TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 28.5.2009 Karel, Press

Jedna z nejoblíbenějších klubových akcí České republiky a to E-MOTION, odehrávající se v brněnském klubu Fléda informuje o předprodejích na závěrečný červnový díl. Kde si tedy můžete zakoupit lístek k akci, na které se po dvouleté pauze představí přední anglický DJ vydávající na labelu Perfecto, známý svoji spoluprací s Andy Moorem na projektu Whiteroom. Do České republiky přiletí jeden z těch, kteří si užili E-motion až do samého konce - DJ Adam White. Kam tedy jít pro "lupen"? Na výběr máte z kamenných předprodejů a internetových shopů. Mezi ty nejvýznamnější patří Ticketstream a Ticketportal. V Brně bude možno zakoupit lístek již tradičně v Indies a v Domu pánů z Lipé na náměstí Svobody a bez poplatku prodejci můžete lístek pořídit v klubu Fléda a to na bárečku hned vedle klubu. Cena lístků je stanovena na 200,-Kč + poplatek prodejci.

Napsat názor do DISKUSE

 26.5.2009 Karel, Press

Populární pražská klubovka Impress se za svou dobu fungování v pražském Pekelném baru už zcela jistě zapsala do pamětí všech příznivců tranceu a progressivu v naší metropoli. Další díl této oblíbené party proběhne již tuto sobotu 30.5. a rozhodně by Vám neměl uniknout. Rezidenti Revis a Pete Walk, kteří jsou mimo jiné členy producentského projektu Proud-M si na květnové pokračování Impressu pozvali jihočeského Johna Nikea. Tento brilantní dj je jednou z nejvýraznějších postav současné taneční scény jihu Čech. Díky svému charismatickému vystupování si vybudoval skvělou pověst mezi clubbery a již tuto sobotu Vám předvede svůj um v Pekelným baru. Za zmínku rozhodně stojí jeho společné vystoupení s americkou houslistkou Elleanor Chodorov, s kterou vystoupil ve společné live show na prvním díle party Tranceplantation, jejíž je mimo jiné rezidentem.

 

Napsat názor do DISKUSE

 26.5.2009 Karel, Press

Hed Kandi, jedna z nejznámějších tanečních značek na světě, přichází oficiálně do České Republiky. Zahajovací party proběhne v pátek, 26. června v pražském klubu SaSaZu. Hed Kandi se představí ve velkém stylu, a promění SaSaZu v latinsko-americký ráj, a to u příležitosti právě vydaného dílu World Series Brasil z legendární série kompilací Hed Kandi. Kromě exotických tanečnic se můžeme těšit na originální Hed Kandi dekorace, rezidentního DJe Andy Normana, který vystoupí společně s dalšími umělci. Za perkuse se postaví Pav, na saxofon jej doprovodí Deeyana. Dalším živým prvkem k té nejlepší porci funky house music bude vystoupení zpěvačky Katherine Ellis, jejíž hlas můžeme slyšet v mnoha velkých houseových hitech. Line-up pak uzavře domácí rezident Brian. Vedle skvělé muziky a unikátní Hed Kandi atmosféry bude připravena netradičně řešená scéna, či módní přehlídka značky Zu Elements.

Napsat názor do DISKUSE

 23.5.2009 Karel, Press

Hodinové ručičky nám už pomalu, ale jistě odtikávají poslední hodiny do začátku meganarozeninového mejdanu Tik Ťak Party a proto je čas na nějaké ty poslední informace předtím, než to vypukne. O tom, že slavit bude spoustu lidí a zahrají nám kromě hlavních hostů dvojice MATAMAR také například ve svém posledním vystoupení v kariéře projekt Lunar Blaze, dále Petr Hauz, Athro a Carrasco, už dozajisté víte, co ale nevíte je line up, který bude následující:

Napsat názor do DISKUSE

 22.5.2009 Karel, Press

Již potřetí přichází Sensation do České Republiky, a všemi očekávaný termín 6. června, se nezadržitelně blíží. Pro ty, kteří ještě váhají s nákupem vstupenek, přinášíme několik důležitých zpráv. Základní vstupenky na plochu jsou již téměř vyprodány, každým dnem mizí po stovkách, a aktuálně jich zbývá posledních 2000 kusů. Tyto vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Sazka Ticket. V prodeji jsou stále vstupenky kategorie Golden ticket do klubového patra a na plochu. 10 dní před akcí jdou do prodeje také vstupenky Deluxe, které umožňují vstup pouze do klubového patra. Chtěli bychom všechny upozornit, aby nekupovali vstupenky od neznámých jedinců, kteří nabízejí pod cenou falešné vstupenky ve všech kategoriích! Tyto vstupenky jsou neplatné, a na Sensation se s nimi nedostanete. Tyto případy jsou čím dál tím častější, a falešné vstupenky vypadají velmi věrohodně. Vystavujete se tak zbytečnému riziku, kdy vás podvodníci připraví o nemalé částky a zároveň přijdete i o zážitek ze Sensation. To samé platí i o nejrůznějších výherních poukazech ze soutěží v médiích.

Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2009 Karel, Press

Decadance pokračuje po velmi příznivých ohlasech v dalším budování své pozice na domácí taneční mapě. Novým útočištěm se k veliké radosti pořadatelů stává nový pražský superklub SaSaZu v areálu pražské holešovické tržnice, který byl před pouhými několika dny otevřen. Premiéra Decadance v tomto "výstavním" prostoru bude mít jako doposud vždy nosné téma a příběh, tentokrát se Vás zmocní a celou nocí provede Fantom opery. Produkce celého večera je pojata tak, aby vstupy smotného Fantoma, jeho hostů, stejně jako hostů našich DJs působily na každého návštěvníka tak, aby cítil, že je součástí tohoto příběhu a ani na chvíli nezažil pocit nudy. Tématu této edice bude samozřejmě odpovídat i výzdoba stage a klubu za použití nejrůznějších divadelních kulis.

Napsat názor do DISKUSE

 20.5.2009 Karel, Press

Další tranceová nálož přímo z Holandska se chystá už v pátek na ENTRANCE v Roxy, kde hlavními hrdiny budou mágové FIRST STATE & TON TB aka THREE DRIVES z labelu Black Hole. FIRST STATE nás však v úterý zarmoutili neveselou zprávou, která se dotkla nejen jejich pražského vystoupení, ale i celého dalšího tour. Z vážných rodinných důvodů se omluvil Ralphie Barendse. Za FIRST STATE tak vystoupí pouze Sander van der Waal. To ovšem nic nemění na délce setů, které dají dohromady 4 hodiny! Chybět samozřejmě nebude rezident Michael C a pánové Marwin Shamma & Wicc na druhé stagi. Do 23h máte navíc možnost využít výhodnější vstupné.

Napsat názor do DISKUSE

 19.5.2009 Karel, Press

Tik ťak, tik ťak. Hodiny nám odtikávají už jen pár dní do začátku narozeninového mejdanu v klubu Vertigo - Tik Ťak Party, který se chystá už na tuto sobotu 23.5. ! Svoje narozeniny zde oslaví (nejen) party fotografka Jamie (rave.cz), ostřílený kameraman Dan Pánek (techno.cz) a party girl Sunflower aka Slunečnice (trance.cz). Těšit se můžete na bláznivý a divoký mejdan plný zábavy o kterou se budou mimo jiné starat hlavní hosté večera - djs MATAMAR (Mark Airman + Mata C), kteří si pro vás chystají vypečený sváteční setík. Dále se představí ve svém posledním vystoupením v kariéře ‚mash-upový' král Lunar Blaze, jehož díla mají podporu od největších světových dj star, zahraje nám také oblíbený Athro a nebude chybět ani pekelný Carrasco!:) Takže nezapomeňte už tuto sobotu se ve Vertigu bude slavit! Vstupné je ZDARMA, takže neseďte doma a přijďte se pobavit s námi!:)

Napsat názor do DISKUSE

 18.5.2009 Karel, Press

Decadance pokračuje po velmi příznivých ohlasech v dalším budování své pozice na domácí taneční mapě. Novým útočištěm se k veliké radosti pořadatelů stává nový pražský superklub SaSaZu v areálu pražské holešovické tržnice, který byl před pouhými několika dny otevřen. Premiéra Decadance v tomto "výstavním" prostoru bude mít jako doposud vždy nosné téma a příběh, tentokrát se Vás zmocní a celou nocí provede Fantom opery. Produkce celého večera je pojata tak, aby vstupy smotného Fantoma, jeho hostů, stejně jako hostů našich DJs působily na každého návštěvníka tak, aby cítil, že je součástí tohoto příběhu a ani na chvíli nezažil pocit nudy. Tématu této edice bude samozřejmě odpovídat i výzdoba stage a klubu za použití nejrůznějších divadelních kulis.

Napsat názor do DISKUSE

 14.5.2009 Karel, Press

Ahoj Olafe, už jsi někdy hrál na párty pro Fantoma ? Ne, tohle bude poprvé. Jestlipak víš, proč jsem oslovil právě Tebe pro finále mé noci DECADANCE ? To fakt nevím, ale rád bych to věděl! Decadance si vytyčila vybírat DJs nejen dle zvuku jména, ale hlavně dle schopnosti bavit a komunikovat s publikem. Takže proto jsem oslovil právě tebe. OK, tak to zvládnu! Kdo se ti při tvých vystoupeních po celém světě líbil jako skvělý DJ a bavič ? Na tohle se opravdu těžko odpovídá. Já už viděl a slyšel tolik DJů, a hodně z nich bylo hodně dobrých. Ale musím říct, že dobrá party nezávisí jenom na samotném DJovi, ale i na lidech, co se přijdou bavit. Ani ten nejlepší DJ na světě nebude hrát dobře, když nefunguje interakce mezi ním a publikem.

Napsat názor do DISKUSE

 13.5.2009 Karel, Press

Právě vyšla nová prestižní taneční kompilace SENSATION s podtitulem The Ocean Of White - Prague 2009. Najdete na ní na 2 míchaných CD na 40 současných tanečních hitů od interpretů jako Eric Prydz, Blank & Jones, ATB, Dave Darrel, The Cube Guys, Scotty a mnoho dalších. Úvodní skladba s názvem Vltava od Michaela Buriana měla premiéru na loňské Sensation, kde sklidila obrovský úspěch před vyprodanou O2 arenou. Tato kompilace je bezesporu ideálním warm-upem před již třetí Sensation u nás, která proběhne v sobotu, 6. června v pražské O2 areně. CD je v prodeji za 299,- Kč u všech dobrých prodejců s hudbou nebo v e-shopu United Music.

Napsat názor do DISKUSE

 12.5.2009 Karel, Press

Po několika měsících se opět hlásí o slovo ENTRANCE v Roxy. Tentokrát se plně ponese na vlnách Black Hole Recordings, jednoho z prvních velkých nezávislých vydavatelství, které chrlí do světa samé cenné kousky už od roku 1997. Odpovídající je i hvězdné portfolio ve kterém kromě např. Tiësta, Dance Nation, Allure najdete také hosty květnové hosty Entrance s datem 22.5., kterými budou FIRST STATE & Ton TB aka THREE DRIVES z Holandska. Jejich profily a hudební ukázky najdete v tomto článku. Chybět samozřejmě nebude rezident Michael C a pánové Marwin Shamma & Wicc na druhé stagi.

Napsat názor do DISKUSE

 11.5.2009 Karel, Press

Pro ty z Vás, kteří se ještě nerozhodli, nebo nejsou informování přinášíme poslední, shrnující info. Na 3 stageích klubu vystoupí 20 projektů a dj´s zahrnující 4 zahraniční ( Marco V, San, Ian Void, Van Vega ) a přední české ( LayDee Jane, Dan Cooley, Michal Poliak, Martin Gredner, Martin Frank, Hydrophonic, Roman Hyde, Thomas Coastline ) a talentované ( Robiq, Ringo, Thomas Coastline, Michael K, FG Suckers, LumX ). Z techniky můžete poprvé ve Fabricu shlédnout LED stěnu umístěnou za dj pultem, barevnou laser show, kombinovanou s mini LED panely, originální, narozeninové dekorace a zapomenout bychom neměli na možnost osvěžit se na čerstvém vzduchu pod Fabric party stanem, kde bude umístěn bar pro odlehčení front. Předprodeje jsou již vyprodány, nicméně je stále dostatek vstupenek na místě, doporučujeme ale co nejvčasnější příchod pro zamezení front a jistoty získání vstupenek, o které je eminentní zájem.

Napsat názor do DISKUSE

 11.5.2009 Karel, Press

Píše se rok 2005 a hudební vědci DJs Omar a Nesquik právě vymysleli lék zvaný Rehab, aby mohli bojovat proti takzvaným hudebně přenosným nemocím a virům MTDs (Musically Transmitted Diseases). Ve stejném čase francouzská hvězda, DJ a producent Sébastien Léger vydává svůj hit "Take Your Pills". Může být tohle snad náhoda? Je spousta různých vědců, kteří udělali stejný objev, ale pouze vyvoleným se může dostat zaslouženého uznání. Stává se to pořád… Takže kdo byl první, kdo objevil virus MTD, který ohrožuje milióny kluberů po celém světě? Po pravdě - je nám to úplně jedno, když Vás MTD virus neohrožuje a chodíte pravidelně na Rehab. Nebudeme o tom sáhodlouze debatovat a jen mediální supové jsou nenasytní po informacích, jako je tato. Místo toho jsme udělali 22.5.2009 Sébastiena Légera naším čestným hostem pro jeho druhou klubovou párty v České republice v klubu Mecca, aby podpořil vzájemnou solidaritu a spolupráci k vymícení těchto virů.

Napsat názor do DISKUSE

 7.5.2009 Karel, Press

Ahoj Sammy, v květnu vystoupíš poprvé v historii v Čechách na party Decadance. Jak se těšíšö do Prahy a na české party people ? Do Prahy se těším moc. Jsem rád, že jsem byl pozván na tuhle velkou party a mám radost, že budu moct svoji pozitivní energii konečně předat českým party people, kteří jsou známí tím, že se umí dobře bavit. Decadance je typická tím, že je to veliká show s programem, tanečníky v krásných kostý˝mech, kulisami a mnoha živými performacemi. Jak jsme zjistili, tak i ty jsi veliký showman a na Ibize a Malorce přivádíš lidi do extáze. Tím by ti asi měla Decadance hodně vyhovovat, ne? Určitě. Tahle party bude něco pro mě. Dělat dobrou muziku, to je můj život, ale hlavně dělám rád úžasnou show. Nechci toho ale předem moc říkat. Až mě uvidíte naživo, uděláte si obrázek sami.

Napsat názor do DISKUSE

 7.5.2009 Karel, Press

Po zhruba měsíci přichází na řadu další díl rezidentní party s názvem House Vision v pražském Vertigu. Minulé vydání této párty bylo velmi úspěšné, proto navazujeme další sérii. První díl pokřtila DJane KSandra společně s Davidem Justianem, Mr. Pervzidentem a Petrem Hauzem. Ani tentokrát rezidenti této noci nezapomněli na DJskou slečnu. Tentokrát jí bude úspěšná DJane E-LITE. Jako první se představí DJ N-ZYM, který hraje nejraději všechny polohy Progressive Houseu. Ale občas zabloudí třeba i do Breakbeatu, Celý set nechává vést spíše publikem, pro které hraje.. Hraní je pro N'zyma velikým koníčkem a podle toho i vypadá vystupování a obrovská energie, kterou do něj vždy vkládá. Slyšet jste ho mohli v klubech jako: Touster, Vertigo, Cafe-Life, Roxy, Pekelnej Bar, Mystery, Bizzare.A proč vlastně N'zym? Protože má rád Terryho Pratchetta ;-)

Napsat názor do DISKUSE

 6.5.2009 Karel, Press

Už tuto sobotu 9.5.09 se do klubu Pekelnej Bar na Andělu vrací velmi oblíbená party Avenue, kterou znáte především díky jejím představitelům - dua MATAMAR (Mark Airman a Mata C). Noc Avenue se stala nejlépe umístěnou party klubu Pekelnej Bar podle prestižní ankety Dance Music Awards 2008 za co vám všem patří rozhodně obrovský dík! Co vás tedy už tuhle sobotu v Pekle čeká? Už teď můžeme slíbit, že to bude pořádná jízda! Do varu vás bude přivádět samozřejmě jako vždy residentní dvojice MATAMAR, která vás rozhodně nenechá v klidu sedět. Dále se představí další z residentů LOT Music a to stále oblíbenější Petr Hauz, "Mash-upový mág" Alexx Van Den Berg a hlavně také speciální host této noci - nadějný producent a dj ze Slovenska - ReOrder, který má na svém kontě již mnoho úspěšně vydaných releasů, z nichž se několik umístilo v žebříčku top 10 nejprodávanějších singlů serveru audiojelly.com a jeho skladby Experience a Sensitivity se dočkaly podpory od takových jmen jako jsou Ferry Corsten, John Askew, Paul van Dyk, Armin van Burren, Markus Schulz a mnoho dalších.

Napsat názor do DISKUSE

 5.5.2009 Karel, Press

Fedde Le Grand je bezesporu jednou z největších hvězd současné taneční scény a aktuálně jedničkou holandského houseu. 8. května po téměř roční pauze opět zavítá do Prahy, kde svým setem ozdobí další pokračování akce PURE, která se opět uskuteční v holešovickém prostoru SaSaZu Prague. Nedalo nám to a Feddeho jsme před pár dny vyzpovídali, abychom zjistili, co je u něho nového a co na Prahu vlastně chystá...

Napsat názor do DISKUSE

 1.5.2009 Natix, Review

Již více než dva roky uplynuly od posledního alba Solarism projektu Planisphere pověstného belgického producenta, workoholika a vegetariána Laurenta Véronneze, známého též pod jmény L-Vee, Airwave a dalšími asi dvaceti aliasy. Přestože je jeho diskografie velice rozsáhlá, a přesto pestrá a vždy velmi kvalitní, považuji Solarism za nejsvětlejší bod jeho kariéry, ať už z hlediska zvukové originality, technické propracovanosti i umělecké hloubky, nemluvě o následně vydané hybridní edici obsahující v jednom dvouhodinovém mixu skladby ze standardní verze plus staršího alba Lektrophony v různě přepracovaných verzích, případně různě mezi sebou smíchané a zkombinované. Není se tedy čemu divit, že má očekávání byla velká už od chvíle oznámení prací na novém "minialbu", které 21. 4. vyšlo v digitální podobě už tradičně na labelu Green Martian spadajícím pod belgické Bonzai Music / Banshee Worx.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ