TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.11.2005 Karel, News
Dnes již legendární show A State Of Trance, která se s železnou pravidelností vysílá týden co týden od roku 2001, chystá na letošní konec roku tradiční speciální vydání, ve kterém zazní dvacet skladeb, které si posluchači této show zvolili za nejoblíbenější. Hlasovat můžete ještě zhruba týden, výsledky Armin Van Buuren oznámí 22.12.2005 v tradičním ASOTU a samotná Top 20 by se měla vysílat o den později, tedy 23.12.2005. V roce 2001 vyhrála skladba Rising Star - Clear Blue Moon, v roce 2002 to byl Paul Oakenfold - Southern Sun (Dj Tiësto Remix), v roce 2003 pak Motorcycle - As The Rush Comes a konečně v roce 2004 a zatím posledním vítězem byla skladba Above & Beyond - No One On Earth (Gabriel & Dresden Vocal Mix). A kdo vyhraje letos? Vybírat můžete z neuvěřitelných 491 skladeb, já osobně za favority považuji Above & Beyond Versus Andy Moor - Air For Life, Mike Foyle Versus Signalrunners - Love Theme Dusk, Perry O Neil - Myst nebo třeba Way Out West - Killa (Orkidea Remix). Ale nechme se překvapit, třeba vše dopadne úplně jinak.
Napsat názor do DISKUSE

 29.11.2005 Karel, News
Představovat producenta a djje který si říká Bart Claessen aka Barthezz by bylo myslím nošením dříví do lesa. Již v roce 2001 se proslavil megahitem On The Move, který vydal právě pod jménem Barthezz. Následoval další singl Infected a to byl tuším konec projektu Barthezz, alespoň prozatím. V roce 2003 se Bart připomněl deskou Stereoshaker - Rock & Roll, ale s tou moc velký úspěch neměl. Bart ale nepověsil produkování na hřebíček a pozorně sledoval vývoj na taneční scéně. Zřejmě si všimnul že djs kteří v roce 2001 hráli On The Move nyní hrají více progresivnější, více energickou, více techhouse hudbu. A tak začal produkovat hudbu o které si myslel, že by mohla mít úspěch i nyní. První vlaštovkou byl singl Persona Non Grata vydaný na sklonku roku 2004 u labelu Yakuza. Ten opravdový průlom ale nastal až s vinylem Playmo (ukázka), který vyšel u stejného labelu na konci srpna tohoto roku. Objevil se v playlistech všech předních djs jako jsou Armin, Tiësto či Marco V a hraje se dodnes. Každý kdo zná On The Move a poslechne si Playmo se asi nestačí divit, jakým hudebním vývojem Bart prošel. Povzbuzen úspěchem přichází v těchto dnech Bart s novým singlem When Morning Comes (ukázka), který je více o trancu, přesto si zachovává svoji klubově zaměřenou tvář. Skladbu si zvolil jako Tune Of The Week v posledním Asotu Armin Van Buuren, takže i to o kvalitě leccos napovídá.
Napsat názor do DISKUSE

 28.11.2005 Libor, News
Pokud Vám tento projekt nic neříká, tak si z toho těžkou hlavu nedělejte, jedná se totiž o nový projekt a skladba Sunscape je jeho debutovou záležitostí. Projekt Stratosphere má na svědomí rodák z Bielefeldu, Matthew Adams, který se dostal do podvědomí posluchačů hlavně díky remixu skladby Alt + F4 od stejnojmenného projektu. Vinyl vyšel na počátku května u labelu MPFS Records a kromě Original mix obsahuje Alucard's Eagle In The Rain Mix. Já začnu Original mixem. Ačkoliv skladba začíná poměrně svižnými beaty, tak se nejedná o žádný techtrance. Již okolo první minuty se začíná ozývat hlavní melodie, která sice na jednu stranu působí celkem jednoduše, ale za to se to skvěle poslouchá. Netvrdím, že se jedná o nej uplifting tohoto roku, ale rozhodně se jedná o podařený singl. Skladba má určitou atmosféru, která mě zaujala již při prvním poslechu. Místy skladba působí takovým letním dojmem, což v tomto období vyvolává vzpomínky na skončené léto, ale jsou zde i pasáže kde skladba zní velmi emotivně. Dle mého názoru velmi příjemná skladba.
Za projektem Alucard se ukrývá můj oblíbený kanadský producent Peter McCowan, který již několikrát dokázal, že to pan producent. Jeho remix má něco málo přes deset minut, takže se máme na co těšit. Skladba začíná pomaleji než předchozí verze a taky působí tajemnějším dojmem. Peter také notně upravil hlavní melodii, ale stále se jedná o skvělý uplifting. První zpomalení se objevuje okolo třetí minuty, kde na chvíli ztichnou beaty a do popředí se dostává jenom hlavní melodie, doprovázená zvukem kytary, těžko se to dá vyjádřit slovy, to musíte slyšet. Po té již opět nastupují beaty a skladba se opět trochu rozjede. Tato skladba se ideálně hodí na začátek či na konec setu, díky své kouzelné atmosféře a také se u ní nádherně sní či relaxuje. Takže Peter opět nezklamal a vytvořil další vynikající remix. Dle mého názoru obě verze jsou opravdu velmi povedené, těžko říct, která je lepší, to už musíte posoudit sami.
Napsat názor do DISKUSE

 26.11.2005 Karel, News

Ve spolupráci s obchodem Krafty Music Vám přinášíme soutěž o aktuální album Armin Van Buuren - Shivers. Stačí zodpovědět naši zcela jednoduchou otázku a poslat do 30.listopadu správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Kolik korun stojí album Shivers v obchodě Krafty Music? A: 570 Kč, B: 670 Kč, C: 770 Kč. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením, soutěžící, kteří se podepisují např. jako "Kocour v botách" budou automaticky vyřazeni. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o cd Armin Van Buuren - Shivers, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí! Ještě jednu zprávu na konec, až do 4. prosince má obchod Krafty Music slevu 15% na všechny Tiësto a Black Hole CD's/DVDs/Vinyls.

Napsat názor do DISKUSE

 25.11.2005 Karel, Press

Pozor! Poprvé se českému publiku představí oblíbený německý producent a DJ Sonorous! Celý prostor OK Baru se navíc zahalí do zimní bílé barvy, atmosféra Vánoc a zimy bude téměř dokonalá. Pakliže chcete zapadnout do vánoční nálady, zkuste si na sebe vzít co nejvíce bílého oblečení! Čeká na Vás i vylepšený zvuk, extra light systém, příznivé ceny na barech a hlavně zážitek z akce, který si dlouho uchováte ve Vašich srdcích! Na www.refreshlive.com teď probíhá soutěž o volné vstupy a plechovky Semtexu!! Stačí kliknout do rubriky Soutěže! Sonorous aka Rough Mullar se dostal do podvědomí tisíců kluberů svým singlem Glass Garden. Jeho další singly Second Sun a Protonic, které vyšly na labelech Euphonic a Lost Language, se dostaly do record bagů djs jako Paul Oakenfold, Tiesto a Paul van Dyk a utvrdily tak jeho silnou pozici na taneční scéně. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 24.11.2005 Libor, News
Za tímto velmi známým projektem se ukrývají hned tři producenti, Miika Kuisma, DJ Tab a Luke Chen. Na svém kontě již mají řadu povedených, ale radši se budeme věnovat jejich zatím poslednímu hitu s názvem Piiska. Deska vyšla na konci dubna u labelu Joof Recordings a obsahuje Original mix a Arksun remix. Na vinylu je první veden Arksun remix, takže začneme s ním. Laurence Rapaccioli je nejen známý díky projektu Arksun, ale i díky projektům Luminary či Hidden Logic. Jeho remix začíná velmi pozvolna a na začátku skladby můžeme slyšet zvuky z letiště anebo nádraží, těžko říct, ale působí to velmi zajímavě. Po té se skladba rozjede. Já osobně bych ji zařadil do kategorie melody progressive Tranceu. Skladba má poměrně deep atmosféru, ale na druhou stranu obsahuje velmi kvalitní, pro mě i celkem emotivní melodii. V polovině skladba zvolní, beaty na chvíli utichnou a do popředí se dostane pouze hlavní melodie, která v této pasáži působí hodně chill-outovým dojmem. Toto zpomalení trvá asi minutu a po té se opět do skladby vrátí i beaty. Já osobně nemůžu tomuto remixu nic vytknout, opravdu moc povedený remix. Original mix ve srovnání s remixem působí rychlejším dojmem, ale o žádný techtrance se nejedná. I tuto skladbu bych zařadil do stejné kategorie, opět se jedná o velmi kvalitní počin. Okolo třetí minuty se ve skladbě objevuje sampl, který v remixu nebyl ke slyšení, ale rozhodně přispívá na kvalitě této skladby. Ačkoliv i Original mix je výborná skladba, tak já bych se raději přiklonil k remixu, který se mi zdá ještě o něco více emotivnější.
Napsat názor do DISKUSE

 23.11.2005 Libor, News
Tento projekt rozhodně nepatří mezi nejznámější z oblasti Trance music, ale dostal se do povědomí mnoha Trance příznivcům díky skladbě Living The Dream. Na svědomí ho má rodák z Texasu Dustin Fuselier, který se na taneční scéně pohybuje od roku 2001, ale myslím, že až tento rok zaznamenal obrovský úspěch. Deska se skladbou Living The Dream vyšla na počátku května u labelu Skyline Records, obsahovala Original vocal mix a Matthew Dekay dub mix. O měsíc později již vyšlo cd, které obsahovalo 4 verze, Original vocal a dub mix, Matthew Dekay dub a vocal mix. Začneme Original vocal mixem. Ještě doplním, že o vokály se zde postarala Jes Breeden, která se proslavila díky skladbě As The Rush Comes projektu Motorcycle. Tato verze začíná poměrně deep soundem, okolo druhé minuty se začíná ozývat velmi příjemná melodie a ještě se k tomu svým krásným hláskem přidává i Jes. Na pozadí skladby se občas objeví zvuk piána, což ve skladbě působí moc pěkně. No tuto skladbu bych spíše zařadil do kategorie house music, ale i tento styl má rozhodně co nabídnout. Ale tato skladba hlavně bodovala díky vocal remixu Matthewa Dekaye, tento remix hráli všichni přední Trance DJs. Remix bych již zařadil asi do kategorie progressive Tranceu. Tento holandský DJ a producent na skladbě opravdu tvrdě zapracoval a vytvořil z ní opravdu parádní výtvor. Skladba má neuvěřitelnou atmosféru, která Vás dostane již při prvním poslechu. Jednak díky parádním vokálům Jes, která má trochu jiné zabarvení hlasu než v original mixu, ale také díky parádní melodii. Slovy se to těžko popisuje, to musíte slyšet. Ačkoliv ve své době jsme tuto desku mohli slyšet ze všech stran, tak skladba se mi vůbec neohrála a i v říjnu zní pořád skvěle. Určitě se jedná o jednu z nej skladeb tohoto roku.
Napsat názor do DISKUSE

 22.11.2005 Karel, News

Dnešní nové ukázky začínáme skladbou Alex M.O.R.P.H. - New Harvest (Talla 2XLC Remix). Alex patří mezi nejlepší německé trance producenty a djje a už dávno neplatí, že trance z Německa je nekvalitní, právě díky lidem jako je Alex M.O.R.P.H. Skladbu remixoval protřelý Talla 2XLC a určitě je to zajímavý a povedený remix. Perfect 10 - Pacific 202 (Special Velocity Remix) je trancově houseová skladba, která zaujme použitím trumpety nebo co to je, příjemná záležitost. Zato Duende - Ilimitado v original mixu je klasická trancovka končícího roku 2005. Skladba vychází na labelu Afterglow a hraje ji např. Johan Gielen ve svých setech. Pro mě osobně hitem listopadu je ale další ukázka, Mark Sherry - Fractured (Mark Sherry's Sunburst Remix). Neskutečnou energíí nabitá skladba, připomíná to trochu M.I.K.E. produkci, ale Mark Sherry je člověk který stojí za projektem Public Domain a převážně skládá a hraje hard house, takže se divím že vůbec něco takového jako je Fractured udělal. Ferry Corsten byl v ukázkách minule a bude i nyní, skladba I Love You se mi hodně líbí a již se těším na jeho vystoupení v únoru v Praze. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.11.2005 Karel, Press

Dne 25.11.2005 oslaví své 6. narozeniny Karlovy lázně, největší hudební klub v České republice. Na tento speciální den je pro návštěvníky připraven unikátní program s řadou překvapení, ve kterém se jako hlavní hvězdy objeví projekt GLOBAL DEEJAYS, kteří představí své nové album NETWORK obsahující hity jako The Sound Of San Francisco & What A Feeling-Flashdance. V Paradogsu se fanouškové techna mohou těšit na vynikající sety v podání japonské hvězdy TAKAAKI ITOHA a populárního slovenské "řezníka" TOKYho. Pravděpodobně nejočekávanějším vystoupením celého večera bude koncertní vystoupení Dr. ALBAN (live concert OLD SCHOOL tour SESSION II / SWE) mega hvězdy s milióny prodaných alb po celém světě a hity jako "no coke", "It's My Life", "Look Who's Talking", "Sing Hallelujah". Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.11.2005 Libor, News
Němečtí producenti Matthias Gierth aka Stoneface a Henry Nix aka Terminal jsou na poli taneční scény již zavedenými jmény. Nejen díky svému společnému projektu ale i díky spolupráci s Alexem Morphem, který momentálně patří mezi nejlepší německé producenty. Dohromady všichni tři tvoří dva projekty, jednak Arc In The Sky a Ohm Boys. Ale teď se již budeme věnovat tomuto novému vinylu s názvem Summerscape / Miami, jenž vyšel na začátku srpna na labelu Electric Department Records. Začneme skladbou Summerscape, která začíná poměrně svižně. Hlavní melodie této skladby není špatná, dle mého názoru je celkem kvalitní, ale o nej uplifting se rozhodně nejedná. Skladba není příliš náročná na poslech a tak Vás určitě zaujme již na první poslech, celková atmosféra tohoto singlu je velmi pozitivní, nejedná se o žádný deep kousek, ale na druhou stranu ne všechny skladby musí být nutně posmutnělé. Kvalitní singl od tohoto talentovaného dua.
Druhá skladba Miami taky patří do kategorie upliftingu, i když není již tak melodická jako Summerscape. Je to o něco svižnější záležitost a hlavní melodie se ozývá až na konci čtvrté minuty, kdy skladba zpomalí, beaty ztichnou a my máme možnost slyšet velmi pěknou melodii. Postupně skladba zrychluje, ale ona melodie nás provází až do konce. Dle mého názoru tato skladba je o něco slabší ve srovnaní s Summerscape, hlavně díky tomu, že zde chybí výraznější melodie. Ale i tak se jedná o kvalitnější vinyl, který stojí minimálně za poslech. Na závěr ještě uvedu pár nových skladeb z dílny Matthiase a Henryho. Jednak to jsou dva remixy, první pro skladbu Summer Dream projektu Kuffdam & Plant, který se opravdu povedl, a druhý pro Beautiful Sunshine od projektu Iguana, který má na svědomí Fred Baker. A v playlistech předních Trance DJs se již objevuje deska Incognition / Drowning, na které se také podílel Ronski Speed, ale o této desce si povíme zase někdy příště.
Napsat názor do DISKUSE

 19.11.2005 Karel, News

Jeden z vrcholů (možná přímo vrchol) letošní party sezóny je za námi, dnes časně ráno skončila Tiësto CEE Tour 2005 v pražské Tmobile Aréně. A podle prvních reakcí z diskusního fóra se akce skoro až nad očekávání povedla. Všichni djs dorazili, většinu z Vás překvapil Dj Quintin, Tiësto odvedl svůj očekávaný standard. Povedly se světelné efekty (vč. vodní stěny a laserů), zvuk byl také na dostatečné úrovni. Toto píšu na základě Vašich příspevků v diskusi, na akci jsem nebyl, je tedy možné, že vše bylo nakonec jinak. Proto pište i vy ostatní do diskuse váš názor na akci, zajímá nás! V levém sloupci pak máte anketu, kde můžete svůj názor na akci vyjádřit také. Ještě připomínám, že Tiësto se v Praze představí i v neděli, resp. z neděle na pondělí zahraje v klubu Duplex, takže kdo propásl dnešní noční vystoupení, má druhou šanci již zítra.

Napsat názor do DISKUSE

 19.11.2005 Karel, Press

Jako každý Oxygen, bude i tento něčím vyjímečný, a to ne ledasčím. Bude to nejen oslava narozenin Marvanda který celou akci odstartuje ve 26.11.2005 ve 22:00 ale i skvělý taneční mejdan který si získal v Ústí velkou oblibu a nemá konkurenci. Jak již bylo řečeno, žezla se jako první ujme ústecký Marvando (seznamzabavy.cz) kterého jste mohli například slyšet na minulé párty Oxygen s DJkou E-lite nebo na Teplické Euphorii kde vystoupil po boku Laydee Jane. Jak jsme již zvyklí, můžeme od něj čekat modifikaci trancu, house, electra, progressivu ale i techna. Desky které vybírá v sobě musí ukrývat silný příběh, aby vás nadchl, proto ve se svých setech vůbec nevyhýbá breakbeatovým a vokálovým deskám. Z počátku si můžete myslet, že jsou skladby zvláštní, ale v okamžiku zjistíte, že všechny tóny které slyšíte jsou perfektně promyšlené, jeho set Progressive selections je možný ke stažení zde. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.11.2005 Karel, Press

Již několik desítek hodin zbývá do vypuknutí megaparty Tiësto CEE Tour 2005 v pražské T-Mobile Aréně. Přinášíme vám poslední důležité informace, abyste se mohli bez problémů vydat na páteční mejdan s Tiëstem. Akce začíná v 19.45 a končí v 6.00 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji v síti Ticketpro za 600 Kč vč. poplatků. Na místě bude na pokladně Ticketpra k prodeji dostatečné množství vstupenek. Pozor na překupníky, kteří prodávají falešné vstupenky před arénou! Na místě bude prodejní stánek s CD, DVD, merchandisingem Tiësta, a vstupenkami na další akce United Music. V hale bude dostatečné množství barů s občerstvením, toalet, míst k sezení, zdravotní a bezpečnostní služba. Upozorňujeme, že kapacita šaten není neomezená. Standardní kapacita bude zdvojnásobena a služba bude koordinovat jejich provoz. Prosíme, využijte všech šaten v hale. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.11.2005 Karel, News

Kromě T-Mobile arény zahraje Tiësto i v Duplexu, to všichni víte. Pro většinu z vás je jistě cena 1200,- Kč za lístek příliš, navíc kapacita klubu je omezena, takže dostat se v neděli 20.11 do Duplexu má jistý nádech exkluzivity. Správná odpověd na otázku Kdo remixoval skladbu Tiësto pres. Allure - The Love We Lost? A: Perry O'Neil, B: Tilt C: Santiago Nino byla B: Tilt. Výhercem se stává Vít Bartošek, gratulujeme!

Napsat názor do DISKUSE

 15.11.2005 Karel, Press

Neuvěřitelné se stane skutečností! Poprvé v České Republice v klubu zahraje Dj Tiësto při příležitosti oficiálního ukončení jeho východoevropského turné. Jako jediný dj v historii byl třikrát po sobě zvolen nejlepším djem planety v anketě britského časopisu DJ Mag. Jako jediný dj hrál při zahajovacím ceremoniálu olympijských her v roce 2004 v Aténách. Na stadiónu bylo 70000 lidí a další miliardy jej sledovaly v přímém přenosu. Line-up podpoří jeho kolegové dj Le Blanc a Maurice. Nebude chybět krásná LayDee Jane a nejlepší čeští djs. Plnobarevný laser (5w !!), pyrotechnické efekty, dekorace, videoprojekce a 30 překrásných tanečnic chybět nebudou ;) Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.11.2005 Libor, News
Tento irský producent má na svém kontě řadu povedených singlů, podílí se hned na několika projektech, Exertion, Inertia a Siberian Sun. Projekt Mannix již tvoří John sám. Ale raději se budeme věnovat skladbě Stormy Clouds, která vyšla na počátku května u labelu Discover Dark, což je v podstatě sublabel Discoveru, jenž vlastní John Askew. Vinyl obsahuje jednak original mix, tak i remix od Grega Downeye. Začneme Original mixem, který začíná pomaleji, ale postupem času se celkem slušně rozjede. Již okolo první minuty se začíná ozývat hlavní melodie skladby, která působí celkem pochmurným a také velmi tajemným dojmem. Jak jsem již uvedl skladba je celkem svižná, tak i přesto obsahuje hodně emotivní pasáže, které z ní činí něco víc, než jenom průměrnou skladbu. Mně osobně hodně připomíná produkci Johna Askewa a možná i proto se mi tato skladba tak líbí. Skladba také obsahuje jakési lámané resp. přerušované beaty, které jsou charakteristické právě pro Askewa. Tato skladba určitě neosloví všechny Trance posluchače, ale pokud máte rádi tvorbu obou producentů, tak se Vám tato skladba určitě bude zamlouvat. Dle mého názoru jedna z nejlepších skladeb od tohoto irského producenta. O remix se postaral Greg Downey, který také pochází z Irska. Greg ještě není tak známý jako John, ale myslím, že jeho čas teprve přijde. A teď již ke skladbě. I tato verze je poměrně svižná a dle mého názoru i Greg odvedl skvělou práci. Oproti Original mixu tato verze postrádá tu emotivnější pasáž a je už skoro na pomezí techtranceu. Ale i tak se ve skladbě ozývají náznaky melodie, i když jenom sporadicky. Já osobně bych dal přednost Original mixu, hlavně kvůli přítomnosti více melodičtějších pasáží. John patří mezi velmi pracovité producenty a tak vytvořil již několik nových singlů, jednak skladbu Game Over, kterou vytvořil spolu s Johnem Askew a také skladbu Chameleon na které se podílel sám. John se také podílel na skladbě Skyline projektu Stenna, ale o těchto skladbách si povíme jindy.
Napsat názor do DISKUSE

 11.11.2005 Karel, Press

Pozor! 16.12.2005 se poprvé českému publiku představí oblíbený německý producent a DJ Sonorous na re:fresh live! special Xmas edition! Sonorous aka Rough Mullar se dostal do podvědomí tisíců kluberů svým singlem Glass Garden. Jeho další singly Second Sun a Protonic, které vyšly na labelech Euphonic a Lost Language, se dostaly do record bagů djs jako Paul Oakenfold, Tiesto a Paul van Dyk a utvrdily tak jeho silnou pozici na taneční scéně. Spolupracoval také s hvězdami jako Sinéad O'Connor, Mirco de Govia, Kyau vs. Albert, Quivver či Above & Beyond. V létě 2005 vyšel znovu jeho singl Protonic v remixované edici a dokončil také remix zbrusu nového singlu od Oceanlab - Sirens of the Sea. Jeho groovy sety jsou sestaveny z mnoha stylů, jsou plné bas, melodií a emocí. Sonorous je jedním z mála Djs, který umí kombinovat groovy sound s nasládlými trance melodiemi. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2005 Karel, Press

UNITED MUSIC uvádí TRANSMISSION. Přenos do jiné dimenze zábavy. Mise, jejímž posláním jsou hudba, tanec, euforie, zážitky a unikátní atmosféra. Cesta za hranice vaší fantazie. TRANSMISSION je nová koncepce tanečních parties, kterými agentura United Music Events odstartuje rok 2006. TRANSMISSION parties se budou pravidelně odehrávat v prostoru T-Mobile Arény, a to několikrát do roka. Headlinery budou nejslavnější světoví DJ´s prezentující zejména styly trance a progressive, a dále vybraní domácí rezidenti. O videoprojekce se budou exkluzivně starat holandští Vision Impossible. TRANSMISSION vždy představí unikátní scény a dekorace, při použití nejmodernější audiovizuální techniky. První vydání TRANSMISSION zažijete již 18. února 2006. Hlavní hvězdou bude holandský DJ a producent Ferry Corsten, který u nás vystoupí vůbec poprvé. Ferry Corsten přijede do ČR v rámci jeho turné Ferry Corsten - Passport, a vystoupí v exkluzivním čtyřhodinovém setu. Ferry Corsten patří k naprosté světové špičce, a společně s Tiestem a Armin Van Buurenem tvoří trojici nejžádanějších holandských DJ´s naší planety. Druhou zahraniční hvězdou je belgický DJ a producent M.I.K.E., který bohužel nemohl vystoupit v rámci party Tiesto CEE Tour, a proto se poprvé představí na TRANSMISSION 1. Domácí scénu bude reprezentovat ostravský DJ Martin Gredner. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2005 Karel, Press

Přesně za týden a den, v pátek 18. listopadu, vypukne v T-Mobile Aréně největší taneční party tohoto roku - Tiësto CEE Tour 2005. Přinášíme vám časový line-up, ve kterém bohužel došlo ke změně. Je nám velice líto, ale belgický DJ M.I.K.E. na této party bohužel nemůže vystoupit. Díky komunikační chybě při schvalování line-upu mezi tour promotérem a managementem Tiësta, jsme nejdříve dostali původní line-up schválený, ale posléze byl M.I.K.E. zamítnut. Chyba tedy není na straně United Music, jak by se mohlo na první pohled zdát. My jsme postupovali dle řádně uzavřené smlouvy k pražské zastávce turné. Věříme, že drtivá většina z vás tuto situaci pochopí, a přijme zprávu, která bude následovat, s nadšením. Chystáme totiž další 18. února další velkou party, na které již M.I.K.E. chybět nebude. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2005 Karel, News

Kromě T-Mobile arény zahraje Tiësto i v Duplexu, to všichni víte. Pro většinu z vás je jistě cena 1200,- Kč za lístek příliš, navíc kapacita klubu je omezena, takže dostat se v neděli 20.11 do Duplexu má jistý nádech exkluzivity. A právě proto je zde naše soutěž o jeden volný vstup na tuto party. Stačí zodpovědět naši otázku a poslat do 15. listopadu správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Kdo remixoval skladbu Tiësto pres. Allure - The Love We Lost? A: Perry O'Neil, B: Tilt C: Santiago Nino. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o volný vstup na Tiësta do Duplexu, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí!

Napsat názor do DISKUSE

 9.11.2005 Karel, News

O obě soutěže byl velký zájem, což mě jenom těší a ukazuje to, že soutěže o vstupy na trance akce jsou mezi vámi oblíbené. Začneme soutěží o o vstup na Tiësto CEE Tour a vinyl Tiësta dle výběru z Krafty Music Shopu. Správná odpověď byla C: Michael Forza - Kahana a výhercem se stává Jan Šoller z Prahy 5, gratulujeme! V soutěži o vstup na Svensona do Duplexu spousta z vás odpověděla špatně, nový singl se totiž jmenuje A: Wicked Life. Přesto přišlo správných odpovědí více než dost a tak se výherci stávají Jana Zvolánková, David Krabec, Petr Krejčí, Vlastimil Landsman a Radek Skrabal, opět gratulujeme a u dalších soutěží ahoj!

Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2005 Karel, News

Po dlouhých dvou měsících je zde update sekce Ukázky. První novinkou je Westbam - It's Not Easy, skladba která mě zaujala svojí hypnotickou melodií a nenásilným, chytlavým projevem. Podle mě to bude velký hit v rádiích a možná i v klubech. Provozovat server trance.cz není easy, ale se skladbami jako je ta od Westbama jde hned všechno lépe od ruky :) Druhou ukázkou je Ferry Corsten - Fire (Ferry's Flashover Remix). Djs ji hrají již nějaký ten týden nebo spíše měsíc a za poslední cca dva roky je to první produkce od Ferryho, která se mi líbí. Mark Otten - So Serene (Menno De Jong Fierce Dub) se mi z dnešních ukázek líbí nejvíce, je to komplexní moderní trance skladba, která tento styl posouvá dopředu, Menno De Jong se opravdu vytáhnul. Sunny Lax - PUMA zvolil v posledním Asotu Armin jako Skladbu týdne a myslím že plným právem. Nejvíce se mi líbí ta pasáž, kterou jsem vybral do ukázky. Deska vyjde na labelu Anjunabeats 28. listopadu. Poslední ukázku Scooter - Rock Bottom jsem nevybral proto, že by to byl nějaký trance nářez, ale proto, že jednak je to Scooter a k tomu mám stále určitou nostalgii a druhak jde o remake skladby Explode či Explode2 od Jordan & Baker. Má to šťávu :) Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.11.2005 Libor, News
Na projektu Deepwide se podílejí dva finští producenti Matti Järvinen a Tommi Hatakka. Canyon je jejich první skladba a zaznamenala celkem slušný úspěch u všech předních Trance DJs. Deska vyšla na počátku května u Monster Pure, což je sublabel Monster Tunes. Kromě Original mixu se najdeme v remix v podání Johna Askewa. Začneme Original mixem. Ten se rozjíždí celkem pomaleji a já osobně bych tuto skladbu zařadil do kategorie upliftingu. Okolo druhé minuty se začínají ozývat ústřední motivy této skladby. Hlavní melodie na mě působí celkem tajemným, skoro až chmurným dojmem, ale možná o to víc se mi líbí. Přibližně v polovině skladby přichází zpomalení a na chvíli se ozývá pouze melodie bez doprovodu beatů. Tato pasáž zní opravdu moc pěkně. Celkově se jedná o povedený singl hlavně díky své tajemné atmosféře. Na jedné straně si dovedu představit, že tato deska by mohla skvěle fungovat na tanečním parketu, ale také se výborně hodí jenom tak k poslechu. Britský DJ a producent John Askew si na svém remixu dal velmi záležet a i v jeho podání zní skladba moc pěkně. John použil sadu svých oblíbených samplů, takže pokud jste již slyšeli nějaký jeho singl, tak Vám tyto samply budou velmi povědomé. Hlavní melodie také doznala menších úprav, tato verze zní o něco více optimističtěji než Original mix. A když k tomu ještě přidáte typický Johnův sound, tak z toho nemůže vzniknout nic špatného. Během skladby se ozývá jeden výrazný sampl, mě to připomíná jakési houkání, ale ve skladbě to zní zajímavě a přidává to na atmosféře. Takže mně se líbí oba tracky, oba mají co nabídnout a za poslech určitě stojí. Na závěr ještě přidán informaci o velmi kvalitním remixu Deepwide pro nový singl Will Hollanda, jenž se jmenuje Timeless.
Napsat názor do DISKUSE

 4.11.2005 Libor, News
Za projektem Holla se ukrývá vycházející hvězda britské taneční scény a to Will Holland. Will je také spolumajitelem labelu Enhanced Recordings a mezi jeho vedlejší projekty patří Satori, jinak vydává pod svým vlastním jménem. Tato deska vyšla koncem dubna na labelu Monster Force a najdeme na ní kromě Original mixu remix projektu Alucard. Original mix se rozjíždí celkem pomalu a okolo druhé minuty se již začíná ozývat ústřední melodie této skladby. Nejedná se sice o nějakou melodii, která by Vás měla zvednout ze židle, ale na poslech je to velmi příjemná záležitost. Ono celá skladba působí celkem hodně pohodovým dojmem, nejedná se v žádném případě o skladbu na taneční parket. Přibližně v polovině skladba zpomalí a ozývá se pouze melodie bez doprovodů beatů. Po chvíli se již vše vrátí do původních kolejí, dle mého názoru se rozhodně jedná o kvalitní skladbu. O remix se postaral můj nejoblíbenější kanadský producent Peter McCowan aka Alucard. Pokud jste již někdy slyšeli nějakou jeho skladbu či remix, tak už po pár sekundách poznáte typické znaky pro Petrovu tvorbu. Tato verze je samozřejmě také velmi pomalé, na druhou stranu Peter ani jiné skladby netvoří. Skladba na mne působí již od začátku velmi snovým, místy až tajemným dojmem. Je to velmi emotivní skladba, Peter ve svých skladbách opravdu umí vytvořit skvělou atmosféru. Peter také zapracoval na hlavní melodii a v jeho podání zní o moc lépe, při poslechu této skladby stačí jenom zavřít oči a užívat si tuto skvělou skladbu. Tento remix má něco málo přes 10 minut, takže je vidět, že Peter svým talentem rozhodně nešetřil. Celkově je to velmi kvalitní deska, já osobně se přikláním k remixu, ale třeba Vám se bude líbit Original mix, to už musíte posoudit sami.
Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2005 Karel, News

I druhá dnešní soutěž je jistě lákavá, soutěžíme o volný vstup na Tiësta a vinyl Tiësta dle výběru z Krafty Music Shopu. Stačí zodpovědět naši otázku a poslat do 9.listopadu správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Jaká skladba hraje v čase 20:30 min prvního cd kompilace M.I.K.E. Presents Antwerp 05? A: Cosmo Kid - Neon Pressure (Haak rmx), B: Kobbe Vs Austin Leeds - Daze, C: Michael Forza - Kahana. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením, soutěžící, kteří se podepisují např. jako "Kocour v botách" budou automaticky vyřazeni. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o volný vstup na Tiësto CEE Tour a vinyl Tiësta, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí!

Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2005 Karel, News

Trancová party v pražském klubu Duplex se pomalu, ale jistě blíží a hlavní hvězdy tohoto večera LaydeeJane a především Svenson za návštěvu klubu jistě stojí. Proto Vám přinášíme soutěž o 5x1 volný vstup do Duplexu. Stačí zodpovědět naši otázku a poslat do 9.listopadu správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Nejnovější singl Svensona se jmenuje? A: Wicked Life, B: Clubbin On Sunshine 2006, C: Inside Outside. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením, soutěžící, kteří se podepisují např. jako "Kocour v botách" budou automaticky vyřazeni. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o volný vstup na Svensona do Duplexu, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí!

Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2005 Karel, Press

Ahoj Solide, odkud přesně pocházíš a jak dlouho se věnuješ hraní? Ahoj! Pocházím ze Švýcarska, přesněji z Zurichu. Hudební scéna Zurichu je známa hlavně každoroční Street Parade. Je to velká party, kterou navštěvuje milion lidí. Svoje první gramce a mixák jsem si koupil v roce 1996. Jak jsi začal a co tě k tomu vedlo? Vedla mě k tomu hlavně energie a pocity, které elektronická hudba přináší. Žádný jiný hudební styl než trance mě tak neoslovil. V té době byl na počátku a bylo co zlepšovat. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2005 Karel, News
Také vás už unavují dlouhosáhlé rozhovory s Dj´s, ze kterých se málokdy dozvíte něco, co vás opravdu zajímá? O Tiëstovi snad víte úplně všechno. My od něj máme slíbený emailový rozhovor, takže máte unikátní příležitost položit mu vlastní otázky. Své otázky na Tiësta posílejte na dotaz@unitedmusic.cz do pondělí, 7. listopadu. Deset nejzajímavějších dotazů vybereme, pošleme Tiëstovi, a odpovědi do týdne zveřejníme. Ti z vás, jejichž dotazy se dostanou do nejužšího výběru, získají volnou vstupenku na party do T-Mobile Arény, a dále plakát s podpisem Tiësta. Jeden soutěžící může poslat pouze jednu otázku. Ve zprávě prosíme uveďte svoje jméno a adresu. Více informací o pražském vystoupení Tiësta na www.tiestoceetour.com a www.unitedmusic.cz.
Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2005 Karel, Press

V sobotu 12.11. se koná další rezidentní párty djky LayDee Jane v pražském klubu Duplex. Protože tato rezidence neměla stále svůj název, došlo konečně k nápravě a bude se jmenovat "ATMOSS". Název vychází ze slova "Atmosféra", bez které se žádná párty neobejde. Můžete mít sebelepší Line-Up, dekoraci, zvuk i světla, ale bez atmosféry prostě párty není tou pravou párty. A právě LayDee Jane je známá tím, že díky svému citu pro hudbu umí skvělou atmosféru vytvořit. Hned na první ATMOSS přijal od LayDee Jane pozvání exkluzivní host a to skvělý belgický dj a producent známý pod uměleckým jménem Svenson, který tak bude porpvé vystupovat v České republice. Navíc právě DJ Svenson na této akci pokřtí zbrusu nový vinyl LayDee Jane, který právě vyšel na labelu Diffused / Frontal records (www.frontal.cz) a je již nyní v prodeji například na www.djshop.cz! Celou akci tradičně podpoří Duplex resident DJ Madman. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2005 Karel, News
Ti z vás, kteří byli v poslední době na akcích NTC, nebo poslouchali Numark Dance Conference na Danceradiu už to určitě slyšeli. Ptáte se co??? Řeč je o debutovém singlu DJs Dolphina a Sallyho J společně s projektem ReBorns s názvem Anthem. Tento track si získal řadu příznivců, kterým se tento track líbí. Díky nim se hit Anthem během 3 týdnů vyšplhal v radiové hitparáde Danceradia "Dance Line Chart" na první místo a předstihl tak tracky od takových jmen jako jsou Paul van Dyk, Tiesto, Ferry Corsten a další. Za tento úspěch vděčíme hlavně vám, posluchačům, kteří jste si tento hit oblíbili a děkujeme za vaší přízeň. Kdo ví, třeba ho v brzké době budeme moci poslouchat i z rádií, které vysílají terestricky. Do budoucna vám všem můžeme slíbit, že se máte na co těšit. No a pokud se zde najde někdo z vás, kdo snad ještě track Anthem neslyšel, nezbývá než doporučit návštěvu některé z akcí, na které Dolphin a Sally J a nebo projekt ReBorns hrají. Například NTC v Liberci, na Houseboatu Bukanýr, či ve Starých lázních v Kolíne. Takže choďte na NTC a poslouchejte Numark Dance Conference na Dancerádiu!!!
Napsat názor do DISKUSE

 1.11.2005 Libor, News
Dvojice producentů z britských ostrovů Luke Terry a Chris Prescott se podílí na projektu Elude. Známější z této dvojice je rozhodně Luke, který také vydává pod svým vlastním jménem. O Chrisovi se mi nepodařilo zjistit žádné informace. Skladba Fareday vyšla 29. dubna na labelu Monster Pure a na vinylu kromě Original mixu najdeme remix v podání Chrise Shepherda. Original mix se rozjíždí okolo první minuty, kdy v pozadí slyšíme náznaky hlavní melodie. Za chvíli již melodii můžeme vychutnávat v celé její kráse. Na druhou stranu skladba je dosti temná, možná i místy příliš monotónní, ale i tak se mi hodně líbí. Myslím, že tato skladba rozhodně nebude žádným velkým hitem, ale mně osobně zaujala svojí atmosférou, která mně sice nezaujala hned, jelikož se opravdu jedná o trochu náročnější skladbu, ale vyznavači kvalitní Trance music by si mohli přijít na své. Chrisův remix je o něco rychlejší, ale působí stejným dojmem jako Original mix. Na druhou stranu Chris skladbu obohatil svými nápady, takže jeho verze se od originálu liší, ale abych řekl pravdu, tak Original mix se mi líbil víc. Tím nechci říct, že tento remix by byl špatný, třeba Vám se bude líbit více, to už nechávám jenom na Vašem vkusu.
Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ