TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.5.2011 Karel, Press

V pátek 3. června Vás zveme na další pokračování párty Expectation v Smart Clubu Styx, jenž sídlí na adrese Sokolovská 144/349 Praha 8. Tentokrát si DJ MCB & David Justian, kteří pro Vás akci připravují nachystali několik překvapení... Jsme rádi, že Vám můžeme představit speciálního mimopražského hosta, který nám zcela jistě pomůže vytvořit tu správnou atmosféru. DJ Trent pochází z Příbrami, malého města asi 60 kilometrů vzdáleného od Prahy. Poprvé si k DJskému umění přičichl v jednom z místních klubů. To se psal rok 2003. Byl naprosto uchvácen a tak si zakoupil svůj první mixák a pustil se do tehdy ještě amatérského hraní z obyčejných CD přehrávačů. V té době pro něj byl srdcovým stylem trance ve všech jeho podobách. Čas plynul a CD přehrávače přestaly uspokojovat jeho DJské potřeby, proto se uchýlil k prvním gramcům a deskám. Jako správný DJ prošel Trent hudebním vývojem, takže se v jeho setech postupně začal prosazovat progressive house a electro house.

Napsat názor do DISKUSE

 31.5.2011 Karel, Press

Již příští pátek se uskuteční v klubu SaSaZu další pokračování akce DECADANCE, jejímž headlinerem je tentokrát hvězda z Francie Arno Cost. Přinášíme vám jeho profil. Od svého velkého zjevení v roce 2006 si francouzský DJ a producent Arno Cost rychle vytvořil renomé jednoho z nejslibnějších mladých talentů taneční scény. Díky muzikálnímu cítění pro elektronickou hudbu, disko a house si Arnova produkce a remixy vysloužily pochvalu nejvýznamnějších postav taneční hudby, mimo jiné Peta Tonga, Toma Novyho a Sebastiana Ingrossa. Arnův talent má kořeny v iniciativě jeho rodičů, kteří ho vedli k hudbě už od dětství. V mládí poslouchal pop music, italo disco a později inovátorský tzv. "French Touch" v podání například Daft Punk. Od poslechu pak už byl jen krůček k vlastní tvorbě, které se začal věnovat roku 1999.

Napsat názor do DISKUSE

 30.5.2011 Karel, Press

Povedl se nám husarský kousek. Musíme se pochválit. Dokázali jsme na guestmix ulovit jméno, o kterém se nám nezdálo ani ve snu. A to ještě ve chvíli, kdy toho Tritonal měli opravdu hodně. Koncertování, vydávání alba, tvorba nové produkce, starání se o vydavatelství. No, každý přeci ví že Tritonal je projekt, který by workoholismus mohl rozdávat, že? No a právě oni nám již tento pátek představí svojí produkci v půlhodinovém guestmixu, na který jsme skutečně hrdí. Doufáme tedy, že si již tento pátek uděláte čas u premiéry a v následujících dnech u repríz. Tritonal připravili půlhodiny jejich produkce a vězte, že za pozornost určitě stojí!

Napsat názor do DISKUSE

 27.5.2011 Karel, Press

Sedmadvacáté vydání radioshow Trance.cz In The Mix na radiu Sensation Factory bude v pátek 27.5. od 19 hodin hostit zkušený DJ a začínající producent Joe Cormack. Jeho hudební směřování ovlivnila už před lety tvorba OMD, Visage, Boytronic i dalších pionýrů elektronické hudby, zásadní pro něj bylo album U96 Das Boot. Po střední škole založil se spolužákem projekt Omegga DJs, který se prezentoval na lokálních a privátních akcích. Po rozpadu dua na přelomu tisíciletí zamířil pod vlivem tvorby Ferryho Corstena a Tiesta k trancu a začal vydávat sérii setů resisTrance, která si postupně získala nové posluchače po celém světě. Stylově jsou mu nejblíže emotivní upliftové nebo progliftové melodie. Nyní vzal mixák do ruky poprvé po půl roce kvůli vleklým zdravotním problémům a jeho posluchači se tak opět dočkají hodinového setu plného melancholických a euforických upliftových melodií.

Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2011 Karel, Press

V pátek 27. května se chystá v music clubu Le Mirage na Újezdě další vydání klubovky Trance Gate, jenž pro Vás připravuje dvojka DJ MCB & David Justian, kteří Vás budou tentokrát hudebně provázet po celý večer a připraví si pro Vás delší a výpravnější sety. V podání Davida Justiana se můžete těšit na nový svěží progressive trancový sound, kterým se pravidelně prezentuje ve svém rádiovém pořadu na českém Fun1 Station a německém Trancefan.de - the Selection Of David Justian. DJ MCB má pro Vás připravenou nadílku ve stylu deep and dark progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Tribalové zvuky, příjemné vokály a našlápnutý beat jsou tím pravým prostředkem k navození správných vibrací.

Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2011 Karel, Press

Již na necelé tři týdny vystoupí v Praze na další edici párty Decadance francouzská hvězda house hudby TRISTAN GARNER. Byl vybrán jako jeden z představitelů francouzské taneční hudby a doufejme, že jeho přítomnost v SaSaZu dodá edici CABARET ten správný nádech. Zde vám přinášíme jeho biografii. Tristan Garner si na světové scéně taneční hudby úspěšně buduje pozici jednoho z nejtalentovanějších DJů a producentů NOVÉ francouzské generace, která jde ve šlépějích Cerrona, Daft Punku a Cassiusu. Tristan se zapsal do širokého povědomí na celém světě řadou oblíbených hitů, jako např. "Give Love", "Freedom" či "Caribe". S Normanem Dorayem za spoluúčinkování Errola Reida vypustil do světa dnes už proslulý track "Last Forever" a s Gregori Klosmanem stvořili houseovou hymnu loňského roku "Fuckin' Down".

Napsat názor do DISKUSE

 17.5.2011 Karel, Press

Podzimní edice Trancefusion přiveze do Prahy mnoho dalších světových hvězd

Od úspěšné premiéry dubnové edice nového formátu párty TRANCEFUSION uběhlo jen málo přes dva týdny a produkce již nyní oznamuje kompletní informace k podzimní edici, která proběhne tentokrát 8. října 2011 opět na pražském Výstavišti, ale přestěhuje se pro tentokrát do Incheba Arény, která pojme až 4000 fanoušků taneční hudby. Produkce TRANCEFUSION tak oznamuje, že fanoušci se mohou těšit na pravidelné pořádání této nadšeně přijaté a hodnocené akce, a to vždy dvakrát ročně. Pokud nám fanoušci zachovají i nadále svou přízeň, bude se na jaře 2012 akce konat opět v magických prostorách Průmyslového Paláce. A na koho se tentokrát mohou fanoušci těšit? Jsme TRANCEFUSION - tedy nová krev do žil taneční scény a proto jsme se snažili především o to, aby oslovení DJs a hosté dokázali svojí hudbou vyvolat takovou atmosféru, jakou jsme společně zažili v dubnu! Proto line up slibuje tentokrát hned několik velkých překvapení!

Napsat názor do DISKUSE

 16.5.2011 Karel, Press

Opět se setkáváme s menším výročím v podobě 40. dílu našeho pořadu INSOUND Show, který Vám již rok a půl přináší nejčerstvější novinky ze světa tranceu. V dnešním díle se taktéž setkáme s nesmírně povedeným guestmixem, který má na triku rumunský producent v trance světě známý jako Anhken. Ten si pro nás připravil jeho osobní verzi jedné Arminovi, velké symfonické práce, ale také mashup, který prozatím zazněl v setech jen největších DJs. Zbytek pak bude v rukou jeho osobité, melancholické produkce, u které věříme, že se Vám bude líbit. Proto doufáme, že si na nás v premiéře nebo v reprízách celý víkend a následující týden uděláte čas. Je to pro Vás o to snažší, že počátkem tohoto dílu vysíláme již na 6ti rádiích po celém světě.

Napsat názor do DISKUSE

 12.5.2011 Karel, Press

Tento pátek 13. května můžete na internetovém rádiu Sensation Faktory opět naladit další epizodu radioshow Trance.cz in the Mix. Tentokrát se představí mladý 19letý český deejay David Vavřinec alias David Laurence. Ten se do trancu zamiloval před pěti lety díky Arminu Van Buurenovi a od roku 2009 se začal intenzivně zajímat o DJing. Ve svých setech není vyhranění, hraje vše od progressive přes uplifting až po tech-trance. V současnosti má dvě vlastní radioshows HeavenTrance a Sixty Minutes With Trance a spolupracuje s Pablem Artigasem a Peterem Canellisem. Jeho snem je stát se profesionálním DJem a hrát v klubech všude po světě.

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2011 Karel, Press

Trancefusion - oficiální after movie

Přinášíme vám ohlédnutí za TRANCEFUSION MAGIC, která proběhla před deseti dny v Průmyslovém Paláci. Oficiální after film z dílny Daniela Pánka snad zprostředkuje tu neskutečnou atmosféru i těm, kteří se akce osobně nemohli zúčastnit. Touto cestou bychom rádi ještě jednou poděkovali všem za návštěvu a budeme se s vámi těšit na setkání při dalších edicích této párty. Oznámení podrobností i jmen všech účinkujících podzimní edice, která se bude konat dne 8.10.2011 v Incheba Arena, můžete očekávat již příští týden! Nyní si užijte tento film! http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150184309242080.

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2011 Karel, Press

Music Club Insomnia Praha ve spolupráci s ExpEvents pro Vás připravil v měsíci květnu pokračování pravidelných středečních párty. Insomnia Trance & Progressive Party Sound Vám přináší večer plný té nejfajnovější moderní taneční elektronické hudby ve stylech progressive house & trance. A na koho se tedy můžete těšit ? David Justian, nadějný a talentovaný DJ z nastupující mladší generace, přinášející nový svěží progressive trancový sound, jenž pro Vás pravidelně připravuje rádiový pořad na českém Fun1 Station a německém Trancefan.de - the Selection Of David Justian. DJ MCB, má pro Vás připravenou nadílku ve stylu deep and dark progressive. Sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetka dnes již klasických progressive pecek.

Napsat názor do DISKUSE

 6.5.2011 Freezer, Report

Trancefusion Magic měla být největší jarní trancovou událostí tohoto roku a také měla za úkol konkurovat u nás největší trancové halové akci Transmission. A do jaké míry se jí to povedlo? Rovnou mohu prozradit, že konkurovat s přehledem může a v některých aspektech věhlasnou Transmission dokonce i překonává. Vzhledem k tomu, že se jednalo teprve o první vydání to zvádl Trancefusion team, co se organizace týče, opravdu na jedničku. Průmyslový palác k tomu poskytl také vhodné prostory. Pro takovéto akce je opravdu výbornou variantou. Žádné dlouhé čekání v šatnách a na toaletách. Na barech a u stánku s občerstvením to také slušně odsýpalo. Velkou zásluhu na tom měly tzv. tokeny, které fungovaly jako platidlo. Jedinou nevýhodou je, že bylo potřeba zakoupit minimálně 3 tokeny, což ve výsledku znamenalo, že pokud mi zbyla třeba půlka tokenu a chtěl bych si následně koupit něco za jeden celý token, musel bych si dokoupit další 3, což není moc výhodné.
Napsat názor do DISKUSE

 4.5.2011 Karel, Press

V sobotu 7. května zavítá klubovka Deep Inside do legendárního klubu Mystery, jenž se nachází kousek za Prahou v Kostelci nad Labem, Neratovická 234. Klub je znám svou přátelskou a pohodovou atmosférou, kvalitním zvukem a pohostinností. Večerem Vás budou hudebně provázet - David Justian, nadějný a talentovaný DJ z nastupující mladší generace, přinášející nový svěží progressive trancový sound, jenž pro Vás pravidelně připravuje pořad na radiu Fun1 Station - the Selection Of David Justian. DJ MCB, má pro Vás připravenou nadílku ve stylu deep and dark progressive. Sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetka dnes již klasických progressive pecek. DJ Daun, neúnavný bavič a pařmen, co nezkazí žádnou zábavu. V jeho podání hudby se můžete těšit na pořádnou porci kvalitního progressive house, perfektní výběr tracků a přesné a dlouhé mixy.

Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2011 Karel, Report

Jarní trancovou událost tohoto roku, kterou byla Trancefusion Magic s řadou zajímavých djs v čele s ATB a Rogerem Shahem máme za sebou a v naší diskusi se objevují první komentáře k této akci, která se uskutečnila na pražském Výstavišti. Stejně tak je u nás již tradicí, že ihned po skončení akce můžete svůj názor vyjádřit i v naší anketě, takže neváhejte a pusťte se do toho. Článek bude průběžně aktualizován o nové odkazy na fotoreporty, videoklipy a případně i sety. AKTUALIZACE 3.5. 22:00
Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2011 Karel, Press

Jednou za čas se stává, že INSOUND Show vyjde dvakrát ve dvou týdnech. Znamená to více práce pro nás, ale také více komunikace s producenty. Výsledkem je pak guestmix od producenta, který opět pochází ze země, kterou jsme tu v seznamu guestmixů ještě neměli. Audien je totiž rodilý Američan a v dnešní době jeden z nejvíce rostoucích producentů a DJs této planety. Proto se rozhodně těšte na originální a zajímavý guestmix doplněný hodinou a půl té nejnovější produkce za posledních pár týdnů, která nás neuvěřitelným tempem dostihla a my opět nevěděli, kterou skladbu do show zařadit dříve. Proto pokud budete mít čas, budeme rádi. Již tento pátek v premiéře a následujících dnech v reprízách.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ