TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 28.11.2003 Libor, News

Miro je dánský projekt, který vznikl již v roce 1990. V srpnu 1991 vyšla jejich první skladba s názvem Energy / Mystery na labelu Coma Records. Poté následovaly singly Pure Silk / El Salvador, Spaceman či Paradise, s krerými tito pánové zaznamenali celkem slušné úspěchy. V dubnu tohoto roku vyšla na labelu Skyline Records s názvem The One I Run To You, ale mě zaujala skladba By Your Side ve skvělém remixu od Ronski Speed. Originál vyšel už v minulém roce na labelu Lost Language, mimo jiné i s Coulharbour remixem od Markuse Schultze, bohužel tento remix jsem neslyšel. A prívě letos v prosinci by měl na německém labelu Euphonic vyjít nový remix od Ronski Speed. Remix se povedl (ukázka) a Ronski Speed dokazuje, že míří hodně vysoko. Tento 28 letý německý producent určitě zažívá svůj nejlepší producentský rok a jeho remixy např pro. Digital Tenshion, Binary Finary, Goldencsan či Aly & Fila hrají přední Trance DJs. Ještě v tomto roce by měl vyjít nový singl od projektu Sun Decade, na kterém se podílí Rough Mullar, jenž je zase známý svým projektem Sonorous, což je také projekt patřící pod značku Euphonic.

Napsat názor do DISKUSE

 28.11.2003 Dolvich, News

Ve věku 24 let je německý dj a producent Pedro Del Mar velmi známým díky své show Melomania Deluxe na nejvlivnějším německém tanečním rádiu Radio Sunshine Live. Mimo managementu pro společnost Shah Music Germany (www.shah-music.com) také založil tři labely (Shah Records, Club Traxx Rec., Melo Stripes). Ovšem Pedro Del Mar je také dobrým producentem, což dokázal hned prvním singlem "Harder!?", který vyšel ve více než 60 zemích a remixovala ho taková jména jako Rapid Eye, Three Drives, Yoji Biomehanika, Hemstock & Jennings a další. Aktuálně vydává Pedro Del Mar také svou první mixovanou kompilaci pod titulem "Tranzworld Allstars 4", kterou společně s ním namixoval jeho věrný kolega DJ Shah, jenž se aktuálně může pyšnit také povedenou skladbou "Sunday Morning". Kompilace je však určena pouze pro americký a kanadský trh. Všechny Pedrovo remixy a produkce vychází ze stylu german hard-trance, jenž Pedro Del Mar postupně prosazoval jako mezinárodní trance-style současnosti (a snad i budoucnosti). Nyní přichází jeho nový singl "Mayela" na jeho labelu Shah Records. Jedná se o track plný energie a emocí, který již ve svých setech hrají dj's Paul van Dyk, DJ Sammy, Three Drives, Mr. Sam, Darren Tate, Les Hemstock, Lange, Dumonde, Marc van Linden a další. O povedený remix skladby se postarali Hiroshi Okada & Martin Eyerer (ukázka).

Napsat názor do DISKUSE

 27.11.2003 Karel, News

V dnešních ukázkách najdete hodně rozmanitou hudbu. Na labelu Stomp vyšla deska Scrambler - Free, na které najdete nádherný Lostep Remix, dovedně kombinující breakbeat a ambient. Skladbu zařadil na úvod svého setu z 14.11.2003 mistr progressive John Digweed. Toto je podle mě budoucnost taneční hudby :) Nový singl Way Out West se jmenuje Muthafucka a jde o trochu něco jiného než byste možná od WoW čekali. Je to takový energický barevný house, do kterého promlouvá raper Ol Dirty Bastard. Přední djs desku již nějaký ten pátek hrají a jistě vědí proč, je moc povedená. S třetí dnešní ukázkou Massive Attack Vs. Hybrid - Dissolved Girl se vracíme k báječné kombinaci breakbeatového umění Hybrid a vokálů a aranžmá Massive Attack. Nádherný song na poslech, ale dovedu si představit, že se na něj i tancuje. Wideband Network - Orbit (Airwave Remix), to je první dnešní trancová ukázka, i když ne tak docela, neboť opět jde o pokus něčeho ne tak okoukaného, v tomto případě pokus o spojení rockové skupiny a Airwave top trance beatů ,) Nakonec tedy až poslední skladba, Adam Sheridan - Lektrik (Original Mix) potěší všechny eurotrance milovníky, neboť je působivým a líbivým eurotrancem, nic víc, nic míň. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 27.11.2003 Libor, News

Zpěvačka Sarah McLachlan je na trancové scéně známa hlavně díky dnes již klasice taneční hudby a to skladbě Silence od Delerium, kde nazpívala vokály. Známa je ale také díky skladbě Sweet Surrender, kterou remixoval stejně jako Silence remixoval Tiësto. Na začátku minulého roku vydala Sarah skladbu s názvem Angel, deska vyšla u labelu Nettwerk, remixoval ji projekt Dusted. V tomto roce vydala Sarah své nové album s názvem Afterglow, jenž vyšlo 4. listopadu, a právě skladba Fallen celé album zahajuje. Na albu je také skladba s pro nás s velmi zajímavým názvem, a sice Push. Já osobně jsem slyšel Gabriel & Dresden Anti Gravity Mix k Fallen. Tento vynikající remix už hrál Armin van Buuren ve svém pořadu jako Tune Of The Week. Skladba si Vás podmaní již při prvním poslechu (ukázka), ale nejenom díky vynikajícím vokálům, ale i díky umění Joshe a Dava. Tito američtí producenti mají za sebou pár skvělých remixů např. pro Andain, Motorcycle, což jsou jejich vlastní projekty, dále pro Way Out West, Tiësta, 4Strings, Jewel, Nalin & Kane, Nu NRG nebo pro Duncana Sheika. V poslední době pánové Josh a Dave udělali skvělý remix pro Lilli Hayden nebo pro Annie Lennox. Ale také vynikající bootleg remix pro Evanescence a jejich skladbu Hello. Na závěr ještě jedna novinka ohledně dua Gabriel & Dresden, kteří by měli vydat společný singl s Arminem, takže uvidíme, kdy tento singl vyjde a jestli bude stát za to.

Napsat názor do DISKUSE

 27.11.2003 Dolvich, News

V Anglii velmi úspěšný titul "Pretty Green Eyes" (UK #2) od anglické producentské trojice Ultrabeat (neplést si se švédským projektem Ultrabeat) si našel cestu i do hitparád ostatních konců Evropy. Skladba se vyznačuje pěkným refrénem, přitom je ovšem radio verze (ukázka) v pomalejším tempu oproti klubovým mixům. I přes to se to dobře poslouchá možná právě proto, že je to coververze songu od Force & Styles feat. Junior z roku 1997. Povedený male-vocal-trance s čistým soundem ještě o své remixy obohatili CJ Stone, N-Trance a Marc Acardipane. Maxi-cd vychází 1.12.2003 u labelu Kontor, kde poslední dobou vydává čím dále více anglických komerčních projektů své produkce v Německu. Na začátku prosince vychází v Anglii formaci Ultrabeat další singl "Feeling Fine".

Napsat názor do DISKUSE

 26.11.2003 Libor, News

Opět hned na začátku se musím přiznat, že tento projekt je pro mě naprosto neznámý (to je trochu nedostatek, Portishead jsou hodně známá trip hopová kapela, pozn. Karel) a všiml jsem si jej jenom díky Arminovi, který tento projekt zařazuje do svých playlistů. Portisheads tvoří tři pánové Adrain Utley, Geoff Barrow a Beth Gibbons. Tito pánové již také vydali několik skladeb, např. Glory Box, Sour Times, Over či Only You. Deska, kterou Armin ve svých setech hraje a která má za cíl oslovit trancery, se jmenuje Roads a jedná se o naprosto geniální skladbu. Ještě bych měl uvést, že Armin ji hraje Roads v Sultan & Tone Depth Remixu, ale o tomto projektu se mi nepodařilo najít vůbec nic. Těžko tuto skladbu řadit do nějakého určitého stylu, to musíte posoudit sami, ale rozhodně nebudete litovat. Skladba obsahuje vynikající vokály, které Vás zaujmou hned při prvním poslechu. Když jsem tuto skladbu slyšel poprvé, tak mě zaujaly jenom vokály, při druhém poslechu jsem registroval i sound této skladby a když jsem ji slyšel potřetí, tak už mě skladba doslova pohltila (ukázka), jelikož se jedná o velmi emotivní záležitost.

Napsat názor do DISKUSE

 26.11.2003 Dolvich, News

Hannoverští techno-experti Vanguard dělají elektronickou hudbu už delší dobu, ale jejich prvním hitem byl až tento rok vydaný singl "Flash" (incl. Tomcraft Remix), díky kterému dostali také zajímavé remixové nabídky na poli techno/electro. Na začátku listopadu vyšla u labelu Frisbee jejich nová skladba "Ultimate Insight", která se vyznačuje zajímavými echo-efekty a jako vždy radostnými techno-beaty. Vše tedy nasvědčuje tomu, že německy mluvící dj-ové a producenti exotického původu Aki a Asem přichystali po Queen-coververzi "Flash" další zajímavou nahrávku, se kterou se jistě opět prosadí na německé i mezinárodní taneční scéně.

Napsat názor do DISKUSE

 25.11.2003 Dolvich, News

Holandský club-trance je velmi populárním stylem. Nedávným důkazem je track Barthezz - "On The Move", jemuž se podařil globální úspěch a otevřel tak dveře dalším club-trancovým producentům. Jedním z nich je holandský dj a producent Dimitri Siliakus více známý jako E-Craig, který je tvůrcem skladeb "Dutch Drum Attack" a "It Feels So Good", ale jeho největším hitem se stal song "Drum Beats" ze začátku tohoto roku. Mimo to je také residentem známého Amsterdamského klubu iT. Na začátku října oficiálně vyšel jeho nový vinyl "The Beat Goes On" s dvěma mixy. Club Mix je dosti podobný jako "Drum Beats", o mnoho inovativnější je tedy E-Craig Hard Dub, který již ve svých setech hrají dj's Johan Gielen, Scott Mac, Cosmic Gate nebo Blank & Jones. Tento mix je o něco tvrdší a energičtější, a možná právě proto se hodí na jakoukoli trancovou párty. Další zajímavou nahrávkou, na níž má E-Craig podíl je Alergia - "Cuba Libre". Zbývajícími producenty tohoto tracku jsou Mark Nieuwenhuijzen (Mac Mark) a Errol LaFleur (Deekai), kteří jsou známi projekty The Beat Freakz, Symphony Of Strings, Project Medusa, Donald & Giles a další.

Napsat názor do DISKUSE

 25.11.2003 Libor, News

Tento holandský talentovaný producent se narodil v roce 1978. Zajímavostí je, že Mark Otten pochází z hudební rodiny, takže už od dětství měl přístup ke všem hudebním nástrojům, což také ovlivnilo jeho producentskou kariéru. Mark začínal s hraním na bubny, ale později přešel na kytaru a klávesy, hrál také jednu chvíli v hudební skupině, ale postupem času začal skládat vlastní produkci na počítači. Markovou největší zálibou je skládání velmi emotivní a melodické hudby, což také přesně charakterizuje jeho novinku Mushroom Therapy. Skladba by měla vyjít koncem roku na labelu Armada a na vinylu bychom měli najít dva remixy a to Lightscape mix a Armin van Buuren remix. Lightscape tvoří Mark společně se svým kamarádem Martijnem van Oersem. Tento remix se objevoval v playlistech skoro všech trance Djs a není se čemu divit, jedná se o geniální skladbu. To samé platí i o remixu Armina, který tímto remixem potvrdil, že je nejenom skvělý DJ, ale i producent (ukázka). Markus Schulz při své návštěvě pořadu A State Of Trance zahrál novou věc od Marka s názvem Tranquility, která je také hodně dobrá.

Napsat názor do DISKUSE

 24.11.2003 Libor, News

Za znovuzrozeným belgickým labelem Bonzai stojí pánové DJ Fire, L Vee, Yves DeRuyter, Fly a MarNik. Na tomto labelu vydávají své skladby projekty jako Airwave, Fice & Ice, Push, Solar Factor, Plastic Boy, Lolo a Cape Town. Je tedy jasné, že i tento label chystá pro své fanoušky mnoho novinek. První by měl být společný singl talentovaného britského producenta Jon O' Bira a Airwave, což jak všichni víme, je Laurent Veronnez. Laurent připravuje také vlastní novinku, která by se měla jmenovat Lady Blue a vinyl by měl obsahovat nový Airwave remix, dále remix z roku 1992 a Antidote remix. Znovu vyjde i album Believe, ale tentokráte na tvou cd a na druhém cd by se měly objevit nové skladby, remixy a dosud nevydaný materiál, což zní jistě hodně lákavě. Dále by měl vyjít Push remix pro skladbu Lifeform od japonského projektu Embryo, ale více je očekáváno nové album od Push s názvem Electric Eclipse, které by mělo obsahovat poslední Push hity jako Journey Of Life, Universal Nation 2003 či Tranceformation. Album by mělo vyjít v únoru roku 2004 a vyjít by měl i nový singl, jenž by se měl jmenovat stejně jako album. Svoje nové album připravuje i Yves DeRuyter, ale jeho novinka se chystá až na konec roku 2004, takže na to si ještě počkáme.

Napsat názor do DISKUSE

 24.11.2003 Libor, News

Angličtí producenti Jono Grant, Tony McGuinness a finský producent Paavo Siljamäki tvoří projekt Oceanlab. Tito tři pánové se také společně podílí na projektu Above & Beyond. Na projektu Ocean Lab se také podílí jedna nejlepších vokalistek Justine Suissa. První skladba Oceanlab se jmenovala Clear Blue Water, která vyšla v roce 2001 na labelu Captivating Sounds a o remixy se postarali např. DJ Astrid či Ferry Corsten. O rok později na stejném labelu vyšla druhá skladba Sky Falls Down, kterou remixoval i Armin van Buuren. V tomto roce vyšla skladba Beatiful Together na labelu Captivating se skvělým remixem od Signum, kteří dokazují, že patří mezi nejlepší remixéry, a na labelu Anjunabeats s remixy od Seraque a projektu Silvester, které také stojí za to. V únoru příštího roku na labelu Anjunabeats vyjde nový singl s názvem Satellite. O remixy by se měli postarat Dirt Devils, Stephen J. Kroos a Markus Schulz. Já jsem zatím slyšel Original mix a Markus Schulz remix (ukázka), který hrál Markus v pořadu Armina A State Of Trance. Oba remixy jsou vynikající, takže projekt Ocean Lab i svým novým singlem dokazuje, že patří mezi elitu uplifting trancu.

Napsat názor do DISKUSE

 21.11.2003 Karel, Review

Je to již hodně dávno, co jsem napsal nějakou recenzi. Pokud zapátrám v archívu, naposledy jsem recenzoval 24.3.2003, tedy více než před půlrokem. S 2CD kompilací VA - Balance 005 (Mixed By James Holden) tuto časovou prodlevu končím a předkládám vám další recenzi. Jméno James Holden je příznivcům kvalitní taneční hudby dostatečně známo, pokud ne, navštivte jeho webstránku, kde se dozvíte více. Jen v kostce: J.Holden je výborný progressive trance / house producent i dj, známější je svojí produkcí (singly One For You, Solstice, Nothing či spolupráce na Sashově albu). Tím více je mi sympatičtější, neboť mixovat je přeci jen snažší než produkovat. James Holden se k mixovaným kompilacím navíc uchyluje sporadicky, naposledy to bylo před dvěma roky. Kompilace VA - Balance 005 (Mixed By James Holden), která vyšla 6. října 2003 na labelu EQ, je pokračováním zavedené číselné řady. Ta předchozí, nesoucí číslo 004 a namíchaná Philem K, byla nominována na nejlepší mixkompilaci v Australian Dance Music Awards 2003. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 20.11.2003 Karel, News

Asi jste před dvěma týdny zaregistrovali událost, která se zde po několik dnů hojně propírala. Mám na mysli napadení našeho serveru správcem stránek psytrance.cz. V dnešním vydání společenského týdeníku REFLEX vyšel na straně 74 obsáhlý článek od Jany Kománkové, mapující celou tuto událost. Pokud si tedy chcete počíst a retrospektivně vše připomenout, určitě si časopis kupte, myslím že další článek o trancu se v respektovaném a uznávaném týdeníku jako je REFLEX jen tak brzy neobjeví :) Článek si můžete přečíst i TADY, úplně dole.

Napsat názor do DISKUSE

 20.11.2003 Libor, News

Ferry Corsten patří mezi nejlepší holandské DJs a producenty. Svoji kariéru začal v roce 1996, kdy vydal svůj první hit s názvem Dont Be Afraid, který vydal pod projektem Moonman. O rok později založil Ferry společně s Robertem Smitem label Tsunami, který v současnosti patří mezi velmi úspěšné labely. V roce 1999 vydal Ferry další velmi úspěšný hit Out Of The Blue, který vyšel pod jménem System F. I další singly, jenž vyšely pod projektem Sytem F např. Cry, Needle Juice, Solstice, Together zaznamenaly velký úspěch, stejně jako zatím poslední singl System F Spaceman, který dokazuje Ferryho extratřídu. O jeden z remixů se postral Matti Laamanem aka Cosmicman. Mezi další Ferryho podařené projekty určitě patří i Veracocha, spolu s Ferrym se na tomto projektu podílí i Vincent De Moor, a skladba Carte Blanche, která se v tomto roce dočkala nových emixů např. od Rolanda van Gelderena. Ale nejznámější je asi Goureylla, na které se zpočátku podílel i Tiësto, ten se bohužel už na tomto projektu dále nepodílí. První singl s názvem Gouryella vyšel v roce 1999 a zaznamenal obrovský úspěch, stejně jako následující Wahalla, Tenshi či poslední singl Ligaya. Podle neoficiálních zpráv Ferry připravuje nový singl Gouryelly, takže se máme na co těšit.
V tomto roce vydal Ferry zatím dva singly, skvělé Indigo a o něco slabší Rock Your Body Rock, oba vyšly na labelu Tsunami. V těchto dnech vydává Ferry nové album s názvem Right Of Way, já jsem z tohoto alba slyšel pouze dvě skladby, Right Of Way, což je vynikající skladba, která má velké ambice a také skladbu Sublime, na které se spolupodílel anglický producent Steve Helstrip. I Sublime je vynikající skladba, která osloví každého příznivce kvalitního trancu. Steve Helstrip je jeden z hlavních představitelů labelu A Trance Communication Release a mezi jeho nejúspěšnější projekty patří Rapid Eye a The Thrillseekers. Oběma těmto projektům v nejbližší době vyjdou nové singly. Santa Cruz se jmenuje novinka od Rapid Eye a ve svém pořadu A State Of Trance ji exkluzivně hrál Armin van Buuren. Skladba si zachovává typický sound Rapid Eye a opět se jedná o výbornou skladbu, která Vás rozhodně nezklame, ba právě naopak Vás potěší při chmurných podzimních večerech. New Life je novinka od The Thrillseekers, kterou jsem zatím neslyšel, ale tuto skladbu hraje ve svých setech Ferry, který také při svém 9 hodinovém koncertu zahrál legendární věc Synaesthesia Fly Away 2003 Remake, takže uvidíme, jestli se dočkáme nových remixů této trancové klasiky.

Napsat názor do DISKUSE

 20.11.2003 Ya Ross Love, News

Tento belgický vocal trancový projekt tvoří zpěvačka někdy i textařka 25 letá Annemie Coenen, dále pak producenti a mozci tohoto projektu Christophe Chantzis, Erik Vanspauwen, David Vervoort a Peter Luts. Posledního a předposledního pána možná znáte a to protože to jsou producenti a mozci také projektu Lasgo. Co se týče produkce, tak první věc vyšla v roce 2001 a byl jím megaúspěšný "Castles in the sky", jehož vokály měla na svědomí zpěvačka Marsha. Hned druhý singl "Will I ?" , ale ukázal, že něco nového je buď nenapadlo nebo nechtěli riskovat neúspěch, takže to byla klasická vykrádačka. Ale ani tak nemyslím, že šlo o špatnou věc. Dalšími singly byly "Reason" a "Try /Secret Love". Tento rok také vyšlo album A.C.E. Nyní jim vychází nová věc, která se jmenuje "I Can't Let You Go". Opět žádná inovace, ale myslím, že se to i tak krásně poslouchá. Ve skladbě je opět použito vokálů zpěvačky Annemie, rychlých beatů a myslím, že hodně krásné melodie. Mě se osobně tato píseň dost líbí. Ještě bych měl dodat, že na MCD, které nevím kdy vyjde (vyšlo?) je jenom radio edit a Jan Vervloet remix, na vinylové desce pak najdeme zajímavější remix od Push. O IVD všichni víme, že je to projekt založený na komerci, ale myslím, že z těch belgických vocal trancových skupin jsou právě Ian van Dahl, ti co dělají slušnější tracky.

Napsat názor do DISKUSE

 19.11.2003 Dolvich, News

Vše začalo v roce 1999 s jednoduchou skladbou "Glockenspiel", ale přesně s tímto se elektroničtí producenti s poetickým pseudonymem Schiller postarali o pozornost. Od té doby se hodně stalo a Schiller je nyní projektem jednoho muže, kterým je Christopher von Deylen, neboť Mirko von Schieffen se vydal cestou popového producenta a nyní skládá skladby pro Bro'Sis a jim podobné. Christopher von Deylen si však pro aktuální album "Leben" (release: 13.10.2003) našel náhradu v podobě rekordního počtu hostů, mezi nimiž jsou Mila Mar (aktuální singl "Liebe"), Sarah Brightman, Kim Sanders, Peter Heppner, Maya Saban a Alexander Veljanov. Na albu se také nachází skladba "Zukunft", která je součástí soundtracku k filmu "Gate To Heaven", což je první pokus Schilleru na poli filmové hudby. Na začátku roku 2004 by také mělo vyjít album "Bi Polar" projektu Bluechel & Von Deylen, jehož producenty jsou (jak již název napovídá) Christopher von Deylen a také Harald Bluechel, kterého zná hudební historie jako Cosmic Baby.

Napsat názor do DISKUSE

 19.11.2003 Libor, News

Tento britský label vznikl v roce 1999n, kdy jej založili společně Jono Grant a Paavo Siljamäki. Později se k nim připojil Tony McGuinness a všichni tři založili projekt Above & Beyond. První úspěchy zaznameli remixem skladby Home od projektu Chakra a také remixem pro Madonnu a její What It Feels Like For A Girl. Díky těmto skvělým remixům se stal label Anjunabeats celosvětově známým, a tak pod labelem začali své singly vydávat další projekty, které tvoří jak jeho tři zakladatelé, tak i jiní producenti. Label rozhodně nespí na vavřínech a chystá pro své příznivce další zajímavé desky. V lednu příštího roku vyjde skladba od německé dvojice Ralph Kyau a Steven Mobedius Albert s názvem Velvet Morning s novým remixem od Aalto a s remixem od Mirca de Govii. V únoru vyjde novinka od Super 8 s názvem E.P. Projekt. Super 8 tvoří Mika Eloranta, jenž se také skrývá pod projektem Aalto. Ve stejný měsíc také vyjde novinka od Ocean Lab. V březnu vyjde nový singl od dua Olie Smith a Mark Pledger, které zabodovalo hitem Day One, novinka by se měla jmenovat Forever a o jeden z remixů by se měl postarat Matti Laamanem aka Cosmicman. Dvojice talentovaných britských producentů Greg Murray a Christiana Rusch zaujala nejenom skvělým remixem skadby Feelings od Mika Shivera, ale i svojí debutovou věcí Epic. Novinka by se měla jmenovat Promise, mimochodem Greg je úspěšný i se svými solými singly či remixy, např. I Feel Loved či Circles Of Why anebo novinka Daylight. Jak už jsem výše psal, projekt Aalto tvoří Mika Eloranta a druhým členem je Paavo Siljamäki. Předchozí singl Rush byl obrovským hitem, a tak novinka Aalto, jenž by se měla jmenovat Taurine, je velmi očekávána. Ale nejočekávanější je novinka od Above & Beyond. Jejich poslední a zároven jediná skladba Far From In Love vyšla v minulém roce. Nová skladba No One On Earth by měla vyjít v březnu příštího roku s vokály od Zoe Johnston a s remixem od dua Gabriel & Dresden. Takže v příštím roce se rozhodně máme na co těšit.

Napsat názor do DISKUSE

 19.11.2003 Ya Ross Love, News

A jsou zpátky! A docela jim to trvalo! Ono není divu, že měli pauzu (i když na ty jsme u nich docela zvyklí), když odešly obě dvě tanečnice. Hlavy projektu tedy museli hledat Diablovi tanečnice nové. Ty poslední, kterými byly Ulrika a Alexandra (v roce 2000 vystřídala z nich nejkrásnější Maevu) vystřídaly Katie a Noreen. Diablo také není postava neznámá a asi každý ví, že je to bývalý člen 666 a že vystřídal Damona. Já si osobně myslím, že s Damonem měli Brooklyn Bounce větší šťávu. Minulý rok jim vyšlo zatím poslední album "BB Nation", které sklidilo hodně negativních kritik! Předposlední singl "Bring it back" nebyl moc povedený a také se mu moc nevedlo. Nyní na nás vyrukovali BB s novinkou, která se jmenuje "X2X (We Want More)", jehož maxisingl vyšel 17.11.2003. Na MCD kromě radiovky a clubmixu najdeme remixy od Freakbrothers neboli Bass T., Special D. a Denise Bohna aka DJe Bonebreakera, dále pak Armani and Ghost (ten by mohl být hodně zajímavý) a poslední je Deepack RMX. Jako vždy nový singl je předzvěstí nového alba, které vyjde 1.12.2003 a bude se jmenovat X-pect the Un-x-pected. Jediné v co doufám, že neudělají co udělali s posledními dvojicemi po sobě jdoucích singlů. Tím míní, že ten následující nebude vykrádat ten předešlý.

Napsat názor do DISKUSE

 18.11.2003 Ya Ross Love, Report

Byl čtvrtek 13.11.2003 já vyrazil do ulic Prahy, do klubu Naif, kam jsem byl pozván na křtiny kalendáře fotoreportéra z Depa 9 Krupika. Celá akce vypukla někdy mezi 21-22h, ale já jsem dorazil někdy kolem jedenácté. Toť na úvod, a teď bych jako obvykle stroze popsal klub, v kterém se akce odehrávala. Klub Naif se nachází v centru Prahy, naproti Stavovskému divadlu. Kdybyste někdo chtěl vyrazit právě sem, tak se nebojte, že to nenajdete, pokud víte, kde je Stavovské divadlo, tak klub nepřehlídnete, neboť neonový nápis Naif vás oslní už na dálku. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 18.11.2003 Libor, News

Nathan Fake je mladý 20ti letý britský producent, jenž se nám představuje se svojí novinkou Outhouse, která vyšla 10. listopadu u labelu Border Community, který vlastní další vynikající producent James Holden. Na vinylu se objeví tři remixy této skladby, Original mix, Fluffy mix a Beats Tool mix. Já jsem slyšel pouze Original mix, ale i ten stojí za poslech (ukázka). Ale skladba Outhouse rozhodně není nic pro milovníky komerčního trancu, ale pokud si čas od času rádi poslechnete něco originálního, tak Outhouse je pro Vás to pravé. Desku je velmi těžké přesně zařadit do určitého stylu, nejedná se přímo o trance, skladba spíše balancuje na pomezí tech house a progressive housu. Takže neváhejte a skladbu si poslechněte.

Napsat názor do DISKUSE

 18.11.2003 Dolvich, News

Psal se rok 2000, když šest uznávaných trancových projektů ATB, DJ Mellow-D, Schiller, Sunbeam, Talla 2XLC a Taucher spojilo své síly, aby za podpory labelů Kontor a Polydor vytvořili projekt Trance Allstars. Účelem projektu bylo předělávání starých tanečních klasik do nové podoby. V polovině tohoto roku vznikl kolem kompilace "Future Trance" podobně laděný projekt nazvaný Future Trance United, jehož členy jsou němečtí trancecore / hands-up producenti Pulsedriver, Rocco vs. Bass-T, Special D., Baracuda, Groove Coverage a Megara vs. DJ Lee, kteří si vybrali (nebo spíše jim bylo přiděleno) jako předlohu pro svůj track použít skladbu "Herz an Herz" od Blumchen. Song byl nazván "Face 2 Face" a zatím vyšel 24.10.2003 první vinyl s remixy od Pulsedriver, Rocco vs. Bass-T a Baracuda. Ani v jednom případě se nejedná o nic jiného než o lehce nadprůměrný hands-up sound, kterého je ovšem poslední dobou slyšet v Německu až moc. Dosti komerčně je pojat také samotný projekt Future Trance United, na rozdíl od již zmiňovaných Trance Allstars, což se ale dalo podle kompilace typu "Future Trance" čekat. Maxi-cd je v plánu na konci listopadu.

Napsat názor do DISKUSE

 15.11.2003 Libor, News

Hned na začátku se musím přiznat, že projekt Boss@Nova je pro mě velkou neznámou a poprvé jsem o něm slyšel ve chvíli, kdy tuto skladbu ve svoji populární show A State Of Trance zahrál Armin van Buuren. O projektu se mi nepodařilo najít mnoho informací, nicméně dle těch dostupných se za ním skrývá Danny van Wauwe, který také stojí za projekty E Ject, Supreme Dream Team či The Moon. Skladba Stonecold je první, která pod jménem Boss@Nova vychází, nicméně Boss@Nova již udělal několik remixů, např. pro Minimalistix, Kira, Junkie XL či Decoy & Roy. Deska vyšla 5. listopadu na labelu Purple Eye Recordings a na vinylu najdeme vedle Original mixu také Yves Galliard mix či Boss@Nova Groove mix. Stonecold kromě Armina hrají také např. Ferry Corsten či Johan Gielen. Já jsem slyšel Original remix, který Vás chytí již při prvním poslechu (ukázka). Skladba má rozhodně na to, aby se zařadila mezi nejlepší skladby tohoto roku. Song se také stal oficiální hymnou velké outdoor akce v Belgii Antwerp Is Burning, jenž proběhla na počátku září za účasti djs jako Armin, MIKE, Yves Deruyter a dalších. Objevil se i na stejnojmenné kompilaci, kterou otevíral.

Napsat názor do DISKUSE

 13.11.2003 Dolvich, News

Udo Niebergall a Joachim Muno, tak se jmenují bývalý provozovatelé oblíbeného klubu Palazzo v Bingenu, který musel být na začátku tohoto roku uzavřen. Aby se na klub často vzpomínalo a to v dobrém, tak se tito dva společně s rezidentním dj-em Ericem Sneoem vytvořili pod hlavičkou projektu Tube-Tech rozlučkovou hymnu nazvanou "The End", která je coververzí klasiky od rockerů The Doors. Jako vokalistu přibrali Svena K, jenž má již zkušenosti z Doors revival bandu Madison Hotel. Výsledkem jejich spolupráce je překvapivá kombinace nezávislého kytarového soundu, povedených vokálů a tvrdých techno-beatů. Skladbu již ve svých setech hrají známí dj's jako Tomcraft nebo Chris Liebing. Není tedy divu, že Tube-Tech dokázali získat také kvalitní remixéry. A tak se o překvapivě odlišné alternativní verze postarali Vanguard, Papaburg (Spacefrog) a Boca (Kaycee, Taiko). Na maxi-cd (release: 17.11.2003) se bude celkem nacházet 6 verzí, čímž tvoří směs hned několika elementů taneční hudby. I přes to, že skladba "The End" působila z počátku trochu šokovaně, tak se z ní postupem času stala geniální věc a o úspěch v dance charts nebyly pochyby. A my můžeme jedině doufat, že track "The End" nebyl také konečnou produkcí tohoto talentovaného týmu technařů.

Napsat názor do DISKUSE

 13.11.2003 Ya Ross Love, News

A je tu další obnovená klasika! Thomas Kukula aka DJ Red 5 se rozhodl předělat svůj první hit, jehož původní verze vyšla v roce 1997. Původní verze nevyšla pod nickem Dj Red 5, nýbrž Red 5, kterým to vydrželo jen něco kolem roku. Pak se totiž zpěvačka Nadja Ayari rozhodla nastartovat dráhu sólové zpěvačky. V původní sestavě figurovali ještě tanečnice Vanessa Garcia a Anthony "Lemar" Woods. V roce 1997 (kdy jindy než v jediný rok jejich existence) vyšlo jejich debutové album Forces, které mám doma a je hodně povedené. Z alba vyšly kromě tohoto právě předělaného singlu ještě megaúspěšné I Love you...stop!, Lift me up a dvojbéčkový For this world / Red 5 Jumps. A teď ke skladbě jež vyšla pod názvem DJ Red 5 vs. Miker G. - Da Beat Goes Reanimated. Nová verze má hodně z originálu, ale inovace je tam také slyšet. Já si myslím, že by z toho mohl být hit (třeba jako ze Spring 2003 od RMB). Na maxisinglu se kromě radio editu najdou ještě čtyři remixy, z nichž o jeden se postaral Jan Wayne, který nezní vůbec špatně. Připadá mi, že s ním je to jako s Voodoo and Serano. Na vlastní produkci se snaží vytěžit co to jde, ale o remix se postarají a výsledek je vždycky dobrý. Jan Wayne zremixoval již například Paffendorf - Crazy Sexy Marvelous a i to bylo celkem povedené.

Napsat názor do DISKUSE

 12.11.2003 Karel, News

V závěru roku se mohou všichni producenti přetrhnout, aby stihli vydat své nové skladby. Proto jsem nyní neměl nejmenší problém vybrat pět povedených kousků. které patří nyní k mým oblíbeným. Na labelu Silver Planet vychází deska Indigo Child - Head First EP, na které najdete skladbu Take A Breath Of You. Za projektem stojí talentovaný Yunus Guvenen a skladba je to opravdu "breathtaking", top progressive trance :) Ze stejného žánru pochází i druhá ukázka, Chable And Bonicci - Ride (Original Mix). Pokud jste tento song ještě neslyšeli, asi něco nebude v pořádku, tato pecka labelu Alternative Route se už pár měsíců hraje a díky své geniální melodii je aspirantem na desku roku. O Markusi Schulzovi jsme zde nedávno psali, skladba Peter Martin - Perfect Wave (Markus Schulz Edit) je dalším důkazem jeho remixérských / editačních schopností. Myslím, že Markus se příští rok zaručeně objeví v Dj Mag Top 100. O trancovce Boss@Nova - Stone Cold (Original Mix) se více dozvíte zítra z článku, dnes tedy ukázka této velmi nadupané / kruté skladby. Holandský projekt Katana v posledních týdnech představuje nové skladby jako na běžícím pásu, poslední novinkou je Katana - One Solid Wave, která se poprvé objevila v ASOT show Armin Van Buurena a jenž přináší typický "katana pumping" zvuk. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.11.2003 Dolvich, News

Americká trancová scéna není příliš rozrostlá hlavně díky nadřazenosti jiných stylů jako např. techno, house, hip-hop nebo r'n'b. I přesto se v zemi neomezených možností (na rozdíl od naší vlasti) najdou kvalitní trancoví dj-ové a producenti, jakými bezesporu jsou Brian Transeau (BT), Markus Schulz, Thomas Trouble nebo George Acosta, o kterém právě bude řeč. Ač byly Acostovy hudební začátky z poloviny 90.let směřovány k progresivnějším odvětvím dance music, byl postupně ovlivněn evropským pojetím trancu (eurotrance) a dnes již ve svých setech hraje převážně uplifting, což je podstyl, kteří si asi většina z nás vybaví pod slovem trance (vyjma prog-heads a psy-maniacs). George Acosta již v minulosti míchal zajímavé kompilace jako např. "Members Of X", "Awake", "Release", "Next Level" nebo "Trance Nation America vol. 2", na níž se podílel společně s ATB, který patří v USA k nejoblíbenějším trancovým producentům. Aktuální novinkou je live-mix-cd nazvané po městě, ve kterém George Acosta žije a působí, tedy "Miami", na němž se prezentuje podobným trance-soundem jako jeho "pokrevní bratr" ATB na své kompilaci "The DJ (In The Mix)". Při poslechu 2CD "Miami" narazíme na skladby a mixy od věhlasných jmen evropského trancu, kterými je kompilace přímo naplněná k prasknutí: Armin van Buuren, Orkidea, Paul van Dyk, Above & Beyond, Signum, Darren Tate, Mike Koglin, Pulser, Mike Shiver, Cosmicman, Kyau vs. Albert, Mirco de Govia, Dumonde, Nu-NRG, The Mystery, Dave 202 & Phil Green, DJ Shog, Voodoo & Serano, DJ Wag, Thomas Rubin nebo Talla 2XLC. Kompilace "Miami" vyšla 7.10.2003 u labelu Ultra, u kterého George Acosta vydává již od roku 2000.

Napsat názor do DISKUSE

 12.11.2003 Ya Ross Love, News

Tomcraft (dříve DJ Tomcraft) je německý dj, producent a občas i remixér. Když se podíváme zpět do jeho análů, zjistíme že jeho první release je datován již k roku 1995. Už od začátků tento Bavor vydává u labelu, u kterého vydává doteď, tedy u Kosmo Records. Skladba, která znamenala průlom byla Unicum. Následoval Prosac, na kterém mu vypomáhal kolega z Kosmo Records Eniac, který s ním později udělal ještě track Great stuff. Než vydal Tom Bruckner, což je jeho občanské jmén, první album, vyšlo několik singlů, z nichž bych zmínil hlavně The Circle, Mind, Silence a v roce 2000 pak vyšla předělávka Prosacu. První album se jmenovalo jako jeden ze singlů a bylo jím v roce 2001 All I Got. Album jsem neslyšel, ale slyšel jsem jen kladné kritiky. Dobré by bylo ještě připomenout, že z alba pochází singl, který se jmenoval Versus, jenž udělal se Sunbeamem. Pak následovalo přesun od trancu do electra. Ten nastal s hned první skladbou, která již nebyla z prvního alba, kterou byla skladba Overdose. V tomto roce přišlo na svět také jeho druhé album Muc, na které na trance.cz můžete také najít recenzi. Posledním releasem z druhého alba bylo Into the light. Nyní vyšlo Tomovi velmi povedené Brainwashed (Call you), které se posunuje o krůček zpět k trancu. Tato skladba stojí za pozornost! Druhá věc, která panu Brucknerovi vychází je remix skladby The Race od švýcarských electrolegend Yello. A i v tomto případě nejde o špatnou věc, i když Brainwashed je určitě lepší.

Napsat názor do DISKUSE

 11.11.2003 Libor, News

Britové Les Hemstock a Chris Jennings tvoří projekt Hemstock & Jennings, který rozhodně patří mezi lepší projekty, což tito pánové dokázali singly jakými jsou např. Crimson Soil, Mirage Of Hope, který znovu vyšel v tomto roce s novými remixy od DJ Shah, Pedro Del Mar, Lange, dále Northern Lights, který vyšel na německém labelu Cookies n Cream Recordings, s remixem od Hiver & Hammer, nebo East & Central. Tou pravou novinkou je ale skladba Reverence (ukázka), na které se podílel i Adam White. Vokály ze skladby Reverence jste už určitě někde slyšeli, protože pánové Les a Chris si je vypůjčili z legendární skladby Papua New Guinea od The Future Sound Of London. Je tedy zřejmé, že vokály tuto skladbu rozhodně nezkazí, nicméně i Les a Chris se vytáhli a vytvořili skvělý singl, který vás zaujme již při prvním poslechu a to hlavně díky velmi chytlavé melodii.

Napsat názor do DISKUSE

 11.11.2003 Dolvich, News

Britský taneční časopis DJ Magazine zveřejnil svou každoroční Top 100, kterou hlasující určují nejlepšího djje světa za tento rok. Hlasovalo celkem 61.529 music fans z 120 zemí světa. Výsledky jsou pro nás trancery více než potěšující. První místo totiž obsadil opět jediný a jedinečný Tiësto, který se minulý rok stal prvním djjem nepocházejícím z Británie, který tento titul získal. A tento rok se pro změnu stal jediným, který získal ocenění dvakrát za sebou. Druhé místo obsadil německý Paul van Dyk, který velmi hlasitě dává najevo, že také touží po dj-ském trůnu. Na třetí pozici se umístil další holandský trancový specialista Armin van Buuren, čímž příznivci taneční hudby jasně ukazují, kam by se měla v následujících letech ubírat dance music. Dalšími vítězi v Top 10 jsou progresivní Sasha (4) a John Digweed (5), dále Ferry Corsten (6), který aktuálně vydává své album "Right Of Way". Jediným techno djjem v Top 10 je Carl Cox (7), jehož následují další britští dj-ové Paul Oakenfold (8), Judge Jules (9) a na 10.pozici jsou Deep Dish.
O další zastoupení kvalitní (většinou trancové) hudby v Top 100 se postarali mj. mladý a talentovaný James Zabiela (11), starší a také talentovaný Sander Kleinenberg (13), lehce syrovější Marco V (15), v poslední době v ČR stále populárnější Mauro Picotto (17), holandský upliftingový king Johan Gielen (24) a také John 00 Fleming (27), Nick Warren (28) a Dave Seaman (40), kteří mají stále co nabídnout. V posledním roce se také vytáhli Gabriel & Dresden (42). Překvapivě se v Top 100 umístil také německý Andre Tanneberger alias ATB (47). Ovšem o umístění dalších djs jako MIKE (50), Lange (51), Max Graham (55), Matt Hardwick (64) nebo James Holden (76) již nelze polemizovat. Zástupci tvrdší hudby jsou mimo pro nás ne zcela zajímavých techno a hardhouse dj's hlavně na hardtrance / hardstyle orientovaní DJ Scot Project (67), Yoji Biomehanika (70), Paul Glazby (80) nebo Cosmic Gate (86). Na ještě bodovaných místech se umístili BT (83), Thrillseekers (87), Cor Fijneman (94) a Scott Bond (95). Jak je tedy vidět, tak trance všech podob a styly příbuzné trancu mají v Top 100 početné zastoupení, lze tedy snad konečně doufat v uznání trancu i v České Republice?

Napsat názor do DISKUSE

 7.11.2003 Libor, News

Projekt Conjure One tvoří kanadský producent Rhys Fulber, jenž je také zodpovědný za projekt Delerium. První skladba, která pod hlavičkou Conjure One vyšla, byla skladba Redemption, já osobně jsem tuto skladbu neslyšel. Poté následovaly skladby Sleep, kterou remixoval projekt Ian van Dahl, dále Tears From The Moon, tuto skladbu remixoval Robbie Rivera, ale i slavný holandský DJ a producent Tiësto. Novinka s názvem Centre Of The Sun vyšla v červenci tohoto roku na labelu Nettwerk America. Na vinylu můžeme najít remix od Junkie XL, 29 Palms Remix a chilloutový remix od Solar Stone. Já jsem slyšel pouze remix od Junkie XL, ale i ten stojí za to (ukázka). Vokály obstarala zpěvačka, která vystupuje pod jménem Poe. Tom Holkenborg, jenž se skrývá za názvem Junkie XL, si s remixem poradil skvěle a ve finále zní jeho remix nádherně, přispívají k tomu i vynikající vokály. Tom také vydal novinkový singl s názvem Dont Wake Up Policeman, jenž vyšel na labelu Roadrunner Records, o velmi kvalitní remix se postaral Sander Kleinenberg (ukázka).

Napsat názor do DISKUSE

 7.11.2003 Dolvich, News

Za projektem DJ Volume se skrývá zkušený německý dj a producent Axel Konrad, který mimo vydávání produkcích pod vlastním jménem vystupuje také pod pseudonymem DJ Valium a společně s DJ Novusem tvoří projekt Groove Coverage. Bylo tedy předvídatelné, že DJ Volume se bude pokoušet se svým singlem "Spirit Of Yesterday" naskočit do rozjetého vlaku, ve kterém se již vezou Groove Coverage, Baracuda nebo Rocco. Tomuto stylu se v Německu říká hands-up a je to jakási kombinace vocal-trance a trancecore. Skladba "Spirit Of Yesterday" sice disponuje lehkými sklony k breakbeatu, ale instrumentální část však již velmi silně připomíná song "The End" od Groove Coverage. Také refrén byl inspirován, tentokrát skladbou "Sky" od Sonique. Když ovšem odhlédnete od této neinovativní práce, tak je "Spirit Of Yesterday" solidní skladba hlavně díky pěkným vokálům. Avšak singl by mohl Axel Konrad vydat pod svým projektem Groove Coverage a nikdo by si ničeho nevšiml, neboť skladba nepřináší nic nového, pouze omílá stále ty a samé postupy, což se zdá být jakousi nemocí současné trancové scény. Maxi-cd vychází 10.11.2003 u labelu BMG.

Napsat názor do DISKUSE

 6.11.2003 Libor, News

Americký DJ a producent Markus Schulz v poslední době dělá jeden lepší remix než druhý, a tak by určitě byla škoda si o nich nic neříct, resp. nenapsat. První remix, o kterém se zmíním, je novinka od zpěvačky Jewel, s názvem Stand. Markus dělal remix i pro starší singl Jewel, Intuition, který byl vynikající (ukázka) a to samé platí i o novém remixu, ve kterém ovšem nejsou použity vokály, i tak je ale výsledek skvělý. Další remix Markus vytvořil pro Paul van Dyka a jeho novinku Connected. Opět se musím opakovat, ale i v tomto případě se jedná o nádhernou záležitost. I remixem skladby As The Rush Comes od dua Gabriel & Dresden, kteří tuto desku vydali pod svým projektem Motorcycle, Markus dokazaje, že je naprostou remixérskou extra třídou. Remix skladby Last Flight od projektu Karada je už trochu starší, ale také se jedná o skvělou záležitost. Markus udělal remix mimo jiné i pro Limp Bizkit, ale tento remix jsem neslyšel (ale Karel ano a tady je ukázka), a ještě pár dalších, které nám pravě dnes, 6. listopadu, předvede v pořadu Armina A State Of Trance XXL. A to ještě nesmíme zapomenout na jeho vlastní projekt Elevation, pod kterým vyjde skladba s názvem Clear Blue (ukázka). Markuse a jeho povedené livesety můžete pravidelně poslouchat na Global Dj Broadcast, zkuste si nějaký jeho set poslechnout.

Napsat názor do DISKUSE

 5.11.2003 Dolvich, News

Talentovaní italští trancoví producenti Giuseppe Ottaviani (24) a Andrea Ribeca (29) tvoří projekt Nu-NRG. Jejich první skladbou byla sice "Energizer" (1999), ale prosadili se až v roce 2001 s masivním hitem "Dreamland", díky němuž je pro celý svět objevil Paul van Dyk, který je podpořil mj. umístěním skladby na jeho kompilaci "The Politics Of Dancing" a vydáním singlu "Dreamland" u jeho labelu Vandit. Další song od Nu-NRG byl "Butterfly", ale zajímavějším dojmem působí jejich nová skladba "Connective", kterou již ve svých setech hrají přední trance dj's a na své kompilace je umístili třeba Blank & Jones (The Mix vol. 2) nebo Paul van Dyk (CD pro Xmag), jenž vinyl "Connective" vydal u svého labelu stejně jako předešlé skladby. V případě "Connective" se jedná o pozitivně laděnou skladbu s propracovanými samply, výbornou atmosférou a v pozadí nechybí ani již nepostradatelné tóny piána. Nezbývá říci nic jiného než, že Nu-NRG jsou společně s Mauro Picotto a Mario Piu nejlepšími italskými trance producenty.

Napsat názor do DISKUSE

 5.11.2003 Karel, News

Žánrové odvětví goa patří mezi méně populární styly trancu, ale své příznivce deep trance nebo old school psytrance jak je goa někdy nazýváno si rozhodně najde. To ví také u labelu Yellow Sunshine Explosion, kde právě vychází druhé vydání jejich psytrance kompilační řady nazvané "Goa Sound System vol. 2", jejíž první díl vyšel v březnu tohoto roku. Na dvou CDs se celkem vyskytuje 16 goa-trance tracků od jmen, které na scéně něco znamenají. Posuďte sami: Native Radio, Astrix, Herbal Essence, Tranceporter, Overlords, X-Wave nebo Ultravoice. Pokud jste tedy příznivci jednoduchého goa-soundu, tak rozhodně doporučuji si tuto kompilaci pořídit.

Tuto zprávu od Dolviche jste pravděpodobně již četli 31.10.2003, kdy vyšla na Trance.cz poprvé. Normální informace, řekla by si většina z vás, ovšem výjimka se asi vždy najde. V pondělí 3.11. jsem v práci a věnuji se běžným záležitostem, když mi na stole zazvoní telefon. V něm mi někdo sděluje, že by rád vyřešil jistou delikátní věcičku. Jsem zvědav a tak poslouchám, oč jde. Dozvídám se, že volající je člověk spjatý se serverem psytrance.cz (konkrétně jeho správce Miroslav Kuchrýk) a že celý článek od Dolviche je údajně nesmysl, nepravda a kdesi cosi a ať ho urychleně odstraním, že to je dobrá rada do života! Podíval jsem se na text článku a zjistil, že se jedná o klasickou zprávu o vydání nějakého CD se standardním informačním charakterem. Doporučil jsem tedy M.Kuchrýkovi, že pokud s něčím nesouhlasí, může svůj názor vyjádřit v diskuzi ke článku nebo osobně e-mailem Dolvichovi. Pak jsem ukončil hovor, protože diskuse nikam nevedla. Věc jsem považoval za vyřízenou, neboť za 3 roky, co dělám Trance.cz, se mi ještě nestalo, aby mi někdo volal jen kvůli tomu, že nesouhlasí s nějakým uveřejněným článkem, který navíc vůbec není o jeho osobě! Tím to ovšem neskončilo a ještě ten večer jsem dostal tento e-mail.

  Jméno: www.psytrance.cz | t-man - 81.30.254.44
  Asi jsem se nevyjadril dost jasne, ten clanek stahnes, protoze je to holy nesmysl. Nenecham zadne diletanty plivat na psytrance ani na label. Mozna by sis to mel poslechnout : http://www.psyshop.com/shop/CDs/yse/yse2cd032.html. Ocekavam, ze si sjednas poradek se svymi diletantskymi redaktory a uz o sobe nebudeme muset nikdy slyset. Piste si tam o komercnim trancu a neserte se do toho, cemu nerozumite. Dik.
Na tento text jsem nijak nereagoval, načež mi dnes, o dva dny později, opět zvonil na stole telefon od M.Kuchrýka a za pět minut přišel další e-mail:
  Zda se jsi asi dostatecne nepochopil vaznost situace. Vem na vedomi, ze poskozujes label nepravdivymi informacemi, ktere vznikly jen a pouze z vaseho diletantstvi. Pokud neucinis napravu spojenou s tiskovou omluvou k clanku, pocitej s tiskovou zpravou na psytrance.cz, kterou si za ramecek nedate. Nevim, jak ti to mam jeste jinak vysvetlit, asi mas dlouhe vedeni. Neminim dale tolerovat podobne chovani redaktoru trance.cz.

  S pozdravem
  Miroslav Kuchrýk
  spravce serveru psytrance.cz
Závěr: Názor na celou věc nechám na vás, čtenářích, můžete se vyjádřit ve fóru. Můj názor je, že odlišný názor na hudební kompilaci, na který má autor právo (může si svobodně psát co chce), by neměl vést k obtěžování a zastrašování, kohokoliv. Je samozřejmé, že taková snaha o ovlivnění, co má nezávislý server "správně" psát, nemůže být úspěšná, tomu snad nemůže věřit ani autor těchto snah Miroslav Kuchrýk, omlouvalo by ho snad jedině to, kdyby to zrovna přepískl s lysohlávkami. Svými aktivitami a uvažováním v duchu, že má monopol na psaní o něčem, dělá pouze ostudu serveru psytrance.cz a a všem rozumným lidem s nadhledem na české psytrance scéně.

Update: Zajímavá diskuse k věci byla i na psytrance.cz chatu, který je bohužel nyní nefunkční, záznam je však na adrese http://psy.muertamente.com/

Update2
: Na psytrance.cz se objevila 6.11.2003 Omluva, doufejme tedy, že celá věc je konečně uzavřena.
Napsat názor do DISKUSE

 4.11.2003 Libor, News

Vincent & Quentin tvoří pánové Elef Tsiroudis a Raul Geisler, prvně jmenovaný je také producentem projektu Plastic Angel, který v březnu vydal singl s názvem Heaven & Hell a také udělal remix pro Three Drives a jejich skladbu Greece 2000. V minulém roce vydali tito pánové singl s názvem Joyride, který vyšel na labelu Afterglow Records, bohužel tuto skladbu jsem neslyšel. V srpnu tohoto roku vyšel nový singl s názvem Freeway a opět vyšel u labelu Afterglow Records. Kromě Original mixu na vinylu můžeme najít i dva remixy od Ralphie B., Vocal mix a Dub mix. Original mix je skvělá záležitost (ukázka), ale remix od Ralpha je přece jenom o něco lepší než Original mix. Dub mix pochopitelně neobsahuje žadné vokály, ale v tomto je to škoda, protože se opravdu povedly. Elef a Raul jsou také skvělí remixéři, což dokázali remixem skladby Monkey Forest od projektu Midway, jenž vyšel u labelu Lost Language. Ale také remixem aktuálního singlu Amazon od projektu Midway , za kterým stojí Ralphie B.. který vyšel na labelu In Trance We Trust.

Napsat názor do DISKUSE

 4.11.2003 Dolvich, News

Německý dj a producent Ingo Kunzi je více známý pod pseudonymem DJ Tandu, pod kterým vydal několik povedených skladeb, např. "Back" (1998), "Velvet" (1999) nebo "Singularity" (2000). Jeho produkční začátky se datují od roku 1993, kdy spolupracoval na tracku "Te Quierro" pod hlavičkou projektu Intrance, kde spolupracoval s Alexem Kilbem (Mythos), který ovšem od roku 1998 spojil své síly s dalším německým producentem Thomasem Godelem (DJ Cosmo). Prvního sólového singlu se tak DJ Tandu dočkal v roce 1994 pod názvem "Acido EP", jenž vyšel na značce Noom, což je label Commandera Toma. A o rok později DJ Tandu založil projekt Ayla, který se hned v následujícím roce dočkal debutového stejnojmenného releasu, tedy singlu "Ayla", na kterém má mamutí podíl Kosmonova. O rok později vyšel další singl "Ayla - part II", na jehož produkci se pro změnu podíleli Ralf Armand Beck (Taucher) a jeho dvorní producent Thorsten Stenzel, kterým DJ Tandu tuto laskavost vrátil, když jim vypomohl se skladbou "Atlantis". Ještě v tom a samém roce (tedy 1997) vydává projekt Ayla další singl "Liebe". V tomto případě se jedná o coververzi klasiky od Cosmic Baby. Po dalším singlu "Angelfalls" (1999) vychází na začátku roku 2000 i debutové album "Nirwana".
V následujících dvou letech se DJ Tandu podílel na albu dánského projektu Safri Duo "Episode II" a také jejich dalších skladbách "Sweet Freedom" a "Sunrise". Další význačnou spoluprácí byl track "Eternity", na kterém spojil DJ Tandu své síly s britským producentem Darrenem Tatem (Orion). Následoval rok 2003, na jehož počátku vydal DJ Tandu společně s produucentem Stefanem Rothem a vokalistkou Ysabell pod projektem Yel povedenou skladbu "Sun Is Coming Out". Aktuálním singlem projektu Ayla je remake jeho staršího singlu "Liebe.03". K známé melodii bylo přidáno několik současných beatů a k tomu byly také rozšířeny vokály z původních "liebe" na "liebe, love, amour, amore…". Jinak jsou změny oproti originálu extrémně minimální podobně jako u nedávné předělávky Three 'n One - "Reflect". Maxi-cd vyšlo 27.10.2003 u labelu Zeitgeist (Universal) a mimo Original Mixu a Electro Mixu jsou zde ještě obsaženy remixy od Seikos (Jordan & Baker) a od ATB, který byl však již v roce 1997 na původní verzi. Na začátku roku 2004 by pak mělo vyjít nové album.

Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2003 Karel, News

Máme zde další měsíc, nemohou tedy chybět nové ukázky, no a protože mám zítra ten svátek, dal jsem si na dnešním menu speciálně záležet a představím vám pět skladeb, jež reflektují hudbu, kterou Karel skutečně poslouchá :-) Pro první tři ukázky jsem nemusel chodit daleko, stačí se dostat ke geniálnímu livesetu Sasha and James Zabiela - Back 2 Back Live at Monday Bar Stockholm (Sweden) - SAT-08-22-2003. Way Out West - Apollo je pravděpodobně novým WoW singlem z nového alba, které vyjde na jaře 2004. Výtečný a inovativní zvuk, který se ve fóru na WoW stránkách hodně diskutuje. Sphongle - Dorset Perception (Losteps Balearic Breaks Re-Edit), takový dlouhý název má druhá pecka z výše uvedeného livesetu. Opět přehršel nových zvuků a postupů, které musí potěšit každého znalce kvalitní taneční hudby. Unkle - In A State (Sasha Remix). Tento remix je prý velmi očekáván, tak jej tady máte! :-) Pohodový zvuk, Sasha opět nezklamal. Aluna - All I Need Is Time (Noel Sanger Remix), to je především dokonalý a chytlavý ženský vokál, doplněný progresivnějším trance beatem od Noela Sangera, doporučuji. Na konec tu mám jeden vydařený remix od dvojky Gabriel & Dresden pro zpěvačku Lili Hayden, celý název tedy zní Lili Hayden - Anything (Gabriel & Dresden Code 313 Dub). Toto je remix bez vokálů, pak je ještě jeden s vokály. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2003 Libor, News

Misja Helsloot je holandský DJ a producent, který se narodil 21. ledna 1973 v Rotterdemu. Sice není doma v Holandsku tak populární jako Armin van Buuren, Tiesto či Ferry Corsten, to ale neznamená, že tento 30-ti letý chlapík nedělá skvělé singly. Bohužel jeho singl First Second jsem neměl možnost slyšet, ale Misja udělal pár skvělých remixů např. pro Ozone, Roberta Lidstroema či Miiku Kuismu a také vydal několik mixovaných kompilací např. Capital, In Trance We Trust 001, 007 nebo Forbidden Paradise 10 a 11. Projekt Shane 54 tvoří madarský producent Elod Csaszar, který se proslavil hlavně remixy pro Cosmicman, Above & Beyond, Quadraphonic, Lost Tribe či Lange. Společný singl těchto pánů, nazvaný "Back From Your Past" by měl vyjít na labelu First Second Recordings na počátku roku 2004. Tento singl hrál ve svém pořadu Armin van Buuren a jedná se o vynikající záležitost s ještě lepšími mužskými vokály. Tento singl si Vás získá již při prvním poslechu a to nejenom svými skvělými vokály. Misja Helsloot chystá také projekt společně s Johanem Gielenem, ale název tohoto projektu není známý.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ