TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.1.2004 Freezer, News
Active Sight je spojení dvou výborných producentů. Prvním z nich je belgický producent Mike Dierickx, který nás už několik let zásobuje skvělou produkcí a patří mezi hlavní představitele stylu trance. Mezi jeho nejhlavnější projekty patří Push, Plastic Boy nebo M.I.K.E.. Od všech těchto tří jmenovaných projektů bychom se měli dočkat v tomto roce alba. Druhým producentem projektu Active Sight je francouz Fred Baker, který často spolupracuje s dalším výborným producentem, který si říká Mr.Sam. Mezi nejlepší počiny těchto dvou francouzských producentů patří track Forever Waiting, který vyšel v minulém roce na labelu Black Hole a o remix se postaral právě M.I.K.E.. Dále mají za sebou spoustu výborných remixů například pro A Split Second - Flesh, či pro Y-Traxx - Mysteryland. Prvním společným počinem Freda a M.I.K.E. byl singl Eclectic Kid Vs. Fred Baker - Now Or Never, který vyšel na labelu Scanner a pohybuje se na hranici trance a techtrance.
Ovšem projekt Active Sight se dá zařadit do jediného možného žánru a tím je uplifting. První strana vinylu obsahuje skladbu The Search For Freedom (ukázka), což je výborný uplifting trance se skvostnou melodií a ve svých setech ho už delší dobu hraje Armin Van Buuren. Na b-straně tohoto vinylu se nachází track Take The Day As It Comes (ukázka). Tento track zahrál jako světovou premiéru M.I.K.E. v pořadu A State Of Trance Episode 132. I v tomto případě se jedná o výborný uplifting trance, který se mi zalíbil hned po prvním poslechu. Vinyl vyjde v únoru u vydavatelství Armada a pokud máte rádi uplifting trance, tak už pomalu šetřete penízky, protože podle mého názoru nic lepšího v tomto žánru momentálně nenajdete.
Napsat názor do DISKUSE

 30.1.2004 Libor, News

Za projektem Hatrixx se skrývá belgický producent Patrick Bruyndonckx aka Den Hétrix, který v minulém roce bodoval dvěma skvělými hity, které vyšly na labelu Yeti Records a byly to singly Miss You a Pressure, který se velmi častoval objevoval v playlistech předních Trance DJs. Na únor tohoto roku je naplánován release date nového songlu, který by se měl jmenovat Windeo a vyjít by měl opět u labelu Yeti Records. Na vinylu bychom měli dvě verze a to Original mix a Den Hétrix remix. Já jsem tuto skladbu slyšel v pořadu A State Of Trance od Armina, ale bohužel se mi nepodařilo zjistit o kterou verzi se jedná. Na druhou stranu určitě vím, že tento nový singl se povedl a rozhodně se jedná o velmi důstojného nástupce předešlých singlů. Windeo by se dalo charakterizovat jako progressive trance house s velmi příjemnými a chytlavými vokály. Osobně si myslím, že o tato deska bude patřit mezi nej skladby pro tento rok.

Napsat názor do DISKUSE

 29.1.2004 Libor, News

Arney Secerkadic je mladý kanadský producent, který stojí za projektem 8 Wonders. Ze začátku tento talentovaný producent poslouchal euro dance a přes psy Trance se dostal až k uplifting, melodic, epic Tranceu, který ho momentálně nejvíce oslovuje. Co se týká producentů, tak nejvíc Arneyeho tvorbu ovlivnili The Thrillseekers, Armin Van Buuren, Airwave a Push. Jeho první skladba se jmenuje Morning After a měla by vyjít 8. února na labelu Somatic Sense. Kromě Original mixu bychom měli na vinylu najít také Octagen's Night Before Remix, což je projekt Paula Moelandse. Obě skladby bych zařadil mezi velmi příjemný uplifting Trance. Morning After ve svých setech hrají např. Armin van Buuren, Robert Nickson, Misja Helsloot nebo Steve Helstrip. Osobně si myslím, že o Arneyem ještě mnoho uslyšíme.

Napsat názor do DISKUSE

 28.1.2004 Freezer, News
Tento projekt nemá na svědomí nikdo jiný, než belgický hudební chameleón Laurent Véronnez. Chameleón proto, že se skrývá pod neuvěřitelnou spoustou dalších projektů. Airwave patří bezpochyby mezi jeho nejhlavnější projekty. Byl to totiž právě pseudonym Airwave, díky němuž zaznamenal Laurent ty největší úspěchy. Poprvé prorazil se singlem Above The Sky a následovaly singly jako Alone In The Dark, Lightspeed, Save Me nebo When Things Go Wrong. Aktuální singl se jmenuje Ladyblue a možná ho znáte z alba Believe. Toto album vyšlo v roce 2002 a v tomto roce bychom se měli dočkat re-releasu tohoto alba s jedním bonusovým CD, na kterém bychom měli najít zbrusu nový materiál. Ladyblue je již vlastně více než rok starý track, tedy alespoň jeho 4 minutová verze. 25. února však na labelu Bonzai Trance Progressive vyjde vinyl, který bude obsahovat více než 10-ti minutovou verzi a navíc ještě b-stranu, na které se bude nacházet zbrusu nový remix nazvaný Flight 1992 Remix (ukázka). Obě verze, jak už jsme si ostatně u projektu Airwave zvykli, jsou opravdu velmi kvalitní a těžko říci která je lepší. Možná se mi trochu více líbí b-strana, kterou hrál Armin Van Buuren jako Tune Of The Week ve svém pořadu A State Of Trance, ale to bude zřejmě tím, že je svěží a ještě neoposlouchaná. Po vydání tohoto vinylu bude následovat další, který by měl obsahovat ještě Markus Schulz Remix, a také Antidote Remix, což je další Laurentův pseudonym.
Napsat názor do DISKUSE

 28.1.2004 Libor, News

Pod projektem M.I.D.O.R. se skrývá holandský producent Rutger van Bostelen a pod Six4Eight Eelke Kleijn. Rutger a Eelke spolupracují od prosince 2002 a ná svém kontě mají už mají dvě skladby a to 7th Heaven / Cloud City a Far East, na kterých se také podílel DJ Precision, jehož pravé jméno je Pascal van Eijk a je také majitelem labelu Somatic Sense, kde obě skladby vyšly. Kromě těchto singlů vytvořly také pár velmi kvalitních singlů, např pro Digital Tension, Neo & Farina - tento remix je podle mého názoru nejlepší, Talla 2XLC nebo pro Dito. Na začátek únoru je na labelu Intensive Music naplánován release date After Midnight EP, který bude obsahovat dvě skladby, Point Zero a No Man's Land (ukázka). Prvně jmenovaný singl jsem zatím neslyšel celý a podle ukázky se jeho kvalita odhaduje velmi těžce. Druhá skladba je podle mého názoru velmi dobrá a potvrzuje kvality tohoto začínajícího dua. Své kvality mohou také potvrdit další skladbou, která se bude jmenovat Beyond Earth, vyjíit by měla 16. února na labelu Bostich Records a na této skladbě se bude podílet i německý producent Talla 2XLC.

Napsat názor do DISKUSE

 27.1.2004 Ya Ross Love, News

Kdo ze čtenářů Trance.cz by neznal velmistry Jam El Mara (vl.jm. Ralf Ellmer) a Marka Spoona (vl.jm. Markus Löffel), kteří už od začátku 90. let spolu tvoří hodně kvalitní taneční hudbu a to hlavně pod hlavičkou Jam & Spoon? A jak to všechno začalo? Na to se podíváme právě teď. Oba pánové se hudbě věnovali odjakživa. El Mar byl nejdříve koncertním kytaristou. Po seznámení s Dagem Lernerem (DJ Dag) spolu tvořili projekty Dance 2 Trance a Tokyo Ghetto Pussy (hit "Everybody on the floor - Pump it"). Avšak v roce 1995 se rozešli z důvodu různého stylového zaměření. To Mark Spoon měl jiné začátky. Už od konce 80. let jezdil po Německu a pouštěl vinyly. Také spolupracoval s Turbem B ze Snapu a Mosesem P (v současnosti majitel labelu 3P), a to mu určitě také dopomohlo k tomu, aby se seznámi se samotnými mozky kultovního projektu Snap! - Michaelem Münzigem a Lucou Anzilottim. Později dělal manažera jejich labelu Login records. Další ze Spoonových aktivit bylo spolu s Alexem Azarym otevření nového klubu XS ve Frankfurtu, který bohužel koncem roku 1994 musel být uzavřen. No a nyní zpět k jejich slavnému projektu Jam & Spoon. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 27.1.2004 Libor, News

Paul Moelands je 20-ti letý producent, jenž se narodil ve stejném městě jako jeho slavnější kolega Tiesto, tedy ve městě Breda. Paul se minulý rok uvedl skladbami Starburst / Profound, které si rozhodně nevedly špatně, ale také skvělými remixy např. pro 8 Wonders - The Morning After, Ryan G - Emoticon a Recluse - Yellow Moon a také remix pro geniální skladbu North Pole projektu Solid Globe. Všechny tyto remixy se povedly a tak já osobně jsem zvědavý, jak dopadne připravovaný Paulův remix pro novinku Time To Say Goodbye od Ashkana Fardosta aka Envio. Paulova debutová záležitost s názvem Waterfall / Passion vyšla na konci minulého roku na labelu Galactive Records pod projektem Re:Locate. A strana této desky je velmi svižná a energická skladba (ukázka), která se výborně hodí na rozjezd pořádné Trance akce. Naopak B strana je velmi klidná a příjemně se poslouchá. I těmito skladbami Paul potvrdil své kvality, takže uvidíme, kam až to v tomto roce tento velmi talentovaný producent dotáhne.

Napsat názor do DISKUSE

 26.1.2004 Freezer, News
Belgický producent Mike Dierickx je bezpochyby jedním z nejlepších trance producentů a má na svědomí nejednu trance klasiku. Za všechny bych jmenoval například Push - Strange World (2000 Remake), která se stala oficiální hymnou Trance Energy 2001. Z poslední doby bych zmínil vynikající Push - Journey Of Life, či singl Active Sight - The Search For Freedom, na kterém spolupracoval z francouzským producentem Fredem Bakerem. M.I.K.E. bude samozřejmě i nadále pokračovat v produkování trance music, ale rozhodl se, že zkusí štěstí i s jiným hudebním stylem. Jeho nový projekt se jmenuje Diabokua a jedná se o projekt, který bude zaměřen na r&b, pop a electro. Na tomto projektu pracoval M.I.K.E. celé 2 roky a 9.února vyjde singl I´m On A Mission. Přestože je tento singl ve zcela odlišném stylu, než jsme u M.I.K.E.a zvyklý, tak lze hned po několika vteřinách poslechu tohoto singlu rozpoznat zvuky, které jsou naprosto typické pro tohoto belgického producenta. Po vydání prvního singlu bude následovat celé album projektu Diabokua. Chcete-li si poslechnout singl I´m On A Mission, tak navštivte stránku www.diabokua.be, kde se Vám singl automaticky spustí.
Napsat názor do DISKUSE

 26.1.2004 Libor, News

Tento holandský DJ a producent je na poli Trance music známý především díky projektům 4Strings a Madelyne. V minulém roce vydal dvě skladby, Remover a O Class, jenž vyšly pod jménem a zaznamenaly celkem slušný úspěch. Carlos je velmi pilným producentem a tak na počátku tohoto roku vyšla na labelu Liquid Recordings jeho nová skladba s názvem Musica. Hned na začátek musím říct, že tento singl se velmi liší od předešlých skladeb a už to není takový pohodový Trance, ale jedná se o poněkud temnější a tvrdší záležitost. Na druhou stranu se musím přiznat, že se mi Musica líbí a je to posun rozhodně k lepšímu, ovšem tato skladba rozhodně není pro příznivce komerčního Tranceu. Druhou novinkou je skladba od 4Strings s názvem Back To Basics. Projekt 4Strings tvoří kromě Carlose i producent Jan De Vos a vokalistka Vanessa Van Hemmert. Tato skladba je velmi pohodová a příjemně se poslouchá a i zde je vidět určitý posun, ale není tak znatelný jako u singlu Musica. Tato deska by měla vyjít na labelu Spinnin Records, ovšem release date zatím není známý.

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2004 Libor, News

Pod jménem Sonicvibe se skrývá 18-ti letý producent Daniel Grigore, jenž pochází z rumunské Constantzy. Daniel začal Trance skladby produkovat v roce 1998 a mezi jeho oblíbence patří např. Armin van Buuren, Above & Beyond, Ferry Corsten či Airwave. Mike Shiver už je na Trance scéně přece jenom o něco známější než Daniel a to hlavně díky skladbě Feelings, jenž vyšla u labelu Lost Language a zaznamenala celkem slušný úspěch. Společný počin Daniela a Mika vyšel u labelu Captured Music pod názvem Lunatic a na vinylu můžeme najít dva remixy, Original mix a Masters & Nickson remix. Dave Masters a Robert Nickson spolu vytvořili i velmi kvalitní singl Out There a Robert momentálně boduje se svojí novinkou Spiral, kterou ve svých setech hrají přední Trance DJs. Original mix jsem bohužel neslyšel, ale druhý remix se rozhodně povedl, o čemž svědčí třeba vítězství v hlasování o Future Favourite v pořadu A State Of Trance, který uvadí Armin. Jedná se o nádherný Trance uplifting, který nemůže nikoho urazit, takže já osobně tuto skladbu doporučuju všem, kteří mají rádi kvalitní produkci.

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2004 Dolvich, News

Poté co v polovině roku 2002 spojili své síly Pulsedriver a Ole van Dansk, aby vytvořili hymnu "Move For Freedom" k párty Lovestern Galaktika, bylo jasné, že Ole van Dansk má ambice na více než pouze tvořit třetinu projektu DJs @ Work. Definitivně se pak osamostatnil na začátku minulého roku. A po remixech pro labelové kolegy z Aqualoop jako např. Pulsedriver, Rocco nebo DJ K. konečně vydal v dubnu svůj debutový singl "Shining Star / Wicked", který následovaly remixérské práce pro Mario Lopez nebo RMB. Zbývající členové projektu Herby F. a Lenny McDustin si však z toho nedělali velkou hlavu a svým způsobem zůstali tři, neboť studiového asistenta stále dělá Jan Hendrik, který je k vidění třeba ve videoklipu "Someday". První skladbou v nové sestavě byl minulý rok vydaný summer-vocal "Past Way Yesterday" a již je také hotov jejich nový singl "Some Years Ago". Jejich aktuální song spíše připomíná happy-techno časy 90-tých let. Také zvuk technicky připomíná tuto dobu. Tvrdé bassy jsou zde v kontrastu s celkem solidními ženskými vokály s vocal-samplem "huhuuu". Trochu nervní ale k tématice samozřejmě přiléhající jsou hlášky do megafonu a řev davu. O remixy se tentokrát postarali Pulsedriver a DJ Shog, kdy druze jmenovaný ve svém mixu až na "huhuuu" nezanechal téměř nic z originálu. Maxi-cd vychází 2.2.2004 u labelu Zeitgeist (Universal). Na nosiči bude také b-strana "Will Be Free", která zde bude obsažena také v Rocco mixu. V plánu je také nové album, které však již bylo několikrát odloženo.

Napsat názor do DISKUSE

 22.1.2004 Karel, News

Dnešních pět ukázek je myslím opravdu hodně vydařených, každá z nich je potenciální velký hit, co se trancové scény týče. Yunus & Subsky - Erotic Sumo, to je vydařené spojení dvou velkých talentů progressive trance / house hudby, Yunuse Guvenena a projektu Subsky. Jejich společný počin má zajímavý název a ještě zajímavější melodii. Luke Chable dal o sobě v minulém roce hodně slyšet (Chable & Bonicci - Ride) a letos tomu nebude jinak, Powerplant - Blame (Luke Chable Remix) je moc podařený vinyl s temným beatem a super melodií. O projektu U & K - Hammer bohužel nevím vůbec nic, každopádně jde o hodně veselou skladbu, která by vás na parketu měla spolehlivě roztančit, Markus Schulz playlist. Katana - Tribal Shock (Perry O'Neil Remix), tento remix si opravdu zaslouží narozdíl od spousty jiných "remixů" označení remix, neboť originál byste pomalu ani nepoznali, tak moc si dal na předělávce Perry O'Neil záležet. Poslední dnešní ukázkou je skladba No Mans Land projektu Midor And Six 4 Eight, kterou najdete na The Midnight EP, jež vyjde na vinylu na počátku února a obsahuje ještě jednu skladbu. Typická trancovka s moderním zvukem, který ani v roce 2004 jistě ostudu trancu neudělá. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.1.2004 Freezer, News
Za projektem Azior stojí holandský producent Joris de Haes a s ním Leon Boiler, který společně se svým bratrem Bartem Boilerem ještě tvoří projekt Subsphere. Na labelu Green Martian, což je jeden z mnoha sublabelů belgického vydavatelství Banshee/Bonzai, vyšel 8. prosince vinyl, který byl zajímavě pojmenován Sunset At Myvatn (ukázka).Tento vinyl obsahuje hned tři tracky. Prvním z nich je právě Sunset At Myvatn v remixu od Subsphere. Jedná se o prvotřídní atmosférický progressive track, který má velmi temnou melodii a je to přesně ten track, při kterém stačí jen zavřít oči a ponořit se do naprosto úžasné deep atmosféry. Druhým trackem, který se na tomto vinylu nachází je Deep And Inside opět v remixu od Subsphere. Tento track už není tolik deep jako Sunset At Myvatn, ale jedná se o progressivní track s příjemnou melodií se zvuky elektonické kytary na pozadí. Posledním trackem na vinylu je Deep And Inside v originálním mixu, což je další progressivní záležitost s jednoduchou, ale přesto velmi okouzlující melodií. Celkově se tedy jedná o jeden z nejlepších releasů, které jsem kdy měl možnost slyšet. Všechny tři tracky jsou opravdu výborné, takže pokud máte rádi kvalitní progressive trance, tak Vás mohu ujistit, že tento vinyl bude pro Vás to pravé.
Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2004 Karel, Press

Klub Radost FX si Vás dovoluje pozvat na jeden z nejvýsostnějších klubových svátků tohoto roku. V pátek 27.2.2004 se u nás představí jedna z největších celebrit současné světové taneční scény a jeden z nejlepších djů světa JUDGE JULES. Tento DJ, producent, novinář a moderátor v jedné osobě byl jedním z mála světových es, které dlouho odolávaly nabídkám našich promotérů. Nicméně dlouho očekávaný okamžik právě nadešel a my se můžeme těšit na fantastickou show. JUDGE JULES odstartoval svoji DJskou kariéru v roce 1987. Od té doby procestoval se svým kufrem celé britské ostrovy a téměř všechny kontinenty světa. Mezi jeho nejúspěšnější roky patřily bezesporu léta 98-99. V roce 1998 získal titul 3.nejlepšího dje světa podle DJ Magazíne a byl zvolen No.1 DJem v anketě Mixmag Clublife/BBC2 Awards. Následoval rok 1999, kdy se tituly jen hrnuly: Best DJ podle časopisu Muzik, No.1 DJ (Mixmag), Best DJ a Best Radio DJ (Ministry), Best International DJ (Smirnoff Dance Awards). Zajímavostí je také, že byl samotnými klubery zvolen za "The Peoples DJ", tedy něco jako DJ, který nejlépe baví své publikum. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2004 Libor, News

Galen Behr se narodil 19. září 1986 v Rotterdamu. V dětství hrál na různé hudební nástroje, ale postupem času se dostal k taneční hudbě a k produkování vlastních skladeb. Tento velmi talentovaný mladík na poli Trance music vystupuje pod projektem Passiva, pod kterým vytvořil skladbu Serenity, kterou jsem bohužel neslyšel. Na březen tohoto roku je naplánován release date jeho nového singlu, který by se měl jmenovat Clouds Like Heaven a vyjít by měl na labelu Captured Music i s remixem od Faraway Project. Já osobně jsem na tento singl velmi zvědavý. Galen v současné době boduje zejména svými skvělými remixy. První remix vytvořil pro skladbu Indigo od Ferryho Corstena, druhý je pro Mind Circles od projektů St. John vs Locust a nejaktuálnější remix je pro nový singl švédského producenta Ashkana Fardosta aka Envio a jeho novinku Time To Say Goodbye. Podle mého názoru jsou všechny tři remixy velmi povedené. Poslední novinkou od Galena je chystaný remix pro skladbu Satellite od projektu Oceanlab.

Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2004 Dolvich, News

Nový rok zrovna začal a již prosávají informace o nových albových releasech. Zdá se, že si všichni producenti počkali na začátek roku 2004, aby vydali svůj nový materiál. Své debutové album "84" vydá v březnu tohoto roku německý house-dj a producent Tonka. Též v na konci března tohoto roku vyjde také nové album trancové dvojice Piet Blank & Jaspa Jones, kteří pod názvem "Monument" vydají již svůj šestý albový počin. Na dlouhohrající desce se bude vyskytovat mimo aktuálního singlu "A Forest" také 11 dalších nových tracků od uznávaných postav německé eurotrancové scény. Mezi nimi také nadcházející singlový release "Mind Of The Wunderful", který je naplánován na duben. Song bude obsahovat vokály Elles de Graaf, která je vokalistkou Arminovo projektu Perpetuous Dreamer a s Blank & Jones již spolupracovala na albu "Relax".

Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2004 Libor, News

Oba tyto projekty mají na svědomí vycházející hvězdy holandského Tranceu a to 20-ti letý Paul Moelands, který se mimochodem uvedl projektem Re:Locate a skvělou skladbou Waterfall, druhým je 19-ti letý Thomas Bronzwaer. Společná záležitost těchto nadějí vyšla v prosinci minulého roku pod názvem Octagen & Arizona - Starburst / Profound na labelu Captivating Sounds a zaznamenala celkem slušný úspěch, jelikož se jedná o velmi příjemné skladby, které se nádherně poslouchají. Oba pánové také slaví úspěch se svými samostatnými projekty. Paul v této době pracuje na remixu nového tracku Blank & Jones, jenž by se měl jmenovat Mind Of The Wonderfull, ale také na remixu skladby Time To Say Goodbye od projektu Envio. Paul remixoval geniální skladbu North Pole od projektu Solid Globe a tento remix se rozhodně povedl. Thomas udělal spolu s Gregem Murrayem skladbu Daylight, která se také velmi povedla a vyšla na labelu Afterglow Recordings. Thomas také remixoval debutovou záležitost od Grega Murraye I Feel Loved, ovšem tento remix jsem neslyšel.

Napsat názor do DISKUSE

 19.1.2004 Freezer, News
Pod názvem Leama & Moor se skrývají dva producenti. Prvním z nich je Martin Smith, který pod názvem Leama vyprodukoval výborné singly jako Labrynth, Melodica nebo zatím poslední Requiem For A Dream, který vyšel v prosinci roku 2002 na labelu Perfecto. Také tento singl možná znáte z kompilace Nyana, kterou nemixoval nikdo jiný než Dj Tiesto. Druhou polovinu tohoto projektu tvoří Andy Moor. Mezi počiny tohoto progressive producenta patří singly jako Passenger, Violent City nebo vokálový track No More. Oba dva producenti mají za sebou také spoustu remixů. Teď už se ale pojďme věnovat jejich společnému projektu Leama & Moor. Zatím pod tímto projektem jen remixovali jiné projekty. Mezi jejich nejlepší remixy určitě patři remix pro 2 Players - Signet, který vyšel v únoru minulého roku společně s Plastic Angel Remixem na labelu Lost Language a podle mého názoru je to jeden z nejlepších trance tracků roku 2003. Dále ještě tato dvojice remixovala tracky Sonorous - Second Sun, Little Wonder - Eclipse, či Avril Lavigne - I'm with you, u kterého naštěstí neazapomněli na dub mix, který je podstatně lepší než verze s vokály. V tomto roce se konečně dočkáme jejich prvního singlu. Bude se jmenovat Shades Of Red a hraje ho ve svých setech Markus Schulz (ukázka). Singl Vás nejspíš nezaujme hned na první poslech, ale po několikátém poslechu si ho možná stejně jako já zamilujete.
Napsat názor do DISKUSE

 19.1.2004 Libor, News

Projekt Fictivision, který tvoří Bart van Wissen, bodoval minulý rok skladbou Symbols, která se stala velkým hitem. Za projektem Phynn stojí 19-ti letý holadnský producent Finne Jager, který je v současnosti velmi vytížený a dělá jeden remix za druhým. Finne remixoval novou záležitost od dua Ernesto vs Bastian, která se jmenuje Stop 9,5 / Encante, ale remixoval i starší singl Who Is The Starter, jenž zní opravdu velmi dobře. A posledním remixem z dílny Finna je remix pro nový singl Marka Ottena, který vyjde pod jeho projektem Lightscape, skladba by se měla jmenovat Inner Warmth, ale její release date zatím nebyl oznámen. Společný výtvor těchto dvou projektů by měl vyjít v březnu tohoto roku na labelu Black Hole Recordings. Na vinylu bychom měli najít dvě verze a to Fictivision a Phynn mix (ukázka). Já jsem slyšel už oba remixy, oba jsou vynikající a jednoznačně se řadí mezi velmi kvalitní Trance uplifting a podle mého názoru Escape má velké šance stát se velkým hitem. A na závěr ještě jedna zpráva týkající se projektu Fictivision, který by měl v nejbližší době vydat novinku s názvem Out Of Orbith.

Napsat názor do DISKUSE

 16.1.2004 Dolvich, News

Belgický dj a producent Sven Maes aka Svenson je znám hlavně ve dvojici s holanďanem Johanem Gielenem pod projekty jako Svenson & Gielen, Airscape nebo Balearic Bill, pod kterými vydali nejeden famózní track nebo remix. Ovšem Svenson také vydává kvalitní skladby i pod svým vlastním uměleckým jménem. "Clubbing On Sunshine" a "Let Me Take You On Trip" jsou toho jasným důkazem. Pro svůj aktuální singl "Sunlight Theory" si jako co-producenta přizval talentovaného švédského producenta Ashkana Fardosta, který si již zasloužil uznání za svůj letos vydaný debutový track "Touched By The Sun" pod pseudonymem Envio na Arminovo labelu Armada. V případě skladby "Sunlight Theory" se jedná o melodický trance s krásnými beaty a zvuky v pozadí. Není proto divu, že song bude použit jako oficiální hymna pro Trance Energy 2004. Vinyl vychází tento měsíc u labelu ID&T.

Napsat názor do DISKUSE

 16.1.2004 Freezer, News
Pod názvem Elevation se skrývá talentovaný, teprve 16-ti letý producent, vlastním jménem Mike. Narodil se v USA, konkrétně v Detroitu a začínal s hraním na klavír a varhany. Inspirován tranceovými ikonami jako jsou Dj Tiesto, či Armin Van Buuren začal v roce 2002 s vlastní produkcí. Mike prorazil do trance scény singlem, který vyprodukoval společně s dalším americkým producentem Markusem Schulzem. Skladba se jmenuje Clear Blue Sky. Vinyl by měl vyjít v únoru tohoto roku na labelu Electronic Elements, což je nový sublabel kvalitního vydavatelství Armada. Vinyl bude obsahovat Intro Mix a Original Mix. Obě verze se od sebe příliš neliší. Intro mix je samozřejmě upravený pro začátky setů. Jedná se o výborný track s velmi podmaňivou melodií. Mezi jeho další počiny patří remix k jedné z nejúspěšnějších skladeb tohoto roku Andain - Beautiful Things. Tento remix hrál Markus Schulz jako světovou premiéru v populárním pořadu A State Of Trance, kde byl Markus Schulz hostem Armina Van Buurena.
V tomto roce bychom se pod názvem Elevation měli dočkat singlů Meridian a Wondering Soul. Oba dva singly jsou opravdu prvotřídní uplifting trance tracky, které co se kvality týče, jsou naprosto srovnatelné se současnou uplifting trance elitou. Mike také momentálně připravuje track společně s Robertem Nicksonem, jehož vinyl Spiral hrají v současné době ti nejlepší světový trance Djs. Mike se kromě produkování věnuje i DJingu a je residentem trancesphere.com rádia. O tom, že je tento mladý američan opravdu velmi talentovaný se můžete přesvědčit na jeho homepage, kde si můžete poslechnout ukázky ze všech zmiňovaných tracků.
Napsat názor do DISKUSE

 15.1.2004 Libor, News

Projekt Empirical Labs tvoří pánové René Verdult, Sacha Milan Heyboer a Jurjen Micha Heyboer. Deska Turtle Beach vyšla v listopadu minulého roku na labelu A State Of Trance, což už samo o sobě tak trochu napovídá o kvalitě. Na vinylu můžeme najít dvě verze a to Original mix a Outback remix. Original mix je nádherný Trance uplifting nejvyšší kvality, který se velmi příjemně poslouchá. Naopak druhý remix od projektu Outback je poněkud svižnější. Tento projekt tvoří Jim Hermsen a Jop van Amelsfoort, kteří se v minulém roce předvedli velmi kvalitní skladbou Minds In Motion. Podle mého názoru je Outback remix ideálním trackem na každou pořádnou Trance akci, o čemž svedčí i to, že tuto desku hrávali všichni přední Trance DJs. Celkově se jedná o velmi povedenou desku, která se rozhodně řadí mezi to lepší, co v minulém roce vyšlo.

Napsat názor do DISKUSE

 15.1.2004 Karel, Press

První měsíc nového roku přináší jak jinak než i první Zen datovaný 2004 a obsahující několik mírných inovací. Tou první je absence Michaela Buriana, jenž získal svou vlastní noc Visage, druhou pak aktualizace rezidentů, kterými od nynějška budou DJové Joel Einhorn a Rai. Speciálním hostem lednového a vzhledem ke změnám i tak trochu premiérového vydání bude anglický DJ a producent Paul Rogers, často vystupující pod hlavičkou labelu a sdružení Sumsonic. Paul sám se taneční scéně věnuje od roku 1989, od kteréžto doby již stihl býti nejen DJem a producentem, ale kupříkladu i bookingovým agentem hvězd jako Carl Cox, Sasha a dalších. V DJingu lze jistě mezi úspěchy počítat světové turné po boku Dannyho Howelse či Ministry of Sound rezidenturu v době největší slávy klubu. Co se produkování týče, úspěch desek Sumsonic u DJů i clubberů je snad dostatečným důkazem kvality. Právě té kvality neodolatelného mixu deep/progressive/techhouseu, jíž nám samotný Paul slibuje na vlastní uši dokázat právě v sobotu 17. ledna. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2004 Dolvich, News

Ve světu trancu v poslední době vznikají zajímavé spolupráce s umělci z jiného odvětví hudby, ale i přes to se tu a tam spojí dva trancové projekty, aby vytvořili zajímavý track. V tomto případě své síly spojili švýcarská trancová star českého původu Tatana Sterba aka DJ Tatana a v poslední době stále populárnější holandský producent Ron van den Beuken pod jeho projektem The Mystery. DJ Tatana již vydala několik zajímavých skladeb jako "Dream Off", "Words" nebo "Moments" a zajímavá byla také spolupráce s dalším předním švýcarským producentem Rogerem Beglingerem (DJ Energy), jejímž výsledkem jsou songy "End Of Time", "Feel" nebo "Liberty". Oproti tomu Ron van den Beuken vydal pod svým projektem The Mystery lehce hardtrancově zaměřené skladby "Mystery", "Devotion" a posledně "Feel 4 You". Spolupráce DJ Tatana vs. The Mystery tedy dala vzniknout tracku "Soul Cry". Vinyl vychází 15.1.2004 u labelu RR Recordings, což je sublabel u Spinnin Records. Skladba je tvořena klasickou emocionální melodií, tvrdou bassovou linkou, také několika breaky a deep efekty. Dalo by se říci, že je to trance se vším všudy. Celkově je tento uplifting postaven na podobném postupu jako práce dua Fire & Ice. Skladba s melancholickou atmosférou se nese v rytmu trancu okolo roku 1999 (v tom dobrém slova smyslu) a vy si tak můžete připomenout, proč je trance tak dokonalým stylem taneční hudby. O remixy se postarali The Mystery a Sam Sharp, který již remixoval skladby E-Craig - "The Beat Goes On" a Ron van den Beuken - "Timeless".

Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2004 Libor, News

Tyto projekty tvoří St John a Perry O' Neil aka Locust. John ve svých DJských začátcích hrál i hip hop, ale přes rave a house se dostal nakonec k Tranceu. Také Les Hemstock výrazně ovlivnil Johnovu kariéru, když mu dopomohl k jeho první residentní noci v klubu Paradise. V současnosti hraje John převážně na britských ostrovech, ale stihnul také pár vystoupení na slavné Ibize. Perry O' Neil dlouhá léta působil jako DJ a produkovat vlastní desky začal teprve nedávno. Pod projektem Locust vydal dvě velmi kvalitní skladby Kubik a Valley Of Love. V nejbližší době Perry chystá spolupráci s Robertem Nicksonem či Darrenem Singletonem. Spolu s Jonen O' Birem vytvořil skladbu Air Flow, která vyjde na labelu GK Recordings. Perry také vytvořil velmi kvalitní remix skladby As The Rush Comes. Ale zpět ke skladbě Mind Circles. Tato deska vyšla v prosinci minulého roku na labelu A State Of Trance a ve svých setech ji např. hrávali Armin van Buuren, Solar Stone, Gareth Emery a Les Hemstock. Na vinylu můžeme najít dvě verze a to Original mix a Passiva rmx. Obě verze se povedly a potvrzují, že na labelu A State Of Trance vychází pouze velmi kvalitní desky. Na závěr ještě přidávám info o aktuálním St John vs Locust remix pro singl Autumn od George Halese, který se také povedl.

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2004 Karel, News

Všech dnešních pět ukázek se mi moc líbí a byl bych rád, kdyby podobná hudba vznikala i v tomto roce. I když myslím ale, že se moc obávat nemusím, ona jistě vznikat bude :) Jamie Stevens - The Night Before (Momu Mix) je výtečnou progresivní skladbou, kterou nedávno zahrál ve své radioshow John Digweed. Momu vytvořili opravdu podařený remix a dokazují, že ani tato činnost jim není cizí. Andy Ling - Calling Angels (Seth Vogt 2003 Breaks Mix) je super break trance skladbou, která původně vyšla již v roce 1996. Holandský progressive-house / trance producekt Matthew Dekay se vrací s novinkou Higher Thoughts, která si již našla cestu do nejednoho dj setu, povedené, uklidňující song. Kelis Vs. Coldplay - Nasty Clocks (Attention Deficit Bootleg) je podařeným bootlegem hitu "Clocks". Bootleg to je velmi sexy, mají jen na svědoní pánové z dua Gabriel & Dresden. Slusnik Luna - Sinner 2003 (Re Edit) je projekt, o kterém nebylo nějakou dobu slyšet, nicméně nyní je zpět a po singlu "Sun" tu máme další pecku. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2004 Libor, News

Armin se narodil v roce 1976 v holandském městě Leiden a jelikož jeho otec byl DJ, tak Armin měl odmalička přístup k hudbě. Kromě hudby se také Armin zajímal o počítače a programoval i v Basicu. V roce 1995 Armin zahájil studia práv, která úspěšně v minulém roce dokončil. Hlavně ale vytvořil skladby Blue Fear či Communication. Jednou z mnoha věcí, kterou se řídí při tvorbě tracků, je to, že hudba nemá žadná pravidla a proto Arminovy tracky jsou pokaždé jiné. Úspěch skladby Blue Fear nastartoval Arminovu kariéru a v roce 1999 Armin spolu s Davem Lewisem založil label Armind. V roce 2001 už obsadil 21. místo v anketě magazínu DJ Mag, mimochodem v minulém roce byl už 3. Tento rok plánuje útok na stupínek nejvyšší. Armin je také spolumajitelem velmi úspěšného labelu Armada. Značnou část popularity určitě získal i díky pořadu A State Of Trance, který se vysílá každý čtvrtek na rádiu ID&T. Ještě bych měl zmínit debutové album 76, které vyšlo v minulém roce a zaznamenalo velmi kladné ohlasy.
A teď se už podíváme na novinku Burned With Desire, jenž by měla vyjít na počátku tohoto roku na labelu United Recordings. Na vinylu najdeme albovou verzi, která je velmi pomalá a pak dva remixy od Rising Star, což je projekt Armina, a to Dub a Rising Star mix. Mně osobně se více zamlouvá vokálová verze, jelikož vokály obstarala Justine Suissa, což je jedna z nejlepších vokalistek. Skladba vyjde i na německém labelu Euphonic s remixy od Ronski Speed a Kyau vs Albert. Já jsem zatím slyšel jenom Ronski Speed remix, ale ten je podle mě ještě o něco lepší než Rising Star mix a Ronski potvrdil, že je skvělý producent a dokazuje, že i v Německu může vzniknout velmi kvalitní Trance. Na závěr ještě dvě novinky ohledně Armina, první z nich je, skvělý Arminův remix skladby Mushroom Therapy Marka Ottena a tou druhou je připravovaná novinka spolu s belgickým producentem M.i.k.e.m., kterou sám M.i.k.e. označil jako quite techno, takže se máme na co těšit.

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2004 Karel, News

Titulek naznačuje, že bychom se měli v článku věnovat čerstvým posilám, které posílili Trance.cz tým. Tak tomu i bude, ale nedá mi to retrospektivně nevzpomenout na osoby, které se zde v minulosti objevily. Nejvýraznější osobou byl bezesporu Myclick, který nyní píše pro server Techno.cz a který se stal i úspěšným djjem. Kvalitní práci odvedl i Smallmagus, než se rozhodl pro vlastní projekt. V redaktorské pozici se mihnula i jména, do kterých by to nikdo neřekl, např. Spaceboss, Petr Holman, Drobek nebo Majklhouske. Současná redakce se skládá mimo mě (Karel) zejména z Dolviche, jenž píše už druhým rokem a který se stylisticky za poslední rok hodně vypracoval. Třetí osobou, jež tvoří alfu a omegu Trance.cz, je ostravský rodák Libor, jenž v současnosti žije pro odnož trancu, kterou preferuje Armin, tedy jeden z nejpovolanějších, co se týče trancu. Libor začal přispívat na podzim minulého roku a za tu dobu se z něj stal nejpilnější redaktor.
Nějaký ten týden je s námi i Ya Ross Love, který píše poměrně neortodoxně, což je určitě dobře, alespoň jeho články nepřipomínají přednášku o ekonomickém vývoji :) Nakonec tu máme dva nováčky. Prvním z nich je Nick Canny, který se k nám připojil na počátku tohoto roku. Druhým je Freezer, jehož první článek najdete hned pod tímto textem. Dohromady se tedy nyní podílí na obsahu Trance.cz šest lidí, což by měla být záruka kvalitních novinek minimálně po celý rok 2004.

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2004 Freezer, News

Projekt Fire & Ice tvoří dva belgičtí producenti Laurent Véronnez a Jurgen Leyers. Laurenta určitě všichni znáte, protože stojí za projekty jako Airwave, Planisphere, Green Martian nebo Lolo. Jurgen má za sebou pod pseudonymem DJ Fire singly jako Ulan Bator nebo Jetlag a zanedlouho vyjde na labelu Bonzai Trance nový vinyl Formentera / Religion. Spolu tito dva producenti pod názvem Fire & Ice vyprodukovali výtečné singly jako Souvenir De Chine, Lost Emotions, Forever Young nebo Neverending Melody. Nyní se dali po delší době oba producenti dohromady a koncem ledna vyjde nový vinyl Samoa / Para Siempre. Předchozí singl Close To Me se alespoň podle mě příliš nepovedl a produkce Fire & Ice byla čím dál tím více komerčnější a vrcholem komerce byl jejich remix pro Dance Nation. Ale nový vinyl je úplně o něčem jiném. Samoa je pohodový uplifting trance a je to více než dobrý track. Ovšem co mně naprosto uchvátilo je b-strana vinylu. Na té je totiž výtečná skladba Para Siempre, která začíná nádherným chill-out intrem, až se nakonec rozjede do výtečného upliftingu. Para Siempre mi připomíná výše zmiňovaný track Souvenir De Chine, který bezesporu patří mezi klasiky trance music. Vinyl Samoa / Para Siempre vyjde koncem ledna na labelu Fourty 5, což je sublabel Banshee / Bonzai.

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2004 Libor, News

Projekt Super 8 tvoří talentovaný producent Mika Eloranta, který se dostal do podvěmí Trance příznivcům hlavně skvělým remixem skladby Rush od projektu Aalto. Na tomto vynikajícím remixu se podílel také velmi talentovaný producent Orkidea, který nedávno vydal mini kompilaci, kde umístil své skladby i remixy a za zmínku stojí remix pro skladbu Tiesta Flight. Nový singl Alba / Dawn vyjde 16.února na labelu Anjunabeats. Obě tyto skladby se určitě za chvíli budou objevovat v playlistech předních Trance DJs, protože se jedná o velmi vydařené singly, které jednoznačně potvrzují kvality Miky, který je dokazuje i projektem Aalto, který tvoří společně s Paavem Siljamäkim, kde společně chystají novinku s názvem Taurine.

Napsat názor do DISKUSE

 9.1.2004 Nick Canny, News

Duo Rank 1 určitě zná každý pravidelný návštěvník tohoto webu. Jejich skladby v mých očích nikdy neklesly pod průměr, ale poslední dobou mě již nechytaly tak, abych sedl a objednal jejich nový vinyl. Nedávno se tak však stalo a to s příchodem nového singlu Its Up To You (Symsonic). A pokud mám být ještě konkrétnější tak podmětem pro koupi desky byl dub mix. Z toho je již od prvního tlukotu beatů cítit propracovanost. To co mě však chytlo byla tradičně bezbeatová plocha, která zní velmi úzkostlivě a připomíná mi zkreslenou píšťalu (typu Titanic). Tato plocha asi po půl minutě zanikne a z ticha se začne drát pronikavá melodie ve stylu Sensation Anthem 2003. Netradičně jsem začal dub mixem a tak se podíváme na samotný original mix. Ten je znatelně pomalejší, ale za to obohacen perfektním vokálem, který se nese celou skladbou. Na dub mix se bude tedy určitě skvěle pařit a original mix bude poklidnější poslechovou skladbou, ale na parketu lidi taky bez problému rozhýbe. Podrobnou recenzi najdete TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 9.1.2004 Dolvich, News

V roce 1989 se povedl projektu UB40 se skladbou "Kingston Town" obrovský letní ragga-hit, který je ještě dnes často slyšet v rádiích. Nyní na trh přichází taneční varianta tohoto songu od projektu 89ers. Ragga-vibrace z originálu jsou zde zachovány, v místy jsou však přirozeně nahrazeny tanečními beaty ve stylu Master Blaster. Pro mnohé tato kombinace působí asi odstrašujícím dojmem, ale v tomto případě se doplňuje celkem dobře. 89ers si udělali na německé klubové scéně již jméno svým jedinečným "doing"-soundem z jejich debutové skladby "Wap Bam Boogie" a také několika remixů v rámci Německa. Za projektem se skrývá vedle Claudie Heymannsové také DJ Paul Hutsch z Monchengladbachu, který již předtím spolupracoval s několika jeho labelovými kolegy z Alphabet na projektech Rave Allstars a Erik Vee a také se jako co-producent podílel na produkcích od 4Clubbers a Future Breeze, pro jejichž poslední kousek "Heaven Above" dokonce propůjčil i svůj hlas. Ve videoklipu ke "Kingston Town" je však letní atmosféra uložena k ledu, neboť je zde obrovský lední stadión. Video a sound tedy tvoří zajímavý kontrast a "Kingston Town" má určitě potenciál stát se prodejním hitem. Maxi-cd vychází 19.1.2004 u labelu Alphabet City.

Napsat názor do DISKUSE

 8.1.2004 Libor, News

22 letý švédský producent Andreas Lindell tvoří projekt Dréas, který se v září tohoto roku představil se svojí debutovou věcí s názvem Sonic Rush / Morning Snow, jenž vyšla u labelu First Second, což je mimochodem label Misji Helsloota, a zaznamenala velký úspěch, ve svých setech tuto skladbu hrávali např Ferry Corsten či Armin van Buuren. Nová skladba s názvem Havannah vychází pod stejnojmenným projektem a na této skladbě se podílel i Björn, bohužel o Björn jse nenašel žadné info. Havannah je velmi příjemná skladba s velmi povedenou melodií (ukázka), jenž Vás určitě hned chytí, a která si rozhodně najde své posluchače a určitě se bude objevovat v playlistech předních Trance DJs, jelikož podle mě tam rozhodně patří.

Napsat názor do DISKUSE

 8.1.2004 Dolvich, News

Úspěšný tým okolo hamburgského producenta Markuse Binapfla nazvaný Lichtenfels již před více než půlrokem zaznamenal úspěch debutového singlu v podobě Alphaville-coververze "Sounds Like A Melody". Avšak projekt se poté rozrostl o 18-tiletého dj-e a producenta Benjamina Reicherta známého více pod pseudonymem Kid B., který se k projektu připojil v listopadu minulého roku a je zde také v roli oficiálního dj-e. V věku 16 let se tento mladík účastnil DJ Contestu radiostanice Sunshine Live a tento Contest vyhrál, čímž si dopomohl ke společnému vystoupení s techno-queen Marushou. Také již hrál mimo jiné v klubech Tunnel (Hamburg), New Bambu (Neustadt), Proton (Stuttgart) a na mezinárodních akcích jako Rave On Snow a Street Parade. A od června minulého roku je rezidentním dj-em klubu Kinki Palace (Sinsheim). Ovšem na produkci Lichtenfels není příliš znát přítomnost nového člena v projektu, a proto jejich nový singl "Kill The Silence" zní dost podobně jako jeho předchůdce. Melodie a celkový sound připomínají italian-eurodance opět ve stylu Master Blaster. Za jedinou novinku bych označil dlouhý rap, který se ve skladbě náhle objeví. To u tanečních tracků této formy dlouho nebylo, ale daleko více to připomíná staré eurodance časy. Na maxi-cd bude remix momentálně velmi populárních 89ers samozřejmě se známým "doing doing" soundem. Také Wanderer Club Mix se opět podařil. Celkem vzato je skladba "Kill The Silence" sice milá, ale nic nového pod Sluncem. Maxi-cd vychází 26.1.2004 u labelu Warner.

Napsat názor do DISKUSE

 7.1.2004 Libor, News

O tomto holandském producentovi jsem se zde rozepisoval nedávno, a tak bych mohl jenom připomenout, že Mark Otten pochází z hudební rodiny a také že už účinkoval v jedné hudební skupině. První skladba, kterou se Mark představil, se jmenovala Mushroom Therapy a o výborný remix se postaral Armin van Buuren, která dokázal, že není jenom skvělým DJ, ale i výborný producent. Novinku Tranquility jsem zatím slyšel v Original mixu a Markus Schulz remixu. Original se nese v podobném duchu jako Mushroom Therapy a opět se jedná o výbornou Trance skladbu, která je velmi příjemná a Mark dokazuje, že je velmi talentovaný a že mu skvělé nápady rozhodně nedocházejí (ukázka). Druhý remix od Markuse je také velmi dobrý, ale oproti Originálu je více temnější, prostě takový typický Markus Schulz Coldharbour Remix.

Napsat názor do DISKUSE

 7.1.2004 Ya Ross Love, News

V názvu jsou dva, ale ve skutečnosti tento projekt tvoří tři britští djové a producenti Jono Grant, Tony McGuinness a Paavo Siljamäki. Pod tímto pseudonymem je "Far from in love" první singl, který vyšel ale už skoro před rokem. Ale až nyní jsem viděl, že by se o něm psalo. Tato trojka však netvoří jen projekt A&B. Stojí také za projekty Ocean Lab ("Sky fall down", "Clear blue water", "Beautiful together"), Tranquility Base ("Razorfish"), Nitromethane ("Turn to die" - vyšel také na labelu Paula van Dyka Vandit), POS ("Remember/ Summer sun"), Aalto ("Rush", "Liquid sweep" - Siljamäki a Miika Eloranta), Dirt Devils ("The drill", "Anjuna deep"), Free State ("Different ways"), Rollerball ("Albinoni") a Skoob (všichni.tři pánové, posílení o Mike Koglina). Jono Grant vydal společně s Darrenem Tatem skladbu "Let the light shine". Remixů mají na starosti také pěknou řádku. Většinu zremixovaných tracků je dost provařených. Jmenoval bych - Delerium ("Underwater"), Arminův Perpetuous Dreamer ("Sound of Goodbye"), Chakra ("Home"), 4 Strings ("Daytime"), Ascention ("For a life time"), Matt Casaar ("7 days and 1 week"). Za nejúspěšnější je asi považován remix pro Madonninu věc "What it feels like for a girl". Z poslední doby je to pak Ayu - "M".
Většinu svojí produkce vydávají už nějakou dobu pod svým, nám velmi známým, labelem Anjunabeats (založili v r. 1999). Věcička "Far from in love" se dle mého názoru velmi povedla. Já sem slyšel pravděpodobně jenom radio edit (je poněkud delší - 4:22) a ten nemá ani chvilkovou pomalou předehru a hned naskočí. Po minutě se beaty uklidní a vystřídá je krásná melodie doprovázená příjemným ženským vokálem (jméno zpěvačky jsem nezjistil). Takto se to opakuje až je z toho velmi kvalitní uplifting trance. Jejich kvalitu dokazuje i to, že jejich produkci a remixy hrajou ti nejlepší z nejlepších tranceových djů Paul van Dyk, Paul Oakenfold, Ferry Corsten, Tiesto a další.

Napsat názor do DISKUSE

 6.1.2004 Libor, News

Projekt Whirlpool tvoří dva američtí producenti Domenick Filopei a Bo Pericic, dohromady tedy Filo & Peri, kteří se představili velmi kvalitní deskou Elevation / Juicy, která vyšla na labelu A State Of Trance a už také plánují další novinku s názvem i95 / Spectrum, která by měla vyjít v únoru příštího roku na labelu Armada. Novinku s názvem Under The Sun (ukázka) remixoval Markus Schulz, který v poslední době děla jeden skvělý remix za druhým, např. pro Oceanlab, Paul van Dyka, Motorcycle, Jewel a další. I tento remix je velmi dobrý a zachovává typický Markus Schulz sound. O druhý remix se postarala dvojice Andy Bury a Rich Mowatt, kterou asi znáte jako projekt Solar Stone, jenž má na svém kontě několik velmi úspěšných singlů např. Seven Cities, Release či Speak In Sympathy. Naposledy se Solar Stone představili vynikající skaldbou Naked Angel, kterou vyprodukovali společne se Scottem Bondem. Solar Stone remix je velmi příjemný uplifting s nádhernými ženskými vokály, které Vás pohladí po duši.

Napsat názor do DISKUSE

 6.1.2004 Ya Ross Love, News

Ani jsem nemohl uvěřit vlastním očím, když jsem na jejich oficiální stránce zjistil, že vyjde i remixová verze jejich poslední věcičky "A Forest", na kterou si přizvali britského zpěváka Roberta Smithe ze skupiny The Cure. První maxi cd totiž vyšlo už v létě, tak kdo by čekal, že vyjde ještě remixový maxáč, že? Díkybohu je na světě! Najdou se na něm pouze dva remixy, ale stojí za to. První má na svědomí stále populárnější holandský dj Ron van den Beuken, který právě sklízí úspěch se svojí skladbou "Keep on Movin' (Timeless)". Kdo zná "Timeless" a "A Forest", tak si to může spojit a má z toho přesně RvdB remix. Neboli - na začátku naskočí krásná basová linka, která cca po třech minutách zeslabí a naskočí melodie. Netrvá dlouho a vše se vrátí zpět. Takto se to opakuje až do konce. Ovšem kdo čekal vokály Roberta Smithe bude zklamán, nenajde je zde. Remix je více než jen výborný. Za to by se nemusel stydět ani Tiesto. Holandsko, země trancu, se prostě pozná. Druhý remix má na svědomí projekt Exor (nedávný hit z Medusou "Moonshine"), který jsem tedy neslyšel, ale co jsem četl, tak z toho udělali pánové Luts a Vervoet (také např. Lasgo či Ian van Dahl) krásný euforický trance. Na tomto remixu vokál patrně zůstal. Inu Belgie asi velmi velmi překvapila v kladném slova smyslu U labelu Liquid records vyšel vinyl 1.12.2003. V lednu snad bude k sehnání i u nás, tak hurá pro něj.

Napsat názor do DISKUSE

 6.1.2004 Dolvich, News

Na vocal-eurotrance z Belgie jsme si již v prodejních charts zvykli. Stejné ambice vstupu do charts má i nový singl od projektu Lasgo, jehož producenty jsou Peter Luts a David Vervoort (Dave McCullen) a za mikrofonem stojí Evi Goffin. Tento sehraný tým má již za sebou singly "Something", "Alone" a "Pray" a také album "Some Things". Ve čtvrtém roce existence projektu se nám Lasgo prezentují novou skladbou nazvanou "Surrender", která své předchůdce nepřipomíná jenom jednoslovným názvem, neboť se také jedná o technicky podobný sound. Song je tedy složen podle známého receptu: typicky belgické beaty, typicky belgické zvuky a k tomu typicky belgické ženské vokály. Celkem vzato je "Surrender" nový singl, který se dalo čekat. Nový song ve starém balení má však minimální uměleckou hodnotu. Tak nezbývá než spoléhat na remixy, jenž pocházejí od Ronald van Gelderen, Pulsedriver a také Peter Luts, technická část projektu Lasgo. Maxi-cd vychází v Německu 2.2.2004 u labelu EMI.

Napsat názor do DISKUSE

 5.1.2004 Nick Canny, News

Pokud někdy procházíte desky labelu A State Of Trance, určitě víte, že se jedná o prověřenou kvalitu a můžete tedy počítat se samými kvalitními skladbami. Právě mezi tyto vyvolené skladby se dostala produkce Švéda Jezper Soderlunda s názvem Scarab - Vagabond. Budu se zabývat samotným originálem skladby, protože si osobně myslím, že je nejvydařenější. Od prvního položení přenosky na vinyl se mi vrylo pod kůži krátké pianové sólo, ale následně mě z pobláznění vyvedlo první dunění beatů, ke kterým se postupně v pozadí nabalují temné zvuky a středy skladby stále postupně houstnou. A jelikož se jedná o upliftingovou skladbu, drží se děj nepsaných zákonů této odnože tranceu (ukázka). Následně tedy beaty ztichnou a na řadu přichází krátká plocha. Z té se pomalu vyvine hlavní melodie skladby, která na mě vrhá zvláštní atomosféru v níž nevím jestli se jedná o smutek nebo radost, ale rozhodně je přinejmenším zajímavá. Na vinylu se vyskytují ještě dva remixy. Jeden od Miky Kuiismy a druhý od Christiana Rusche, ale o těch třeba někdy příště.

Napsat názor do DISKUSE

 5.1.2004 Libor, News

Mike Dierickx patří rozhodně mezi nejlepší trance producenty a možná patří i na příčku nejvyšší, co se týká producentů. V tomto roce vydal už několik velmi kvalitních singlů a remixů např. Plastic Boy - Life Another Life, Push - Journey Of Life, The Gift - 7th Day či Musix - Cyber Desire. Active Sight je nový projekt, který Mike tvoří společně s Fredem Bakerem, novinka The Search For Freedom se rozhodně povedla, o čemž svedčí i to, že se objevuje v playlistech předních trance djs a vyjde na labelu Armada. Na labelu Banshee Recordings by měla vyjít novinka od Solar Factor s názvem Fashion Slam. Já jsem zatím slyšel Tribal mix, který jako první v rádiu zahrál nikdo jiný než Armin van Buuren ve svém populárním pořadu A State Of Trance. Fashion Slam rozhodně Mikovi ostudu neudělá, ale rozhodně to není skladba pro příznivce komerčního trancu, ale naopak pro všechny milovníky velmi kvalitního trancu. Novinka od Solar Factor však nebyla tak očekávána jako nový singl Push, který se jmenuje Electric Eclipse a stejně by se mělo jmenoat i nové Push album. Mike pod projektem Push vydal několik legendárních skladeb jako např. The Legacy, Universal Nation a Strange World, která alespoň podle mě patří mezi trance klasiku. I tento nový singl jsem slyšel v pořadu Armina a opět se musím opakovat, ale M.I.K.E. prostě umí a i nový singl od Push je vynikající a rozhodně patří mezi nejlepší singly tohoto roku, ne-li nejlepší.

Napsat názor do DISKUSE

 5.1.2004 Ya Ross Love, News

Pierre Hiver je první člen této trancové dvojky. Kořeny djství tohoto chlapíka se datují až do roku 1987, kdy hrál po klubech funk a soul. V roce 1993 se pak seznámil s Mikem Schabinegerem, s kterým o rok později založil úspěšný label Voodoo records. Potom se pan Hiver na čtyři roky odmlčel, aby dokončil studia. Další zlomový bod bylo seznámení se Mariem Hammerem na německém DJ Meetingu, který se tehdy konal v Buchemu. První jejich společný počin byl vydán v roce 2001 pod hlavičkou HH 22047 a jmenoval se "Enjoy this trip". Minulý rok vydali pod názvem Hiver and Hammer dva singly, kterými bylo "5 million miles" (se zpěvačkou Javah) a "Step by step" jako Hiver and Hammer's Hands on divine. Oba singly zaznamenaly obrovský úspěch a tak se nabídky na remixy se jen hrnuly. Jmenoval bych např. 4 Strings - "Diving", Faithless - "We come 1" a "Tarantula", Gouryella - "Ligaya", Jam and Spoon - "Be angeled", Kosheen - "Catch", Lange feat. Skye - "Drifting away", Matt Darey - "Beautiful", Paffendorf - "Be cool", York - "Awakening". No a nyní se hlásí pánové se třetí věcí. A je čas vánoční, tak si pánové řekli, že bude stylová. Toto by od nich ale čekal asi málokdo. Hudebně zůstali na svém standardu. Ale co ty vokály! Jsou zde mužské i ženské a oba jsou tak sladké až to není hezké. Nevím, co je to napadlo kopírovat vokálově Marka Oh. Samé "ding dong ding dong". Singl vyšel pod jménem "Wonderful Christmas Time".

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ