TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008


Napsat názor do DISKUSE

 23.12.2003 Karel, News

Všechny dnešní ukázky mají délku skoro jednu minutu, což je jednou tolik, než obvykle, berte to tedy jako takový malý dárek k ježíšku :) Motorcycle - As The Rush Comes je rok stará skladba, která obletěla celý svět. Markus Schulz Coldharbour Remix je ale nový a jako tradičně, je opravdu povedený a potvrzuje, že Markus tento rok opravdu jede. Holden & Thompson - Come To Me (Remix), tak zní název nového singlu J.Holdena. Po singlu Nothing tu tak máme další nadmíru nadějnou skladbu, ve které najdete nové postupy a originální zvuk, typický pro James Holdena. Nathan Fake - Adam Edge je skladba, kterou asi nebudete moc znát a pokud jste od Nathana již přeci jen něco slyšeli, byla to deska Outhouse. Adam Edge je stejně kvalitní a inovativní, doporučuji, James Holden playlist :) Dréas And Björn Pres. Havannah - Havannah (Original Mix), tak to je povedená trancová deska s velmi zajímavou a neotřelou melodíí, byť jde asi o cover verzi, protože tuhle melodii už jsem někde slyšel. Poslední dnešní a zároveň poslední ukázka roku 2003 pochází z labelu Shah, kde vyšla deska Davy Van Eynde Feat. Fara - Irawadi (Original Mix). Na to, že vznikla pravděpodobně v Německu, jde o hodně slušný trance, který by neměl nikoho urazit. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 23.12.2003 Libor, News

Olieho Smithe a Marka Pledgera si určitě pamatujete jako autory skvělého singlu Day One, který mj. remixovali vždy vynikající Above & Beyond a tento singl hráli ve svých setech přední Trance DJs např. Armin van Buuren, Tiesto či Ferry Corsten. Release date nového singlu Forever je naplánován na březen příštího roku a na vinylu by měl vyjít s remixem od Cosmicman (což je projekt Mattiho Laamanena) a opět od Above & Beyond (ukázka). Výraznější změnou oproti Day One je přítomnost vokálů, které ale skladbě na kvalitě rozhodně neubírají, ba právě naopak přidávají. U některých nových projektů, které zabodovaly svým prvním singlem, je populární, že druhý singl je velmi podobný tomu prvnímu, aby se samozřejmě dobře prodával, ale s kvalitou už je to horší. Naštěstí Olie a Mark se tuto cestou nevydali a tak novinka rozhodně stojí za to.

Napsat názor do DISKUSE

 22.12.2003 Dolvich, News

Německý 33-letý dj a producent Marko Albrecht aka Mark Oh dělá hudební produkci od roku 1994 a nyní již má hotov svůj dvacátý singl. Jak se dalo čekat, tak i tato skladba nazvaná "Words" obsahuje typický Mark Oh sound, k tomu ale také vocal-samply "ahh" z DJ Shog - "Another World", také "uhuhuh" z Paffendorf - "Where Are You" a k tomu dokonce nějaké kytary. Refrén je oproti tomu podezřele podobný poslednímu Markovu zimnímu úspěchu "When The Children Cry", neboť zde není dříve až moc často používaný pitch-vocal, nýbrž je zde použit v poslední době čím dál více atraktivnější male-vocal nazpívaný od Tjerka Schoonheima. Uvidíme zda bude i tento song stejně úspěšný jako dřívější spolupráce s jiným vokalistou Johnem Daviesem. Mimo to se v případě skladby "Words" tentokrát nejedná o coververzi a Mark Oh tedy celou skladbu napsal sám. Maxi-cd vychází 19.1.2004 u labelu Sony.

Napsat názor do DISKUSE

 22.12.2003 Libor, News

Já osobně neposlouchám jenom trance, ale rád si poslechnu i kvalitní house music, a tak myslím, že by nebylo na škodu se na pár skvělých house singlů podívat, jelikož i v tomto hudebním stylu vznikají velmi zajímavé tracky, které mohou oslovit nejednoho posluchače tranceu. První singl na který se podíváme je novinka od Room 5, za tímto projektem se skrývá Vito Lucente a jeho první singl, kterým se proslavil se jmenoval Make Luv a byl to hit na celém svetě, dokonce i naše rádia hrála tuto skladbu. Novinka od Room 5 se jmenuje Music and You a je velmi podobná skladbě Make Luv, i tady se o vokály postral Oliver Cheatham, skladba vyšla na začátku prosince na labelu Positiva. Mimochodem Vito je také producentem známého projektu Junior Jack, kterému v těchto dnech vychází novinková skladba Da Hype. Další skladbou je novinka od 7th District Let Life Shine s vokály od Beverly T., bohužel o tomto projektu jsem nenašel žádné informace. Další novinka If You Fall je od projektu Ad Finem, na kterém se podílí Greg Chyn a Tabitha Byng. Tato skladba vyšla v tomto roce na labelu Azuli Records. Já osobně jsem slyšel Goldtrix remix, který je vynikající a určitě Vás hned zaujme. Projekt Filur, který tvoří Kasper Bjorke a Thomas Barfod, vydal dva velmi kvalitní singly, You & I a Fallin. Obě skladby vyšly na labelu Disco Wax a obě skladby jsou velmi povedené. Za zmínku určitě stojí i skladba Cuba Libre od projektu Alegria, který už vydal pár singlů např. Where Reality Begins, Mas Que Nada či Phonogen. Cuba Libre vyšla v září tohoto roku u labelu Spinnin Records a tato skladba by se mohla zařadit do stylů house, progressive house a latin, tato skladba bude orčitě velký hit. Na závěr to nejlepší, alespon podle mě. Bohužel o projektu Overplay jsem také žádné info nenašel, ale skladba Floating je alespoň podle mě nejlepší za rok 2003, samozřejmě co se house music týká.

Napsat názor do DISKUSE

 21.12.2003 Libor, News

DJ Danjo, vlastním jménem Danjo Raijer a Rob Styles, vlastním jménem Robbert Vroegindeweij, jsou na taneční scéně spíše nováčky než zaběhnutou stálící. Dohromady vydali několi skladeb např. Witness, Anticipating / State Of Thrust, ale průlom v jejich kariéře zaznamenal až hit Aragon, jenž vyšel na labelu Armada a ve svých setech ho hráli např. Johan Gielen, John 00 Fleming, Blank & Jones, Markus Schultz nebo také M.I.K.E. Novinka s názvem Duende by opět měla vyjít na labelu Armada a opět se jedná o geniální věc, která dokazuji kvality tohoto talentovaného dua. To ale není vše, na čem se tito kvalitní holandští producenti podílejí. Dohromady také tvoří projekt Primer, který momentálně boduje s hitem Indulge / The Silver Lining (ukázka), který by měl vyjít na labelu BansheeWorx. Tuto desku desku ve svých setech hraje i Armin van Buuren, takže o kvalitě netřeba polemizovat.

Napsat názor do DISKUSE

 21.12.2003 Dolvich, News

V Belgii žijící italský dj a producent Vito Lucente vydal pod svým uměleckým jménem Junior Jack skladby "Thrill Me", "My Feeling" ale hlavně letní hit letošního roku "E Samba". Dále ještě připomeňme, že Junior Jack spolupracoval s takovými jmény jako Johan Gielen, Kid Creme nebo Richard Grey. 2.3.2004 vydá Junior Jack své debutové album "Trust It". Vito Lucente dělá své produkce také pod jinými pseudonymy jako Mr. Jack, Hugh K., Kafé nebo Room 5, o kterém právě bude řeč. V době vydání tracku "E Samba" vyšel také debutový singl projektu Room 5 nazvaný "Make Luv" a 15.12.2003 vychází album "Me & You" na jeho vlastním labelu Noisetraxx. Z alba již také vyšel singl s titulem "Music & You" a po předešlém vocal-house hitu "Make Luv" se jedná o trochu jinou skladbu podobnou jako Modjo - "Lady" a i přes to, že to není taková hitovka jako "Make Luv", tak se rozhodně jedná o povedenou house-skladbu. Maxi-cd vychází v Německu 12.1.2004 u labelu Zomba.

Napsat názor do DISKUSE

 19.12.2003 Ya Ross Love, News

Tohoto wet and hardového dje, producenta a remixéra mohlo české publikum slyšet už mnohokrát a to hlavně po boku jednoho z našich nejlepších djů Michaela Buriana, neboť jak víme hrají stejný styl. Jako profi dj začal hrát Corvin Dalek někdy na začátku 90. let. Už tehdy se znal s Michaelem Burianem (tehdy ještě Elektromajkem). Netrvalo dlouho a tito dva djové z bývalého východního bloku si společně založili společnost Sunflower promotions, která nejdříve pořádala hlavně techno akce. Uplynulo pár let a Corvin se rozhodl pro zásadní krok ve svém životě a to, že se přestěhoval do Berlina, kde se stal velmi populárním. Jak víme, tak M.B. hrál do roku 2001 trance a co by mohlo dva dje spojovat než to, že hrají podobný ne-li stejný styl. Kdo si myslel, že Dalek hrál odjakživa w'n'h, tak je na omylu, i on hrál trance (popř. techtrance). Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.12.2003 Dolvich, News

Německá kompilační řada Dream Dance vychází již 8 let. I přes to, že má podnázev "The Best Of Dream House & Trance" tak v současnosti již nemá s dreamem a housem moc společného a někteří by řekli, že i trance vymizel. Každopádně se kompilace dočkala jubilejního třicátého vydání a může se pyšnit titulem "nejprodávanější německá taneční kompilace". Na aktuálním vol. 30 se nachází jako vždy zcela rozličné tracky. O chill-trance se postarali ATB (Sunset Girl), Chicane (Daylight) nebo projekt Duderstadt (Sunrise), který tvoří bratři Duderstadtovi z Fragmy. Oproti tomu vocal-trance / hands-up zde zastupují Voodoo & Serano (Give Me The Power), Rocco (Generation Of Love), Master Blaster (Pay 4 Ur Life), Mario Lopez (Alone) nebo Ultrabeat (Pretty Green Eyes). Své skladby zde mají i v Německu velmi úspěšný Tiësto (Traffic), Kaycee (The Truth), Marc Et Claude (Free Spirit), DJ Shog (Tribute), Woody van Eyden (Unfinished Symphony), Ayu (M), Paul Oakenfold (Hypnotised), Mirco de Govia (Final Emotion), Driftwood (Anything Goes), Ron van den Beuken (Timeless), Martin Eyerer (Rhythm As Such), Tomcraft (Brainwashed) a také Michael Parsberg (Evolution), což je producent projektu Safri Duo.
O hard-trance se pro změnu postarají Yakooza (French Kiss), DJ Gollum (Take My Heart) nebo DJ Digress (Night System). Dále se zde nachází tracky od méně známých projektů spadajících pod vydávající label Sony: D-Illusion, Y-Traxx nebo Tronic Heads. O někdy i povedené remixy se u zhruba čtvrtiny tracků postarali Talla 2XLC, DJ Wag, Tukan, CJ Stone, Goldenscan, Driftwood, Tomcraft, Donald & Giles, Jan Driver a další. Ovšem jako u většiny komerčně zaměřených kompilacích i zde jsou tracky s krátkou stopáží a i přes to, že jsou zde remixové verze, tak jsou to pouze tzv. remix edity, které zpravidla nepřesahují délku 3:30 a další negativem je (jak jste si jistě všimli), že se ve většině případů nejedná o zbrusu nové skladby, které navíc nejsou mixovány. Kompilace "Dream Dance vol. 30" vyšla 1.12.2003 u labelu Sony.

Napsat názor do DISKUSE

 18.12.2003 Dolvich, News

Izraelci Avi Nissim a Lior Perlmutter se již znají od dětství a v pozdních 80. letech se oba stali dj's na izraelské industriální taneční scéně předtím než v roce 1989 založili svůj první produkční projekt SFX, pod kterým o rok později vydali klubový hit "Monster Mania". Poté duo trávilo svůj čas v New Yorku. Ale v roce 1994 se vrátili di Izraeli, aby pokračovali ve své produkční kariéře pod hlavičkou nově založeného projektu Astral Projection. Jejich tvorbu osobně považuji za jednu z nejlépe se poslouchajících na trancové scéně. Ať už jde o singly jako "Mahedeva", "Ionised", "Liquid Sun", "Another World" nebo "Anything Is Possible" tak i jejich více než povedená alba "Dancing Galaxy", "Another World", "Astral Scene" a zatím poslední "Amen" z roku 2002 stejně jako kompilace "Trust In Trance", Astral Files" a "In The Mix". V roce 1998 též vyšel výběr jejich SFX-produkcí nazvaný "The Unreleased Tracks 89 - 94". Co se týče remixérské práce tak na tomto poli nejsou příliš aktivní. Je mi znám pouze remix pro Faithless a jejich klasiku "God Is The DJ". Příznivci nejen psychedelic, ale i progressive a klasického trancu si na jejich produkcích jistě něco najdou, což je jeden z nesporných kladů těchto izraelských tvůrců. A nyní již mají hotovu jejich novinkovou skladbu "Back From Hell", která bude obsahovat samply z kultovního filmu Matrix. Je tedy na co se těšit a já věřím, že i tento pokus bude zásah do černého.

Napsat názor do DISKUSE

 18.12.2003 Libor, News

Majitelem tohoto velmi úspěšného labelu je německý DJ a producent Kai MacDonald, který je ale více známý jako Kai Tracid. Label byl založen v roce 1998 a dnes patří v Německu mezi nejlepší labely, možná je i tím nejlepším. Ke konci roku se snaží labely vydávat co nejvíce desek, a tak i label Tracid Traxxx nechce zůstat pozadu a chystá pro nás řadu skvělých singlů. Už v září vyšla skladba Mars producenta Emmanuel Topa s remixem od Asema Shame, což je jeden z členů projektu Vanguard. Já osobně jsem slyšel Original mix a ten se mi velmi líbil. Na začátku října vyšla skladba Kreissäge 2 od dua Kenji Ogura vs Melanie Di Tria, ale tuto skladbu jsem neslyšel. Na konci října vyšla také nová deska dvojici Michael Hennes a Kai Winter. Novinka se jmenuje Can't Have Enough a kráčí v šlépějích minulého hitu s Get Down, opět se jedná o velmi kvalitní hard Trance. Na konci listopadu, přesněji 27., vydal svůj nový singl také Kai Tracid. Kai už má za sebou řadu kvalitních singlů např. Liquid Skies, Destiny's Path, Too Many Times, Trance & Acid či poslední singl 4 Just 1 Day. Conscious, novinka od Kai Tracid, se opět velmi povedla, na vinylu můžeme kromě Energy mix najít i Kan Cold remix, já osobně jsem slyšel Energy remix, který opět dokazuje, že Kai je velmi kvalitní producent. Svou novinku chystá i projekt Warmduscher, který kromě Kaie tvoří také Thilo Markwort, ovšem jméno této skladby na oficiální stránce labelu zatím není. Nový singl si připravil i projekt Derb. Také název nového singlu projektu A*S*Y*S není ještě znám, ale pokud bude minimálně stejně dobrý jako poslední vydaný singl From Past To Phuture, tak se rozhodně máme na co těšit. Tento projekt opět tvoří Kai a spolu s Frankem Ellrichem. A ještě jedna novinka od A*S*Y*S, kteří by měli začátkem roku vydat svoje první album.

Napsat názor do DISKUSE

 17.12.2003 Libor, News

Robert Nickson se v tomto roce zatím představil s dvěma skvělými počiny. První z nich je singl Out There ( 5th Dimension ), na kterém se také podílel Dave Masters. Skladba vyšla u labelu Soundpiercing a tento vynikající singl remixovali C-Quence aka Joris vn der Straten, dále Mike Shiver a chilloutový remix vytvořil Christian Rusch. o vokály se postaral jedna z nejlepších vokalistek Justine Suissa. Dále je to skvělý remix pro projekt Karada, který tvoří Geert Thirry a Axel Brian, a jejich skladbu Last Flight, která vyšla u labelu Lost Language. Skladba Spiral je debutovou záležitostí a je to velmi příjemná skladba, která má rozhodně velké ambice a určite si najde místo v setech předních trance djs.

Napsat názor do DISKUSE

 17.12.2003 Ya Ross Love, News

O tomto Holanďanovi, který hrál po boku takových hvězd jako jsou Paul van Dyk, DJ Tiesto, Armin van Buuren či Blank and Jones se začalo více vědět někdy v roce 1999. V tomto roce se dal dohromady s dalším holandským djem Johnem van Dongenem, s kterým tvořil projekty jako např. J & R, 8 Hands, E-Wok, Nightvision. Jeho jméno můžeme najít také pod projekty Floyd (v roce 2000 tracky - "As dub", "Come 2 gether", "The future"), Shane (1999-2000 věci - "C'est Musique", "Too late to run", "Toujours") a asi nejznámější The Mystery. Pod tímto pseudonymem vydal hardtranceové skladby, které nepatří rozhodně mezi neznámé - "All I ever wanted (Devotion)" a hlavně "Mystery (Come follow me)". Ron vydával již pod mnoha labely. Za zmínku stojí Tidy Trax label, Liquid 004 / House Nation, INC Traxx, Reef label (sublabel UCMG), Inferno anebo Arminův Armid. Na svědomí má i kupu remixů např. pro 4 Strings - "Let it rain" (The Mystery mix), CRW - "I feel live" (8 hands mix a J & R mix), DJ Quicksilver - "New life" ( Mystery mix), Nature - "Free your mind" (Mystery dub mix a Mystery mix), Nightwatchers - "Mystic paradise" (Mystery Ibiza mix a Mystery mix) atd. Nyní máme rok 2003 a Ron vydává věcičku, která nese název "Keep on movin' (Timeless)". Je to typická uplifting tranceová věc na jaké jsme od Holanďanů zvyklý. Nejpodobnější je asi tvorbě Armina a hlavně jeho věci "Communication". Prostě melodie, zrychlení, nástup rychlejších beatů a tak se to prostřídává, až je z toho vybroušený trancík.

Napsat názor do DISKUSE

 15.12.2003 Libor, News

Pod projektem Envio se skrývá 18-ti letý švédský producent Ashkan Fardost. Zajímavostí je, že Ash již v 5-ti letech byl unesen ze skladeb Jeana Michella Jarreho. První skladba, kterou Ash zabodoval, se jmenovala Touched By The Sun a vyšla na labelu Armada a nevedla si vůbec špatně a objevovala se v playlistech mnoha předních trance djs. Tuto skladbu remixovali Airbase, Endre a Rusch & Elusive. Ale Ash je velmi pilný producent , a tak už má hotový další singl s názvem Time To Say Goodbye, který už stihl vyhrát internetové hlasování posluchačů pořadu A State Of Trance, známé jako Future Favourite. I tímto novým singlem Ash potvrzuje, že je skvělý producent a že ho čeká velmi slibní kariéra. Zatím ještě není jisté, kdy tento singl vyjde, jisté je to, že to bude velký trance hit, který nebude chybět v žádném pořádném trance setu. Na oficiální stránce je také info, že Ash stojí za projektem Salt Lake, který vydává skladbu Rendezvous. Tuto skladbu jsem osobně neslyšel. Ash se též podílel na novém singlu Sunlight Theory od Svenson, který je velmi povedený.

Napsat názor do DISKUSE

 15.12.2003 Ya Ross Love, News

Úspěšný německý dj a producent ATB je většině znám od roku 1999, kdy vydal svůj singl "9PM (Till I come)", který zůstal nejúspěšnějším ATBho singlem až do doby, kdy vyšlo "Let U Go". Po "9PM" následovala dost povedená, ale o něco měkčí "Don't stop". Později přišlo i první album "Movin' melodies" (1999). Druhé se jmenovalo "Two worlds" (2000), vzešly z něho 3 singly (vč. již zmiňovaného "Let u go") a vyšlo ve formátu 2CD. Třetí album vyšlo až o dva roky později. Původní název byl "Dedicated to...", ale poté, co zjistil, že se tak již jmenovalo album popového zpěváka Sashy, zkrátil název jen na "Dedicated" (2002). Z tohoto alba vyšel velmi povedený cover - "You're not alone" od Olive. Čtvrtý albový počin vyšel letos v květnu pod názvem "Addicted to music". Vyšly z něj již dva singly. A protože ATB nezahálí a pracuje, tak v čase vánočním nám představuje svoji první oficiálně vydanou mixovanou kompilaci nesoucí název "The DJ (In the Mix)". Jedná se o dvoj-cd, na které zařadil 32 skladeb, převážně a povětšinou tranceového ražení. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.12.2003 Karel, Press

"Michael's last attack!!!" je připsáno na letáčku k aktuálnímu vydání Zenu a je to opravdu tak. Prosincový díl bude tím posledním s Michaelem Burianem, jehož wet'n'hardová současnost již z trancovo progresivního zaměření celé noci, s níž byl pevně spjat, vcelku vybočuje. Rezidenty tak zůstanou Rai, který si vcelku nenápadně už nějaký ten čas drží pozici jednoho z našich nejzajímavějších DJs, spolu s Joelem Einhornem, další ověřenou tváří Zenu. Milovníci Michaelových rozjetých, vzrušením nabitých setů však nemusí mít žádné obavy. Přímo na tělo jsme mu ušili nový večírek Visage, slibující býti vskutku hot záležitostí. O tom jak moc, nás jistě se svým speciálním hostem, německým wet'n'hard objevem Eivenem Majorem, přesvědčí už na premiéře, konané 10. ledna 2004.
Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.12.2003 Libor, News

Ralph Kyau a Steven Moebius Albert tvoří úspěšný projekt Kyau Vs. Albert, který vydal již několik singlů např. Outside, Great / Loebau, Save Me a zatím poslední singl s názvem Velvet Morning, jenž vyšel u labelu Wea Recordings. O vokály se postarala zpěvačka Damae, která je také známa z projektu Fragma. Osobně si myslím, že Velvet Morning je jednoznačně to nejlepší, co tito pánové vyprodukovali a dokazují, že i v Německu se dělá kvalitní taneční hudba. V březnu tohoto roku vydali desku s názvem Review, na které se nenachází jenom jejich vlastní singly, ale i jejich remixy např. pro Kaycee, Kosheen, Solid Session, Mirco de Govia, David Forbes či Sonorous. Bohužel na tomto albu se singl Velvet Morning nenachází. Na britských ostrovech skladba Velvet Morning vyjde na labelu Anjunabeats s remixy od Mirca de Govia a Aalto, tento projekt tvoří Mika Eloranta a Paavo Siljamäki.
Remix od Mirca je kvalitní, ale Aalto remix je přece jenom o něco lepší (ukázka) a dokazuje kvality tohoto dua, které na počátku příštího roku představí svůj nový singl Taurine. Z labelu Anjunabeas pochází ještě jedna velmi zajímavá zpráva, která hovoří o tom, že na rádiu Ministry Of Sound bude každé druhé úterý v měsíci show s Above & Beyond, ve které bychom měli slyšet ty nejnovější trance skladby, exkluzivní mixy od velmi zajímavých hostů a také zajímavé rozhovory s předními trance producenty. První show by se měla vysílat 13. ledna v 21 hodin, takže takový pozdní vánoční dárek pro všechny trance příznivce.

Napsat názor do DISKUSE

 12.12.2003 Dolvich, News

Od německé partičky Scooter jsme již několik posledních let zvyklí pouze na coververze, ale se skladbou "Weekend" na začátku tohoto roku přišlo i vykrádání trancové klasiky Push - "Strange World". A ani poté co předělali další klubový hit Marc Arcadipane feat. Dick Rules - "I Like It Loud", tak se jim nedostalo nových nápadů, a proto vydali jako jejich další singl "Jigga Jigga!", který je nápadně podobný skladbě "L'annonce Des Coloures" od Maca Zimmse, které vyšly nedávno nové remixy. I přes to se však nejedná o další sebekopírování, neboť "Jigga Jigga!" jde trochu jiným směrem. Je to postavené na podobném principu jako track "Like Hypa Said" z jejich posledního alba "The Stadium Techno Experience", na němž se již skladba "Jigga Jigga!" nevyskytuje. Podobný postup použil Mauro Picotto ve své skladbě "Komodo", ovšem "Jigga Jigga!" je výrazně jiná. Je to celé více trancové a také je zde zachován typický Scooter sound. Řev H.P.ho Baxxtera je zde samozřejmě také obsažen, ale stejně jako u mnoha předešlých skladeb nedávají žádný smysl. Ženský zpěv oproti tomu zní skoro jako Enya a je pro Scooter velmi klidný a tím pádem netypický. Právě to odlišuje tuto skladbu od ostatních Scooter produkcí, což se zdá býti v tomto předvánočním čase od Scooteru dobrý tah, jak si naplnit kapsy. Maxi-cd vychází 8.12.2003 u labelu Kontor.

Napsat názor do DISKUSE

 11.12.2003 Dolvich, News

Německý převážně electro dj a producent André Tegeler aka Moguai je autorem několika klubových hitů, ať už pod projekty Dial M For Moguai ("Bang The Drum"), Punx ("The Rock") nebo od minulého roku také pod jménem Moguai ("U Know Y", "Get:On"). Zajímavá byla také spolupráce s Talla 2XLC a skladba "Into Another". Po povedené kompilaci "Headliners" dává Moguai svým příznivcům (a nejen jim) příležitost mít obličej na obalu jeho připravovaného singlu "Freaks". Kdo je tedy dostatečně odvážný a zároveň bláznivý na to, aby měl své foto na coveru tohoto singlu, tak se o to může pokusit tím, že zašlete do 15.12.2003 svou fotografii a adresu na mail freaks@moguai.com. Hudebník z Recklinghausenu však chce výstižný cover pro svou skladbu, proto je jasné, že sváteční snímky nemají šanci. Každopádně pokud se o to někdo pokusí, tak mu přeji hodně štěstí.

Napsat názor do DISKUSE

 11.12.2003 Libor, News

Projekt Chicane je na trancové scéně zavedeným jménem a tak každý jeho nový singl je očekáván s velkým napětím. Nejdříve si ale povíme něco o samotném projektu Chicane. Anglický DJ a producent Nick Bracegirdle se skrývá za projektem Chicane, který vydal několik velmi kvalitních singlů např. Offshore, Saltwater, Autumn Tactics, Dont Give Up, Love On The Run a mnoho dalších. Nové album Chicane s názvem Easy To Assemble by mělo vyjít na začátku roku 2004, nyní se podíváme na aktuální záležitost od Chicane. Jedná se o nové remixy skladby Don't Give Up, která vyšla v roce 2000 a o vokály k této skladbě se postaral kanadský zpěvák Bryan Adams. Pánové C.J. Agnelli a Robbie Nelson, jenž pochází z Irska, ale známější jsou pod svým uměleckým jménem Agnelli & Nelson a Alex Gold se postarali o nové remixy této skladby. Já osobně jsem slyšel remix od dua Agnelli & Nelson a jedná se o vynikající remix, který jistě za nedlouho ovládne každou pořádnou trance akci. Za zmínku také stojí novinka od dua Agnelli & Nelson, kterou vydali pod jménem Ultra. Skladba se jmenuje Holding On To Nothing a jedná se o velmi příjemnou trance skladbu.

Napsat názor do DISKUSE

 10.12.2003 Karel, News

Sparta Praha včera v haluzním večeru postoupila do osmifinále Ligy Mistrů a zdá se, že senzace pokračují. Kdo by to byl řekl, že se na Trance.cz někdy bude psát o silikonové krásce Britney Spears? Píše se a pokud znechuceně nezavřete okno prohlížeče a dočtete zprávu do konce, možná mi dáte za pravdu, že i Britney může mít něco společného s trancem. Me Against The Music je pilotní singl z nového alba nazvaného "In The Zone", které vyšlo na konci listopadu. Ke spolupráci na singlu si Britney přizvala slavnou Madonnu, aby tak vytvořily skladbu, která fanoušky obou dam určitě nadchne a ostatním ukáže, že se občas nevyplatí někoho hned odsuzovat, jen proto, že se jmenuje Britney a je to holka, u jejíchž fotek náctiletí teenageři horlivě masturbují :) Against The Music se může na maxi cd (pozor, pouze na remixovém cd pro USA) pochlubit hned sedmi mixy. Líbí se mi Peter Rauhofer's Radio Mix nebo Mad Brit Mixshow mix. Především ale na maxi cd najdete (a to bude trancery zajímat), vydařený Gabriel And Dresden Club Mix! Tenhle remix je důvod, proč jsem o Britney vlastně vůbec psal, nebýt remixu od G&D, asi bych o Britney také ani nezavadil, jako "správný" trancer. Britney se s Madonnou výborně doplňují ve vokálech, k tomu si přičtěte výtečný G&D beat a natranclou melodii (ukázka) a dostanete hodně pohodovou a poslechově příjemnou skladbu. Na závěr perlička, Britney Spears hraje někým obdivovaná, někým nenáviděná djka Laydee Jane, to je ale rebelka :)

Napsat názor do DISKUSE

 9.12.2003 Karel, News

Mrzne až praští, tedy více než vhodná doba zahřát se nějakou povedenou muzikou. BED50HEAVEN je katalogové označení desky Bedrock - Heaven - Scent (Yunus Guvenen Remix) a jde o jednu ze čtyř desek, vydaných u příležitosti jubilejního padesátého "release" na Bedrock labelu. Více najdete v samostatném článku. Primer - Indulge je nový projekt talentovaného dua DJ Danjo & Rob Styles. Jde o nadupanou trancovou skladbu, která je sice trochu euro, ale používá neotřelé postupy, přičemž ve finále zní poměrně originálně. Re:Locate - Waterfall je skladba podobného zaměření a najdete ji v Armin playlistu. Vychází na labelu Galactive a tento projekt nedávno vytvořil remix pro Solid Globe - North Pole. Kuffdam & Plant - Seduction (The Level Above Mix) je hodně povedená deska, PVD a John OO Flemming playlist, ostatně tento remix zní, jako by jej vytvořil právě John OO. Dvojka Kuffdam & Plant dělá v poslední době skvělé věci, viz. předchozí deska When Im Missing You / Balearica. Na závěr jsem si nechal podle mě jeden z nej remixů (rekonstrukcí), které kdy miamský dj Markus Schulz složil. Paul Van Dyk - Connected (Markus Schulz Reconstruction) se opravdo povedlo a tento lehce progresivní remix se musí líbit každému kluberovi. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 9.12.2003 Dolvich, News

Holandští dj-ové a producenti Ton van Empel (DJ Ton T.B.) a Erik de Koning (DJ Enrico) tvoří společně projekt Three Drives. Již je hotov jejich dlouho očekávaný druhý dlouhohrající počin s podtitulem "Melodies From The Universe". Jejich první album vydali ještě po projektem Three Drives On A Vinyl, jmenovalo se "2000" a byly na něm obsaženy hitovky jako "Greece 2000" nebo "Turkey 2000". Na jejich aktuálním 2CD albu nechybí "Carrera 2", "Air Trafic", a "Sunset On Ibiza". Druhý disk je tvořen zajímavými remixy od Above & Beyond, G&M Project, DJ Cor Fijneman, Yves de Ruyter, DJ Shah, DJ Montana, Moonwatchers a samotných členů projektu Three Drives. Každopádně celé album je velmi povedenou hudební deskou ať už pro fandy klasického trancu tak i pro příznivce progressive trancu. Album "Melodies From The Universe" vychází u labelu Massive Drive.

Napsat názor do DISKUSE

 5.12.2003 Libor, News

Li Kwan je jeden z projektů britského producenta Matta Dareye, který v roce 1996 odstartoval svoji kariéru právě hitem Point Zero / I Need Man. Mezi jeho další projekty patří třeba MDM, Sunburst, Tekara či Xstasia. Matt ale také vydává pod sým vlastním jménem, pod kterým vydal hity jako Electro Buzz, Beautiful 2002 či U Shine On. Nový singl, jenž vyšel v říjnu tohoto roku na labelu Incentive, se jmenuje Voice Of An Angel a stejně jako u skladeb U Shine On či Beautiful se o vokály postarala Marcella Woods. Matt je také výborný remixér a udělal remixy např. pro Binary Finary, Dario G, Agnelli & Nelson, Delerium či ATB. Už nyní má Matt hotový nový remix skladby Point Zero, jenž je nese označení Matt Darey remix 2004 (ukázka). A tento nový remix už ve svém pořadu představil Armin van Buuren. Bohužel jsem neslyšel originální verzi z roku 96, ale tato nová verze je hodně dobrá a za chvíli se určite bude objevovat v playlistech všech předních trance djs. Na světě je i remix od The Digital Blonde, který hraje např. John 'OO' Flemming.

Napsat názor do DISKUSE

 5.12.2003 Dolvich, News

Německý dj a producent DJ Virus patří do rodiny labelu Blutonium, kde také vydávají Thomas Trouble, DJ Neo, Kai Jaxx a samozřejmě také majitel Blutonium Boy (DJ Session One). Jejich styl je hardstyle / progressive trance a label je známý pořádáním klubové noci Blutonium Clubnight. Ale zpět k DJovi Virusovi, který je domovem v Karlsruhe. Jeho produkční začátky se datují do roku 2001, kdy vydal skladbu "All Your Bass" a následující rok pak song "Future Shock". Tento rok DJ Virus spolupracoval společně s Blutonium Boy na skladbě "Paranoid" a 3.11.2003 vyšel jeho nový vinyl "Masterz Of Bass", který již ve svých setech hrají dj's Gary D., DJ Dean, Charly Lownoise, Melanie Di Tria, DJ Wag, Blutonium Boy, John Ferris a další. O povedené remixy skladby se postarali labeloví kolegové Blutonium Boy a DJ Neo.

Napsat názor do DISKUSE

 4.12.2003 Libor, News

Za projektem Arctic Quest se skrývá 26ti letý holandský producent DJ Relic, jenž žije v Amsterdamu. První skladba, kterou vydal, byla společné dílo spolu E. Craigem, vyšla na labelu iT Records a jmenovala se Feels Like Runnin'. Poté následovaly další skladby pod různými projekty jako např. Grabiel Crockett - Your Latest Trick / Krischa, Secret Passion - Spirit Of Gaiači nebo Relic - Do You Sell Burgers EP. Novinka s názvem Raygun, kterou jsem nedávno slyšel, stojí za to (ukázka), ostatně se objevuje v playlistech mnoha předních trance djs. I B strana Under My Skin je velmi podařená (ukázka) a tak to vypadá na další novou vycházející hvězdu taneční scény. Deska vyšla v listopadu na labelu Mystica Records. A ještě malá zajímavost na konec, tento producent vystupuje na stránce trance.nu pod přezdívkou Relic000, takže mu své názory můžete sdělit pomocí mailu či zprávy.

Napsat názor do DISKUSE

 4.12.2003 Dolvich, News

Německý hardtrancer DJ Dean již delší dobu zásobuje německý trh s taneční hudbou kompilacemi "Tunnel Trance Force" a "DJ Networx". Ovšem nedávno také nastartoval nové kompilační řady "Hypertrance" a "Hardclub". A právě nyní vychází druhé vydání druze jmenovaného výběru "Hardclub vol. 2". DJ Dean, který si sám říká "the true champion of trance", se na tomto 2CD prezentuje jedovatým hardtrance / hardstyle soundem, za který jsou odpovědni jak známá jména hard music jako Gary D., Marc Acardipane, Blutonium Boy, Talla 2XLC, Special D. nebo Y.O.M.C., tak i projekty, jenž jsou známa především příznivcům žánru: Tom-X, Mike Nero, DJ Virus, Barbarez, Jens O., DJ Merlin, P.A.R.A.D.O.X., Taiko, DJ Spoke a další. Nutno však dodat, že tracky v mixu mají poměrně krátkou stopáž a na 2CD je jich tedy 44, což osobně považuji za nevýhodu celé kompilace, která vyšla 3.11.2003 u labelu Tunnel.

Napsat názor do DISKUSE

 3.12.2003 Libor, News

Anglický projekt U.N.K.L.E. tvoří pánové DJ Shadow, James Lavelle, Richard Ashcroft, Mike D, kteří vydali již několik singlů jako např. The Time Has Come, Psyence Fiction, Rock On, Be There či Eye For An Eye, ovšem ani jeden z těchto singlů jsem neslyšel. Novinka s názvem In A State vyšla 3. listopadu na labelu Mo Wax, na vinylu kromě albové verze, která pochází z letošního alba Never Never Land, můžeme najít i skvělý remix od anglického Dj a producenta Sashi, který je na taneční scéně velmi známý a také populární, což potvrdil v anketě o nejlepšího DJ, kde se umístil na 4. místě. Sasha, jehož vlastní jméno je Alexander Coe, také velmi rád spolupracuje s jinými producenty, a tak už má za sebou spolupráci s takovými veličinami jako např. Junkie XL, BT, Darren Emerson či s Johnem Digweedem, se kterým se Sasha zná již od 90. let a velmi často spolupracují, mimochodem John se umístil hned za Sashou na 5. místě. Sasha vydal několik singlů např. Higher Ground, Magic, Arkham Asylum, ale mě nejvíce zaujaly singly Wavy Gravy a Xpander EP a také album Airdrawndagger, jenž potvrzuje Sashovy kvality. A remixem skladby In A State opět dokazuje, že je skvělý producent. I když jeho remix není čistý trance (ukázka), tak to neznamená, že se vám nebude líbit.

Napsat názor do DISKUSE

 3.12.2003 Libor, News

Izraelští producenti Robert Gitelman a Jaron Martinez se skrývají za projektem G&M Project, ale tito pánové se podílí i na dalších úspěšných projektech jako např. 2 Players, DJ Robert & The Martinez Bros., Robert & Jaron či Jaron Inc, jenž boduje skvělým singlem Overflow / Floating, o kterém jsem se zde již rozepisoval. Předchozí singly Feeling The Sunrise a Control Of Your Mind rozhodně patřili mezi to lepší, co na trance scéně vyšlo a i nový singl Sunday Afternoon, který vyjde u labelu ID&T, má velké ambice. Sunday Afternoon ve svých setech hrají např. Johan Gielen, DJ Precision či Armin van Buuren. Novinka od tohoto izraelského dua je svižnější záležitostí a je to ideální sklada na každou trance akci, ale G&M Project má za sebou i několik velmi vydařených remixů např. pro Solar Factor, Cosmic Gate, 2 Players, Blank & Jones či M.O.R.P.H. A na závěr jedna velmi aktuální zpráva, projekt Jaron Inc udělal skvělý remix pro Signum a jejich novinku Push Through. Rozhovor s R.Gitelmanem najdete TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 2.12.2003 Karel, News

Je tomu přesně deset let, kdy spatřil světlo světa projekt L.S.G., jenž je spojen s labelem Superstition a především se jménem Oliver Lieb, což je osoba, která tento projekt vytvořila. L.S.G. vydalo za oněch deset let působení na taneční scéně spoustu kvalitní muziky, počínaje legendárním prvním singlem "Fragile" a konče zatím posledním albem "The Hive", vydaným v polovině roku 2002 (recenzi najdete zde). Troufám si tvrdit, že L.S.G. patří mezi projekty, jež následně ovlivnily řadu dnes úspěšných producentů, proto mě trochu mrzí, že tento projekt nezmínil nikdo z našich čtenářů ve fóru, které bylo k tomuto účelu založeno. V těchto dnech vychází u labelu Superstition nová vinylová deska nazvaná The Best of L.S.G. series - Fragile (další díly budou následovat), která je první ochutnávkou toho, co pro nás Oliver Lieb v následujících měsících chystá. Na počátek roku 2004 je naplánováno vydání alba "Best of L.S.G.", kde najdeme všechny nejlepší L.S.G. skladby za celou dobu existence projektu.
To je myslím jedinečná šance seznámit se s tímto báječným projektem, kterou by nikdo, kdo ještě L.S.G. nezná, neměl promarnit. Na desce The Best of L.S.G. series - Fragile najdeme dva mixy. Jako první je to klasický, deset let starý Fragile (12 Inch Mix) (ukázka), který i nyní zní lépe než valná většina současné produkce. Druhý mix je zbrusu nový, letos vytvořený, nikým jiným, než Oliver Liebem. Nese jméno Fragile Part 3 (ukázka) a i tenhle mix se mi hodně líbí (je více house / progressive). Vinylová deska se opravdu povedla a už se moc těším na celé album.

Napsat názor do DISKUSE

 2.12.2003 Dolvich, News

Seskupení německých dj-ů a producentů Sascha van Holt, Mike de Ville a Rico Bass na sebe upozorňuje od začátku tohoto roku pod pseudonymem Master Blaster se skladbami "Hypnotic Tango" a "How Old R U". Jejich italo-disco orientovaný hands-up sound byl hned úspěšný jak v komerčních klubech tak i v charts. Po krátké pauze nyní přicházejí s jejich třetím singlem a i v tomto případě se jedná o coververzi. Skladba "Ballet Dancer" pochází v originále od The Twins z roku 1984. Dalo by se říci, že Master Blaster pokračují tam, kde s předchozím singlem skončili. Proto aby tuto věc udělali atraktivnější, tak si jako hosta přivzali Turba B., což je MC projektu Snap!. Turbo B. tedy mimo rapování také pronese již známý pokřik "master blaster". Ale i přes to zde byly zachovány všeobecné elementy, tudíž je skladba "Ballet Dancer" na stejné linii s minulými skladbami. Maxi-cd vyjde 8.12.2003 u labelu Sony.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ