TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.11.2011 Karel, Press

V sobotu 3. prosince se koná další pokračování párty Deep Inside v příjemné kavárně a music baru o2, který se nachází u kraje parku na křižovatce Žitné ulice a Karlova náměstí. Setkáváme se zde vždy první sobotu v měsíci a také v příštím roce se můžete těšit na pravidelný přísun kvalitní hudby a také na různé zajímavé hosty. Na poslední vydání v tomto roce přijal pozvání DJ Zimmer, který si pro Vás připraví plný kufr vinylů ve stylu electro a tech house. Tento zkušený DJ, pocházející z Moravy, dnes žijící v Praze, který hraje pravidelně v klubech a na akcích, Vás zcela určitě nenechá v klidu posedávat, ale perfektně Vás rozpumpuje a pobaví. DJ MCB má pro Vás tradičně připravenou nadílku té nejkvalitnější elektronické taneční hudby ve stylu deep and dark progressive. Sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetka dnes již klasických progressive pecek.

Napsat názor do DISKUSE

 28.11.2011 Karel, Press

Třikrát hurá, je tu párty nejnej pro chatery a uživatele webu TRANCE.CZ, ale především pro všechny milovníky tohoto emocionáního hudebního směru, bez kterého bychom si nedokázali představit "žít". Oficiální sraz serveru trance.cz se uskuteční 2. prosince a všichni jste srdečně zváni. Možná se objeví i zakladatelé serveru a budete s nimi moci probrat otázky a podněty k dalšímu fungování webu. Především na vás ale čeká pořádná porce kvalitní hudby!

Napsat názor do DISKUSE

 28.11.2011 Karel, Press

Další díl s číselným počtem dvou pětek v obsahu Vám nastaví produkce z lehce melodičtějšího soudku. O guestmix jsme totiž požádali tureckého producenta Kenan Teke, o kterém jste si také před nedávnem mohli přečíst na našich stránkách. Ten se s tím nepáral a připravil nám guestmix plný dosud nevydané produkce. Můžete se tak těšit na novinky z vydavatelstvích Nile Tunes, Nu Communicate nebo Blue Soho Recordings. Vše samozřejmě v pořádné melodické, chvílemi až upliftové náloži. A pokud je tu někdo z Vás milovník amerického seriálu Ztraceni, tak ano, i na Vás příjde řada, protože Kenan si dovolil jednu velice známou skladbu z tohoto seriálu zremixovat a vložit jí do svého guestmixu. Je se tedy opravdu na co těšit, což nám následně potvrdí i seznam producentů, kteří nám v 90ti minutách představí své novinky. Určitě tak uslyšíte jména jako Ashley Wallbridge, Fabio XB, Evol Waves a další. Takže nezapomeňte! Již tento pátek začínáme!

Napsat názor do DISKUSE

 25.11.2011 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix na irádiu Sensation Factory Vás bude provázet Josef Komárek alias Joe Cormack. Jeho hudební směřování ovlivnila už před lety tvorba OMD, Visage, Boytronic i dalších pionýrů elektronické hudby, zásadní pro něj bylo album U96 Das Boot. Po střední škole založil se spolužákem projekt Omegga DJs, který se prezentoval na lokálních a privátních akcích. Po rozpadu dua na přelomu tisíciletí zamířil pod vlivem tvorby Ferryho Corstena a Tiesta k trancu a začal vydávat sérii setů resisTrance, která si postupně získala nové posluchače po celém světě. Stylově jsou mu nejblíže emotivní upliftové nebo progliftové melodie. Aktuálně je Joe Cormack od léta tohoto roku residentem show The Sound Of Freezer (každou neděli v 17:00) na iRadiu Sensation Factory, kde se střídá s Freezerem. Také připravuje svou vlastní radioshow The Lifting Stage s novinkami progliftu a upliftu taktéž pro Sensation Factory. První živé vystoupení Joe absolvuje 10.12.2011 na akci Czech This Future #9 v klubu Touster. Pro Trance.cz In The Mix namixoval exkluzivní set v rozpětí 130 až 140 BPM. Můžete jej slyšet již tento pátek 25.11.2011 od 19:00 hodin pouze na iRadiu Sensation Factory.

Napsat názor do DISKUSE

 22.11.2011 Karel, Press

V pátek 25. listopadu se chystá obnovená premiéra párty Essential Progressive Tribal v legendárním zlínském klubu DJLab, jenž se nově nachází v centru města v Soudní ulici na místě bývalého Backstage baru. Dříve jste se mohli s akcí setkávat právě ve starém, dnes již zaniklém DJLabu a poté jsme hledali vhodný prostor a konečně, s otevřením útulného Backstage music baru, jsme měli možnost pokračovat v hudebním výletě za hranice všedních dnů. Jsme velmi rádi, že se nakonec akce vrací tam, kde je její pravé místo a to právě v znovuotevřeném DJLabu - kruh se uzavírá :-)

Napsat názor do DISKUSE

 21.11.2011 Karel, Press

Impress Revis B*Day ve velkém stylu první prosincovou sobotu 3.12. s exkluzivním hostem z Ministry Of Sound - Gavyn Mytchel (UK). Člen projektu Proud-M a rezident hned několika českých klubů DJ Revis oslaví první prosincovou sobotu své narozeniny společně s exkluzivním britským hostem a zástupcem renomované značky Ministry Of Sound, Gavynem Mytchelem a osmnácti dalšími DJ's z řad domácí DJské špičky a talentů nastupující DJské generace. Datum 3.12. si rozhodně zapište do svých party kalendářů. Pražský klub Mecca a DJ Revis vám přináší další vydání prestižní klubovky Impress, kterou netřeba více představovat. Nutno podotknout, že rezident tohoto eventu, právě v tento den oslaví ve velkém stylu své narozeniny.

Napsat názor do DISKUSE

 14.11.2011 Karel, Press

Díky padesátému čtvrtému dílu se dostaneme do světa vokálové produkce, protože to, co nám producenti představili za poslední dva týdny, nemá snad ani obdoby. Boom Jinx, Paul Oakenfold, Sean Tyas, Betsie Larkin & John O’Callaghan a další si přichystali svoje vokálové počiny. Ať už jako prvotiny nebo jako zkušeně vypracované skladby. Je se tedy rozhodně na co těšit. Co se týče guestmixu, tak tím Vás také rozhodně nezklameme, protože si ho pro nás připravil Erick Strong, který se prezentuje velice zajímavým tech-trancem. Ten nejenom, že začal vydávat teprve tento rok, on už dokonce zvládl vydat devět kusků, které se prostřídali na takových labelech jako jsou Doorn, Reset nebo 2 Play Records. 54. díl bude opravdu nabušený a my doufáme, že si dvě hodinky za 14 dní pro nás opět zarezervujete.

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2011 Karel, Press

V pátek 18. listopadu se uskuteční další pokračování párty Expectation v pražském Smart Clubu Styx, sídlícího nedaleko od zastávky metra Invalidovna, na adrese Sokolovská 144/349 Praha 8. Tentokrát si DJ MCB, jenž pro Vás celou akci připravuje, pozval dva zkušené kolegy a kamarády z moravského Zlína, kteří se těší na perfektní večírek v tomto originálním klubu. DJ Houba, majitel legendárního klubu DJLab se k hraní dostal poprvé již v roce 1999. Netrvalo dlouho a pořídil si své první gramofony a s tím se spustilo i sbírání vinylových desek převážně techno, house, electro, progressive. V roce 2002 začíná experimentovat s vlastní hudební tvorbou, ve které pokračuje dodnes ve svém studiu, které sdílí s vynikajícím zlínským DJem a producentem Ianem Kitou (DJ Kita). Houba v současné době preferuje a kombinuje hudební styly tech house, techno a progressive.

Napsat názor do DISKUSE

 9.11.2011 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix na rádiu Sensation Factory Vás bude provázet český producent Ladislav Utratil více známý jako Laucco. Tento rok byl pro Laucca zlomovým. Hned v lednu začal zrozením projektu tranzLift a prací na tracích a melodiích. Zpočátku se o projektu moc nevědělo, ale postupně se dostával do podvědomí posluchačů a první reakce se zanedlouho dostavily. Výsledky jeho dalšího snažení byly spolupráce s dalšími především českými producenty jako jsou Ronny K., Sandeagle, BluEye, Tecnomind a nově také Peet B a Sunset Heat. Jeho tracky a remixy byly či budou vydány u Trance All-Stars, Defcon, MindLifting, Nile Tunes, Nu Communicate, Motiv8 či Pulsar. Letos v září odstartoval radioshow tranzLift - The Wonders Of Trance, která má pravidelné guestmixy a taktéž sám hostuje v ostatních shows. Pro Trance.cz In The Mix si přichystal exkluzivní set obsahující starší i nové uplifting/euphoric tracky. Můžete jej slyšet již tento pátek 11.11.2011 od 19:00 hodin pouze na rádiu Sensation Factory.

Napsat názor do DISKUSE

 7.11.2010 Karel, Press

Stalo se dobrým zvykem, že dvakrát do roka se v některém z pražských klubů uskuteční akce Czech This Future. Není důvodu na tom něco měnit a proto se na vás v sobotu 10. prosince opět chystá neskutečná nálož taneční muziky. Deváté pokračování si vzalo za cíl představit (vedle rezidentů akce) opět nějaká ta nová jména, a to formou B2B setů. Těšit se tak můžete na zajímavá DJská spojení. Jako obvykle na vás bude čekat nejedno milé překvapení, ale zatím nepředbíhejme. Celou noc zahájí jediný "sólista" večera - Joe Cormack. Přesto že se již nějaký čas objevuje coby host v několika rádio show, bude se jednat o jeho premiérové vystoupení před publikem. Joe ve svém setu postupujícím od volnějších BPM až k eurofickému upliftu připraví půdu pro první dvojici. Dalšími vystupujícími budou dva rezidenti CTF, kteří se po poměrně dlouhé době sejdou společně za jedním mixem - DJ Tigi a Alexx van den Berg.

Napsat názor do DISKUSE

 3.11.2011 Karel, Press

Vítáme Vás u preview k již 53. dílu INSOUND Show, která Vám opět nabídne, jako již tradičně, světový pohled do tranceové scény, která nám opět nabídla brutální nálož produkce. A to i přesto, že plno známých vydavatelství stagnuje. Oni je totiž dokážou nahradit ty nové, nadějné a neokoukané tváře a i o nich tu bude opět řeč. Můžete se tak těšit na produkci od známých jmen jako jsou Ralphie B, Sophie Sugar nebo Orjan Nilsen. Nicméně Vás překvapíme i nějakým nováčkem na scéně. To vše samozřejmě bude okořeněno i guestmixem, o který se tentokrát postaral producent, DJ a bratr Richarda Duranda, Alex O´Rion. Proto neváhejte a již teď se na nás v pátek od šesti připravte.

Napsat názor do DISKUSE

 1.11.2011 Karel, Press

Již tento pátek se v pražském SaSaZu uskuteční další díl oblíbené Decadance, a tentokrát s hodně lákavým tématem i obsazením DJs. Přinášíme vám poslední informace a časový line up. Zažijte první český DJ BATTLE a přijďte si vybrat svého vítěze Vnitřní uspořádání klubu a ozvučení: Vzhledem k tomu, že se jedná o souboj jednotlivých dvojic, tak zažijete opravdu neobvyklé technické i prostorové uspořádání klubu! Uprostřed tanečního parketu bude totiž vybudován pravý boxerský ring, v kterém budou jednotlivé duely DJs probíhat. Fandové tak budou moci ring celý obstoupit a vytvořit tak pomyslný "KOTEL"! K ringu povede úzké molo ze stávající stage, po kterém jednotliví účinkující budou přicházet. Na stávající stage klubu bude vybudována "brána borců" a bude zde také k dispozici několik exkluzivních stolů pro hosty klubu. Klub bude ozvučen ve středu parketu (nad ringem) ze všech rohů směrem ven do klubu. Pro tento večer bude klub ozvučen vynikajícím zvukovým systémem ADAMSON. Můžete se samozřejmě těšit na velký světelný park, různé efekty, tanečnice a tanečníky, live projekce po celou noc, live MC a další věci, které k Decadance již neodmyslitelně patří.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ