TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.5.2007 Karel, Press

Rok se sešel s rokem a už tradičně si pro své fanoušky připravil Michael C rekapitulaci jednoho hudebního roku poskládanou do speciálního exkluzivního šestihodinového setu. Michael C je charakterický svojí kombinací různých hudebních stylů, pomocí které si vytváří svůj originální na české scéně ojedinělý zvuk. 8. června Vám vítěz ankety DJ roku serveru Trance.cz v OK Centru v Pardubicích předvede, jak proběhl minulý rok jeho očima a ušima. Michael C v OK Centru poprvé zahraje svoji novou hudební produkci, kterou v těchto chvílích dokončuje. V klubu bude speciálně posílen zvuk a připraven laser!

Napsat názor do DISKUSE

 29.5.2007 Karel, Press

Přesto že je sobotní největší "holandská" párty v bílém beznadějně vyprodaná, můžete si tu správnou holandskou atmosféru ten samý večer vychutnat i jinde. Kvalitní trance a progressive nabídne tutu sobotu 2.6. pražský klub Vertigo na akci s názvem "Sound Of Netherlands" kde vystoupí dvoučlenný projekt z Holandska - TRANCE-O-MATIC (NL). Dalšími jmény na line-upu jsou djové Mark Airman a Mata C z projektu MATAMAR pořádající pravidelnou a stále úspěšnější noc Language of Trance, kteří za sebou mají již mnoho úspěchů na djském poli mezi které patří např. 3. místo v kategorii "Objev roku" v anketě O2 Dance Music Awards - těšit se můžete na jejich originální podání setu a dokonalou komunikaci s publikem. Chybět nebude ani tranceová legenda a špička české klubové scény a to Dj Petr Holman kterého není třeba dlouze představovat - jeho hraní na mnoha významných akcích a po boku djs jako např. Mark Norman, Cor Fijneman, Kai Tracid, Tomcraft, Marc Van Linden, Umek, Way Out West a mnoho dalších.

Napsat názor do DISKUSE

 28.5.2007 Karel, Press

Již necelé dva týdny zbývají do nejočekávanější taneční události letošního roku - Sensation White. V článku najdete důležité praktické informace a časový plán akce. Prosíme, pozorně si přečtěte všechny uvedené rady a pokyny, a snažte se je během akce respektovat. Na Sensation platí jiné podmínky než při koncertech či sportovních akcích, proto doporučujeme, aby se s těmito informacemi seznámili i pravidelní návštěvníci Sazka Areny.

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2007 Freezer, News

Po poněkud delší době se podíváme na ukázky songů, které mně v poslední době nejvíce oslovily. Jako první tu máme ideální soundtrack k současnému letnímu počasí. Jedná se o skladbu Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix), což je jedna z nejhranějších trance skladeb současnosti a není se opravdu čemu divit. Gareth si pohrál s vokálama, vytvořil výborný buildup a především líbivou letní melodii a překonal tak bez problémů poněkud průměrnější originál. Někomu by se ještě mohl zamlouvat výborný tech-tranceový remix od M.I.K.E.a, který se také nachází na vinylu. O další skladbu, která mně opravdu nadchla se postaral Mikka Leinonen se svým tranceovým opusem Constellation. Leinonen je známý spíše kvalitní uplifting produkcí, ale tímto počinem dokázal, že je i velmi zdatný ve stylu progressive trance. U progresivnější produkce zůstaneme i s další ukázkou. Nový počin od bratrů s příjmením Corderoy se jmenuje Drifting a v originále se jedná spíše o upliftingovou záležitost, já jsem ale vybral progressivní Dale´s Dfunkt remix, který je podle mně nejlepší z celého vinylu. Po delší době vydává novinku i Stuart Lange a to pod jeho hlavním projektem Lange. Nejvíce se asi hraje skladba Angelfalls, která je bezpochyby kvalitní tranceovou produkcí, ovšem o něco zajímavější mi přijde zasněná skladba Red October, která bude zřejmě b-stranou. Úplně na závěr jsem is nechal upliftingovou pecku od teprve 18-ti letého polského producenta. Skladba Mike Wind pres. Staircase - Oxygen Essential (Osip Back To 90s Mix) se stala rekordním vítězem Future Favourite v jedné z posledních epizod Asotu a není se čemu divit, tolik energie v jednom tracku, to se opravdu jen tak neslyší, navíc je zde opravdu nádherná klavírní mezihra. Pro dnešek je to z ukázkama vše, ale další várka bude již velmi brzy.

Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2007 Karel, Press

Ano - již tuto sobotu proběhne v klubu Vertigo (vertigo-club.cz) poslední "předprázdninové" pokračování této noci - tentokrát s podtitulem "Progressive Colours". Jak již víte vystoupí zde kromě residentů a pořadatelů této noci djů z MATAMARu jako speciální host progressivní mág - Dj Martin Gredner, dále Dj a producent Libis aka Dusk a také resident Studia 54 - Dj Adam Cloud. Brány klubu budou opět otevřeny již od 20:00 a ti co dorazí do 21:30 mají celý večer Plzeň namísto 39 za pouhých 30 kč takže se určitě vyplatí přijít co nejdříve!!:) A teď k tomu, co Vás tuto noc také čeká - jak jsme již zmiňovali další Language of Trance proběhne 21. září a to ve speciální B-Day edici kde vystoupí velmi exklusivní host a to dj a producent vydávající na prestižním labelu Armada records - Mike Foyle z Anglie!! Jako další se Vám představí také resident párty E-Motion - Stephan Bruck, Dj Rewis a také mladý a talentovaný dj a producent - Tadeas (djtadeas.com) o kterém ještě určitě uslyšíme. Již tuto sobotu budete mít možnost si zakoupit přímo v klubu Vertigo lístky na tuto akci a pouze tento večer bude k dispozici prvních 30 lístků za pouhých 150 kč!! Lístky budou poté v prodeji v síti Ticketpro za cenu 180 Kč + poplatky a to do 16. srpna, kdy se cena zvýší na 220 Kč. Lístků na tuto akci je omezený počet a proto se vyplatí si je zakoupit co nejdříve. A teď pozor!! Na akci Language of Trance - Progressive Colours budou mít také 3 z Vás exklusivní šanci vyhrát VIP lístky na akci s Mikem Foylem, který bude zahrnovat i přístup do VIP sekce s občerstvením - tyto lístky nelze nikde zakoupit. Stačí když u vstupu uvedete svoji E-mailovou adresu a jméno a budete zařazeni do slosování. Tak se těšíme již tuto sobotu na Language of Trance - Progressive Colours!

Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2007 Karel, Press

V pátek 25. května hostí Duplex Most jako jediný klub v České republice label Euphonic, který zde oslaví své desetileté výročí. A jak bude vypadat line-up ma celý večer? Vstup na party je příjemných 120 Kč a pokud je vás 3 a více, tak vás zdarma do klubu odveze taxi - objednejte si ho na čísle 723 975 691. V klubu na vás čeká špičkový zvuk, LCD obrazovky a výborná laser show!! Celý label Euphonic společně s Michaelem C se na vás na všechny v pátek těší!
Napsat názor do DISKUSE

 23.5.2007 Karel, Press

Po megapárty letošního roku Sensation White v Sazka Areně se bude konat velká afterparty v luxusních prostorách Retro Hall na Náměstí Míru(Metro A),Francouzské 4 ,s kapacitou až 1500 lidí budou přichystané speciální bílé dekorace, masivní zvuk, luxusní tanečnice a především nejlepší Pražští housový djové v čele s Chrisem Sadlerem ,Marcosem a Texxem. Dále se představí Lafayette, Mr. Nightingale, Adam Cloud,Billy Bright a Béda. U vstupu bude pro každého přichystán welcome drink. Dopravu na místo zajistí kyvadlová autobusová doprava. Autobusy budou přistaveny u Sazka Areny. Jiný způsob, jak se lze na afterparty dostat je MHD a to metrem ze zastávky Českomoravská na Náměstí Míru. Budeme se na vás těšit na největší afterparty v Praze.

Napsat názor do DISKUSE

 22.5.2007 Karel, Press

Po minulé, úspěšné párty, kterou navštívilo přes tisíc návštěvníků, si pro Vás letos organizátoří připravili pokračování. V pátek, 3 hodiny po pravém poledni se rozezní první zvuky v podání vítězů námi pořádané soutěže "Free DJ contest". 3 nejlepší djs, kteří se zúčastní naší soutěže, bude mít možnost ukázat svoje kvality v čase 15-19h. Výběr bude opravdu pečlivý, a koho ze soutěžících uvidíte za mixážním pultem, můžete ovlivnit právě vy! Více info v linku. V 19h se za mixpult postaví stálice taneční scény a objev roku 2005 v anketě Dance awards - Tonez. Svým specifickým zvukem odstartuje druhou část této akce a věřím, že Vás určitě nebude nudit. Hned po něm Vám svoje hudební kvality představí rozmanitý dj - Ludweek, kterého jste měli možnost slyšet již na loňském vydání této akce. Zhruba kolem jedenácté hodiny nastoupí, a trojici ústeckých djs dovrší - Marvando, kterého můžete slýchat na pravidelných Oxygene večírcích v baru Saturnin, kterými prošli jména jako je E-lite, Tomáš Haverlík, nebo třeba BB Mike. V 23h vystoupí hvězda světového formátu, držitel titulu dj roku - Michael Burian (Bohemian recordings). Po celé dvě hodiny se budete moci zaposlouchat do jeho hudební kuchyně, a dovršit tak druhou část této akce.

Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2007 Karel, Press

K desetiletému výročí labelu Euphonic jsme pro vás připravili rozhovor s jeho zakladateli Ralphem Kyau a Stevenem Albertem, tedy s duem Kyau & Albert. Bavili jsme se o historii, celé koncepci labelu, vztahu k Vanditu a o plánech do budoucna. Vyzpovídali jsme také Michaela C, který má k Euphonicu nejblíže a který jako jediný český dj bude klukům z Euphonicu gratulovat. Kyau & Albert Ahoj chlapi, jak se máte? Už je to docela dlouho, co jste naposledy navštívili Českou republiku... co je za tu dobu u vás novýho? Ralph: Kromě našich djských vystoupení jsme hlavně připravovali veškerý materiály k desetiletému výročí Euphonicu. A taky jsme vydali náš nový singl na vinylu "Always A Fool" ve zbrusu novém club mixu. Na druhé straně singlu je extended album verze, kterou mnoho djů hrálo už v době, kdy vyšlo album "Worldvibe".
Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2007 Karel, Press

Již tuto sobotu 26.5. v pražském klubu Vertigo proběhne poslední "předprázdninové" pokračování již tradiční noci s názvem Language of Trance - tentokrát s podtitulem "Progressive Colours". A na koho se můžete těšit tentokrát? Své umění Vám předvede progressivní mág Martin Gredner, který bezpochyby patří již několik let k české špičce a svoje kvality prokázal na mnoha významných akcích po boku jmen jako například Armin van Buuren, Markus Schulz, Ferry Corsten, Remy nebo Jon O Bir. Dalším hostem bude Dj původem z Ostravy a to Libis aka Dusk, který si mimo vystoupeních v klubech na Slovensku a v Polsku díky vítězství v djské soutěži zahrál na Creamfields po boku Tiesta a poměrně úspěšně se bleskl i na poli producentském kdy se jeho Remix "Black hole in my heart" držel tři týdny na druhém místě prestižního žebříčku Juno Records. Dále vystoupí také resident Studia 54 - Dj Adam Cloud a samozřejmě nepřijdete o osobité vystoupení Djů, kteří mají tuto noc na svědomí a to Mark Airman a Mata C vystupující pod názvem svého projektu MATAMAR. Těšit se můžete na jejich pestrou paletu od upliftingu po progressive až tech-trance a také na jejich stále oblíbenější závěrečnou Back 2 Back Show.

Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2007 Karel, Press

Již tento čtvrtek 24.5.2007 přivítá pražský Touster třetí pokračování pravidelné noci s názvem Distance. Tento díl se ponese ve znamení setkání dvou stálic české taneční scény. Na své si opět přijde každý, kdo má rád všechny podoby elektronické hudby, a to nejen tranceu. Jako první se představí rezident, pražský LIT (www.djlit.eu). Následovat ho bude dlouholetý DJ a promotér, letohradský AZiL (www.djazil.com). Jako třetí se představí Drastics (www.myspace.com/djdrastics), jehož hudba jíž zněla na akcích, na kterých vystoupil například Paul van Dyk, nebo Marcel Woods. Start je již ve 20:00 a pro ty nejvytrvalejší bude zábava pokračovat až do 4:00. Na své si přijde opravdu každý, ať již se bude jednat o houseově a progressivně laděný set, který je typický pro LITa, klasický tranceový zvuk představí AZiL, a na závěr vás čeká klasický tech-trance a hard-trance Drasticsův drastický mazec. A nebojte se, vlezné je jako vždy ZDARMA.

Napsat názor do DISKUSE

 18.5.2007 Binary, Review

Kdo trpí nedostatkem kvalitního upliftingu, toho potěším zprávou, že právě v těchto dnech vychází na labelu A State Of Trance skvělé EP britského rodáka žijícího nyní v zemi tulipánů a větrných mlýnů - Roberta Nicksona. Než si však představíme EP samotné, ohlédneme se trochu do minulosti. Robert se stal známým už díky prvnímu singlu, který vyprodukoval společně s Davem Mastersem před čtyřmi lety pod hlavičkou projektu Masters & Nickson. Track Out There 5th Dimension lze bez nadsázky považovat za jednu z nejlepších upliftingových skladeb vůbec. Ta se natolik zalíbila Arminovi, že ji několikrát zahrál ve svém ASOTu a prosadil její release na labelu Armada. Robertova kariéra tak byla nastartována a úspěšně pokračovala i v roce 2004, kdy na labelu ASOT vydal tři vynikající desky - Spiral, Fallback (ko-produkovaný Mikem Smithem aka MK-S) a Twisted By Design / Ocean Drive. V loňském roce pak vyšla skladba Close Your Eyes, jíž své vokály propůjčila Elsa Hill, a také Tabla Mizma, na níž spolupracoval s Thomasem Dattem. Pětadvacetiletý Nickson je i zdatným remixérem, což dokazuje celá řada kvalitních remixů, ze kterých bych rád upozornil hlavně na ten k tracku Ocean Rain od Elevation, jenž patří k nejlepším. Úspěšná byla i spolupráce s Perry O'Neilem v rámci projektů Mind a True Form, stejně jako produkce pod jeho alter egem Nick Robertson, kde se prezentuje pod stylem techtrance. A jakým směrem se ubírá jeho letošní tvorba? Pro příznivce tradičního Nicksonova upliftingového soundu mám dobrou zprávu, neboť Motion Blur EP je zcela ve stylu jeho dřívějších skladeb a v mnohém se jim podobá.

Napsat názor do DISKUSE

 17.5.2007 Karel, News

Minulý týden jsme si představili několik výborných kompilací a v tomto trendu budeme pokračovat i dnes. 11. června totiž vychází na labelu New State třetí pokračování úspěšné řady od Marca V s podtitulem Marco V - Combi:nations III. Marco V je zkušený harcovník na taneční scéně a právem mu v současnosti patří pozice vysoce respektovaného djje a v poslední době stále častěji i producenta. Oběma činnostem se věnuje naplno a tak zvládá velké množství dj gigů (naši zemi nevyjímaje) a produkci nových desek a kompilací. Není to tak dávno kdy vyšla kompilace Combi:nations II (podzim minulého roku) a už zde máme nového nástupce. První disk nazvaný Before obsahuje 18 skladeb, druhý After má skladeb 16. Before znamená jakou hudbu posloucháte před tím, než jdete (nebo jedete) na party, After má pak symbolizovat hudbu kterou posloucháte když přijdete z party (nebo z ní jedete). Já osobně po party nikdy nic neposlouchám, faktem ale zůstává že afterparties jsou v dnešní době populární a hojně navštěvované. První disk obsahuje hodně skladeb v kterých zanechal Marco V svoji stopu, jmenujme například Beats Cool - Bodytrip (Marco V Reconstruction) nebo Marco V - Possible but Unlikely. Obsahuje ale i nové a zajímavé skladby jako Patrick Alavi - Hell Yeah (Jamie Fanatic Mix) nebo Mario Ochoa & DJ Fist - Showtime. Prvnímu cd se myslím bez problémů daří dostat poslouchače do té správné party atmosféry, v které pokud nejste, tak si party, na kterou jdete, pravděpodobně tolik neužijete. Druhé cd je o něco klidnější a uvolněnější, to je dané tím slůvkem After, na cd tak najdeme skladby jako Djuma Soundsystem - Les Djinns (Trentemoller Mix), Samuel L Session - Velvet (See Know Remix), zajímavostí je pak zařazení klasiky Marmion - Schoneberg. I bez nějakého hloubkového zkoumaní téhle kompilace pod mikroskopem je zřejmé, že jde o velmi kvalitní dílko, které by nemělo ujít vaší pozornosti, protože je ve výsledku úplně jiné než kompilace, které jsme si představovali minulý týden. A to se prosím pěkně stále pohybujeme ve variacích stylů trance/progressive. Recenzi kompilace najdete v tomto odkazu, kompletní tracklist pak v naší diskusi.

Napsat názor do DISKUSE

 16.5.2007 Karel, News

Do Zenu s Nickem Warrenem zbývá několik posledních dnů. V sobotu 19. května uvidíte a uslyšíte v ROXY tohoto djje a producenta. Připravili jsme pro Vás soutěž o 5x dva volné vstupy na tuto party. Pro výhru stačilo odpovědět na naši otázku a poslat do 15. května správnou odpověd na otázku Jaké je původní povolání Nicka Warrena? a) Krupiér b) Myslivec c) Zedník. Správná odpověd byla b) Myslivec. Výherci se stávají: Ivan Eckhardt, Ondřej Hlásenský, Petr Poslušný, Josef Svoboda a Petr Bláha, všem gratulujeme!

Napsat názor do DISKUSE

 15.5.2007 Karel, Press

Na pátek 13. července byl agenturou Clear Vision naplánován druhý díl trancové halové party Amazing City. Z několika důvodů se nakonec pořádající společnost rozhodla, že se Amazing City v ohlášeném konceptu v T-Mobile Aréně neuskuteční. O hvězdného DJe Sashu však jeho fanoušci nepřijdou, vystoupí ve stejném termínu v prostředí exkluzivního klubu Mecca a navíc ve tříhodinovém setu. "K rozhodnutí prozatím odsunout druhý díl Amazing City v halovém formátu nás vedly dva hlavní důvody," vysvětluje Daniel Trojan ze společnosti Clear Vision. "Zaprvé je v letním období velký přetlak hudebních akcí a festivalů různého formátů, ale důležitý je především fakt, že naše společnost je spolupořadatelem 11. ročníku festivalu Cosmic Trip, který se uskuteční hned týden poté. Chceme se tedy plně soustředit jen na jednu akci, aby návštěvníci odcházeli co nejvíce spokojení," dodává Daniel Trojan.

Napsat názor do DISKUSE

 14.5.2007 Karel, Press

Je už tomu deset let od doby, kdy německá dvojka Kyau & Albert založila v Německu v roce 1997 hudební vydavatelství Euphonic. Z malého labelu, který byl původně založen pro podporu mladých a talentovaných umělců, se během deseti let stal uznávaný label, který do světa chrlí špičkovou hudební produkci převážně z tranceové oblasti. Kromě kmenových producentů Euphonicu - Kyau & Albert, Ronski Speed, Sonorous, Mirco de Goovia, Stoneface & Terminal, Marc Marberg, Markus & Brian a Sebastian Sand - vydávají svoji produkci na tomto labelu také světově známí - Armin van Buuren, Above & Beyond, OceanLab, Young Parisians či Andy Moore. Hity jako - Glass Garden, Epic Monolith, I am Alone, Satellite, Made of Sun, Guarana, Incognition, Air for Life, Walk Down, Kiksu, Are You Fine a The Space We Are - se staly velmi oblíbené mezi fanoušky po celém světě a mají své pevné místo v recordbagu každého špičkového DJe.
Napsat názor do DISKUSE

 11.5.2007 Karel, News

Tento květnový týden bohatý na nové kompilace završíme krátkým povídáním o další žhavé novince, kterou je bezesporu 2CD výběr London 07 Live From The Gallery - Mixed By M.I.K.E. Představovat belgického mága který si říká M.I.K.E. nemá našim hudebně vzdělaným čtenářům cenu, pojďme tedy rovnou k věci, a sice k samotné kompilaci. Ta vychází na labelu Armada a v současné době je již v prodeji (oficiálně vyšla 7. května) a za deset euro si ji můžete koupit, respektive stáhnout do počítače, třeba právě ze stránek labelu. Možná byste to v té záplavě kompilací, které v posledních letech vychází, ani nečekali, ale tahle kompilace je teprve druhá, kterou M.I.K.E. vydává, první byla v roce 2005 kompilace Live In Antwerp. Aktuální styl, který M.I.K.E. hraje, lze popsat jako mix electro, progressive, s kapkou trancu či techna, zapomeňte tedy na nějaké limonádové skladby a romantiku. Na prvním cd tak najdeme výborné skladby jako Julian Jeweil - Air Conditionne (Original Mix) či Umek - Carbon Occasions. Třeba právě ta skladba od Umeka mě mile překvapila, čekal bych nějaké techno, ovšem věci se mají jinak. Na prvním cd je i aktuální singl M.I.K.E. - Changes 'R Good (Main-Tro Mix) nebo naprosto senzační deska JPL - Your Whole Life (Ljungqvist Always Lives Remix).
Druhé cd začíná výbornou skladbou Antidote - Remote Control (Freeze Me), že by skrytý pozdrav pro velkého M.I.K.E. fanouška Freezera? :) I další skladby na druhém cd jako Simon & Shaker - Plan 9, Albert Vorne - Ares (Mac Zimms Remix) nebo D-Factor - Mystique potvrzují precizní výběr skladeb. Kompletní tracklist najdete jako obvykle v diskusním fóru. M.I.K.E. je jiný než ostatní trance/progressive djs (a ne každému to musí vyhovovat), ale třeba právě proto byste se měli po této kompilaci porozhlédnout, protože nepochybně rozšíří vaše obzory. Na závěr dodám, že pokud vás tyto řádky navnadily (a po poslechnutí kompilace vaše chuť ještě vzrostla), máte šanci vidět M.I.K.A. 22. června v Bratislavě společně s Above & Beyond, více info najdete v naší diskusi k této party.

Napsat názor do DISKUSE

 10.5.2007 Karel, News

O tom, že květen (potažmo celé jaro) je měsíc bohatý na nové desky, jsem psal ve včerejší zprávě. To se potvrzuje i dnes, kdy si povíme pár informací o další chystané a velmi očekávané kompilaci. A tak i když já osobně už moc novinky nepíšu, u zásadních desek typu Armin van Buuren - A State of Trance 2007 mi nezbývá (s radostí) nic jiného než udělat výjimku. S minulou kompilací označenou 2006 vyhrál Armin řadu ocenění v kategorii "nejlepší kompilace roku", takže je jasné že si pro letošek nastavil kvalitativní laťku velmi vysoko. Armin je světová extratřída na poli trance hudby, takže je už dopředu jasné, že i kdyby náhodou letošní 2007 kompilace nedosáhla tolika ocenění, nemůžete šlápnout vedle, pokud po ní sáhnete. Na obalu kompilace, která vychází 18. května se Armin lišácky usmívá a tváří jako nějaké neviňátko, že by takový princ trancu? :) A State of Trance 2007 je jako již tradičně 2CD kompilace, s tím že stejně jako před rokem je první cd nazvané "On the beach" a druhé "In The Club". Od toho se odvíjí i volba jednotlivých skladeb, takže na prvním cd najdeme uvolněnější, pohodovější, progresivnější hudbu, zatímco na druhém cd půjde především o skladby, které Armin hraje v klubech či na halovkách. Z prvního cd bych namátkově "vypíchnul" DJ Shah feat. Adrina Thorpe - Who Will Find Me, Rio Addicts - The Distance nebo The Blizzard - Kalopsia, všechno výborné a nové skladby. Na druhém cd pak stojí za zmínku klasika Albert Vorne - Formentera What (Gareth Emery Remix), First State - Evergeen nebo Mike Foyle - Firefly. Kompletní tracklist najdete v našem diskusním fóru. Kromě téhle kompilace nás čeká jubilejní 300. pokračování radioshow A State Of Trance, které bude korunováno příští čtvrtek 17. května jako open air akce v Holandsku a kam se jistě řada z vás chystá. Jak to tak vypadá, i letos zůstaná popularita Armina na stále stejné úrovni a jak se říká, není těžké zazářit, ale je těžké udržet se na výsluní. A to se Arminovi daří.

Napsat názor do DISKUSE

 10.5.2007 Karel, Press

Návštěvníci 7.Narozenin klubu Fabric se mohou stát zároveň účastníky Sensation White a nasát bílou atmosféru a vůni párty! Sensation White Team se totiž bude bavit na narozeninových oslavách, ale nejen to! Promovat se bude nová vůně deodorantu Sensation White firmy Radox (2 dámské, 1 pánská), ke vzorkům zdarma budete mít možnost se zúčastnit soutěže o 10 lístků na Sensation White! To samozřejmě není vše, budete moci vyhrát let stíhačkou, bungee jumping seskok, mobilní telefon, zorbing a každý účastník dostane zdarma tapetu na mobil.

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2007 Karel, News

V květnu je jako již tradičně hudební sezóna v plném proudu a proto není divu, že si tento měsíc vybrali i stále populárnější Above & Beyond pro vydání své nové 2CD kompilace nazvané Anjunabeats Volume Five. Above & Beyond se dostali do popředí zájmu zejména díky svojí radioshow Trance Around The World (i když ze začátku jsem k ní byl poměrně skeptický), o čemž svědčí i výsledky ankety na tomto webu, kdy tato show je u vás oblíbenější než třeba GDJB M. Schulze (což mě překvapilo, ale proč ne). Mimochodem na TATW se mi nejvíce líbí to intro "you are completely surrounded", použité ze špičkového seriálu Prison Break. Pojďme ale zpět ke kompilaci, která by logicky měla nabídnout něco víc než jen "obyčejná" radioshow. Kromě vyšší zvukové kvality nabízí tahle kompilace i pár nových, exkluzivních skladeb, i když víte jak to chodí, většinu z nich už jste klidně někde slyšet mohli, v tom je síla internetu. Na prvním cd najdeme 13 skladeb, hodně se mi líbí mix skladeb 4,5 a 6, tedy Boom Jinx feat. Thomas J. Bergersen - Remember September, Joonas Hahmo - Together a Super8 & Tab feat. Ben Lost - Needs To Feel (Wippenberg Remix). Dále zde najdeme i party pecku od Stephen J. Kroos - Formalistick, kterou najdete v naších starších ukázkách z ledna. Na druhém cd najdeme vynikající skladbu Purple Mood - One Night In Tokyo (DJ Shah's Savannah Remix). Kdo by to byl řekl před pár lety, že Dj Shah bude jednou skládat výborný trance? Na druhém cd (opět obsahuje 13 skladeb) najdeme ve větší míře i vlastní produkci Above & Beyond, disk pak končí další výtečnou skladbou Super8 & Tab - Suru. Kompletní tracklist najdete v diskusi. Kompilace vychází oficiálně 21. května, již nyní jde ale předobjednat ze stránek labelu Anjunabeats, které vás následně přesměrují na spřízněný online cd shop. Zde slibují, že vám podepsanou kompilaci pošlou nejpozději 17. května, tak to někdo můžete zkusit, při platbě kartou by kompilace měla včetně poštovného vyjít na cca 650 Kč, podle mého orientačního propočtu. Abych vám ještě více usnadnil rozhodování, přidám odkaz na recenzi na trance.nu, kde kompilaci hodnotí pozitivně, jen s malou výtkou k druhému cd.

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2007 Karel, Homepage

Počínaje dneškem startujeme novou sekci nazvanou Videoklipy. V sekci Aktuálně již nějaký čas linkujeme zajímavá taneční videa z blízké i vzdálené historie. Podobnou aktivitu najdete i na jiných hudebních serverech, takže nepřicházíme s ničím novým, nicméně proti ostatním se budeme snažit přidat k daným klipům více souvisejících informací. Dále tím, že jsme zřídili pro Videoklipy samostatnou obsahovou sekci, zajistíme větší přehlednost a v neposlední řadě i možnost diskutovat o každém videoklipu v diskusi v samostatné sekci Videoklipy. Do ní samozřejmě můžete směřovat i vaše vlastní odkazy na zajímavá hudební videa z Youtube či jiných podobných serverů. Startujeme s videoklipem Michael Grey - The Weekend, což je povedená taneční houseově laděná věc z roku 2004, která vyšla na německém labelu Kontor.
Napsat názor do DISKUSE

 7.5.2007 Karel, News

Do Zenu se Nick Warrenem zbývá několik posledních dnů. V sobotu 19. května uvidíte a uslyšíte v ROXY tohoto djje a producenta. Připravili jsme pro Vás soutěž o 5x dva volné vstupy na tuto party. Pro výhru stačí odpovědět na naši otázku a poslat do 15. května správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Jake je původní povolání Nicka Warrena? a) Krupiér b) Myslivec c) Zedník. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o 2x volný vstup na Nicka Warrena, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí!

Napsat názor do DISKUSE

 4.5.2007 Binary, Review

Německého progressivního mága Andrewa Bennetta není třeba podrobněji představovat, neboť téměř všichni, kdo holdují žánru progressive trance, se s jeho produkcí jistě setkali. Svou djskou kariéru nastartoval už před deseti lety, avšak s vlastní produkcí začal až o mnoho let později a pomyslnou "vstupenkou do síně slávy" se pro něj stal až track Ocean Drive z roku 2004, jímž byl nadšen jak Armin van Buuren, tak Markus Schulz, který jej zařadil na svoji kompilaci Coldharbour Selections Volume 3. Andrew často spolupracuje se svými slavnými kolegy - s Mariem Hammerem vydali pod hlavičkou Hammer & Bennett famózní track Language (2005, Coldharbour Rec.), s Mikem Dierickxem povedenou desku Into The Danger (2006, Club Elite) a naposledy s Rico Soarezem aka Probspotem pecku Light Of Hope (2007, Electronic Elements). Andrew je zodpovědný i za spoustu kvalitních remixů, které jsou stejně jako jeho vlastní produkce obdařeny nezaměnitelnou basovou linkou, která je nejvýraznějším atributem Bennettovy produkce. Je načase si blíže představit poslední počin z jeho dílny, který se jmenuje Menar a vyšel na Schulzově labelu Coldharbour Recordings 25. dubna 2007.

Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2007 Karel, Press

Bassline Productions připravuje svou první party v Praze - noc 11. května 2007 v klubu Exit-Chmelnice bude rozhodně patřit stylu progressive a trance. Lineup je zajímavý tím, že ho tvoří pouze DJs ze Slovenska. Jako headliner se Vám představí známý slovenský DJ a producent - Milan Lieskovsky, který bude v Praze vystupovat vůbec poprvé. Pod jeho vedením vznikla a funguje známá party Progress Your Mind, která má na Slovensku čím dál tím větší úspěch. Jeho tvorba a vystoupení se nesou ve stylu progressive trance a progressive house. Zahrál si po boku známých jmen jako například Markus Schulz, Jose Amnesia, Under Sun, Cressida nebo Snake Sedric. Jeho skladba Elenya byla hrána Flash Brothers na Oscar Night v Hollywoodu a též v jejich RádioShow na FriskyRadio. K úspěchům nepochybně patří i jeho projekt spolu s Eddie Senderem. Eddieho skladba Lenin a Milanův remix Leningrad budou brzy vydány některým ze známých vydavatelství. Kromě Live vystoupení si můžete každý měsíc vychutnat radioshow Milana Lieskovskeho na CBA.fm, PURE.fm, FUN1 a GoDeejay.
Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2007 Karel, Press

Po několika menších, ale úspěšných akcích Beats and melody night v olomouckém klubu Metro, přišel čas uspořádat druhé pokračování. A vzhledem k tomu, že se tato akce do hanácké metropole vrací po roce, tak si také zaslouží pořádný warm up. Do klubu Metro zavítá pro omezený počet návštěvníků britský dj a producent Mike Foyle. Tento člen holandského labelu Armada music proslul především díky hitu Love theme dusk, nebo Shipwrecked. Jako další, přijal pozvání dj a rezident klubu Fabric v jedné osobě - Martin Gredner. Hvězdná jména doplní domací djs Revolt a Deepress. Pro zachování komfortu navštěvníků bude počet vstupenek pouze 100 a celá party bude pojata jako VIP večírek a vstup bude umožněn pouze na základě vstupenky. Nikdo další v průběhu noci nebude mít možnost se do Metra dostat. Zbýva tedy jen dodat, že WARM UP na akci BEATS AND MELODY 2 se koná 30.6.2007 a lístky jsou k dostání za 200,-Kč.
Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2007 Karel, Press

Návštěvníci 7.Narozenin klubu Fabric se mohou stát zároveň účastníky Sensation White a nasát bílou atmosféru a vůni párty! Sensation White Team se totiž bude bavit na narozeninových oslavách, ale nejen to! Promovat se bude nová vůně deodorantu Sensation White firmy Radox (2 dámské, 1 pánská), ke vzorkům zdarma budete mít možnost se zúčastnit soutěže o 10 lístků na Sensation White! To samozřejmě není vše, budete moci vyhrát let stíhačkou, bungee jumping seskok, mobilní telefon, zorbing a každý účastník dostane zdarma tapetu na mobil.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ