TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.11.2001 Karel, News

Asi už to nikdo nečekal, ale nakonec (tak trochu překvapivě), vyšly dva zbrusu nové remixy k singlu "Be Angeled" od německého dua Jam & Spoon (www.jamandspoon.com). Překvapivě proto, že tento singl oficiálně vyšel již na přelomu jara a léta tohoto roku a nepsaným pravidlem je, že remixy vycházejí vždy tak měsíc nebo nejvýše dva po vydání originální verze. V původním vydání zaujal především remix od Paul van Dyka, díky kterému byl celý singl určitě víc známější, než kdyby PVD remix neudělal. Ale i bez něj byla skladba "Be Angeled" hodně příjemná a určitě patří k tomu lepšímu, co jsme tento rok mohli slyšet. Mark Spoon a Jam El Mar (www.jam-el-mar.de), to jsou dvě jména, skrývající se za tímto projektem. Mimo něj tvoří ještě projekt Storm, každý je stylově trochu jinde. Storm je spíše do klubu na party, Jam & Spoon zase do rádií a pro příjemný poslech.
Jeden z nových remixů pochází od dua Hiver and Hammer (ukázka), tahle dvojice je známá zejména tím, že remixuje skoro všechny singly Faithless. Jejich remix je hodně slušný a docela se mi líbí. Druhý remix se jmenuje "Sound Express remix" (ukázka). Tenhle remix je také docela povedený a mohu vám jej jen doporučit. Jsem rád, že i když nečekaně, nakonec nové remixy vyšly, neboť díky nim zůstane singl "Be Angeled" o něco déle v naší paměti a to je dobře, protože na kvalitní skladby bychom neměli zapomínat ...


 29.11.2001 Karel, News

Yoogie Van Bellen (známější spíše pod zkratkou Van Bellen), vydal nedávno nový singl "Shades". Hodně lidí si plete tohoto dj-je a producenta s dj-jem Joost Van Bellenem. Joost dělá hlavně do houseu, Yoogie do progresivního houseu a tranceu. A zatímco Joost je z Holandska, Yoogie je z nedalekého Německa. Skoro byste to do něj ani neřekli že pochází z Německa, protože jeho tvorba zní spíše jako z Anglie, skladeb typu Cosmic Gate, C.J. Stone byste se od něj asi nedočkali. Má to i své stinné stránky, Van Bellen se nehraje v rádiích, TV a nedělá rozhovory s Daisy Dee v Club Rotation. Ale je to skutečně taková tragédie? Já myslím, že není. Člověk, který má určitý přehled o hudbě, si cestu ke kvalitní hudbě vždy najde a když se bude chtít dostat k Van Bellenovi, rozhodně k tomu nepotřebuje Daisy.
Přitom, když Van Bellen vydal v roce 1997 singl "Let me take you", vypadalo to, že skončí tam, kde jsou dnes Kay Cee, Marc Et Claude a další, alespoň mně se to tak zdálo. Poté se však Van Bellen začal orientovat trochu jiným směrem, založil druhý projekt Saint & Sinners, navázal spolupráci s labelem Johna Digweeda Bedrock a konečně v letošním roce založil třetí důležitý projekt, Power Dove. Z tvorby za poslední rok stojí za zmínku "The Sense E.P." od Saint & Sinners, které bylo fakt nádherné (i když jsem jej objevil půl roku po vydání). Dále si možná vzpomínáte na povedené remixy k singlům "Smile" a "Mind in motion" od Future Breeze. Je toho mnohem víc, ale nejde vyjmenovat vše, co Van Bellen za poslední rok složil nebo remixoval. Singl "Shades" jde ve stopách "The Sense E.P." a já jsem tomu jen a jen rád. Shades znamená v překladu sluneční brýle a já mohu jen potvrdit, že když tenhle singl posloucháte, jste úplně v jiném světě, mimo dosah leckdy nudné reality .) Na zatím vydaném vinylu jsou dva mixy, "aftersun mix" (ukázka) a "midday terrace mix" (ukázka), jeden lepší než druhý. Heh, při prvním mixu si úplně představuji, jak jsem někde u moře (na Ibize nejlépe) a při druhém mixu zase relaxuji na terase své luxusní rezidence po předchozím skvěle stráveném večeru. Do toho zpívají rackové a já jsem v sedmém nebi. Ten druhý mix se mi líbí víc, úplně se rozplývám. "Shades" je absolutní "must have" singl pro fajnšmekry, pro lidi, kteří preferují kvalitní značkové víno před lacinou náhražkou ze supermarketu ...


 28.11.2001 Karel, News

Je to trochu paradox, ale troufám si tvrdit, že v Česku je známější chlapík jménem John "Quiiver" Graham, neboť tento dj vystupoval nedávno v Praze. V zahraničí je ovšem mnohem známější jméno Max Graham (www.maxgraham.com). Ač pochází z Kanady, nejvíc populární je asi v Anglii. Možná i proto, že před třemi roky navázal spolupráci s anglickým vydavatelstvím Hope Recordings a díky tomuto spojení si zahrál po boku takových dj's jako Paul Oakenfold, Timo Maas nebo Paul van Dyk. Pokud chcete v dnešní době, kdy je na scéně neuvěřitelné množství dj's, prorazit, musíte umět nejen kvalitně hrát, ale musíte rovněž skládat vlastní tvorbu. A na to má Max Graham také velký talent, stejně jako na dj-jing. U výše uvedeného labelu mu tak např. vyšly singly "Shoreline / Falling / Barnone", "Airtight/Yaletown" nebo "Love the Bomb", posledně jmenovaný vytvořil společně s projektem Starecase. Pro další vydavatelství, Kinetic Records, namixoval 2CD kompilaci Transport 4, na které se prezentoval výbornou progresivní hudbou. Jeho skladby hrají i ti nejlepší dj's jako Tiësto, Oakenfold a díky tomu hrál Max Graham na spoustě velkých parties po celém světě, počínaje Asií a konče Austrálií.
A tak, když Max Graham vydal nový singl "Sepia / Dying to survive", byl jsem plný očekávání. Ne že bych nový singl neslyšel již dříve, to ne, protože sem tam se objevil v setu některých dj's, ale hodně jsem se těšil, až si skladbu vyslechnu od začátku do konce. Realita ještě předčila moje očekávání, nový singl Maxe Grahama je jedním slovem božský!, je to přesně ten styl, kterému předvídám velkou budoucnost a který v poslední době stále častěji upřednostňuji před laciným eurotrancem. Obě skladby jsou naprosto dokonalé (výborně se např. poslouchají ve vašem oblíbeném minidisk walkmanu, když jdete ráno do práce a do tváře vám svíti první paprsky mdlého podzimního slunce). Abych to ukončil, Max Graham vážně nemá chybu!
P.S. A vidíte, málem jsem zapomněl na ukázky, takže tady je "Sepia" (ukázka) a tady "Dying to survive" (ukázka), have fun!


 26.11.2001 Karel, News

Skupina Faithless letos prožívá velmi plodný rok. V červnu vydala album "Outrospective" a nyní cestuje po velkém evropském turné. Jenom v prosinci na Faithless čeká jedenáct koncertů v rodné Anglii, netřeba zdůrazňovat, že všechny jsou již dnes vyprodané. Nejnovější zpráva z jejich tábora říká, že na světě je třetí singl z alba "Outrospective" (a zároveň třetí letošní singl), nazvaný "Tarantula". Album, tři singly a mega turné (I Praha měla tu čest), opravdu úrodný rok, co říkáte? Pojďme se ale blíže podívat na nový singl, neb je velmi zajímavý a zcela určitě dá zapomenout na předchozí, ne příliš povedenou skladbu "Muhammad Ali", která s výjimkou remixu od Olivera Lieba za moc nestála. Začnu z opačného konce a to, jaké remixy na CD najdeme, se dozvíte až na konec. Včera jsem viděl videoklip k "Tarantule". Protože mám silný odpor k pavoukům (odborně se tomu myslím říká fóbie), mhouřil jsem při sledování videoklipu obě oči, nakonec to ale nebylo potřeba .) Pavouk se tam sice pohybuje, ale naštěstí je umělý. V klipu střídají záběry z nějakého Faithless koncertu s pohledem na svět právě pavoučíma očima. Celkově je klip takový docela ponurý, ale perfektně zpracovaný, jako většina Faithless videoklipů.
Tak, raději se přesuňme od videoklipu k CD singlu, tak snad pavouky nepotkáme .) CD se sestává z šesti skladeb a sice: Radio Edit, Rollo and Sister Bliss Mix, Rollo and Sister Bliss Funky As Fuck Mix, Tiësto Remix (ukázka), Hiver and Hammer Remix a Subtech Remix. Dá se říct, že všechny mixy jsou dobře poslouchatelné. Kdo by ale čekal, že Tiësto remix bude nějak vyčnívat nad ostatní, ten asi bude zklamán. Tiësto odvedl kvalitní práci, ale nic extra to také není, dle mého názoru. Ať tak, či tak, nový a skupinu dopředu posouvající singl je tady a Faithless tak završují tento pro ně velmi úspěšný rok.


 26.11.2001 Karel, News
TOP 10
01. Barthezz (Infected)
02. D.H.S. (House Of God [Mixes])
03. Roger Sanchez Feat. A.v. Helden & N'Dea Davenport (You Can't Change Me [Mixes])
04. ATB (Hold you)
05. Silicone Soul (Right On! [Mixes])
06. DuMonde Vs. Lange (Memory)
07. C.J.Stone - Into the sea [Mixes]
08. Kai Tracid (Life is too short)
09. Beam Vs. Cyrus (Lifestyle)
10. N-Trance (Set You Free)

 23.11.2001 Karel, News

Ač dneska možná Talla 2XLC (www.talla.de) vypadá, že je pouze jedním z mnoha lepších dj's, ve skutečnosti tomu tak není. Není totiž na světě mnoho dj's, kteří odstartovali svoji kariéru na počátku 80.let po boku umělců, jakými i dnes bezesporu jsou Kraftwerk, Depeche Mode a další. V roce 1984 Talla založil do dnešního dne velmi populární frankfurtský klub Technoclub, v roce 1989 se podílel na vzniku časopisu Raveline. V první polovině devadesátých let založil label Music Research, který funguje dodnes a vycházejí na něm kvalitní desky. Dnes patří Talla 2XLC mezi věkově poněkud starší dj-je, jeho věk se totiž blíží ke čtyřicítce, přesto je stále na špici, zejména v rodném Německu. Dobrá zpráva pro všechny příznivce Tally 2XLC je určitě to, že na počátku tohoto měsíce vydal nový, očekávaný singl "Come with me / Always". Zatím se o něm příliš neví, protože vyšel pouze na vinylu, CD singl vyjde v lednu 2002. Hlavní singl "Come with me" je zastoupen třemi mixy, "the anthem mix", "uk club mix" a v neposlední řadě "dj scot project remix" (ukázka), který mě zaujal nejvíce, je takový docela crazy a DJ Scot konečně udělal remix, který není jen variací na jeho singly. Celkově si ale myslím, že nový singl zas tak velkého úspěchu nedosáhne, na to je příliš průměrný a navíc, ten popový vokál opakující "Come with me" zní docela lacině! Předchozí singl "World in my eyes" byl o něco lepší. Skladba "Always' je na desce spíše jako doplněk a přináší zajímavý retro 80's zvuk. Jak jsem zde již jednou napsal, Talla 2XLC je stále v kontaktu s aktuální scénou, ale co se týče vlastní produkce, mám pocit, že mu trochu dochází dech.
P.S. Pokud se někdo nudíte a chtěli byste si Tallu zabookovat (aby vám třeba zahrál set ve vašem pokojíku), máte možnost na www.germandjs.com .)


 22.11.2001 Karel, News

Včerejší chat session s dvojicí DJ Fire & Airwave byl hodně zajímavý, i když jsem měl co dělat jej pořádně sledovat, neb na fotbal s Realem Madrid se prostě nedalo nedívat. Předem bych chtěl podotknout, že zpracovat tehle chat / interview nebylo vůbec snadné, protože chat na www.bonzai.be je konstruován tak, že neumožňuje copy & paste. A tak jsem vyrobil přes dvacet printscreenů a některé odpovědi jsem ručně psal do textového souboru. Myslím ale, že vynaložená námaha za to stála a vy si tak můžete vychutnat odpovědi na někdy ošemetné a někdy spíše úsměvné otázky, které jsem pokládal jak já, tak samozřejmě i ostatní účastníci chatu (v největším náporu tam bylo tak 30-40 lidí). Dokonce jsem tam viděl i další lidi z Česka, což bylo super, protože teď Airwave minimálně ví, že má fanoušky i v naší malé zemi. Více ZDE >>


 22.11.2001 Karel, News

Na taneční scéně je jméno Lange již docela slušně zavedené. Především singl "Follow me" si ještě dnes zcela určitě vybaví každý z nás. Na konci tohoto roku se Lange vrací s novým singlem "Drifting away" a také se spoluprácí s dalšími esy trance hudby, dvojicí DJ Jam X & De Leon (DuMOnde). Zatímco o spolupráci s DuMonde jsme zde již psali, dnes si řekneme pár informací o singlu "Drifting away", který vyjde v lednu u labelu V.C. Recordings. Skladba je trochu podobná předchozímu singlu, ale změnila se zpěvačka a tak v novém singlu najdeme jméno Skye. Singl si v poslední době oblíbil i známý Pete Tong a tak jej můžete často slyšet na britském Radio 1. Mimo něj si tenhle song oblíbil i Armin Van Buuren a samozřejmě spousty dalších. K dnešnímu datu jsou na světě tři mixy, "original mix", "sunset dub" a "world clique" remix. Nejlépe mi z toho všeho vychází "sunset dub" mix (ukázka), ale i ostatní jsou velmi slušné a lze očekávat, že Lange bude s tímto singlem slavit minimálně stejný úspěch, jako s předchozí produkcí. Jako bonus na závěr vám přinášíme přeložený rozhovor (thx to Slavo), který Lange nedávno poskytl. Více zde >>


 22.11.2001 SmallMagus, Review

O Anglické downtempové dvojce Zero 7 jsem se poprvé dozvěděl z chill-outového výběru od Ministry Of Sound, kde byla jejich instrumentálka Give It Away. Po všech stránkách perfektní věcička, kterou jsem si musel pouštět stále dokola. Piánko, ke kterému se záhy přidávají další nástroje si mě svou dokonalou melodií úplně podmanilo. Basa ve správný okamžik jen tak pobrukuje, smyčce a kytara nese tuhle melodii stále dál a dál. Menší sólíčko a už se zase přidává kytara a ostatní nástroje. Chtělo by se vám tančit jen tak dokola se zavřenýma očima, roztáhnout ruce a jen vnímat vítr, který se do vás opírá. Slyšet tu skladbu stále znova a znova a zapomenout na starosti obyčejného člověka. Tak doufám, že jsem vás navnadil na čtení téhle recenze na album, které si pár řádek určitě zaslouží a u mě spolu s albem od Rollova projektu Dusted je určitě největší chill-out překvapením tohohle roku ! Více zde >>


 20.11.2001 Karel, News
Chcete položit otázku, či si jen tak popovídat s dvojicí Fire & Ice, aka DJ Fire & Airwave ? Zítra přesně ve 20:00 budete mít příležitost, stačí v uvedenou dobu navštívit www.lightningrecords.be a můžete se ptát na historii, plány do budoucna, nové desky, atd, což je docela super, nemyslíte ? Já tam doufám budu, už teď mám připravenu jednu otázku .) Pro zajímavost zde uveřejňuji seznam všech projektů, za nimiž L-Vee, aka Laurent Veronezz aka Airwave stojí, je jich vskutku požehnaně: airwave, body-shock, capetown, cloud 69, cosmic junkie, extended mirror, fire & ice, freebase, groove syndicate, l-vee, magnetix, meridian, montera, nova, north pole, oddworld, planisphere, plg, the green martian, the lounge, ultravibe, velvet girl, v-one, v-two, v-three, worf. Právě projekt Worf je tím nejnovějším, je starý pár týdnů, niceméně je docela možné, že jsem ještě na nějaký starší projekt zapomněl .)
Malý hint na konec, do chatu se dostanete tak, že v menu kliknete na sekci Friends & Links a poté na chat. Už se těším, až se tam všichni potkáme!

 20.11.2001 Petr Holman, Press
První polovina nadcházejícího víkendu v Industry 55 bude patřit party se slibným názvem SCANNER. Ne nadarmo si dramaturgové Industry55 zvou relativně často brněnské djs. Hlavním magnetem bude tentokrát djka Lucca, další z hvězd brněnské scény, která v poslední době prochází bouřlivým vývojem a je hodně dobrá. I když Lucca patří mezi novou nastupující generaci djs, své místo na scéně si už vydobyla a nejednou dokázala, že umí party pořádně rozjet a lidi výborně pobavit. Dalším hostem večera bude dj Beax, který v Industry nevystoupí poprvé a kterého známe nejen jako dj, ale také jako promotéra úspěšných parties Ibiza Night. Ujít byste si neměli nechat ani set na první pohled nenápadného, ale výborného dj B.One.K. Industry crew bude tentokrát zastupovat dj Holmi, v jehož hraní je v poslední době znát výrazný kvalitativní posun. Na party nebudou chybět dekorace, dance performance, tv projekce a další vychytávky. Více zde >>

 20.11.2001 Karel, News
I když to tak nevypadá a jméno John '00' Fleming (www.john00fleming.com) není tolik známé jako jména jiných dj's, patří tento Angličan mezi první dj-je a průkopníky taneční hudby vůbec. Již v roce 1987 hrál na mnoha místech, mj. i na Ibize, a to po boku takových jmén jako Carl Cox, Grooverider a další. Ptáte se, jak je tedy možné, že je dnes tento dj docela neznámý a nepatří mezi všemi uznávané megastars ? Bohužel, nemoc si nevybírá a John strávil spoustu let léčením rakoviny plic, která se u něj na konci 80.let projevila. Svůj boj ale nevzdal a dnes opět začínáme jeho jméno slýchávat stále častěji, třeba v souvislosti s Essential mixem, který nedávno odehrál v pravidelném pořadu Pete Tonga na britském Radio 1 a který skutečně stál za poslech! John '00' Fleming se snaží znovu prosadit již od roku 1997, od té doby vydal 10 mixovaných výběrů, více než deset singlů, vystupoval snad ve všech známých anglických klubech a hrál třeba i na Dance Valley v Holandsku. V druhé polovině tohoto roku remixoval tři skladby a sice Koncrete "Law unto myself", Junk project "Composure" a Agnelli & Nelson "Everyday". Když tak píši tyto řádky, uvědomuji si, že on už vlastně John '00' Fleming úspěšný je, ale stále zejména v rodné Anglii, mimo ni se o něm moc neví a ani nepíše.
Možná to změní na labelu Nebula právě vydaný singl "Belfast trance" (ukázka). John zde použil samply z písně "Belfast Child" od jeho oblíbeného projektu Simle Minds. Na vydaném vinylu najdete dva mixy, "original vocal mix" a "new vocal mix". Že jde o hodně příjemný a skutečně pohodový trance, nebudu ani zdůrazňovat, John '00' Fleming se vyrovná takovým jménům jako Armin, Tiësto a další. Před pár týdny jsem znal jméno Jonh '00' Fleming jen zběžně, po singlu "Belfast trance" a takřka geniálním Essential mixu však tento umělec patří mezi mé velmi oblíbené. Podívejte se někde po jeho tvorbě, neprohloupíte.

 19.11.2001 Karel, News

Avalanche - Friendzone = Yahel. Předpokládám, že tomu asi moc nerozumíte, ale nic se nebojte, nejsou nová pravidla matematiky. Avalanche - Friendzone je singl, o který jste možná již někde slyšeli, ale podle názvu jste jej neznali. V poslední době jej docela často ve svých setech hraje Armin Van Buuren (www.armin.nl), třeba tento pátek jej hrál ve své pravidelné show "A State of Trance" na holandském ID&T Rádiu. To, že si Armin do svého setu vybírá samé super skladby asi nemusím příliš rozvádět. Kvalitu Avalanche můžete posoudit i vy sami, a to z naší exkluzivní dvouminutové ukázky, ten jeden megabyte za stažení zcela určitě stojí, to mi věřte! Tak, již jsme naší malou rovnici skoro vyřešili, zbývá do ní někam dosadit jméno velmi nadaného izraelského producenta a dj-je, jenž si říká Yahel a jenž se o svůj úspěch zasloužil mj. i publikováním svých skladeb na stránkách www.mp3.com/yahel. Asi už vám to došlo, autor takových hitů na trance scéně jako "Devotion", "U Inside", "Voyage" má na svědomí i Avalanche - Friendzone. Na vinylu skladba vyšla v říjnu tohoto roku, u labelu Einhorn Records, zatím jsem ji ale v žádném dj shopu neviděl. O tom, že se v nich určitě objeví, poté zaplaví všechny kluby a stane se velkým hitem, skoro nepochybuji.
P.S. Mně to hned bylo podezřelé a říkal jsem si, že tuhle hudbu musel složit někdo zkušený a ne někdo "unknown" .)


 19.11.2001 SmallMagus, Review

A je to tady, mnou netrpělivě očekávané album od dvojice Lamb. Jako obvykle se musím zmínit, jak jsem se vlastně k nim dostal. Je to jednoduché, spouštěcí moment k tomu, abych se začal shánět po jejich novém albu, byla naprosto úchvatná skladba s názvem Gabriel, která byla jako poslední skladba zastoupena na chill-out výběru Cafe Del Mar 8. Tak tenhle výběr jsem měl možnost poslouchat na dovelené v Chorvatsku a to při západu slunce na pláži malého starého městečka Biograd. Nespočetněkrát dokola přehrávaná poslední skladba tohoto výběru, spolu s krásně čistým mořem a čerstvým vzduchem mě totálně odrovnala a tak po zjištění, že se chystá hned celé album, jsem se začal hodně těšit. Ve velké konkurenci, která na Cafe Del Mar byla (Dido, Goldfrapp, Afterlife, Illumination), však Lamb o trošku málo nad ostatní vyčnívali a mě si tím ještě víc získali. Více zde >>


 19.11.2001 Karel, News
TOP 10
01. D.H.S. (House Of God [Mixes])
02. Barthezz (Infected)
03. ATB (Hold you)
04. Roger Sanchez Feat. A.v. Helden & N'Dea Davenport (You Can't Change Me [Mixes])
05. C.J.Stone - Into the sea [Mixes]
06. Kai Tracid (Life is too short)
07. Beam Vs. Cyrus (Lifestyle)
08. DJ Digress (Follow Up!)
09. Boca (Miami)
10. Silicone Soul (Right On! [Mixes])

 18.11.2001 Karel, News

V příslušné sekci je pro vás připraveno nové kolo hudebního kvízu. Vybral jsem dvě skladby, které momentálně patří k mým nej, přestože jsou stylově velmi odlišné. Aktualizace se dočkal i editorial, nečekejte ovšem v tomto šedivém podzimu nějaké velké myšlenky .)


 18.11.2001 Karel, News

Máte rádi Armin Van Buurena (www.armin.nl), ale nemáte možnost dostat se k jeho dj setům ? Nezoufejte, patříte totiž k naprosté většině lidí, kteří jsou na tom stejně. Až Armin přijede do naší země (zda-li někdy), budeme jistě všichni v důchodu. To není moc dobrá zpráva, bohužel. Dobrou zprávou je, bohudík, že třeba právě teď si můžete poslechnout poslední Arminovo sety online! Jde o sety, které Armin hraje každý čtvrtek v pořadu "A State of Trance" na holandském ID&T Rádiu. Stačí navštívit stránky tohoto rádia, tedy www.id-t.com, kliknout v menu na "radio" a poté kliknout na položku "A State of Trance". Otevře se vám stránka s playlistem posledního Arminova setu. Pak už stačí pouze kliknout na stránce úplně dole na jeden ze dvou odkazů, které by měli vést (a vedou, testoval jsem) ke kýženým Armin setům. V setu, který je nyní online, můžete slyšet takové pecky jako Iio- Rapture (Armin van Buuren remix) (one of limited 500 copies), Lange feat. Skye- Drifting Away (Lange Sunset Dub) (V:C promo), M.O.R.P.H.- MxM Overdrive (Benicio remix) (ID&T promo) a spoustu další báječné hudby, vše naservírované v bezchybném Armin mixu. Have fun!


 17.11.2001 Karel, News

Představovat německý projekt Cosmic Gate (www.cosmicgate-music.de) asi bude nošením dříví do lesa, takže vás tím nebudu příliš zatěžovat a na jejich historii se podíváme jen v krátkosti.Vznikl v roce 1999, kdy vyšel první a v té době hodně vyjímečný singl "The Drums". Atmosférická, ba přímo křišťálová a hodně agresivní hudba, která posunula hranice tranceu opět o něco výš, takový byl první singl. Pokud budeme pátrat po autorech tohoto projektu, zjístíme, že jej vytvořili Stefan Bossems (DJ Bossi) a Claus Terhoeven (Nic Chagall). Poznali se v roce 1998, když oba pracovali v kolínském labelu X-IT. Dneska už ovšem Cosmic Gate vydávají svoje singly někde úplně jinde, a to u giganta EMI. I další singly jako "Mental Atmosphere", "Somewhere over the Rainbow / Fire Wire" a "Exploration of Space / Melt to the Ocean" se staly po zásluze úspěšnými. Cosmic Gate si dokázali vybírat i dobré remixéry svých skladeb a tak mezi jejich jmény najdeme např. DJ Scot Project, Green Court, nebo Corvin Dalek. Díky úspěchu se tvůrcům otevřely dveře do dj scény a tak jsme mohli Cosmic Gate slyšet letos na velkém open air festivalu Mysteryland a pravděpodobně je uslyšíme coby dj-je i na nadcházející Trance Energy party.
Podle titulku už vám asi došlo, že se bude mluvit rovněž o novém singlu. Jmenuje se "Back to Earth / Hardcore" a již brzy vyjde na vinylu, vydání CD je naplánováno na leden 2002. Poprvé jsem obě skladby slyšel na B.TV v pořadu Rave Party, neb zde nedávno vystupoval DJ Bossi a svůj nový singl samozřejmě nemohl vynechat. Co se týče kvality nového singlu, prozradím pouze to, že se máme opět na co těšit, prozatím jsem pro vás připravil ukázku skladby "Back to Earth" (ukázka).
P.S. Co myslíte, mohou mít něco společného Cosmic Gate a DJ Tiësto ? Odpověd zní, ano mohou a mají! Cosmic Gate udělali remix k "DJ Tiësto - Suburban train" (ukázka). Myslím, že ukázka další komentář nepotřebuje ...


 15.11.2001 Karel, News
Není tomu ani měsíc, kdy proběhla tahle mega trance party v holandském Heerenveenu a už jsou zde první informace o Trance Energy, které se uskuteční v příštím roce. Datum je již znám, 16.2.2001, Jaarbeurs Utrecht, tedy úplně stejné místo jako před rokem (report je TADY.) Lístky se začnou prodávat 24. listopadu a do finální podoby se začíná dostávat i line-up, který se tentokráte ponese v německém stylu. Podle našeho zdroje zahrají opět Klubbheads, dále Cosmic Gate, Blank & Jones, DJ Jam X (DuMonde), Marco V. a hlavní hvězdou by mohl být ... DJ Tiësto. Jasno v line-upu by mělo být po 24. listopadu, kdy začne již jednou zmiňovaný předprodej lístků. Tak co na to říkáte, líbí se vám line-up ? Napište svůj názor do fóra!

 15.11.2001 Karel, Press

V pátek přijíždí na party LOVE RAVE německý dj Marco di Micoli, člen projektu DJ Team, který se proslavil především jako člen projektu Hypetraxx (vyprodukovali dnes už téměř legendární tranceovou hitovku The Darkside). Pro Industry má připravenu velkou specialitku, premiéru svého nového vinylu "Anubis". A podle posledních informací přijede zcela neplánovaně i druhá polovina projektu DJ Team Chris Talin. Spolu s Marco di Micolim předvedou neuvěřitelnou ekvilibristiku na 4 gramce! Takovou show asi jen tak někde neuvidíme.
line up:
22:00 - 00:00 Carrione
00:00 - 02:30 Marco di Micoli vs Chris Talin
02:30 - 04:00 Trisco
04:00 - 06:00 N-rico


 14.11.2001 Karel, Review

Paul van Dyk ? Jestli někdo z vás neví o kom je řeč, tak jste na těchto stránkách asi omylem a to, že čtete tuhle recenzi, je malý zázrak. Paul vna Dyk (www.paulvandyk.de) patří mezi ty absolutně nejznámější dj-je a producenty na tomto světě a jen naprostý hudební analfabet o něm mohl neslyšet. Kariéru započal zhruba před 11 lety, na počátku devadesátých let. Za tu dobu odehrál nespočet dj setů, vydal nespočet singlů a alb, natáčel videoklipy a vystupoval v TV. Svojí hudbou ovlivnil ohromné množství lidí a v té době začínajících dj's. Patří mezi velmi omezený počet umělců, kteří v devadesátých letech zpopularizovali taneční hudbu a právě díky nim je taneční hudba taková, jak ji dnes známe z rádií, TV, parties, atd. V negativním i pozitivním slova smyslu. Paul van Dyk vždy vytvářel skladby založené na melodii, vokálech a ne příliš agresivním rytmu. Hodně lidí jeho tvorba a sety dostávaly do naprostého transu a opojení, radosti z hudby, radosti ze života. Posléze se tomuto stylu začalo říkat TRANCE. Paul van Dyk byl a stále je asi nejznámějším představitelem tohoto stylu. U mě to tak funguje, když se mi někdo zeptá, co si vybavím ke slovu trance, stále ještě odpovím "Paul van Dyk". Zajímavé je, že nikdy nevydal namixovaný výběr, resp. někdy na počátku 90.let jej vydal, ale to už je dnes dávno zapomenuté. I proto je 2CD kompilace "Politics of Dancing", vydaná na počátku listopadu u labelu Ministry of Sound, označována jako první mix výběr Paul van Dyka, i proto je jí věnována taková pozornost a všichni by chtěli tento výběr vlastnit a slyšet. Více zde >>


 14.11.2001 Karel, Press

DJ a MC Marco di Micoli (www.marco-di-micoli.com) působí na taneční scéně od roku 1994. Ve svých začátcích bavil především publikum v okolí Mnichova. Zajímavé je, že v tomto období se jako dj soustředil téměř výhradně na černošskou muziku. Se svým tehdejším djským kolegou a dodnes velkým přítelem dj Absoulute (European Black Music - DJ League) založili DJ-Team, který výborně bavil lidi na nesčetných akcích a diskotékách po celém Německu. Velmi brzy se ukázalo, že di Micoli má také talent a cit pro mikrofon a začal proto stále častěji vystupovat i jako MC. Není proto divu, že netrvalo dlouho a objevilo ho jedno soukromé mnichovské rádio a nabídlo mu moderování vlastního pořadu "Radio-Mix-Show". Velký vliv na jeho další umělecký vývoj měla návštěva Ibizy v roce 1997. Po návratu se začal intenzivněji věnovat více stylům elektronické muziky. Více zde >>


 14.11.2001 Karel, Press

V sobotu 17. Listopadu se v klubu Roxy představí na trance festivalu ZEN jedna se současných špiček anglické progressive house scény, DJ Barry, který je polovičkou uznávaného projektu Evolution. Za gramofony se dále postaví residenti této noci, Djové Electromajk a Joel Einhorn. Deep house chillout bude opět v podání osvědčeného dua Dan Cooley a Rai. Zen je noc, kde hraje velmi důležitou roli i vizuální aspekt. Tentokrát se tématické dekorace budou soustředit na VOSY. Sálu budou vévodit obří makety rozhýbaných vos, které bude doplňovat vhodná videoprojekce od Phase. Při speciální performance se představí UV divadlo, chybět nebudou ani UV dekorace a laser show od Overthere. Více zde >>


 14.11.2001 Slavo, Review
V poslednej dobe ma zaujalo jedno dievča. Je šikmooké a ma celkom príjemný vokál. A v neposlednej rade ju remixovali velikáni trance scény. Je mladá a určite talentovaná. Neviem aké lobby stoji za ňou, ale po vypočutí albumu mi je celkom jasné, že ten kto má rád progresívnejší trance nech to ani neskúša, položiť niečo z jej produkcie (či produkcie skôr, remixérov) na tanier, či do CD playera. Hodnotím pesničky bez poradia, nie tak ako sú na albume (či EP). Více zde >>

 12.11.2001 Karel, News
Tak to vidíte, donedávna jsem si myslel, že Ayumi Hamasaki je chlap a ne křehká, jen o měsíc mladší dívka (žena), nez já .) Narodila se 2.10.1978 v japonské Fukuoce a přes svůj poměrně nízký věk patří mezi nejuznávanější japonské zpěvačky. To, že je křehká jsem nepsal jen tak, při výšce 156 cm totiž váží pouhých 40 kg. Prostě je totálně křehká .) První singl nazvaný "Poker face" vyšel v roce 1998, když o rok dříve studovala Ayumi hudební školu v New Yorku. Do dnešního dne vydala přes kolem deseti singlů a deseti alb. Docela zajímavé číslo, když uvážíme, že první album vydala na počátku roku 1999 a do dneška jich vydala přesně deset. Oficiální stránky najdete TADY (pozor, jsou v japonštině), hezky zpracovaný životopis s kompletní diskografií a fotkami najdete TADY). Její tvorba samozřejmě není o tranceu, či taneční hudbě, avšak i do této oblasti se Ayumi dostala a to díky remixům od známých jmén tohoto směru.
Již nějakou dobu je na světě skladba "Appears", kterou remixoval Armin Van Buuren, song "Trauma", který zremixovali DuMonde, anebo píseň "Whatever", kterou pro změnu remixoval Ferry Corsten. Zatímco prvně jmenovaná na právě vydaném "M EP" nechybí, remixy od DuMonde a Corstena ano. Myslím ale, že nám to nemusí být moc líto, protože zbytek EP-čka je pro fanoušky tranceu i tak více než zajímavý. Push, Airwave, Moogwai, Above & Beyond, Darren Tate a Armin van Buuren, ti všichni zremixovali vybrané skladby od Ayumi. Zatím můžeme jen odhadovat, jestli tohle EP bude tak skvělé, jak vypadá podle playlistu, noo, skoro se ani neodvážím pochybovat, byť jsem EP neslyšel .. musí to být bomba!
Tracklist:
01. M (Above & Beyond Typhoon Dub)
02. Boys & Girls (Push Instrumental Dub)
03. Unite (Airwave Dub)
04. Unite (Airwave Remix)
05. Appears (Armin van Buuren Sunset Dub)
06. Unite (Moogwai Dub)
07. Audience (Darren Tate Instrumental Mix)

 12.11.2001 Karel, News
Začínající DJ Moonlite vydal plnohodnotný promo mix. Má 79 minut, což při kvalitě 128 kbit/sec znamený cca. 74 Mb ke stahování. Stahovat můžete TADY.
Playlist je následující: 1. Authentik - Hambourg Fever, 02. Spirallianz - Update 1, 03. Warp Brothers - We Will Survive, 04. The Delta - Pop, 05. D Factor - The Wrong Shake, 06. Nick Sentience & Harry Diamond - Trippy, 07. Midi Miliz - Candy Scandy, 08. Mittelstandskinder Ohne Strom - Superdoner, 09. Rammstein - Ich Will (Vandit Mix), 10. Synchro - Elektrik, 11. Rarsis Productions Presents Glock - Pump Station, 12. Das Licht - Weltlichter (Original Mix), 13. Angels Reverse Don't Care (Delerious Full Effect Mix - Promo Vinyl), 14. Such Is Life - Rank 1, 15. Angelic - Can't Keep Me Silent (A1 Jamx And De Leon's Dumonde Mix)

 12.11.2001 Karel , News
TOP 10
01. ATB (Hold you)
02. D.H.S. (House Of God [Mixes])
03. Barthezz (Infected)
04. Boca (Miami)
05. Kai Tracid (Life is too short)
06. C.J.Stone - Into the sea [Mixes]
07. DJ Digress (Follow Up!)
08. Beam Vs. Cyrus (Lifestyle)
09. Brooklyn Bounce (Club bizzare [Mixes])
10. Topmodelz (L'Esperanza [Mixes])

 11.11.2001 Karel, News
V hudebním kvízu nám pomalu přituhuje, zejména v boji o druhé a třetí místo. Pokud chcete i vy vyhrát na konci tohoto roku nějakou ze zajímavých cen (aktuální trance CD's), zkuste své štěstí v našem kvízu. Podstatná změna nastala i v hitparádě TOP 40, na prvním místě již nejsou PPK, ale vystřídal je skvělý Mirco De Govia. V hitparádě je dále sedm novinek a mezi hit tipy na příští týden najdete zbrusu nové skladby od DJ Tomcrafta, Beam Vs. Cyrus nebo třeba Central Seven.

 9.11.2001 Slavo

Slavo si dal tu práci a přeložil pro vás jeden z aktuálních rozhovorů s dj hvězdou Armin Van Buurenem. Více zde >>


 9.11.2001 Slavo, News
Ako producent, Mauro Picotto (www.mauropicotto.com) udáva tempo tvrdému a temnému Európskemu Tech Trance soundu. V jeho produkcia nájdete tvrdé a ťažké basové linky, tvrdé techno. Ale v jeho songoch nenájdete po týchto štýloch ani zmienky. Ako časopis Mixmag konštatoval, je to melodický trance? Tak na to Vám Mauro Picotto z vysoka kašle. Picotto sa skrýva za rôzne mená napr.: CRW, Megamind, RAF, Claxixx a Taub. No a samozrejme Mauro Picotto. V týchto projektoch hľadá cestu medzi underground technom a trance. Mauro je taktiež producent a co-producent v talianskom labeli BXR. On je tou časťou dynamiky a kreativity. Preto je tento label jeden z najlepších (tanečných) na svete.
Väčšina vecí z BXR labelu je uvoľnená na UK trh cez Nukleuz Green label, ktorý je napr. favoritom,už rok, DJ Judge Jules (napr.prvá vec, ktorú Judge Jules zahral na Trance Energy bol, práve Picotto a jeho Verdi, práve z tohto labelu - pozn.) Ako DJ hrá po celom svete, precestoval už celú Európu, hral napr. v relácii Peter Tong´s Essential mix, kde mixujú len najlepší DJ´s. Ako DJ je Mauro Picotto rozmanitý, hrá techno, alebo ak chcete podľa jeho slov, južanský progresívny štýl. Iný si myslia, že hrá Hard House a techno. Aj tak to nemení na mojom názore, že tento človek je veľmi rozmanitý a rozdielny. Na jednej strane produkuje veľmi komerčné tracky (Komodo a pod.) Na druhej strane sa ako DJ prezentuje na takmer undergroundovej úrovni.
source: www.thedjlist.com

 9.11.2001 Petr Holman, Press

Tak trochu ve stínu páteční velké párty Ultimate s Jimem Mastersem zůstává, ovšem zcela nezaslouženě, sobotní tranceová rezidentní party dj Myshe Empathy. O rozjezd - nebo spíš asi "rozlet" - se postará dj Goya, který připraví půdu pro stále populárnější jednočlenný live projekt Trancegate. Pak ovšem přijde veliká bomba - dj Orbith se speciálním electrosetem s tranceovými prvky! Mezi třetí a pátou ráno se gramců ujme hostitel Mysh. V pět uvolní místo dj Holmimu, který se už těší, že zahraje všech osm zbrusu nových desek zakoupených na základě narozeninového kreditu v Aiffel records. A jsou fakt dóóóst hustý.
Takže sobota 10.11 od 22 hod., Industry55, Empathy trance party.


 8.11.2001 SmallMagus, Review

O tento projekt jsem se začal zajímat poté, co jsem měl možnost slyšet jejich skladbu Das Glockenspiel v remixech od Humate a Dj Tiesta z jejich prvního debutového alba Zeitgeist, které vyšlo v roce 1999. Obsahovalo ještě několik velmi povedených skladeb a to například : Liebesschmerz a Ruhe. Singl Das Glockenspiel v Humate remixu vyšel spolu s dalšími remixy právě tento rok znovu.Tyto remixy byly trošku progresivnější, ale oba si částečně zachovávaly rysy původní skladby a dost se mi líbily. Začal jsem tedy schánět kde se dalo, až jsem narazil na poslední album Schiller s názvem Weltreise. Projekt Schiller tvoří pánové Christopher von Deylen a Mirko von Schlieffen. Své věci vydávají na labelu Zeitgeist, což je podlabel Polydoru, který vlastní Universal Music. Na nahrávání své desky si pozvali hned několik zajímavých lidiček (Kim Sanders, Otto Sander), kteří se postarali o vokály a je třeba hned na úvod říct, že se jim to povedlo na jedničku. Více zde >>


 6.11.2001 Karel, News
O projektu Fragma (www.fragma.de) slyšel zcela jistě každý z vás. Možná byste ale nečekali, že se o něm bude psát na stránkách o trance hudbě. Inu, psát se bude, neboť přestože je Fragma velmi komerčním projektem, který je leckdy více haněn, než uznáván, jejich poslední singl (a zejména remixy k němu), jsou docela zajímavé a ve finále patří skladba "Say that you're here" k mojim velmi oblíbeným. Fragma se skládá z pěti lidí. Tou nejdůležitější osobou je asi Ramon Zenker (velmi známá postava, autor takových projektů jako Perplexer, Interactive, Celvin Rotane, Bellini a Paffendorf). Ano, trochu sklouzl do komerční / disco dance oblasti (from Perplexer to Paffendorf), ale pokud ho to naplňuje, těžko mu asi něco můžeme vyčítat. Zpěvačka, která někdy méně, někdy více úspěšně, obohacuje jednotlivé Fragma singly, se jmenuje Danae a je to 22 let stará dívka z německého Kolína nad Rýnem. Účinkování v projektu Fragma je zatím její největší úspěch, byť se na projektu nepodílí od samého počátku, ale až od předposledního singlu "Everytime you need me". Tuto dvojici ještě doplňují 2 vcelku neznámí dj's Marco & Dirk a chlapík jménem Joern, který skládá texty k jednotlivým skladbám.
Od Fragmy se mi líbil hned její první singl "Toca's miracle", ten byl ještě ucházející, poté se kvalita začala horšit a celý projekt velmi rychle směřoval k laciným dance projektům, kterých jsou desítky. "Say that you're here" mě proto docela překvapilo, Fragma tímto singlem sice nedobude první příčky dance hitparád, protože na první poslech to není tak chytlavá skladba jako ty předchozí, ale to je právě to, co se mi na tom líbí. Alespoň na mě skladba působí melancholicky a zasněně, snad vyjma těžkotonážního Hennes & Cold remixu. Liquid Love remix a především dva mixy od Riva ale vážně stojí za poslech a přesvědčují o tom, že Ramon Zenker možná nakonec nenechá z Fragmy udělat hloupý a nicneříkající projekt ...

 5.11.2001 T-Raidr, Report
V pondělí, 29.10. se uskutečnila v Boskovickém discoclubu již druhá Trance&Techno party s názvem Operation : Paradise (part one). Tentokrát se nám kromě již známých djs představil jako host večera i DJ UPEER (TNT/Polička). Párty zahájil Voodoo Piet v 21:30 a stejně jako minule nasadil hned od začátku strhující tempo, ovšem tentokrát se z reprosystémů linuly jména jako Space djz, Mischa&Hubbis apod., takže všichni technopeople spokojeně přidupávali do rytmu. Přesně ve 23:00 zahájil svůj set host večera DJ UPEER. Ten vsadil na tech-houseové pojetí setu a jak se zdá, tak mu to pěkně vyšlo. Sice chvíli trvalo, než se návštěvníci aklimatizovali na volnější tempo, ale nakonec postupně všichni zase odešli odpočívat na parket... Kolem 0:30 návštěvníci zaznamenali změnu djs a hlavně stylu. Nastoupil T-Raidr a rozjel tranceovou část noci. Záměrně volil tvrdší skladby, aby přechod mezi tech-housem nebyl moc násilný, což se mu dokonale povedlo a taneční parket žil dál. Přesně za hodinu došlo k dalšímu střídání a v dj boothu už byl vidět brněnský trance dj E.S.W.L. Ten už nasadil tu pravou tranceovou notu a táhl celou noc do zdárného konce. I při jeho setu byly vidět na tvářích návštěvníků spokojené úsměvy a bez známky únavy tančili do hodin raních, kdy i DJ E.S.W.L. namíchal poslední skladbu... I přes ne zrovna vhodný termín se párty opět zdařila a i v ranních hodinách byl discoclub ještě stále slušně obsazen. Konání další párty bude zveřejněno na partyserverech (Trance.cz, Techno.cz, Rave.cz) ...

 5.11.2001 Karel, News
TOP 10
01. ATB (Hold you)
02. Kai Tracid (Life is too short)
03. D.H.S. (House Of God [Mixes])
04. Boca (Miami)
05. Brooklyn Bounce (Club bizzare [Mixes])
06. DJ Digress (Follow Up!)
07. Iio (Rapture [Mixes])
08. Oliver Klein (Rheinkraft)
09. Beam Vs. Cyrus (Lifestyle)
10. Topmodelz (L'Esperanza [Mixes])

 2.11.2001 Karel, News
Sice to nebude webcast v pravém slova smyslu, ale přesto bude party přenášena po internetu obrazem na adrese www.cyberrats.cz a zvukem (s omezenou kapacitou) prostřednictvím Trance.cz (pro zvuk je nutné mít Windows Media Player 7.x). Startujeme v 19 hodin !!

 2.11.2001 Karel, Press

Chvályhodný tranceový počin připravují na dnešní noc v novém pražském klubu Industry55. Jde o premiéru rezidentní noci dj Holmiho "GATE". Název party "GATE - BRÁNA" je víc než symbolický, protože emotivní trance může být pro leckoho skutečně branou do jiných světů. Na party vystoupí mimo Holmiho také dj Beax (snad se dočkáme i trochy tranceu), dj Sunbeam (ne, to není ten německý Sunbeam .)) a mladý dj Tazz. Chybět samozřejmě nebudou módní přehlídka party oblečků, UV dekorace a další. A pozor, dívky mají do 23. hodin vstup zdarma! Máme pro vás i krátký rozhovor s DJ Holmim. Více zde >>


 1.11.2001 Karel, Press

Zelené číslo časopisu RAVE vychází v pátek 2.listopadu. Objeví se na Orion Hall a v pondělí ve všech trafikách pod křídly Media&Print Kapa za cenu 35,-. Já jen připomenu, že v něm opět najdete jednu stránku věnovanou tranceu a nově v sekci TOP 5 i moje oblíbené skladby včetně fotky !.)
Dále z obsahu:
Na titulce je JIŘÍ X. DOLEŽAL, novinář a marihuanový aktivista. V dnešní době se zabývá hlavně skinheadským hnutím u nás, protože svoji bitvu za legalizaci marihuany, jak říká už vyhrál.
SEDĚL JSEM ZA TRÁVU. Tak zní titulek rozhovoru se studentem, který prodával marihuanau a na rok skončil ve vazbě. Že to není žádný med a jak si žije dnes se dočtete v RAVU.
CHYTILI MĚ S TRÁVOU V ZAHRANIČÍ - tak zní další titulek. A ne jen tak někoho. Tím chyceným byl šéf teplické agentury Radical Production. Že vést si s sebou na dovolenou do Chorvatska půl gramu haše je drahý špás vyprávěl Aleš právě RAVEu.
CAUSA OSTRAVA - rozsáhlý článek o ostravských klubech Djích a vůbec celému městu, které je zasvěceno hlavně DNB
FOTBÁLEK - každý pořádný klub ho má, všude se hraje a nikdo o něm ještě nenapsal. My ano! Zábava klubové generace na stránkách časopisu RAVE.
FINAL SCRATCH - Něco málo jsme o tomto revolučním nástroji psali již v předešlém čísle. Metchoun se na tento převratný vynález podíval blíže. Zároveň získal exclusivní rozhovor s jedním z tvůrců FINAL SCRATCHE!


 1.11.2001 Karel, News
Jestli mě moje paměť neklame, o umělci jménem Oliver Lieb zde na trance.cz nepadlo ještě ani slovo. Pravda je ta, že před rokem či dvěma mě tento dj a producent příliš neoslovoval, dnes je ovšem situace jiná (aneb člověk stále poznává nové věci) a Oliver patří mezi mé velmi oblíbené umělce. Tento "génius" se narodil v roce 1969 ve Frankfurtu a o 20 let později již patřil k významným postavám taneční scény. Do dnešního dne vydal přes 200 desek, včetně remixů pro Snap, Sven Vätha, Mark Oh', v minulém roce např. pro Carl Cox, Utah Saints, Natious a Kamaya Painters. Nejznámější názvy jeho projektů jsou L.S.G., Paragliders, S.O.L., Multiplicity a The Ambush vs. Phools Inc. O historii Oliver Lieba by se dalo napsat hodně stránek, to ale není smyslem tohoto článku (pokud vás přesto zajímá, jak a proč se stal O.L. slavným, podívejte se na jeho dobře zpracovaný životopis a diskografii ve formátu PDF).
Tento článek má být především o tom, co dělá Oliver Lieb v těchto dnech. Dělá toho skutečně víc než dost, tak by mohla znít odpověď na otázku z titulku článku. 19. října vyšla deska "So Bizarre E.P" projektu Multiplicity, obsahující 3 skladby (ukázky zde). Velmi příjemný tech-house-trance, tak bych asi nazval styl, jaký Oliver Lieb v současnosti vydává. Druhou novou deskou je "The Ambush vs. Phools Inc. - Asymmetric E.P.", čítající skladby dvě (ukázky zde), která vyjde na vinylu 07.12.2001. Na této desce se mi hodně líbí druhá strana desky, Phools Inc Mix. Kromě vlastní tvorby se Oliver hodně věnuje rovněž remixování, jak jste si mohli všimnout v jeho diskografii. V současnosti jsou aktuální dva jeho remixy. Jeden pro komerční eurodance projekt Sylver a jejich singl "Forgiven" a druhý pro slavné to Faithless a jejich poslední singl "Muhammad Ali" (ukázka). Remix pro Faithless je jeden z těch nej, jaké jsem kdy od Olivera slyšel a jen díky němu se ještě neodvrátím od Faithless, neb jejich produkce mi v poslední době přijde trochu "podivná". Překvapivě i remix pro Sylver se dá poslouchat, byť se to může zdát neuvěřitelné .) Oliver Lieb vydává desky zpravidla u labelu Superstition a pokud si chcete poslechnout jeho dj set, budete mít možnost 1.12.2001, kdy jej můžete slyšet na Superstition Party v Hamburku, kde bude hlavní hvězdou ...


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ