TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.5.2002 Dolvich, News

Taneční hudba se již výrazně prosazuje do prodejních hitparád. Dávno jsou pryč doby, kdy se taneční tituly vyskytovaly v popředí prodejních hitparád jen náhodou. Zlom nastal někdy v první polovině roku 2001, kdy se začali výrazněji prosazovat takové komerční projekty jako Brooklyn bounce, Ian van Dahl, Safri duo, Sylver a samozřejmě Scooter. Ale dnes se již v sales charts vyskytují i běžní tvůrci taneční hudby. Jsme tu svědky postupné komerzialiace taneční scény? Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 31.5.2002 Dolvich, News

Pod mnoho slibujícím názvem Save to disc recordings startuje v Hamburgu nový label pro elektronickou hudbu. Techno, trance, house a kombinace těchto tří hudebních směrů jsou programem zakladatelů labelu Petera Hollenbacha (DJ Mahasuka) a Stafana Hübnera. Jsou sami hudebníci a po zkušenostech z projektů Intact instinct a Peak pilots, již ví kam hudba směřuje a v tomto směru chtějí vést i svůj vlastní label. Připravované produkce pod hlavičkou Save to disc recordings budou prodávány v Dortmundském NTT. Prvním releasem bude v červnu vinyl od projektu Buzzmonx, který bude následovat v červenci další vinyl od Disco Slikers, projekt Petera Hollenbacha.

Napsat názor do DISKUSE

 29.5.2002 Dolvich, News

Markus Gardeweg patří k těm DJům, kteří se nedají jednoznačně zařadit do nějakého tanečního stylu. V téměř každém hudebním směru se žádaný Hamburčan vyzná a cítí dobře. Ať už house, progressive nebo trance - kluby se chvějí, když Gardenweg pobízí party people k tanci. Po čtyřech úspěšných singlech "I can't take it", "This groove", "Push" a "It's time" následuje nyní pátý úder "All i want", který Gardewega ukazuje ze zcela jiné stránky. Rázně, louskavě, svěže a se zajímavými nápady nechává Gardeweg bít srdce DJů a klubberů. Tolik vstřícnosti bylo odměněno, a tak se nový singl po uveřejnění vinylu na dostal na pole position DDC.

Napsat názor do DISKUSE

 29.5.2002 Dolvich, News

Po klubovém megahitu "Twisted" nyní přicházejí Svenson & Gielen s novým singlem "We know what you did" (odvozeno z názvu titulu ne neznámého filmu). Každopádně se i tato skladba povedla. Sice to není tak energické jako "Twisted", za to má silnější atmosféru a je to více trancovější, opět samozřejmě kompletně bez vokálu. Jedinou vadou na kráse této skladby je fakt, že se lehce kradlo. Obětí byl hit Braina Buga "Nightmare" z roku 1997. Singl by měl na CD vyjít na přelomu června a července (včetně Tiësto remixu!), přestože byl představen již v únoru na Trance Energy party. Byl natočen i videoklip, který je slušně řečeno hodně odvázaný, doufejme že s ním hudební stanice nebudou mít nějaký problém. Mimo nový singl se mohou Svenson & Gielen pyšnit titulem serveru Dance world za měsíc duben v kategorii "best trance duo". Získali celkem 39,75% hlasů. Další v pořadí byli Rank 1 (19,67%), PPK (11,30%), Beam & Yanou (8,37%) a Starsplash (6,69%).

Napsat názor do DISKUSE

 28.5.2002 Petr Holman, Press

Také první červnový GATE v klubu Industry 55 nabídne muziku, která vás odnese hodně daleko, možná až k fiktivní bráně vedoucí k jiným světům. Line-up je tentokrát hodně vychytaný a příznivci trance budou určitě mručet blahem. Na své si přijdou ti, kterým se líbí spíše progresivní forma tohoto žánru, ale také ti, kteří si rádi "ulítnou" na melodické podobě trance. Poslední předprázdninový GATE zahájí dj TAZZ v progresivnějším stylu. Pak už budou gramce patřit švýcarským hostům. O půlnoci dostane slovo dj De Luks. Od něj bychom měli slyšet set založený především na anglickém deep tranceu. Ve dvě hodiny ráno přijde řada na hvězdu noci dj LayDee Jane. Od ní se dá očekávat, že zvolí klasičtější podobu trance, takže se těšte na energický set plný melodických ploch a nečekaných zvratů. A co zahraje dj Holmi? To bude záležet na momentální náladě a přísunu nových desek. Ale je pravděpodobné, že první polovina až dvě třetiny setu budou spíše progresivnější a v závěru už pak bude Holmi asi "ladit" na afterparty, takže se dočkáme i nějakých klasických "lítaček". Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 28.5.2002 Karel, News

Holandský projekt Three Drives on a Vinyl není mrtvý, ba právě naopak. Již zanedlouho vyjde zbrusu nový singl "Carrera 2 / Freaky Runaway", který zaručeně nikoho nenechá chladným, na to se spolehněte. Three Drives je projekt dj-je, jenž si říká DJ Ton T.B. Ačkoliv by se mohlo zdát, že Three Drives jsou jeho jediným projektem, skutečnost je taková, že DJ Ton T.B. stojí hned za několika hodně úspěšnými projekty, např. DJ Cyber - Marco Antonio, DJ Ton T.B. - Future Voices nebo třeba Tangled Universe - Cosmic Synths (o téhle skladbě ještě hodně uslyšíme). Se singlem "Carrera 2" se Three Drives vracejí v inovovaném a poměrně originálním trance zvuku, hodném roku 2002. Tytam jsou ony výrazné melodie které znáte z "Greece 2000" a dalších singlů, "Carrera 2" se posunula hodně do progressive tranceu, přesto ale zůstává výjimečnou skladbou (ukázka). Na první poslech to určitě není tak výrazný "hit", ale jen si to poslechněte dvakrát, třikrát a ihned bude toto vaše možná i jednička. V současnosti je "Carrera 2" jednou z nejhranějších písní mezi holandskými dj's a najdete ji např. i na aktuálním In Trance We Trust 007 (Mixed by Misja Helsloot) výběru. Vinyl brzy vyjde na labelu Massive Drive Recordings, jehož majitelem je právě DJ Ton T.B. A to není vše, ještě letos vyjde i nové Three Drives album, nazvané "Melodies from the Universe", jestli bude podobné jako aktuální singl, máme tady dalšího potenciálního adepta na album roku .)

Napsat názor do DISKUSE

 28.5.2002 Dolvich, News

Univerzitní klinika v Aachenu (Německo) hledá způsobilé dobrovolníky pro dlouhodobou studii účinků konzumování párty-drog. Kdo tedy na párty tu a tam pozře nějakou pilulku nebo prášek, a pořad chtěl vědět, co si tím skutečně způsobí, ten by se zde měl hlásit. A to nejlepší na tom je, že nejen jednou dáte svému zdraví pořádně zabrat, ale dokonce ještě dostanete 50 Euro jako odškodnění za to utrpení. Mimo to prokážete službu lidstvu, neboť společnost bude potom vědět více o následkách užívání drog.
Více informací na serveru www.partydrogen.de. Tam se také můžete přihlásit. Pokud máte nějaké otázky, tak je posílejte na XTC@partydrogen.de (německy).

Napsat názor do DISKUSE

 28.5.2002 Dolvich, News

V sobotu 18.5.2002 se v Hamburgu konala párty G-Move, ze které se stalo dokonalé fiasko. Na párty přišlo i přes dobré počasí pouhých 150.000 návštěvníků, což bylo hluboko pod očekávání pořadatelů, kteří počítali s 300.000 až 500.000 prodanými vstupenkami. Další problém nastal na navazující afterparty, která se pyšnila pouze přeplněnými lokacemi, kam nebyli vpuštěni ani klubbeři s platnými vstupenkami. Pořadatelé se již za všechno oficiálně omluvili a chtějí nespokojeným raverům vrátit peníze za vstupné. Doufejme, že se v příštím roce nebudou opakovat problémy a G-Move se stane povedenou akcí.

Napsat názor do DISKUSE

 27.5.2002 Karel, News
TOP 11
01. Cosmic Gate (The Truth)
02. Shakedown (At Night [Mixes])
03. Brooklyn Bounce (Loud & Proud [Mixes])
04. Emmanuel Top (Acid Phase 2002)
05. Reeloop (Fucking Society 2002)
06. Essential DJ-Team (Bad Boyz / Turntable Rocka)
07. Cassius With Jocelyn Brown (I'm A Woman)
08. Aquagen Feat. Rozalla (Everybody's Free [Mixes])
09. Marco V. (Godd)
10. Starsplash (Rainbow In The Sky / Nightlife [Mixes])
11. Kaylab (Pray no pop)

 26.5.2002 Dolvich, News

Klub Barcode (www.barcode-muenchen.de) v Mnichově je nový klub, který nedávno přišel se zajímavým nápadem: každému bude přidělen jeho osobní čárkový kód, který zajišťuje při určitých večerech slevy. Klubbeři, kteří dávají přednost raději anonymitě, se ovšem nemusejí bát diskriminace. Ze strany klubu na ně nebude veden žádný nátlak, přesně podle místního mota: Let your self go.

Napsat názor do DISKUSE

 26.5.2002 Karel, Report

Čerstvé fotky od PNR + 1 video z trance party TRANCEPOTTING konané v pátek v klubu Monitor Music Arena v Brně, kde hráli Dj's Holmi, E.S.W.L., Matha a Sonic, najdete na http://trance.kvalitne.cz/.

 

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2002 Karel, Press

Prvá väčšia akcia (od zatvorenia klubu Ibiza) agentúry IBIZA promotion, pod názvom IBIZA SESSION no.1! Na dvoch letne ladených flooroch sa Vám predstavia známi aj menej známi @ new talents - špickoví Dj´s, ktorí v posledný školský deň dostanú Vaše tela do varu. Gogo podporia profesionálni tanečníci z Fredy´s dance group. Vaše uši dostanú pocítiť čo je to 20 kw Summer sound system by Cerwin Vega (www.showtechnic.sk) a vaše oči si zgustnú na super svetlách a lasere. Ďalej sa môžete pokochať na kráse slovenských modeliek, pretože súčasťou party je casting do agentúry LOOK models - prihlás a zatancuj si aj ty, priamo na mieste. Čaká na Vás daľšie množstvo atrakcií a hlavne veľa kvalitnej klubovej Anglickej muziky. K dobrým rytmom budu prispievať aj hudobníci kapely Love for Money, ktorý budú doprevádzať Dj´s. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2002 Karel, News

 24.5.2002 Karel, Press

Anglická skupina Kosheen, která v minulém roce zabodovala vynikajícím albem "Resist" oficiálně přibyla do line-upu již tak hvězdně obsazeného festivalu Creamfields. Kosheen v současnosti válcují dokonce i české rádiové vlny hity "Hide U", "Catch" a nejnovějším singlem "Hungry" a bezesporu se stávají jedním z hlavních učinkujících na festivale. Od poloviny tohoto týdne se také začaly prodávat vstupenky na tento festival a to: v předprodeji do konce června 480 Kč + servisní poplatek, od 1.července - 9.července 540 Kč + servisní poplatek. K dostání v Ticketstream, tel. 24 26 30 49, www.ticketstream.cz a v Ticket Pro, tel. 24 81 40 20, www.ticketpro.cz. Na místě 650 Kč.

Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2002 Dolvich a Karel, News

Holandské duo Dance Nation se minulý rok prosadilo letním klubovým hitem "Sunshine". Následující singl "Dance!" vyjde 10.6.2002, téměř o rok později. Možná až příliš pozdě, neboť je to tak trochu kopie svého předchůdce. Jediný výrazný rozdíl je, že jsou nyní v songu dva vokály (mužský a ženský), oba jsou opět upraveny vocoderem. Melodie je celkem v pohodě. A u toho to zůstane, nic víc, nic míň. Jediné co za něco stojí, jen snad Fire & Ice remix, který jako lze bezpečně zařadit do tranceu, byť je trochu s podivem, že Fire & Ice mají zapotřebí remixovat právě takový komerční projekt, jakým Dance Nation jsou.

Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2002 Karel, Press

Oficiálně potvrzeno. Legendární taneční festival CREAMFIELDS přichází do Čech! Jiří Pokorný, ředitel JPA Group a promotér akcí KC Karlov v Benešově, před pár dny potvrdil, že podepsal exkluzivní smlouvu s firmou CREAM na organizaci open air festivalu CREAMFIELDS, prvního ve střední Evropě. Festival CREAMFIELDS se uskuteční 9. srpna na letišti v Roudnici nad Labem, 20 km od Prahy, nedaleko hory Říp. Pro 20 tisíc posluchačů zde vystoupí jedinečný výběr zahraničních i domácích skupin a DJs. Hlavní hvězdou akce, která se jistě stane jednou z největších událostí taneční scény tohoto roku, budou britští UNDERWORLD. Jak Jiří Pokorný prozradil, skupina již potvrdila účast, přičemž CREAMFIELDS v ČR bude letos jedním z jejích pouhých tří živých vystoupení! To ale není všechno! Na CREAMFIELDS se také představí PAUL OAKENFOLD, LAYO & BUSHWACKA, SEB FONTAINE, TIMO MAAS a XPRESS 2. Účast dalších zahraničních hvězd zatím nebyla potvrzena, ale Jiří slibuje, že k tomuto už tak ohromujícímu výčtu přibudou další esa. Bližší informace budou k dispozici co nevidět. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2002 Karel, News
TOP 10
01. Cosmic Gate (The Truth)
02. Shakedown (At Night [Mixes])
03. Emmanuel Top (Acid Phase 2002)
04. Timo Maas Feat. MC Chickaboo (Shifter)
05. Cassius With Jocelyn Brown (I'm A Woman)
06. Reeloop (Fucking Society 2002)
07. Marco V. (Godd)
08. Mousse T. Feat. Emma Lanford (Fire [Mixes])
09. Dance Nation (Dance! [Mixes])
10. Groove Electronic (La Ventoline 2002)

 20.5.2002 Dolvich, News

Projekt Trance Allstars se řadí mezi pevné členy labelu Kontor. Původně šlo o jednorázový projekt, ale všechny práce na projektu natolik bavila, že se rozhodli pokračovat. Kombinace šesti producentů (producentských týmů), sestavená z ATB, DJ Mellow-D, Schiller, Sunbeam, Talla 2XLC a Taucher, fungovala již při prvním singlu "First Rebirth" a s časem si projekt získal slušnou základnu skalních příznivců. Princip tvoření skladeb projektu Trance Allstars je tak jednoduchý a zároveň tak geniální. Protože by osm osob v jednom studiu nemohlo být příliš kreativní, tak namísto vytváření nových tracků, oživují každý zvlášť staré trancové klasiky. Po singlech "First Rebirth" (2000), "Ready to flow" (2000) a "Lost in love" (2002) přichází nyní novinka: Mobyho "Go!". Co Trance allstars odlišuje, je samozřejmě mnohotvárnost všech, kteří se na tomto projektu podílí. Tentokrát jsem opravdu zvědal, co z toho bude. Vinyl je v prodeji od 17.5.2002.

Napsat názor do DISKUSE

 20.5.2002 Karel, News

Začínající trance a progresivně zaměřená agentura FREEFALL agency tvořená dvěma mladými nadějnými dj's Voodoo Pietem a T-Raidrem spustila nedávno na adrese www.freefall.wz.cz svoji prezentaci. Určitě byste se na ni měli minimálně podívat.

Napsat názor do DISKUSE

 16.5.2002 Dolvich, News

Co udělá DJ, když chce produkovat vlastní taneční track, ale nemá pro to techniku a navíc ani studiovou techniku neumí obsluhovat? Hledá pomoc u profesionálního producenta, který jeho dobré nápady přemění v realitu. Právě jedním z těchto producentů, kteří často zůstávají v pozadí, je Andreas Litterscheid, jenž je znám pod pseudonymem CJ Stone. Již jako teenager (ve 12ti letech) si dělal cestičku do velkého a tehdy vzdáleného hudebního businessu. Koupil si první desky a namixoval je za pomocí dvou gramofonů a mixážního pultu, své mixy rozesílal svým přátelům. A nyní si CJ Stone vydělává DJingem. Na začátku devadesátých let začal hrát rodák z Kolína v klubu Neuschwanstein nebo Westside (dnes známý spíše jako Tarm Center Köln). Jeho schopnosti za gramofony nadchli nejen klubbery ale také kolegy DJe. Tak došlo k tomu, že se o Andreasovi dozvěděl Caba Kroll a ten mu dal možnost hrát v klubu Tarm Center Bochum, který se stal Andreasovým domovem na následující čtyři roky. Vedle jeho činnosti jako DJ se také zajímal více a více o hudební produkci, neboť díky hraní v klubech posbíral dostatek zkušeností, jak to udělat, aby taneční track zněl dobře. Caba Kroll ho v tomto podporoval a pořídil Bass Bumpers Studio, aby zde mohli pracoval. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.5.2002 Dolvich, News

Mimo pondělních akcí labelu Cocoon (label Svena Vätha) hostí klub Amnesia na Ibize o této letní sezóně také britské pořadatele Cream. Společně s MTV Dance budou Britové každý čtvrtek obšťastňovat klub ležící blízko města San Rafael elitními DJs. Vše začnou 27.června rezidentní DJové Creamu Paul van Dyk a DJ Tiësto, kteří určitě přilákají spoustu návštěvníků. Mimo nich zde budou toto léto hrát ještě Mauro Picotto, Sandra Collins, Tall Paul a jiní, aby rozvířili klimatické podmínky v klubu. Za ozvučení na terase jsou zodpovědní Jo Mills a Cream-rezident Andy Carroll.

Napsat názor do DISKUSE

 15.5.2002 Karel, Press

Je to necelých šest let, co redakce časopisu Tripmag dala dohromady první časopis o taneční hudbě. Jmenoval se Trip 2 House a vypadal o dost jinak než současný Tripmag. Přesto stál na začátku toho, co za následujících čtyřicet devět čísel vyrostlo v nejprodávanější hudební periodikum u nás. A protože padesáté výročí je vždycky dobrým důvodem k oslavě a výjimečnou událostí, koupili si redaktoři dort a připravili pro vás vskutku výjimečný časopis. První je výjimečné cédéčko, které pro vás sestavili a zmixovali výjimeční Acid Umbrella Crew. Nepodařilo se sice sehnat práva na všechny skladby, o které si tento český projekt řekl (například Chemical Brothers nebo Felix Da Housecat), ale Röyksopp, Plump DJ's, Bent nebo Pete Heller - to jsou úlovky, na které můžeme být právem hrdí. Věřme, že cédéčko dostojí svému sebevědomému názvu a že odstartuje kariéru "Jedovatých deštníků". V časopise dále najdete exkluzivní interview s X-Press 2 o jejich albu Muzikizum, profil Armanda van Heldena, rozhovor s Indy a Wichem, kterým právě vychází album MY3, první přehled letních festivalů, spoustu novinek ze světa taneční muziky a recenze na nové desky.

Napsat názor do DISKUSE

 14.5.2002 Dita, News

Tak jako každý rok, proběhne 10. srpna v centru Rotterdamu již šestý ročník Heineken Dance Parade - takové malé Love Parade, na kterou je samozřejmě také vstup zdarma. Poprvé se tato Parade konala v roce 1997, kdy na trasu vyjelo pouhých pár kamiónů doprovázených asi tisícovkou lidí. Na posledním ročníku to už bylo více než 40 kamiónů za účasti nejméně 50 000 lidí. Všemožně vyzdobené vozy se soundsystémy větsinou zastupují holandské kluby (Nighttown, Mazzo, atd.), občas se objeví i německý truck. Zastoupeny jsou jak house, techno, hardcore-techno, tak samozřejmě i trance. Na minulém ročníku jste mohli například vidět a slyšet Tiësta, Ferryho Corstena a další špičky holandského trancu. Pár fotek z předcházejících ročníků najdete TADY.

Heineken Dance Parade začíná už kolem 11. hodiny dopolední, kdy je takzvaný "warm up". Kavárny s terasami nezůstávají pozadu a už od rána vyhrávají taneční pecky, tančí se prakticky úplně všude. Poté se celá kolona vozů začne pomalu projíždět centrem města až nakonec zastaví v jednom z doků Rotterdamského přístavu, kde se paří až do jedenácté hodiny večerní. Pro ty, co ještě nemají dost, jsou k dispozici speciálně připravené klubové noci - tvz. Dance Parade Afterparties. Celá akce skutečně stojí za to, atmosféra je naprosto dokonalá. Z kamiónu blikají stroba, létají hory pěny, bublin, kouře, ... a lidé šílí a k tomu hraje Tiësto Flight 643 ... co dodat! Přijeďte si to zažít na vlastní smysly! Další info najdete TADY.
Perlička na závěr: V oknech se dají spatřit i tleskající, do rytmu se pokyvující důchodci, kteří se baví neméně intenzivně jako davy lidí pod nimi na ulici. Inu, tolerance, tolerance ...

Napsat názor do DISKUSE

 14.5.2002 Petr Holman, Press

Jedna z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších klubovek I55 progresivně tranceová noc dj Holmiho GATE vyráží po měsíci opět mimo Prahu. Cílem je už podruhé nový klub CYBER COW v Hradci Králové. "Gate Outside" tam bude v pátek 17. května, brány klubu se otevírají ve 22 hod. Spolu s dj Holmim zahraje dj TAZZ a rezident klubu Cyber Cow dj Goes-F. Takže příznivci progresivních tranceových zvuků z Hradce Králové a blízkého i dalekého okolí se mají v pátek na co těšit.

Napsat názor do DISKUSE

 14.5.2002 Karel, News

A to jak se slavným Paul Oakenfoldem, Timo Maasem a kapelami Underworld a X-Press 2. Včera totiž přineslo anglické Radio 1 článek o této připravované akci a pokud vše skutečně vyjde, můžeme se těšit na party, jaká snad u nás asi nikdy nebyla, co se týče line-upu. Party se uskuteční 9.8.2002 na letišti v Roudnici nad Labem (kam se může vejít třeba 20 000 lidí), hrát se bude od čtvrté hodiny odpolední do šesté hodiny ranní a podle předběžných informací bude stát lístek v předprodeji 480,- Kč, na místě poté 650,- Kč. Samotná anglická Creamfields party, z které si čeští promotéři vzali příklad, se uskuteční 24.8.2002 a rovněž na tomto webu najdete článeček o české party. Tohle léto bude opravdu žhavé, už jsme to tady jednou psali .)

Napsat názor do DISKUSE

 13.5.2002 Dolvich, News

"Running", tak se jmenuje nový singl DJe Marca Aurela (www.djmarcaurel.de), který se minulý rok prosadil singlem "The Sun". Song "Running", který vychází přesně rok a den po "The Sun", má chytlavý vokál, slušný trancový rytmus, povedený videoklip (v Sash!-stylu) s dobrými efekty a příběhem a co je velmi pozitivní - žádný náznak coververze nebo vykrádání, což je u začínajících hudebníků dnes vidět (slyšet) velmi zřídka. Takhle nějak vzniká hit. Navíc na singlu se vyskytují remixy od takových projektů jako jsou DuMonde a Dominator. Celkem je na nosiči šest verzí skladby + jedna skrytá (tj. na obalu napsaná není, ale na CD se nachází). Singl už vyšel, takže ihned rychle "běžte" do nejbližšího obchodu s tanečními singly a pořiďte si tuto výjimečnou skladbu .)

Napsat názor do DISKUSE

 13.5.2002 Karel, Press

Hegemonii anglických DJů, hostujících na nejoblíbenější klubovce roku 2001 (dle ankety Dance Awards 2001) – trance festivalu ZEN, naruší pro tentokrát německý DJ OLIVER KLEIN (www.oliverklein.co.uk), který se nedávno představil v Praze na Ibiza Night, kde dal svým setem popud k zabookování právě na tuto noc. Doprovázet ho budou jako obvykle residenti noci DJ MICHAEL BURIAN a JOEL EINHORN. Deep house chillout bude v režii dua Dan Cooley a Rai, o obvyklý UV cirkus se postarají dekoratéři a chybět nebude ani bohatý světelný a laserový park, ani úderná videoprojekce od Phase. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.5.2002 Karel, News
TOP 10
01. Cosmic Gate (The Truth)
02. Shakedown (At Night [Mixes])
03. Timo Maas Feat. MC Chickaboo (Shifter)
04. Gardeweg (All i want)
05. Moby (We Are All Made Of Stars [Mixes])
06. Todd Terry (Set U Free)
07. Emmanuel Top (Acid Phase 2002)
08. Mousse T. Feat. Emma Lanford (Fire [Mixes])
09. Marco V. (Godd)
10. Cassius With Jocelyn Brown (I'm A Woman)

 12.5.2002 Karel, News

 12.5.2002 Dolvich, News

Orhan Terzi (narozen 28.6.1964 v Turecku) aka DJ Quicksilver je vlastně jedna z těch nenápadných hvězd hudební scény. I přesto dosáhl velkého mezinárodního uznání. Jako jeden z nejvytíženějších a nejžádanějších DJů světa, cestuje již léta po celé zeměkouli a dostává návštěvníky nejnavštěvovanějších klubů do varu. Ať už ve Skandinávii, Anglii, na dálném východu, v Austrálii nebo Jižní Americe, všude rozumějí řeči jeho hudby. Než se ale DJ Quicksilver stal hudebním producentem, provozoval v Bochumi obchod s vinyly, který se krátce po založení stal středem pozornosti místních DJů a raverů. Tam se také poprvé setkal s DJem a producentem Tommasem de Donatisem. Toto osudové setkání na začátku roku 1995 bylo začátkem kariéry DJe Quicksilvera. Tito dva se rozhodli pro vzájemnou spolupráci a od té doby lítá ven jedna pecka za peckou od tohoto úspěšného týmu z Porůří. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.5.2002 Karel, News

A je nová Anketní otázka. Hezký víkend :-)


 10.5.2002 Karel, News

Stále populárnější holandský dj a producent Marco V. přichází po svém debutovém albu Con:Fusion (recenzi čekejte příští týden, recenze na Marca V. nejde psát po jednom poslechu alba) se dvěmi zbrusu novými remixy klasik taneční, potažmo trance scény. Asi největší bombou současnosti je jeho remix skladby Energy 52 - Cafe del Mar. Tahle klasika vydaná poprvé na konci roku 1996 se letos dočká znovuvydání, ostatně v Německu již vyšel před týdnem první vinyl s Original a Three'N'One mixem. Za oněch pět let remixovalo Cafe Del Mar poměrně hodně dj's, např. výborný Oliver Lieb. Remix, jenž složil Marco V., je jedním slovem dokonalý, zůstala melodie z originálu, Marco V. si ale přesto se skladbou dost pohrál, přidal mimo několika nových zvuků a především svůj nezaměnitelný progresivní rytmus, který bezpečně poznáte (ukázka), pokud třeba znáte album Con:Fusion nebo některý z předcházejících singlů. Zatím bohužel není znám datum vydání desky, ale do léta snad Marco V. remix bude v prodeji a dá se čekat, že se po něm jen zapráší, Cafe Del Mar je totiž dodneška oblíbenou skladbou spousty dj's, vzpomeňme např. domácího Holmiho, jenž ač sám hraje spíše progresivní hudbu, na Cafe Del Mar nedá dopustit .)
Druhou lahůdkou, jenž Marco V. remixoval je legendární skladba z roku 1991 Papua new Guinea od Future Sound of London. V Německu je ohlášen nový vinyl na 3.6.2002, je docela možné, že na něm bude i Marco V. remix. Také v tomto remixu (ukázka) byste neměli mít velké potíže rozpoznat originální skladbu, byť Papua new Guinea není tak známá skladba, v porovnání s Energy 52 samozřejmě. Oba remixy jsou super, opravdu není co kritizovat, být dj, tak už se po nich sháním, byť to bude minimálně měsíc trvat, než budou v prodeji. Jen tak mimochodem, zkuste si představit, jak jste v červenci na Sensation, posloucháte Marco V. liveset a najednou se ozvou vám dobře známé tóny skladeb Cafe Del Mar a Papua new Guinea .... extáze, co říkáte?:-)

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2002 Karel, News

Sensation patří v Holandsku mezi nejvyhledávanější taneční party a v posledních letech je i hojně navštěvována ze zahraničí, najdou se i "dobrodruzi" z Česka .) V letošním roce doznává party několika změn. Tou hlavní je rozdělení na "white" a "black" edition. Jak už samotný název napovídá, více tranceová bude ta "white", do progressivního zvuku se naopak ponoříme v "black" edition. Obě části proběhnou na počátku července po sobě, nejprve to bude 6.7.2002 tranceová část, o týden později 13.7.2002 ta progressivní. Lístek na jednu Sensation stojí 55 euro, což není málo, ale jak napovídá line up, vyhozené peníze to rozhodně nebudou. Pokud vás nelakál ani skvělý line up, pak určitě navštivte web k Sensation (odkaz na začátku článku), jako již tradičně je takřka dokonalý, případně se podívejte na TV reklamu, enjoy .)

Sensation White line-up
: Erick E, Armin van Buuren , Johan Gielen, Jean , Marcello
Sensation Black line-up: Michel de Hey, Marco V., Chris Liebing, Mauro Picotto, Dana

Napsat názor do DISKUSE

 8.5.2002 Karel, News

 7.5.2002 Karel, News
TOP 10
01. Cosmic Gate (The Truth)
02. Gardeweg (All i want)
03. Moby (We Are All Made Of Stars [Mixes])
04. Nalin Inc. (Scream)
05. Shakedown (At Night [Mixes])
06. Mousse T. Feat. Emma Lanford (Fire [Mixes])
07. Todd Terry (Set U Free)
08. Mauro Picotto (Pulsar 2002 [Mixes])
09. Timo Maas Feat. MC Chickaboo (Shifter)
10. Missy 'Misdemeanor' Elliott (4 My People)

 6.5.2002 Dolvich, News

V dubnu se na hudebním trhu objevily hned dvě kompilace, které o sobě tvrdí, že shrnují ve svém obsahu historii trancu. Těmi kompilacemi jsou "Trance history (The story of trance so far)", která vyšla 22.4.2002 u společnosti Warner a "Best of Dream dance: The special megamix edition 2 (a collection of the best dream dance hymns)", která vyšla 2.4.2002 u Sony music. "Trance history" má charakterizovat celou historii trance, kdežto "Best of Dream dance: TSME 2" pouze posledních dva a půl roku + aktuální hity, které by byly jinak zařazeny na dalšího řadový díl "Dream dance (The best of dream house & trance)". V roce 1999 byl vydán první díl "Best of Dream dance: TSME" a s postupem času získal větší kult, než mu byl přisuzován v době jeho vydání. Jestli tyto dvě kompilace také naplní svoje kultovní poslání se dozvíme také až po delší době. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2002 Drobek, Report

Tak už je to za náma! 30.4.2002 se konala další MAYDAY párty s podtitulem CULTURE FLASH a byla opravdu výborná. Ve třech arénách se vystřídalo přes 38 dj´s a projektů. Vše bylo výborně zorganizováno a dosti mě překvapila extra důkladná prohlídka u vstupu do haly. Někteří jedinci byli nuceni ze sebe sundat snad úplně vše, ale to mě naštěstí nepotkalo.Taková to prohlídka u nás běžná opravdu není! Hala byla výborně vybavená a skvěle ozvučená. Každý vystupující měl extra světelné efekty a nejlepší měl asi P.V.Dyk, Westbam a Timo Maas. Světelné vybavení bylo excelentní. Uprostřed stropu se blyštělo 100 světel a 50 stroboskopů a ještě na každé straně byly 3 lasery a 3 stroboskopy a nějaké ty reflektory zaměřené na účinkující. No a samozřejmě nechyběly videoprojekce. Obzvlášť v aréně 2 byly kolem celého obvodu místnosti. V hale bylo dýchatelno, protože byla i dobře větraná. No a k hudbě. Všechno, co jsem stihl, bylo hodně dobrý. Nejlepší byl Paul Van Dyk a Westbam. Strašně mě překvapil, protože hrál výborně Mr. Mark Spoon. No a Mauro byl bombastickej a Carl Cox taky. Ovšem totální propadák byli Blank & Jones. Nejen, že hráli jen tracky ze svého new alba, které není až tak dokonalé, ale vůbec jim to nešlo. Měli v tom seky a jednu asi ze 2 nebo 3 cizích věcí a to Svenson & Gielena - Twisted naprosto zničili. Škoda no. Nedivil bych se, kdyby se na příští MAYDAY objevili jinde než v aréně 1. Vypadalo to opravdu jako reklama, a hlavně i loni to tak dopadlo, vydali album před Mayday a celý ho tam zmastili. :o((( Tož to je asi vše. Prostě kdo tam nebyl, ten je ...... ochuzen o skvělý zážitek. Za rok razím zas, ale kdo ví, co bude za rok :o))). Pro trance.cz drobek! :o)))
P.S. Více než 500 fotek z MAYDAY najdete přesně TADY, enjoy :-)

Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2002 Dolvich, News

Projekt Cosmic Gate (www.cosmicgate-music.de) se řadí k těm mladším produktům německé taneční scény. Svůj první singl "The Drums" vydali v roce 1999, byl to tenkrát velký hit. Následovali dvojsingly "Fire wire / Somewhere over the rainbow" (2000) a Exploration of space / Melt to the ocean" (2001), což nebyly žádné propadáky, ale na úspěchy "The Drums" nenavazovaly. Poté vydali dlouho očekávané debutové album "Rhythm & drums" (2001), které sklidilo celkem slušný ohlas. Potom byl chvíli klid, aby na počátku roku 2002 mohli vydat dvojsingl "Back to Earth / Hardcore", jenž se velmi dlouho držel v Top 10 DDC. Již nyní Cosmic Gate ohlásili na 3.6.2002 svůj nový singl "The Truth" a na 1.7.2002 druhé album "No more sleep!". Dostat se do Top 100 MCC je pro většinu tanečních projektů úspěch, ale pro Cosmic Gate naprostá samozřejmost.

Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2002 Karel, Press

Také v květnu na jednu noc otevřeme fiktivní bránu vedoucí k jiným světům - GATE. Už jen letmý pohled na line-up napovídá, že rezident této progresivně tranceové party dj Holmi vsadil tentokrát převážně na jistotu. Jak dj Rai, tak i dj B.One.K. si totiž už na GATEu zahráli a po relativně velmi krátké době dostali od Holmiho další pozvání. Svědčí to o tom, že tito tři djs si co do hudebního vkusu rozumějí. Dá se tedy očekávat, že GATE bude tentokrát poněkud deepovější, což bude nejspíš vyhovovat všem, kteří si na muzice rádi "ulítnou". Stejně tak se dá předpokládat, že Holmi v závěru svého setu trochu zrychlí a přejde na veselejší notečku, aby předal prvnímu dj na bezprostředně následující afterparty náležitě rozpumpovaný klub. Posledním hostem, který bude ovšem GATE začínat, je vítěz nedávné soutěže djských talentů v rámci party Basic dj Raidom. Byl skutečně výborný, a tak není divu, že dostává velké hraní hned při první příležitosti a ne až na příštím Basicu, jak bylo původně oznámeno! Na květnový GATE připravujeme speciální dekorace, na programu bude i dance performance, světelný park bude posílen o výkonný zelený laser. Tak hodně štěstí!!!! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 1.5.2002 Dolvich, News

Svoboda bez hranic a melodie pro vyzvednutí mysli. Jenom zřídkakdy tak moc ovlivní reklamní spot jako nový kampaň Levi's: muž a žena běží skrz stěny, aby v kuriózním finále běželi po stromech do nebes. Ovlivnění možná spočívá v umístění hudby v pozadí, skladba se jmenuje "The sky ain't the limit" a vytvořil jí projekt La Vallée. Song je postaven na základě symfonie klasického skladatele Georga Friedricha Händela. Proměnu v současnou taneční podobu zvládli La Vallée výborně (hrajou především na atmosféru, není to žádný drum'n'bass), to ale není u protagonistů La Valée žádný zázrak - oni stojí za úspěchy takových projektů jako Pulsedriver a Rocco.

Napsat názor do DISKUSE

 1.5.2002 SmallMagus, News

Po nezapomenutelné skladbě Seven Cities vydané v roce 1999 na labelu Hooj Choons přichází duo Solar Stone hned s několika novinkami. Jednak je to remix pro novou skladbu od Paula Oakenfolda - Southern Sun (mimo jiné remixoval například i Dj Tiësto) a za druhé zcela nová věc vzniklá ve spolupráci se zpěvačkou Elizabeth Fields s názvem Speak In Sympathy. Jedná se tedy o vokálovou věc na rozdíl od čistě instrumentální Seven Cities. Je vidět, že Solar Stone nezapomínají nato co je nejvíce proslavilo v případě jejich debutu a tím je silná melodie. Bohužel se neopakuje úchvatná věc jakou bylo Seven Cities, ale i tak se jedná o velmi podařený nadprůměrný track (ukázka). Dále můžeme na labelu Lost Language během května až června očekávat další dvě skladby pod názvy Solarcoaster a Greenlight.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ