TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.12.2004 Karel, Press

Pár týdnů po prázdninách se v Opavě konala první vyloženě trance noc. Vzhledem k tomu, že se party povedla, se organizátoři rozhodli uskutečnit druhé pokračování TOUR DE TRANCE. 8. ledna se opavský klub MRKEV opět rozezní v rytmech euforických i tvrdších trance melodií. Za gramofony se během večera vystřídají pražští DJs Athro a Paul Andrews a členové Extase bookingu ve speciálním battle setu Ludweek&Yoop a samozřejmě rezident celého večera DJ PK. Chybět nebude kvalitní zvuk, světla a i ceny na baru budou velmi přijatelné. Po delší pauze se tedy může opět "techno-morava" těšit na pořádnej trance nářez. Line-up bude upřesněn později. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 30.12.2004 Libor, News
Dámy a pánové, dovolte mi abych Vám představil jednu z nejlepších skladeb tohoto roku. I když do konce roku by ještě mělo vyjít pár zajímavých vinylů, tak skladbu In Essence už těžko něco překoná. Tento vinyl vyšel v listopadu na labelu Somatic Sense. Za projektem Activa se ukrývá Rob Stevenson, ale bohužel o něm se mi nepodařilo najít žádné info. Aled Mann je rodákem z Walesu, ročník 79, má také za sebou spolupráci s projektem York či Johnem O' Callaghanem. A teď se už můžeme podívat na samotný track. Na vinylu kromě Original mixu najdeme i remix v podání tria Matt Hardwick, Oliver Smith a Mark Pledger. Začneme u Original mixu. Jedná se o nádherný uplifting s vynikající melodií, která Vás pohladí po duši a při poslechu úplně zapomenete na to, že máte nějaké starosti, těžko se taková nádhera dá popsat slovy, to musíte slyšet a pak pochopíte. Druhý remix je minimálně stejně kvalitní jako Original mix, dle mého názoru je ještě o něco málo lepší a to díky hlavní melodie, která je oproti Originalu ještě více emotivnější, no však si to poslechněte a uslyšíte. Pokud pánové Rob a Aled budou i nadále pokračovat v produkci takových skvělých vinylů, jako je tento, myslím, že se máme rozhodně na co těšit.
Napsat názor do DISKUSE

 29.12.2004 Libor, News
Nový talent Trance music, Konstantin Popovichev, 19-ti letý producent Ruska, jenž se skrývá za projektem Qursion, pod kterým vytvořil skladbu Attraction, jenž vyjde na labelu Lange Recordings a tato deska se již nějaký týden objevuje v playlistech předních Trance DJs, tomu říkám debut jako hrom. Na vinylu vedle Original mixu se také objeví MK-S remix. Original mix je velmi kvalitní uplifting s velmi zajímavou melodií, která se Vám sice hned nevryje do Vaší pamětí, ale o to je lepší. Mike Smith aka MK-S skladbu malinko zrychlil a přidal do ní pár svých samplů a celé dohromady to zní skvěle, takový kvalitní uplifting nevychází každý den. Takže pokud na Lange Recordings budou vycházet pouze takové kvalitní vinyly, tak tento label se o svojí budoucnost bát nemusí.
Napsat názor do DISKUSE

 23.12.2004 Karel, News

Šťastné a veselé Vánoce,
spoustu trance i jiných dárečků,
Vám přeje redakce Trance.cz!

AKTUÁLNĚ
23.8.13'
 ARMIN VAN BUUREN - A STATE OF TRANCE EPISODE 627, 22-8-13 - Playlist
23.8.13'
 ROGER SHAH PRESENTS SUNLOUNGER - BALEARIC BEAUTY - Nová kompilace od Roger Shah
23.8.13'
 GLOBAL DJ BROADCAST - 22-8-2013 - Playlist show Markuse Schulze
22.8.13'
 SUMMERDREAM FESTIVAL - Ve Švýcarsku tento víkend proběhne festival s velkým trance lineupem
22.8.13'
 MARTIN GREDNER LIVESET - Záznam setu z party Crystal 7/2013
22.8.13'
 KUFFDAM & PLANT - SUMMER DREAM 2013 - Recenze nového singlu
 
 23.12.2004 Karel, Press

79 Promotion present SUNSHINE! Party! 22. dubna společně vystoupí v Pardubické Malé hale Duhové Aréně dvě velké postavy holandské taneční scény, djové a producenti z vydavatelství Dje Tiesta Black Hole Recordings: DJ Cor Fijneman (spoluautor Dje Tiesta singlů Theme From Norefjell nebo Sparkles) a duo producentů a DJs Mark Norman (hity Phantom Manor, Rush nebo Stream). Účastníci kultovních Black Hole Night přijíždějí poprvé do České republiky. S nimi na této akci vystoupí také pardubický DJ Michael C, který se za svoji poměrně krátkou kariéru stal vůdčí osobností nastupující djské generace české tranceové scény. Další line-up bude upřesněn později. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 23.12.2004 Freezer, News
Max Savietto je italský hardtrance producent, který kromě vlastního jména vystupuje ještě pod pseudonymy Trance Town, Sa.Vee.Oh nebo Tankis & Savietto, pod kterým vyšel v roce 2002 poměrně povedený singl Antea. Když jsem se nedávno dostal k nejnovějšímu singlu jeho projektu Trance Town s názvem Fingers, tak jsem od něj vůbec nic neočekával, jelikož jsem se domníval, že Savietto nepatří zrovna mezi top producenty a navíc hardtrance mě osobně příliš neoslovuje. Ale po poslechu jsem na tohoto producenta změnil názor. Singl Fingers je totiž jedním slovem "bomba". Na vinilu jsou dvě verze, přičemž ta první Max Savietto Part One Mix je jen lehce nadstandartní hardtrance skladba. Ale mně podstatně více zaujal Max Savietto Part Two Mix (ukázka), který bych zařadil spíše do uplifting trance. Skladba mě dostala fantastickou gradací a také především skvělou a docela originální melodií. To, že je tento producent ve skvělé formě potvrzuje i poslední singl, který vydává pod svým vlastním jménem s názvem Pleasuredome / In The System. Oba zmiňované vinyly vycházejí na labelu Mazeman.
Napsat názor do DISKUSE

 22.12.2004 Dolvich, News
Skladba "Push It" od Salt'n'Pepper by každému, co vyrostl v 90.letech měla něco říkat. Také německý dj a producent Marco Walter aka DJ Lawless tuto skladbu v mládí často poslouchal, proto se rozhodl dnes již kultovní nahrávku společně se svým kolegou Oliverem Swabem nově předělat na "Push It Again" pro velkoplošné diskotéky jako jsou Lawlessovo residence A5 v Darmstadtu a A7 v Kasselu. Pro tyto je nový track jako stvořený, avšak nic víc. Songu chybí více pepře, neboť se příliš neodlišuje od originálu. Vinyl vyšel již březnu tohoto roku u Mental Madness, ale maxi-cd vyšlo až 8.11.2004 u ZYX a na škodu je, že zde nejsou obsaženy vinylové remixy od DJ Cyrus a Seikos.
Napsat názor do DISKUSE

 16.12.2004 Libor, News
Britský producent Stuart Langelaan už nějaký ten pátek patří mezi mé oblíbence a myslím, že jeho produkce patří k tomu nejlepšímu, co na britských ostrovech vzniká. Jeho hlavní projekt se jmenuje Lange, pod kterým vydal mnoho kvalitních singlů či remixů, dále má Stuart na svědomí projekty Firewall, X-odus či LNG. Poslední singl, který Stuart vydal se jmenoval Sincere For You, vyšel pod projektem Lange a o vokály se zde postarala skvělá Kirsty Hawkshaw. Vinyl obsahoval kromě Original mixu také nádherný remix v podání The Thrillseekers. Minulý měsíc, přesněji 25. října vydal Stuart další nový singl na svém novém labelu Lange Recordings, tentokrát ale pod novým projektem Vercetti a na vinylu najdeme 2 skladby, In Control a Skimmer. Začneme skladbou In Control. Je to opět vynikající Trance v podání Stuarta s velmi kvalitní melodií, která je trochu svižnější a celkem deep, takže tento kousek bude určitě bodovat na tanečních parketech. Skimmer je o něco pomalejší, ale opět se může pyšnit skvělou melodií a i v tomto případě se jedná o velmi příjemný uplifting. Ačkoliv to bude nošením dříví do lesa, tak Stuart opět vytvořil parádní skladby, které se rozhodně neztratí.
Napsat názor do DISKUSE

 10.12.2004 Libor, News
Martyn Bone, 18-ti letý producent z britských ostrovů, patří mezi nové a talentované Trance producenty, kterých se v poslední době rojí jako hub po dešti, což je jenom dobře. V září na labelu Motion Recordings vyšel první singl Martyna, který vydal pod projektem Echano, skladba se jmenuje Nothing To Live For a na vinylu kromě Original mixu najdeme i Gareth Emery remix. Original mix je velmi příjemný uplifting, s velmi melancholickou melodií, při které se nádherně sní, takže nečekejte, že Vás tato skladba nějak donutí k tanci, spíše Vás donutí k tomu, aby jste si ji vychutnali pěkně v klidu. Britský producent Gareth Emery patří mezi mé oblíbené producenty, takže na jeho remix jsem byl velmi zvědavý. A myslím, že Gareth nezklamal, alespoň mě ne. Gareth skladbu o něco zrychlil a přidal do ní pár nových samplů, které nakonec tuto skladbu velmi vylepšují a i v tomto případě se jedná o skvělý uplifting. Myslím, že tato deska si rozhodně své posluchače najde a také, že o Martynovi ještě určitě uslyšíme.
Napsat názor do DISKUSE

AKTUÁLNĚ
23.8.13'
 ARMIN VAN BUUREN - A STATE OF TRANCE EPISODE 627, 22-8-13 - Playlist
23.8.13'
 ROGER SHAH PRESENTS SUNLOUNGER - BALEARIC BEAUTY - Nová kompilace od Roger Shah
23.8.13'
 GLOBAL DJ BROADCAST - 22-8-2013 - Playlist show Markuse Schulze
22.8.13'
 SUMMERDREAM FESTIVAL - Ve Švýcarsku tento víkend proběhne festival s velkým trance lineupem
22.8.13'
 MARTIN GREDNER LIVESET - Záznam setu z party Crystal 7/2013
22.8.13'
 KUFFDAM & PLANT - SUMMER DREAM 2013 - Recenze nového singlu
 
 9.12.2004 Dolvich, News
Německý dj a producent Alexander Gerlach a producent Kai Paul jsou průkopníky nové vlny electra v Německu a již nejednou prokázali své producentské schopnosti pod projektem Lexy & K-Paul, kdy výsledkem byl zpravidla melodické vocal-electro, které asi nikoho neurazí. O něco krkolomnější sound dělají pod jejich vedlejším projektem Die Raketen. Však zpět k jejich hlavnímu projektu, jejímž donedávna posledním singlem byl povedený "Love Me Babe". Poté byl delší čas klid kolem berlínských hudebníků, kdy až po úspěšném konci Electric Kingdom 04 Tour se prezentují zbrusu novou skladbou, která je opět věnována lásce. Její název totiž je "Vicious Love". O jemné vokály se postarala Yasemin Kaldirim, která již spolupracovala na tracích "Girls Get It First" a "Dancing". Je zde taktéž obsažena nestabilní industriální syntéza podobná té, co použil technař Adam Jay ve své hitovce "Strenght In Difference", která dělá skladbu "Vicious Love" zajímavou i pro příznivce trancu. Vše ještě doplněno několika zajímavými efekty a typickým Lexy & K-Paul rytmem. Celkem to zní velmi dobře, o čemž svědčí i umístění na předních příčkách několika německých tanečních charts a rotace na Vivě. Maxi-cd vyšlo 29.11.2004 u Low Spirit / BMG a jsou zde též obsaženy remixy od Paul Adam Walter nebo Tonic.
Napsat názor do DISKUSE

 9.12.2004 Karel, Press

Pro party Xmas in Trance je dominantní bílá barva. Doporučený dress code je taky bílá. Kdo přijde celý v bílém dostane demo cd některého z účinkujících - dokud je všechny nerozdáme (ale máme jich docela dost). Proto čím dříve, tím lépe aneb kdo dřív přijde, ten dřív mele. Pečlivě si uschovejte vstupenky. Mohli byste přijít o hodně! Před jednou hodinou po půlnoci budou na hlavním pódiu totiž slosována všechna čísla vstupenek o dva letecké zájezdy na silvestrovskou party do nejlepšího švýcarského klubu MAD. Zpáteční letenky Praha - Curych věnuje letecká společnost Smart Wings. Vylosovaná čísla se několikrát za noc objeví na velkoplošné projekci a také na webu party www.php-production.cz. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.12.2004 Libor, News
Matti Laamanen je již na poli Trance music zavedeným pojmem a to nejen díky skladbě Flakes, kterou vydal pod svým jménem, ale i díky projektům Cosmicman nebo Sundawner, pod kterým v tomto roce vydal velmi povedenou skladbu Krystal Dreams. Na labelu Tsunami vyšla novinka Mattiho s názvem Live / Obsession, na vinylu najdeme skladbu Live v Original mixu a Dusk To Dawn remixu a skladbu Obsession v remixu Luke Terryho. Skladba Live v Original mixu zní velmi dobře, obsahuje velmi pěknou, melancholickou melodii, která se výborně hodí k podzimním večerům. Dusk To Dawn remix se nese v podobném duchu jako Original mix, takže obsahuje také velmi povedenou melodii, ale přece jenom je o něco lepší než Original. Luke Terry odvedl kvalitní práci a v jeho podání zní skladba Obsession velmi příjemně, jedná se o příjemný uplifting. Takže si myslím, že tento vinyl se povedl a za poslech určitě stojí.
Napsat názor do DISKUSE

 7.12.2004 Karel, Press

Možná uvažujete o nějakém hudebním vánočním dárku. Tady je jeden tip: Na party Xmas in Trance 11.12 v KC Karlov v Benešově bude v prodeji švýcarská cd kompilace "Trance Escape" za speciální předvánoční cenu jen 269,- Kč! Ale pro leckoho může být nakonec jeho cena mnohem vyšší, protože dj Pure, který toto cd namixoval a LayDee Jane, která se podílela na výběru a má na cd svůj druhý track "Titan-ic" budou tuto kompilaci podepisovat krátce po půlnoci ve foyer v prvním patře areálu KC Karlov.

Napsat názor do DISKUSE

 6.12.2004 Dolvich, News
Na začátku tohoto roku se nacházel německý dj a producent Michael Nehrig (Kosmonova) se svým novým projektem Royal Gigolos a debutovou skladbou "California Dreamin'" v Top 10 všech tanečních charts a s electro/house zvukem trochu ve stylu Benny Benassiho a Boogie Pimps se dokonce dostal i do německých prodejních charts. Bylo jasné, že brzy bude následovat follow-up skladba a bylo taktéž jasné, že se od "California Dreamin'" nebude příliš lišit. A tak vznikl singl "No Milk Today", který je tentokrát předělávkou hitu od Herman's Hermits. Inovace oproti předchozímu singlu by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Samotná skladba není špatná, dá se to poslouchat, ale díky již zmiňovanému sebekopírování se to stává dosti nudné až trapné. Refrén z originálu je tak jedinou šancí na umístění v charts. Maxi-cd vyšlo 22.11.2004 u Dos Or Die a obsahuje též track "Live@Brooklyn", který alespoň zní jinak.
Napsat názor do DISKUSE

 6.12.2004 Karel, Press

Německý dj a producent Marc van Linden, který vystoupí poprvé v ČR 11. prosince na party Xmas in Trance v Kc Karlov v Benešově, tráví stále více času ve studiích. Před jeho českou premiérou jsme mu položili pár otázek týkajících se právě jeho produkce a spolupráce s Paul van Dykem. 1/ Jak vlastně začala a jak se vyvíjí tvá spolupráce s labelem Vandit? "Tak ta spolupráce se právě teď rozjíždí na plné obrátky. V těchto dnech by měl vyjít v pořadí už 45tý titul na Vandit Marcos "Cosmic String" & "Just For A Day" , kde najdete moje remixy obou těchto skladeb. Je to moje první produkce pro tento tranceový label, ale určitě ne poslední, protože v současné době trávím hodně času ve studiu právě na dalších záležitostech pro label Vandit." Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.12.2004 Karel, Press

Klubová noc s názvem Eternity si získala za 4 roky existence uznání po celé republice jako jedna z nejpečlivěji připravovaných akcí a to nejen díky originálnímu line-upu (v minulosti vystoupili například Layo + Bushwacka, Umek, Valentino Kanzyani, Felipe,Lucca či La Di Da), ale i vysoké kvalitě dekorací, grafiky a technického provedení akce. Pořadatelská agentura Mersey zde zúročuje mimo jiné své dlouholeté zkušenosti s pořádáním známého festivalu Hradhouse, či legendárních party Supersonic Garage. Další, prosincový díl Eternity se bude konat v brněnském klubu Fléda a bude orientován na styly progressive a trance, tedy na hudbu, která má v České Republice vzrůstající popularitu, což ostatně potvrdila rekordní návštěvnost nedávné párty s Tiestem v Praze. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 1.12.2004 Libor, News
Německý producent Rough Mullar se ukrývá za projektem Sonorous a ačkoliv není asi tak známý jako jeho kolegové z labelu Euphonic, Kyau vs. Albert či Ronski Speed, kterému Rough pomáhá při produkování tracků, tak jeho skladby jsou velmi kvalitní. Skladby jako Glass Garden, Protonic či Second Sun patří mezi nejlepší Trance tracky a myslím, že i novinka Last Sunday se tam zařadí. Vinyl obsahuje kromě Original mixu také Unimatrix Zero Mix a Unimatrix Zero Dub. Original mix kombinuje prvky break beatu a Tranceu a ve výsledku to zní hodně dobře, skladba je velmi atmosférická, taky celkem deep, jenom ty vokály mi tam nějak nesedí, nejsou vyloženě špatné, ale mohly být lepší. Unimatrix Zero Mix už neobsahuje prvky break beatu, ale mně osobně se líbí více než Original. Tento mix je více do Tranceu a také na mě působí více emotivněji, prostě je to skladba, která Vás na taneční parket nevyžene, právě naopak, uklidní Vás a můžete se v klidu unášet tímto vynikajícím singlem, který ale pořád obsahuje vokály, takže podle mě je nejlepší Unimatrix Zero Dub, který už vokály neobsahuje a tato skladba je geniální. Rough tedy opět potvrdil, že je vynikající producent a tento vinyl se mu povedl.
Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ