TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.1.2002 Marek Radotínský, News

Začátek nového roku nám krom jiného přinesl i jedno zajímavé spojení. Dva němečtí producenti Andy Jay Powell a Mike Nero společně vydávají věcičku "Skyliner". Tento výpravný trancík na vinylu obohacený o výborný Hiver & Hammer remix (ukázka) stojí rozhodně za poslech. Jen škoda, že takovéhle věci se k nám až na výjimky vůbec nedovážejí. Andy Jay Powell začal s vlastní produkcí v roce 1995 a od té doby vydal přes 40 věcí na trance labelech Lunatec Records, Suck me Plasma, Overdose či Harem Records. Kromě toho, že většina produkcí vychází pod jeho vlastním jménem, stojí Andy i za projekty De Vargas, Calderone, Devon či za jeho prvním Harmonic Resource. Jako dj si párkrát zahrál i v proslulém frankfurtském klubu Dorian Gray. Mike Nero ovšem svého kolegu ještě předčí. Jeho první hudební výtvory spadají do roku 1992 a od té doby má na svém kontě téměř 100 produkcí.
S tímto počtem se řadí k lidem jako Torsten Stenzel, Jürgen Driessen, Oliver Lieb nebo Ramon Zenker, kteří mohou být považováni za jedny z nejaktivnějších německých producentů. Jeho tracky najdeme (podle oficiálních informací) na více než pěti stech kompilací! Nutno dodat, že se spoustou z nich mu pomáhal jeho přítel, též producent a dj, Derek Avari. Mike Nero, který na rozdíl od Andy Jay Powella experimentoval i v jiných oblastech než je trance, se skrývá i pod pseudonymy Second Dimension, Global Players, Preacher či Nero Tunes. Svými remixy poctil například Tauchera ("Infinity"), Armina ("Push"), Magnetic Slides ("Alright") či ve svých začátcích přítele Jaspu Jonese ("This is my house"). Jako dj se představil i na parties Love Parade a Union Rave.

Napsat názor do DISKUSE

 29.1.2002 Karel, News

Dva dny uplynuly jako voda (i když venku právě sněží) a v sekci Ukázky máme pět čerstvých tranceových kousků. Jako předkrm vám nabízím ukázku ze skladby Cassius - The Sound Of Violence (Narcotic Thrust Remix). Aktuální singl Cassiuse není nijak extra výjimečný a s trancem samozřejmě nemá nic společného, až na remix od Narcotic Thrust. Ten má k tranceu docela blízko blizoučko. Singl Cosmos - Take Me With U jsem objevil až v těchto dnech, kdy jsem jej slyšel v livesetech od Dj Cross a Dj Fire. Vynikající atmosférický trance-house song se známou, ale opravdu známou melodií. Ghostland feat. Sinead O' Connor - Guide Me God (Mr.Sam's Spiritual Son Of God Vocal Mix), aneb velmi dlouhý název pro jednu z aktuálních trance hitovek. Remix vytvořil mj. i Paul Van Dyk a skladba vychází na jeho labelu Vandit, já jsem si ale vybral báječný Mr.Sam remix. Rozhodně doporučuji, Mr.Sam je totiž top remixér. Poslední dvě ukázky dnešního dne potěší fanoušky progresivnější tvorby. Sharpside - Critical Freaks (Jurgen Driessen Remix) je skladbou, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud se řadíte mezi progresivní fanoušky. Tohle bude na tanečním parketu fungovat jako časovaná nálož! Jako dezert za dnešním menu vám mohu nabídnout ukázku od Procut - Feel So Right (Mas Collective Mix). Vysoce kvalitní a inovativní progresive trance, který že to dj z Česka má tuto desku ve svém kufříku? Žádný?? Aha! Amatéři! Ještě že je zde Trance.cz :)

Napsat názor do DISKUSE

 29.1.2002 Majklhauske, News

Projekt pánů Marcose Lopeze a Mijk Van Dijka už má za sebou pěknou řádku let. Letos je tomu deset let co spatřil světlo světa jejich debut Berlin Ep (15.04.1993). Zde se krom jiných objevil i track který se okamžitě stal klubovým hitem, "Schöneberg". Zatímco Marcos Lopez se věnuje spíše remixerské činnosti, jmenujme namátkou L.S.G. - Hearts (Telepathic Remixes) nebo Gagarin Kongress - Astralleib (Suns and Moons Mix), Mijk van Dijka asi netřeba představovat, vydal nesčetně remixů i vlastních věcí. Ale zpět k Marmionu a skladbě "Schöneberg". Ta vyšla již v roce 1993 s mixem od Kid Paula. V roce 1996 se objevily nové remixy od Marmion, Johna Acquavivy a po čase se oprášil remix Kid Paula. Od té doby bylo až po letošek ticho po pěšině, ale nyní, po 10ti letech, je zde "Schöneberg 2003" a rovnou ve dvou vinylových dílech. Ten první vyšel 24.1.2003 u labelu Superstition se zbrusu novými mixy od Thomase Schumachera, Survivors a The Joker. Na druhém dílu, který vyjde 28.02.2003, opět u značky Superstition, bude remasterovaný Original a mix Johna Acquavivy. Novým remixem tak bude verze od francouzko-hongkonkského projektu Technasia. Ukázky na všechny mixy najdete na stránkách labelu Superstition. Nakonec bych rád dodal, že Schöneberg vyšla v roce 1996 i v Anglii a to dokonce na FFRR Rec. a několikrát také na Hooj Choons Records. Zde remixy složili umělci jako Stretch 'n' Vern, Doug Osborne, Ariel, Man With No Name nebo Tony De Vit.

Napsat názor do DISKUSE

 28.1.2003 SmallMagus, Review

Jednou z nejdiskutovanějších a jistě i nejhranějších desek současnosti je double vinyl Junkie XL - Beauty Never Fades / Breezer. Zejména skladba "Beauty Never Fades", jež se poprvé objevila na veřejnosti v livesetu Dj Sashy na LoveParade 2002 v Berlíně, poutá zaslouženou pozornost, a to ať už díky propracovanému rytmu, nebo podmanivému hlasu zpěvačky Saffron, mimochodem zpěvačky poměrně známé skupiny Republica. Holanského hudebního mága Toma Holkenborga neboli Junkie XL byste měli dobře znát, v taneční hudbě toho dokázal opravdu hodně, např. coby spoluproducent alba "Airdrawndagger" od Sashy, dále coby autor singlu Elvis Vs JXL "A Little Less Conversation", který byl na prvním místě v hitparádách 24 zemí a zapomenout nelze ani na soundtracky pro filmy Blade či Resident Evil. Junkie XL ovšem nelení a pilně pracuje na svém novém albu a jako první ochutnávka je zde právě dvojsingl "Beauty Never Fades / Breezer". Jaký je, to se dozvíte v naší recenzi. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 27.1.2002 Karel, News

S novým týdnem přichází pět zbrusu nových hudebních ukázek. Jako první je to nový singl Rank 1 - Breathing (Airwave 2003), o kterém se hojně diskutuje po celém internetu a o kterém jsme vás již informovali v Aktualitách i samostatném článku. Rank 1 oprášili svůj největší hit "Airwave", přidali současný rytmus a nové vokály. Jak to dopadlo máte možnost slyšet v naší ukázce. S novou tvorbou vstupuje do roku 2003 i Vincent De Moor s titulem VDM - Additional Works #3. Brilantní trance skladba, která se brzy bude jistě objevovat v playlistech většiny kvalitních trance dj's. Moc povedená záležitost. I projekt Solicitous má nový singl, jmenuje se Rider In The Sky a je možná ještě lepší než předchozí skladba "Furthermost", která se objevila na 2CD Politics of Dancing od PVD. Kvalitu projektu Solar Stone máte možnost slyšet v jejich remixu k Young Parisians - U Write The Rules (Solar Stone Remix). Solar Stone bezpochyby patří mezi to nejlepší ze současného tranceu. Poslední ukázkou z dnešního menu je singl Firewall - Sincere. Pokračování singlu "Touched" zní velmi dobře a mně nezbývá než vám tuhle skladbu, stejně jako všechny ostatní, vřele doporučit. Příjemný poslech.

Napsat názor do DISKUSE

 26.1.2002 Dolvich, News

Holandský 25-letý producent Ralph Barendse aka Ralphie B patří k nejtalentovanějším tvůrcům uplifting-trancu současnosti. Již od roku 1999 zásobuje nadšence tohoto stylu kvalitními skladbami pod pseudonymy Ralphie B, Alpha Breed, Midway a Cryo Culture. Nejúspěšnějším rokem byl pro tohoto producenta rok 2001, kdy vydal své největší hity "Alien arrival" a hlavně "Massive". O rok později také začal vydávat pod pseudonymem Midway, prvním releasem byl "Monkey Forest / Travelling" a nyní v únoru 2003 vychází další Midway-singl "Inca / Kung Fu" (ukázka) u labelu Black Hole Recordings, konkrétně u sub-labelu In Trance We Trust, u kterého Ralphie B vydal již singl "Monkey forest / Travelling". Obě dvě skladby jako "Inca" tak "Kung fu" jsou excelentními upliftingovými skvosty a obě skladby se jistě neztratí v Top10 playlistech těch nejžádanějších DJs. V březnu by také měl vyjít UK release singlu "Monkey Forest / Travelling" u labelu Lost Language, kde také vychází Midway Mix skladby "Solarcoaster" od projektu Solar Stone.

Napsat názor do DISKUSE

 25.1.2002 Dolvich, News

Belgický projekt Sylver, jenž tvoří duo producentů Regi Penxten a Wout van Dessel a 22-letá vokalistka Sylvy de Bie, je vedle Ian van Dahl, Lasgo a dalších jedním z těch projektů, které nastartovaly novou vlnu vocal-trancových produkcí a které daly nový význam výrazu trance mainstream. A ať si to přiznáváme nebo ne, většina z nás, příznivců tranceu, má pro tyto skladby slabost, neboť jsou společně s německými coververzemi (které rozhodně neobhajuji) jediným způsobem, jak reprezentovat trance ve světě populární hudby. Ale zpět k Sylveru. Známějším z producentské dvojice je Regi Penxten, který se také účastní projektů Milk Inc. ("Livin' a Lie", "Walk on water") či Flesh & Bones. Před založením Sylveru v roce 2000 tvořili tito tři pod pseudonymem Liquid feat. Sylvie, avšak po debutovém úspěchu Sylveru s "Turn the tide" s výbornými remixy od Airscape a CJ Stone, nezbyl pro tento projekt čas.
Dalšími skladby byly "Forever in love", "In your eyes", "Forgiven" a podle mě nejlepší "Skin". V roce 2001 také vyšlo album "Chances", které se na taneční desku velmi dlouho drželo v prodejních charts. Nyní vychází nová skladba "Livin' my life", která se na rozdíl od všech předchozích singlů již nevyskytuje na albu "Chances". Song má lehce depresivně zbarvený vokál, ale i přes to však nejde o nic převratného. Rozhodně se ale nedá říct, že je to levná kopie. V Belgii vyšlo maxi-cd s remixy od pro mě neznámých projektů Rudio Gouda a Soho. V Německu právě vychází vinyl s remixy od Groove Coverage a progresivních Filterheadz (ukázka), jejichž remixy jsou jednoznačně to nejlepší na celém singlu.

Napsat názor do DISKUSE

 24.1.2002 Marek Radotínský, News

Stephan Bodzin, stojící za touto značkou, je známý hlavně díky projektu Kaycee, kde s kolegou Oliverem Huntemannem (Humate, Huntemann) - který projekt reprezentuje jako dj - již mnohokrát potvrdil, že patří mezi špičky německého tranceu. Ať už ze singlovek "Love Stimulation", "Escape", "Millenium Strings" či "Unsolved mysteries" nebo z vynikajících remixů pro Binary Finary ("1999"), Genlog ("Mockmoon ´98"), Tauchera ("Pictures of Gallery"), Talla 2xlc ("Come with me") nebo pro York ("Yesterday"). Kromě toho stojí Stephan spolu s Oliverem i za projekty Taiko ("Die Blechtrommel", "Silence"), Hector ("Luv me", "Activity EP") či Mojave ("Space", "Out of tune"). První sólovou činností Stephana Bodzina se v roce 2001 stal projekt Boca s nímž vydal megaúspěšný hit "Miami". Jednalo se o vynikající tech-trance track s hypnotickým rytmem, hutným "spodkem" a spoustou samplů. Singl dlouhou dobu obýval první místa různých prodejních a djských hitparád. V podobném duchu se nesl i druhý singl s názvem "Play with me" z poloviny roku 2002. Ten zaznamenal v prodejnosti a v úspěšnosti obdobný zájem a tak nebylo potřeba si s třetím singlem v pořadí příliš lámat hlavu.
Na vinylu právě vycházející "Brazil" jede opět podle stejného scénáře, který se ovšem, a to je nutné zdůraznit, zatím pokaždé povedl. Vinyl obsahuje 2 mixy - Copa mix (ukázka) a Cabana mix. Bez zajímavosti není ani Boca remix pro partičku Goldpeople a jejich "Music Don´t Stop" z května roku 2002. Zatím mnoho informací kolem Bocy nekoluje, ale dalo by se tušit, že po velkém úspěchu tohoto začínajícího projektu by se letos mohlo objevit i jeho debutové album, což bych rozhodně přivítal.

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2003 SmallMagus, Review

Moji oblíbenci Everything But The Girl (dále jen EBTG) přišli s novým albem a i když to název nenapovídá, tak se jedná o jejich "Best Of" výběr nejoblíbenějších skladeb. U názvu alba ještě chvílku zůstaneme, když se na něj totiž blíže podíváte, tak možná zjistíte, že se jedná o sloku jejich asi nejznámější skladby Missing. Právě tato pecka v Todd Terryho remixu je katapultovala mezi uznávané osobnosti nejen taneční scény. Jejich poslední regulérní album Temperamental toto tvrzení jen potvrzuje, díky spojení skvělého vokálu Tracey Thorn a zaranžování všeho ostatního Benem Wattem a spolupráce na jedné skladbě s Deep Dish dalo dohromady perfektní album. Tento výběr by tedy měl být aspoň tak dobrý jako předchozí album a opravdu je to tak, postupně se dostáváte přes starší věci jako například Each And Everyone, Missing [Todd Terry Remix] (ukázka), skvělý Single [Photek Remix], chillout - tranceové Before Today [Chicane Remix] (ukázka), nechybí ani spolupráce známých Massive Attack s Tracey Thorn ve skladbě Protection. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2002 Karel, News

Možná jste si toho všimli a možná také ne. Ať tak či tak, pravdou zůstavá, že v minulém roce velmi opomíjená sekce Ukázky se dočkala v tomto roce "znovuoživení" a pokud do ní nyní nahlédnete, najdete zde třicet aktuálních ukázek ze současných, ale především z budoucích klubových hitů. Snařím se dodržovat rytmus pěti nových ukázek každé dva dny, tj. pokud se nestane nic neočekávaného, můžete se těšit na cca 15 ukázek týdně. Jednotlivé ukázky mají přesně 30 sekund, čímž se vlk nažere (všemožné hudební ogranizace dbající na dodržování autorských práv) a koza zůstane celá. Myslím, že i 30 sekund dokáže napovědět, o čem daná skladba asi tak bude. Dneska jsem přidal další výborné ukázky. Velmi doporučuji Darude - Sandstorm (Robbie Rivera's Tribal Session Mix), dále Iio - At The End (Scumfrog Remix) nebo Syntone - Can't Believe (Scott Mac Vs Dj Cams Remix). Za zmínku jistě stojí i něco pro progresivní milovníky, nový singl od Satoshi Tomiie - Autorock. Svůj styl kompletně překopal i projekt Mellow Trax, skladba Sampleslutz se nese v electro stylu. Příjemný poslech.

Napsat názor do DISKUSE

 22.1.2002 Dolvich, News

Za projektem Project Medusa vs. Exor se skrývá dvojice belgických producentů DeeKai a MacMark, kteří se v minulosti prosadili pod pseudonymy Symphony Of Strings, Donald & Giles, Beat Freakz, NBG, Nightlife, Space Cowboys a další. Jejich debutová skladba pod pseudonymem Project Medusa vs. Exor se jmenuje "Moonshine" a jedná se o vocal-trance v holandském stylu podobný produkcím 4Strings. Singl vyšel v Belgii již na začátku minulého roku a postupně dobýval celou Evropu, až se v zimě konečně stal celoevropským hitem. Skladba se prosadila dokonce i v Německu, kde je na 17.2.2003 naplánován maxi-cd release s remixy od Megara vs. DJ Lee, Symphony Of Strings a Exor. I přední německý DJ Paul van Dyk skladbou "Moonshine" ve verzi "Exor Mix Part II" otevíral svůj set na Nature One 2002.

Napsat názor do DISKUSE

 22.1.2002 Karel, Press

Vypadá to, že země vycházejícího slunce bude Tomášovi nakloněna i nadále, neboť po české reprezentativní ochutnávce "Unpragued" (Geo, 2002), kterou obohatila instrumentálka Pinky Pong, se o Floexe zajímá i velmi sympatické vydavatelství P-Vine. Album s pracovním názvem "Ma", na kterém se objeví skladba "Phi_log", kompiluje v Japonsku dobře zavedený hudebník Kama Aina vl. jménem Takuji Aoyagi, jinak člen kapel Double Famous a Little Creatures. Tracklist je zatím v procesu krystalizace, ale Floex se dostane do dobré společnosti - posuďte sami: např. Coco Steal And Lovebomb, Mum, To Rococo Rot, Lali Puna, Receiver nebo u nás již vystoupivší Suns of Arqa. Již podle předběžného seznamu skladeb to vypadá na vychytanou kompilaci, která vyjde zhruba v polovině letošního roku, bohužel pouze v Japonsku.

Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2002 Dolvich, News

Němečtí trancoví DJové a producenti Tommy Serano (DJ Serano) a Reinhard Raith (DJ Voodoo) se znají již od začátku 90.let, když se potkali v jednom bavorském klubu, kde v té době oba hráli. Od té doby spolu spolupracují a již 3 roky také hrají společně. Zkušenější z dvojice je DJ Voodoo, který se na klubové scéně pohybuje od konce 80.let. Dj-termíny této dvojice jsou zajímavé, v roce 2000 měli za sebou mimo evropských akcí jako např. Street Parade také vystoupení v Buenos Aires, Orlandu, Montrealu, Ottavě a Torontu. Tommy Serano patří do okruhu Dj's, kteří jsou rezidenty klubu Space na Ibize, jenž je považován za nejlepší klub na světě. V roce 2001 založili společný produkční projekt Voodoo & Serano a vydali svůj debutový singl "Blood Is Pumpin'", na jehož produkci se nepodílel nikdo jiný než CJ Stone. Ze skladby se stal celosvětový hit a udělala ze jmen Voodoo & Serano přes noc klubové hrdiny. Song se držel 5 týdnů v Top 100 MCC v Německu a v Anglii se dokonce vyšplhal až na 19.pozici místních prodejních charts. Léto 2001 strávili Voodoo & Serano opět na Ibize a možná právě to je inspirovalo k produkci follow-up singlu "Slide To The Vibe / This Is Acid". I při produkčním nasazení se dvojice stihla pracovně podívat do Rumunska, Polska, Ruska, Kanady, Brazílie, Číny nebo na Jamajku. V lednu 2002 vychází další singl "When I Rock". Po této produkci se již Voodoo & Serano řadí mezi stálice evropské taneční scény.
Debutové album nazvané "Cold Blood" vyšlo v červnu 2002, bohužel zatím pouze v USA a Kanadě. Na albu se také nachází titulní track "Cold Blood", který Voodoo & Serano produkovali pro film Blade 2. Skladba je založena na jejich největším úspěchu "Blood Is Pumpin'", který slyšel režisér filmu Blade 2 na fotbalovém utkání v USA a ze skladby byl natolik nadšen, že se hned s německými trancovými producenty dohodl na spolupráci. Track "Cold Blood" by se měl nacházet na b-straně nového singlu, kterým je "Overload". Nový singl mě však docela překvapil, bohužel v tom špatném slova smyslu, neboť skladba se stala daleko melodičtější, a tak se částečně vytratily přednosti projektu Voodoo & Serano. Je to tak trochu kombinace jejich posledních tvrdších skladeb a jejich hodně melodických remixů např. pro N-Trance. V breaku je dokonce slyšet i piáno. Melodie se sice dobře poslouchá a kdyby to udělal někdo jiný, tak bych možná řekl, že je to povedený track, ale od Voodoo & Serano jsem čekal něco zcela jiného. Singl bude v Německu jistě úspěšný, ale doufejme že si Voodoo & Serano jenom chtěli vyzkoušet něco jiného a s příštím singlem se vrátí do své formy.

Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2002 Dolvich, News

Britský chillout / tranceový producent Nick Bracegirdle začal svou hudební kariéru společně s Leo Elstobem pod hlavičkou projektu Disco Citizens. Jejich debutový singl se jmenoval "Right here right now" (Deconstruction Records) a skladbě se v červenci 1995 povedlo proniknout do anglické Top 40 oficiální prodávanosti. Nespokojenost s labelem je v roce 1996 vedla k založení vlastních labelů Moderna Records a Cyanide Music. Později se upsali labelu Xtravaganza (label Alexe Golda) a dali si jméno Chicane. První singl pod tímto pseudonymem se jmenoval "Offshore" a byl to obrovský hit, jenž zaznamenal úspěchy po celém světě. Na konci roku 1996 vstoupil do britských prodejních charts na #12. Dále také obsadil #1 v několika tanečních charts (Mixmag Buzz Charts, Music Week Dance Singles Charts nebo MTV Dancefloor Charts). S postupem času se "Offshore" stala klasikou především na Ibize, kde byl také natáčen videoklip. Zatímco Leo Elstob brzy opustil projekt Chicane, Nick dále vydával desky pod jmény Chicane a Disco Citizens. V březnu 1997 vydal nový Disco Citizens singl "Footprint", jenž byl také vcelku úspěšný. Krátce na to vyšel další Chicane singl "Sunstroke". Tento song existuje v dvou zcela odlišných radio verzích (Original a Disco Citizens Remix Edit) a videoklip tvořil pokračování k videoklipu skladby "Offshore". Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.1.2003 Karel, News

Nadmíru zajímavý singl se na nás chystá v samém počátku tohoto roku. Projekt York asi nemusím příliš představovat, každý kdo někdy poslouchal trance, jej jistě zná. Tak snad jen v krátkosti. Vznikl v roce 1998, založili jej bratři Stenzelové, Jorg a známější Torsten, který spolupracuje s umělci jako je Taucher, Ayla, DJ Sakin, Kai Tracid, atd. Hned první singl "The Awakening" se stal velkým hitem, nezaměnitelná kytara a podmanivá melodie symbolizovala po nějaký čas klubovou hudbu na Baleárských ostrovech, tj. na Ibize a Mallorce. Následující singly "Jastamba" a především "On the Beach" potvrdily, že se nejednalo o náhodný úspěch. V roce 2001 přislo kromě singlu "Farewell Tto The Moon" i dlouhohrající deska "Experience". Celý minulý rok jsme o York takřka neslyšeli, i když jistě nejeden dj občas do svého setu zařadil některou ze starších skladeb. Během několika týdnů vyjde u labelu Zeitgeist nový singl "The Awakening 2003". Mánie cover verzí tak dopadla i na tento projekt, což není zrovna skvělé, na druhou stranu proč ne, dnes to dělá skoro každý. V tomto případě je dobré, že se vychází z tak kvalitní skladby a tou originál bezesporu je. Hudebnímu fanouškovi se tak nabízí přehršel kvalitních mixů, vycházejících z pět let starého originálu.
"Class1 Mix" přináší inovovanou verzi originálu, na tanečním parketu bude fungovat spolehlivě. "Suspicious Remix" je skoro až takový hardtrance, byť velice jemný, spíše jen basová linka má takový náznak. I tento remix je kvalitně odvedený a potvrzuje že skladba je skutečně "znovuzrozena". "Remastered 03 Mix" už podle názvu napovídá, že jde o remasterovanou 2003 verzi :) Tolik k prvnímu vinylu, na něm najdete tyto tři mixíky. Pak je zde ovšem další vinyl, jenž obsahuje dvě velmi zajímavé skladby. První z nich je boooming "Hiver & Hammer Remix" (ukázka), přesně ve stylu, jaký by jste od tohoto dua čekali. Top skladba, bezpochyby se stane ozdobou dj setů. Hiver & Hammer potvrzují že vše čeho se dotknou, promění ve skvost tranceové hudby. "Taucher's Deep Remix" (ukázka) je také lahůdkový. Původní melodie si v něm sice stejně jako u Hiver & Hammer verze neužijete, ale o tom to myslím je, když už cover, tak se vším všudy a pěkně od podlahy. Taucherův remix lze zařadit do položky "progressive" a to že se tímto směrem Taucher bude ubírat i v budoucnu, je nyní takřka jisté. Na konci února se v Praze máme skutečně na co těšit! Singl "The Awakening 2003" je velmi slušně odvedenou prací a neměl by urazit žádného příznivce dobré klubové hudby, za to dám ruku do ohně.

Napsat názor do DISKUSE

 18.1.2003 Dolvich, News

Němečtí producenti Jurgen Mutschall (DJ Jam X) a Dominik de Leon (DeLeon) se skrývají za projekty Das Licht a The Face, ale jejich nejznámějším pseudonymem je Dumonde, pod kterým již vydali hity "Tomorrow", "See the light", "Just feel free" a "Never look back". Minulý rok přibližně touto dobou vydali také skladbu "Can u dig it?" pod svými jmény Jam X & DeLeon. Skladba, která obsahovala melodii ze songu "Self control" (Laura Brannigan) z 80.let, se stala velkým hitem, ale rozhodně se o ní nedá říct, že by to byla plnohodnotná coververze. Po "Can u dig it?" následoval průměrný Dumonde-release "God music". Nyní přichází nová skladba "Mind Made Up". Jedná se opět o typickou skladbu, které vznikají pod rukama producentského týmu Jam X & DeLeon. Bassy opět rachotí, i přes to však nesmí chybět melodie, která mi trochu připomíná "Conquest of paradise" od Vangelis. Rozhodně to má deep atmosféru, která jako by vypadla ze soundtracku připravovaného filmu Terminator 3. Ale bojím se, že o takové tracky není dnes již takový silný zájem jaký býval tak před dvěmi roky. Pro mě osobně je tato skladba však prvním klubovým hitem roku 2003. Vinyl by měl vyjít na konci ledna a maxi-cd lze tedy očekávat v březnu. O jeden z remixů se postaral Dave Joy (ukázka), o ten druhý populární duo Rank1 (ukázka). Který z remixů je lepší, to nechávám na Vás.

Napsat názor do DISKUSE

 17.1.2003 Dolvich, News

Co nového si pro nás připravili pro rok 2003 němečtí producenti Piet Blank a Jaspa Jones aka Blank & Jones? Od dob Blank & Jones remixu skladby "Home & dry" od Pet Shop Boys se na žádném singlu nevyskytoval remix od těchto německých Trancemasters. To se však změní na konci ledna tohoto roku, kdy vyjde vinyl nové skladby od Chicane pod názvem "Love On The Run" (ukázka). Další věcí, které se od Blank & Jones v roce 2003 dočkáme bude jejich ambient & chillout album, pro které se rozhodli po pozitivních reakcích na jejich klidné tracky, které umisťovali na jejich alba a singly v průběhu posledních dvou let. Release date alba je stanoven na jaro tohoto roku. A v létě přijde druhý díl jejich velmi úspěšné kompilace "The Mix - Volume 2". Samozřejmě také vyjde nový singl, ale o tom zatím nemám žádné konkrétní informace. V únoru by se také měla na internetu objevit nová verze Blank & Jones webu.

Napsat názor do DISKUSE

 16.1.2003 SmallMagus, Review

Jméno Johan Gielen asi není třeba příliš představovat, jednak patří mezi top trance Dje a jednak je určitě všem dobře známý svými sety a nebo mixovanými kompilacemi, jako je například úspěšná Recorded vol.2. Není tedy divu, že se pustil do svého vlastního alba a to za přispění kolegy, který ho tak skvěle doprovází na elektronické klávesy v energické hitovce Twisted a zpěvačky Simi Nah obstarávající všechny vokály alba. 13 trackové album "The Beauty of Silence" obsahuje mj. singl Twisted, hned ve dvou verzích a to ve známém Energy Mixu a o něco pomalejším Jacob And Maindez Dubu. Potom to je The Beauty Of Silence, naštěstí opět ve dvou verzích, jednak v nesmyslném Radio Editu, kterým začíná celé album a za druhé v Pump Mixu. Posledním singlem z alba je skladba We Know What You Did. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.1.2003 Marek Radotínský, News

Pokud patří tato djská dvojka k vašim oblíbencům, pak vězte že Hiver & Hammer vydávají v těchto dnech svou novou věc s názvem "5 Million Miles". Je to mimochodem první release na jejich novém společném labelu. Historie obou pánů však sahá do minulosti mnohem více. 30-ti letý Patrick Wintter alias Pierre Hiver počal kariéru dje v roce 1986 v německém Resident Clubu. Jeho přezdívka tehdy byla Dj Spice P. V roce 1994 začal produkovat svou vlastní hudbu. Jako Dj Spice P. vydal například singly "Moments in house", "Time traveller" či "Tribe-a-go-go". Mezi jeho další produkce patří třeba projekt Elastico Culture (později Elastique Culture) nebo projekt Pyrate s nímž vydal v celku úspěšný hit "Bycance".V roce 1995 zakládá společně s Nico D´Acidem (Robotnico,Mosquito Headz) svůj vlastní label nazvaný Voodoo Records, který dnes spadá pod gigant Under Cover Music Group. Kromě produkcí na svém labelu, vydal Patrick řádku věcí na značkách Time Unlimited, Suck me Plasma či na Frankfurt Beat. 31-letý Mario Hammer též nezahálel. Do doby než se s Patrickem poznal vydal okolo 50ti více či méně úspěšných věcí. S djem, který si říká Sampling se podílel na projektech Clubbeat, Microcut či na projektu M.U.T.E., který po seznámení s Patrickem převzal spolu s ním pod svou ochranu. Jako dj začal pracovat v roce 1999.
Oba pánové se potkali v roce 1997, v době kdy Patrick Wintter dokončil studia. Na začátku roku 1998 založili hudební agenturu Tune Town Productions a odstartovali tak svojí společnou dráhu. Jejich první společná produkce, se kterou pomáhal i Ingo Kunzi (Dj Tandu,Ayla), již zmiňovaný projekt Elastique Culture s hitem "La Muzika", zaznamenala značný úspěch. Posléze jako Dj Pierre Hiver vs.M.Hammer vydali singly "The sound of tune town" a "Are you cool?". Prvním hitem pod zkratkou Hiver & Hammer byl track z roku 1999 "Hit that perfect beat". Jejich jména též najdete i za projekty HH 22047 (hity "Enjoy this trip", "Total Deny") či za již zmiňovaným M.U.T.E. ("Dial me", "Missed beat"). Rozhodně se též nelze nezmínit o jejich remixérských kouscích, jejichž výčet by byl velmi dlouhý a tak jen stručně. Svými remixy poctili například Antiloop ("In my mind"), Faithless ("Tarantula", "We come one"), Gouryellu ("Ligaya"), Jam&Spoon ("Be angeled"), Kosheen ("Catch"), Lange ("Drifting away"), Lasgo ("Alone"),Vnv Nation ("Beloved") či Matta Dareyho ("Beatiful"). Oba tito tranceoví mágové žijí a produkují v německém Hamburgu.

Napsat názor do DISKUSE

 15.1.2003 Karel, News

Včera jsem si konečně udělal čas a navštívil v kině nejnovější bondovku s názvem "Die Another Day". Přestože nepatřím k fanatickým přiznivcům agenta 007, film se mi vcelku líbil. Líbí se mi i úvodní skladba k filmu v podání populární divy Madonny. Přestože ji filmoví recenzenti kritizují a označují jako nejhorší skladbu k Bondovi, já si myslím opak. Rozhodně lepší než např. unylé "Golden Eye" od Tiny Turner. Je rok 2003 a neotřelý zvuk v podání Madonny není rozhodně na škodu. To, že se hudba z nejnovějšího Bonda orientuje směrem kupředu, potvrzuje i fakt, že jeden z remixů k "Die Another Day" má na svědomí tranceový Dj číslo 1 současnosti, alespoň co se týče popularity, DJ Tiësto. Abych řekl pravdu, přestože se o Tiëstově remixu se už nějaký ten týden na internetu hojně mluví, já jsem se po něm doteď moc nepídil. Jednak jsem v té době film neviděl, originál od Madonny, přestože je kvalitní, si doma také nepouštím pětkrát denně, a jednak proto, že většina Tiësto remixů v minulém roce se mi nezdála kdovíjak zázračná.
Po shlédnutí filmu jsem ale zahořel touhou poznat lépe i Tijsův remix, pojmenovaný "DJ Tiësto Dedicated Dub", jenž se v těchto dnech objevuje v playlistech dj's jako např. Paul Oakenfold apod. Docela mě zajímalo jak si Tijs poradil s jistě nelehkým úkolem remixovat poměrně náročný originál od Madonny. Nebyl by to ale Tiësto, aby se s úkolem nevyrovnal po svém. Tiësto se zřejmě rozhodl trochu přitvrdit, jak už naznačil remixem pro Umek - Gatex. Remix k "Die Another Day" se nese v podobném duchu, hutná a poměrně rychlá basová linka, on to ani není trance, je to takový Tiësto progressive sound oscilující k naprosté extázi (ukázka) :) . Docela škoda, že tento remix není v samotném filmu, u některých scén, např. u automobilové honičky na zamrzlém isladském jezeře by se Tiëstův remix vyjímal opravdu nádherně! Zdá se, že Tiësto nalezl v samotném závěru minulého roku ten správný rytmus, protože poslední dva remixy které jsem měl možnost slyšet, jsou velmi velmi povedené. Věřme že stejné výsledky uslyšíme i v roce 2003, jinak by se mohlo stát, že Tiësto ztratí punc nejpopulárnějšího dj-je a to si asi nepřeje nikdo z nás ,)

Napsat názor do DISKUSE

 15.1.2003 Dolvich, News

Švýcarský DJ a producent Daniel Strauss aka Kenny Takito, který je také znám pod pseudonymem Richie Rich, se narodil 3.1.1978 a již ve třinácti letech začal produkovat na počítačích Commodore a Amiga. O tři roky později si pořídil syntetizátor a gramofony. Jeho první sety obsahovaly převážně hardcore a breakbeat a možná právě i proto dostal šanci zahrát si na diverzních párties jako např. Magic Kingdom, Virtuality, Dreamscape nebo White Wolf. Přesto bylo Kennymu brzo jasné, že je mu přednější produkování dobré trance-music před hardcorovým duněním a DJingem. V roce 1999 vyšly jeho první produkce na kompilacích a v létě roku 2000 vydal svůj první vinyl u labelu Friendship. Skladbu, kterou dal dohromady s DJ Phrenetic a DJ Tension, se dokonce dostala do DDC. Následovaly produkce u labelů Sirup (DJ Phrenetic & Richie Rich - Energy fly) a Propeller (DJ Sirrah - Analog signal) a také remixy pro DJ Energy skladeb "Beliver" a "Belfagor". Teprve poté přišel ten správný čas nastartovat svou sólovou kariéru pod pseudonymem Kenny Takito. První produkcí se v roce 2002 stala skladba "Moskito", která v DDC šplhala tak dlouho, až se dostala na 1.pozici. O tracku "Moskito" se říkalo, že změnil tvář švýcarské taneční scény. Každopádně by se vešel do Top 100 toho nejlepšího, co nám rok 2002 přinesl. Kenny Takito je také od té doby často žádaným DJem v zahraničí. Nový singl se jmenuje "All Systems Go" (ukázka), v Deutsche Dance Charts se dostal již na 5.pozici, což naznačuje, že by se úspěch debutového songu mohl opakovat.

Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2003 Karel, News

První velkou mezinárodní trance akcí bude bezesporu další pokračování legendární holandské party Trance Energy. Pokud vás zajímá, jak to na takové party vypadá, podívejte se na můj report a fotoreport z roku 2001, kdy jsem se TE aktivně zúčastnil. Jubilejní, desáté pokračování této megaakce pro nejméně 20 000 návštěvníků proběhne 15. února 2003 jako již tradičně v komplexu Jaarbeurs Utrecht. V posledních vydáních Trance Energy jsme byli svědky postupné komercializace této party, což mě ostatně odradilo od dalších návštěv, neb není všechno zlato, co se třpytí :) Otázka dne tedy je, co se chystá na Trance Energy 2003? Odpověd někoho zklame a někoho zase velmi potěší, ale tak je to se vším, nejde se zavděčit všem. Každopádně komerční trend v případě Trance Energy stále pokračuje, ostatně posuďte sami, line-up je totiž následující:

Jak je vidět, na party budou tři stage. Na té hlavní se představí především Cygnus X (LIVE) a Johan Gielen, ostatní jména mi tak zajímavá nepřijdou, byť Jean, Cosmic Gate DJ Team či nadějný Joop jistě potěší nejednoho návštěvníka. Poměrně zajímavě vypadá hardstage, kde se představí z těch známých jmén Cor Fijneman, Kai Tracid či Charly Lownoise a zapomenout nesmíne ani na Marcela Woodse. A pak je zde ještě clubstage s jmény jako DJ Jurgen nebo Mark Van Dale. Ano, line-up je stále kvalitní a kdyby byl někdy takový na party v Česku, asi bych radostí skákal do stropu, nicméně na TE byli lepší dj's a v tomto celkovém pohledu se mi zdá line-up průměrný. Ale kdo ví, třeba právě tito dj's vytvoří nezapomenutelnou atmosféru a desáté pokračování Trance Energy se nesmazatelně zapíše do historie. Oficiální hymnou je skladba Positron od Cygnus X a lístek stojí 35,- euro.

Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2003 Marek Radotínský, News

Jedním z méně známých,ale bezesporu dobrých dj's a hlavně producentů je Tommaso De Donatis. Někteří z vás ho možná znají ze spolupráce s Djem Quicksilverem, s nímž se podílel na zatím všech jeho produkcích. Řekl bych, že je to právě on, kdo hitům Dje Quicksilvera dodává tu správnou štávu. Zajímavé jsou i jeho sólové produkce, rozhodně stojí za povšimnutí. Jeho tracky se vyznačují hutným, svižným "spodkem", tranceovou melodií, většinou hodně poutavou a kombinovanou s použitím acid linky. Tommaso, který mimo jiné založil a vlastní nahrávací společnost Noise Factory v Essenu, produkuje už bez mála 10 let. Snad nejznámějším jeho počinem je projekt De Donatis. Pod touto značkou vydal v roce 1995 svou druhou věc s názvem "The Virus". Tento, hlavně v Německu úspěšný singl, vychází nyní ve verzi 2003, obdařen novými mixy. Zatím je dostupný pouze "New Remix" na právě vycházejícím vinylu, nicméně singl by měl být co se týče nových remixů o něco pestřejší. De Donatis měl i další úspěchy např.s hity "The Sound" z roku 96 nebo s hitem "Let it roll" ze začátku roku 98.
Mezi jeho další projekty patří Jupiter Prime, Plastix, Interrupt či Watergate, na kterém se též podílí Dj Quicksilver. Mimo jiné je též zkušeným remixérem, což potvrdil remixy například pro Faithless, Dance 2 Trance, Jam&Spoon, N-Trance, Chicane či pro Future Breeze. Přestože jeho jméno zatím není u nás tak věhlasné, rozhodně za těch pár řádek De Donatis stojí. Doufám, že nový singlík s jeho klasikou se objeví na jaře i u nás. Dovolím si napsat, že to bude pro všechny clubbery lahůdka :)

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2003 SmallMagus, Review

Když někdo řekne Faithless, tak se mi vybaví zážitek na první shledání s touto kapelou. Bylo to už hodně dávno, kdy jsem poprvé slyšel jejich nezapomenutelnou skladbu Insomnia, která vyšla ve skoro stejnou dobu jako další klenot Born Slippy od Underworld. Jejich první album Reverence, stejně tak i druhé album Sunday 8PM a konečně i třetí Outrospective se po nějaké době dočkaly své reedice, která obsahovala jak původní album tak ještě jeden disk navíc s remixy. Právě poslednímu albu, respektive jeho druhému bonusovému disku se bude věnovat tato recenze. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2003 Martin, Report

O vánočních svátcích se mi dostalo potěšení navštívit hned dvě trancové akce, které se pořádaly v Brně a měly ukojit mé taneční a hudební choutky. První pod názvem Integrity byla situována do brněnského klubu Monitor music arena a konala se v neděli 22.12. Druhá byla hned o tři dny později a pod názvem Fusion v Boby centru na La Grottě. Když jsem si přečetl flyer na Integrity, počítal jsem s tím, že si poslechnu fakt dobrou hudbu. Dj E.S.W.L, Holmi a djové z Urbandevelopment slibovali kvalitní sety. Ovšem čeho jsem si nevšiml bylo, že celá akce se konala s nádechem progressive. Proto zde bylo zamícháno mnoho prvků z tvrdší taneční hudby a místy jsem měl pocit, že to více společného s housem než s trancem. Celá párty byla navíc doplněna o další dvě stage techna a drum'n'bass, jenž byly umístěny v podstatně menších prostorách než byl hlavní stage. Velice zajímavě byla vyřešeny prostory pro drum'a'bass, kdy se šlo do sklepení o dvě patra níže a dost to připomínalo katakomby na Špilberku. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2003 Karel, Press

Oliver Klein se představí v pátek 17.1.2003 v Praze v klubu Paradogs. Oliver je uznávaným jménem na poli světového dj-jingu a producenství. Svým hitovým singlem "Rheinkraft" ovládl mezinárodní taneční scénu a otevřel si cestu k remixování takových tracku jako např. "Flight 643" od DJ Tiësta, "Sonic Empire" od Members of Mayday nebo "Tania" od Harry "Choo Choo" Romeo. Výsledné mixy pak potvrdily, že v Kleinovi se skutečně ukrývá zručný a kvalitní producent a remixér. Další velkou řadu remixů pro dje jako Corvin Dalek, Moogwai, Mauro Picotto atd. není nutné rozepisovat. Povzbuzen těmito úspěchy, Klein vydává singl s názvem "Timeloop" jemuž se dostalo masivní podpory stran BBC Radio1 a klíčových djs jako Seb Fontain, Judge Jules a Pete Tong . Timeloop byl úspěch a Ministry magazíne ho zařadil do patnáctky nejlepších tracku roku 2001. Po krátké odmlce se opět spojil se svým studiovým partnerem Jurgenem Driessenem aby společně pracovali na novém singlu "Shakedown". Klein je rovnocenně vytížen i jako dj, kdy se pravidelně objevuje po boku hvězd jako Paul Van Dyk, Carl Cox, Westbam, Timo Maas. K tomu aby neupadl v zapomnění určitě pomáhá jeho velmi očekávané debutové album "International Sound of ... Oliver Klein", vydané labelem New State Entertainment, UK a PIAS Germany na podzim 2002. Toto album vzniklo ve spolupráci s anglickým superklubem Cream a je vzorkem Kleinových dynamických a osobitých mixovacích dovedností. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2003 Dolvich, News

Holandská trancová dvojice Piet Bervoets a Benno DeGoeij, která je nejvíce známa svým projektem Rank 1, má již za sebou pod tímto pseudonymem hity "Airwave" (2000), "Such is life" (2001) a "Awakening" (2002). S příchodem nového roku 2003 se mohou fanoušci projektu Rank 1 těšit na nové produkce, neboť si pro nás tito dva mistři svého oboru připravili hned dva nové singly. Prvním z nich je nová verze jejich klasiky "Airwave 2003", jež je na plánu na konci března. Druhým singlem pak bude stejnojmenný track z jejich zatím jediného alba "Symsonic". Tato skladba byla jako singl plánována od poloviny minulého roku a releasu bychom se konečně mohli dočkat v polovině tohoto roku. O jeden z remixů se postarala známá německá dvojka Jam X & DeLeon aka Dumonde.

Napsat názor do DISKUSE

 9.1.2003 Karel, Press

První letošní ZEN bude plný změn. Tato nejbarevnější Roxy noc plná UV barev, dekorací a rozjeté progressive house/trance muziky si zachová veškeré oblíbené atributy a přibere mnoho nových vychytávek (včetně nového designu). Zároveň se bude na ZENu v novém hávu oficiálně křtít singl "LA FEE", na němž spolupracovali DJové IAN OSSIA a JOEL EINHORN, a který vyšel na podzim na britském labelu WHOOP! Jako speciální host vystoupí právě DJ IAN OSSIA, který proslul jako resident legendárního britského klubu Renaissance. Chybět samozřejmě nebudou ani další residenti JOEL EINHORN a domácí no. 1 DJ MICHAEL BURIAN. Vaše vizuální vjemy polechtají divoké UV dekorace, laser show a videoprojekce od Phase, to vše zakomponované do sebe zcela nevídaným způsobem. Na lednovém ZENu se zboří další hranice, jak lze klubové noci pojmout: Nově uspořádaný sál, předměty, performéři, světla, dekorace, které budou vystupovat na zcela nečekaných místech a pohybovat se po prostoru. Tento ZEN si nenechte uniknout, uvidíte na vlastní oči, že lze nejoblíbenější klubovou noc v zemi posunout do ještě vzdálenějších dimenzí! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 9.1.2003 Dolvich, News

Švýcarský projekt Flutlicht (www.flutlicht.com), který tvoří dvojice Reverb a DJ Natron, se v několika posledních letech proslavil skladbami jako např. "Icarus", "Mutterkorn", "Das Siegel" nebo "Ahmea". A nyní jsou zpět s novým singlem nazvaným "The Fall". Od posledního Flutlicht releasu uplynulo téměř rok a půl a to byl také jeden z důvodů, proč nyní vypouštějí svojí novou skladbu, v níž je zachován atmosférický bass-build-up a typická Flutlicht kvalita. Vinyl vyšel 1.11.2002 u Drizzly Records. Remixový vinyl vyšel na konci listopadu a jsou na něm remixy od Marca Dawna (Green Court) a 2 Players. Tyto remixy se v současnosti objevují v playlistech předních trance dj's, jako je např. Armin Van Buuren. Ale i Flutlicht umějí dobře remixovat a kvalita jejich remixů je s časem čím dál tím lepší. Připomeňme si např. vynikající remixy pro Cosmic Gate (Raging), Green Court (Silent heart), Ian van Dahl (Will i), S.H.O.K.K. (Isn't it all a little strange), Marc Dawn (Expander), Mystery (Devolution) nebo DJ Air (Alone with me).

Napsat názor do DISKUSE

 9.1.2003 Karel, Press

Abychom neusnuli i nezesnuli na vavřínech a pak nezapomněli že i jindy, než na Silvestra se dá užít spoustu zážitků, tak jsme pro vás připravili na začátek tohoto roku pokračování Brain Mleynu na stejném místě, ve stejný čas avšak v jiné době, s jinou obdobou. Část z nás se dozví, v čem bude tato party odlišná od předchozí a doufejme, že i druhá část nebude o nic menší a nenechá se zahanbit a obrat o chvíle pohody v tomto prostředí libovolné polohy a zjistí v čem bude jedinečná jejich účast. A protože je ještě čas být nervózní, tak k větší zajímavosti vám zahrají psychedelicky živý, dvojčlenný projekt Charasmatix z Německa: padesát % kapely je člověk vlastním jménem Martin Schoenauer, s pobytem na této planete již po 29 let. Vypadá to, že měl ve svém záměru celkem dost brzo jasno, tak se v osmi letech stal djem. Netrvalo dlouho a začal tvořit, co do předchozí chvíle pouštěl, v projektech, jako už zmíněný Charasmatix, ale i v dalších: das Medikament, Human, Different Sources atd. V kolektivním zájmu vlastní rozšířený záběr komunikace například s projektem Element-merkaba (Centrum rec.), Tarsis-Toxication (Spirit Zone), Kopfus Resonator-holy water (Flying-Rhino) a vč. současné účasti na Cybersnack liveprojekt. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.1.2003 inTRANCE, News

Určitě se vám stalo, že ten a ten DJ se vám oposlouchal, a vy pořád chcete poslouchat a zůstat prostě u skvělého TRANCE FOR EVER a hledat v jeho světě stále nové a nové věci. Takže určitě občas zabloudíte a hledáte mp3 stránky, kde byste si sem tam mohli něco stáhnout a poslechnout něco nového. Já jsem se dobrouzdal k Trance4Ever.Net . Když jsem sem zavítal a viděl zde desítky hodinových mixů ke stažení, říkal jsem si, že to nebude asi nic přeborného a spíše klasická známá euro-klasika. Ale omyl, protože pánové MrCam a Stef pro nás nenamixovali jen mixy euro a klasických upliftingových tracků, ale přijdou si zde na své třeba i příznivci goa i psychedelic trance. Určitě si zde vyberete, ať jste zaměřeni na jakýkoli styl trance, protože výběr je zde velmi rozmanitý, už jen třeba že nějaké mixy nejsou vyloženě jeden a ten samý styl (platí spíše o goa mixech), kde působí opravdu příjemně po tvrdém goa pasáž lehčího upliftingu. Je prostě vidět, že MrCam a Stef mají velmi rozmanitou fantazii ohledně výběru tracků pro své mixy. Ať už máte chuť nechat se unést svižným a melodickým tempem trance, vychutnávat jemné vokály a kosmické zvuky nebo třeba jen tak zvednout náladu, nechat se hřát u duše a rozplývat u líbivých tranceových soundů, chilloutu a ambientu, nebo máte náladu na rychlé a melodičné goa, věřte, že jediné co vás bude brzdit od toho, abyste si na svou náladu přišli, bude pouze čas, než si poslechnete trance dle svého gusta ;-)
Občas se zde objeví i nějaký ten remix, třeba nyní je ke stažení remix Mobyho a jeho singlu Natural Blues nebo remixy Juno Reaktor. Po Internetu se samozřejmě potuluje více stránek jako tato, avšak Trance4Ever.Net mě za poslední dobu zaujal ze všech asi nejvíc, a to právě díky své rozmanitosti a kvalitnímu výběru tracků, takže mi to nedalo podělit se s vámi a doufám, že si zde najdete každý své. Jinak pro nadšence s rychlým připojením je na stránce také internetové rádio.

Napsat názor do DISKUSE

 5.1.2003 Dolvich, News

Holandský DJ a producent Ferry Corsten se řadí mezi světovou trancovou elitu, což dokazuje nejen skvělými sety, ale také neméně dobrou produkcí a remixy. Mezi jeho produkční projekty patří System F, Gouryella, Moonman a další. Minulý rok vydal také singl "Punk" pod svým vlastním jménem. Jeho nejmilejším dítkem je však prvně jmenovaný projekt System F, pod kterým vydal již vícero singlů. Největším úspěchem byl hned debutový singl z roku 1999 "Out Of The Blue" (UK Top 20), který katapultoval jméno Ferry Corsten do výšin. Následovalo stejnojmenné album a další singly "Cry" (2000) a "Soul On Soul" (2001). Nyní, konkrétně 29.1.2003, vyjde v Japonsku u labelu Avex nové album projektu Systém F pod názvem "Together". Na albu se mimo Systém F- produkcí bude vyskytovat také skladba "Ligaya" od projektu Gouryella, který od roku 2002 po odchodu DJe Tiesta tvoří Ferry Corsten sám. Již také vyšel vinyl nového singlu "Solstice", na jehož b-straně se bude nacházet nová verze dnes již legendární skladby "Out of the blue 2002". Nebylo by od věci si připomenout, že Ferry Corsten mixuje výborné trancové kompilace "Ministry of Sound: Trance Nation" a "Global Trancemission". Za zmínku stojí také album "The Very Best of Ferry Corsten" z roku 2002, na kterém jsou umístěny nejúspěšnější produkce od projektů Systém F, Gouryella a Moonman.

Napsat názor do DISKUSE

 4.1.2003 Dolvich, News

Německý DJ a producent Frank Ellrich se narodil roku 1967 v univerzitním městě Marburg. V roce 1990 se z pracovních důvodů odstěhoval do techno-města Frankfurtu, kde potkal takové osobnosti jako je Sven Väth. Již od začátků cítil mimořádně přitažlivý vztah k této v té době ještě revoluční elektronické hudby. Legendární techno-kluby jako Omen a Dorian Gray se staly jeho druhým domovem. Z nápadu vlastních produkcí se pak v roce 1994 stala realita. S jednoduchým vybavením (Atari) následovaly v roce 1995 další tvůrčí práce. V této době se Frank Ellrich setkal Kai Tracidem, který se v té době staral o eufórii pod pseudonymem Formic Acid. Co oba silně spojovalo, byla jejich záliba v tekoucím soundu bass-synthezátoru TB 303, ze kterého vznikl stylový směr techna, který se nazývá acid. Ještě v tom a samém roce založili tito dva společný projekt ASYS (Acid Save Your Soul). Na začátku roku 1996 následoval první release pod titulem "Acid Train" na labelu Acid Test a také follow-up singl "Acid Squid" na labelu Cybertronic. V roce 1997 projekt ASYS ukončil svou aktivitu. Frank Ellrich tak se tak dokázal dostat do pozice soběstačného hudebního producenta, když u labelem Cybertronic vydával svoje produkce pod diverzními pseudonymy jako Mike Fraser nebo X-Flame. Následovaly další releasy společně s Matthiasem Polzerem pod projekty Cyberstorm, Dark Noize, Riddler & Headcrusher a L'age Synthetique.
Především se však proslavil progressive-techno projektem Plasmatics (společně s Olafem Pozgayem), k jehož úspěchům patří mimo skladeb u labelu Vinyl Addiction také remix tracku "Maasmellow" od Tima Maase, který umístil DJ Tráva na svůj "Mix 03". V roce 1999 byla činnost projektu ASYS obnovena. Frank Ellrich a Kai Tracid nyní své skladby vydávali u labelu Tracid Traxxx, který založil v roce 1998 Kai Tracid společně s Arminem Johnertem. Následovně vydali ASYS tři singly "Acid Save Your Soul" (1999), "Acid Headcracker" (2000) a hlavě skladbu "Acid Nightmare" (2001), která se i přes její progressivní tvrdost dostala po několika týdnech v Top 10 DDC skok do Top 100 MCC. Dalšími úspěchy byly remixy pro labelové kolegy Kai Tracid (Tiefenrausch) a Hennes & Cold (The Sound Of Rock). ASYS se nyní člení vedle Kai Tracida, Warmduschera, Hennes & Cold, Melanie di Tria a DJe Merlyna k nejdůležitějším producentům labelu Tracid Traxxx. Na Tracid Traxxx DJ Tour 2000 dostal Frank Ellrich příležitost reprezentovat projekt ASYS jako DJ. Příznivá ozvěna zapříčinila, že v tomto pokračoval i nadále. Od dubna 2001 je velmi úspěšný i na jeho zahraničních vystoupeních v Austrálii, Anglii a v Holandsku na Mysteryland. Vinyl nového singlu "Acid From The Past To Phuture" vyjde v 23. ledna 2003 a poté bude následovat první album projektu ASYS.

Napsat názor do DISKUSE

 3.1.2003 Dolvich, News

V raných 80.letech začal německý DJ a producent Talla 2XLC svou DJskou kariéru s hudbou typu YMO, Kraftwerk a Depeche Mode. Jeho první projekty jako Moskwa TV byly v té době nadčasové a nastartovaly legendární sound města Frankfurt. Songy jako "Technotalk" nebo "Generator 7" byly velmi úspěšně v Evropě. Díky umístěním v US-Billboard-Charts, byly tracky projektu Moskwa TV úspěšné i v Americe. Hlavně DJové z Chicaga hráli jeho skladby pravidelně. V roce 1984 založil Talla 2XLC klub Technoclub. Technoclub je jeden z nejinspirativnějších electronic-music klubů na světě. V Technoclubu hrálo mnoho velkých postav současné taneční scény, např. Carl Cox, Tiësto, Paul van Dyk, Sven Väth a další. V roce 1989 založil Talla 2XLC s několika dalšími nadšenci techno-magazín Frontpage. V letech 1992 až 1995 si pak dal Talla 2XLC DJskou pauzu a věnoval se produkcím pro svůj vlastní label Music Research. V roce 1997 začal vydávat u Sony Music kompilaci "Technoclub". Na dílech kompilace (kterých je zatím 17) se podílela slavná jména německé taneční scény, kterými jsou Taucher, Tom Wax, DJ Hooligan, Moguai, Kay Cee, Pulsedriver, DuMonde, Cosmic Gate, Tomcraft a další. Talla 2XLC je také členem projektu Trance Allstars. Mezi nejznámější Tallovi skladby patří "Eternal mystery", "Together" (Talla vs. Taucher), "Hypnotic" (Talla and Resistance D), "Love's comin' down", "Nightshift" (Talla 2XLC battles Taucher), "Into Another", "Together 99" (Talla vs. Taucher) či "World In My Eyes".
Samozřejmě nelze se nezmínit i o albu "Solotech One" z roku 1997. Dobrou pověst si Talla 2XLC také udělal svými remixy pro Darude, Rank 1, BBE, Yves de Ruyter, Front 242, Praga Khan, Missing Heart a další. Nová skladba od Talla 2XLC se nazývá "Can you feel the silence". Jedná se sice o cover, ale velmi povedený. Předlohou byla skladba "Entre dos tierras" z roku 1992 od španělského projektu Heroes del Silencio. Skladba již byla několikrát předělána (m.j. Svenson & Gielen, York feat. Alaska nebo Caarter), ale tato verze je výrazně jiná než ty předešlé. Jenom je škoda, že Talla 2XLC nepočkal s releasem několik měsíců (nebo spíš let), neboť po nedávném coveru od Caarter není tento sound až tak aktuální. Začíná podobně jako Talla mix skladby "Go", což je po úspěchu posledního singlu od Trance Allstars docela pochopitelný krok. Vinyl vyšel 6.11.2002 a o jeden z mixů se postaral projekt DITO, který tak Talle 2XLC oplatil remix jejich aktuální skladby "Sky".

Napsat názor do DISKUSE

 2.1.2003 Dolvich, News

Holandský DJ a producent Bart Claessen alias Barthezz se narodil 22.1.1980 v Astenu. Když bylo Bartovi 18 let, začal dělat různou hudbu v jeho pokojovém studiu, které nazval The Groove Studio. V létě 2000 se Bart zúčastnil remixérského contestu na skladbu "Cheekah bow bow (that computer song)" od projektu Vengaboys, jehož účelem bylo najít nové talentované producenty/remixéry. Bart tento "contest" vyhrál a jeho remix byl vydán na singlu ve více než 80 zemích. V říjnu 2000 dokončil svůj vlastní track nazvaný "On The Move". Toho času byl studentem školy umění v Utrechtu, což je s více než 3000 studenty jedna z největších škol umění v Evropě. Po vydání svého prvního singlu "On The Move" (29.1.2001) se rozhodl se studiem skončit, neboť byl zaneprázdněn novými tracky a remixy. Song "On The Move" dosáhl předních příček téměř všech evropských tanečních hitparád. V Německu skladba vyšla u labelu Superstar Recordings, ve Velké Británii u Positiva Records (remixy: Riva, Dumonde). Song vyšel také v USA a v Japonsku. A to už je obrovský úspěch debutového singlu 21letého producenta, co myslíte?
V roce 2001 Barthezz vytvořil remixy skladeb "Soul on soul" (System F), DJ Jean "Lift Me Up" či "Never Stop That Feeling" od Marka 'Oh. Po úspěšných remixérských pracích následoval druhý singl "Infected", který vyšel zhruba před rokem. O remixy se postarali DJ Jean a DJ Errik. V prosinci 2001 se Barthezz zvýraznil výborným remixem skadby od německé dvojice Blank & Jones. Singl "Desire", na kterém se nachází Bart Claessen Movin' Remix vyšel v únoru 2002. V minulém roce se pak Barthezz věnoval především DJingu. Za zmínku stojí jistě jeho tour po Polsku. Nyní je však hotova jeho nová skladba "Your Thick", která má ambice dosáhnout vysokých úspěchů. Kdo ovšem čeká více než rok od posledního maxi-cd něco nového, bude zklamán, neboť "Your Thick" je po "Infected" další kopií debutového úspěchu "On The Move". Zatím nebylo oznámeno vydání tohoto singlu, takže se možná ani nedočkáme. Podstatně zajímavější by tak mohl být Bartův nový projekt, Stereoshaker - Rock'N'Roll. Promo kopie již kolují mezi dj's a singl vyjde v Holandsku u labelu Mo'bizz, v Německu potom u labelu Kontor. Skladba se podle slov samotného Barta ponese v typickém "Barthezz" stylu, který si získal přiznivce po celém světě.

Napsat názor do DISKUSE

 2.1.2003 Dolvich, News

Hamburgský DJ a producent Axel Coon si na německé taneční scéně udělal jméno jako producent projektu Scooter v letech 1998 až 2002 a jemu lze přisluhovat zásluhy za současnou podobu Scooter-soundu. Poté co po vydání alba "Push the beat for this jam" v dobrém opustil zbývající členy H.P.Baxxtera a Ricka J. Jordana, se ke Scooteru připojil Jay Frog, který již předtím udělal několik remixů pro Scooter a produkčně se také podílel na posledním singlu "Nessaja". A až po novém studiovém albu, jenž je ohlášeno na začátek roku 2003, uvidíme, jak se tato změna projeví v tvorbě severoněmecké taneční formace. Axel Coon však po odchodu nestagnoval a pod hlavičkou labelu Aqualoop Records vydává svůj první sólový singl "Close to you", ve kterém jsou zachovány zcela typické prvky jeho předešlé trancové tvorby umístěné na studiových albech Scooteru (např. Dusty vinyl, Cubic, Transcendental, Devil drums). Bohužel Axel podlehl tlaku nahrávací společnosti, která v poslední době po svých svěřencích často vyžaduje více vocal-trancové věci, a tak se ze skladby stalo něco ve stylu Noémi. To ovšem neznamená, že by song byl špatný, pouze si myslím, že by byl ještě kvalitnější, kdyby label nechal Axelovi větší volnost. Dokonce ani sám velký šéf Pulsedriver (nejvýraznější postava labelu Aqualoop) si nenechal ujít příležitost a přidal svůj díl do skladby v podobě remixu. O další remixy se postarali Andre Visior a také projekt Red Wing, který nedávno vydal celkem úspěšný singl "Place to be".

Napsat názor do DISKUSE

 1.1.2003 Karel, News

 1.1.2003 Marek Radotínský, News

Pánové Claus Terhoeven (Nic Chagall) a Stefan Bossems (Dj Bossi) doplnění producentem André Weversem dali dohromady po hitu The Truth další vynikající klubový singl. Nový singl Cosmic Gate rozhodně nepřehlédnete. Je celý modrý (viz obrázek) a zdobí ho typické logo této dvojice. U téhle partičky už jsme na dvoj-áčkové singly zvyklí, a tak i na tomhle nosiči najdeme hned 2 věcičky. Obě jsou mimochodem, i když v trošku jiných verzích k mání na jejich posledním albu No more sleep. Doteď nevím,který z těchto hitů je lepší. Jestli čistě klubová věc The Wave nebo tranceová Raging se skvělým vokálem anglické zpěvačky Jan Johnston, která k téhle věci napsala i slova. Každý z těchto dvou tracků je na singlu ve 3 verzích. Obě v rádio editu a v dlouhém klubovém mixu. Už tak dokonalé tracky jsou ochuceny skvělými remixy od Svenson & Gielen, kteří si vzali na starost The Wave a od švýcarských Flutlicht, kteří zremixovali Raging. Jeden remix lepší než druhý. Řekl bych, že mít doma tento singl je nutnost. Další singl z alba No more sleep už patrně nevyjde, a tak se můžeme těšit na úplně novou produkci Cosmic Gate, na kterou si ale nejspíš ještě nějaký ten den počkáme.

Napsat názor do DISKUSE

 1.1.2003 Dolvich, News

Německý DJ a producent Frank Zenker aka DJ Scot Project je pravděpodobně nejkvalitnějším hard-trancovým DJem na světě. Všichni si jistě vzpomínáte na jeho hity "F (Future is now)" a "O (Overdrive)" nebo také na jeho album "A - Z". DJ Scot Project vydává u labelu Overdose, kde také vydávají např. Hypetraxx, Schwarze Puppen, DJ Sakin & Friends, DJ Wag, Russenmafia nebo Arome. A jeho tvorba by podle jeho slov měla být ještě více tvrdší. Ve svých skladbách užívá minimálně vokálů (podobně jako DJ Shog) a jako čert kříži se vyhýbá hlavně ženským vokálům. Nedávno dodělal výborný remix pro stý release labelu Overdose "From City To City", který má na svědomí projekt Overdose Allstars, který tvoří vybraní producenti labelu Overdose, kde samozřejmě DJ Scot Project nesmí chybět. DJ Scot Project má také svůj vedlejší housový projekt De Zenk, pod kterým by v roce 2003 mělo vyjít několik singlů. Takže bychom se mohli dočkat dočkat i nějakých povedených hard-housových tracků. V polovině roku 2002 založil společně s Kaiem Winterem (Derb, Hennes & Cold) také vlastní label Druck. První release labelu byla vocal-trancová skladba "Ding-A-Ling" od Yoji Biomehanika (incl. DJ Scot Project remix), druhým releasem pak byl track "Unes ura puta" od DJe Diega. DJ Scot Project je také výborným remixérem.
Remixoval již projekty Cosmic Gate (Fire Wire), Brooklyn Bounce (Club Bizzare), Hypertraxx (Paranoid), DJ Wag (The Big Bang), Hennes & Cold (The Second Trip), Yoda (Definitely), Arome (Hands up, Someday, Scream), Twister Silence (Listen To Me Mama) nebo Meteor Seven (Universal Music). A nyní vychází nová skladba "K (The King)", která se již vyskytuje na předních místech Top10 playlistů uznávaných hard-trancových DJů. Promo je již na světě a na b-straně se vyskytuje další povedený song "Out of Space".

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ