TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.12.2006 Karel, Press

Už to víte? Do Čech zavítá jeden z největších djů a producentů světa! 16.3.2007 se vám poprvé v České Republice představí elektro-techtrancová hvězda z Nizozemí, Marcel Woods. Dj který vystoupil na předních tanečních festivalech Evropy, jako jsou Sensation Black, Innercity, Mystery Land, MayDay, Dance Valley, Antwerp Is Burning, Defqon 1 a Trance Energy. Producent nezapomenutelných klasik jakými jsou Time Is Running Out, Static State, Cherry Blossom, Advenced a čerstvě Accelerate. Tvůrce mnoha kompilací, kdy poslední z nich "High Contrast presents Marcel Woods Album" byla oceněna albem měsíce předním světovým dance magazínem Dj-MAG. To vše dohromady je hudební fenomén, který ovlivňuje proud elektronické hudby dnešní doby, fenomén jež dobývá žebříčky prodejnosti singlů i tanečních hitparád a sklízí úspěch za úspěchem. "Woodsman" tentokrát přijíždí až za vámi, aby vám interpretoval své vnímaní taneční hudby LIVE. Společně s ním vystoupí špička české elektro a techno scény v ČR. Těšte se! Bližší info naleznete již brzy na vašem oblíbeném serveru.

Napsat názor do DISKUSE

 25.12.2006 Dolvich, News

Nastává konec roku 2006 a Trance.cz team pro vás přichystal k příležitosti sedmého roku fungování serveru Trance.cz hlasování o nej uplynulého roku. Jedná se o jakýsi pokusný formát a uvidí se podle zájmu čtenářů, zda se bude s touto anketou pokračovat i v následujících letech. Jednotlivé kategorie nejsou k zajištění objektivity omezeny žádnými nominacemi, zašlete ke každé kategorii vždy tři kandidáty bez pořadí, pokud bude zasláno více kandidátů, bude hlasování pro danou kategorii neplatné. V kategorii styl roku je myšleno trancový styl, tedy např. uplifting, vocal, progressive či tech-trance, však libovolně můžete napsat i jiný žánr ale pouze z oblasti taneční hudby, však příznivci dechovky či božského Karla (teď nemyslím toho našeho) ať náš web navštěvují nadále z důvodů jakýchkoliv. V kategorii objev roku je možno psát jak nové producenty a dje tak pochopitelně i déle působící, kteří zaznamenali během letošního roku nejvýraznější úspěchy ve své kariéře. Dále v kategorii zklamání roku uveďte komu či čemu a proč byste tuto anticenu udělili. Ostatní je myslím jasné. Své hlasy zasílejte prostřednictvím e-mailu na adresu dolvich@trance.cz s předmětem "Trance.cz Awards 2006". Uzávěrka hlasování je 31.1.2007.

Napsat názor do DISKUSE

 24.12.2006 Karel, Press

S blížícím se koncem roku vám přinášíme novinky k Sensation White, která se uskuteční 2.6.2007 v pražské SAZKA ARENĚ. Na oficiálních stránkách www.sensation-white.cz si nyní můžete prohlédnout aktuální trailer. Postupně se zde budou objevovat další informace k akci. Zahájení prodeje vstupenek je naplánováno na začátek února 2007 ve všech prodejních místech sítě SAZKA TICKET www.sazkaticket.cz. Cena vstupenek bude začínat na 790,- Kč. Za tuto cenu budou v prodeji od 1. do 28. února. Poté se cena zvýší na 990 Kč, a to do 30. dubna. Od 1. května do 2. června vzroste cena na 1190 Kč. Ceny vstupenek jsou uvedeny bez manipulačních poplatků. Přesné informace týkající se předprodeje vstupenek a jejich počtu určených k prodeji budou zveřejněny na oficiálních stránkách akce v průběhu ledna. Kompletní seznam vystupujících dj´s bude oznámen 1. března. Představí současnou světovou djskou špičku prezentující styly house, progressive-trance a tech-trance.

Napsat názor do DISKUSE

 21.12.2006 Karel, Press

Další mejdan Steam pro Vás má hned 3x nej. Bude to největší letošní pražská vánoční party a zároveň největší prosincová party v klubu Duplex a zároveň zatím největší Steam pořádaný v klubu Duplex. Vzhledem k tomu že je v neděli štědrý den jsme se rozhodli akci udělat v pátek abyste si stačili odpočinout. Steam v Duplexu se těší větší a větší oblibě a mezi akcemi pořádanými v tomto klubu si vydobil zásadní pozici. I tentokrát se můžete těšit na spousty vylepšení oproti všem jiným tamnějším akcím a že vám akce za málo peněz nabídne hodně muziky už asi víte, ale že to není ještě všechno a dostanete ještě víc už si zvykáte pomalu taky! Hlavní vychytávkou budou opět speciálně dovezené plazmové obrazovky a na nich luxusní videoprojekce, k tomu opět klub zpestří květinové dekorace tentokrát samozřejmě s vánoční tématikou, dále Vip prostor pro přátelé party Steam a v neposlední řadě se můžete spolehnout na vychytaný zvuk i světla včetně laserů. Po hudební stránce bude tento Steam asi zatím vůbec nejzajímavější. Jak víte zaměřujeme se na našláplý house plný oblíbených hitů s prvky electra, progressive a dalších stylů. Již od 22.00 začne Goes-F host z party Aquaphonic jejimž je Steam oficiálním Warm Upem. Headlinerem tentokrát bude francouzský dj David Asko, který přidá na tempu a půdu pod nohama připraví českému mejdanovému králi dji Pete Walkovi, rezidentovi akce. Největším překvapením noci pak bude česká specialita připravená pouze pro party Steam a tou je "Exclusive Yin Yan Ping Pong Set & Performance" dvojice Aiffel a Paco. Aiffel je stalice naší scény a hraje již předlouhé roky. Paco je nejen dj ale i mejdanový bavič. Na otázku jaký styl hraje odpověděl "baleárský pumping" :-)! Jak uvádíme oba budou nejen hrát ale zároveň dělat za gramofony i performance na které návštěvníci jen tak nezapomenou.

Napsat názor do DISKUSE

 20.12.2006 Karel, Press

Shon, nakupování a úklid? I takto může vypadat poslední týden před Vánocemi. Proč si ale nepřijít vyrazit z kopýtka? V 7.Nebi k tomu bude to pravé místo. Na dvou stageích se odehraje první z řady plánovaných parties pod názvem ESSENCE. První stage se bude vlnit v rytmu house music a druhá stage se ponese v emotivnějším duchu od trance přes progressive a možná dojde v i v zahraničí na poslední dobou velmi oblíbený hardstyle. A kdopak nám pomůže rozvlnit boky a rozpohybovat naše nohy? Přivítat Vás bude moci svým setem DJ Mitcheek, poté bude pokračovat rezident 7.Nebe DJ Misha.N . Jak na něj naváže liberecký Jay Dany Dee? To se dozvíte v půl 11té. Přesně o půlnoci nám přednese pohled na hudbu pražský DJ a resident klubu Vertigo Nesquik. V půl druhé nám ukáže DJ Zygy čím rozpumpovává klubery když dorazí na Vysočinu zima. Ani druhá stage nebude zaostávat. Přerovský Deepress a ostřílený olomoucký harcovník Revolt si střihnou společný set plný euforie a tranceu, přesně ve stylu svých oblíbenců. Majklhauske nám snad poprvé v Brně ukáže, jak se v Holandsku a jinde ve světě mastí tolik populární styl Hardstyle. Že to bude jízda není potřeba dodávat :) Také pražské duo Matamar aka Mark Airman a MataC se představí v Brně poprvé. V Praze sklidila velké ovace jejich residentní noc Language Of Trance v klubu Vertigo a proto je na místě ukázat jejich umění a dovednosti v Brně. Nakouknout do brněnských vod přijede také zručný promotér mnoha akcí v okolí města Letohrad a trancem žijící DJ AZiL.

Napsat názor do DISKUSE

 18.12.2006 Dolvich, News

Polský trancový dj a producent Sebastian Wichary využívající pseudonymů Adam Nickey a Kai Del Noi byl ještě minulý rok pro širokou veřejnost zcela neznámým jménem a nyní je horkým kandidátem na ocenění objev roku. 24letý trancer se narodil v jižním Polsku a jeho první hudební krůčky začali již v roce 1997, však s neamatérskými pokusy začal až o sedm let později, kdy vydal track "Back To Africa", který sice nebyl vydán oficiálně, ale i tak si s ním vysloužil respekt v rodném Polsku. Později vyšlo též neoficiální album "The Dream". Konec roku 2005 pak přinesl nejen nové umělecké jméno Adam Nickey, ale také výborné uplifting trance a progressive produkce "Perfect Destiny" a "Forgotten Island". Po tomto výrazném mezinárodním úspechu projevilo vícero evropských labelů zájem o jeho releasy a také jeho remixy, za všechny jmenuji precizní ambient mix tracku Solarstone - "Release". Jeho hudba je trochu podobná tomu, co vytváří další objev tohoto roku slovák Kamil Polner. Následně pak začala smršť jménem Kai Del Noi, kdy pod tímto jménem vyšly další povedená díla "Morning Sun", "Andromeda" a aktuálním singlem pod značkou Kai Del Noi je "Beyond Doubt", který získal v Arminově radioshow A State Of Trance oba možné tituly "future favorite" a "tune of the week".
Na vinylu se nachází celkem dvě verze. V první řadě Original Mix, jenž začíná trochu tech-trancem zavánějícím nájezdem, však následně vše spadne do pozitivně laděného upliftingu obsahující klasické nenásilné prvky dotyčného stylu včetně opakujícího se rajského citoslovcového vocal-samplu a působivé atmosféry. O jediný remix songu se postaral rodák z New Yorku jménem Sean Tyas, který svojí verzi více nasytil trance soundem, přidal pár zajímavých zvuků a jemně změnil úhlavní melodii a celkově vzato to působí více melancholicky, což trancu jedině svědčí. Oba mixy se velmi povedli, což je dalším důkazem skvělé práce polského talentu i mnohdy zatracovaného američana. Mimo Armina Van Buurena skladbu též masivně do svých setů zařazují třeba Above & Beyond, John Askew, Jon O'Bir, André Visior či ATB, který chce mít remix od Kai Del Noie na svém novém singlu "justiny" vycházející na počátku příštího roku. Track taktéž obsazuje přední příčky dance charts. Koho zajímá djské umění samotného Kai Del Noie, tak si kažný první pátek v měsíci může naladit v 16:00 střeoevropského času stanici ETN.fm, kde má Kai svůj hodinový pořad Trance Experince. Na závěr nezbývá nic jiného než položit otázku, kdy se i naše republiky dočká prvních vlaštovek na poli evropské trancové scény?

Napsat názor do DISKUSE

 13.12.2006 Dolvich, News

Britský 31-letý dj a producent Darren Maw je zejména znám na happy hardcore / hardtrance scéně ve spojení se svým kolegou Markem Bradym (Breeze), ale tvoří i pod vlastním uměleckým jménem Darren Styles a je přece jenom známější z dvojice Styles & Breeze. Z počátku Darren Styles tvořil výhradně hardcore, dnes již směřuje svoji produkci směrem k uplifting hardtrancu a s remixem tracku "Silence" od projektu Taiko si dokonce vysloužil respekt i u samotného Paul Van Dyka. Aktuální Darrenův track "Save Me" jsme již mohli slyšet na "Darren Styles EP" a následně vychází celý singl v podobě promo maxi-cd. Samotný song není příliš zajímavý, jsou zde zasazeny standartní beaty a rytmy, na originální efekty by posluchač taky čekal marně. Jediným pozitivem snad tedy zůstává vokál, o který se postaral sám Darren Styles a který je dosti strhující a pro vyznavače komerční taneční scény jistě chutnou stravou. Ještě se na nosiči nachází svižná hardcorová verze, jenž je obohacena atmosférickými synthetizovanými efekty. Dále si track vzala na paškál hned šestice remixérů. Prvním z nich a zároveň jediným nepocházejícím z UK je CJ Stone z Německa, který oproti originální verzi trochu přitvrdil a nasadil typické german uplifting trance tempo, není to však nijak vábivé. Následuje dvojice Flip & Fill, která zajímavě kombinuje vlnící trance sound se sebevědomou náladou, ale celkem z toho nic mimořádného nevzniklo. To se však již nedá říci o partičce Friday Night Posse, jenž sice odvrací svou tvář od trancu směrem k disco produkci, ale nabízí několik trefných nápadů. První seriózní trancovou prací na maxi-cd tak je následující verze od pána říkajícího si Kenny Hayes, kterého možná znáte díky jeho singlům "Daybreaker", "Ibiza Sky" nebo remixům např. pro ATB. Kenny Hayes ve svém remixu zachovává klidný nenásilný rytmus, ze kterého je patrná příjemná letní nálada. Dále tentýž muž pro singl udělal také ještě klidnější piánový Nitelite Mix pro romantické duše, kde je nejvíce patrná síla, jenž se skrývá ve vokálech Darrena Stylese. Když jsem psal, že Kenny Hayes vytvořil první seriózní trance remix, tak to ještě neznamená, že jediný na nosiči. Dalším remixérem je totiž talentovaný Technikal, který sice opouští klidné vody, za to však nabízí energický klubový trance, který rozhodně nikoho neurazí a mě osobně se Technikalův mix velmi líbí. Posledním remixérem je projekt Hypasonic, jehož variace skladby je vytvořena v odvětví hardtrancu, kterému se neřekne jinak než hands-up či trancecore a nadchne zejména pravidelné návštěvníky německých velkoplošných diskoték. Co říci závěrem? Snad jen že Darren Styles vydal sice průměrný singl, který však obsahuje několik solidních remixů a nezbívá než doufat, že se tímto nechá inspirovat a mi se dočkáme dalších zajímavých trancových prací na budoucích releasech pod hlavičkou britského hudebníka.

Napsat názor do DISKUSE

 11.12.2006 Karel, Press

Hned za pouhé dva dny se Tour De Trance přesune do Zlína! 25.12.2006 ve zlínském Musiclandu přivítají slovenské talentované duo M.Lieskovsky & Eddie Sender Eddie Sender je producentem převážně stylů uplifting trance, progressive trance, progressive house a v neposlední řadě i euro trance. Nejvíce se ale věnuje uplifting trancu a své aktivity zaměřuje do vod zahraniční produkce, kde se mu podařilo podepsat smlouvu hned s několika anglickými a holandskými labely, jako je Armada Music, Totaldigital Recordings, Aurora Digital, Kyr Records a Baroque Records. Do konce tohoto roku vyšlo a nebo ještě vyjde na těchto labelech Eddiemu 7 skladeb. K dalším jeho aktivitám patří také remix skladby Summer Fun pro FUN Radio. Ještě můžeme vzpomenout spolupráci se jménem Kamil Polner, se kterým společně vydal skladbu pod názvem Polner & Sender - Energy Sublimation na holandském vydavatelství Armada Music. Dále je tu skladba Aum Gasana, která je upsala k labelu Baroque Records a nachází se na officiální kompilaci BeeFree 2006.

Napsat názor do DISKUSE

 11.12.2006 Karel, Press

Na poslední letošní ZEN dorazí z Holandska přední evropský progressive projekt 16bit Lolitas. Ačkoli neskládají dlouho (první kousky vydali 3 roky nazpět), hvězda stoupá strmě vzhůru a tracky z jejich produkce najdete ve vinylbagu nejedné star světového formátu. Stylově na pomezí house a progressive music pohybující se duo letos vydalo dobře hodnocený 2CD debut (na druhém disku najdete chilloutové alter ego 16bit Lolitas - Lost Orchestra) a dále dobývá Evropu. Ukázky jejich tvorby najdete tady: S hosty zahrají oba residenti ZENu, producent a dj Roman Rai a jeden z nejoblíbenějších djs u nás - Michael Burian. Chillout tradičně v podání dvojky Lillou a Airto, projekci jistí pánové 000333 (mimo.tv) a NoM z Phase.

Napsat názor do DISKUSE

 8.12.2006 Karel, Press

Zhruba po roce zavítá do Opavy do klubu Mrkev snad nejznámější český trance DJ Michael C. I tentokrát bude hlavním hostem akce Tour De Trance, která se koná pod hlavičkou agentury Clublife. Tento díl by měl však být tak trochu netradiční. Nese totiž podtitulek - Made in China! Tentokrát totiž přijedou zahrát členové zlínského bookingu Clublife DJs Milhaus a Tuta, kteří se vracejí po svém 6ti měsíčním působení v Čínském klubu YES, který se nachází nedaleko Hong Kongu ve městě Guangzhou s 10 milióny obyvatel. Od tamtud si přivážejí zážitky ze hraní se jmény jako Marc van Linden, Ronski Speed, John Digweed, ... , ale hlavně mnoho nových DJských zkušeností, které nasbírali při svých 3 hodinových setech, kterými se prezentovali 5 x v týdnu. Samozřejmě nebude chybět opavský Dj PK - zakladatel téhle akce, který má za sebou letos několik zajímavých hraní po boku DJs jako napr.: Quintin, LayDee Jane, Queen Nakadia, Tomas Haverlik, ... a to hlavně v jednom z nejlepších klubů u nás - klubu Fabric.

Napsat názor do DISKUSE

 7.12.2006 Karel, Press

Smallmagus and Zooropa presents ZOOMAG Birthday-Party. Rádi bychom vás všechny srdečně pozvali na soukromo-veřejnou oslavu našich společných narozenin. Bude to jízda jak se patří. 13. ledna 2007 se vodárenská věž na Mánesu nejspíš nakloní o další stupěň, nebo ji třeba trochu narovnáme zpět. To záleží na tom, kolik lidí bude zrovna pařit na naší main stage a kolik bude popíjet pivečko zdarma na second stage u VJ televize ve vedlejsí místnosti, nebo ochutná náš vynikající dortík. Ale pozor - pouze prvních sto alkoholiků dostane pivečko zdarma, takže kdo přijde od 20h,možná se na něj ještě dostane Aby ti, kteří přijdou pozdě nelitovali, připravili sme si pro vás navíc skutečně luxusní dárečky.Nechte se překvapit. Jako hlavní hvězda vystoupí Cross Ryders, dále pak DJ Martinez, DJ Drastics a také Zooropa, který si připravil speciální videoprojekci pro své vystoupení. Popadněte své kamarády, partnery a dech a přijďte zakalit s náma. Sledujte naše videoupoutávky ve fóru, budou postupně přibývat.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ