardcore, s několika navzájem velmi odlišnými proudy. Ale zpět k aktuálním informacím.

Napsat názor do DISKUSE

 2.4.2012 Karel, Press

Beatnut: Těším se, až poznám váš noční život! V dnešním rozhovoru se dozvíte více o berlínském Beatnutovi, který patří mezi zastánce gramofonů a rychlých mixů, díky čemuž se v roce 2006 stal vítězem německého DJ šampionátu. O jeho vítězství, vztahu k naší architektuře a kultuře i o jeho DJských modlách jsme se bavili v následujícím rozhovoru Ahoj, máme tu první jarní dny, které na většinu lidí působí až nevídaně optimisticky. Máš to stejně? Zdravím! Jasně, miluji jaro! V únoru tohoto roku jsem strávil čtyři týdny na dovolené v Asii, takže jsem si toto krásné období začal užívat ještě o něco dřív než všichni ostatní v Evropě.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ