TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.11.2004 Karel, Press

A je to tady! Už tradiční velký předvánoční mejdan, na který se do osvědčených prostor KC Karlov v Benešově u Prahy každoročně sjíždějí klubeři z celé republiky. Tentokrát bude hlavně ve znamení stylu, který letos zažívá obrovský, ale zasloužený boom - TRANCE. Pokud budete chtít tento nejemotivnější, melodický a přitom hodně energický hudební styl proložit něčím ještě ostřejším, je tu Techno.cz Stage - jak jinak, techno je u nás stále na výsluní popularity. White Edition: Dvě nenápadná, ale docela zásadní slůvka pro tuto party. Všechny hlavní dekorace budou v bílé barvě a do bílého se převleče i celý hlavní sál a prostor pro VIP. Výsledný dojem ještě umocní UV světla a pozor, hlavně vy návštěvníci, pokud ovšem přijdete oblečeni celí v bílém... to bude hustýýýý....! A nebude to zadarmo. Každý, kdo bude mít na sobě bílé tričko a kalhoty, dostane dárek v podobě demo CD některého z účinkujících nebo dárek od našich partnerů. Příkladem půjdou i djs - budou hrát také v bílém oblečení. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 29.11.2004 Petr Holman, News
Tranceový label Vandit vydává v těchto dnech svůj už 45tý titul: Marcos - Cosmicstring / Just for a Day. Z našeho pohledu stojí za zmínku, že na vinylu najdete obě skladby i v remixech německého dýdžeje a producenta Marc van Lindena, který v ČR zahraje vůbec poprvé 11. prosince na party Xmas in Trance v KC Karlov v Benešově. Shodou okolností se v minulých dnech v londýnském klubu Heaven uskutečnila velká party labelu Vandit, na které vystoupili jako headlineři Paul van Dyk a právě Marc van Linden.
Napsat názor do DISKUSE

 25.11.2004 Libor, News
Vynikající finský producent Miika Eloranta, jenž se také podílí na projektu Aalto, nyní přichází s dalším vynikajícím singlem, jenž se jmenuje Cre8. Předchozí vinyl Alba / Dawn patřil mezi mé nejoblíbenější skladby a u této novinky tomu nebude jinak. Na vinylu kromě Original mixu najdeme i Mirco de Govia remix. Miika tuto skladbu údajně napsal za pouhých 15 minut v jedné z helsinských hudebních prodejen. Ale na kvalitě to rozhodně nepoznáte. Original mix je vynikající uplifting, nabitý velmi emotivní pocity, které sice působí trochu posmutnělým dojmen, ale o tom převážně Trance music je. Takže tato skladba je už nějaký ten týden mé číslo jedna. Druhý remix v podání německého talentovaného producenta Mirca de Govii zní také velmi kvalitně a potvrzuje, že i v Německu může vzniknout kvalitní Trance produkce, ovšem Original mix je ještě o něco lepší. Tato nová deska se Miikovi rozhodně velmi povedla a díky takovým skladbám stojí za to poslouchat Trance.
Napsat názor do DISKUSE

 24.11.2004 Dolvich, News
Groove Coverage a jim podobní asi hodně inspirovali současnou německou taneční scénu, neboť se zde v charts prosazují čím dál tím více hands-up producenti a nedávno se zrodil další projekt tentokrát nazvaný Cascada, za kterým se skrývají producenti Manuel Reuter (DJ Manian) a Yann Pfeifer (Yanou). Po jejich debutu "I Need A Miracle" vydává dvojice producentů follow-up "Bad Boy" (ukázka), což je melodický hands-up dance-styl znějící jako kombinace jejich předchozího hitu a skladby "God Is A Girl" od Groove Coverage, která je v hands-up stylu jakousi šablonou. Song je však ve všech směrech jednoduše udělán včetně zpěvu vokalistky Natalie, který velmi rychle vleze do hlavy. "Bad Boy" je však zůstává pouze převařenou kaší, neboť Cascada nám nenabízí o moc více než je znovuoživený úspěšný recept Groove Coverage. Oproti velkým plusovým bodem je maxi-cd (release 11.10.2004) s obsahem celkem třinácti tracků, mezi nimiž jsou mixy od Pulsedriver, Central Seven, Inverno, Alex Megane vs. Marc van Damme, The 2 Days a také dvě verze předešlé skladby "I Need A Miracle". Takže ti z vás, kteří ještě nemají dost Groove Coverage stylu můžou být potěšeni.
Napsat názor do DISKUSE

 23.11.2004 Dolvich, News
Po relativně povedené, ale méně úspěšné nové verzi svého největšího hitu "The Sound Of The City (Nature 2.4)" vydává německý dj a producent Thomas Schatz alias Mario Lopez nový singl nazvaný "You Play Me Like A Jojo". Tento track je zase v typickém Mario Lopez soundu, který známe např. ze skladby "Blind". Hned na začátku skladby je slyšet ženské vokály, následuje napínavý build-up s trancovými zvuky, které pak vyznějí dost opatrně ale propracovaně. Poté je chvíli pausa, během níž lze slyšet lehce asiaticky působící zvuky kombinované s již počátečními vokály "you play me like a jojo, that's for sure..." než přijdou k nasazení opět beaty a také řádný sound pro uši. Do konce tracku se to pak celé opakuje ve smyčce a trochu to připomíná již avizovanou klasiku "The Sound Of Nature", ale v porovnání není tak strhující jako Mariovo debutová skladba.
Vokály nejsou zrovna precizně nazpívané a k melodii ani k hudbě samotné moc nepasují. Slova působí jako narychlo napsaná. Track je solidně udělaný, ale posluchače nijak skutečně neuchvátí. Mimo popisovaného Original Mixu od Armin & Friends je na maxi-cd (release 25.10.2004 u A45 / Edel) také řada remixů od Mark Wilcox (electro), Deepforces (hands-up), Rio & Juliano (hands-up) a Johan Kivi (trance), což také není nic vyjímečného. Mario Lopez tak moc dobře neodstartoval svůj label MaLo Traxx.
Napsat názor do DISKUSE

 22.11.2004 Libor, News
Švédský producent Ashkan Fardost, který je na poli Trance music známý především díky projektu Envio, se jednoznačně zařadil mezi mé oblíbené producenty. Nyní přichází s novinkou Sunset Higway, kterou vydává pod svým méně známým projektem Salt Lake. Vinyl vyšel 18.října na labelu Dedicated, což je sublabel United Recordings. Kromě Original mixu obsahuje i Mark Norman remix. Original mix je velmi kvalitní záležitost, která Vás sice ze židle nezvedne, ale výborně se u ní relaxuje po těžkém dni, k čemuž přispívá i kytarový sampl, který Ash vkládá i do skladeb projektu Envio a právě tyto samply jsou příjemným osvěžením. Dvojka Mark de Jong & Norman Lenden aka Mark Norman do skladby přidala své typické samply a tak znalci Trance music by jistě poznali, kdo že tento remix dělal. Naopak tento remix Vás ze židle dostane a je velmi kvalitní, ale mně osobně se více zamlouvá Original, jelikož je to více emotivnější než Mark Norman remix. Tento vinyl se tedy bude líbit jak příznivcům pomalejších rytmů, tak i vyznavačům svižnějších samplů.
Napsat názor do DISKUSE

 21.11.2004 Karel, Press

Na základě reakcí návštěvníků sobotní akce Tiesto v T-Mobile aréně bychom rádi objasnili klíčové otázky, které jsou nám přímo i nepřímo pokládány. V první řadě bychom chtěli všem poděkovat všem za vytvoření úžasné a neopakovatelné atmosféry, která vrcholila při setu Tiesta. Tiesto byl vašich reakcí upřímně nadšený a překvapivě zústal na party až do samého závěru. Jeho vystoupení u nás určitě nebylo poslední, a věříme, že se podaří připravit další domácí vystoupení v průběhu roku 2005. T-Mobile aréna je skvělý prostor, který se používá hlavně pro hokejové zápasy, koncerty a podobné kulturní akce. Taneční party jsme v aréně uspořádali podruhé po květnové party s Paul Van Dykem. Oproti květnové akci jsme změnili uspořádání podia, tak jako jste zvyklí z velkých koncertů. Důvod byl hlavně v úspoře prostoru, takže zbylo více místa na taneční ploše pro obrovský nápor návštěvníků. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 18.11.2004 Ya Ross Love, Report

A je to za námi! A myslím, že bychom to zvládli třeba příští víkend ještě jednou! V sobotu 13.11.2004 resp. půl hodiny po půlnoci se předvedl podruhé českému publiku dnes již trojnásobný vítěz ankety časopisu DJ Mag Tiesto. To ale myslím není třeba připomínat. Většina věcí ohledně akce byla návštěvníkům Trance.cz známa (a těm kdo tam byli obzvlášť), takže toto bych již neopakoval a přešel bych rovnou k reportu. Před Arénou se začaly tvořit hloučky, později menší davy a fronty. Bylo kolem půl osmé a podle informací ze třetí ruky se ke mně dostalo, že by se již mělo otevírat. Ale! Organizátoři a spol. nás trénovali až do půl deváté, kdy se začalo pouštět dovnitř. Ještě než pouštěli dovnitř byl jsem docela otrávený, poněvadž ty fronty a hlavně někteří lidé byli neskuteční! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 18.11.2004 Libor, News
Hned na začátku se musím přiznat, že jsem dlouho netušil, že za projektem Rio Addicts se ukrývá holandský talentovaný producent Mark Otten, který patří mezi mé velké oblíbence. Crossroads je první skladba, kterou Mark pod tímto projektem vydal a vyšla 1.října na labelu Electronic Elements, což je sublabel Armady. Na vinylu kromě Original mixu najdeme i Probspot remix. Original mix je vynikající Trance skladba, která obsahuje několik velmi podařených samplů a řekl bych skoro až geniální melodii, kterou Mark potvrzuje své vysoké producentské kvality. Rikard Fredriksson aka Probspot vytvořil další velmi kvalitní remix, i když skladbu příliš nepozměnil, na druhou stranu, proč něco měnit, když to je skvělé. Mně osobně se daleko více líbí Original mix, což je opravdu nádhera a už se těším s jakým dalším povedeným singlem Mark přijde.
Napsat názor do DISKUSE

 14.11.2004 Karel, Report

Tiësto v Praze a rovnou ve velké sportovní aréně! Před pár lety utopie a bláznovství pár nadšených fanoušků trancu. Dnes realita, tak takový je vývoj taneční hudby u nás. To, o čem jsme kdysi jen snili, případně za svými sny podnikali dlouhé a náročné cesty do Holandska, to najednou dorazilo i k nám. Tiësto se zde již představil před rokem na Creamfields, kde zanechal kladné ohlasy. I letos se mu mimořádně dařilo (viz. hraní na olympiádě, album, kompilace, nové skladby, opět nejpopulárnější dj světa, atd.), takže přivézt ho do Prahy na velkou halovku byl vlastně logický krok, kdo jiný by měl přitáhnout tisícovky lidí do Tmobile arény, když už ne Tiësto? Mr. Magic Muzik byl samozřejmě hlavním tahákem večera, proto byli (alespoň podle jmen) ostatní djs tak trochu do počtu, ale jak se dozvíte z následujících řádek reportu, nakonec do počtu až zas tak moc nebyli. V Tmobile aréně jsem byl poprvé (PVD na jaře jsem se nezúčastnil), takže jsem byl zvědavý, jaké to tam bude, jaké bude prostředí, zvuk, světla, lidé, no a zejména jaké budou výkony djs a celkový pocit z party. Pojďme se tedy podívat, jak to vše z mého pohledu vypadalo. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.11.2004 Karel, News

Přípravy na vystoupení současné nejopěvovanější osobnosti taneční scény - Dje Tiësta - se chýlí ke konci a my jsme tu s posledními informacemi, které by se mohly hodit ještě před tím, než vyrazíte směrem k pražskému Výstavišti. T-mobile Aréna se v sobotu již od brzkých ranních hodin začne postupně měnit v obrovský klub s kapacitou až 15 000 lidí. Po celý den bude hala vytápěna s maximální intenzitou, první návštěvníci tedy mohou bez problémů odhodit své svršky v jedné ze šaten, kterých bude pro tento účel zřízeno více než dost. Po odhození vás pak budou čekat maximálně vybavené bary v celkové délce 100 metrů, rozmístěné po obvodu hlavní taneční plochy. Ještě jednou upozorňujeme na zákaz vnášení jakýchkoli nebezpečných předmětů, zbraní, nebezpečných látek a vlastního občerstvení, k pořizování snímků budou povoleny pouze neprofesionální fotoaparáty. Dveře Arény se otevírají již v 19:30 a nejlevnější vstupenky stále seženete ve všech obchodech Kenvelo za 399,- Kč, na místě budou k dostání už za 490,- + poplatek. Na závěr již tedy nezbývá nic jiného, než popřát co nejsilnější a nezapomenutelný zážitek :-) www.tiesto.cz

Napsat názor do DISKUSE

 12.11.2004 Karel, News

DJ TIËSTO - WARM UP PARTY - Před sobotním vystoupením DJe Tiesta v pražské T-mobile Aréně máte možnost se navnadit již v pátek večer. A to v příjemném prostředí nově otevřeného Joe Café, kde vám k tanci i poslechu zahrají dva ze sobotních DJs hlavní scény - E-lite a Spyro. Až do sobotních ranních hodin si budete moci vychutnat směsici houseových, tranceových a techno beatů nad sklenicí piva nebo při srkání výtečných koktejlů. Joe Café, Palác Koruna, Václavské nám. 1, Praha 1, začátek - 22:00 hod. DJ E-lite, DJ Spyro

DJ TIËSTO - JEDINÁ OFICIÁLNÍ AFTER PARTY - Pro ty, kteří nebudou mít ještě dost po nabité noci v T-mobile Aréně je tu samozřejmě připravena afterparty, na niž vás zdarma přesunou autobusy kyvadlové dopravy, která je pro tento účel zřízena s odjezdem přímo od haly. Prostorný klub Face to Face na pražském ostrově Štvanice vám nabídne jak stále energické sety Djů E-lite, Spyra, Johna Cutlera, Eagla a dalších, tak i chill outové zákoutí s jemnější muzikou k odpočinku.
Rádi bychom zdůraznili, že tato akce je jediná oficiální afterparty po sobotní noci s Tiestem. S ostatními afterparty v klubech Le Clan a Rubyz nemá pořadatel nic společného a důrazně se od nich distancuje. Kategoricky odsuzujeme zneužívání Tiestova jména pro akce, které nemají s party v T-Mobile Aréně cokoliv společného.

Face to Face, ostrov Štvanice, Praha 7
začátek - cca 5:00 hod.
DJ E-lite, DJ Spyro, John Cutler atd. + chill out

Napsat názor do DISKUSE

 11.11.2004 Libor, News
Psal se rok 2001 a tehdy vyšla skladba On The Move pod projektem Barthezz, pod kterým se také Bart podepsal. Tato skladba se stala obrovským hitem a to dokonce i v naší vlasti. Po té následovala skladba Infected, ale ta už tolik úspěšná nebyla a projekt Barthezz pomalu padl v zapomění. V roce 2003 vydap Bart pod svým novým projektem StereoShaker skladbu Rockn Roll, která zaznamela celkem slušný úspěch. A nyní v roce 2004 BArt přichází s novinkou Persona Non Grata, kterou vydává pod svým vlastním jménem. Vinyl vyšel 27. září na labelu Yakuza, což je sublabel United Recordings. Na vinylu kromě klasického Original mixu najdeme StereoShaker remix. Original mix mě zaujal již při prvním poslechu a to hlavně skvělou melodií a také povedenými vokály. Celkově je tato skladba velmi energická. Druhý remix má také na svědomí Bart, ale je o něco slabší. Melodie už není tak chytlavá, ale já věřím, že své posluchače si najde. Já osobně si myslím, že Bart se vrátil ve velkém stylu a že tata deska v zapomění určite neupadne.
Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2004 Karel, News

V sobotu 13.11. vystoupí v pražské T-mobile aréně tranceový mág a nejpopulárnější DJ současnosti DJ Tiësto. Zde je finální lineup pro obě chystaná pódia. Lineup mi přijde dobře zvolený, Elite na úvod alespoň vyzkouší pořádně aparaturu. Tkáč / Havrlík si své odbudou do 23. hodiny, což také vítám, neboť atraktivní čas od 23. hodiny a dál by měl patřit již jen skutečným profesionálům. Takže Michael Burian, následovaný Tiëstem od 1 hodiny mi přijde docela dobré, i když možná Tijs mohl hrát od půlnoci. No a po Tiëstovi bude většina kluberů stejně unavená a asi půjde pomalu domů, takže si své mohou odehrát i další ne již tak atraktivní jména jako Lady Jane či Lucca.

Hlavní podium:
20.00 - 21.45 Elite
21.45 - 23.00 Tkáč & Havrlík
23.00 - 01.00 Michael Burian
01.00 - 04.00 Tiësto
04.00 - 05.00 Lady Jane
05.00 - 06.00 Lucca a Spyro (společný groovy techno set)

Second stage: 20.00 - 21.30 Madman, 21.30 - 23.30 Crash DJ Team (DJ Dolphin & DJ Sally J), 23.30 - 01.00 P@co, 01.00 - 04.00 Funx Punx (DJs Texx & Alfonso) vs Rob Smile, 04.00 - 05.00 Marek Řeřicha (Dance Extravaganza), 05.00 - 06.00 Raju

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2004 Libor, News
Boy van Lamoen, jenž se ukrývá za tímto novým projektem, patří mezi ty producenty, o kterých se i sebe menší informace získává velmi těžce. Takže se mi podařilo zjistit jenom to, že se také podílí na projektu John Remedy. Tato deska vyšla na konci září na labelu Silicon records. Skladba Increase se řadí do stále populárnějšího stylu techtrance, ale zaujala i mě a to tento styl příliš nevyhledávám. Decrease je ale to lepší z tohoto vinylu. Jedná se také o svižnější záležitost, ale oproti A straně se může pyšnit skvělým kytarovým samplem, který využívá např. i projekt Envio. Právě díky tomuto samplu, ale i díky lepší a Trancovější melodii tato skladba určitě nějaký úspěch zaznamená. Já osobně si myslím, že se jedná o velmi povedený debutový singl a tento producent vstoupil do světa taneční hudby pravou nohou.
Napsat názor do DISKUSE

 9.11.2004 Karel, Press

V sobotu 13.11. vystoupí v pražské T-mobile aréně tranceový mág a nejpopulárnější DJ současnosti DJ Tiësto. Zde jsou některé informace, které vám přiblíží, jak bude vypadat prostor a jak se na party připravit. T-mobile Aréna se 13.11. změní na obrovský klub s kapacitou až 15.000 návštěvníků. Hlavní plochu budou lemovat velkokapacitní bary, které občerství všechny tancechtivé, kteří tak nebudou muset opouštět taneční epicentrum. Na chodbách se dále objeví stánky s jídlem, světelnými předměty, hudbou, atd. Aréna bude ozvučena kvalitním sound systémem V-DOSC L'Acoustics o výkonu 60 kW. Zvukový systém na hlavním pódiu bude mít velkou výkonovou rezervu - 200 kW, což by bez problémů kvalitně ozvučilo prostor s padesáti tisíci diváky. Světelná aparatura bude přehlídkou toho nejlepšího, co lze v ČR vídat při velkých koncertech, včetně výkonného laseru, který byl použit např. při vystoupení Paula Van Dyka.V rámci hlavní scény, řešené jako koncertní podium, bude použito obří projekční plátno se sedmi videoprojekcemi, pro které si někteří DJ´s sami dodávají podklady.
Brány T-mobile arény se otevřou v 20.00 hodin, a první návštěvníci tak budou moci slyšet první z Dj´s, kteří ten večer vystoupí. Konec je očekáván v neděli kolem 6. hodiny ranní. Na akci bude akceptováno užívání neprofesionálních fotoaparátů, pořizování jiných audiovizuálních záznamů není dovoleno. Návštěvníci si budou moci odložit oblečení v několika velkých šatnách. O bezpečnost a zdravotní zajištění se postarají profesionálové se zkušenostmi z podobně velkých akcí. Na akci platí zákaz vnášení jakýchkoli nebezpečných předmětů, zbraní, nebezpečných látek a vlastního občerstvení. Aktuální informace na www.tiesto.cz

Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2004 Libor, News
Švédský producent Alex Sjöström patří mezi nové objevy Trance scény. Jeho debutová záležitost Kallocain, kterou vydal pod projektem Endre, zaznamenala celkem slušný úspěch a myslím, že i novinka s trochu děsivým názvem I Kill For You bude velký hit. Tato deska vyjde u labelu Anjunabeats a kromě Original mixu na vinylu najdeme i Probspot remix. Original mix je vynikající uplifting, který má neuvěřitelnu atmosféru a při každém poslechu Vás uplně pohltí a vy přestanete vnímat okolní svět, aspoň takto na mě tato skladba zapůsobila. Švédský producent Rikard Fredriksson aka Probspot zakomponoval do skladby svůj typický progressivnější nádech. Rikard odvedl kvalitní práci, ale Original mix je natolik geniální skladba, že žádné remixy vlastně nepotřebuje. Výhodou této desky je, že uspokojí jak milovníky upliftingu, tak i vyznavače progressivnějších zvuků, takže se určitě nějaký ten pátek bude ještě objevovat v playlistech předních Trance DJs.
Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2004 Karel, Press

I tento týden se můžete pokoušet vyhrát volné vstupy na vystoupení holandského tranceového mága DJe Tiesta. Soutěže probíhají průběžně na www.tiesto.cz a na všech hudebních serverech, včetně www.techno.cz, www.technisco.cz, www.rave.cz, www.clubber.cz. Vstupenky můžete vyhrát i na stránkách hitparády Eso www.eso.nova.cz a na vybraných rádiích. Veškeré soutěže se uzavírají ve čtvrtek 11.11.2004. Dále všechny příznivce světové tranceové jedničky jistě potěší zpráva o možnosti znovushlédnutí jeho megashow Tiesto in Concert ve sportovní hale Gelredome v holandském Arnhemu. Koncert proběhl předminulý víkend a prostor pro 25 000 návštěvníku byl vyprodán již několik týdnů před akcí. Oba dva večery byly přenášeny po internetové síti a 9ti hodinový záznam Tiestova sólového vystoupení je nyní za malý poplatek ke stažení na této adrese.

Napsat názor do DISKUSE

 5.11.2004 Karel, News

Jelikož se má o víkendu citelně ochladit a mohly by se objevit i sněhové vločky, jistě se rádi zahřejete nad novými ukázkami. Myslím, že všechny jsou hodně vydařené, dal jsem si na jejich výběru opravdu záležet a vybral jen ty kousky, které považuji za aktuální trance, house, progressive. Prostě taková budoucnost hudby, kterou máme rádi. Austin Leeds and Matthew Dekay - Taurus (Original Mix) je nová produkce holandského top producenta M. Dekaye. Originální melodie, zajímavý beat, co více si přát? Monkz - Goggles, zde autoři skladby rozehrávají všechny možné nástroje a zvuky a spojují je do hodně podařené skladby, je to docela sexy :) Fractal Structure - Lost Sequence (Haak's Subliminal Cowbell Remix), to je výtečný remix od producenta Haaka. Na to se musí někde na party skvěle pařit. Lange Pres. Vercetto - Skimmer (Original Mix). Lange změnil u téhle desky svůj styl a stojí to za to. Deska trochu připomíná klasiku Cafe Del Mar, ale přesto je to jiné, originální, s neskutečnou atmosférou. Hraje mj. i Tiësto, to bude něco za týden. Tím kvízem z titulku jsem měl na mysli poslední ukázku, Unknown - Unknown (ID Marco V Essential Mix). Jediná skladba, kterou hrál Marco z tzv. white vinylu ve svém říjnovém Essential Mixu. Uvidíme, kdo za tímhle nářezem stojí, jestli to někdo víte, dejte vědět do fóra, mně se to nepovedlo vypátrat. Všechny dnešní ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.11.2004 Dolvich, News
Na začátku tohoto roku nastartoval svůj comeback respektovaný německý legendární dj a producent Tom Weyer známý jako Commander Tom s několikátou edicí své klasiky "Are Am Eye?". V několika posledních letech Commander Tom tento track vícekrát oživil, ale poté opět sestoupil do undergroundu. To by se tentokrát nemělo stát, neboť Commander poté vydal song "Attention", na kterém se podílel i producent Roger P. Shah. Plusem této skladby je, že to není žádná kopie předešlého singlu, nýbrž obsahuje zcela nové zvuky. Mezi těmito také sampl "show me your attention" z jiného známého klubového hitu Ton Novy vs. Eniac - "Superstar" (1997). Však kromě samplu je "Attention" zcela zvukově odlišná skladba od "Superstar". Electro-sound je zde strhující a velmi dobře sedí k vokálům. Rytmus je zde však spíše progresivní a track se příliš nevyvíjí. Oproti tomu remixy jsou v jiném stylu již pro Německo typičtějším pojetím trancu. O tyto se postarali Steve Murano, Jan Driver, F&W (Tukan) a na maxi-cd jsou též obsaženy mixy od Maiwald & Fiedler a Georgio E. Bomidelli. Stylický videoklip se supermodelkou Sophye Gassmann již rotuje na Vivě.
Napsat názor do DISKUSE

 4.11.2004 Libor, News
Belgický producent Jonas Steur, ročník 1982, se ukrývá za projektem Estuera. Jonas byl mimo jiné ve svých začátcích ovlivněn i belgickým super producentem Mikem. Jonas vydával skladby již od roku 2000 ale první sólový počin vydal až v tomto roce. Jednalo se o desku Travels / 7 Clouds, která se rozhodně povedla. Jonas také remixoval skladbu od Ton TBho Dream Machine. Novinka s názvem Tales From The South / City Lights vychází na labelu Magik Muzik, což je sublabel Black Hole Recordings. Tales From The South je parádní skladba, i když hlavní melodie je trochu smutná, ale pravě tento posmutnělý nádech tuto skladbu činí tak kvalitní. Mně osobně se tato skladba zalíbila až po několika dnech. Druhá skladba se nese v podobném duchu jako první, ale přece jenom je o něco slabší, ale za poslech rozhodně stojí a určitě Vás nezklame. Propylon je další Jonasův projekt, nová deska by se jmenuje Exile / Morning Glow a vyjít by měla na dalším sublabelu Black Hole, In Trance We Trust. Jonas také remixoval skladbu Waterfall projektu Re:Locate, ale tento remix jsem ještě neslyšel. Tento remix vyjde u labelu Fundamental Recordings.
Napsat názor do DISKUSE

 4.11.2004 Karel, Press
Na stránkách www.tiesto.cz přibyly ke stažení další Tiestovy sety z Amnesie z Ibizy, tapety do počítače, nebo fotoreport z víkendové akce Tiesto in Concert v v Holandsku. Rozrostla se i sekce s profily dalších DJ´s, které uvidíte již příští vikend v T-mobile aréně. Během dneška bude spuštěna velká soutěž o DVD Tiesto in Concert a 2 VIP vstupenky na pražskou akci. Jako lákadlo může sloužit upoutávka z tohoto DVD v úterním vydání pořadu Poprask na ČT1, kde si budete moci také zasoutěžit o tyto ceny. V následujících dnech vám prozradíme, jak probíhají přípravy Dje Spyra na společný groovy techno set s jeho hostem, Djkou Luccou. Uvidíte, jak bude vypadat T-mobile aréna v den akce a dozvíte se spoustu užitečných informací pro sobotní noc.
Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2004 Karel, Press
Prestižní britský časopis DJ Mag minulý pátek zveřejnil výsledky ankety Top 100 DJ's Poll o nejpopulárnějšího DJe planety. Na špičce žebříčku se s velkým předstihem umístil již potřetí DJ Tiësto, a to i před takovými jmény jako Paul van Dyk, Sasha nebo Carl Cox. Je to také poprvé v historii vyhlašování této ankety, kdy se jednomu nebritskému DJi podařilo třikrát po sobě obhájit první místo. Pořadí DJů vzešlo z celkem 91 481 hlasů (o 30 000 více než minulý rok) ze 149 různých zemí, zejména z USA, UK, Holandska a Jižní Ameriky. V minulých letech se pouze dvěma DJům - Paul Oakenfold a Carl Cox - podařilo přiblížit Tiëstovu letošnímu úspěchu, zvítězili v anketě dvakrát. Tiesto však letos překonal veškeré hranice DJingu, jak svým sólovým vystoupením před vyprodaným (25 000) fotbalovým stadionem, tak zejména svým ojedinělým setem při slavnostním zahájení letošních Olympijských her v Athénách, které sledovalo přes 4,5 miliard lidí po celém světě. Minulý víkend navíc uspořádal Tiësto svoji vlastní dvoudenní megashow ve vyprodané sportovní hale v Holandském Arnhemu, která byla přenášena po internetu a na kterou se dostavilo neuvěřitelných 25 000 návštěvníků. Exklusivní reportáž a fotky přímo z místa konání se tento týden objeví na serveru www.tiesto.cz již tento týden. Celkové pořadí všech umístěných DJů najdete zde. Fotoreport z megashow Tiesto in Concert najdete zde: Pátek 29.10.2004 - první série, Pátek 29.10.2004 - druhá série, Sobota 30.10.2004.
Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2004 Dolvich, News
Dánský dj a producent Michael Splint známý také pod projekty Falkon, Barbed Wire a Eruption, pod kterým vydal svůj první a zatím jediný větší hit "I Feel Free", s kterým bodoval hlavně v UK. Nyní již tedy není mezi skandinávskými elektronickými hudebníky žádným neznámým jménem a chtěl by se svým novým singlem "Secrets (Broke My Heart)" ovládnout zbytek Evropy. Stylově je nový singl podobný poslední produkci jiného známého dánského projektu Tukan - "Wonder Of Life", neboť právě pánové F&W z projektu Tukan mají prsty i ve skladbě "Secrets" a opět tak spolupracují s Michaelem Splintem. Tak na posluchače čekají hnací beaty, klidné breaky a samozřejmě také hlavní plocha, kterou lze bez váhání označit jako uplifting. O vokály se postarala Michaelova žena Sasja, která již má zkušenosti z projektů jako Ayla meets Safri Duo, The Untamed a Mikro. Její uklidňující hlas dává skladbě "Secrets" něco navíc. Zajímavé jsou také remixy, kde si každý trancer najde něco dle své chuti. Airbase tedy švédský kolega Jesper Soderlund přesvědčil s kytarovými seqencemi a vocoder efekty. Anglický dj-ská star Judge Jules má již více jak měsíc ve svých playlistech remix od DJ Choose & F. Oproti tomu Ian Van Dahl producent Christopher Chranitzs udělal spíše popovější mix. Ať už original mix nebo nějaký z remixů se singlem "Secrets" prezentuje Michael Splint severní vocaltrance, kterému každý přijde na chuť. Maxi-cd vyšlo 11.10.2004 u labelu ZYX.
Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2004 Libor, News
Izraelský producent Robert Gitelman v těchto dnech vydává svůj druhý sólový počin s názvem Children Of The Sun / As You Wish, jenž vychází na labelu ID@T. Na této skladbě se kromě Roberta podílel i jeho dlouho letý kamarád a producent Jaron Martinez, s nímž Robert tvoří několik velmi známých a kvalitních Trance projektů, např.2Players, G&M Project a Jaron Inc. Předchozí singl Roberta Things 2 Say zaznamenal velký úspěch a to samé se dá očekávat i u této novinky. Skladba Children Of The Sun mně osobně připomíná produkci belgického super producenta MIKA a to asi bude také jeden z důvodů, proč se mi tato skladba tak velmi líbí. Jedná se o svižnější záležitost s příjemnou, lehce posmutnělou melodií. V podobném duchu je i druhá skladba As You Wish, která mi již nepřipomíná styl producenta MIKA, ale zase se můžu pyšnit o něco více emotivnější melodíí než u první skladby. Takže celkově si myslím, že se jedná o velmi podařený vinyl. který rozhodně stojí za poslech.
Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2004 Karel, Press
V listopadu se v pražské T-Mobile aréně představí nejpopulárnější DJ světa Tijs Verwest aka Tiësto. To je pochopitelně fakt, který musíme nějakým způsobem reflektovat. A že nejsme žádná béčka, přinášíme kromě rozhovoru a tajného deníku létajícího Holanďana i jeho mix na CD, které je přílohou časopisu. Pakliže trance není vaším šálkem čaje stačí sáhnout po časopisu obsahujícím pro změnu mix CD věnované 6. narozeninám klubu Mecca. Dále nahlédněte i do zbytku obsahu XMAGU, protože se nám jak jinak než obzvláště vyvedl. Uvnitř časopisu najdete: TIËSTO - Rozesmátý sympaťák, kvůli kterému se na zahájení Olympiády v Aténách dívali i ti Holanďané, kteří slovo atletika považují za sprostou nadávku, se už brzy objeví také v pražské T-Mobile Aréně. Proto vás asi příliš nepřekvapí, že jsme si Tijse ještě před jeho vystoupením trochu proklepli a položili mu několik dotěrných otázek. Navíc jsme se pokusili sestavit i jeho tajný deník.
Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ