TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.11.2010 Karel, Press

První pátek v prosinci nabízí nejen zasněženou krajinu Čech, Moravy i Slezka, ale i první ze tří dílů našeho pořadu INSOUND Show, který v tomto díle přináší guestmix anglického producenta, který si říká Akira Kayosa. Ten si pro nás připravil originální guestmix sedmi skladeb, které jste zaručeně nikde neslyšeli. Mimo to výborně kombinuje progressive s uplifting trancem tak, že se Vám tento díl zaručeně líbit bude. Na začátek tak kombinuje dva styly, které mají rádi dva rozdílné tábory tranceového světa. V dalších dvou dílech v tomto měsíci se tak setkáme ještě s jedním čistě upliftingovým a čistě progressivním guestmixem. Tak tedy doufáme, že si na nás již tento pátek vzpomenete. A pokud ne...pořád nás můžete naladit i následující sobotu, či neděli. A ještě něco...počátkem tohoto dílu jsme překročili jeden rok našeho pořadu! :-)

Napsat názor do DISKUSE

 25.11.2010 Karel, Press

Další epizoda radio show Trance.cz in the Mix se již neúprosně blíží a po série uplifting/progressive setů se opět můžete těšit na energický tech-trancový mix, který má na svědomí rodák z Českých Budějovic Stanley de Vito. Již tento pátek v 19:00 hodin pouze na rádiu Sensation Factory. Stanley propadl elektronické hudbě roku 2003, kdy jako navštěvník zažil dnes již legendární jihočeské technoparty Explosion a Budvar Factory Party. Postupem času si však rozšiřoval obzory a díky albu Maura Picotta se dostal až k trancu, na němž ho upoutalo spojení melodie s rychlými beaty. DJingu se věnuje od roku 2009 a v letošním roce začal aktivně vystupovat v českobudějovických klubech K2 a MC Fabrika. Jelikož je odkojený právě Maurem Picottem, nic pomalého od něj rozhodně nečekejte. Stanley má v oblibě především energický trance a techtrance prokládaný technem, tudíž se můžete těšit na pořádnou adrenalinovou jízdu.

Napsat názor do DISKUSE

 18.11.2010 Karel, Press

Již tento pátek se v pražském Retru uskuteční pokračování nové pravidelné rezidentní noci Michaela Buriana. Návštěvníci se mohou těšit na delikátní a nebeskou noc. Přinášíme poslední informace k akci a line up.

Napsat názor do DISKUSE

 17.11.2010 Karel, Press

S podzimem přicházejí oblíbené Párty novinky, opět s neodolatelnými cenami. Do 30.11.2010 zaplatíte za vybrané výrobky mnohem méně než je obvyklé. Kromě standardní nabídky nejprodávanějších produktů jsou v párty novinkách i nové nebo inovované modely. Jsou to aktivní subwoofery Skytec s výkonem 150W (SMWA15PA) za 3290,- Kč a 250W (SMWA18PA) za 4390,- Kč. Kompaktní mobilní ozvučovací systém Adastra s bezdrátovým mikrofonem, dalkovým ovladačem , přehrávačem MP3 z USB nebo SD karet, praktickým obalem a vlastním akumulátorem za skvělých 4890,- Kč. Novinkou je také přehrávač Citronic MPCD-X3, který je našlapaný funkcemi a drží krok v současné světě DJingu. Přehrává klasická CD, MP3 a to i přes USB port, funguje i jako MIDI ovladač, ovlivňovat rychlost přehrávání jde v rozsahu až 100%, má sluchátkový výstup a řadu afektů, to vše jen za 10990,- Kč. V nabídce je i mnoho světelných LED efektů, šikovný malý laser 150mW, mikrofony a mnoho dalších užitečných věcí pro občasné použití, ale i pro profesionály. Kompletní párty novinky v PDF ke stažení. Veškeré zboží můžete nakupovat u nás na prodejně maxistore a nebo vám vše po objednání přes naše internetové stránky www.maxistore.cz, můžeme doručit až domů a to i s platbou na splátky.

Napsat názor do DISKUSE

 15.11.2010 Karel, Press

Tento týden je třetím v měsíci, což značí, že se na Vás již tento pátek chystá premiéra našeho pořadu INSOUND Show s pořadovým číslem 26. Co Vás čeká a nemine je již patrné ze samotného plakátu. Sehnali jsme pro Vás guestmix anglického dua Karanda, který nám nabídl velice zajímavou produkci včetně jejich novinek. Těch se v současnosti urodila celá řada, takže je se na co těšit. Jinak Vám nabídneme i menší vzpomínku na nejlepší tranceovou akci v tomto roce: Transmission a uvidíme, kolik zbyde času na fantastické upliftingové kousky, kterých v posledních dvou týdnech také přistálo celkem dost. Od minula nás můžete naladit prakticky každý den o víkendu, takže doufáme, že alespoň jeden den si čas uděláte. Budou se na Vás těšit jména jako Josh Gabriel, Cosmic Gate, Mark Sherry, Matt Skyer, Filo & Peri.

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2010 Karel, Press

Na konci tohoto týdne opět můžete slyšet pokračování exkluzivní radio show Trance.cz in the Mix. V blížící se epizodě se představí další český producent ChunKi. Již tento pátek v 19:00 hodin pouze na rádiu Sensation Factory. ChunKi spatřil světlo světa v roce 1987 a bylo mu dáno jméno Lukáš Přikryl. Žije v malém městečku jménem Rajhrad ležícím na jižní Moravě. V roce 2004 zaslechl poprvé trance a ten se stal jeho součástí až dodnes. Oblíbil si zejména uplifting trance i některé progresivnější odrůdy. Zprvu poslouchal kompilace od Tiesta, později se dostal k radio show ASOT od Armina van Buurena, u které zůstal do začátku roku 2009. Následně poslech trancové hudby omezil na minimum a začal se soustředit spíše na její tvorbu. V roce 2010 vydal svůj první singl s názvem "Beauty Of Nature" u německého labelu CandyRush-Music a nyní by rád nevylítnul ze školy:)

Napsat názor do DISKUSE

 9.11.2010 Karel, Report

Podzimní trancovou událost roku, kterou byla Transmission 2010 s opět celou řadou zajímavých djs v čele s Markusem Schulzem máme za sebou a v naší diskusi se objevují první komentáře k této akci, která se uskutečnila v pražské O2 Aréně. Stejně tak je u nás již tradicí, že ihned po skončení akce můžete svůj názor vyjádřit i v naší anketě, takže neváhejte a pusťte se do toho. Článek bude průběžně aktualizován o nové odkazy na fotoreporty, videoklipy a případně i sety, pokud se někde objeví. Trance.cz se letošní akce neúčastnilo. AKTUALIZACE 9.11. 21:00

Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2010 Karel, Press

Stále více populárnější party mezi nejen pražskými clubbery, Impress, se opět hlásí o svůj post. Na poslední edici v tomto roce si Revis pozval jako vždy zajímavé hosty pro tento jedinečný event. Člen hudebního a producentského projektu Proud-M, Adam Cloud, kterého není třeba dlouze představovat a tuto noc začne svým svižným tempem. Vůbec poprvé se na party Impress představí rezident klubu Mecca a party Meccamix - Carl Lope, známý například z lovosického klubu Jet, který se do roka stal velice uznávaným klubem nejen na severu Čech a zde si zahrál po boku jmen jako je Michael Burian, Lucca, LayDee Jane, Orbith, Olav Basoski (NL), Dj Preach (Canada), Filterheadz (BE) nebo Bryan Cox (USA). Carl Lope se mimo DJingu věnuje také vlastní produkci a již brzy se můžeme těšit na jeho počiny. Dalším hostem bude vám dobře známý moderátor a DJ v jedné osobě - Luboš Novák, kterého zná většina ještě z radia Zlatá Praha. V současné době Luboš moderuje v nejznámějším českém Dance radiu 89,00 a 102,9 FM, www.danceradio.cz, které je v naší zemi u převážně mladé generace nejposlouchanější a nejoblíbenější.

Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2010 Karel, Press

Již tuto sobotu 13. listopadu budete moci v pražském klubu Velbloud zažít již druhý díl nové pravidelné taneční party Resonance nesoucí se v rytmu kvalitní undergroundové hudby stylů progressive, trance a techno a jelikož se párty mílovými kroky blíží, pojďme si představit, co nám přinese, a nepřináší nám toho do stojatých vod české klubové scény věru málo. Headlineři jsou české taneční komunitě dobře známi. Svojí přítomností návštěvníky potěší DJ, producent a zakladatel labelu Trance All-Stars Records Electribe se svojím temperamentním, energickým a euforickým uplifting trancem. Dále je nám ctí, že ho můžeme uvítat v exkluzivním LIVE vystoupení. Z Liberce dorazí talentovaný DJ a producent Sandeagle, jenž si již stihl vydobýt své pevné místo na poli trance music především díky skvělým melodickým setům a jeho vlastní radioshow “Trance Memories“ vysílané pravidelně na mezinárodní stanici trance.fm, ve které od roku 2008 každý týden představuje skladby z let minulých, mohutně podpořené vlastní autorskou produkcí.

Napsat názor do DISKUSE

 4.11.2010 Karel, Press

Neuběhl den a my Vám přinášíme další informace o našem pořadu INSOUND Show. Ten si pro tentokrát narazil uvítací balíček pro měsíc listopad, kdy si pro nás připravil guestmix slovenský producent a majitel vydavatelství Silent Shore, ReOrder. Můžete se tak těšit na velice příjemnou, po-letní produkci, která Vám do pokoje zanese pohodový vánek tranceové muziky. Dále pro Vás máme celou řadu nové produkce, která vyšla za uplynulý týden. A světe div se, je jí opravdu hodně, což jsme ve skutečnosti ani nečekali. O to více nás těší, že Vám onu muziku můžeme představit. Dále pro Vás máme neméně důležitou informace, že se náš pořad rozlejzá do dalšího českého rádia ClubRadio. Proto doufáme, že nás nezklamete a tento díl si s chutí poslechnete i na tomto rádiu :-)

Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2010 Karel, Press

Kvalitní muzika, bez přehánění luxusní sety a atmosféra, kterou nemá zdaleka každá klubovka. Tak se dá popsat série "Czech this future". Dalo by se říci, že ti kdo ji znají, mají už teď jasno a tahají kalendář aby už jen zaznamenali, na kdy si nemají nic plánovat. Pro ty, kteří tuhle akci zatím náhodou minuli, rychlé seznámení "o co go". Koncept vznikl před třemi lety a vzal si za cíl představovat publiku nadějné DJs z více subžán...rů taneční hudby. Nejinak tomu bude i v pokračování sedmém s podtitulem SYMPHONY OF SEVEN SINS. Oproti zaběhlému „cestování“ (každé pokračování se prozatím konalo v jiném prostru) se tentokráte bude juchat podruhé v klubu Touster. Druhou novinkou bude, že se tentokráte jediný DJ představí během večera hned ve dvou, stylově různých setech.

Napsat názor do DISKUSE

 2.11.2010 Karel, Press

V jednom z předchozích dílů našich recenzí jsme rozebírali DJ software Torq od firmy M-Audio. A abychom byli kompletní, tak se dnes podíváme na controler Xponent od stejné firmy, který byl vyvinut přímo pro ovládání tohoto softwaru, ale jeho využití je samozřejmě širší. Já nejsem zrovna velkým příznivcem DJ konzolí, upřednostňuji klasické gramofony v kombinaci s DJ softwarem a k DJ kontrolerům mám v podstatě jakýsi odstup, jelikož s nimi nemám zrovna nejlepší zkušenosti. Kdybych to měl zobecnit, většinou se vyskytly nějaké problémy se synchronizací software, konzole a ovladačů. S ovladači je bohužel poměrně často nějaký problém a málokdy se mi podařilo něco naistalovat na poprvé tak, aby to hned fungovalo. Záměrně pro testování podobných záležitostí používám PC a ne Mac, jelikož zde je více možností vzniku nějakého problému a následného řešení. A jak jsem již napsal, nejvíce problému jsem většinou řešil s ovladači. Jestli je lepší Mac nebo PC tady samozřejmě řešit nebudem, to ať si každý zvolí sám. V každém případě záleží i na tom, jak dlouho máte Windows naistalované (jak moc jsou "zašpiněné" a dělají problémy), jaký máte servis pack a vůbec jaký model používáte (např. Visty jsou dost problémové a někdy ani nejsou výrobci software podporované). Prostě těch možností a kombinací je poměrně dost a tím pádem i možností vzniku problémů je celkem dost. Bohužel jsem se tomuto nevyhnul ani já a opět jsem strávil asi dvě hodiny instalováním, odninstalováním, stahováním nejnovějších verzí software a drivers, přeinstalováním a několika pokusy o rozchození software a controleru. Jak jsem již psal, nechci svalovat problémy na M-Audio, příčina může být zrovna tak ve Windows či někde jinde, ale problém s instalací prostě byl a poměrně dost dlouho jsem ho musel řešit. A pokud si člověk koupí věc v hodnotě 14 denní dovolené u moře, rád by se tomuto vyhnul.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ