TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.1.2008 Karel, Press

Taneční párty Bubbles se již nesmazatelně zapsala do srdcí mnoha českých a moravských clubberů. Tímto dílem oslaví třetí rok své existence, během kterých se vypracovala k nejnavštěvovanější klubové akci na Moravě, kdy již několikrát překročila magickou klubovou hranici 1500 návštěvníků a minulý díl s Filterheadz si užilo přes 1800 clubberů. Z jedno-stageové akce se stala tří-stageová, z malé klubovky se stal malý festival elektronické taneční hudby, na kterém si přijdou na své příznivci stylů jako electro, trance, techno, electro, drumandbass, progressive či house. Svoji oblíbenost získala především díky výborné klubové atmosféře, zábavnému pojetí a mnoha maličkostem navíc, které rozdělují akce průměrné od jedinečných: Bublinkové stroje, sněhová děla, lasery, go-go tanečnice, welcome drinky, dekorace, kadeřníci a v neposlední řadě uznávaní čeští a zahraniční djs. Největší hudební lahůdkou bude zcela jistě vystoupení nastupující světové trancové hvězdy, 44.dje světa, dje Ronski Speeda, který má na svědomí několik vynikajících hitů, které ve fanoušcích taneční hudby probouzejí doslova emociální orgie, jmenujme například skladby Glass Garden, I´m Alone, Iris či momentální pecku The Space We Are, které můžete pravidelně slýchat v setech djů jako Tiësto či Paul van Dyk.

Napsat názor do DISKUSE

 31.1.2008 Karel, Press

Již tuto sobotu (2.2.) se v pražském klubu Pekelnej Bar na Andělu uskuteční noc plná toho nejlepšího za uplynulý rok - "Matamar Best of 07". Djové Mark Airman a Mata C z projektu MATAMAR si pro Vás totiž nachystali speciální dvouhodinový set složený jen z toho nej za rok 2007 a to částečně i podle Vašeho hlasování! Stále ještě až do soboty můžete hlasovat na email lotmusic@email.cz pro svoje top 10 nejoblíbenějších tracků za minulý rok a zařadit se tak zároveń do slosování o dvě konzumace na tého akci v hodnotě 500 kč. Na co se můžete těšit dále? Tak druhým aktérem, který Vám naservíruje porci toho "best" bude dj ze stáje LOT Music a to Thadeas, který se těší stále větší oblibě a své umění již dokázal na mnoha významných akcích po celé ČR (Language of Trance, E-motion). O support se dále postará také dj a producent Libis aka Dusk, který má již na svém kontě několik vydaných tracků a jeho produkci naleznete na všech významných serverech jako je Beatport.com a další. V současné době má již podepsanou smlouvu o vydání tracku na prestižním labelu Bonsai Recordings a těšit se můžete na jeho podání progressivního tranceu. Celý tento speciální a dá by se říct i slavnostní večer doplní také nový přírůstek stáje LOT Music - a to dj Petr Hauz, který mimo supportu mnoha známým jménům na klubových akcích hraje například také na pravidelné noci Avenue a jeho osobitý styl se setkává s velmi pozitivními ohlasy.

Napsat názor do DISKUSE

 30.1.2008 Karel, Press

I když je pátek skutečně nabitý večer a všechny kluby se předhánějí, kdo postaví zajímavější line-up, Vertigo nabízí tranceovou lahůdku, které doufáme neodoláte. Zkušená a charismatická LayDee Jane ve Vertigu už mnohokrát prokázala, že je schopná manipulátorka publika a dokáže vytvořit atmosféru jako málokdo jiný. Před několika dny se vrátila z hraní po Venezuele a pro akci Visions ve Vertigu má nachystaný speciální set z toho nejzajímavějšího, co současná hudební produkce nabízí. Sekundovat jí bude nadšený příznivec tzv. progressiFFu, DJ DejFF. Jeho osobitý styl vychází samozřejmě z progressive, ale najdete v něm i wet&hard, electro a trance. Jako předskokan a roztleskávač se představí sympatický Angličan Sly Antro, který v Čechách sice nehraje tak dlouho, ale už se mu podařilo získat silnou skupinu skalních fanoušků, kteří nedají dopustit na jeho charakteristický "up-front" přístup k hraní. Noc uzavře Karney dj, nový resident Vertiga z bookingu ilovemusic.sk, kterého baví všechny tranceové styly a tak od něj můžete čekat velmi pestrý, tvrdší set. Začátek je od 21:00 a vyplatí se přijít dříve. Do 23:00 jsou totiž vybrané drinky s vodkou Absolut dva za cenu jednoho!

Napsat názor do DISKUSE

 29.1.2008 Karel, News

Tuto populární dvojičku pocházející ze země na západ od našich hranic asi není třeba blíže představovat. Na scéně se pohybují již pěknou řádku let, přesněji řečeno od roku 1997, kdy vstoupili na tehdy hodně silnou scénu se singlem Heartbeat. V té době bylo takových projektů více než dost, málokdo tehdy mohl tušit, že Blank & Jones zůstanou hudbě věrni i o 10 let později a že stále budou patřit k nadprůměrně kvalitním producentům. V poslední době nebylo o této dvojce příliš slyšet, což bylo trochu s podivem, protože za těch 10 let vydali skoro až neuvěřitelný počet singlů a kompilací. Alba vydali čtyři, jmenovala se DJ Culture, Nightclubbing, Substance a Monument, přičemž to poslední vyšlo v roce 2004, tedy poměrně dlouho. Někdy v té době ovšem začali Blank & Jones vydávat své chillout kompilace pod názvem Relax, takže zase tak úplně mrtvo nebylo, co se týče alb. Relaxu vyšly tři díly, poslední v minulém roce. Započítat musíme i album The Singles z roku 2006, což ale nebylo svým způsobem nové album, obsahovalo již do té doby vydané singly. Pojďme se ale vrátit k novém albu a novému singlu, který samozřejmě nemůže chybět. Album by mělo vyjít na jaře tohoto roku a bude obsahovat řadu zajímavých hostů, protože toto je trend současné taneční produkce, sdílet produkci s jinými umělci a vzájemně se tak obohacovat. Nový singl je právě v těchto dnech prezentován na festivalu MIDEM, který se uskutečnil před pár dny v Cannes, takže kdo jste tam byl, mohl jste nový singl slyšet. Další ochutnávka z alba proběhně v rámci severoamerického turné v druhé polovině března a samozřejmě velké promo je chystáno i na Miami Winter Music Conference, kde třeba vznikl videoklip staršího singlu Cream. Uvidíme tedy co nám album přinese, já osobně očekávám, že se na něm pár zajímavých skladeb najde. Na závěr ještě zmínka o pravidelných radioshow, které jsou ke slyšení na N-Joy rádiu a na DI.fm. A koneckonců při záplavě parties v naší zemi není vyloučeno, že se k nám Blank & Jones podívají i tento rok.

Napsat názor do DISKUSE

 27.1.2008 Karel, Press

Ronski Speed, 44.dj světa: ,, Na Bubbles jsem odhodlán ze sebe vydat maximum, abych lidem přinesl dobrou náladu a pocit, že přijít na tuto párty byla dobrá věc." Ahoj Rone, předně bych Ti chtěl popřát vše nej do noveho roku. V ČR se ukážeš již po několikáté, ale tentokrát v plné parádě na jedné z nejnavštěvovanějších klubových akcí v ČR co by 44.dj světa Jak vzpomínáš na předešlá hraní u nás? Ahoj, na Česko mám samé dobré vzpomínky, lidi jsou u vás skvělí, milují hudbu, takže je to vždy velká zábava, a proto se k vám moc rád vracím. Máme za sebou další anketu respektovaného časopisu DJMag, ve kterém opět sklidil velký úspěch trance. Čemu to přičítáš? Je trance otevřen nejširšímu publiku, nejlepší tranceoví djs kteří ovlivňují směr celého stylu mají nejlépe zvládnutou propagaci nebo je to úplně v něčem jiném? Trance se teď těší velké popularitě a přičítám to tomu, že je otevřen všem vlivům ostatních druhů hudby. To dělá trance velmi zajímavým. Mnoho lidí, kteří dříve trance neposlouchali jsou mnohdy velmi překvapení z toho, co jim servírují současní noví mladí trance djs.

Napsat názor do DISKUSE

 24.1.2008 Karel, Press

Tento pátek se koná v Retro Music Hall tranceová noc Euphonic s Kyau & Albert, Stoneface & Terminal, Michaelem C a Rewalkers. V rámci své vlastní radiové show Vonyc Sessions vás na ní osobně pozve i Paul van Dyk! Zároveň vyhlásí soutěž o 2 x 2 vstupy na tuto akci a osobně vylosuje výherce. Paulovu show naladíte ve čtvrtek mezi 20 - 22 hodinou na rádiu Sunshine Live www.sunshine-live.de.

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2008 Karel, Press

Málokdo zaznamenal takový úspěch na poli tranceu jako právě tento projekt. Výčet hitů které stvořili je neuvěřitelný. Jejich sláva přesáhla obvyklé hranice. Jejich videoklipy běžely snad ve všech hudebních pořadech. Jejich tracky jsou ozdobou nesčetného množství kompilací. Mají za sebou hraní na všech kontinentech. Aktuálně dorazili do Evropy z tour po Tasmánii a Austrálii. Snad každý zná jejich největší hit Take Me Away, hned v závěsu za ním ční další hity a to Let it Rain a Divine. A Vy se jich právě teď dočkáte v České premiéře na nejlepší klubová tranceové party u nás. Ano na E-MOTION máme tu čest přivítat, aktuálně nacházející se na 37místě dle www.theDjlist.com, holandský projekt 4 STRINGS! Více informací již brzy!

Napsat názor do DISKUSE

 23.1.2008 Karel, Press

Znáte CDJ Pioneer 1000? Přepokládám že jo, protože kdo byl alespoň jednou na nějaké party, tak ho tam určitě musel vidět vedle gramofonů. Z čeho totiž dnes hrají djs? Pokud vynecháme technologie jako je Final scratch či Serato, tak hlavně z vinylu a CD. A Pioneer 1000 je řekl bych takový standart pro všechny djs. Ale slyšeli jste někdy o CDJ 400? Je to jakýsi mladší brácha "tisícovky", ale zase ne až takový "puberťák" jako "stovka" či "dvoustovka", spíš mladý pán v lepších letech, který se ale s tátou "tisícovkou" může porovnávat, protože už dospěl. Mají totiž celkem dost společného, ale přece jen jsou jiní. CDJ Pioneer 400 je rozhodně menší a lehčí. Těžko ale říct, jestli je to výhoda nebo spíš nevýhoda. Na přepravu rozhodně výhoda, ale co do kvality materiálu a jednotlivých komponentů (např. obruba na jog wheelu pro lehké dorovnávání rychlosti) je na tom trošku hůře. Ale pojďme si probrat jednotlivé funkce a možnosti.

Napsat názor do DISKUSE

 22.1.2008 Karel, Press

Agentura LOT Music Vám přináší další z nocí navazujících na úspěšnou letní tour projektu MATAMAR. Tentokrát si pro Vás djové Mark Airman a Mata C připravili opravdovou lahůdku. Těšit se můžete na to nejlepší z roku 2007 a VY rozhodnete o tom co se bude hrát! Od středy 23. ledna totiž můžete hlasovat pro svoji TOP 10 za rok 2007! Deset tracků s největším počtem hlasů zařadí MATAMAR do svého exklusivního setu. Těšit se tak můžete na velmi ojedinělý 2 hodinový set složený částečně podle Vás! Svoji top 10 a Vaše jméno a příjmení posílejte na adresu lotmusic@email.cz - do předmětu uveďte "top 10". Dva z Vás hlasujících navíc obdrží poukaz na konzumaci na této akci v hodnotě 500 Kč. Akce se koná v Sobotu 2.2.08 v klubu Pekelnej Bar na Andělu. Vstupné je ZDARMA!

Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2008 Karel, Press

Máte rádi upoutávky na hvězdné parties, zaručeně nejlepší intergalaktické audiovizuální show, s umělci, jejichž popularita nezná mezí a už si zahráli snad se všemi předními tvářemi hlasování britského časopisu DJmag? Nic z toho Vám, bohužel, nenabídnu. Chci Vás informovat o spuštění nového informačního webu hardstyle.cz, který se, jak již název napovídá, bude zabývat děním na hardstyle scéně. Omezovat se pouze na jeden styl by ale byla velká škoda, proto žánry jako hardcore a jump určitě dostanou svůj prostor. Na co budeme věrné čtenáře lákat? V první řadě budeme přinášet kvalitní informace o hardstyle scéně a dění na ní u nás i v zahraničí. Těšit se můžete na pravidelné novinky a zajímavosti ze scény. Sledujeme aktuální releasy, každý týden Vám přineseme recenzi ať už nějaké té placky, kompilace, dvdčka či alba. Rovněž každý týden budete moci shlédnout vybrané video. S menší pravidelností, ale s o to větším nadšením, si přečtete reporty z českých i zahraničních parties, redaktoři hardstyle.cz pro Vás budou vždy tam, kde to bude stát za to. Obecně o hudbě či o konkrétních skladbách budete moci diskutovat v diskusním fóru. Chceme tak vytvořit zdravou a čerstvou komunitu čtenářů, proto kterou budou nadcházející parties tou třešničkou na dortu. Pro ty, kterým nestačí jen zprávy v diskusi, jsme připravili oficiální irc kanál. Na serveru freenode.net je oficiální #hardstyle.cz kanál. Zde můžete chatovat s ostatními návštěvníky fora, ale určitě zde potkáte i redaktory.

Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2008 Karel, Press

Na pátek 25.1. chystáme opravdovou tranceovou lahůdku, německou noc Euphonic Night která již objela celý svět, avšak Prahu vždy minula. Jako hlavní hosté vystoupí dvě německá dua Kyau & Albert (headlineři Trance Energy 2008 společně s hvězdami jako Tiesto, Ferry Corsten, Marco V a Sander van Doorn), a Stoneface & Terminal! Německý top tranceový label Euphonic je domovem mnoha kvalitních producentů, kteří mají na kontě nespočet celosvětových klubových hitů. Loni oslavil své desetileté výročí existence a v rámci speciálních oslav Euphonic Night objela celý svět. V České republice se label Euphonic již kdysi představil, ale vždy bohužel míjel pražské kluby velikým obloukem. Až nyní konečně dorazí do Prahy a navíc ve složení, v kterém tu ještě nikdy nebyl!!! Klub Retro v rámci svých pravidelných tanečních pátků představí dvě producentské a djské dvojice - Kyau & Albert a Stoneface & Terminal, kteří tak odstartují pravidelné tranceové párty v tomto klubu. Party people se můžou těšit na energické vystoupení, které z rukou Kyau & Albert a Stoneface & Terminal slibuje neotřelé tranceové melodie a pořádnou djskou show! Svými vystoupeními k atmosféře party přispějí také jeden z předních českých djs Michael C, jenž ve svých dynamických setech prezentuje zajímavý crossover trancu, elektra a techna, a nový tranceový projekt djů Peta Walka a Rewise - Rewalkers.

Napsat názor do DISKUSE

 17.1.2008 Karel, Press

Asi nemá cenu opakovat, co že se to vlastně tuhle sobotu odehraje v pražské Mecce. Všichni moc dobře víme, že je před námi první vydání nové klubovky s názvem MUSICA, na které poprvé v Česku zahraje německý DJ Wippenberg. No ale pojďme si to pěkně shrnout, co se tedy v Mecce chystá. Na hlavní stagei celou párty zahájí DJ P@co, kterého všichni znají jako nezapomenutelného Dje, baviče a showmana. Celou párty rozjede svým osobitým balearským pumpingem. Po něm přesně o půlnoci nastoupí za mixák resident párty Musica, DJ Bon Finix, který vás před Wippenbergem určitě naladí na tu správnou hudební frekvenci. Má pro vás nachystáno spousty novinek, které jste ještě nikde jinde nemohli slyšet. No a pak už bude ten správný čas a Bona Finixe vystřídá hlavní host večera, německý DJ a producent a také výborný remixér Wippenberg. Jak sám řekl, do Meccy se moc těší a chystá si na vás exklusivní dvouhodinový set toho nejlepšího co v současnosti hraje všude po světě. Po tomhle nářezu dostane prostor severočeský nadějný mladý DJ Ludweek, který celou párty na main flooru uzavře. Atmosferu na Main flooru budou dotvářet vám už dobře známí electroboogie dancers a vše bude podpořeno speciální videoprojekcí z produkce Zooteamu, připravené speciálně pro tuto párty. Mno a pokud byste si chtěli v tomto nabitém večeru trošku oddechnout, máme pro vás druhou chill stage o patro níž. na ní se vám představí DJs Yannick z roxy bookingu, dále DJ Paul Andrews a DJ Zelden. Celou noc tedy bude o patro níž pohoda, ve které si můžete sednout a dát nějaký drink s přáteli v chill baru. Patříte-li mezi náročnější návštěvníky, máme pro vás připravenou i VIP zónu s odděleným sektorem v klubu s vyjímečným výhledem na DJs, s pohodlným posezením, s dvěma oddělenými bary, horním lounge patrem a vlastním sociálním zařízením.

Napsat názor do DISKUSE

 16.1.2008 Karel, Press

To tvrdí mladý sympaťák Will Holland z Leedsu, který bude snažit tento pátek na tranceové party E-MOTION společně se svým krajanem Simonem Pattersonem z brněnské Flédy udělat peklo, jak sám říká. Co tento snowboarďák dalšího říká? Mrkněte na rozhovor! Ahoj Wille, jak se máš? Mám se opravdu dobře, díky. Fakt se moc těším na moje první hraní v České republice! Nejprve bych chtěl popřát šťastný a pohodový nový rok a hodně nejen hudebních úspěchů. Tobě taky! Žiješ v Leedsu a Vánoce máme všichni ještě v živé paměti. Mohl bys lidem z ČR prozradit, jak u Tebe tyto svátky probíhaly? Bylo to opravdu krásné odpočívat s rodinou a přáteli. Zajel jsem si také zajezdit na snowboardu do Rakouska, bylo to parádní jednou za rok si takle užít, miluji to! K vánočním svátkům patří i Nový rok. Jakým způsobem nejraději vítáš příchod Nového roku, jestli raději v poklidu nebo na pořádné oslavě s přáteli? No, pokud zrovna někde nehraji, tak rozhodně v klídku, ale hodně opilý s mými přáteli a přítelkyní... bylo by špatné nebýt opilý na Silvestra!

Napsat názor do DISKUSE

 15.1.2008 Freezer, News

Dnešní ukázky budou především ve stylu velkých návratů klasických tranceových projektů a také pro Vás mám pár zbrusu nových pecek. Nemůžeme začít s nikým jiným než s legendou elektronické hudby M.I.K.E.m, který se po několika letech tápání a experimentování vrací ke stylu trance/uplifting trance, a tak v roce 2008 můžeme čekat návraty jeho nejúspěšnějších projektů Push, Plastic Boy, Solar Factor a Absolute. Mám ale i trochu smutnou zprávu pro fanoušky projektu Active Sight. Plánované album bylo zrušeno a přesunuto na neurčito. Důvodem je vytíženost obou producentů. Teď už ale k ukázkám. V té první se podíváme na již zmiňovaný projekt Plastic Boy. Nový singl Rise Up / A New Life se skutečně vyznačuje tím soundem, který jsme jistě všichni postrádali od Mikea. Tyto masivní melodické trance hymny vyjdou v dubnu na labelu Armada. Rise Up je spíše agresivnější nářez, který se hodí do klubů, kdyžto pomalejší A New Life se spíše opírá o silnou melodii a je vhodnější pro domácí poslech. Mám tu už dokonce i nějaký exkluzivní Push materiál, ale ten si nechám až na příště a pro dnešek se podíváme na další Mikeův projekt Absolute. Nové EP se jmenuje Dolphins Cry a vyjde již v únoru. Následovat bude celé album s názvem Horizons. Nedávno jsem dával do ukázek b-stranu Absolute-ly, teď si ale můžete poslechnout ukázku áčka Dolphins Cry. Přesuneme se k jinému belgickému producentovi známého pod projektem Airwave. Společně se svým kámošem Ferry Taylem plánují album pod projektem Cape Town, pod kterým vydali takové pecky jako Metaphoriue nebo Proglifter. Album ponese název Aviateur a krom známých hitovek bude obsahovat i několik novinek, z nichž jedna se jmenuje Albatros. Hned na první poslech lze rozeznat jejich nezaměnitelný sound. Album vyjde rovněž již v únoru. U L-Veeho alias Airwave zůstaneme, protože společně se svým dalším parťákem Dj Fire vzkřísili projekt Fire & Ice. Novinka se jmenuje Tour De Trance a kromě vynikajícího originálu bude obsahovat remixy od Dj Fire a Manuel Le Saux. Poslední ukázka patří projektu, který zřejmě rovněž prochází nějakou tranceovou renesancí. Řeč je o Signum, kteří už pár let nevyprodukovali žádný pořádný trance a věnovali se převážně tech-tranceu. Po vynikajícím remixu pro Ascension teď přicházejí s novým singlem Any Given Moment, což je ta pravá tranceová extáze. Doufám, že se k tranceu vrátí víc klasických projektů. Například u Rank1 bych to uvítal.

Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2008 Karel, Press

Už tuhle sobotu 19. ledna 2008 se na nové klubovce MUSICA v prestižním pražském klubu Mecca, poprvé českému party-publiku představí německý DJ, producent a uznávaný remixér Wippenberg a jak sám řekl, do Prahy se už moc těší. Pokud stále nevíte, kdo že Wippenberg vlastně je, čtěte dál. Wippenberg odehrál uplynulou sobotu svůj exklusivní 3hodinový set na akci v Bratislavě a tam se nám ho při této příležitosti podařilo vyzpovídat. Mimo jiné nám Wippenberg odpověděl na otázku: Jak se těší do Prahy do Meccy a jestli už někdy o tomhle klubu něco slyšel. "To víte že ano, samé dobré věci. Znám několik dj´s, co zde dřív hráli. Meccu si velice chválili, dokonce ji označili jako TOP klub v Praze, takže se hrozně těším, nemůžu se dočkat. Věřím, že všichni fandové přijdou do Meccy, protože se budu snažit ze sebe dostat to nejlepší, no a snad se budou dobře bavit. Fakt se těším, tak jim to řekněte :)" celý rozhovor s Wippenbergem je možné číst na www.djz.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2008 Karel, Press

V pátek 18.1.2008 se uskuteční první větší akce po otevření Retro Music Hall pro pravidelné party. Vystoupí na ní jeden z nejvýznamnějších francouzských djs a producentů mladší generace současnosti Arno Cost, autor jednoho z nejhranějších tracků roku 2007 Magenta! Hrají ho takové veličiny jako Tiesto, Eric Prydz, Axwell, Steve Angello, Sebastian Ingrosso, Pete Tong, David Morales a dokonce ho zremixovali Eric Prydz, Dave Spoon i Tom Novy! Arno Cost je jedním z nejtalentovanějších francouzských hudebních producentů. Spolu s Normanem Dorayem podepsali v roce 2006 smlouvu s labelem Serial Records, kde se jejich první singl "Let U Go" rychle stal velkým hitem na francouzských rádiích a zařadil se do playlistů mnoho houseových djů (Didier Sinclair, Antoine Claraman, Hoxton Whores, Narcotic Thrust, a Muttonheads). Arno má na kontě také mnoho úspěšných remixů pro The Freshmakers, Serial Crew Da Sushiman a dokonce i pro Michaela Jacksona. Arnův styl se dá přirovnat k jeho nejúspěšnějšímu producentskému počinu - obrovskému klubovému hitu "Magenta". Magenta se dostala do hudebních bagů takových velikánů jako jsou Axwell, Sebastian Ingrosso, Eric Prydz, Pete Tong, David Morales, Tiësto a stala se jednou z nejhranějších skladeb na "The Amsterdam Dance Event." Magenta se dočkala také remixů od producentských es Dave Spoona, Toma Novyho a Erica Prydze. Na rok 2008 je naplánován release Arnova prvního alba.

Napsat názor do DISKUSE

 10.1.2008 Binary, Review

Stále populárnější švédský dj a producent Marcus Schössow, který letos zavítá i do České republiky, se vloni zapsal do povědomí snad všech lidí sledujících EDM scénu. Se svým originálním a nezaměnitelným soundem si našel poměrně široký okruh fans, kteří na jeho tvorbu nedají dopustit a pravidelně poslouchají i jeho vtipem sršící radio show Tone Diary. Jeho produkce je stylizována do progressive trance/housu s prvky electra. Za bezpočet unreleased tracků i těch oficiálně vydaných vyzdvihnu alespoň famózní desku Mr. White (2007, Coldharbour Rec.), obsahující lehce vulgární female vokály, které se dozajista stanou legendárními. Další výtečnou hitovku Chase My Rabbit si vybral Tiësto pro svou kompilaci ISOS 6. Z jeho remixů je pravděpodobně nejzdařilejší ten ke skladbě Umbrella od Steve Angella & Sebastiana Ingrossa, ale originalitou oplývají i remixy ke Genix - Phused (2007) nebo Hiver & Hammer with Funabashi - Z.I.T.A. (2006). Málokdo tohoto sympaťáka znal před třemi lety, když o sobě dal vědět poprvé pod svým alter egem Progresia. Se svým krajanem Sebastianem Brandtem pro změnu tvoří uskupení Under Sun, jež má na svém kontě pecky Capoeira (2006, ASOT) a Captured (2007, ASOT). Nově participuje s Maorem Levim i na projektu Deadrat6 aka D-6, parodující Deadmau5 releasem Very Exactly / Printing Russia (2007, Oxygen Recordings). Jeho novinka Crepusculo v koprodukci s Thomasem Sagstadem navazuje na úspěšnou progressive-electro-funky Moog Me a vyšla 4. ledna 2008 na labelu Oxygen Recordings hned ve třech verzích.

Napsat názor do DISKUSE

 10.1.2008 Karel, Press

Abych řekl pravdu, tak dnes se mi dostal pod ruce tak nabušený mixpult, že jsem dost dlouho ani nevěděl kde začít. Je zde totiž tolik funkcí a možností, že dopodrobna je všechny popsat a rozebrat je skoro nadlidský úkol a jak sami víte, recenze na 20 stránek nikdo nečte a i mně to přijde zbytečné. A pokud někdo shání podrobnější informace, doporučuji zajít do prodejny a tam si příslušné zařízení vyzkoušet, či si pečlivě nastudovat manuál. Mojí snahou je tento mixpult přiblížit čtenářům všech kategorií a tak se budu snažit nezabíhat do příliš velkých podrobností, ale spíše popsat jeho jednotlivé funkce a možnosti. A jelikož jsme se v těchto recenzích většinou věnovali dj-ské technice, tak i na tenhle mixpult budeme nahlížet podobně i když by se dal samozřejmě použít i na studiovou práci. Na začátku bych rád zmínil jen pár technických specifikací, které jsou u tohohle pultu celkem zajímavé. Jedná se o 24-bitový stereo digitální mixpult podporující samplovací frekvenci 44.1 kHz, 48 kHz a hlavně ultra high quality 192 kHz, což už je víceméně na stejné úrovní kvalitou zvuku jako DVD audio.

Napsat názor do DISKUSE

 9.1.2008 Karel, Press

Máme pro vás tři zahřívací kola na novou klubovku s názvem Musica, na které zahraje Wippenberg. Přichystali jsme pro vás Lounge, Electro Countdown 4 a Hi-Fi => warm-upy na Musicu. Jeden v Praze, jeden v Jihlavě a jeden v Brně. No a o co že se bude jednat? Začneme hned tim pražským. Už tenhle čtvrtek 10.ledna se na vás chystá první warm-up Musica v pražském klubu M1. Akci jsme pojmenovali jednoduše "Lounge - Musica warm up" a bude to specialní odreagování ze všedního shonu.. Po celou noc vás totiž budou bavit jen dva DJs. Prvním z nich je resident party Musica - Bon Finix, který vás zde navnadí na to, co se bude na Musice odehrávat. Jako hosta jsme si pozvali mladého nadějného pražského DJe, Martina Franka, který na taneční scéně není žádným nováčkem, naopak si razí cestu čím dál výš. Má za sebou hraní na akcích Elektra jak v Praze, tak v Brně, často je k vidění taky v klubu Mecca a od řijna má svou residentní noc každou středu v pražském Duplexu. Martin vám rozpohybuje vaše těla v rytmech electro-house-minimal. Akce začíná ve 22:00 a hraje se až do rána, takže oba DJs budou hrát opravdu dlouho, máte se na co těšit.Vstup na tuhle akci je zdarma. Tak nezbývá než si vzít v pátek volno a jít pořádně zakalit už tenhle čtvrtek do M1 na Lounge - Musica warm-up.

Napsat názor do DISKUSE

 9.1.2008 Karel, Press

Taneční párty Bubbles se již nesmazatelně zapsala do srdcí mnoha českých a moravských clubberů. Tímto dílem oslaví třetí rok své existence, během kterých se vypracovala k nejnavštěvovanější klubové akci na Moravě, kdy již několikrát překročila magickou klubovou hranici 1500 návštěvníků a minulý díl s Filterheadz si užilo přes 1800 clubberů. Z jedno-stageové akce se stala tří-stageová, z malé klubovky se stal malý festival elektronické taneční hudby, na kterém si přijdou na své příznivci stylů jako electro, trance, techno, electro, drumandbass, progressive či house. Svoji oblíbenost získala především díky výborné klubové atmosféře, zábavnému pojetí a mnoha maličkostem navíc, které rozdělují akce průměrné od jedinečných: Bublinkové stroje, sněhová děla, lasery, go-go tanečnice, welcome drinky, dekorace, kadeřníci a v neposlední řadě uznávaní čeští a zahraniční djs. Největší hudební lahůdkou bude zcela jistě vystoupení nastupující světové trancové hvězdy, 44.dje světa, dje Ronski Speeda, který má na svědomí několik vynikajících hitů, které ve fanoušcích taneční hudby probouzejí doslova emociální orgie, jmenujme například skladby Glass Garden, I´m Alone, Iris či momentální pecku The Space We Are, které můžete pravidelně slýchat v setech djů jako Tiësto či Paul van Dyk.

Napsat názor do DISKUSE

 8.1.2008 Karel, News

Nevím jak jsem k tomu přišel, ale vždycky jsem si myslel, že Dj Fire je holandský, nebo "přinejhorším" belgický dj. Skutečnost je ovšem taková, že Jurgen Leyers (jak zní vlastní jméno tohoto umělce) je německé národnosti, což by mohlo u člověka neznalého situace budit lehké rozpaky, protože v Německu přece kvalitní trance nikdy nevznikal. Výjimky ale byly vždycky a Dj Fire je jeden z nich. Dj Fire se na scéně objevil kolem roku 2001, kdy vydal zajímavý dvojsingl Ulan Bator / Jetlag. V následujících letech následovalo pár dalších počinů jako třeba Summermorning. Zapomenout samozřejmě nelze ani na podílení se na projektu Fire & Ice, který zná asi každý příznivec trancu. Přesto se Dj Fire nikdy nestal světoznámým djjem, ačkoliv kvalita mu rozhodně nechybí. Zřejmě bral a bere hudbu spíše jako koníček než své hlavní zaměstnaání. Na počátku roku 2008 přichází Dj Fire s debutovým albem Rendez-vous, na kterém najdeme celkem 17 skladeb. Mezi nimi najdeme jak všechny výše zmiňované skladby, tak i současnou skladbu Trashy. Album je k dostání ve většině elektronických e-shopů, jmenujme například Beatport. Kdo trochu sleduje produkci tohoto umělce, asi ví, že od alba může čekat směsici trancu a progressive trancu. Já jsem album ještě neslyšel, ale i bez toho si troufnu tvrdit, že na albu najdeme ochutnávku i jiných stylů, například chilloutu či elektra. Kromě alba je na světě rovněž nová kompilace, nazvaná Mixology 2. Ta obsahuje skladby jak od Dj Fire, tak od dalších umělců kolem labelu Bonzai, těšit se tedy můžeme na skladby od Planisphere, Airwave a dalších. A na závěr ještě zmínka o projektu Fire & Ice, v tomto roce vyjde singl Tour De Trance. Analogie s Tour De France se nabízí sama, že by tedy začal Dj Fire jezdit na kole?

Napsat názor do DISKUSE

 6.1.2008 Karel, News

Prvních pár dní roku 2008 máme za sebou a určitě nebude na škodu trochu se porozhlédnout po poli chystaných tanečních akcí, které nějak souvisejí s trancem. Samozřejmě ačkoliv promotéři ještě zcela neodkryli své karty pro celý letošní rok, první polovina roku se začíná docela vybarvovat. Jak to tak vypadá, akcí bude možná více, než kolik je jich zdejší scéna schopna vstřebat, posuďte sami. Tento víkend jste mohli navštívit Eddieho Sendera na Entrance v Roxy, tato party ale asi nebyla takto brzy po Novém roce v hledáčku kluberů. Ještě i příští víkend bude relativně oddechový bez nějaké výraznější akce (ale otevírají se pravidelné parties v Retro Music Hall), ale už ten další bude hodně našlapaný. 18. ledna vystoupí na E-Motion v brněnské Flédě producent a dj Simon Patterson nebo Will Holland. Aby to nebylo pražanům líto, o den později se mohou vypravit do stále "trancověji orientovaného" klubu Mecca, kde 19. ledna vystoupí německý dj producent a Wippenberg. Někde jsem zaslechl, že dvojici Kyau Vs. Albert prý dneska dokáže do Česka dovézt průměrně schopný návštěvník fóra na trance.cz. Nevím co je na tom pravdy, každopádně tato dvojice vystoupí další týden, tedy 25. ledna, v Retro Music Hall. Jedeme dál, 1.2. vystoupí v Olomouci Ronski Speed na akci Envelopa, o den později je Joop v Roxy na Entrance. Příznivci Judge Julese se určitě vypraví 8. února do Meccy. Ve stejném klubu proběhne o týden později, tedy 15. února, další velká trance akce Connection s Johanem Gielenem a Laydee Jane. Jak je vidět, první dva měsíce budou opravdu hodně našlapané. Komu je to málo, ten může nahlédnou na začátek března, kdy zde vystoupí další djs jako Andy Moor v Roxy nebo 4 Strings na E-motion. V dubnu pak například dvakrát Marcus Schossow, v Ostravě a v Praze. A tak by se dalo pokračovat dál a dál, ale to vzhledem k tomu, že je nyní teprve začátek roku, asi nemá význam. Trancový fanoušek je jistě zahlcen i tím současným lineupem na nejbližší dva měsíce. Napadá mě jediné, trance je u nás na svém vrcholu!

Napsat názor do DISKUSE

 2.1.2008 Karel, Press

Svým prvním dílem zahájí v pátek 15. února nová klubová party nazvaná Connection. Místem činu bude pražský klub Mecca a jako hlavní hvězdy se představí Johan Gielen, LayDee Jane a Milan Lieskovsky. Zajímavým oživením party bude stage představující vycházející talenty taneční scény, ale také posílený zvukový aparát, sexy tanečnice a možnost zakoupit si vstupenky do V.I.P. stage. Prostory kluby Mecca se přímo nabízejí pro pořádání exkluzivní klubové party. Proto se jeho management ve spojení s managementem LayDee Jane rozhodl zorganizovat zde nový seriál party s názvem Connection. Již 15. února se jako hlavní hvězda prvního dílu představí holandský trance DJ a producent Johan Gielen, který svoji českou premiéru odehrál v dubnu na party Amazing City. Gielen remixoval pro taková jména, jako je například Tiësto, Boy George, nebo Chicane, jeho hudba se objevila v reklamě na Pepsi Colu a každý správný fanoušek trance zná jeho track L'Esperanza. Fanoušky LayDee Jane pak určitě potěší, že tato DJka po poměrně dlouhé době opět vystoupí v Praze právě na Connection. "V minulých měsících jsem absolvovala docela náročná turné po Turecku a Číně, a tak se moc těším, že si zase zahraju před pražským publikem," říká ke svému hraní na Connection LayDee Jane. Na party ji doplní úspěšný slovenský producent Milan Lieskovsky, kterého mohou fanoušci znát z jeho pořadu Progress Your Mind, který vysílá několik slovenských rádií.

Napsat názor do DISKUSE

 1.1.2008 Karel, Press

V pátek 11.1. se uskuteční malá revoluce v pražském klubovém životě. Multifunkční prostor Retro Music Hall, se totiž otevře pro pravidelné party. Každý pátek se zde budete moci setkávat s hudebními styly house, trance, techno, progressive, minimal apod. v podání nejen českých ale i světových hvězd. Přijďte se přesvědčit na zahajovací party o tom, že má smysl program tohoto klubu začít pečlivě sledovat. Zahraje zde domácí špička - Lucca, Orbith, Loutka, Michael C, Chris Sadler a další. Vstup je do 23:00 zdarma, poté 200 kč. Opening Party ponese podtitul Top Ten CZ. Top Ten CZ bude pravidelná noc, na které vám vždy představíme českou djskou elitu. Je však těžké přesně určit, kdo do první desítky patří, takže line-up těchto večerů bude pokaždé trošku jiný. Pozvání na hlavní stage tentokrát přijala královna taneční scény djka Lucca, která svými energickými sety s prvky minimalu a electra dokáže strhnout každého. Orbith a jeho veselé a pozitivní electro. Legenda scény Loutka a jeho house. Čecho-angličan Chris Sadler s jeho energickým house namíchaným s naprostou přesností. Nejmladší a nejrychleji rostoucí Michael C s jeho energickým trance s prvky house a electro. A samozřejmě The Kaos Boys - čistý minimal v podání Luckyho Lucase a namíchané electro djem Uwou.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ