TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music
 31.5.2006 Karel, News

Po hodně dlouhé době je zde aktualizace ukázek. Nebudu se na nic vymlouvat, prostě na to kašlu, každopádně dnešní ukázky by se vám měly líbit a věřím, že některé skladby pro Vás budou nové. Matthew Dekay & Roob V - Dubio je první dnešní ukázka. Matthew zahrál na nedávné Transmission, ale nejsem si jistý, jesti zazněla i tato konkrétní skladba. Vinyl vychází na labelu Solar Recordings a kromě této skladby na něm najdete i song Da Groove. Zatímco první ukázka byla laděna do progressive houseu, druhá je již typickou trance vypalovačkou, ostatně co jiného byste čekali od Stoneface & Terminal - Venus. Skladba se mi hodně líbí, i když na mě působí trochu "pouťově", co tím myslím nechám už na Vás. Třetí ukázka je od Johan Gielen - Physical Overdrive (Unbreakable Overdrive Mix) a musím se přiznat, že takovouto produkci bych od Gielena rozhodně nečekal! Inteligentní progresivní melodický trance říznutý breakbeatem, který ukazuje že i na stará kolena se Gielen stále vyvíjí a to tím správným směrem. Když k tomu přidám jeho vynikající livesety, máme tu jednoho z posledních velkých djs, kteří ještě v Česku nehráli. Romi - Technological World je pohodová trance hitovka, která je mi sympatická svojí melodií, ale hodně se mi líbí i ten název projektu a skladby, je to krátké, výstižné, úderné, zapamatovatelné. Poslední ukázkou je skladba Momentum od dua Menno De Jong & Leon Bolier pres. Solar Express. Nádherná epická skladbu ukazující že téměř vše, na co Menno De Jong šáhne, promění se v trancový skvost. I když třeba většinu skladby složil Leon Bolier, kdo ví.

Napsat názor do DISKUSE

 29.5.2006 Johnny D., Report

3. týden a 3. velká halová akce v areálu pražského výstaviště. Byl jsem opravdu zvědavý, jak tenhle nápor clubbeři zvládnou a v jakém počtu se sejdou na poslední párty z této trojice. Stačí však říci jméno Paul van Dyk a všichni clubeři jásají, otevírají se všechny peněženky, šampaňské stříká na všechny strany (už trošku přeháním). Někdo může namítnout, že celá párty je jen velká dojná kráva, ale já si myslím, že jen o peníze tady nejde. Stačí se jen podívat na Lineup a musí být všem jasné, že tady jde hlavně o hudební kvalitu. Musím říct, že jsem byl rozsekán postupně každým, kdo zahrál a to dokonce i Luccou, kterou zrovna dvakrát nežeru a při které jsem seděl na tribuně. Za celý večer zaznělo mnoho hudebních stylů, ale každý z nich se držel spíše v klubovějších vodách, takže ten kdo očekával tranceovou párty, mohl klidně zůstat doma. Ale nepředbíhejme a dejme si to hezky od začátku.

Napsat názor do DISKUSE

 27.5.2006 Paya, Report

Na sobotu 20. května 2006 byl společností United Music naplánován druhý díl domácí tranceové megaparty Transmission. Čeští fanoušci elektronické taneční hudby tedy měli tento datum v kalendáři červeně zaškrtnutý, zvláště po hudebně velmi zajímavém a organizačně perfektně zvládnutém prvním dílu ze série těchto obřích parties v pražské T-Mobile Areně, hokejovém stadionu Sparty Praha na holešovickém Výstavišti. Týden předtím se v přilehlém Průmyslovém paláci navíc vydařila MXTronica, akce pořádaná rovněž společností United Music, což ještě zvyšovalo naděje na opravdu kvalitní hudební zážitek.

Napsat názor do DISKUSE

 26.5.2006 Karel, Press

Blíží se přelom měsíce května a června a spolu s ním i každoroční velká událost s mnohaletou tradicí ve městě Teplice a tou není nic jiného než slavnostní zahájení lázeňské sezóny. Ve dnech 26-28.5. (pá - ne) se celé město opět promění v malou Paříž. I přes to, že akce je každým rokem výjimečná a celé centrum města je přeplněné domácími, ale i návštěvníky z okolních měst, letos přibyla jedna zvláštnost navíc. Tento rok se totiž poprvé součástí lázeňské sezóny stává i Unico ME Club na teplických Stínadlech (vedle fotbalového stadionu). Unico ME Club si připravil na sobotu 27.5. téměř 24 hodinový program, jehož součástí je především venkovní stage, která bude mít v Unicu svou premiéru. Vše vypukne již v pravé poledne, kdy se na venkovní stagi poprvé rozezní neuvěřitelných 18kW silný zvuk a mix s gramofony půjde rozehřát lehkým tanečním housem DJ Kaktus.

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2006 Karel, Press

Již jen 2 dny ... nás dělí od začátku jedné z největších halových akcí tohoto jara Paul van Dyk - Michael Burian and friends. Aby jste se mohli dobře navnadit a připravit přinášíme pár posledních informací k této akci. " Hodně moc mi záleží na tom, aby tato párty nenabízela jen klasický model současných halových akcí, ale aby po celou dobu našich vystoupení od začátku až do konce jsme nenechali lidi v klidu, jsem rád že se nám s produkcí párty podařilo dát dohromady takovouto velkou show - těšte se , bude to stát za to ": Michael Burian (DJ a duše projektu) Co bude svítit a co hrát : Hlavní stage zaplní celou šíři haly (45 m) . Na obří groundsupport bude zavěšeno 32m/2 ledkových projekčních panelů, bezmála 150 otočných světelných hlav a dalších efektových světel, masivní a špičkový L Acoustic zvuk, plno laserových efektů a videoobrazovky.

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2006 Johnny D., Report

Tři měsíce uplynuly jako voda a máme tady druhý díl seriálu megaakcí pojmenovaných Transmission - Beyond your fantasy , tentokráte s podtitulem A Different World. Při návratu z prvního dílu nazvaného Another Dimension, sem si říkal, že tak vysokou laťku budou pořadatelé horko těžko něčím překonávat. Nicméně lineup sliboval opravdu skvělou párty. Je právě sobota 20. května 2006 9:00 a cesta za Transmission právě začíná.

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2006 Karel, Press
Druhé vydání halové party Transmission úspěšně proběhlo v sobotu 20. května v pražské T-Mobile Aréně. Agentura United Music Events by chtěla touto cestou poděkovat všem návštěvníkům, kterých se na party sešlo v hojném počtu 7.000 osob. Dále bychom chtěli poděkovat všem umělcům, partnerům a všem těm, kteří se na Transmission podíleli. Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na úspěch prvního vydání a nepolevit v kvalitě a originalitě již tak vysoké produkční úrovně tohoto konceptu.
Těší nás ohlasy hlavních hvězd večera, kdy neskrývali nadšení a euforii nad domácím publikem a celkovým pojetím akce.
Věříme, že naprostá většina z vás byla s Transmission spokojena a dala tak vzniknout fantastické atmosféře, která panovala od samého začátku party až do úplného konce.
Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2006 Karel, News

Osvědčená a trancovému publiku velmi dobře známá dvojice Leama and Moor vydává v těchto dnech své debutové album, které bylo nazvané Common Ground. Projekt tvoří dvojice Marty Smith a Andy Moor a samotný projekt funguje od roku 1999. Do povědomí posluchačů se nejprve dostali jako remixéři a až poté jako producenti vlastních skladeb. Britney Spears, Avril Lavinge, Tiesto, Orbital, Brian Eno, Paul Oakenfold & Above & Beyond, pro všechna tato slavná jména stvořili Leama and Moor nějaký remix. Pojďme ale zpět k jejich novému albu. Jak jsem již psal, album je to debutové a najdeme na něm celkem 11 skladeb a to včetně hitu Everything Matters. Na dvou skladbách z alba, Calling a Waiting, spolupracovala známá zpěvačka Jan Johnston. Po zvukové stránce můžeme od alba očekávat vše, na co jsme od Leama and Moor zvyklí, tedy mix trancu, electro breaků a melodických rytmů, typických pro tento projekt. Album vychází na labelu Lost Language. Kromě něj vychází i speciální vinylová edice, na které najdete vybrané skladby z alba. Leama and Moor je sympatický projekt, doufejme tedy že se jejich album setká s jen pozitivním ohlasem u svých posluchačů, zasloužili by si to.

Napsat názor do DISKUSE

 23.5.2006 Karel, Press

Ano, je tomu tak, ve čtvrtek 25. května přesně ve 21.00 mexického času (26.května v 06.00 našeho středoevropského času) můžete slyšet Michaelův hodinový set v radioshow Global Beat na radiu Masmusic FM (www.masmusic.fm), které vysílá přímo ze středoamerické metropole Mexico City. Pokud budete v pátek ráno například brzy vstávat, nalaďte si po internetu první hudební představení Michaela C v Mexiku!

Napsat názor do DISKUSE

 22.5.2006 Karel, Press

Na páteční párty s Paul Van Dykem mimo nejlepšího současného krále djingu uvidíte i umění jednoho z nejlepších pódiových pyrotechniků a extrémistů ve speciálních efektech, dvorního pyrotechnika skupiny Rammstein tvořícího pod značkou FFP, který například v současné době připravuje turné s Robbie Wiliamsem. Takže kromě klasického masivního světelného a zvukového parku , masáži nadstandardních laserů a VJingu od partiček Merkury a Screen na obří sestavě ledkových stěn nás bude určitě po celý večer překvapovat a ohromovat celá řada pyrotechnických a ohňových efektů v podání těchto ohňových mágů.

Napsat názor do DISKUSE

 22.5.2006 Karel, Press

V pátek 2.6.2006 proběhne v brněnském klubu 7nebe (Jánská 9) další díl jedné z nejoblíbenějších brněnských klubovek SOUND OF IBIZA, tentokrát s podtitulem CIRCLE. Jako hlavní host na progressive & trance flooru vystoupí jeden z nejoblíbenějších českých djs - MICHAEL BURIAN z Prahy, dále se představí stále populárnější dj Marthen, který je mimo jiné i členem známé kapely ČANKIŠOU, stálým hostem je i tranceový Stjopa. Nebude chybět i rezident party SOUND OF IBIZA - Radan Mach. Na house a electro flooru nám zahraje pražský Bon Finix, momentálně moravská špička dj Hydrophonic a rezidenti klubu Mersey - Luis & Guga. Nebude chybět, samozřejmě jako vždy, vynikající atmosféra, kterou je SOUND OF IBIZA proslulá.

Napsat názor do DISKUSE

 19.5.2006 Karel, Press
Do druhého vydání největší české halové party TRANSMISSION zbývá již několik málo desítek hodin. Tradičně vám přinášíme poslední důležité informace a finální verzi časového line-upu. V sobotu, 20. května, se brány pražské T-Mobile Arény otevřou úderem 20. hodiny, kdy současně začíná hudební produkce. Konec party je naplánován na 7. hodinu ranní. V aréně bude připraveno několik velkokapacitních barů, šaten, stánků s merchandisingem, odpočinková lounge, koktejlový bar a další aktivity. Do arény je zakázáno vnášet vlastní občerstvení, nebezpečné předměty, zbraně a zakázané látky. Dále je zakázáno pořizovat jakékoliv audiovizuální záznamy. Teplota v T-Mobile Aréně se nyní po rozpuštění ledu pohybuje na optimální hladině 20 stupňů Celsia. Před arénou je k dispozici placené parkoviště. Na místě budou v prodeji jak běžné, tak Deluxe vstupenky. Prodej vstupenek bude zahájen v 19.30 hodin u pokladny Ticketpra.
Napsat názor do DISKUSE

 18.5.2006 Karel, Press

Beats&Melody, to je název tranceové párty v Olomouci, která se svým prvním vydáním pokusí přiláká příznivce na něco, co ještě v České republice nebylo. Připravili jsme si totiž pro Vás speciální dáreček. Přivezeme Vám do Olomouce vynikající německé Stoneface & Terminal z labelu Euphonic, jejichž tvorba a remixy pro Nu-NRG, Ronski Speed, Solarscape, 4 Strings, Kuffdam & Plant. jsou známé snad každému posluchači tohoto stylu. Stoneface & Terminal vystoupí po boku jednoho z nejlepších českých djů Michaela C a rezidenta klubu Duplex, který obsadil třetí místo v oficiálním žebříčku českých djs, a oblíbeného Olomouckého tranceového wizarda Revolta (www.djrevolt.com), který se zasloužil nemalou měrou na uspořádání této párty. Tím ale seznam participujících djs nekončí. V Olomouci dále vystoupí plzeňský matador Dj Molczik (www.djmolczik.com) a Dj Deepress. Akce se koná 3.6.2006 v Olomouckém klubu AMC, jehož poloha je situována do nejpřístupnějších míst v Olomouci. Dalším obohacením této párty budou dva lasery a dvě videoprojekce.

Napsat názor do DISKUSE

 18.5.2006 Karel, News

Na Vaše četné žádosti bylo včera zřízeno třetí diskusní fórum s názvem Bazar a ostatní, kam můžete psát veškerá témata typu prodám lístky či cokoliv jiného. Dále zde můžete diskutovat o neznámý skladbách. Psát zde můžete i všechna ostatní offtopic témata, která se nehodí do obecné diskuse nebo do diskuse o skladbách. Samozřejmě i v této diskusi platí zákaz zveřejňovat odkazy na nelegální mp3 soubory nebo reklamní propagace komerčních parties. I toto fórum bude sledováno a témata porušující pravidla mohou být smazána. Dále jste si asi všimli, že k přispívání do diskuse je potřeba být registrován. Toto bylo zavedeno z důvodu spamových robotů. kteří v poslední době fórum nepříjemným způsobem napadali. Pracujeme ještě na jiném řešení, po kterém by se mohla vrátit možnost přispívat bez nutnosti registrace. To je zatím vše, věřím že Vám nová diskuse přinese jenom užitek.

Napsat názor do DISKUSE

 17.5.2006 Karel, Press

VIP vstupenky! Pro náročnější a pohodlnější návštěvníky našich akcí máme již tradiční možnost zakoupení VIP vstupenek v síti Ticketpro za 700,- + manipulační poplatek . VIP vstupenka obsahuje : VIP vchod, VIP tribunu, welcome drink a občerstvení ve VIP zóně od Kolkovna group. Upozornění - zakoupený VIP lístek je nutné vyměnit u okénka AKREDITACE u vstupu do haly za VIP pásku! Televizní klip k akci PVD. Zde TV klip.

Napsat názor do DISKUSE

 16.5.2006 Johnny D., Report

Je to neuvěřitelné, ale v noci, ze 13. na 14. května proběhla v klubu Fabric oslava jeho 6. narozenin. O narozeninách se říká, že je to ten největší mejdan a tak sem byl zvědavý, jestli tomu tak opravdu je. Musím po hříchu přiznat, že ačkoliv patřím mezi pravidelné návštěvníky Fabricu, tak to byly mé první narozeniny. Po dlouhé době byly otevřeny všechny 3 stage a samotný lineup sliboval, že si na své mohl přijít opravdu každý. A tak se pojďme podívat jak to všechno probíhalo.

Napsat názor do DISKUSE

 15.5.2006 Karel, Press
Hned týden po party MXTRONICA představí United Music další exkluzivní taneční událost - Transmission. Vedle jednoznačně nejsilnějšího line-upu letošního pololetí bude k vidění několik unikátních audiovizuálních efektů. Nejdříve se podívejme na 3D model prostoru T-Mobile Arény s hlavní scénou, která bude umístěna stejně jako při posledním vystoupení Tiesta. Její maximálně možná šířka (35 metrů) a výška (11 metrů) bude vyplněna třemi projekčními plochami 6 x 4 metrů, a čtyřmi sestavami zvukového aparátu L´Acoustics o celkovém výkonu 150 kW. Kromě více než stovky inteligentních světel bude na 8 předních sloupech instalováno 40 plazmových obrazovek. Z hlavního podia pak bude pokračovat 10ti metrové molo pro performance Metal Rob a taneční vystoupení podporující Vjskou show Vision Impossible.
Napsat názor do DISKUSE

 12.5.2006 Libor, News
Za projektem Solarscape se ukrývá kanadský producent Joe Romano, pro kterého je skladba Alive jeho debutovou záležitostí pod projektem Solarscape. Alive vyšla na počátku ledna na labelu Profuse, což je sublabel velmi známého labelu Somatic Sense. Skladba vyšla hned na dvou vinylech, první obsahuje vocal a dub mix od tria Ronski Speed with Stoneface & Terminal, na druhém vinylu najdeme remix v podání Alucard a Phnx. Nejdříve se podíváme mixy z dílny hned tria německých producentů. Určitě nejznámější z této trojice je Ronny Schneider aka Ronski Speed ale i Matthias Gierth aka Stoneface a Henry Nix aka Terminal se v poslední době řadí mezi úspěšné producenty. Tento mix není jejich prvním společným počinem, toto trio již dohromady vydalo desku Incognition / Drowning Sunlight, jenž byla také velmi povedená. O vokály k této skladbě se postarala Lisa Swain. A teďˇ se již můžeme podívat na skladby samotné. Já osobně mám vokály velmi rád a tak jsem byl velmi zvědavý hlavně na vocal mix a musím říct, že se opravdu povedl. Skladba je poměrně svižná, je plná energie, ale do techtranceu bych ji neřadil, spíše se jedná o vocal Trance. V této skladbě hlavně vévodí parádní vokály Lisy, já osobně jsem se do nich zamiloval již při prvním poslechu, dle mého názoru jsou velmi emotivní a působí i lehce smutným dojmem, což také přidává na emotičnosti této skladby. Druhým výrazným prvkem je melodie, která je opravdu povedená. Jednak je velmi chytlavá, ale také hodně atmosférická, jedním slovem paráda. Dub mix již vokály neobsahuje a musím říct, že skladba zní stejně, tak bez vokálů to jaksi není ono. Něco tomu schází, ale třeba je to způsobeno tím, že já mám vokály velmi rád, každopádně se jedná o skvělou desku.
Teď se podíváme na druhou desku. První na řadu přichází remix od mého velmi oblíbeného kanadského producenta Petera McCowana, jenž tento remix vytvořil pod svým projektem Alucard. Jeho remix se nese v podobném duchu jako ty předešlé. Takže tentokrát se nejedná o žádný svižný kousek, ale hodně pomalý, ale zároveň velmi emotivní Trance. I zde jsou vokály Lisy, ovšem Peter si s nimi malinko pohrál a tak zní jinak než na prvním vinylu, ale opět se příjemně poslouchají. Jak jsem již napsal, skladba je hodně emotivní, také vcelku smutná a vyznačuje se typickým Alucard soundem, pokud jste již něco od tohoto projektu slyšeli, tak víte o čem je řeč. Přibližně v polovině skladba graduje, to je místo kdy na řad přichází breakdown a opět se to příjemně poslouchá, stačí zavřít oči a nechat se unášet tímto skvělým remixem. Peter jenom opět potvrdil, že je to pan producent. O druhý remix na tomto vinylu se postaral izraelský producent Itay Steinberg, jenž se více známy pod svým projektem Hydroid. Ale aby se to nepletlo, tak tento mix vytvořil pod projektem Phnx. No raději se podíváme již na skladbu samotnou. Skladba je rychlejší než počin od Petera, ale skladbu bych přece jenom zařadil do kategorie melody progressive Trance. V tomto mixu také najdeme moc pěknou melodii, opět se jedná o velmi emotivní záležitost, k čemuž opět dopomáhají vokály Lisy. Také bych řekl, že v tomto mixu se objevuje celkem dreamy atmosféra i tento remix se moc pěkně poslouchá. Je vidět, že Itay rozhodně patří mezi velmi nadějné producenty. Celkově oba vinylu jsou parádní, myslím, že z této nabídky kvalitních skladeb si vybere každý.
Napsat názor do DISKUSE

 11.5.2006 Libor, News
Dvojice belgických producentů Jonas Steur a Fabrice Ernst se podílí na projektu Fable, který patří mezi úplně nové projekty na poli Trance music. Fabrice také produkuje skladby pod projektem Fabb'X, ale určitě známější z této dvojice je Jonas, který produkuje jednak pod svým vlastním jménem, ale také pod projekty Estuera či Propylon. Vinyl se skladbami Above / Nightshift vyšel v polovině dubna na labelu Intuition Recordings, který prakticky funguje jako sublabel Fundamental Recordings. To by myslím na úvod bylo vše, takže teď se již můžeme podívat na skladby samotné. Skladba Above nese celkem jasný rukopis Jonase, tím nechci říct, že Fabrice na ní nemá žádný podíl, ale pokud jste již něco od Jonase slyšeli, tak víte o čem je řeč. Above obsahuje jeho typické samply, takové velmi jednoduché zvuky jako by bubínků, ale ve výsledku to zní moc pěkně. Podle mě je toto jedna z nejlepších uplifting skladeb, které zatím vyšly. Hlavní melodie je prostě parádní, plná melancholických zvuků, celkem také smutná skladba, ale to jí ještě více dodává na pocitovosti. Skladbu také doplňuje lehký ženský hlásek, nejedná se přímo o vokál, ale spíše o jakýsi sampl, další jednoduchá záležitost ale ve výsledku to opět zní skvěle, prostě kdo umí, ten umí. Above se ihned zařadila mezi mé oblíbené skladby. Nightshift opět obsahuje samply z dílny Jonase, ovšem tentokrát obsahuje i poměrně náročnou basovou linku, takže bych se nebál zařadit tuto skladbu do kategorie melody progressive Trance. I tato skladba obsahuje velmi kvalitní melodii, ovšem dle mého názoru již není tak emotivní jako první skladba Above. Také mám pocit, že tato druhá skladba je o něco málo svižnější než Above. Ale i tak se jedná o velmi kvalitní melody progressive Trance skladbu. A vlastně celý tento vinyl je kvalitní, obě skladby se těmto belgickým producentům rozhodně povedly, já osobně dávám přednost skladbě Above.
Napsat názor do DISKUSE

 10.5.2006 Karel, Press

Už tuhle sobotu 13.5. se v jednom z největších a nejoblíbenějších klubových prostor u nás rozezní trance. V benešovském KC Karlov se uskuteční akce "Megadance in Trance" na které by žádný fanoušek trance music neměl chybět. Za gramofony se vystřídají DJs, kteří mimo jiné také 26.5. vystoupí na akci Michael Burian & Friends, pojďme si je tedy představit. Těšit se můžete na Crash DJ Team ve složení Dolphin a Sally J s jejich exklusivním 4hodinovým setem, do kterého zamíchají ty nejvypečenější tranceové kousky z minulosti, ale i ze žhavé současnosti a samozřejmě že nebudou chybět ani tracky z jejich vlastní kuchyně. Jako další se na akci představí Drastics (www.ntc-music.cz), nová tvář české taneční scény, DJ který preferuje hard-tranceový mazec a dokáže ho rovnoměrně rozprostřít mezi své publikum. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.5.2006 Karel, Press

Pozor, budou se zdražovat vstupenky na Paul van Dyka! Do 14.5.2006 máte poslední možnost zakoupit nejlevnější vstupenky za 495,- v síti Ticketpro www.ticketpro.cz , nebo za 480,- v shopech na www.rave.cz a www.techno.cz. Doporučujeme využít této možnosti nákupu vstupenek za nejlevnější cenu včas. Paul van Dyk boduje v hitparádě TV-Očko. Ano, je to tak! Super skokem vstoupil klip The Other Side od Paul van Dyka do tohoto týdne v hitparádě TV-Očka , když z 22 pozice poskočil i díky Vašim hlasům hned na 9 příčku. Hlasovat pro Paula můžete stejně jako v předešlém kole: buď přes internet (jednou denně) , nebo přes SMS a tel. hovor. Hlasujte v hitparádě TV-Očka. Je to na Vás. Věříme že si tento klip povede od příštího týdne stejně dobře i na TV Prima v hitparádě T-Music a na Nově v ESU. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.5.2006 Libor, News
Dvojice producentů Santiago Nino & Shawn Mitiska už nějaký ten pátek na hudební scéně působí, takže se nejedná o žádné nováčky, ale jedná se o jejich první vzájemnou spolupráci. Deska s názvem Driving Miles / Sympolce vyšla v lednu na sublabelu Somatic Sense a to na Somatic Sense Future. Skladbu Driving Miles bych jednoznačně zařadil do kategorie melody progressive Tranceu. Skladba je poměrně svižnější, už jsem slyšel pomalejší skladby v tomto žánru, ale rozhodně to není na škodu věci. Skladba nemá příliš výraznou basovou linku, ale může se pochlubit vynikající melodií, která mě dostala již při prvním poslechu. Je celkem jednoduchá, tím nechci nějak snižovat kvality těchto producentů, ale také je velmi chytlavá. A je také emotivní s takovým lehce zasněným dojmem, no opravdu moc pěkně to zní. Během skladby se několikrát ozve mužský hlas, jenž také dodává této skladbě velmi příjemný nádech. Jednoduše řečeno se jedná o vynikající melody progressive skladbu. Sympolce bych začadil do stejné katogorie jako první skladbu, ale přece jenom tato skladba malinko zaostává za Driving Miles. Ne že by se snad jednalo o nějakou průměrnou či špatnou skladbu. To rozhodně ne, ovšem první skladba na mně zanechala lepší dojem, působila na mě více emotivnějším dojmem. I tato druhá skladba má plno velmi povedených momentů, hlavní melodie je velmi dobrá, ale jak jsem již napsal, něco málo mi tady schází. Ale i tak se jedná o další z řady kvalitních vinylů z tohoto holandského labelu.
Napsat názor do DISKUSE

 10.5.2006 Karel, Press

Už tuhle sobotu 13.5. se v jednom z největších a nejoblíbenějších klubových prostor u nás rozezní trance. V benešovském KC Karlov se uskuteční akce "Megadance in Trance" na které by žádný fanoušek trance music neměl chybět. Za gramofony se vystřídají DJs, kteří mimo jiné také 26.5. vystoupí na akci Michael Burian & Friends, pojďme si je tedy představit. Těšit se můžete na Crash DJ Team ve složení Dolphin a Sally J s jejich exklusivním 4hodinovým setem, do kterého zamíchají ty nejvypečenější tranceové kousky z minulosti, ale i ze žhavé současnosti a samozřejmě že nebudou chybět ani tracky z jejich vlastní kuchyně. Jako další se na akci představí Drastics (www.ntc-music.cz), nová tvář české taneční scény, DJ který preferuje hard-tranceový mazec a dokáže ho rovnoměrně rozprostřít mezi své publikum. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2006 Karel, Press

Ještě poslední týden nás dělí od vypuknutí jedinečné taneční party Mxtronica. Kromě vystoupení mnoha velkých zahraničních hvězd bude 12. května v pražském Průmyslovém Paláci k vidění několik technických unikátů, které dosud u nás nebyly na taneční party použity. Hlavní Mxtronica stage, která bude umístěna ve střední hale paláce, bude ozvučena nejmodernějším zvukovým systémem L´Asoustics o výkonu 90 kW. Centrální proječní plochy tvoří 70 m2 nejnovějších LED stěn, které budou po obvodu prostoru podpořeny prstencem skládajícím se ze 40ti plazmových obrazovek. Masivní světelný park tak bude dotvářet naprosto jedinečnou audiovizuální show synchronizovanou se speciálně vytvořenými videoprojekcemi s podporou unikátních pyroefektů. Red Lounge v levém křídle Průmyslového Paláce bude kromě hudební stage se stejně kvalitním a výkonným zvukovým aparátem nabízet i vyvýšenou odpočinkovou zónu vybavenou pohodlnými sedacími soupravami. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2006 Libor, News
Dvojice holandských producentů Gaston Steenkist a Rene ter Horst se podílí na projektu Riva. Tito pánové mají na svém kontě řadu dalších projektů, ale myslím, že jejich druhým nejznámějším projektem je Chocolate Puma, což je spíše housový projekt. Pod tímto projektem vydali Gaston a Rene již několik úspěšných singlů a v lednu tohoto roku přišli s novou deskou, na které najdeme hned tři nové tracky, takže se na ně hned vrhneme. Ještě doplním, že toto EP vyšlo na labelu Dedicated Holland, což je sublabel United Recordings. První se jmenuje Lunar. Jedná se o celkem deep progressive Trance skladbu s několika prvky house music, musím se přiznat, že zařadit tuto skladbu bylo celkem oříšek, ale není důležité do jakého stylu skladba patří, ale jak zní. Hlavní melodii tvoří velmi melancholický piano sampl, který je celkem jednoduchý, ale alespoň na mě působí hodně emotivně. Během skladby se také ozývá známý projev amerického prezidenta J.F.Kennedyho o přistání na měsíci a musím říct, že tento hlas velmi dobře zapadá do této lehce deep skladby. Je mi jasné, že toto nebude žádný velký hit, ale já osobně mám tuto skladbu velmi rád a myslím, že pokud máte rádi kvalitní progressive skladby, tak tady jste na správném místě. Druhá skladba Amatendo je o něco málo svižnější a také obsahuje poměrně temnější a náročnější basovou linku. Tato skladba již více spadá do oblasti progressive house music, ale musím se přiznat, že mě neoslovila tak jako první skladba. Nejedná se o vyloženě špatnou skladbu, ale nějak mi tady chybí nějaký motiv, který by u této skladby upoutal.
Poslední skladba Nova Tripper má hned od začátku velmi chytlavý sound. Opět se jedná spíše o progressive house skladbu, ale myslím, že by mohla oslovit i milovníky Trance music. Hlavní melodie je trošku deep, ale dle mého názoru zní skvěle. Skladba také obsahuje poměrně výraznou a celkem i náročnou basovou linku, ale myslím, že to velmi napomáhá tajemné atmosféře této skladby. Mně osobně tato skladba sice nezaujala na první poslech, ale když jsem ji slyšel o několik dní později, tak jsem v ní objevil určitý náboj, který mě na první poslech neoslovil, ale teď jsem si jistý, že se jedná o velmi povedenou progressive house skladbu. Mně osobně se toto EP moc líbí, druhý song byl přece jenom trošku slabší, resp. zatím mě příliš neoslovil, ale zbylé dva tracky jsou velmi kvalitní. Jak jsem již naznačil, toto nebude velký hit, ale rozhodně stojí za poslech.
Napsat názor do DISKUSE

 8.5.2006 Karel, Press

Opět jsme se dočkali toho, že team "oxygene-line" zapracoval a uspořádal pro vás společně se serverem www.senzaparty.net další pokračování klubové noci v Ústí nad Labem nesoucí název Oxygene. Saturnin přináší do ústecké klubové scény novou a potřebnou kvalitu. Budete moci slyšet ústeckou sestavu ve složení: Marvando, Ludweek, Yoop, Tonez + teplický Tomangel. Kromě energické hudby jsou připraveny dekorace, vizuální efekty a luxusní VIP prostor. Samozřejmostí bude rychlá a kvalitní obsluha na baru se širokým sortimentem nápojů. Hudba bude produkována na kvalitním systému JBL o výkonu 2,5 kw který jste mohli slyšet na minulých dílech. Pokud vás baví taneční muzika, a stýská se vám po něčem novém ve světě hudby tak neváhejte, přijděte a pobavte se společně s námi. Vstup - zdarma. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.5.2006 Libor, News
Ruský producent Anton Chernikov, se ukrývá za tímto projektem a musím se přiznat, že o tomto producentovi jsem ještě neslyšel, ovšem to neznamená, že by se nemohlo jednat o povedený vinyl. Tato deska vyšla na počátku ledna na labelu Somatic Sense Future, což je sublabel Somatic Sense. Vinyl obsahuje dvě skladby, jednak Orange Line a Ra. My začneme skladbou Orange Line. Již od úvodních tónů je jasné, že skladba se ponesu v duchy melody progressive Tranceu, což je v poslední době velmi oblíbený styl a já osobně ho mám také velmi rád. Orange Line se může pochlubit jednak velmi masivní a temnou basovou linkou, ale také velmi povedenou melodií, která je lehce zasněná, lehce melancholická, také smutná, ale rozhodně je velmi povedená. Velmi výrazným rysem této skladby je také výrazný kytarový sampl, který dopomáhá vytvářet již tak skvělou atmosféru této skladby. No rozhodně dle mého názoru se jedná o velmi kvalitní melody progressive skladbu. Druhá skladba Ra začíná hodně pohodově. A prakticky v celém duchu se odehrává i celá skladba. No nevím jak to popsat, ale skladba Ra působí hodně chytlavým dojmem, také je velmi emotivní a jedná se celkem o pomalou skladbu. Ačkoliv se nejedná o chill out skladbu, tak lehce chill outový nádech tady je a zní to moc pěkně. V této skladbě již žádnou výraznou basovou linku nenajdeme, ale myslím, že by to bylo na škodu, protože by to uškodilo vynikající atmosféře této skladby. Druhá půlka skladby je přece jenom malinko svižnější, ovšem stále je jedná o velmi pohodovou skladbu. Při poslechu této skladby se Vám nebude chtít nic dělat, jenom si stačí lehnout či pohodlně se usadit a vychutnat si tento hudební zážitek. Ono se to velmi těžce popisuje, ale tahle skladba má v sobě něco nádherného. Alespoň jak vidíte, já jsem z ní úplně vedle. Doufám, že i další skladby tohoto ruského producenta se budou odehrávat ve stejně kvalitním duchu.
Napsat názor do DISKUSE

 4.5.2006 Karel, Press
Do Transmission zbývají méně než tři týdny, a česká média začíná pomalu dobývat hlavní hvězda Armin van Buuren. Jeho celosvětově úspěšný singl Shivers, ke kterému byl natočen povedený videoklip, bude tento týden nasazen jako novinka v pořadu T-Music Chart na Evropě 2, který se vysílá každý pátek od 18.00 do 20.00 hodin. Hned druhý den, v sobotu 6. května, uvidíte zmíněný videoklip v pořadu televize Prima T-Music, který má premiéru v 11.15 hodin a reprízu ve středu 10.5. v 0.45 hodin. Zde můžete také soutěžit o vstupenky, třička, CD a další ceny. Do obou hitparád můžete hlasovat prostřednictvím SMS, nebo internetu. Stejně jako videoklip Shivers, běží i na ostatních televizích souteže o zajímavé ceny. Na TV Óčko uvidíte 18. a 20. května v pořadu Frisbee rozhovor s pořadateli, a reportáž z Transmission 1. Soutěže a videoklip také poběží v pořadech Eso, Poprask, Noc s Andělem, atd. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 4.5.2006 Karel, Press

Už tuhle sobotu 6. května 2006, se opět po krátké pauze uskuteční tranceová klubovka NTC-Conference. Tentokrát se NTC nastěhovala do pražského klubu Akvarium, který naleznete v Rumunské ulici čislo 15 v Praze 2, nedaleko I.P.Pavlova. No a na koho se můžete těšit? Jako hosta jsme si tentokrát pozvali ústeckého DJe Ludweeka, který vás určitě nenechá stát u baru. Sekundovat mu budou residenti NTC-Music a to přesně Crash DJ Team, který bude v sobotu v Akváriu zastoupen hned několika DJs. Konkretně se za gramci vystřídájí Dolphin vs Sally J a také nová tvář tranceové hudební scény, dj a producent Thomas Coastline. Více info se o nich dozvíte na jejich nové webovce www.crashdjteam.com No a v neposlední řadě vás svým tvrdším pojetím tranceové hudby rozdrtí DJ Drastics. Ale kdo ví, třeba nás překvapí i nějakými jinými styly, které do svého hraní rád zařazuje. Akvarium otevírá své brány již ve 20:00 a čeká vás útulný klubík s výborně zásobeným barem a stylovým prostředím, včetně dekorací. Tuto akci podporuje firma Numark. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 4.5.2006 Karel, Press

Joseph Armani hraje od 14 let, klasickým DJ vývojem, tedy od house přes techhouse a trance, se propracoval až ke svému dnešnímu zvuku, kterým efektně roztančí každou party. Již šestým rokem žije v Berlíně, kde začal produkovat. Debutoval v roce 2001 na Flesh Records skladbou Ride Me, ta byla zvolena nejlepší taneční nahrávkou roku. Po vítězství v kategorii nejlepší umělec roku v prestižních Malta Music Awards, projel Joe spoustu klubů v řadě evropských států jako Polsko, Holandsko, Itálie, Slovensko, Chorvatsko, Řecko, Španělsko a Rusko. Současně stále produkoval nový materiál, v roce 2003 se Joe spojil s mladým producentem Janem Kesslerem ze Stuttgartu a společně nahráli skladbu Infatuation, která vyšla v roce 2004 na francouzském F*** Me I´m Famous a také švédském Joia Records. Skladba se okamžitě vyšvihla na přední místa osobních žebříčků celebrit jako David Guetta, Eric Prydz, Pete Tong, Paul Van Dyk, Deep Dish, Roger Sanchez, John Digweed, Fergie a řada dalších. Vzápětí Joe podepsal smlouvu s Joia Records a v současné době spolupracuje se Stevem Angello a Sebastianem Ingrosso. Na Maltě založil DJ školu s vynikající pověstí mezi místními clubbery, kromě těchto aktivit, je také jedním z předních organizátorů parties na ostrově, každý měsíc pořádá akci s návštěvností okolo 2000 lidí. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2006 Karel, Press

Zní to možná neuvěřitelně, ale je to tak. 13.5.2006 uplyne šest let od první party ve Fabricu! Šestka v numerologii znamená vyváženost a harmonii a my věříme, že takto se bude ubírat nejen program Fabricu, ale i narozeninový line up a samotná party! A kdo že bude kralovat 6. narozeninové party ve Fabricu? Je jím holandský, vynikajicí dj, producent, blízký kolega a hrající manager dje Tiesta, showmaan a bavič, dj Le Blanc! Určitě jej mnozí z Vás znáte s vystoupení s Tiestem v pražské T-Mobile Areně a někteří z jeho skvělého vystoupení taktéž s Tiestem v pražském Duplexu. Tiestův blízký kolega a spolupracovník prakticky nustále doprovází Tijse na jeho world tour a o to více bude jeho vystoupení ve Fabricu exkluzivní!! V roce 2002 dostává nabídku do vedení světoznámého labelu BLACKHOLE recordings, který exkluzivně vydává tracky dje Tiesta a kde najdete i Le Blancovy kousky včetně remixů. Le Blanc se do Fabricu velmi těší a chystá si hodně našláplý 3 hodinový set! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2006 Johnny D., News

Jussi Soro je momentálně jedním z nejžádanějších Finských DJ's, zahrál si na mezinárodních akcích pořádaných pod značkami jako Godskitchen, Sundissential a Ministry Of Sound. Také vystupoval v největších Finských klubech jako je Hallmark, Millennium a Illusions. Jussi měl tu čest zahrát si po boku těch největších Tranceových jmen. 27 -letý Jussi pochází z města Turku ve Finsku a byl oceněn nespočtem cen vyhlašovaných jako Finnish Club Awards.Dále také rozvíjí svou rezidenturu v klubech Mental a Essence a produkuje pod pseudonymy JussiS, Jussi Soro a Miikka (Miikka Leinonen) & Jussi. Jussiho styl je hlavně uplifting trance ovlivněn směry progressive house, goa trance, techno a electro. Jeho první release na Five AM v roce 2006 'Miikka & Jussi EP', tento release byl oceněn časopisem Mixmag jako release měsíce. Jeho sólový debut se jmenuje Backlash a společně s remixem Anssi Hohtiho vyšel koncem března na labelu Alter Ego recordings. Original mix je electrem líznutý uplifting jemuž vévodí zejména Leadsynthové akordy, které mi silně připomínají slavnou skladbu Maca Zimmse - L'annonce Des Couleurs konkrétně Mystery Remix. Nicméně tato zjevná inspirace neubírá skladbě na kvalitě o níž se mohli přesvědčit zejména fanoušci Johana Gielena.
Dalším motivem, který se objevuje ve skladbě je příjemná podkreslující melodie, která se opravdu krásně poslouchá. Ve skladbě se také objevuje vokál, nicméně je to jen takový nasamplovaný hlásek, navíc silně prohnaný přes Gate (podobný lze najít ve skladbě Goldenscan - Only with you). Celkově se mi tento track velmi líbí, takže mu naděluji hodnocení 8,5/10. Alternativou k originální verzi je A98 remix o který se postaral další finský producent Anssi Hohti. Jeho verze se od originálu příliš neliší. Skladba je opět posunuta kousek blíže k electru. Hlavní změnou je bezesporu basová linka, která je teď mnohem masivnější.Anssi také vypustil filtrovaný vokálek a tím výčet změn končí. Kdybych tuto skladbu slyšel samostatně, jednalo by se o výborný kousek, nicméně v porovnání s original mixem hraje druhé housle. Takže hodnotím 7,5/10.
Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2006 Karel, Press
Právě byly spuštěny oficiální stránky k blížící se party Transmission. Kromě všech užitečných informací si můžete prohlédnout několik videí z Transmission 1, včetně povedeného traileru. Stránky běží na www.transmission.cz. Současně vám přinášíme časový line-up jak hlavní Transmission stage, tak Deluxe stage. Na hlavní stagi začne hudební produkce ve 20.00 hodin a konec je naplánován na 7. hodinu ranní. Čeká vás tedy 11 hodin té nejlepší světové trance a progressive music. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2006 Karel, Press

Pokud Vás zajímá pár zajímavostí z jeho závratné kariery , nebo co je Sweden House Mafia čtěte dál. Jednadvacetiletý Švéd Steve Josefsson Fragogiannis, se jménem které v sobě tak hezky snoubí země původů jeho rodičů, vystupuje a tvoří pod pseudonymem Steve Angello a přesto, že jste o něm dosud možná nic moc neslyšeli, jeho hudbu znáte zcela jistě, hraje se na všech dobrých parties, miluje ji publikum, Djové i kritika. Během relativně krátké doby, se mu podařilo to, na co jiní čekají věky, vyšvihl se mezi světovou elitu a dokázal, že si tam své místo skutečně zaslouží. Steve Angello to má totiž mnohem jednodušší než ostatní a to především díky nesmírnému talentu, kterým je vybaven a také kvůli nezměrné energii s níž pracuje, skládá, produkuje, remixuje, mixuje a baví všechny kolem. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE


20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ