TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Sice jsme asi poslední, kdo o této akci z poloviny listopadu informuje, ale jak se říká, lépe pozdě, než nikdy :-))
Takže pokud jste ještě nečetli reportáž, neviděli fotky, či video, podívejte se na jaydee-ho.


Píše se rok 2000 a všechno je jinak. Před pár lety bychom si totiž jen těžko mohli představit, že budou malé nezávislé labely růst jako houby po dešti. Doba dozrála a gramofonové firmy konečně zaregistrovali rostoucí popularitu a zmatek kolem taneční scény. Ještě nedávno neohrožené posty stálic populární hudby se pomalu ale jistě bortí a publikum hledá nové a neoposlouchané hvězdičky jež nepropůjčují své profláknuté tváře televizním obrazovkám, ale naopak se skrývají za bateriemi syntezátorů a neuvěřitelným množstvím potenciometrů mixážních pultů. Pražská undergroundová scéna to měla vždycky o něco jednodužší - té určovalo vkus dnes už kultovní Rádio 1 a lidičky s ním spjatí. Jejich láska k hudbě vyústila jak k DJingu jednotlivých moderátorů, tak i k vydávání nejroztodivnějších kompilací, mnohdy vlastními náklady či pomocí sponzorských příspěvků. Patrně nejznámějšími výběry se staly oba díly Future Sound Of Prague jež mají na svědomí autoři populárních Šlahounů - Petr "Pierre" Beneš a Karel Kropáček. Stylově podobná byla i kompilace Inform , kterou zase sestavilo vydavatelství Quazi Delict Records, za nímž se skrývají další zvučná jména (tentokrát z řad diskžokejů) - Honza Kvasnička a milovník lámaných beatů - Standa Zíma.


Německé desky nemusí vždy nutně znamenat skladby na jedno, maximálně na dvě použití. Dnes je populární německou hudbu zavrhovat a spíše se soustředit na mnohem více progresivnější Anglii či francouzské interprety. Německo bylo po léta spojováno s tím největším odpadem hudebního průmyslu, ale několikrát už ve své historii ukázalo, že se zde také rodí geniální umělci, kteří své kořeny popírají a jsou naočkováni hudebními vlivy z venku. To je i případ dnešního recenzovaného - Iana Pooleyho. Narodil se v roce 1975 a stejně jako mnoho jeho hudebních kolegů pochází z Frankfurtu. Hudbě se začal intenzivněji věnovat v šestnácti letech a jeho začátky se odvíjely po boku kamaráda Thomase Gerlacha. Tohle neznámé jméno je pro nás ukryto pod přezdívkou DJ Tonka. Ian s ním ve dvou společných projektech T´N´I a Space Cube ukuchtil několik tracků, které byly ovlivněny jejich vlastním cítěním techna z Detroitu smíchaném s rozpustilými breakbeatovými rytmy. Po nějaké době se jejich hudební názory začaly odchylovat a tak udělali zřejmě to nejlepší co se naskýtalo - rozešli se. DJ Tonka si udělal jméno skrze remix pro Davida Angela (Funk Music) a vlastní představou skladby Love Shack od B52´s. Ian Pooley po rozchodu také nezahálel. Pro label V2 vydal kritikou hodně oceněné album Meridian, z něhož nejvíce zazářily klenoty What Is Your Number nebo směs diska a funku Followed. Šlo o hodně minimalistické a zároveň hypnotické tracky ve zcela neněmeckém pojetí a tak se snadno staly stěžejními momenty v setech diskžokejů po celém světě.


Skladba "Push" od projektu Ravelab se probojovala na první místo naší TOP 40. Její úroveň můžete posoudit sami, stačí si ji jednoduše stáhnout ze sekce "Artist of the week".
Tahle věc mi tak trochu připomíná staré dobré Underworld a jejich "Born slippy" a vsadím se, že to bude velký hit. Kdybych byl dj, určitě bych ji hrál. Opravdu povedený progresivní taneční kousek ...

TOP 10
01. Daft Punk ( One more time )
02. Azzido Da Bass ( Dooms night 2000 )
03. Mauro Picotto ( Proximus (Medley With Adiemus))
04. 4Strings ( Day time )
05. Darude ( Feel the beat )
06. Ravelab ( Push )
07. Delerium Feat. Sarah McLachlan ( Silence )
08. Ultra ( Free )
09. DJ Red 5 Vs. DJs @ Work ( Rhythm & Drums 2001 )
10. Thrillseekers ( Synaethesia ) [ Mixes ]


Tak problémy snad zažehnány a může se opět updatovat .-))

Vzhledem k tomu, že se nám tenhle číňan představil nedávno v pražské Roxy, měli bychom si určitě přiblížit jeho poslední album. Eric San, což je občanské jméno pana Koaly, se narodil v roce 1975 v kanadském Vancouveru. Jako většina dnešních muzikantů vystudoval hru na klavír, ale nástroj plný černých a bílých klapek koncem 80.let opouští a začíná se učit na nástroje nové a dokonce hned dva najednou. Hádáte správně - žádné struny, žádné klapky, pouze 2 otočné talíře klasických gramofonů pro mixování - Technics 1200. Z mnoha tanečních stylů si Eric vybírá pomalejší tempa a ponurejší zvuky, čili hip-hop a triphopovou cestu hudebními vodami. Pilně cvičí a úspěch se záhy dostavuje. V roce 1997 už spolupracuje na labelu Ninja Tune s duem Coldcut. More Beats + Pieces je albem, na kterém se podílel jak producentsky tak remixovými zásahy. Ve stejném roce vydává svůj první singl Scrachappyland. Jak už název napovídá, scratchování je hlavní náplní tohoto singlu a tak když se letos Koala v Roxy objevil, měl už za sebou několik tisíc odehraných desek, kterých se jeho šikovné ruce dotýkaly a které promlouvaly nejen záznamem, ale hlavně rytmickým šoupáním zepředu dozadu a zpět a znova a ...


A tentokráte tak trochu z jiného soudku :-)


Je opravdu těžké psát recenzi na singl, který většina z vás již zná a který máte pravděpodobně i trošku oposlouchaný. Za opožděnou recenzi může i to, že prostě nebyl až do této chvíle čas pro její napsání. Nyní, dva týdny po oficiálním vydání CD singlu v Evropě je tady slibovaná recenze. Projekt Delerium má mnohem bohatší historii, než byste si asi mysleli. Vznikl v době, kdy mě samotnému bylo 11 let, kdy jsem nevěděl, že budu jednou dělat internetové stránky, kdy jsem nevěděl, co je internet, co je trance. Možná, že bylo lepší nevědět. Ten rok měl číslici 1989.


Anděl Exit je nový film režiséra Vladimíra Michálka, držitele Českého lva za snímek Je třeba zabít Sekala. Vznikl podle knižní předlohy Jáchyma Topola a vypráví příběh o zvláštním milostném trojúhelníku. Důležitou roli v něm hrají drogy. "Netočil jsem film o tvrdých drogách, nemám s nimi žádnou zkušenost. Natočil jsem snímek o závislosti a posedlosti," prohlašuje Michálek, jenž do hlavních rolí obsadil hudebníka a neherce Jana Čechtického, Kláru Issovou a Zuzanu Stivínovou. Vedle nich se ve filmu objevují Eva Holubová, Pavel Landovský a také skupina skutečných dealerů drog z Kapského Města, kde se část děje odehrává. Film, který si ihned po uvedení do tuzemských kin získal přezdívku "český Trainspotting", je natočen netradičním způsobem na digitální videokameru a teprve poté přepsán na filmový materiál. Podle MF Dnes je Anděl Exit dosud nejvýraznějším Michálkovým dílem.


TOP 10
01. Azzido Da Bass ( Dooms night 2000 )
02. Mauro Picotto ( Proximus (Medley With Adiemus))
03. Daft Punk ( One more time )
04. Delerium Feat. Sarah McLachlan ( Silence )
05. Darude ( Feel the beat )
06. Ultra ( Free )
07. Thrillseekers ( Synaethesia ) [ Mixes ]
08. Paul Van Dyk ( We are alive )
09. Sven Väth ( L'Esperanza ) [ Mixes ]
10. Blank & Jones ( Beyond time )

Dnes byla přidána sekce EDITORIAL, ve které se vám budu jednou za čas svěřovat s tím, co mě trápí, nebo co mě dělá radost.
Začínám v trochu vážnějším tónu, nicméně opravdu nejsem ve stavu, kdy bych skákal do stropu při poslechu Darude :-)))


Dvojice na fotografii je německý techno-trance projekt RMB, který určitě všichni znáte, zvláště pokud se o taneční hudbu zajímáte delší čas. RMB se proslavili skladbou "Redemption", která jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co kdy na tanečním nebi vůbec kdy vzniklo.
Další skvělou skladbou byl singl "Spring", který vyšel tuším v roce 1997. Teď máme podzim 2000 a projekt Miss JMA přichází s cover verzí právě skladby "Spring". A protože "Spring" v podání RMB bylo dokonalé, doufejme, že cover verze nebudou o mnoho horší. Jeden z remixů pro Miss JMA již vytvořil např. Mario Lopez.
Jediná škoda je, že RMB jaksi přestali vydávat singly. Ale co, život jde dál a třeba se jednou dočkáme i znovuzrození RMB :-))


Kompilace mapující českou klubovou scénu
První pokusy zmapovat pomocí speciálních CD kompilací tuzemskou taneční scénu bylo možné zaznamenat již před několika lety (Real Acid Juice, Hip Hop Hurá apod.). V době, kdy se klubová scéna teprve rozvíjela, však neměly tyto ojedinělé aktivity naději na výraznější úspěch. Prvním, skutečně podařeným projektem, je až série Future Sound Of Prague.
Řada kompilací s názvem CHEMICAL ONE bude v několika ohledech unikátní. Bude vycházet na nové vydavatelské značce Escape, kterou letos založila společnost Monitor-EMI. Zatím žádný z podobných projektů se nemohl spolehnout na podporu "velké" gramofirmy. Jednotlivé díly kompilace CHEMICAL ONE budou sestavovány za asistence předních českých DJů a hudebníků. Protože dnes existuje neuvěřitelné množství tanečních stylů a podstylů, budou jednotlivé díly zaměřené na tu kterou odnož taneční hudby. Výjimku tvoří pilotní díl CHEMICAL ONE, který trasuje celou domácí klubovou scénu.
První díl nabízí ukázku z tvorby jak nejpopulárnějších českých elektronických skupin, tak zatím neznámých jedinců. Na desce se objevuje například hudba od nejrespektovanějších českých souborů Ecstasy Of St. Theresa, Ohm Square a Here (všechny tři skupiny se dokázaly prosadit v Anglii), projektu Silencer (podílel se na soundtracku k filmu Samotáři), slovenského projektu This Is Kevin (v produkci Laca Lučeniče), ambiciózních jungleových specialistů Skyline, letošních objevů Nana Zorin a Space Junkie nebo talentovaného Petra Míkovce.
Deska vychází ve spolupráci s Radiem 1 a bude pokřtěna v některém z pražských klubů. Vydání dalšího dílu je naplánováno na začátek příštího roku.
Recenzi na tuto kompilaci vám přinese Myclick za čtrnáct dnů :-))


A opět se můžeme těšit na již známá jména jako Electromajk nebo Joel. Hostem tohoto ZENU bude anglický dj Pete Gooding.
PETE GOODING /Birmingham -UK,Cafe Mambo -Ibiza/
Petova Dj kariéra začala před pěti lety v jeho domovském Birminghamu a to jako hostovské hraní v klubech jako Miss MoneyPenny ´s,God ´s Kitchen a později Circo Bar. Po několika letech hraní převážně v rodném městě se rozhodl zkusit štěstí na dnes již tanečně proslulém ostrově Ibiza,kde se jako rezident proslavil v legendárním klubu CAFE MAMBO a faktem je,že na začátku tam hrával osm hodin denně,sedm dní v týdnu.Tahle štace mu zajistila výbornou pověst a hlavně hraní ve všech hlavních klubech na ostrově. Jako dj-ská hvězda se tedy Pete vrací na britské ostrovy a hraje v klubech jako CLOCKWORK ORANGE, THE HOUSE v Nottinghamu a zároveň pracuje pro DJ MAGAZIN jako recenzor hudebního dění. V roce 98 ´se opět vrací na Ibizu,aby zde namíchal brilantní CAFE MAMBO MIX,který byl následně vyhlášen jako nejlepší kopilace roku z Ibizy podle hudebního časopisu MIXMAG. Konec roku 98 ´přináší Petovi hraní na ESSENTIAL SELECTION TOUR se slavným PETEM TONGEM a výbornou novoroční show na londýnském Radiu 1. V současné době patří PETE GOODING mezi vysoce hodnocené a respektované Dj-e nejen na Ibize a britských ostrovech.


Zajímavé věci jsem si všiml dneska při sledování nejnovějšího Maurova videoklipu "Proximus". Nejenže je v něm opět "přeleguánováno", jak jsme již u Picotta zvyklí, sám Mauro má dokonce na jedné straně hlavy vlasy vybrané tak, že je vidět krásný leguánek.
Že by nějaké nové náboženství ?? Ve spolupráci s Adiemusem ?? :-))))


Možná se na mě budete zlobit, ale Paul van Dyka v tomto článku rozhodně nepochválím. Dneska mě totiž Paul dostal svým vystoupením v pořadu Club Rotation na VIVA TV.
V tomto pořadu se objevuje pravidelně každé čtyři měsíce ( vždy když vydá nový singl ) a zpravidla i zahraje tu svou aktuální "hitovku". Tentokráte dorazil se singlíkem "We are alive", který není ničím jiným, než stupidní disco-dance odrhovačkou. O tom, kam Paul van Dyk poslední měsíce směřuje, svědčí i druhý "live guest" v pořadu, kterým nebyl nikdo jiný, než diskoidní projekt Brooklyn Bounce. Názor na Paula si udělejte sami, případně se vyjádřete v diskusi :-)


Tak tohle je tedy náš nový design, pevně věřím, že se vám nějakou dobu bude líbit. Jak na to tak koukám, další změna designu přijde nejdříve na jaře 2001, až se opět přiroda probudí ke světu a holky začnou nosit krátké sukně :-)
Věřím, že v tu dobu tady trance.cz pořád bude a že bude pořád o čem psát, čímž chci říci, že věřím, že i za půl roku bude vznikat stále ta báječná hudba zvaná trance ...


2 step mailing list je internetový fanklub hudebních stylů 2 step a UK garage, který svým členům posílá do emailu nejrůznější informace o zajímavých cédéčkách, interpretech, klubových akcích a mnoha dalších věcech. Nechybí ani soutěže o nové singly a alba, exkluzivní články a hudební zprávy. Přihlásit se do ní může každý fanoušek 2 stepu nebo ten, kdo by se o tomto stylu chtěl dovědět něco více, a to na emailové adrese dje a moderátora pražského Rádia 1 Bély Nemeshegyiho - bela@radio1.cz.


TOP 10
01. Mauro Picotto ( Proximus (Medley With Adiemus))
02. Daft Punk ( One more time )
03. Azzido Da Bass ( Dooms night 2000 )
04. Delerium Feat. Sarah McLachlan ( Silence )
05. Darude ( Feel the beat )
06. Ultra ( Free )
07. Sven Väth ( L'Esperanza ) [ Mixes ]
08. Paul Van Dyk ( We are alive )
09. Thrillseekers ( Synaethesia ) [ Mixes ]
10. Barry White ( Let the music play ) [ Remix ]


Café Del Mar je už po léta spojeno s pořádáním těch nejlepších akcí, které se každoročně konají během prázdnin na nádherném ostrově Ibiza. Těchto festivalů a klubových nocí se účastní ty největší hvězdy z řad diskžokejů, aby svými sety namíchali tu správnou atmosféru za podpory nádherného počasí, písčitých pláží a osvěžujících mořských vln. Jako reklama na tuhle pohodu pak vychází album poskládané z těch nejpomalejších a nejuvolněnějších hitů, které musí vzít za srdce každého, bez ohledu na to, co zrovna poslouchá.


Asi za to mohl můj kamarád DJ Baloo, který ve mně zájem o tuhletu britskou deephouseovou kapelku probudil. Jejich desky má hodně rád, rád je také hraje, a tak když jsem byl v pražském Maximum Underground zaujmut vynikajícím svižným deephousem (občas i techhousem), abych se vzápětí dozvěděl, že to co hraje jsou právě Circulation, neváhal jsem ani vteřinu abych pro vás tuhle recenzi napsal.Příští čtvrtek. tj. dne 16.11.2000 se uskuteční další nadmíru zajímavá party a to Evolution birthday party.
Hlavní hvězdou večera bude jednoznačně německý dj Mijk van Dijk, kterého doprovodí Electromajk, Agent a další špičky české dj scény :-))
Mijk van Dijka jsem slyšel na MAYDAY, kde měl live vystoupení, z toho lze ale těžko odvodit, jakým stylem bude hrát u nás. Vzhledem k ostatním jménům v line-upu lze ale čekat tech-house až techno music.
Na této akci se uskuteční mj. i křest nové kompilace Evolution beats, která by vás mohla rovněž hodně zajímat, protože jména jako Bedrock, Electromajk či Corvin Dalek jsou zárukou kvalitní tech-houseouvé music :-))


TOP 10
01. Mauro Picotto ( Proximus (Medley With Adiemus))
02. Delerium Feat. Sarah McLachlan ( Silence )
03. Daft Punk ( One more time )
04. Ultra ( Free )
05. Paul Van Dyk ( We are alive )
06. Sven Väth ( L'Esperanza ) [ Mixes ]
07. Barry White ( Let the music play ) [ Remix ]
08. Azzido Da Bass ( Dooms night 2000 )
09. Darude ( Feel the beat )
10. Blank & Jones ( Beyond Time )

Včera a vlastně i dneska proběhl v Karlových lázních v Praze taneční festival FEEL 2000.
Jak to tam vypadalo a jaké jsou moje dojmy se dozvíte v naší reportáží.


Tenhle singl vyšel už v roce 1999, avšak v roce letošním se dočkal reedice s neuvěřitelnými 10 mixy a šedesátidevíti minutami záznamu. Asi největším lákadlem měly být dva nové mixy od člověka, který je tedˇ hodně v kurzu - Borise Dlugosche.
Vzhledem k tomu, že jde o promo výlisek a ty jak známo jsou skoupé na informace, dalo docela fušku o tomhle japonečkovi něco sehnat, ale nakonec se zadařilo.21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ