TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 22.12.2001 Karel, News

Představovat tohoto italského chlapíka by bylo nošením dříví do lesa, myslím že každý, kdo trochu koketuje s taneční hudbou, jeho jméno zná. Někteří jej znají jako autora komerčních tanečních hitů z rádiíí, jiní zase jako autora vysoce progresivní hudby, která se s klidem může nazývat techno. A konečně jsou tu lidé, kteří jej znají jako velmi kvalitního dj-je. Nevím sice, do které kategorie spadá každý z vás čtenářů, za sebe ale mohu prozradit, že znám všechny tři tváře Maria Piu' (www.mariopiu.com). Dnes 33-letý Mario se narodil v italském Livornu, přičemž taneční hudbě se věnuje již více než deset let. Úspěch se dostavil až po spojení s proslulým vydavatelstvím BXR, kde je Mario Piu' společně s dalším velikánem italské taneční scény Mauro Picottem největší hvězdou. Proslavil jej zejména singl "Communication (Somebody Answer The Phone)", který dokonale využil rostoucí popularitu mobilních telefonů a začlenění vyzvánění do skladby se ukázalo jako dobrý nápad. V Anglii remixoval singl projekt Yomanda a i díky tomu se "Communication" dostalo na páté místo UK Sales Charts.
Mario Piu' a rok 2001. Především to byly dva komerční singly "Love Game" a "The Vision". Bylo to ale také hraní na říjnové Trance Energy v Holandsku, kde jsem měl možnost slyšet na vlastní uši, že je i velmi schopný dj. V nejprestižnějším ocenění, jaké se dnes může dj's dostat, DJ Mag Top 100, obsadil Mario Piu' slušné 54.místo (pozn. Anthony Pappa, který dnes bude na Zenu, skončil na 33.místě). V letošním vydání Red Bull Italian Awards byl zase Mario Piu' zvolen nejlepším techno dj-jem, aneb Mauro Picotto nemůže vyhrávat donekonečna.
V polovině tohoto roku vydal Mario Piu' album (dokonce na dvou CD) " Vision - The Album", z něhož pochází nový vinyl "Sensation". Musím se přiznat, že mě tahle deska, vydaná 10.prosince, doslova učarovala. Tři mixy, jeden lepší než druhý. "Evolution mix" (ukázka), "Mas mix" a "Sensation mix" (ukázka). Každý je jiný, první je příjemně progresivní, druhý typické BXR techno a třetí zase naznačuje, že možná vyjde "Sensation" i jako komerční singl. Dokonce si troufnu tvrzení, že se "Sensation" se Mario Piu' vyrovnal produkci Mauro Picotta, která se nese v podobném stylu, tedy hity pro rádia a underground skladby do klubu.


 21.12.2001 Karel, News

Na konci prosince tohoto roku proběhne v komplexu RAI v holandském Amsterdamu velká indoor party nazvaná Innercity. V Holandsku je pravidlem, že ke každé velké party existuje jakási hymna, kterou vždy složí nějaký populární dj. Zatímco pro Trance Energy skládají Svenson & Gielen, Innercity má na starosti Marco V., o kterém je dnes řeč. Před rokem to byl pravě Marco V. jehož singl "In Charge" byl hymnou Innercity 2000, no a letos je to opět Marco V., pro změnu se skladbou "GODD" (ukázka). Ta byla vydaná na desce doslova před pár dny, 17.12.2001, přestože ji Marco V. i další dj's hrají již několik měsíců. Na desce jsou dva mixy, "original" a "dub" mix. Na první pohled nejde o vyložený hit jako v případě starších singlů "Simulated" či "Recovered", ale hodně těžko se to posuzuje, protože "GODD" patří právě mezi ty skladby, jež jsou určené více do klubu, než na poslech v počítači či na domácí "věži". Přišel jsem ale na to, že čím častěji "GODD" poslouchám, tím víc se mi líbí. Je to kvalitní skladba a ne náhodou ji Marco V., ale třeba i Armin Van Buuren hrají. Zajímavostí na singlu je to, že jsou v něm použity hodně známé vokály, trochu mi připomínají Leilu K. .)
Z výše uvedeného je vidět, že letošní rok byl pro Marco V. velmi úspěšný. Společně s Benjaminem vydal singl "Simulated", předtím to byl projekt "Out of Grace - Obscura". Dobré vyhlídky jsou i na přístí rok, kdy by měl Marco V. vydat své první album, nazvané "Con:fusion". Pokud vše půjde podle plánu, album vyjde koncem března 2002. Ná závěr článku bych vám chtěl doporučit stránky Marco V. na adrese www.marcov.nl, které doznaly několika změn a určitě byste je měli navštívit.


 19.12.2001 Karel, News

Paul van Dyk hrál skladbu "Dreamland" od Nu-NRG již na červencové Love Parade. A ačkoliv je již prosinec, stále "Dreamland" hraje. Dokonce ji vydal na svém labelu Vandit (mimochodem výborně udělaný web, krásný design) a to už je to říct, protože na tomto labelu vydává především svoji vlastní produkci. Označení Vandit 012 dává tušit, že jde o dvanáctou skladbu vydanou u labelu Vandit Records. Mezi předchozími skladbami najdeme kromě již zmiňované produkce samotného PVD (např. singly "Tell me why" nebo "We are alive") i tvorbu jiných umělců, například "Jam & Spoon - Be Angeled", "Thrillseekers - Synaesthesia" či "Armin van Buuren pres. Alibi - Eternity". Sami vidíte, že to nejsou žádné "béčkové" tituly, ale velmi úspěšné "áčkové" singly. "Dreamland" má ambice stát se rovněž velmi úspěšným singlem, od té doby co konečně skladba oficiálně vyšla na vinylu (konec listopadu) ji hraje čím dál více dj's, viděl jsem ji třeba v top10 dua Blank & Jones. Paul van Dyk ji rovněž zařadil na svoji nedávno vydanou kompilaci "Politics of dancing."
Prvním singlem od Nu-NRG byl song "Energizer", který byl také docela úspěšný (měřeno tím, jak jej hráli trance dj's), "Dreamland" (ukázka) je ovšem ještě o kousek dál. Ten Vás musí dostat hned na první poslech. Je poměrně jednoduchý, o to ale krásnější. Klasická trance hudba, o které mnozí tvrdí, že už je mrtvá, která se ale vždy vrátí a dokáže nám, že melodický trance nikdy nevymře. Jsem přesvědčen, že ačkoliv se o "Dreamland" dnes moc neví, přestože je to již poměrně stará skladba, stane se velkým hitem, třeba jako "Riva - Stringer", které se ocenění dostalo hodně měsíců po prvním vydání desky.
P.S. "Dreamland" vyšlo také u italském labelu Synthetic a na desce najdete navíc dva mixy předchozího singlu "Energizer."


 18.12.2001 SmallMagus, Report

Poslední zajímavá taneční akce tohoto roku, se konala v Kc Karlov v Benešově u Prahy a já jsem tam samozřejmě nemohl chybět. Jestliže se někomu nechtělo v těchto mrazivých dnech vystrčit nos z domova, je to jen jeho chyba, protože přišel o celkem dobrou párty, kde si mohli na své přijít i lidičky nevyznávající jen house a techno. Před vlastním reportem musím pozdravit dva človíčky z Brna. Skvěle jsme si rozuměli, je vidět, že i daleko od Prahy jsou lidi, kteří mají stejné názory na hudbu a taneční akce u nás a to člověka hned potěší. Napište, můžeme se zas setkat na nějaké akci, třeba někdy v příštím roce zase v Benešově. Tak a teď už k slibovanému reportu. Do Benešova jsme s kámošem dojeli zhruba v devět hodin večer a musím napsat, že zima byla opravdu pekelná (no to není zrovna nejlepší přirovnání) a topení v Českých dráhách za moc nestálo. Vlastní akce začínala v osm hodin, ale do budovy se pouštělo už v sedm. Více ZDE >>


 17.12.2001 Karel, Press

Na prosincovém pokračování trance festivalu ZEN nemůže ze zdravotních důvodů vystoupit původně avizovaný holandský DJ REMY. Roxy Promotion se však podařilo sehnat víc než adekvátní náhradu: Poprvé se v Čechách uvede DJ ANTHONY PAPPA, zvučné jméno a spolupoutník Sashy, Johna Digweeda a Dave Seamana. Tento Australan měl pravidelnou rezidenci v dnes již uzavřeném kultovním newyorském klubu Twilo, vydává na americkém sublabelu Subliminal Rec., Choo Choo Rec. a na nově vzniklém Twilo Rec.; pravidelně hraje na nejznámějších anglických festivalech jako Gatecrasher.
Za gramofony se jako obvykle postaví i residentní DJové Electromajk a Joel Einhorn, v chilloutu bude panovat deep house atmosféra, kterou hudebně zajistí DJové Dan Cooley a Rai. Pokud k hudební stránce přičteme vizuální aspekt, který je s UV dekoracemi, laser show a VJ sety jako vždy dokonalý, dostaneme za výsledek další pokračování momentálně "nej" klubovky v Roxy. Více zde >>


 17.12.2001 Karel, News
TOP 10
01. Essential DJ-Team (Ong-Diggi-Dong?)
02. Derb (In Africa)
03. Storm (We Love [Mixes])
04. Horny United Pres. Lovesick Feat. Mossee (Let's Stay Together [Mixes])
05. Faithless (Tarantula [Mixes])
06. DJ Tiësto Feat. Kirsty Hawkshaw (Urban Train / Flight 643 [Mixes])
07. Ravers On Dope (Hardcore Vibes)
08. Interactive (Forever Young 2001)
09. Jamiroquai (You Give Me Something [Mixes])
10. N-Trance (Set You Free)

 14.12.2001 Karel, News

Paul van Dyk se vrátil do poředí zájmu fanoušků tranceu díky nedávno vydané kompilaci "Politics of Dancing", která nemůže nechat žádného pravého trance fandu chladným. Některé z Vás kompilace možná zaujala natolik, že si rádi nainstalujete na Vaši pracovní plochu jeden ze dvou wallpaperů s motivem kompilace, které pro vás připravil náš dopisovatel Smallmagus. První wallpaper je TADY a druhý TADY. Pořádně si je užijte a mějte hezký víkend!


 13.12.2001 Karel, Review

Pomalu ale jistě se blíží závěr roku 2001 a tak není nouze o nejrůznější "Best Of" výběry. Jedním z nich je i ID&T 2001 Yearmix. Nebylo by na něm nic zajímavého, kdyby za ním nestála agentura / vydavatelství ID&T. Tahle agentura se velmi úspěšně transformovala ze subjektu, jenž v první polovině devadesátých let vydával populární hardcore rave výběry Thuderdome (jistě si je všichni pamatujeme, to byl nářez, viďte?), na firmu, která dnes pořádá největší holandské halové party i open airy. Trance Energy, Mysteryland, Sensation, Maasive, Innercity, Shockers, SOAP a v neposlední řadě i Thunderdome (ano, Holandsku se stále tenhle styl poslouchá), to vše patří pod hlavičku ID&T a návštevnost neklesá pod 20 000 návštěvníků na akci. Více zde >>


 12.12.2001 Karel, News

11.2.2002 je datum oficiálního vydání nového singlu "Desire" německé dvojice Blank & Jones. Na jejich webu si už nyní můžete poslechnout exkluzivní dvouminutovou ukázku. Já jsem tak učinil, no ale že bych byl z nového singlu kdovíjak odvázaný, to zase ne.) Pravda je ta, že nejlepší byly starší singly jako "Heartbeat", "Flying to the moon" a zejména "Cream". Od singlu "After love" už šla kvalita trochu dolů a ani dvě vydaná alba "DJ Culture" a "Nightclubbing" to moc nezlepšila. Co se Blank & Jones ovšem nedá upřít, je zpopularizování tranceu a taneční hudby. Díky nim se hlavně v Německu dostal trance (byť v té komerční podobě) do oblastí, kam se do té doby těžko prosazoval. Blank & Jones jsou tak populární a mají bohaté sponzory, že hrají pravidelně i na MAYDAY, kde ale účinkují spíše jako lákadlo na lidi, co si budeme namlouvat. Na druhou stranu, když Blank & Jones hrají jako dj's na nějaké party, kde nejsou TV kamery, dá se jejich set i poslouchat, protože set není tvořen pouze jejich vlastní produkcí. Když se podíváte do jejich prosincové TOP 10, najdete tam dobré kousky jako Nu-NRG - Dreamland, Sunscream vs. Push - Please Save Me a další. Piet Blank má zase v oblibě holadského Marco V., jehož produkci často hrají a který mj. remixoval poslední Blank & Jones singl "Dj's, fans & freaks".
K "Desire" se váže ještě jedna zajímavost. V souvislosti s tímto singlem vyšlo najevo, že k Blank & Jones patří ještě chlapík jménem Andy, který je ale vždy v pozadí, neobjevuje se v médiích a proto není moc známý. V příštím roce vyjde i další album, už mám trochu pocit, že to s těmi alby přehánějí .)
P.S. Ještě připomenu, že Blank & Jones vystoupí 16.2.2002 na Trance Energy, tam nový singl stoprocentně uslyšíme.


 12.12.2001 Karel, News

Komu se nelení, tomu se zelení! Toto staré pravidlo platí i v hudbě. A tak ten, kdo se hodně snaží a vydává kvalitní skladby či remixy, dočka se po zásluze ocenění. Díky vlastní produkci je hodně známý holandský dj Ferry Corsten. Čím déle skládá, tím lepší jeho skladby jsou. Ale pozor, Ferry Corsten patří i mezi top dj-je a společně s Tiëstem a Armin van Buurenem tvoří silnou holandskou trojici. Slávu si Ferry Corsten vydobyl díky projektu Gouryella, jenž vytvořil společně s Tiëstem, dále pak asi znáte projekty System F, Moonman či Veracocha. I v závěru roku 2001 se Ferry Corsten hodně snaží a vydává jeden remix za druhým. Začněme ale u jeho vlastní produkce, u "System F. - Dance Valley Theme 2001". Přestože open air pro 80 000 lidí Dance Valley proběhl v sprnu, tenhle song se stále hraje a třeba v takovém Německu je nyní docela populární, slyšel jsem jej např. v setu DJ Scota a často se ozývá i z rádií. Tahle skladba určitě neměla velké ambice stát se hitem, ale její současný úspěch musí Ferry Corstena jistě těšit.
Nyní již ale přejděme k remixům, kterých v závěru roku Ferry Corsten vytvořil více než dost, přičemž všechny (a to je to nejdůležitější), jsou velmi povedené. Kromě remixů k Ayumi Hamasaki "Ayu trance" a "Whatever", které vznikly dříve v tomto roce, jsou to zejména remixy pro E'voke - Arms Of Loren 2001, Eon - Pocket Damage, East West - The Love I Lost, Ocean Lab - Clear Blue Water , Kosheen - Catch (ukázka) a Ransom - My Fear (ukázka). Některé z remixů ještě ani nevyšly a má je pouze Ferry Corsten. Ti už je ale klasika, že Ferry má skladby, které hraje třeba několik měsíců, než oficiálně vyjdou. Z nových remixů bych rád vyzdvihnul zejména Kosheen - Catch, který si dovolím pasovat na nejlepší Ferry Corsten remix roku 2001, opravdu nemá chybu. 4. prosince oslavil Ferry Corsten 28. narozeniny, popřejme mu tedy i my jen to nejlepší a tešme se na další jistě báječné "výtvory" tohoto nadaného umělce.


 11.12.2001 Karel, News

Titulek tohoto článku tak trochu lže. Není to totiž Robert Miles, kdo se vrací s verzí 2002 dnes již klasického songu dance scény. Mezi jistě velkým bojem hudebních vydavatelství ukázalo nejtvrdší lokty německé vydavatelství Alphabet City a světlo světa tak spatřil projekt s názvem 4Clubbers "Children 2002". Alphabet City není žadný ořezátkový label, vydávají zde umělci jako Kay Cee, Future Breeze, Van Bellen, Marc Et Claude nebo Dark Moon. Docela bych si tipnul, že za projektem 4Clubbers je někdo z nich podepsán. Dá se to vlastně docela dobře odvodit, protože kromě "Club mixu" najdeme na zatím vydaném vinylu remix od "Future Breeze Vs. Junkfood Junkies Remix" (ukázka), takže je docela jasné, odkud vítr vane. Oba mixy jsou docela povedené, ale zas tolik od nich raději nečekejte, abyste nebyli ve finále zklamáni. Určitě je ale dobré připomenout si i na přelomu let 2001 a 2002 fenomenální skladbu "Children", která je již pět let stará.
P.S. Jestli si myslíte, že Robert Miles je dnes již historie, velmi se mýlíte. Jednak má velmi pěkný web www.robert-miles.com a v tomto roce dokonce vydal album nazvané "Organik", na němž pracoval 17 měsíců! V listopadu také proběhla na internetových konferencích velká debata, neboť někdo rozšířil fámu, že Robert Miles zahynul při automobilové nehodě. To se naštěstí nepotvrdilo a my se tak můžeme těšit na další jistě zajímavé skladby.


 11.12.2001 Karel, News

Ačkoliv do startu největší a nejstarší německé halové party MAYDAY zbývá spousta času, protože akce se uskuteční 30.4.2002 (tentokrát to bude úterý), určitě nezaškodí připomenout si trochu tuto akci, protože už nyní je možné zakoupit si lístky. Lze tak učinit pomocí www.eventime.de, nebo pomocí telefonního čísla +49 (0)1805-570 000. Dneska samozřejmě ještě není znám line-up, na ten si budeme muset ještě několik týdnů počkat, ale dá se očekávat, že nebudou chybět jména jako Paul Van Dyk, Westbam, Sven Väth či Taucher. K dnešnímu dni je známé pouze to, že motto pro party zní "Culture Flash" a akce proběhne opět v dortmundské Westfallenhalle. Lze odvodit, že někdy v únoru / březnu 2002 vyjde singl Members of Mayday "Culture Flash". Uvidíme, kvalita Mayday singlů v poslední době docela poklesla, ale třeba se to nyní o něco zlepší ...


 11.12.2001 Karel, News

Není tranceového fanouška, jenž by neznal projekt Rank 1. Singl "Airwave" se zapsal do análů taneční hudby zlatým písmem a svého času jej hráli všichni dj's, i ti, kteří s trancem třeba jen koketovali. I takový DJ Electromajk měl před dvěma roky Rank 1 ve svojí TOP5 .) Rank 1 tvoří Piet Bervoets a Benno de Goeij, oba jsou z Holandska. Poprvé se setkali v roce 1997 a následně založili Rank 1. První singl "Citrus Juicer / Black Snow" velkého úspěchu nedosáhl, ten přišel až s následující skladbou, již jednou zmiňovaným "Airwave". Že kvalita tohoto singlu nebyla náhodná, potvrdil před rokem a půl vytvořený remix k Cygnus X "Superstring", určitě si pamatujete videoklip natočený na Sensation party, jejíž bylo "Superstring" oficiální "hymnou". Letos vyšel třetí singl v pořadí, "Such is life". Zpočátku to nevypadalo na kdovíjaký úspěch, ale nakonec se "Such is life" ujalo a Rank 1 jsou stále považováni za kvalitní producenty.
Zajímavé jsou zcela jistě i jejich remixy pro Baby D - Let me be your fantasy, Delerium - Underwater, Ayumi Hamasaki - Far Away a Dearest a další. Vystupují společně i jako live act a kromě toho Piet Bervoets vystupuje i samostatně jako dj. Před rokem hráli na Trance Energy a 16.2.2002 na nadcházejícím TE si to opět zopakují.
A zájem o Rank 1 se stoprocentně zvedne po vydání nového singlu (ukázka), jehož promo (zatím bezejmenné) už koluje mezi vybranými dj's a minulý týden jej hrál Armin Van Buuren ve svém pravidelném pořadu "A State of Trance" na ID&T rádiu. Trochu mi nový singl připomíná Cygnus X "Superstring", ale jinak to zní docela super a už se těším na oficiální vydání. Rank 1 také pracují na svém prvním albu, které vyjde na konci března 2002 a nedávno dokončili svůj web na adrese www.rank-1.com. Určitě jej navštivte a pomocí webkamery se podívejte do studia, kde možná právě nyní vznikají další nové hity ...


 10.12.2001 Karel, News

Trochu jsem zauktualizoval několik sekcí. Předně máme novou anketní otázku, věřím, že vám přijde v předvánočním čase vhod. Dále je nový Editorial, který si určitě přečtěte, nové vydání TOP 40 se spoustou zajímavých hit tipů (třeba nový singl Blank & Jones) a přidal jsem i pět nových ukázek, opět ve formátu wma (k přehrání použijte Windows media player). Ještě jsem zapomněl na jednu věc, na Hudební kvíz, ten bude aktualizován dnes večer.


 10.12.2001 Karel, News
TOP 10
01. Essential DJ-Team (Ong-Diggi-Dong?)
02. Storm (We Love [Mixes])
03. Derb (In Africa)
04. Faithless (Tarantula [Mixes])
05. Interactive (Forever Young 2001)
06. N-Trance (Set You Free)
07. Ravers On Dope (Hardcore Vibes)
08. Barthezz (Infected)
09. Silicone Soul (Right On! [Mixes])
10. DuMonde Vs. Lange (Memory)
11. DJ Tiësto Feat. Kirsty Hawkshaw (Urban Train / Flight 643 [Mixes])

 8.12.2001 Karel, Review

Ebbe und Flut. Odliv a příliv. Přesně tak se jmenuje nové, v limitované edici vydané 2CD jedné z největších postav trance scény, DJ Tauchera. Taucher se na taneční scéně pohybuje již deset let a za tu dobu nasbíral spoustu zkušeností. Nikdy by ale Taucher nebyl tak slavný a nikdy by jeho skladby nebyly tak úspěšné, kdyby nespolupracoval s dalším velikánem německé dance scény, s Torstenem Stenzelem. Torsten je Taucherův dvorní producent a je podepsán pod každou jeho skladbou, až to někdy možná vypadá, že je to sám Taucher, kdo je v projektu jen do počtu. Torsten Stenzel je známý víc jako producent, Taucher zase jako dj a to, jak tito dva spolu dokáží spolupracovat, najdete na albu Ebbe & Flut. To vyšlo nejprve na vinylových deskách v srpnu tohoto roku, aby následně vyšlo v již jednou zmiňované limitované 2CD edici (s autogramem) na konci listopadu. Je tedy nejvyšší čas podívat se, jaké album vlastně je. Stojí německý trance za starou bačkoru, nebo zde stále lze nalézt něco, co nás zaujme? Pojďme se na to společně podívat. Více zde >>


 6.12.2001 Karel, News

Někde v diskusi jsem napsal, že nejlepší skladbou tohoto roku je pro mě iio - Rapture. To už se asi do konce roku nezmění. Stejně tak se nezmění název druhé nejoblíbenější skladby, kterou je Riva - Stringer. Singl, který hráli dj's již od samého počátku roku 2001, si získal skoro každého, hlavně svým perfektním skloubením melodického a přitom dostatečně progresivního a neotřelého tranceu. Zajímavá věc nastala, když došlo ke spojení Rivy a zpěvačky Danni Minogue. Její hezký vokál krásně zapadnul do skladby, remixy vytvořili mj. Tall Paul a Larry Lush, vznikla i nádherná chill out verze. Díky spojení s Danii se Riva konečně dostala i do rádií a jsem zvědav, jestli se objeví i videoklip, pokud již tedy nebyl natočen. Pokud si teď říkáte, ok všechno je to fajn, téma Riva - Stringer je již vyčerpáno, pojďme dál, mýlíte se .)
Riva stále neřekla poslední slovo a dokladem budiž čerstvé remixy od Future Breeze (ukázka) a Jon Johnson (ukázka). Každý z obou umělců vytvořil po dvou remixech a asi je zbytečné říkat, že všechny čtyři remixy jsou našim smyslům lahodící. Jen si to představte, jak to asi dopadne, když se zkombinuje zdánlivě nezkombinovatelné, Riva, Danni Minogue, Future Breeze a Jon Johnson. Jeden by řekl, dobrý grupáč .) Tak vám nevím, první pozice iio - Rapture se začíná otřásat ...


 5.12.2001 Karel, Press

V prodeji je již čtvrté číslo stále populárnějšího časopisu RAVE. I mě nezbývá nic jiného, než vám jej vřele doporučit, neboť v něm mj. najdete stránku věnovanou tranceu, kterou pro vás připravujeme. Dobrou zprávou je to, že distribuce byla rozšířena i na Slovensko, takže i za hranicemi si lze přečíst o tranceu .) Více zde >>


 4.12.2001 Slavo, Review

Nat Monday - Waiting Prvý krát som počul tento song v jednom sete Paula Oakenfold z Moskvi. Hlas sťaby chlapík z Faithless, krásny deepový motív a vôbec to nie je trance. Housík ako vyšitý. Mixovali títo páni:John Creamer & Stephane K, Jay Welsh, The Black Ice a ešte sa nachádzajú rôzne mixi, podľa toho, či je to promo, alebo oficiálny výtlačok. Tak jednoduchú a predsa brilantnú melódiu som dlho nepočul. Skvele sa mixuje do rôznych house platní(vlastná skúsenosť) a je jedno, ktorý mix zahrajete, je to tak skvelá vec, že v klube vytvorí tu pravú atmosféru. Více zde >>


 4.12.2001 Karel, Press

V sobotu 8. prosince se v klubu Roxy uskuteční další party klubové noci nazvané REASON. A protože je to poslední REASON v tomto roce, nikdo by si jej neměl nechat ujít! Kromě residentů, kterými jsou dj James Zabiela a dj Joel, vystoupí jako speciální host dj Jan Carbon. Chybět nebudou samozřejmě performance, laser od Overthere a videoanimac od Phase. No a protože na různých hudebních serverech probíhá velká soutěž o 200 vstupů, vypadá to, že v Roxy bude tentokrát pěkně našlápnuto! Více zde >>


 3.12.2001 Slavo, News

Kto je Judge Jules? Možno by sme sa tak mohli spýtať, my fanúšikovia trance muziky, pred štyrmi rokmi. Vtedy Judge Jules, tak ako väčšina Dj´s v Anglicku hral progresívny House. Mohli ste ho počuť v spolupráci s producentom M.Skinom. Remixoval Garage a House. Hral progressive house. Proste klasický Dj z ostrovov, ktorý nehraje hudbu z Európy, ktorá nevyšla na labeloch v Británii. A teraz ho môžete počuť na rôznych akciách mimo Spojeného Kráľovstva. Hral na poslednej Trance Energy, hral na ďalších akciách v Európe a je jeden z mála Dj´s v Británii, ktorý ma v kufríku aj dosky vydané európskymi labelami. Hraje svoju týždennú show v rádiu. Proste ako ho nepoznáš, máš toho veľa čo dobiehať. Maličký rozhovor je tu len pre teba. Více zde >>


 3.12.2001 Karel, News
TOP 10
01. Barthezz (Infected)
02. Silicone Soul (Right On! [Mixes])
03. D.H.S. (House Of God [Mixes])
04. Roger Sanchez Feat. A.v. Helden & N'Dea Davenport (You Can't Change Me [Mixes])
05. DuMonde Vs. Lange (Memory)
06. N-Trance (Set You Free)
07. Essential DJ-Team (Ong-Diggi-Dong?)
08. Storm (We Love [Mixes])

09. C.J.Stone - Into the sea [Mixes]
10. ATB (Hold you)

 2.12.2001 Karel, News

Line up na další Trance Energy party, která se uskuteční 16.2.2002 v holandském Heerenveenu, dostal finální podobu. Čtyři oddělená pódia naznačují, že si tentokrát vybere úplně každý. Tiësto se nakonec nekoná, ale to vůbec nevadí. Trochu mám obavy o mainstage, podle mě tady uslyšíme hodně komerční trance. Room 2 bude ještě větší disko, nejvíc mě tedy zaujaly poslední dva roomy, tedy 3 a 4. Jen doufám, že nebudou někde zastrčené a do jejich prostor se vejde více, než pouze pár lidí. Pokud vše dobře dopadne, opět se na TE vypravíme, tak nám držte palce .)

MAINSTAGE : Alex Morph, Jean, Blank & Jones, Rank 1 (live), Johan Gielen, Cosmic Gate
ROOM 2: Mark van Dale, Barthezz, Jurgen, Pronti & Kalmani
ROOM 3: Stef, Marco V, Danny Howells, Alison Marks, more t.b.c
ROOM 4: Yves de Ruyter, Dumonde, Kai Tracid, Bas & Ram9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ