TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.12.2005 Libor, News
Tento britský DJ a producent se nám představuje se svým debutovým singlem. Dvě předchozí skladby Escapade a Bouncebackability složil Jon spolu s dalším britským producentem a to Garethem Emerym. Skladba Effectual vyšla na začátku prosince na labelu Conspiracy Recordings, jehož majitelem je jednak Rob Stevenson aka Activa ale také samotný Jon. Vinyl obsahuje dvě skladby, vedle klasického Original mixu ještě remix v podání Roberta Nicksona. To by myslím na úvod mohlo stačit a teď se můžeme již vrhnout na samotné skladby. Original mix začíná poměrně pomalu a prakticky v podobném tempu se odehrává i celá skladba. Effectual má celkem tajemnou atmosféru, hlavní melodie je také velmi povedená, ačkoliv není příliš složitá, tak nezní vůbec špatně. Ale i přesto si myslím, že tato skladba asi moc velký úspěch nezaznamená, jelikož se nejedná o příliš chytlavou záležitost. Mně osobně se skladba líbila, ačkoliv ji neřadím mezi ty nejlepší skladby tohoto roku. Remix od holandského producenta Roberta Nicksona je už o něco svižnější. Na druhou stranu se od original mixu příliš neliší, čímž jsem byl celkem nemile překvapen. Robert má určitě schopnosti na to, aby vytvořil velmi kvalitní remix, takže je celkem škoda, že je v tomto remixu nevyužil. Jak jsem již uvedl, nejedná se o nej skladbu tohoto roku, ale myslím, že minimálně za poslech stojí, však posuďte sami.
Napsat názor do DISKUSE

 28.12.2005 Johnny D., Review
Projekt Madoka je dílem jednoho NewYorčana, který se jmenuje Mark Venneri. DJ, producent a remixér v jedné osobě je již dlouhou dobu zastáncem melodického progressivu. Mezi jeho prvotiny patří EP MyCity, z něhož jmenujme třeba track Dive, který vyšel i samostatně a který se ve své době stal obrovským hitem. Mezi jeho další velké hity patří třeba vinyl Afterburner nebo remix skladby 5B od projektu Blue Room. Nyní se ale budeme věnovat jeho žhavé novince nazývající se Thursday Night Hero. Tento vinyl vyšel 12. prosince na španělském Labelu Noctambula Records. Vinyl obsahuje 2 tracky Original mix a Clubbervision aka Eterea remix. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 27.12.2005 Karel, News

7.1.2006 se v klubu Duplex představí Angelo Mike. My Vám dnes přinášíme soutěž o 5x jeden volný vstup na tuto akci včetně VIP karty! Díky ní budete mít volný vstup do Duplexu i na většinu ostatních akcí a pití na barech budete mít až za polovinu. Jediné co musíte udělat je správně odpovědět naši otázku a poslat do 3. ledna správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Jaké národnosti je Angelo Mike? A: Polské, B: Německé, C: Rakouské. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o vstup a VIP kartu na Angelo Mika, zkopírujte si jej tam. Hodně štěstí!

Napsat názor do DISKUSE

 27.12.2005 Karel, News

V sobotu 7. ledna se ve Velkém sále učiliště Zelený pruh odehraje jedinečná akce.* Smallmagus* a *Zooropa* zde oslaví své 26té narozeniny a nebude to obyčejná párty. Vystoupí zde mnoho známých DJs Jako *Peter van Zelden*, *Sally J*, *Dolphin*, *Paul Andrews* nebo *Athro*. Můžete očekávat mnohá překvapení. Na projekční plátno se budou promítat poslední výtvory z produkce Zooropa a Smallmagus. Jsou to narozeniny, takže zapoměnte na vstupné a přijdte si zapařit a popíjet pivečko, které poteče zdarma.

Napsat názor do DISKUSE

 23.12.2005 Libor, News
Tento 19-ti letý producent z Maďarska patří mezi nové producenty, tak bych Vám o něm velmi rád něco sdělil, ale bohužel jeho stránky jsou pouze v jeho rodné řeči a tu já bohužel neovládám, takže jsem se o něm toho moc nedozvěděl. Ale stejně nejdůležitější je hudba, takže se vrhneme se na Sunnyho prvotinu. Vinyl vyšel na začátku prosince na labelu Anjunabeats a obsahuje dvě skladby, první se jmenuje Puma a druhá Cassiopeia. My se nejdříve podíváme na Pumu. Ačkoliv skladba začíná celkem svižněji, tak i přesto se nejedná o žádný techtrance ale o uplifting. Již okolo první minuty se začíná ozývat hlavní melodie, která je velmi kvalitní. Na mě osobně působí celkem tajemným dojmem, ačkoliv už jsem slyšel daleko emotivnější skladby, tak přece jenom mě Puma pořádně chytla a rozhodně se zařadila mezi mé oblíbené tracky. Přibližně okolo čtvrté minuty přichází první breakdown, ve kterém se skladba výrazně zpomalí a ozývá se pouze basová linka, dle mého názoru to zní moc pěkně. Myslím, že i toto je jedna z věcí, které se mi na Pumě moc líbí. Postupně se skladba opět zrychluje a v průběhu skladby se také ozývá ona basová linka a dohromady s hlavní melodií to zní opravdu moc pěkně. Jednoznačně vynikající uplifting, takových tracků není nikdy dost. Také druhá skladba Cassiopeia je zástupcem upliftingu. I tato skladba se může pochlubit velmi kvalitní melodií, i když již není tak chytlavá jako v prvním případě. I zde se objevuje zpomalovací prvek, který přichází na řadu okolo třetí minuty, ale přece jenom po poslechu Pumy se mi zdá, že Cassiopeia je spíše průměrnou skladbou. I když druhá skladba se mi již tolik nezalíbila, tak bych přece jenom tuto desku hodnotil velmi kladně a to hlavně díky první skladbě, která se opravdu povedla.
Napsat názor do DISKUSE

 22.12.2005 Libor, News
Švédský producent Rikkard Fredriksson aka Probspot přichází po delší odmlce s novým singlem. Ten poslední se jmenoval Foreplay a vedl si velmi dobře. Novinka se jmenuje Blows My Mind. Vinyl této skladby vyšel na začátku prosince na labelu Lost Language a obsahuje hned tři verze, jednak Hammer & Funabashi mix, Probspot Dub mix a DJ Micah remix. Za projektem Funabashi se ukrývá dvojice producentů a to Thomas Woznik aka Tom Porcell a Kevin Sieja, jenž vydala singl Final Cut / Syncope na labelu Somatic Sense, což už o něčem svědčí. Německý producent Mario Hammer je na poli taneční hudby známý díky projektu Hiver & Hammer. První remix od tria bych zařadil do mého velmi oblíbeného stylu a to melody progressive Trance. Tento remix začíná celkem temně, později přichází na řadu výrazná basová linka, kterou po chvíli doplní vynikající melodie. A ve výsledku to zní opravdu skvěle. Okolo třetí minuty skladba zpomalí a poprvé se začnou ozývat vokály Bena Losta. I když raději dávám přednost ženským vokálům, tak si myslím, že Ben odvedl kvalitní práci. Po tomto velmi krátkém intermezzu se opět skladba rozjede a do popředí se dostává ona velmi výrazná basová linka, jenž je opět doplňována velmi kvalitní melodií. No rozhodně se nejedná o první remix této trojky, který má velké ambice na místo v setech předních Trance DJs.
Druhý remix začíná svižněji a to jsem byl celkem překvapen, jelikož bych od Rikkarda čekal o něco pomalejší tento. Což ovšem neznamená, že se jedná o špatný remix, jak se říká, život je změna, takže proč to nezkusit jinak. Ale jeho verze se může pyšnit opět velmi povedenou melodií, která je hodně chytlavá a pokud jste už nějaký ten počin od Rikkarda slyšeli, tak po několika okamžicích poznáte jeho rukopis. Hlavní melodie je také celkem emotivní a tento švédský producent má opravdu cit pro melancholické a emotivní skladby. V tomto remixu jsou také ke slyšení vokály od Bena, a ačkoliv jsou jinak zabarveny než v prvním remixu, tak pořád se moc pěkně poslouchají. Cellově také moc příjemný remix. Micah Lukasewich aka DJ Micah se postaral o poslední remix. Jeho remix bych zařadil do kategorie progressive music. I Micah vytvořil moc pěkný remix, v jeho podání je skladba celkem deep, ale jediné co se mi na tomto remixu nelíbí jsou vokály, které Micah upravil pomocí filtru, ale dle mého názoru to zní celkem strašně, což je škoda, jinak by tento remix byl také skvělý, ale toto je jediná výtka na tomto parádním vinylu.
Napsat názor do DISKUSE

 21.12.2005 Karel, News
Převážně trancový vinylshop Krafty Music hlásí novou várku vinylů. Od zítřka se můžete těšit na nové desky od umělců jako je Madonna, Marcel Woods, Ferry Corsten, Armin van Buuren, Randy Katana, Scott Mac, Beatles remix, Mark Otten, Orkan a spousty dalších. Pokud tedy máte ve svém okolí nějakého trancového djje, jistě mu zde najdete vhodný a aktuální dárek pod stromeček. V obchodě také najdete nové desky a cd z Anglie. Přes Vánoce bude Krafty Shop zavřený mezi 24-26. prosincem a dále mezi 31. prosincem a 2. lednem. Do konce roku pak stále platí 30ti procentní sleva na starší vinyly. Koupili jste si již nějaký vinyl nebo cd v Krafty Shopu? Navštívili jste tento nový obchod? Podělte se o své dojmy v diskusi.
Napsat názor do DISKUSE

 20.12.2005 Libor, News
Holandský DJ a producent Perry O'Neil přichází opět s novým vinylem z řady Reworks, tentokráte se jedná o třetí díl. Předchozí dva byly velmi kvalitní a tak myslím, že nebude na škodu, když se podíváme na tento nový díl. Vinyl obsahuje tři skladby, první je skladba Crossroads od projektu Rio Addicts. Druhou skladbou v pořadí je Myst, kterou má na svědomí Perry, ale zde najdeme remix od dua Hydroid & Santiago Nino. Poslední je singl od projektu Arenok s názvem Free Yourself. Ještě doplním, že tento vinyl vyšel na přelomu listopadu a prosince na labelu Electronic Elements. No a teď se již můžeme podívat na samotné skladby. Začneme skladbou, kterou má na svědomí Mark Otten, jenž stojí za projektem Rio Addicts. Skladba začíná velmi pozvolna a hned od začátku se může pyšnit skvělou atmosférou. Crossroads působí velmi tajemným, skoro až snovým dojmem, což je umocňováno skvělou melodií, kterou Perry příliš neměnil, ona taky ani nějak výrazně měnit nepotřebovala. Ovšem Perry do skladby zakomponoval svou typickou basovou linku a ve výsledku to zní moc pěkně. Okolo čtvrté minuty skladba výrazně zpomalí a to je moment kdy si můžeme vychutnat onu melodii v celé své kráse. Ačkoliv si myslím, že Original mix této skladby je přece jenom lepší, tak Perry rozhodně svým remixem nic nepokazil a i v jeho podání zní Crossroads velmi dobře.
Druhou skladbou je Myst, kterou remixovali Itay Steinberg aka Hydroid a Santiago Nino. I druhá skladba se nese spíše v pozvolném tempu a opět bych ji zařadil do stylu melodického progressive Tranceu. Skladba Myst se v originále může pochlubit parádní melodií, která je ke slyšení i v tomto remixu, ovšem na ostatních prvcích skladby Itay a Santiago pořádně zapracovali. Je zde slyšet velmi příjemná melodická pasáž, kterou má určitě na svědomí Itay a pak zde i najdeme poněkud temnější pasáže, kterou jsou dominantní pro tvorbu Santiaga. I tento remix se povedl, ale opět se musím opakovat, že originál této skladby se mi zamlouvá víc. Za projektem Arenok se ukrývá dvojice producentů z Itálie, Andrea Cassino & Alex Laben, kteří jsou také známí díky projektu Cassino & Laben. tento remix je asi nejsvižnější z celé trojice, ale rozhodně nečekejte žádný techtrance, ale opět melody progressive Trance. Free Yourself alespoň na mě působí celkem emotivním dojmem, jednak díky vydařené hlavní melodii, která se Perrymu povedla na výbornou, ale také díky vokálům, bohužel se mi nepodařilo zjistit jméno této zpěvačky. Opět velmi kvalitní skladba, dle mého názoru nejlepší z tohoto vinylu. Takže i přes menší výtky si myslím, že se jedná o velmi kvalitní desku.
Napsat názor do DISKUSE

 19.12.2005 Libor, News
Dlouho dobu se nevědělo, který že producent má na svědomí skladbu So Serene, ale zhruba před měsícem bylo oficiálně potvrzeno, že tuto skladbu má na svědomí holandský producent Mark Otten. Po několika remixech tedy Mark konečně přichází s novým singlem, který je třetí v pořadí a oba předchozí zaznamenaly velký úspěch a myslím, že tento singl rozhodně tuto tradici měnit nebude. Vinyl vyšel 12. prosince na labelu Armind, což je sublabel Armady, a kromě original mixu bude obsahovat i Menno de Jong Fierce dub mix. Začneme Original mixem, který začíná velmi pozvolna a prakticky v podobném duchu se odehrává celá skladba. Již okolo druhé minuty se začíná ozývat hlavní melodie, která je jedním slovem geniální. Výrazným prvkem této skladby je sampl piána, který pomáhá dotvářet atmosféru této skladby. Pravda So Serene v original mixu na taneční parket moc nehodí, ale skvěle se u ní relaxuje. Jedná se o velmi emotivní skladbu a mě osobně zaujala již při prvním poslechu. Mark do skladby také zakomponoval velmi příjemný ženský hlásek, ale nečekejte žádný text, jedná se spíše o jakési pobrukování anebo jak to nazvat, ale zní to opravdu moc pěkně. Dle mého názoru original mix je vynikající skladba.
A teď si něco povíme o remixu. Menno skladbu o něco málo zrychlil, ale stále se jedná o uplifting. Hlavní melodie se příliš od originálu neliší, také breakdowny jsou velmi podobné a i onen ženský hlásek se objevuje v tomto remixu. Menno poupravil basovou linku skladby, i když ani ona se zase tolik od originálu neliší, tím ale nechci říct, že Menno se moc nenadřel, spíše na original mixu se toho moc měnit nedá, jelikož je to opravdu geniální skladba. Ale i přesto si myslím, že remix od Menna se povedl, jeho remix se také velmi často objevuje v playlistech předních DJs. Celkově si myslím, že se jedná o jeden z nejlepších vinylů tohoto roku, mně osobně se líbí oba remixy. Na závěr ještě uvedu dvě novinky z dílny Marka, jednak se jedná o nový singl Marka, který vytvořil spolu s projektem Under Sun, na kterém se podílejí dva švédští producenti Sebastian Brandt a Marcus Schössow a druhou novinkou je remix skladby Novocaine od slovensko-norského dua Kalafut & Fygle.
Napsat názor do DISKUSE

 16.12.2005 Karel, Press

Už víte co budete dělat 25.12? Neřikejte, že budete sedět doma s rodinou pod stromečkem, jíst cukroví a koukat na okoukaný pohádky. Dyť už je stejně všechny znáte. Pojďte radši kalit!!! NTC-Music společně s firmou Numark a houseboatem Bukanýr pro vás má exklusivní progressive-trance x-mass párty v podobě Numark Trance Conference. 25.prosince se na houseboatu Bukanýr vystřídají všechny druhy trance music. Od pomalého progressive trance v podání DJe TinTina, přes melodický trance od Crash DJ Teamu (www.ntc-music.cz), až po totální tranceový mazec v podání DJe Drasticse (www.ntc-music.cz). Takže se nebojíme říct, že opravdu každý, kdo má rád trance, si přijde na své. Vzhledem k tomu, že bude těsně po Vánocích, nechceme po vás za vstup ani korunu. Dále se můžete těšit na super muziku, nabitý bar, akvária, super výhled na noční vánoční Prahu, no bude to romantika. Tak tuhle akci si určitě nenechte ujít. Je to úplně poslední Numark Trance Conference, tak tam opravdu nemůžete nebýt. Těšíme se na vás. Mimochodem houseboat Bukanýr najdete pod mostem u právnické fakulty UK, nedaleko stanice metra Staroměstská, startujem ve 21:00, otvíráme ale už ve 20:00 a vstup je pro všechny zdarma. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.12.2005 Karel, Press

Vánoční nadílka Štědrým dnem nekončí. 26.prosince Vám Šumperský KD ve spolupráci s Radiem Rubi nadělí pořádnou dávku TRANCE muziky. Show s názvem Party Radia RUBI bude zdobit svým vystoupením hlavní host DJ MICHAEL C. Michael C je rezidentem 3 klubů (Duplex, 7.nebe, OK Centrum), jako jediný český zástupce se objevil po boku DJe Tiësta na jeho CEE Tour 2005 a více než rok Vám přináší na východočeském Radiu Life pravidelnou tranceovou show s názvem Sunshine, která nyní změnila svůj kabát a začlenila se do tanečního bloku re:fresh. Těšit se můžete i na Michaelův prvotní singl s názvem Moonfall! Elegance, emoce a energie budou k vidění v podání jediné ženy DJane MISSY R a své umění za gramofony Vám také předvede olomoucký kouzelník s deskami DJ REVOLT. Celá akce odstartuje 26.12.2005 ve 20:00. Znáte lepší způsob jak trávit povánoční období? Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.12.2005 Karel, News

Chcete se zapojit do rozhovoru s Ronski Speedem (Euphonic.DE), který vystoupí 20.1.06 poprvé v České Republ na dalším pokračování Sound of Ibiza a položit mu otázky které Vás zajímají? Právě teď je ta pravá chvíle. Pokud chcete vědět nějaké informace o Ronski Speedovi nebojte se zeptat. 10 nejlepších a nejoriginálnějších dotazů položíme tomuto výbornému německému DJovi a producentovi za Vás. Uzávěrka dotazů je 22.prosince. Zeptejte se na to co Vás zajímá! Vaše dotazy zasílejte na email: deivis@sound-of-ibiza.com. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.12.2005 Karel, Press

Vánoční mejdan agentury UNITED MUSIC již klepe na dveře, a proto je načase seznámit vás s posledními praktickými informacemi a časovým line-upem. ARMADA XMAS NIGHT proběhne v sobotu 17. prosince v pražském klubu Stonx. Hlavními hvezdami budou djs a producenti z holandské agentury ARMADA - Harry Lemon a Remy, kteří patří společně s Arminem Van Buurenem k největším hvězdám tohoto bookingu. Podpoří je taktéž holandský dj SAN, který u domácího publika získal popularitu na festivalech Mácháč a TDK Time Warp, a dj Glenn Frantz z Malty. Čeká vás super atmosféra, příjemný klub s kvalitní zvukovou a světelnou aparaturou, sexy tanečnice, videoprojekce, a hlavně kvalitní trance a progressive music. Klub Stonx najdete na Václavském náměstí 36 v podzemí obchodního domu Marks and Spencer. Vstupenky na ARMADA XMAS NIGHT jsou v prodeji v sítích Ticketpro a Ticketstream. Na místě v pokladně klubu. Akce začíná ve 22 hodin a končí v 6 hodin ráno. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.12.2005 Karel, News

Armada Xmas Night v pražském klubu Stonx se nezadržitelně blíží, takže se soutěž o dva volné vstupy setkala se slušným ohlasem a odpovědí přislo dost. Správná odpověd na otázku V kterém z těchto měst odehrál Harry Lemon svůj set v listopadu byla A: Skopje. Výherci poslední letošní soutěže na Trance.cz se tak stávají Marek Letenský a Lenka Piksová, gratulujeme! V dalším roce se můžete těšit na další zajímavé soutěže.

Napsat názor do DISKUSE

 14.12.2005 Karel, Press

Pozor! Poprvé se českému publiku představí oblíbený německý producent a DJ Sonorous! Celý prostor OK Baru se navíc zahalí do zimní bílé barvy, atmosféra Vánoc a zimy bude téměř dokonalá. Pakliže chcete zapadnout do vánoční nálady, zkuste si na sebe vzít co nejvíce bílého oblečení! Čeká na Vás i vylepšený zvuk, extra light systém, příznivé ceny na barech a hlavně zážitek z akce, který si dlouho uchováte ve Vašich srdcích! Na www.refreshlive.com teď probíhá soutěž o volné vstupy a plechovky Semtexu!! Stačí kliknout do rubriky Soutěže! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 14.12.2005 Karel, News

Předem oznamuji, že dnešní ukázky by mohly mít podtitul "discotrance speciál", takže doufám, že se na mě skuteční tranceři nevrhnou jako vosy :) Já mám někdy toho pravého trancu a progressivu už plné kecky a pak se obracím právě k hudbě, kterou si dnes představíme. Výborně se odreaguju a o tom to myslím je. První ukázkou je Rocco - Street Knowledge. Tenhle song bych nazval minimalistickou progresivní komercí :) Roccovi se hodně povedl, je to chytlavé, melodické a není to stupidní. Jens O - One More je o něco stupidnější singl, ale přesto se mi docela líbí, je to takový správný nářez, trochu vykradené Paffendorf - Smile s tím houkáním vlaku. U desky Da Franco - Show Me se mi zase líbí vokály a ten začátek ukázky je dost trancy, to se nedá skladbě upřít. C-Bool - House Babe je opět spíš takový bláznivý song, u kterého je lepší moc nepřemýšlet, ale ty vokály jsou kruté. A poslední dnešní ukázka The Real Booty Babes - Since You've Been Gone je úplně dokonalá, je to cover verze něčeho, je to celé strašně komerční, ale což, mně se to líbí a ne málo :) Příště už budou nějaké hard deep progressive ukázky, slibuju. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.12.2005 Karel, Press

Oslavte s námi Silvestra v novém elegantním klubu VERTIGO s Michaelem Burianem (no.1 czech republic dj), který tuto noc vystoupí exkluzivně pouze u nás! Připravili jsme pro vás 16-hodinový mejdan, plný kvalitní muziky (djs: E-lite, Tommy Rogers & Peet, Pete Walk, DejFF, Paco and more), občerstvení, láhev sektu v ceně, a spoustu další zábavy. Svým osobitým členitým interiérem vám tento prostor nabízí spoustu možností jak zde strávit čas. Z útulného café VERTIGO sestoupíte do sexy vášnivého chill-outu, kde se v pohodlných sedačkách můžete naprosto uvolnit při sledování speciální projekce na LCD displejích..V poslední části prostoru vám na nevídaně dlouhém baru příjemná obsluha namíchá ten správný drink pro tuto slavnostní noc. NEVERENDING STORY GOES ON! Vzhledem k vašemu pohodlí je omezena kapacita klubu na 200 osob!

Napsat názor do DISKUSE

 12.12.2005 Libor, News
Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vám představil vinyl roku. Alespoň co se týká original mixu, ale o tom až za chvíli. Nejdříve si trošku povíme něco o projektu Luminary, který tvoří producent z britských ostrovů Laurence Rapaccioli, známý např. díky svým projektům Arksun a Hidden Logic, a vokalistka Ashley Tomberlin. Dvě předchozí skladby Wasting a My World byly celkem velkými hity a podle mě je novinka s názvem Amsterdam ještě o něco lepší. Oficiálně vinyl vyjde až koncem ledna, ale promo vinyl a cd už jsou venku od 2. prosince. Jak vinyl tak i cd obsahují kromě original mixu také Smith & Pledger remix. Navíc v playlistu trojice Above & Beyond se objevuje remix od izrealského projektu Maor Levi, ovšem tento remix jsem ještě neslyšel. To by myslím už mohlo stačit a teď se již vrhneme na samotné skladby. Original mix již od prvních tonů zní naprosto skvěle. Skladba je poměrně pomalá, ale to jí rozhodně neubírá na kvalitě, právě naopak. Hlavní melodie je opravdu kapitolou sama pro sebe. Působí velmi snovým lehce smutným dojmem. Slovy se to snad ani vyjádřit nedá, ale takovou emotivní skladbu jsem již dlouho neslyšel. Sice tato skladba Vás na parketu vůbec neroztančí, ale na poslech najdete těžko lepší skladbu. A vokály od Ashley jsou asi nejlepší, které jsem za tento rok slyšel.
Nevím jak Vás, ale mě její hlásek naprosto uchvátil. Její vokál výrazně napomáhá ke kvalitě této skladby, ale hlavně k atmosféře. Mimochodem celý text je o lásce a Ashley ty vokály opravdu nazpívala s láskou, jedním slovem nádhera. Remix v podání Olieho Smithe a Marka Pledgera je o poznání rychlejší. Skladba má také celkem temný nádech což u této dvojice nebývá příliš časté. I basová linka působí trošku náročnějším dojmem, vokály jsou v tomto remixu také, ale dle mého názoru nevyznívají až tak skvěle jako v original mixu. Ale i tak si myslím, že Olie a Mark odvedli slušnou práci, ovšem překonat originál je asi nemožné, aspoň podle mě. Takže někam se pohodlně usaďte a vychutnejte si tento vynikající singl.
Napsat názor do DISKUSE

 9.12.2005 Karel, Press

ARMADA XMAS NIGHT, která proběhne v sobotu 17. prosince v pražském klubu Stonx, bude malým dárkem agentury United Music všem příznivcům kvalitní taneční muziky. Na největším klubovém tanečním parketě v Praze si vychutnáte čtyři zahraniční djs, z nichž dva budou mít v České Republice premiéru. Prvním z nich je Harry Lemon, pro někoho spíše známý pod producentským jménem Lemon8. Harry se narodil napůl jako Indonésan, a má britského otce a holandskou matku. Žije v holandském Rotterdamu. Lemon je jeho pravé příjmení, ale Harry ne. Jeho pravé jméno je Henry. Harry mimojiné pracoval několik lets s Tiestem v obchodu s deskami. Harry každopádně patří mezi nejlepší remixéry světa. Během uplynulých tří let zprodukoval na 40 remixů, které se staly bestsellery mnoha významých labelů od Švýcarska po Austrálii. V roce 2003 vydává Harry autorské album 'The Inner Sanctuary Sessions', obsahující 20 originálních tracků a remixů, a dokazuje, že je kromě vynikajícího producenta i skvělým djem. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 9.12.2005 Karel, News

Armada Xmas Night v pražském klubu Stonx se nezadržitelně blíží, takže soutěž o dva volné vstupy přijde vhod, dva z vás tedy vyhrají volný vstup na tuto progressive trance party v neokoukaných prostorách klubu Stonx, já sám jsem tam také ještě nebyl. Pro výhru stačí odpovědět na naši otázku a poslat do 14. prosince správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: V kterém z těchto měst odehrál Harry Lemon svůj set v listopadu? A: Skopje, B: Záhřeb, C: Tirana. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o volný vstup na Armada Xmas Night, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí!

Napsat názor do DISKUSE

 8.12.2005 Karel, Press

Jak už určitě všichni dobře víte, tento pátek 9.12.2005 se uskuteční další z akcí Numark Trance Conference a to v Calypssu v Lysé nad Labem. Jako hlavní host se poprvé na NTC představí tranceový live act ReBorns, tvořený dvěma mladými ambiciozními tranceovými producenty z Kladna (Tc a Fuzzy). Jejich exklusivní vystoupení na NTC si rozhodně nenechte ujít. ReBorns se na vás moc těší a slíbili, že vám ve svém podání předvedou tranceové klasiky, ale i mnoho z jejich vlastní tvorby. Bude to mazec!!! Sekundovat jim za pultem od Numarku budou Dolphin a Sally J a.k.a. Crash DJ Team a Peter van Zelden. Kluci si nakoupili hafo nových desek, takže se máte na co těšit. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.12.2005 Karel, News

Středeční dvacátá hodina přinese poslední díl jediného českého trance magazínu SUNSHINE! Pakliže jste si oblíbili Michaela C a jeho rádiový magazín SUNSHINE, připravte si na dnešní večer kapesníky! Ve 20:00 totiž odstrartuje poslední vydání tohoto prvního trance magazínu v ČR. Hrát se bude hlavně pohodová hudba. Na konci pořadu se navíc dočkáte exkluzivní premiéry Michaelova prvního tracku, který nese název Moonfall! Příznivci tranceové hudby se ale nemusejí strachovat! Příští pátek odstartuje na frekvenci 91.6 FM něco úplně nového! Co?? To se dozvíte, budete-li dnes večer poslouchat magazín Sunshine! Své dotazy, postřehy a tužby můžete sdělovat na email pořadu sunshine@radio-life.cz Sunshine! FEEL IT!! - Hosted by DJ Michael C.

Napsat názor do DISKUSE

 6.12.2005 Karel, Press

Po delší době se opět hlásíme s Vaší klubovou party Sound of Ibiza. Na třetí lednový víkend nového roku jsme pro Vás připravili lahůdku v podobě výborného německého DJe a producenta Ronski Speeda z prestižního německého labelu Euphonic. Tento DJ obsadil v minulém roce 83 příčku v oblíbenosti podle prestižního anglického magazínu DJMag, proto je nám ctí ho přivítat v Brně právě na Sound of Ibiza. Jako novinku, která se objeví poprvé na této party bude možnost druhého flooru v podobě house music. Z důvodu předpokládaného většího zájmu je omezena kapacita klubu (500 osob). Nově bude možno vstupenky zakoupit i v předprodejích. O spuštění předprodejů a předprodejních místech Vás budeme informovat. Těšíme se, že opět společně vytvoříme atmosféru, která je charakteristická právě pro Sound of Ibiza. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.12.2005 Karel, Press

Server www.ntc-music.cz a firma Numark si vás dovolují pozvat tento pátek 9.12.2005 na další vydání putovní tranceové pařby Numark Trance Conference. No a kde a kdy se tentokrát NTC uskuteční? Jak je již poslední dobou zvykem, vracíme se opět na místo činu a to konkrétně do Lysé nad Labem do Music Clubu, který mezi ostatními vyniká skvělým zvukem, výbornými světly a dokonalými cenami na baru Tím clubem není žádný jiný než Music Club Calypsso. Těšit se tentokrát můžete na residenty NTC-Music.cz a to konkrétně na Dolphina vs Sallyho J. a.k.a. Crash DJ Team a Petera van Zeldena a jako lahůdku pro vás máme premiérové vystoupení nového tranceového live actu ReBorns. V rámci této akce mimo jiné oslaví své narozeniny vám všem dobře známá Trance-Girl, takže to bude opravdu mazec!!! Ti z vás, kteří již v Calypssu na NTC v září byli, vědí, že se můžete těšit na luxusní klubík s výborným zvukem, skvělými světly, viděoprojekcí, nabitým barem a hlavně dokonalou tranceovou muzikou. Nemáte-li tedy v pátek 9.12. co dělat, přijeďte si zakalit do Calypssa na Numark Trance Conference. Open: 21:00, ženy a dívky do 22:00 vstup zdarma, jinak za 60,- Těšíme se na vás! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.12.2005 Karel, Press

V pátek 9.12. nás čeká další pokračování pravidelné noci mapující na Flédě styly progressive & trance - PROGRESSIVE ZONE! Tentokrát si resident Dave Fish pozval u nás čím dál populárnějšího kanaďana, vynikajícího Alex Axx Kosse. Alex se již párkrát představil kupříkladu na progressive stagei party Citadela, kde si získal spoustu fanoušků a svým stylem hraní a skladbou desek ukázal, kdo se pro tuto Progressive Zone hodí nejlépe. Po minulém vystoupení Steve Solace tak přivítáme další zahraniční kvalitu, tentokrát z Kanady! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.12.2005 Karel, News
Včera byl představen lineup zřejmě nejpopulárnější trancové party na světě, holandské halovky Trance Energy. Společnost ID&T tak 11. února 2006 představí celou plejádu hvězdných trance djs v tradiční hale Jaarbeurs v Utrechtu. Akce tedy proběhne pouhý týden před očekávaným vystoupením Ferryho Corstena a M.I.K.A. v Praze. Každý správný trancer by měl Trance Energy alespoň jednou za život navštívit, jako se to třeba mně povedlo v roce 2001. Prehistorický report je stále k přečtení zde. Letošní lineup je opravdu hodně povedený, na třech pódiích se představí téměř výlučně trance jména. Na Mainstage to budou Armin van Buuren , Ernesto vs Bastian , Mark Norman vs Cor Fijneman , Push (Live) , Johan Gielen , Marcel Woods , Above & Beyond , Ronald van Gelderen. Doporučuji zejména Push (Live), v roce 2001 takto pustil Universal Nation a to byl asi můj dosud nejsilnější trance zážitek! Na dalších dvou pódiích se pak představí neméně kvalitní djs jako Matthew Dekay , Perry O'Neil , M.I.K.E. , Markus Schulz , Remy vs Roland Klinkenberg vs Armin (Live) nebo Randy Katana. Kompletní lineup najdete v diskusi k článku. Lístky na tuto trance party snů stojí přijatelných 37 euro a kdo si je sežene a do Holandska se vypraví, jistě nebude litovat, naopak. Hymnou TE 2006 je skladba Advanced od Marcela Woodse.
Napsat názor do DISKUSE

 1.12.2005 Karel, Press

Agentura UNITED MUSIC EVENTS oslaví své první vánoce, a to svojí první vlastní klubovou nocí. Ve spolupráci s holandskou agenturou ARMADA, která zastupuje velké hvězdy trance a progressive scény, jsme připravili domácí premiéru slavné party, a to rovnou ve vánočním duchu - ARMADA XMAS NIGHT. V sobotu, 17. prosince, proběhne historicky první ARMADA NIGHT v České Republice, a to v novém pražském klubu STONX. Hlavními hosty budou holandští dj´s a producenti z bookingu ARMADA Harry Lemon (aka Lemonade) a Remy, dále dj San z bookingu KRAFTY, a dj a producent Glenn Frantz z Malty. Pražské vydání ARMADA XMAS NIGHT bude malou předpremiérou holandského vydání této party, kde vystoupí spoluzakladatel ARMADY, Armin Van Buuren, který současně oslaví své narozeniny. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 1.12.2005 Karel, News

Album Shivers stojí v obchodě Krafty Music 670 Kč, to byla správná odpověd soutěže o toto cd album. Odpovědí přislo více než dost a tak nebyl problém vylosovat výherce. Šťastlivcem se stává Martina Vodičková, gratulujeme! Ale pojďme k další soutěži, tentokrát soutěžíme o vinyl Armin Van Buuren - Shivers. Stačí zodpovědět naši otázku a poslat do 7. prosince správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Který dj nevystoupí na Armada Xmass Night v Praze? A: Harry Lemon, B: Remy, C: Matthew Dekay. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o vinyl Armin Van Buuren - Shivers, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí! Ještě jednu zprávu na konec, až do 4. prosince má obchod Krafty Music slevu 15% na všechny Tiësto a Black Hole CD's/DVDs/Vinyls.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ