TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 28.11.2012 Karel, Press

Ve středu 5. prosince se koná další pokračování klubovky Deep Inside. Večerem vás hudebně bude provázet DJ MCB, který pro vás celou akci připravuje a jeho host DJ Cayman ze stáje Anomal Planet Soundlab. Tentokrát vás zveme do hudebního klubu Le Mirage, jenž se nachází na adrese Újezd 5, Praha 5 - Smíchov. Už při plánování klubu bylo hlavním hlediskem pohodlí zákazníků, a proto byla vybrána poloha v centru města, na spojnicích dopravních tepen. Po propařené noci se i společensky unaveni dostanete rychle a snadno domů. Dobře zásobené bary skýtají širokou nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů a především koktejlů za příjemné ceny. Sortiment je bohatý na různé druhy rumů, o kterých se dočtete podrobnější informace na speciálních rumových lístcích u barmanů. Takže hola hola neseďte doma u TV a přijďte zapařit, těšíme se na vás :-)

Napsat názor do DISKUSE

 27.11.2012 Karel, Press

S nenápadným příchodem Vánoc přichází i příjemná a pohodová atmosféra provoněná purpurou a vánočním květem. Také by se ale dalo říct, že bude slabé období pro trance v rámci novinek. Není to ale zdaleka taková pravda, jak se na první pohled tváří. Za poslední dva týdny jsme opět připravili objemný seznam produkce, kterou bychom Vám rádi nabídli v této epizodě. Otázka je, jestli se tam všecko bude vejít. Pokud ne, určitě se objeví v té epizodě nadcházející, která bude příští týden. Každopádně těšit se můžete na jména jako Yahel, Blueye, Gabriel and Dresden, ale i Josh Gabriel osobně. V tomto případě na Vás bude čekat ještě guestmix od velkého britského talentu, který se v tomto roce představil se svojí produkcí jako Daniel Skyver. Jestli Vás jeho produkce dokáže nadnášet, to už je jen na Vás. My nicméně můžeme potvrdit, že jeho půlhodinový mix s pozdravem bude stát za to, takže nás neprováhejte!

Napsat názor do DISKUSE

 27.11.2012 Karel, Press

Pražský klub Mecca bude tento čtvrtek jediným místem, které bude mít status "Oficiální Swedish House Mafia After Party". Po jedinečném zážitku z koncertu One Last Tour se mohou návštěvníci přijít dále bavit do tohoto Holešovického klubu. Mecca bude tuto noc jediným místem, kde se možná návštěvníci after party budou moci osobně přibllížit k hvězdám tohoto dne. Od O2 arény bude připravena po skončení akce zdarma přímá linka autobusů z místa konání koncertu přímo do klubu Mecca.

Napsat názor do DISKUSE

 26.11.2012 Karel, Press

Night of Heroes - Armand Van Helden v Průmyslovém paláci

Legendární jména světové taneční scény zamíří v únoru do Prahy. O tom, že každý hudební styl má své hrdiny, vás přesvědčí 2. února 2013 nový koncept NIGHT OF HEROES. Secesní střední hala Průmyslového paláce v Praze v Holešovicích, která pojme až několik tisíc návštěvníků, se promění v místo, kam se sjedou umělci, kteří posledních dvacet utváří taneční scénu, byli u jejího zrodu a svými skladbami se nesmazatelně zapsali do zlatého fondu klubové scény. Výběr umělců a jejich důležitost na této jedinečné akci korespondují se vzpomínkami na doby, kdy taneční scéna prožívala po celém světě velký boom. House a techno se v té době dostávaly ze stínu undergroundu do většiny klubů. Zároveň se formovaly první velké halové akce a festivaly jako Creamfields, Mayday, Qlimax Trance Energy a další. BTL Agency a Decadance přiváží do Prahy hrdiny doby minulé i současné - a to během jedné noci na velkou party, která nás nechá vzpomenout nejen na začátky taneční scény, ale také zde uslyšíte, jaký je aktuální hudební trend umělců, kteří si mohli už před deseti lety přivlastnit titul legend. Oni jimi totiž opravdu jsou.
V rámci noci NIGHT OF HEROES vystoupí:

Napsat názor do DISKUSE

 23.11.2012 Karel, Press

Čtvrtý pátek v měsíci je tu a s ním další pokračování radioshow Trance.cz In The Mix na iRadiu Sensation Factory. A jako vždy Vám přinášíme to nejlepší z České trance & progressive scény. Tentokrát s tracky od Free Gate, James L, Thomas Coastline, John Waver, Spark7, Marcello Totti, ChunKi a také si pustíme klasiku Robert Miles - Childern v remixu od Českého producenta . V druhé hodině se o guestmix postaral DJ, producent a promoter Zdeněk Suchánek více známý jako DJ MCB. Zdeněk se věnuje elektronické hudbě již více než 15 let. Můžeme ho bezesporu zařadit k prvním průkopníkům a pionýrům EDM ve Zlínském kraji, ale posledních sedm let již trvale žije v Praze. V začátcích, a vlastně i dnes, ho ovlivňuje zejména ostrovní anglická scéna a za svůj hudební rozhled vděčí pravidelnému poslechu britské hudební stanice BBC Radio 1 a dnes již legendární show Essential Selection, či chcete-li Essential Mix. S ohledem na tehdejší podmínky a možnosti se i přes počáteční neúspěchy a všemožné vzestupy i pády postupně vypracoval, a to i díky svému zápalu a úsilí, v DJe, který je zárukou kvalitního hudebního zážitku. Jeho styl nejlépe vyjádří slovo progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Tribalové zvuky, příjemné vokály a našlápnutý beat jsou tím pravým prostředkem k navození správných vibrací. Vždy se snaží o zcela specifický sound a to podle momentální nálady či atmosféry v klubu. Jeho sety jsou promyšlené, nikoliv však naučené a rád také experimentuje se zvukem.

Napsat názor do DISKUSE

 16.11.2012 Karel, Press

Stalo se dobrým zvykem, že dvakrát do roka se v pražském klubu Touster uskuteční akce Czech This Future. Není důvodu na tom něco měnit. Po letní výroční desítce se promotérský tým rozhodl oživit celý koncept několika novinkami. Těšit se tak (mimo jiné) můžete zcela určitě na nová zajímavá DJská jména. Jako obvykle na vás bude čekat nejedno milé překvapení. Kvalitní muzika, luxusní sety a atmosféra, kterou nemá zdaleka každá party noc. Tak se dá popsat série klubovek Czech This Future. Dalo by se říci, že ti, kdo ji znají, mají už teď jasno a v kalendáři mají již pečlivě zaznamenáno její datum. Pro ty, kteří tuhle akci zatím minuli, přinášíme pár informací. Koncept vznikl před pěti lety a vzal si za cíl představovat publiku nadějné DJ´s z více subžánrů taneční hudby. Nejinak tomu bude i v jedenáctém pokračování s podtitulem Resurection.

Napsat názor do DISKUSE

 15.11.2012 Karel, Press

Seznam jmen pro jarní Trancefusion je kompletní

Jak bylo slíbeno, tak všechna jména pro velkou jarní edici Trancefusion Ocean of Love, která se bude konat dne 13. 4. 2013 ve všech prostorách Průmyslového Paláce na Výstavišti, byla postupně oznámena. Praha se tak opět může těšit na pořádnou dávku taneční hudby během jedné noci za účasti mnoha světových hvězd! V prostorách paláce vyrostou dvě unikátní a rovnocenné stage (jedna v Pravém křídle a jedna ve Střední hale), na nichž se během jedné noci vystřídá celkem 16 zvučných jmen. Jak bývá v případě Trancefusion zvykem, Praha opět zažije tento den mnoho českých premiér. A kteří vyvolení tedy budou protagonisty tohoto trance svátku roku 2013?

Napsat názor do DISKUSE

 14.11.2012 Karel, Press

Určitě si říkáte, kdo to sakra je - projekt Avrora. Pokud ale pamatujete staré dobré časy, kdy trance byl plný emocí, krásných melodií a originálních nápadů, tak nebudete zklamáni. Avrora je totiž mladý nadějný projekt z Ruska, který svými nápady pár vydavatelstvích ve své cestě již potkal. A produkce je to rozhodně minimálně hodně zajímavá. Podporu mu v prvních 90ti minutách budou dělat jména jako tranzlift, TrancEye, Luke Terry nebo Fast Distance. Buďte si tedy jisti, že kvalitou tento díl bude opět našláplý do posledního detailu.

Napsat názor do DISKUSE

 10.11.2012 Karel, Press

Konec druhého týdne v měsíci opět přináší 140 BPM epizodu radioshow Trance.cz In The Mix na iRadiu Sensation Factory. Můžete slyšet zvuk Českého trancu tak, jak nám jej naservírovali v uplynulých letech přední Čeští producenti Spark7, AiryBoy, Infite, tranzLift, Free Gate, Spaceport, Android, Electribe či Peter Fider. V druhé hodině se o guestmix postaral Petr Dvořák alias Pier Decard - severočeský DJ, producent a zakladatel jediného ryze českého aktivního vydavatelství Trance All-Stars Records. Pier Decard byl veden k hudbě již odmala. V 8 letech začal hrát na piáno a hra na klávesové nástroje ho do dneška neopustila. Kromě jiného Pier skládal již od malička svoje vlastní piánové skladby a tak není divu, že svůj talent mohl zúročit i později v rámci jednoho z jeho oblíbených stylů, kterým je trance. Do podvědomí posluchačů se dostal (tehdy pod pseudonymem Electribe) především jeho autorskými singly "Trancemigration", či "Space Tour".

Napsat názor do DISKUSE

 8.11.2012 Karel, Press

Trancefusion - velká taneční lahůdka v podobě Old school edice míří v únoru do Prahy

BTL Agency oznamuje další speciální edici, tentokrát ovšem něco velmi specifického na taneční scéně neobvyklého. Během jedné noci se v OLD SCHOOL edici s těmi největšími hity představí hned několik hvězd světového kalibru. A můžeme všem slíbit, že všichni z nich jsou připraveni zahrát to nejlepší, co si pod názvem edice "old school" dokážete představit! A kteří matadoři světové taneční scény vás tuto noc nenechají jen tak postávat v klidu?

Napsat názor do DISKUSE

 7.11.2012 Karel, Press

Trancefusion termíny 2013 a předprodej Member cards

Trancefusion zná všechny termíny na rok 2013 a spouští prodej exkluzivních TRANCEFUSION MEMBER CARDS s množstvím benefitů! BTL Agency oznamuje termíny akce TRANCEFUSION pro rok 2013 a zároveň s tímto oznámením spouští prodej exkluzivních členských karet s přístupem na všechny tyto akce s řadou skvělých benefitů pro majitele těchto karet!

Napsat názor do DISKUSE

 6.11.2012 Karel, Press

DJ MCB měl v úterý 23. října premiérový díl jeho nové show Rebirth na irádiu EssentialFM. Vždy čtvrté úterý v měsíci od 18:00 do 20:00 CET se budeme setkávat na vlnách čistě progressive on-line rádia EssentialFM na adrese - www.essentialfm.eu. První hodinu se můžete těšit na mix od DJ MCB, kterou vám nyní nabizíme volně ke stáhnutí, druhá půlka je vyhrazena pro guestmix.

Napsat názor do DISKUSE

 5.11.2012 Karel, Press

V sobotu 10. listopadu vás zveme na další pokračování klubovky Deep Inside v povedeném a příjemném music baru BPM, kde je na prvním místě hudba a jenž se nachází kousek od Prahy - v centru Kladna, Poděbradově ulici 550. Potkáme se zde naposledy v roce 2012 a opět se můžete těšit na trojku zkušených DJů. MCB, který ve spolupráci s BPM music barem celou akci připravuje, má pro vás tradičně nachystanou nadílku té nejkvalitnější elektronické taneční hudby ve stylu progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetka dnes již klasických progressive pecek. Vždy čtvrté úterý v měsíci od 18:00 do 20:00 CET můžete poslouchat na vlnách čistě progressive on-line rádia EssentialFM jeho novou show Rebirth.

Napsat názor do DISKUSE

 1.11.2012 Karel, Press

Tento pátek se v premiéře opět představí nejnovější epizoda pořadu INSOUND Show. Ta si spolu s guestmixem od progresivního producenta známého jako Sunleed připraví řadu zajímavých melodických kousků. Můžete se těšit na novinky od jmen jako Ali Wilson, Andy Moor, tranzLift nebo nováček Arman Bahrami, který se svojí produkcí zažil úspěch i z úst Armina van Buurena. Bude se tedy opět na co těšit, takže pokud budete mít chvilku, neváhejte.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ