TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.12.2010 Karel, Press

Produkce párty TRANCEFUSION oznamuje, že i druhá vlna základních vstupenek v hodnotě 790,- Kč byla vyprodána. Do prodeje je uvolněna další vlna základních vstupenek v hodnotě 890,- Kč včetně veškerých poplatků a dph. Platnost této ceny je do 28. 2. 2011 nebo do vyprodání kapacity. Upozorňujeme, že akce 3+1 platí pouze do 31.12.2010 do 24:00 hodin. Pokud si do této doby objednáte 3 kusy základních vstupenek, obdržíte jako dárek čtvrtou zdarma. Tyto vstupenky lze objednat na dobírku na adrese tickets@trancefusion.cz Chtěli bychom touto cestou popřát všem fanouškům elektronické hudby pěkný zbytek roku, veselé a taneční vykročení do roku 2011 a v něm jen to nejlepší. Věříme, že ke spokojenosti v roce 2011 přispějeme i my 30. dubna na TRANCEFUSION MAGIC!

Napsat názor do DISKUSE

 28.12.2010 Karel, Press

S tímto dílem se rozloučíme s rokem letošním a s velkým nadšením započneme rok následující. Žádný speciál jsme tak nepřipravili, protože se nám, přiznáme se, do ničeho nechtělo. A hlavně ve světě tranceu se objevilo tolik kvalitní produkce, že by to i byla obrovská škoda vynechat. Tak se také stalo, že 29. díl budete moci premiérově naladit na Silvestra, což nevíme, kolik lidí poslechne. Nicméně dny následující o ní také nepříjdete. Už nyní pro Vás máme připraveno opravdu požehnané množství produkce a tak doufáme, že se na tento díl budete neméně těšit. Bude na Vás čekat guestmix od maďarského producenta, který v tomto roce zažil obrovský boom se svojí produkcí: Mike Danis. Ten svým osobitým, ale poslechově velice libivým progressive trancem nastavil nesmírně zajímavý guestmix, kde představil pár svých novinek a jeden parádní bootleg. Rozhodně je se na co těšit a tak doufáme, že ani nyní na nás nezapomenete a na dvě hodiny si čas k poslechu rádi uděláte.

Napsat názor do DISKUSE

 28.12.2010 Karel, Press

Štědrý den je za námi a přes velký nákupní tlak se vám snad vše dobře dařilo a užili jste si pár hezkých chvil s blízkými. Teď ale začíná těžký týden pro všechny z vás, kteří plánujete nějakou tu novoroční oslavu, máte klub, restauraci nebo jen chcete udělat večírek pro přátele u vás na chatě. Sehnat a naplánovat vše potřebné není často úplně jednoduché, ale mi vám s tím rádi pomůžeme. Tedy aspoň v oblasti technického zajištění světel a zvuku. Pokud chcete zapůjčit menší či větší zvukovou aparaturu nebo by jste chtěli večírek zpestřit jednoduchým efektovým světlem podívejte se do sekce zápůjček na našich stránkách a možná vás překvapí, jak levně se dá u nás technika zapůjčit. Nabízíme aktivní reproboxy, bezdrátové mikrofony, světelné rampy, DJ sestavy, mlhovače, světelné efekty, projektory, ale i megafony.

Napsat názor do DISKUSE

 21.12.2010 Karel, Press

Radio show Trance.cz in the Mix získává stále více posluchačů. Proto pro Vás máme při příležitosti Vánoční epizody dárek ve formě účasti speciálního hosta, kterým není nikdo jiný než přední český dj Michael Burian. Jeho mix můžete poslechnout exkluzivně na Štědrý den v 19:00 hodin pouze na rádiu Sensation Factory. Michael Burian se djingu věnuje od 15ti let, zpočátku používal pseudonym Elektromajk a zviditelnil se třeba dnes již legendární kompilaci "Trancing". Od roku 2001 vystupuje pod jménem Michael Burian a také pokračuje ve své vlastní produkci, kdy vytváří celosvětově úspěšný singl "Blow Me / Hotmale". O několik let později vydává zlomovou skladbu "Praha", k níž vznikl i videoklip. A za zmínku též stojí další neméně úspěšné tracky "Wacker Drive", "From Berlin 2 Prague" a "Vltava". Nejpopulárnější a nejrespektovanější český dj Michael Burian během své kariéry získal několik hudebních cen, vystupoval na významných tanečních událostech po celém světě a dočkal se respektu u mnoha věhlasnějších kolegů včetně Paul Van Dyka či Tiesta. Také je dlouholetým porotcem cen hudební akademie Anděl či producentem hudby pro módní přehlídky mezinárodní návrhářské společnosti Diesel. Každý měsíc hraje v radioshows Dance EXXtragavanza a Bohemian Sessions a nyní můžete slyšet jeho progressive house s prvky elektra v naší radio show Trance.cz in the Mix. Tak si nezapomeňte vyzvednout svůj Vánoční dárek.

Napsat názor do DISKUSE

 19.12.2010 Karel, Press

Vánoční edice párty Expectation se blíží, přijďte oslavit Vánoce s přáteli do Smart Clubu Styx, který se nachází na adrese Sokolovská 144/349 Praha 8. Tentokrát si MCB & David Justian, kteří pro Vás akci připravují nachystali několik překvapení... Jako speciální host zde tentokrát vystoupí zástupce českého internetového trance & progressive rádia Sensation Factory, DJ jenž má za sebou více než 10 let hraní po klubech a parties a také produkční a promotér mnoha zajímavých akcí - Carrione aka DieselPhunk. A další vychytávky? Můžete se těšit na našláplý tepající masívní sound, vychytanou hypnotizující videoprojekci, čerstvé ovoce na baru a speciální promo CD jako malý vánoční dárek. Nevšední undergroundový design klubu a především překvapivě přátelská atmosféra a pohodoví lidé jsou zárukou perfektního mejdanu. Přijďte se odreagovat po hektických zasněžených předvánočních dnech, těšíme se na Vás Expeteam.

Napsat názor do DISKUSE

 15.12.2010 Karel, Press

Abychom uspokojili všechny naše zákazníky prodlužujeme oblíbenou slevovou akci "Párty novinky" až do 16.1.2011. Některé produkty z předchozího letáku se už vyprodaly a tak je seznam doplněn o další zajímavé produkty, které jsou skladem. Přidali jsme například velmi výkonný, barevný, bodový LED reflektor s výkonem 9W Eurolite LED E.T. 9W TCL za 1.099 Kč nebo červeno-zelený eLite Laser Star 180 RGY za 5.990 Kč. Pro ozvučení vašich vánočních večírků, kvalitní sadu mikrofonů Omnitronic UHF-500 za 5.990 Kč a aby bylo veselo u tance, také klasický světelný efekt Eurolite Zig Zag "C" za pouhých 1.299 Kč.

Napsat názor do DISKUSE

 14.12.2010 Karel, Press

Také se Vám zdá, jak ten čas šíleně utíká? My si nemůžeme pomoct, ale pokaždé, kdy skončí premiéra našeho pořadu INSOUND Show neuběhne ani okamžik a my přicházíme s preview k dalšímu dílu. K tomu si člověk uvědomí, že už příští týden bude Štědrý den a má hotovo...My tedy hotovo prakticky máme a rádi Vám představujeme 28. díl našeho pořadu. Z něj, jak již je z plakátu patrné, se přesměřujeme ze zasněžené, zamrzlé, tající a klouzající České republiky do teplejších krajin a představíme Vám anglického producenta ryzího uplift tranceu: Dave Deena. Ten si pro nás ve speciálním mixu nepřipravil jeho produkci, ale top 5 nejlepšího upliftu, který za poslední dobu slyšel. Nehledě na to, že ihned první skladba bude překvápko v podobě jednoho českého producenta. Proto tedy doufáme, že si pro nás tento pátek, při premiéře, svůj drahocenný čas zamluvíte a odpočinete si u tohoto letního závanu kvalitní porce tranceové muziky, která nás stále a pořád baví a bavit bude...

Napsat názor do DISKUSE

 13.12.2010 Karel, Press

Produkce nového formátu párty TRANCEFUSION oznamuje, že první vlna základních vstupenek v hodnotě 690,- Kč byla bleskově během jediného týdne vyprodána. Do prodeje je uvolněna druhá vlna základních vstupenek v hodnotě 790,- Kč včetně veškerých poplatků a dph. Upozorňujeme, že akce 3+1 platí pouze do 31.12.2010. Pokud si do této doby objednáte 3 kusy základních vstupenek, obdržíte jako dárek čtvrtou zdarma. Tyto vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream nebo objednat na dobírku na adrese tickets@trancefusion.cz. V uplynulém týdnu proběhla v pořadu ASOT světová premiéra nového singlu Dash Berlin s vokály Emmy Hewitt Disarm Yourself. Lze tedy očekávat, že díky přítomnosti obou zmiňovaných hvězd, se můžete těšit i na tuto naprostou novinku naživo!

Napsat názor do DISKUSE

 13.12.2010 Karel, Press

Poslední den letošního roku 2010 se nezadržitelně blíží a jako každoročně to chce pořádně oslavit a přivítat rok nový! Každý z nás v uplynulém roce zažil plno skvělých, ale i špatných okamžiků! A je třeba jít dál a starý rok „odpískat“. Jako již tomu bylo několikrát v minulosti, tak i nyní a to v podobě silvestrovského mejdánku se opět tradičně do clubu Touster vrací noc UPLIFT!energy! Jako první dvojicí DJs, kterou snad netřeba nijak dlouze představovat jsou Tokatko a Ufi DaMan, kteří odstartují poslední párty starého roku ve velkém stylu! Jako svou „premiéru“ na akci U!E přijal a řádně rozjede Lucky White, takže se máme na co těšit. Minuty kolem půlnoci se dá jen těžko odhadnout co se bude dít..., ale v prvních počátcích roku 2011 nastane opravdová uplifting trance smršť v podání dvojice Nix Fungate a Mark Loren a bude to opravdu „nahoru dolu“! V žilách mu koluje techno puls... vlastní produkcí vybavený... těžko předvídatelný čím nás překvapí... to je DestroyER! K finální "štafetě" se postaví... pekelník, zástupce a milovník všeho "hard"... Darkwatcher!

Napsat názor do DISKUSE

 11.12.2010 Karel, Press

IN TRance, pod výmluvným názvem - The best of czech trance - představí 30.12. 2010 v královohradeckém Eventu tentokrát jen české trance interprety, ale přesto je se na co těšit. Hlavní chirurgové večera, co vám naordinují to nejlepší ze současné progresivní a trancové muziky budou, v českých prosluněných krajinách velice známá dvojka MATAMAR a mladý stylový Dj ROSSIGNOL. Neméně důležitá součást chirurgického týmu budou pro hradecké publikum proslulý Dj BOXI a pražský trancový veterán a producent Dj THADEAS.

Napsat názor do DISKUSE

 11.12.2010 Karel, Press

V minulé článku (Tipy pro digitální DJing) byl zmíněn jeden ze způsobů jak povýšit pouštění hudebních souborů z počítače na DJské umění a to pomocí kontrolérů. Tedy zařízení umožňující ovlivňovat přehrávání a mixování skladeb pomocí kompaktně řešených přístrojů ovládající program v počítači. Dalším řešením je poněkud univerzálnější spojení MIDI kontroléru a přehrávače CD v jednom (např. Denon DN-S1200) . Jsou i varianty, kde není CD mechanika, ale pevný disk nebo vstup pro USB paměti. Další možností je ovládat dva virtuální přehrávače z jednoho přístroje, kde si jen tlačítkem přepínáte mezi přehrávačem A a B. Toto řešení je určeno pro majitele klasických CD, kteří chtějí jít s dobou a počítač už si také nosí sebou v tašce. Nebo pro opatrnější DJs, kteří se nehodlají 100% spolehnout na počítač. Je to trošku složitější řešení, ale nabízí široké možnosti. Nepřekvapí vás žádné hudební přání, když si někdo přinese své CD nebo MP3 na USB paměti, ani vás neohrozí spadnutí vašeho operačního systému. Budete však oproti kompaktnímu kontroléru, navíc potřebovat mixážní pult. Pro někoho je to výhoda a rád využije všech známých funkcí, někomu to může připadat jako zbytečná zátěž.

Napsat názor do DISKUSE

 10.12.2010 Karel, Press

Do dalšího pokračování Czech This Future zbývá už jen několik hodin. Je tedy na čase podívat se detailněji, co si pořadatelé na návštěvníky připravili. Pokud čekáte Strip Show nebo rozhazování bankovek mezi hosty, je možné, že budete zklamáni - jinak ale bylo myšleno, snad na vše. Jsme pyšní na to, že vás můžeme pozvat na (tradičně) tak trochu jinou akci. I přes případnou lakotu návštěvníků bude vše připraveno pro nestřídmou konzumaci jídla i pití s minimálním dopadem na peněženky. Ti, kteří budou líní a zůstanou doma, se na sebe budou pozdě hněvat a závidět těm, kteří tu chybu neudělali. I když nezřízené smilstvo bude spíše výjimkou než pravidlem, bude určitě tenhle večer jedním z těch, na které se jen tak nezapomíná. (Návštěvníci předchozích dílů CTF by ostatně mohli vyprávět ...).

Napsat názor do DISKUSE

 10.12.2010 Karel, Press

Přinášíme vám poslední informace k sobotní party Be Fresh (DJ Revis & DJane EVSON B*Day) v pražském Martinickém paláci a časový line up. Již tuto sobotu se otevřou brány pražského Martinického paláce, aby přivítaly party people na specilání edici party Be Fresh, na které ve velkém stylu oslaví narozeniny všem dobře známý DJ Revis, půvabná DJane Evson a dalších 11 předních domácích DJs! Oficiální after party bude v klubu Studio 54. Brány pražského Martinického paláce se otevřou již v 19:30 a můžete si být jisti, že Vám nabídne opět mejdan, na který se jen tak nezapomíná!

Napsat názor do DISKUSE

 8.12.2010 Karel, Press

Nová epizoda radio show Trance.cz in the Mix je již za dveřmi a Vás tentokrát čeká set ve stylu progressive/psytrance namixovaný pražským DJem Beyond Infinity. Již tento pátek v 19:00 hodin pouze na rádiu Sensation Factory. Beyond Infinity pochází ze Slovácka a od roku 1998 žije v Praze. Už odmalička se zajímal o taneční a elektronickou hudbu ve všech jejích podobách. K trancu se dostal přibližně v roce 2001 a od té doby také pravidelně navštěvuje všemožné kluby, halovky a festivaly. Jeho hudební vkus prošel určitým vývojem, začínal na jménech jako Paul Van Dyk, Ferry Corsten, Markus Schulz. V posledních pár letech se zajímá hlavně o progressive a psy/goa trance. Všechny tyto prvky lze také nalézt v jeho setech. Z producentů si oblíbil například Vibrasphere, Human Blue, Liquid Soul. Velkou inspirací co se týká djingu je pro něj britský dj John 00 Fleming. Zkouší také svoji vlastní produkci, nicméně ví, že je to běh na dlouhou trať a cíl je zatím v nedohlednu.

Napsat názor do DISKUSE

 6.12.2010 Karel, Press

DJ Revis & DJane Evson zvou party people na velkolepou oslavu narozenin v rámci party Be Fresh 11.12.2010 v pražském Martinickým paláci DJ Revis, DJne Evson a organizatoři Be Fresh zvou party people na speciální prosincový díl tohoto populárního eventu, na kterém oslaví ve velkém stylu narozeniny DJ Revis a DJane Evson. To vše proběhne v sobotu 11.12. v prostorách pražského Martinického paláce. Těšit se můžete na 13 předních DJs v čele s narozeninovými oslavenci, kteří si na tento jedinečný event přizvali hosty zvučných jmen, mezi které patří Michael C, Bon Finix, Pete Walk, Subgate, Adam Cloud, David Daun, Marshall, Yan Dark, Mark Twin nebo Jean Luc! Nesmíme zapomenout na dlouholetého rezidenta této prestižní akce naší metropole - Martyho Fishe, bez kterého by tato party neměla ten správný glanc!

Napsat názor do DISKUSE

 5.12.2010 Karel, Press

Dnes nejprodávanější DJské komponenty jsou nejrůznější ovladače určené pro řízení a přehrávání zvukových souborů v počítači. Je mnoho způsobů jak hudbu z počítače ovládat a každému může vyhovovat něco jiného. Nebudeme se pouštět do detailních popisů jednotlivých výrobků, ale přiblížíme si technologie, jaké jsou v současné době k dispozici. Pro upřesnění jde o oblast přehrávání, mixování a realtime afektování hudebních souborů. Nejde o tvorbu skladeb nebo živé hraní. Pro většinu variant budete potřebovat kvalitní a rychlý počítač, plný hudebních souborů, které budete chtít přehrávat. Nejvhodnější je přenosný počítač, můžete tahat i velký s monitorem a klávesnicí, ale je to hodně nepraktické.

Napsat názor do DISKUSE

 2.12.2010 Karel, Press

Decadance team přichází s novým formátem trance párty TRANCEFUSION - MAGIC dne 30.4.2011 v Průmyslové paláci za účasti mnoha hvězd! Decadance team s potěšením oznamuje taneční lahůdku jarní sezóny roku 2011! Produkce této vyhlášené a nadšeně přijímané akce přichází s úplně novým konceptem eventu pro milovníky aktuální trance music. Přichází s novou krví do žil české taneční scény, přichází s novou TRANCEFUSION! Nový formát si žádá taktéž nový prostor. Velký, ale ne obrovský. Vstřícný, variabilní i reprezentativní . Skvěle situovaný a pro konání této výjimečné taneční události jako stvořený se v Praze našel pouze jeden - Průmyslový palác (pravé křídlo) holešovického Výstaviště. Více než 6000 m2 poskytne návštěvníkům potřebný komfort, obrovské šatny a WC, rozlehlé foyer s dostatkem místa pro odpočinek, stánky s občerstvením i nádherný hlavní sál s balkony a terasami pro exkluzivní VIP lounge. V centru toho všeho však bude sál plný taneční a hudební euforie, podporované skvělou zvukovou, světelnou a vizuální show, tedy toho, co umíme nejlépe - speciálními dekoracemi, mnoha překvapivými performaceni a tanečnicemi v úchvatných kostýmech. Naší motivací je, abyste po celou noc nevycházeli z úžasu, aby tato akce zanechala nesmazatelné místo ve vaší paměti a vás napadlo, že to bylo prostě MAGIC.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ