TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.11.2009 Karel, Press

Proč došlo při výběru hvězdy právě na Paula van Dyka? "Tím, že jsme sérii ´znovuzrozených´ Citadel nastartovali se Sébastienem Légerem a poté zabookovali megastar Deadmau5e, tak jsme nastavili laťku úrovně této noci opravdu vysoko. Nechtěli jsme z nastoleného standardu slevit a pozvat ještě větší kapacitu, než je Deadmau5, tedy stálo skutečně velmi mnoho úsilí. Každopádně zabookování Paula van Dyka je určitě splnění jednoho našeho promotérského snu," tvrdí za pořadatelský team Dalin Vajčner. Že "dostat" Paula do Brna nebyla jednoduchá věc, svědčí i jeho následující slova: "Důležitý faktor u van Dyka je ten, ze Paul nechce a nevystupuje v tak malé zemi jinde než v hlavním měste a nyní pro Brno udělal výjimku - a toho si nesmírně vážíme." Že to tak složité nebývalo vždy, svědčí fakt, že se Paul do Brna vrátí po dlouhých 15 letech, kdy tu zahrál ještě jako doslova vyjukaný mladíček, který tehdy na party dorazil vlakem :-)!

Napsat názor do DISKUSE

 30.11.2009 Karel, Press

Už tuto sobotu se představí v klubu SaSaZu jedinečná live show Ferryho Corstena Twice In A Blue Moon: The Experience. Po odstartování tour v Malajsii a putování po Kanadě a Austrálii se konečně dočkají i čeští příznivci této trancové star, kteří si mohou užít headlinera festivalu Mácháč v exkluzivním šestihodinovém setu, jehož součástí není jen obvyklá kombinace dj + technika, ale plnohodnotný koncertní koncept, který zahrnuje vokalistky a kompletní hudební doprovod, jaký můžete slyšet právě na posledním albu TIABM, ze kterého zazní všech dvanáct skladeb. Pokud vám ale při vyslovení jména Ferry Corsten probleskly hlavou jen základní informace - aktuálně v TOP 10 DJ Chart a země původu stejná jakou se pyšní Armin van Buuren nebo Tiësto, tak právě pro vás tu máme krátký rozhovor. Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketpro za 790czk, na místě pak za 890czk. V nabídce je též vstup do VIP galerie za 1500czk. Uvádí SaSaZu ve spolupráci s Pink Dot.

Napsat názor do DISKUSE

 25.11.2009 Karel, Press

Pokud jste si stále nenašli čas ke koupi lístků na exkluzivní šestihodinovou show Ferryho Corstena v rámci tour Twice In A Blue Moon: The Experience, která proběhne 5.12. v pražském klubu SaSaZu, tak máte několik posledních možností, jak si zajistit lístek za nejvýhodnější cenu. Do 29.11. najdete v předprodejní síti Ticketpro lístky v nejnižší ceně 690czk, od pondělí pak už pouze za 790czk. Pokud to nestihnete ani do konce týdne, máme pro vás přichystány dva speciální warm upy, kde bude možné zakoupit lístky na místě za 590czk! První warm up party proběhne v sobotu 28.11. v ostravském klubu Fabric, kde si přijdou na své fanoušci prvotřídní trance music, protože právě zde vystoupí mistři svého oboru dj Nitrous Oxide, člen exkluzivního labelu Anjunabeats a tolik populární LayDee Jane, která bude jediným supportem Ferry Corstena v pražském Sasazu! Vysoko nastavenou laťku zábavy doplní support dj´s Hind a Wayne. Pražské publikum se dočká warm upu 30.11. v Silver Cafe Baru, kde vám bude od 22h servírovat Martin Frank výběr těch nejlepších remixů a singlů Ferryho Corstena ve dvouhodinovém setu, a to navíc se vstupem zdarma. Zde si můžete též zakoupit vstupenky na vystoupení v SaSaZu za 590czk.

Napsat názor do DISKUSE

 19.11.2009 Karel, Press

Ano, je to tak! Zapomeňte na dvouhodinové sety a studování line-upu, kdy vlastně hraje hlavní hvězda. Ferry Corsten se totiž představí 5.12. v SaSaZu se svým zbrusu novým live konceptem, který nabídne exkluzivní šestihodinovou show. Přesně taková je podstata tour Twice In A Blue Moon: The Experience, která se skládá opravdu z toho nejlepšího z jeho tvorby, navíc poprvé s koncertní částí s vokalisty a dalšími hosty, kteří se podílejí na úspěších třetího alba Twice In A Blue Moon (TIABM). A co vás přesně během oněch šesti hodin čeká? V rámci 3 hodinového setu během večera zazní všechny skladby z TIABM, a to i v rámci live performance s hosty. Dalšího hodina zrekapituluje největší hity Ferryho Corstena z celé jeho kariéry. O jediný support večera se postará LayDee Jane. Nejlevnější vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketpro za 690czk (později za 790czk), na místě pak za 890czk. V nabídce je též vstup do VIP galerie za 1500czk. Uvádí SaSaZu ve spolupráci s Pink Dot.

Napsat názor do DISKUSE

 18.11.2009 Karel, Report

Podzimní událost roku, kterou byla Transmission 2009 s celou řadou zajímavých djs v čele s Markusem Schulzem máme za sebou a v naší diskusi jse již jako již tradičně objevují první komentáře k této akci, která se uskutečnila v pražské O2 Aréně. Stejně tak je u nás již tradicí, že ihned po skončení akce můžete svůj názor vyjádřit i v naší anketě, takže neváhejte a pusťte se do toho. Článek bude průběžně aktualizován o nové odkazy na fotoreporty, videoklipy a případně i sety, pokud se někde objeví. Za sebe jsem byl velice příjemně překvapen, počínaje rychlým odbavením u šaten v 22 hodin, přes výbornou vizualizaci a show a konče výkony djs, nejvíce se mi líbil asi G. Ottaviani, ale je to čistě subjektivní, nestál jsem celý set pod dj pultem a nezapisoval jednotlivé tracky. Přesto si dovolím shrnout, že organizátoři již vychytali všechny drobnosti a dotáhli koncept Transmission takřka k dokonalosti. AKTUALIZACE 18.11. 7:30

Napsat názor do DISKUSE

 12.11.2009 Karel, Press

Již za několik desítek hodin odstartuje dlouho očekávaná taneční událost letošního podzimu - Transmission. Na Transmission se očekává více než 13.000 návštěvníků, a tisíce z nich přijedou z více než dvanácti zemí jako Polsko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Holandsko, Belgie, Velká Británie, atd. V sobotu se tak stanete součástí spektakulární show na mezinárodní úrovni, s velkou mezinárodní účastí. Tradičně vám přinášíme praktické informace k této velkolepé show, na které se představí světové DJské hvězdy jako Markus Schulz, Giuseppe Ottaviani, Sander van Doorn, Gareth Emery, Menno de Jong a San. Mimo skvělých hudebních zážitků na vás čeká ohromující výprava a audovizální show, kterou v tématu Ancient Mysteries připravili holandští Vision Impossible.

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2009 Karel, Press

Markus Schulz je bezesporu jednou z největších djských hvězd světa a navíc i velkým miláčkem českého publika. Naposledy se v Čechách představil letos v červnu v rámci akce PURE Prague, kde opět zazářil. Od té doby vydal debutové album své bokovky Dakota, nový singl "Do You Dream" a aktuálně má na trhu i výtečnou kompilaci "World Tour Best Of 2009". A k tomu všemu stíhá i pravidelně hrát po celém světě. Již příští sobotu se v rámci letošní Transmission vrátí do Prahy. I když je velmi vytížený, čtvrt hodinky si s námi povídal přes Skype.

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2009 Karel, Press

Již přes dva roky cestuje po pražských klubech akce Czech This Future. Ta si (vedle kumulativní oslavy narozenin lidí "ze scény") bere za cíl dát šanci nadějným Djs, aby ukázali něco ze svého repertoáru. Půlkulaté - tedy páté - pokračování zakotví 28. listopadu v klubu Touster na Palmovce. Promoskupina HP Promotion si pro návštěvníky připravila 3 stálice lineupu (nepsané rezidenty této série) a dva hosty. O zábavu návštěvníků se tak budou starat Abletonový mistr Alexx van den Berg, techy ďábel Tigi, psytrencový démon Zooropa (pouze pro tu to akci zvaný Zooffrey - DJ Peyrac). Jako hosté se pak za mixem ukážou Majklhauske, jehož (nejen) Hardstylové vystoupení na třetím pokračování mělo velmi pozitivní ohlasy a jako zcela nové jméno se na lineupu objevuje zástupce moravských luhů a hájů DJ Deepress. Tento DJ, mající vlastní radioshow (s názvem Soulborn waves) na světově nejuznávanějším trance rádiu Afterhours.fm, rozjede akci směsicí všemožných subžánrů trance music. Během večera tak budou bezpochyby presentovány jak tracky které zná opravdu každý, tak naprosto nové pecky, které mnozí návštěvníci uslyší poprvé. V průběhu večera bude jejich uším naservírován široký vějíř tranceových stylů, od uplifting vocal přes tech hard až po psy a hardstyle.

Napsat názor do DISKUSE

 9.11.2009 Karel, Press

Již tuto sobotu, 14. listopadu, vypukne v pražské O2 Aréně dlouho očekávaná druhá největší halová party u nás - TRANSMISSION. Na této bezesporu největší taneční akci letošní podzimu vystoupí světové DJské hvězdy jakými jsou Markus Schulz, Sander van Doorn, Giuseppe Ottaviani, Gareth Emery, Menno de Jong a San. Připravena bude také ohromující produkce a audiovizální show s tématem Ancient Mysteries, kterou si pro šesté pokračování TRANSMISSION připravili holandští Vision Impossible. Dveře O2 Areny se otevřou ve 20:00 a svým setem vás rozehřeje od 20:30 DJ San. Oficiální intro Transmission uvede jednu z prvních hvězd z TOP 10 letošní ankety časopisu DJ Mag - DJe Garetha Emeryho, který úderem 22. hodiny nastartuje tematickou pouť Ancient Mysteries. Po něm, ve 23:30, bude pokračovat italský Giuseppe Ottaviani, aby nás provedl starověkou kulturou zaniklé civilizace Mayů. Od Mayů k proroctví egyptského Hora bude 30 minut po půlnoci pokračovat Markus Schulz. Po něm nastoupí Vision Impossible (02:30), a provednou nás napříč starověkými civilizacemi se svou půlhodinovou DJ/VJ show, která vyústí velkolepým závěrem. Ve 3 hodiny bude pokračovat další Holanďan Menno de Jong, který nás provede záhadami knihy I Ching. Dostanete se také k tajemstvím Vatikánu, a to se Sandernem van Doornem, který začne svůj set ve 04:30, a celou velkolepou show ukončí ve 06:00.

Napsat názor do DISKUSE

 9.11.2009 Karel, Press

Léto se nachýlilo ke svému konci a o slovo se jasně přihlásil podzim. Podzim, který s sebou přináší záplavu "trojek" v podobě snížených cen, které vždy najdete s číslem "3" na cenovce na speciálně vybrané zboží z našeho sortimentu. A že takového zboží je požehnaně. Věřte, že rozsah slev, které nyní "vládnou" našim skladům sahá až k 87,5% snížení oproti původní ceně. U jednotlivých produktů se takto dá ušetřit až 13.997,-Kč/ks! Takto téměř "za hubičku" u nás nyní pořídíte z ozvučovací techniky vše od mixpultů přes reproboxy a zesilovače až k mikrofonům; z osvětlovací techniky vše od chytrých pohyblivých hlav přes bodová světla a UV zářiče až po ovládací pulty; dále spousty dekoračních efektů, umělých květin, mlhostrojů a mnohých dalších výrobků. Výrobky jsou nové kusy i vystavené vzorky z prodejny či výstav. Zařadili jsme do výprodeje taktéž produkty ze zápůjček, použité, zboží z oprav i bazarové kousky. Záruka, která se ne jednotlivé výrobky vztahuje je vždy upravena dle stavu a ceny/slevy jednotlivých produktů. Níže naleznete soupis slev u jednotlivých produktů, ze kterých si dozajista vybere každý dle svých přání a tužeb.

Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2009 Karel, Press

Ferry Corsten live v SaSaZu! Pokud vám ještě teď v hlavě zní brilantní set headlinera letošního festivalu Mácháč, určitě budete potěšeni. Tentokrát ale trochu jinak, protože Ferry Corsten vyráží premiérově na své live tour, které kromě vlastní show čítá i doprovodné vokalistky (např. Betsie Larkin), performance, mohutný světelný park a bohatý program, který je hoden tohoto fenomenálního producenta a dje. Ferry Corsten oznámil tour pod názvem Twice In A Blue Moon: The Experience, tedy s odkazem na jeho třetí album Twice In A Blue Moon (TIABM), ze kterého vzešly hity jako Radio Crash, Made of Love nebo aktuální singl We Belong. Album, na kterém Ferry pracoval více jak rok a půl, se tak při pohledu na hudební žebříčky bez nadsázky řadí mezi to nejlepší, co tento rok na taneční scéně přinesl. Ferry Corsten vám to dokáže 5. prosince v pražském klubu SaSaZu, kde obsadí djský trůn na celou noc. Jediný support obstará Laydee Jane. Nejlevnější vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketpro za 690czk (později za 790czk), na místě pak za 890czk. V nabídce je též vstup do VIP galerie za 1500czk. Uvádí SaSaZu ve spolupráci s Pink Dot.

Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2009 Karel, Press

Na nadcházející noci TRANSMISSION, která proběhne v sobotu 14. listopadu v pražské O2 Areně vystoupí opět holandští Vision Impossible. Doplní tak skvělá vystoupení DJských superstar jakými jsou Markus Schulz, Giuseppe Ottaviani, Sander van Doorn, Gareth Emery, San a Menno de Jong. Tento rok si pro české publikum připravili téma s názvem Ancient Mysteries, které je plné mystiky, symboliky a kultu dávných civilizací. My jsme si pro ně připravili několik otázek, abychom se dozvěděli nějaké novinky z jejich Vjského života a co speciálního si pro nás na letošní Transmission připravili.

Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2009 Karel, Press

Po poměrně dlouhé době se dostáváme do trošku jiného odvětví než je DJ-ská technika, gramofony, CD-J, mixážní pulty a podobně, kterou tady většinou probíráme a zabrousíme do prostředí živého hraní či producentské práce. Pod ruce se mi dnes dostal stroj, dovolím si říci z legendární řady Electribe, od firmy Korg, konkrétně Electribe EMX-1. Tomuhle kousku už jsem se chtěl dlouho podívat na zoubek, ale nějak se to pořád nedařilo. Když jsem si ho tedy konečně přinesl domů, vyndal z krabice, zapojil a začal kroutit první zvuky, dostavil se okamžitý flashback. Hned se mi totiž vybavily první free tekkno party a jeden z prvních Czechteků v Hostomicích, kde minimálně polovina soundsystémů měla podobný zvuk. Mezi technaři je tento stroj velice oblíbený a slyšel jsem z něj hrát nejeden liveact. Jak tedy správně chápete, není to zrovna novinka na trhu, ale rozhodně si zaslouží naši pozornost. Pokud se nemýlím, EMX-1 přišel na trh někdy v roce 2002-2003, kdy byl mimojiné představen na hudebním veletrhu ve Frankfurtu. Měl ale několik předchůdců počínaje ElecTribe A (EA-1) a konče ElecTribe S (ES-1). Nebudu nic zastírat a na rovinu se přiznám, že popsat kompletně co tenhle stroj umí je nad moje síly a časové možnosti. Pokusím se teda udělat jakýsi výcuc z toho co jsem sám zjistil a co jsem dohledal na internetu a v manuálu.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ