TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.1.2010 Karel, Press

Pokud jste příznivci tranceu a progressivu ve všech jeho podobách, neměli by jste chybět první únorový pátek 5.2. na druhém vydání populární klubovky Impress v Novém roce, na které vystoupí úspěšná djane Heaton, uznávaný umělec ReOrder, legenda české tranceové scény Petr Holman, rezidenti Pete Walk a Revis, které bude supportovat talentovaný One Way, Michael Calda a Mysh. Již zmiňovaným hlavním hostem celého eventu bude půvabná djane Heaton, která se pravidelně objevuje na lineupech vedle věhlasných světových jmen jako je například Eric Sneo, Clodagh, Ben Sims, Fragma a spousta dalších. Nutno podotknout, že této mladé a talentované djane není cizí i vlastní produkce, která se objevila v minulosti na slovenském labelu Carmarage records a jejíž počin sklidil pozitivní reakce v celém světě. Druhým headlinerem bude skvělý producent ReOrder, jehož tracky jsou supportovány renomovanými umělci, mezi které bezesporu patří Paul van Dyk, Armin van Buuren či Ferry Corsten a můžeme tedy tvrdit, že se jedná o umělce, který je zástupcem budoucí djské a producentské generace.

Napsat názor do DISKUSE

 28.1.2010 Karel, Press

Holandský producent Sied van Riel si za pár týdnů na párty Decadance odbude svou premiéru před pražským publikem. Přišel z Nizozemska, tradiční líhně talentů elektronické taneční hudby, v roce 2008, téměř ze dne na den. Tehdy ho Tiesto nazval "nejžhavějším producentem současnosti". DJ Magazine ho představil slovy "poprask na tranceové scéně". Server Trackitdown.net mu udělil cenu Trance Award pro nejlepšího newcomera. O dvanáct šíleně rychlých měsíců později tyto první odhady dokonale potvrdil sérií veleúspěšných tracků, fascinujícími klubovými performancemi a svou novou, neotřelou remixovou filozofií. Přinášíme vám rozhovor s ním a určitě po pár řádcích pochopíte, že je to opravdu bezprostřední týpek, který si na nic nehraje.

Napsat názor do DISKUSE

 26.1.2010 Karel, Press

Předprodej vstupenek na Sensation - Wicked Wonderland, který odstartoval těsně před Vánoci a v rekordním čase vyprodal první vlnu, se právě blíží k ukončení druhé vlny vstupenek za cenu 1390 Kč. Prodej druhé vlny skončí již tuto neděli 31. ledna. Vzhledem k tradičně velkému zájmu doporučujeme neotálet s nákupem, a využít možnosti aktuálně nejvýhodnější koupě na více než 7000 prodejních místech Sazka Ticket či rezervačním systému www.sazkaticket.cz. Od 1. února se budou vstupenky prodávat za 1490 Kč, v březnu za 1590 Kč, v dubnu a květnu za konečných 1690 Kč. Pro ty nejnáročnější je připraven prodej vstupenek kategorie Golden Ticket, které umožňují vstup do klubového patra a na taneční plochu, zahrnují VIP catering zdarma, a další výhody. Cena těchto vstupenek je tradičně 4.600 Kč, a jejich rezervace a prodej probíhá prostřednictvím emailu klimesova@best.sazka.cz, nebo na pokladnách O2 areny každý všední den od 13 do 18 hodin.

Napsat názor do DISKUSE

 26.1.2010 Karel, Press

Pánové, za několik týdnů startuje nová rezidentní noc Michael Burian in Heaven. Jak k vzniku toho projektu došlo? Michael: V Praze mám za sebou několik uspěných rezidentních nocí ( napr. Zen nebo Voyage ) . Chtěl jsem si dát na nějakou dobu pauzu a tak po roční přestávce přisel čas přijit zase s něčím novým. Při volbě partnera pro nový projekt padla volba na Decadance team. Bylo to celkem jednoduché rozhodnutí, protože jsem mel možnost s touto produkci několikrát spolupracovat a vždy se jednalo a výbornou spolupráci. Přijetí naší nabídky Decadance teamem nás ( Bohemian recordings ) velice potěšilo. Zdeněk: Byli jsme rádi, když jsme byli osloveni ze strany Bohemian Recordings. Jednak máme s Michaelem přátelské vztahy, u nás na Decadance již dvakrát vystupoval a spolupráce s ním byla vždy na profesionální úrovni. Takže jsme ani chvíli neváhali a řekli ano.

Napsat názor do DISKUSE

 25.1.2010 Karel, Press

Píše se rok 1991, taneční kultura ještě stále nedosahuje obřích rozměrů tak, jak tomu je teď, ale stále je na svém začátku. Stojíte před legendárním berlínským klubem Tresor a flyer vás zve na akci, kde vystoupí poprvé na veřejnosti v DJ setu neznámý Paul van Dyk. Jak jeho premiéra dopadla, si můžeme jen domýšlet. Co je ale zřejmé a naprosto jasné - toto vystoupení mělo velký vliv na celý počátek rozvíjející se kariéry aktuálně jednoho z nejúspěšnějších a neoblíbenějších DJů světa. Hned po vystoupení v berlínském Tresoru, které pro Paula znamenalo odpověď na to, co bude dělat v následujících letech, se pouští do práce a podepisuje své dva první singly, které vytvořil pod aliasem Visions of Shiva společně s Cosmic Baby. Singly nesly název Perfect Day a How Much Can You Take a byly vydány na německém labelu MFS, který řídí jeho kamarád Mark Reeder. Oba dva singly pro Paula tímto znamenaly vstup na německý a posléze světový trh. Na dlouhou dobu to byla ale spolupráce poslední. Paul van Dyk preferoval samostatnou práci ve studiu. O rok později už slavil úspěchy s remixem skladby Love Stimulation pro Humate. Ani jeho debutové album na sebe nenechalo dlouho čekat a v roce 1994 proniklo na svět. Paul jej nazval 45 RPM. Jeho domácím klubem se stal E-Werk v Berlíně, kde od roku 1994 každý měsíc pořádal párty se speciálními hosty.

Napsat názor do DISKUSE

 22.1.2010 Karel, Press

Laťka DJs, které se snažíme nejen českému publiku představovat, je nastavena dlouhodobě na vysokou úroveň a my se Vás pokusíme nezklamat ani v této jarní sezóně. Co bylo před rokem a půl pro nás nemožné, to se nám letos splní. Do Brna přivezeme opravdovou legendu trance music a k tomu Vám přidáme ještě jeden chutný bonbónek. Říká Vám něco jméno Laurent Veronnez? Pokud ne, tak vězte, že za tímto jménem se skrývá legenda trance music - AIRWAVE. Tento producent a DJ má stále co říct ve světě elektronické hudby a dlouhodobě se udržuje na špici mezi producenty elektronické hudby. Druhý a to ne do počtu, ale pro ještě větší zkvalitnění linepu, bude francouzský producent a DJ Ferry Tayle. Oba dva mají také na svědomí jeden velmi úspěšný společný projekt a to CAPE TOWN. Během následujících čtyř týdnů se můžete těšit na soutěže, profilové informace o všech DJs a také na rozhovory. Celá party je připravována s velkou pečlivostí a stejně jako posledně se zaměříme na všechny detaily, které dělají tuto událost takovou, jaká je.

Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2010 Karel, Press

Je to jako s jídlem. Nejen, že s ním roste chuť, ale také pokud je čerstvé a nové, tak skvěle vypadá a voní. Proč jsem začal zrovna takto? To stejné se dá totiž říct i o tour Paula van Dyka k jeho poslednímu albu Volume. Celá tato tour, která nastartovala v roce 2009 a trvá již bezmála rok, má oproti jídlu jednu výhodu, a to větší trvanlivost. Tour Volume začala v roce 2009 při vydání jeho posledního alba Volume The best of Paul van Dyk, které obsahovalo nejúspěšnější a Paulem nejoblíbenější skladby a remixy od 90. let až po současnost, tudíž v této sbírce nechybělo legendární For an Angel, Time of Our Lives nebo nejnovější Home a z remixů poté nezapomenutelné pro Binary Finary, Members of Mayday nebo Svena Vatha. Vydání alba bylo datováno k 25. květnu roku 2009 na evropském trhu a 26. května 2009 na americkém trhu.

Napsat názor do DISKUSE

 15.1.2010 Karel, Press

Další pokračování úspěšné party Decadance proběhne 5. března 2010 opět v klubu SaSaZu, kde již tato produkce zapustila své kořeny a stala se jednou z nejúspěšnějších akcí v tomto skvostném prostoru. Promotéři tentokrát slibují opět neobyčejnou podívanou a zážitky, a téma dává tušit, že tomu tak zajisté bude. DECADANCE PHARAO vás tentokrát přenese do dávných a mystických dob starého Egypta a budou tomu tak jako při každé edici odpovídat dekorace, již neodmyslitelné velkolepé kostýmy, speciální performance, projekce a další překvapení. A pokud bylo zvoleno téma PHARAO, tak kdo jiný by měl být headlinerem této akce, než světoznámí ALY & FILA z Egypta. Ne nadarmo mají přezdívku Faraoni trance. O jejich celosvětovém úspěchu hovoří nejen jejich kalendář nabitý gigy po celém světě, ale především i jejich raketový vzestup v prestižní anketě DJ MAG TOP 100, kde letos obsadili úctyhodné 22. místo. Samotné téma Decadance by pro ně mělo být velikou výzvou, aby předvedli v Praze to nejlepší ze své tvorby. Fanoušci trance hudby by si měli rozhodně přijít na své, přičteme li k tomu perfektní zvuk, který v SaSaZu při Decadance je pokaždé samozřejmostí.

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2010 Karel, Press

Mega hvězda Paul Van Dyk, kterého už každý jeho fanoušek netrpělivě očekává v Brně na výstavišti, představuje svůj nejnovější mix - uvolnil jej exkluzivně pro Don't Stay In - sociální síť, kterou před nedávnem koupila firma Development Hell Ltd. stojící za britským Mixmagem. Na albu zazní několik nových kousků z jeho alba Vonyc Sessions 2009, které je už nyní v prodeji. Tak stahujte a volume doprava!

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2010 Karel, Press

Začnu stručně, jasně a podobně jako u recenze modrého bratra Electribe EMX-1, kterou jsme si tu dělali nedávno. Není bohužel v mých silách a časových možnostech prozkoumat přístroj jako je tento úplně dopodrobna a vše přesně popsat. Doopravdy podrobnou recenzi by si mohl člověk dovolit napsat po dlouhodobém užívání takovéhoto "synťáku" a takovou možnost já jsem bohužel neměl. Tudíž tento článek berte jako "výcuc" z toho, co se mi podařilo za krátkou dobu užívání zjistit, najít na internetu nebo jinak dohledat. Všechny "hatery" a pokročilejší uživatele tohoto přístroje tedy předem upozorňuji, že toto je pouze můj pohled na věc a samozřejmě jsem otevřen jakýmkoliv příspěvkům či dodatkům. ESX-1 v solidním kovovém pouzdře, které vypadá ze by mohlo vydržet i pád na zem (samozřejmě nedoporučuji zkoušet) s výhledem na dvě analogové elektronky a přehledný LCD displej na první pohled vypadá celkem nevinně a člověk by neřekl, co se skrývá uvnitř. Může být stejně tak základem vašeho studia, jako jeho doplňkem a je jen na vás jakým způsobem ho budete používat, využívat či zneužívat.

Napsat názor do DISKUSE

 10.1.2010 Karel, Press

Rozhodli jsme se vytvořit pro vás noc, během které uděláme vše pro to, abyste se po celou dobu cítili jako v nebi resp. IN HEAVEN. Bohemian Recording a Decadance zvolili nejvhodnějším útočištěm nebeského tančení vinohradský klub Retro zejména pro jeho geniální polohu a optimální kapacitu 1200 osob. Rozhodla i jeho relativní neokoukanost a po loňské nákladné rekonstrukci rovněž vynikající funkčnost, variabilita a komfort - wc, bary, vip lounge atd. Nejpopulárnější český DJ Michael Burian vždy odehraje 3 hodinový, zaručeně božský set a pokaždé mu pomůže i hlavní host večera, který doplní jeho produkci live vystoupeními ( vokály, MC, nástroje apod. ). Další zdroje nebeského záření zajistí tematická projekce, dekorace, performance, kostýmy, dancers atd. A kdo že na vás čeká za premiérově otevřenou nebeskou branou?

Napsat názor do DISKUSE

 5.1.2010 Karel, Press

V novém roce nabízíme 2 pracovní pozice media, web & produkt koordinátor a prodejce/obchodník s případným nástupem ihned. Pokud budete mít zájem prosím spojte se s námi a připravte si životopis.

Napsat názor do DISKUSE

 3.1.2010 Karel, Press

První vlna vstupenek za 499,- na brněnské vystoupení Paula van Dyka je beznadějně vyprodaná. Na pultech sítě Ticketportal se objevily nové vstupenky a to za cenu 699,- a VIP vstupenky za 999,-! Seznam poboček sítě Ticketportal. Nákup online v odkazu. Veškeré informace o akci a oficiální trailer k akci Citadela Special edition s Paulem van Dykem na brněnském výstavišti (2.4.2010) naleznete na www.paulvandyk.cz nebo www.citadela.info.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ