TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.5.2012 Karel, Press

Položili jsme několik otázek techno partičce, která si na Citadele zabere druhou stage - La Grottu. Pokud vás zajímají novinky z jejich života, vzpomínky na Apokalypsu a aktuální i budoucí plány, čtěte dále!

Napsat názor do DISKUSE

 30.5.2012 Karel, Press

Prvního června se v premiéře objeví 69. díl našeho pořadu INSOUND Show, který Vás, od propáleného počasí, zaručeně zchladí svojí porcí jedinečné produkce, mezi kterou se dokázal vměstnat guestmix od egyptské dvojky Fady & Mina, která se drží šlápot úspěchu té slavnější z jejich domoviny. Připravili si pro nás pořádnou porci jejich muziky a my jsme rádi, že Vám ji nyní můžeme, v tomto perném počasí, představit. Samozřejmě se dočkáte i další produkce od jmen jako Cold Blue, Eximinds nebo Elfsong spolu s možná s opět jedním exkluzivním překvápkem na závěr. Takže strašte uši. 69. díl je za dveřmi!

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2012 Karel, Press

Uplynulé dva roky jste měli možnost každý sudý páteční podvečer ladit na iRadiu Sensation Factory radioshow Trance.cz In The Mix. Pravidelný pořad si získal základnu posluchačů a i samotní DJové považují svou účast v rádiové relaci Trance.cz za prestižní záležitost. Doteď bylo vše postaveno na jednoduchém konceptu servírování hodinových žánrově odlišných guestmixů. Od dnešní epizody bude změna. Tradičnímu guestmixu bude od 18:00 hodin předcházet Česká hodina show. Tato je určena pro podporu české tvorby. Uslyšíte v ní výhradně České produkce či remixy, kdy 4. pátek v měsíci bude progressive trance zaměření a 2. pátek bude rychlejšího ražení především uplifting.

Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2012 Karel, Press

Tak přesně tuto otázku jsme položili pěti DJům, kteří vystoupí na hlavním pódiu červnové Citadely po boku tohoto velikána světové taneční scény. Pokud vás tedy zajímá, jak odpověděli mladíci Beatnut a Duncan Gray a matadoři Lucca, Michael Burian a Robert Burian, čtěte dále.


Napsat názor do DISKUSE

 23.5.2012 Karel, Press

Již tuto sobotu 26.5 se rozduní pražský klub Touster s akcí pod názvem IN Trance. Jako hlavní hvězdy večera vystoupí francouzský pohodář Ferry Tayle s italským kolegou Manuelem Le Sauxem. Line-up zdobí i jména jako jsou ReOrder, Pizz@dox, Boxi nebo N-Rico, takže je opravdu na co se těšit.

Napsat názor do DISKUSE

 22.5.2012 Karel, Press

Pojďte si s námi užít příjemné hudební odpoledne a večer v krásně zrekonstruovaném areálu Aktivity Pahrbek v Napajedlích, bude pro Vás připravena spousta zábavy. V sobotu 26. května se chystá speciální letní vydání párty Essential Progressive Tribal. Akce, se kterou jste se mohli setkávat ve zlínských klubech DJLab nebo Backstage se tentokrát představí ve své letní podobě a kromě skvělé hudby Vám navíc přináší i zábavu, hry a relaxaci v perfektním prostředí v přírodě u vody s vynikajícím zázemím pro dospělé i děti. O hudební produkci, která je jako vždy až na prvním místě, se tradičně postará dvojka the Progressive Brothers, za kterou se skrývají zkušení matadoři Sunafera a DJ MCB aka Polapa - vlastním jménem Zdeněk Suchánek se věnuje elektronické hudbě již více než 15 let. Můžeme ho bezesporu zařadit k prvním průkopníkům a pionýrům EDM ve Zlínském kraji, ale posledních sedm let již trvale žije v Praze. Jeho styl nejlépe vyjádří slovo progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Tribalové zvuky, příjemné vokály a našlápnutý beat jsou tím pravým prostředkem k navození správných vibrací.

Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2012 Karel, Press

Party Citadela s Paul van Dykem proběhne v prostorách brněnského Boby centra již za necelý měsíc, a proto vám dnes ve zkratce přinášíme několik zásadních informací a faktů, které by vám měly ulehčit rozhodování v případě, že doma ještě nemáte lístek. Mimochodem předprodeje naznačují, že vstupenky už na místě v den akce nebudou. Pokud chcete mít jistotu, že se na Citadelu s Paul van Dykem dostanete, doporučujeme zakoupit je co nejdříve (předprodejní síť Ticketportal).

Napsat názor do DISKUSE

 17.5.2012 Karel, Press

Citadela se přesouvá do Boby centra, a proto jsme si řekli, že by byla škoda nevyužít celkového potenciálu tohoto prostoru, ke kterému neodmyslitelně patří i La Grotta. Ta se ponese ve znamení nadcházející Apokalypsy s podtitulem Mayan Code a svůj um vám na ní předvedou New Rookies z Apokalyps let minulých. Jedná se o novou generaci českých DJů a producentů, pro které byla Apokalypsa před pár lety vstupní bránou do vyšší techno ligy. Konkrétně se tedy můžete těšit na osvědčenou gardu v čele se Steenem & The Keeperem a moravským srdcařem Scornem. Dále se představí nejúspěšnější český techno producent současnosti Spiriakos a brněnští rezidenti klubu Perpetuum Nois a Upgrade. Těšte se také na vystoupení pekelníka Cmeena, který se již několik let drží funky / groovy rytmů Druhé pódium party Citadele se jednoduše ponese v duchu techna, které vám bude po celou noc servírovat sedmice borců, kteří mají tuto hudbu prostě v krvi!

Napsat názor do DISKUSE

 16.5.2012 Karel, Press

Touto zprávou asi potěšíme všechny, kdo s Citadelou vyrůstali. Party s Paul van Dykem proběhne 15. června v Bobycentru - v prostorách, kde to všechno začalo. A tamtéž se bude konat i další díl Citadely, která je naplánovaná na 22. března 2013. Pokud vám tedy chyběla atmosféra původního místa, dvě nebližší akce ji nabídnou v podobě, jakou máte nejraději. Vstupenky a sektory zůstávají zachovány. Exkluzivně je nabízí předprodejní síť Ticketportal. POZOR : Předprodeje naznačují, že vstupenky už na místě v den akce nebudou. Pokud chcete mít jistotu, že se na Citadelu s Paul van Dykem dostanete, doporučujeme zakoupit je co nejdříve.

Napsat názor do DISKUSE

 16.5.2012 Karel, Press

Taky se Vám zdá, že poslední dobou čas utíká nebývale rychle? Nebo se mi to už jenom zdá, když vidím, jak dlouhou historii náš pořad vykonal. 68. díl se totiž již na Vás chystá v premiéře tento pátek a přinese si guestmix neobvyklý, zvláštní a originální, který ocení především milovníci melodií. Přichystal si ho totiž mladý rumunský talent, který se skrývá pod projktem Hadrianicus. Ten nám následně v tomto rozhovoru i poví, jaká poetika se za celým projektem vůbec ukrývá a vězte, že obvyklé to rozhodně nebude. Proto se těšte již tento pátek na premiéru našeho pořadu, který s guestmixem přichystá i celou řadu novinek, které se na nás v posledních dvou týdnech navalily!

Napsat názor do DISKUSE

 15.5.2012 Karel, Press

Party Citadela se již nezadržitelně blíží, a proto je na čase představit vám nový československý projekt Burian & Burian live PA, který se premiérově předvede právě 15. června v brněnské Kajot aréně. Přední český DJ Michael Burian a slovenský matador Robert Burian nedávno spojili své síly při produkci našlapaných tanečních pecek, a protože jsou oba příznivci nových technologií, je samozřejmé, že si s sebou na Citadelu dovezou pořádnou mašinérii! Vezmeme to ale pěkně popořadě. Prvních 45 minut jejich vystoupení odstartuje Robert Burian svým sólovým DJ setem, poté se přidá Michael Burian a společně rozjedou půl hodinovou show, během které odehrají na živo pouze své autorské skladby! Na další třičtvrtěhodinu převezme otěže Michael Burian a zakončí tak dvouhodinovou jízdu, kterou jste zatím nikdy a nikde neměli možnost slyšet. Během celého vystoupení bude na pultu k vidění a slyšení takřka deset různých MIDI kontrolerů a dalších hardwarových řešení, což je v naší republice poměrně nevídaná záležitost. Ostatně takto má vypadat opravdové live PA hraní a pokud jste zvědaví, jak taková skrumáž techniky vypadá a co z ní lze vymáčknout, není nic jednoduššího než se přijít přesvědčit na vlastní oči a uši.

Napsat názor do DISKUSE

 13.5.2012 Karel, Press

Paul van Dyk se svým novým albem Evolution v těchto dnech obráží celý svět. V minulých týdnech jsme vám vyprávěli, co všechno Paul dělá, jak to dělá, proč to dělá a dnes se řekneme, jaké ovoce přinášejí všechny jeho aktivity a proč stále patří mezi nejžádanější DJe světa. Řeč bude samozřejmě o jeho nejdůležitějších trofejích, které během své kariéry sesbíral - a že jich bylo! Tím nejcennějším uznáním pro něj byla nominace na světoznámou Grammy award, kterou PvD získal v roce 2005 za album Reflections. Stal se tak první světovou superstar, která byla nominována v nové kategorii Best Dance/Electronic album. V roce 2005 se PvD stal vítězem soutěže International Dance Music Award (IDMA) jako nejlepší Euro DJ, v letech 2005 a 2006 byl dále zvolen světovým DJem číslo jedna dle respektovaného časopisu DJ Magazine. Rok 2006 pokračoval ve hvězdných šlépějích - v žebříčku IDMA vyhrál kategorie Best Global DJ, Best NuNRG/Euro Track, Best producer a Best Mix Compilation za album Politics of Dancing 2.

Napsat názor do DISKUSE

 12.5.2012 Karel, Press

V pátek 18. května se chystá nová akce Páteční Clubbing v Černé Ovci ve vyhlášeném a příjemném music a cocktail baru Černá Ovce, který se nachází na adrese Americká 29, Praha 2 - Vinohrady. Hudebně Vás po celou noc bude provázet dvojka DJ MCB a Doctor.J, kteří mají pro Vás tradičně nachystanou nadílku té nejkvalitnější elektronické taneční hudby. Tentokrát se můžete těšit, mimo jiné, na spoustu klasických pecek, jako jsou Faithless, EBTG, Way Out West, Underworld, DM, Leftfield, Moby atd...a samozřejmě na house okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat a příjemné vokály. Vždy se snažíme o zcela specifický sound a to podle momentální nálady či atmosféry v klubu. Chceme naše posluchače hned od začátku dostat do uvolněné pozitivní atmosféry a vyvolat v nich pocit pohody a relaxace. Také se můžete těšit na Bohdana Skibinskyy, který přijde s klarinetem a bude se tak podílet na zcela jistě výborné náladě a patřičně tak oživí celou akci - jak je jeho zvykem.

Napsat názor do DISKUSE

 12.5.2012 Karel, Press

Trancová francouzská hvězda Ferry Tayle se představí společně s italským kolegou Manuelem le Sauxem v Praze na pravidelné klubové párty pod názvem "IN Trance". Fanoušci tohoto klubového večera, který do České republiky přiváží velká zvučná jména z celé Evropy, se mohou těšit na důstojné ukončení úžasného trancového jara, které nemá v česku obdoby. Představovat blíže upliftového velikána Ferryho Tayla českému trancovému publiku by bylo podobné, jako popisovat humor filmového velmistra Lui de Funese. Na okraj jeho úžasné produkce, je nutno připomenout fenomenální skladbu Trapeze, která oživila tehdejší stojaté vody upliftu a rozhýbala ji do nejeuforičtějších výšin.

Napsat názor do DISKUSE

 11.5.2012 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix iRadiu Sensation Factory Vás bude provázet mladý moravský DJ Tomáš Zbořil více známý jako Kenneth Spice. Pochází z Kostelce u Kyjova na Hodonínsku, k hudbě měl velký vztah už odmalička a postupně se dostal až k elektronické hudbě, které se věnuje doposud. Vždy byl nejvíce nakloněn k trancové hudbě už od plných prvopočátků trancu u nás. Postupem času nakoupil svoji vlastní techniku a začal hrát, i když v počátcích pouze pro sebe. Aktivně se DJingu věnuje od roku 2009, kdy dostal první nabídku na hraní v klubu Exit v nedalekých Těmicích, kde se zanedlouho stal rezidentem. Jeho sety se dají charakterizovat plynulou harmonickou vazbou se spoustou melodií, které občas bývají doplňovány i vokály. Nejčastěji od něj můžete slyšet trousové ale progressive house/ electro houe sety ve stylu Sandera Van Doorna. V současnosti se také začíná naplno věnovat své produkci a také pořádání vlastních akcí, zejména pravidelné Vision parties, které pořádá po různých klubech Hodonínska. První větší příležitost hraní dostal, když byl vybrán v DJ contestu na 11. ročník festivalu Mácháč. Za své vzory považuje: Sander Van Doorn, Arty, W&W, Markus Schulz a Paul Van Dyk.

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2012 Karel, Press

Již tento pátek se v pražském SaSaZu uskuteční dlouho očekávaná jubilejní edice akce Decadance s exkluzivním hostem ATB. Přinášíme vám časový line up a poslední důležité informace k akci.

Napsat názor do DISKUSE

 8.5.2012 Karel, Press

Trancová francouzská hvězda Ferry Tayle se představí společně s italským kolegou Manuelem le Sauxem v Praze na pravidelné klubové párty pod názvem "IN Trance". Fanoušci tohoto klubového večera, který do České republiky přiváží velká zvučná jména z celé Evropy, se mohou těšit na důstojné ukončení úžasného trancového jara, které nemá v česku obdoby. Představovat blíže upliftového velikána Ferryho Tayla českému trancovému publiku by bylo podobné, jako popisovat humor filmového velmistra Lui de Funese. Na okraj jeho úžasné produkce, je nutno připomenout fenomenální skladbu Trapeze, která oživila tehdejší stojaté vody upliftu a rozhýbala ji do nejeuforičtějších výšin.

Napsat názor do DISKUSE

 8.5.2012 Karel, Press

Elio v klubu a Martin Tocháček v reálném životě - tak tohoto člena line-upu červnové Citadely jsme vyzpovídali v dnešním rozhovoru. Elio nám prozradil jména svých oblíbených českých i zahraničních DJů a producentů, rozpovídal se o tom, jak vidí českou taneční scénu a na závěr samozřejmě přišla řeč na design.

Napsat názor do DISKUSE

 7.5.2012 Karel, Press

Světelné efekty, lasery, výrobníky mlhy a hlasitá a kvalitní hudba... to jsou kluby, diskotéky, music bary a noční podniky. V zahraničí jsou světelné efekty vytlačovány LED obrazovkami, díky nimž můžete vytvářet různorodé efekty, zobrazovat videa fotky a podpořit tak show ve Vašem podniku. To co je v zahraničí již několik let standardem, přichází nyní i do českých a slovenských zábavních podniků. LED obrazovky se používají všestranně, dají se zapustit do podlahy, zavěsit na strop, obložit s nimi stěny. K jejich řízení se pak používá nejčastěji software Madrix, který umožňuje ovládat několik obrazovek najednou a vzájemně obraz tak vizuálně spojovat nebo rozdělovat.

Napsat názor do DISKUSE

 6.5.2012 Karel, Press

Párty se neúprosně blíží, a proto je tu poslední soutěž! Otázka je težká, ovšem ceny jsou též hodnotné, přesvěčte se sami!

Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2012 Karel, Press

ATB bude headlinerem Decadance již příští pátek 11. května v pražském SaSaZu. Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s ním! Ahoj André, díky moc, že sis pro nás našel chvilku. Je tomu zhruba rok, co jsi vystupoval naposledy v Čechách na premiérové párty Trancefusion, takže hodně fanoušků by zajímalo, co se u Tebe událo nového během uplynulých pár měsíců? Po vydání svého posledního alba "Distant Earth" jsem byl hodně na cestách. Jak jsi nejspíš pamatujete, loňská Trancefusion bylo mé první vystoupení po vydání téhle desky a byl to v podstatě takový začátek mého turné. Trancefusion v Praze, ATB in Concert v Poznani, Electric Daisy Carnival v Las Vegas, Global Gathering v Petrohradu, Nature One v Německu... to bylo jen pár z mých více než 60-ti zastávek na turné "Distant Earth". Ve druhé půlce roku 2011 jsem dával dohromady remixovou verzi alba, nazvanou "Distant Earth Remixed" a momentálně pracuju na druhém pokračování mojí kompilace "Sunset Beach DJ Session", který vyjde v půlce letošního roku. Mimo to mám stále docela dost hraní, jak se ostatně můžete přesvědčit v mých dates na (www.facebook.com/andretanneberger). Je toho hodně na práci.

Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2012 Karel, Press

Během našeho několikaměsíčního povídání o Paul van Dykovi, který vystoupí 15. června v Brně, jste si určitě již všimli, že PvD je člověk, který je všeobecně velmi dobře orientovaný, angažovaný a především uznávaný a to nejen na poli světové taneční scény. Svůj kulturní rozhled a názorovou pestrost prezentuje v každém rozhovoru, a proto jsou interview s ním čtivé a přínosné i pro lidi, kterým taneční hudba nic neříká. Dnes jsme pro vás vybrali Paulovy nejzajímavější odpovědi, které kdy novinářům poskytl. Dozvíte se z nich, jaký má názor na globální problémy lidstva, ekonomiku, ale i na přátele, rodné město a dozvíte se, jak je to s jeho oblékáním.

Napsat názor do DISKUSE

 2.5.2012 Karel, Press

S 67. dílem nás přivítá velice vydařená produkce tuzemského producenta Johna Wavera. Nicméně se budete moci těšit na opět solidní várku produkce, ve které se zaručeně objeví novinky od projektů Solarstone, Marc Simz, Alexander Popov, The Blizzard nebo, jako obvykle, pár nových jmen. Už přestávám přemýšlet, kolik tranceových jmen se s každým pondělím a novými releasy objeví. Názory lidí, že trance umírá mi tak přijdou neuvěřitelně zcestné a dokazující, že daný člověk daný styl vůbec nesleduje a žije minulostí. I to Vám dokážeme s touto epizodou, která se v éteru objeví již v premiéře tento pátek a pak následujících dnech na dalších šesti rádiích.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ