TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 28.12.2012 Karel, Press

Sudý pátek přináší do Vašich uší opět Českou trancovou tvorbu uplynulých let, radioshow Trance.cz In The Mix na iRadiu Sensation Factory. O guestmix v druhé hodině se postaral Zdeněk Břečka více známý jako ProggyBoy. Mladý 19tiletý DJ, který se prvně začal ukazovat ve věku 15-ti let se narodil se ve městě zvaném Rokycany poblíž Plzně. Jeho uši vyzkoušeli mnoho hudebních stylů, ale ve svých 15-ti letech objevil EDM a poté i trance, který se zanedlouho stal jeho oblíbeným a rozhodl se, že jedině trance je pro něho to pravé. Ve věku 16-ti let si Proggy koupil svou první DJ techniku, první profesionální sluchátka a začal svůj veškerý volný čas trávit tréninkem mixovaní svých setů. Postupem času se začal zajímat i o tvorbu trance hudby jako takové a pořídil si první softwarový program - FL Studio. Momentálně se na produkci vlastních tracků příliš nesoustředí a i když jeho vychvalované mashupy ukazují opak, Proggy se zatím soustředí spíše na DJing jako takový. V jeho setech se dá nejvíce slyšet řezavý progressive trance, který vždy přejde do tvrdšího tech-trancu a sem tam se v jeho setech najde i kapka uplifting trancu. Již mnohokrát se za svou kariéru ukázal před různým publikem. Například v klubech jako: "ILUSSION" (Praha), "S-CUBE" (Olomouc), "WATT" či "NEUROTECH" (Plzeň), také si zahrál na eventu zvaném "TRANCEFIELD" (Český Brod) a na mnoho dalších akcích v různých městech po celé České Republice. Na těchto akcích si zahrál po boku některých vynikajících DJ's: SHATO & PAUL ROCKSEEK, VOY-TECH, RICHARD REYNOLDS, N-RICO, Cobcha, Niclas, Maicuss, Patrick Mark, Prem Van Skaal, Erick Pride a mnoho dalších!

Napsat názor do DISKUSE

 21.12.2012 Karel, Press

České nezávislé vydavatelství Trance All-Stars Records zaznamenalo nevídaný úspěch na mezinárodní taneční EDM scéně. Jako vůbec první české a slovenské hudební vydavatelství se může pyšnit releasem, který se umístil v hlasování fanoušků po celém světě mezi 20 nejlepšími tanečními tracky, které za rok 2012 vyšly. V rámci speciálního dílu nejposlouchanější rádiové show a nejlepšího DJe na světě Armina van Buurena (ASOT Tune of the Year Top 20) se tak na 19. místě umístil talentovaný Simon O'Shine s trackem Your Distant World. Trance All-Stars Records je české hudební vydavatelství, které bylo založeno v roce 2009 a zaměřuje se nejen na vydávání produkce ve stylech trance a progressive, ale podílí se i na mediální podpoře tanečních akcí, jakými jsou například Trancefusion nebo Citadela. Od svého vzniku již byli autoři tohoto vydavatelství podpořeni světovými DJi jako například Armin van Buuren, Markus Schulz, Rank 1, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Dash Berlin, Aly & Fila a mnoho jinými zvučnými jmény ze současné EDM scény.

Napsat názor do DISKUSE

 20.12.2012 Karel, Press

Také se nemůžete dočkat 21. prosince stejně tak, jako my? Podle pravidelné mediální masáži nás čeká fiktivní konec světa. My každopádně víme, že nás také ještě čeká poslední díl INSOUND Show v tomto roce, který mě, ale určitě i řadu dalších posluchačů kvalitní muziky, bude zajímat daleko více než nějaké mediální blafy. Ještě aby ne. Budete se moci těšit na pořádnou porci tranceu, která bude zakončena velice zajímavým progresivním guestmixem od obrovského sympaťáka skrývajícího se pod projektem Blugazer. Doufáme, že si tedy opět v tom předvánočním shonu uděláte chvilku času a zaposloucháte se s námi do melodických, ale i ráznějších tanečních tónů.

Napsat názor do DISKUSE

 17.12.2012 Dolvich, News

Naše anketa Trance.cz Awards 2012, která byla vyhlášena na začátku prosince, byla přijata ze strany Trance.cz komunity rozporuplně. Možná i proto zaznamenala zvýšenou pozornost nejen posluchačů ale i DJů a médií. A zaujala i LayDee Jane, která projevila zájem probrat podrobnosti ankety ve svém pořadu Atmoss Session na Rádiu Zlatka. Diskuze týkající se ankety a České trancové scény se budou moci telefonicky zůčastnit i posluchači. Takže nepropásněte vysílání, které začíná zítra v 18:00 hodin na Rádiu Zlatka.

Napsat názor do DISKUSE

 14.12.2012 Karel, Press

Sudý pátek přináší do Vašich uší opět Českou trancovou tvorbu uplynulých let, radioshow Trance.cz In The Mix na iRadiu Sensation Factory. O guestmix v druhé hodině se postaral Štěpán Brück. Narodil se v roce 1979 a pochází z nevelké vesničky Hostěradice nedaleko Znojma. Nyní působní v Brně. Kolem roku 1997 byl jeden z těch co propadli kouzlu Fast Trackeru a poprvé se pokoušel o svou vlastní tvorbu. Té ovšem tenkrát úplně nepropadl a věnoval se jí pouze krátký čas. Rok na to dostal příležitost ke svému prvnímu hraní. V té době ještě neměl ujasněno co přesně chce hrát. Postupem času se začal věnovat stylům trance a progressive, ve kterém pokračuje až do dnešní doby. Za dosavadní úspěchy považuje vystupování a získání rezidentury na klubové noci E-MOTION, nástupce legendární noci Sound of Ibiza, několikeré hraní na pravidelné halové akci v ČR a to Apokalypse, Progressive Zone na Flédě, Entrance v Roxy, 3G ve Fabricu,atd. V roce 2008 si zahrál i na jednom z nejprestižnějších festivalů Creamfields v ČR. Hrál už bez mála po celé republice. Po delší odmlce se opět vrátil k vlastní produkci, kterou stále zdokonaluje. V roce 2008 přijal nabídku mít vlastní radioshow s názvem E-motion radishow na internetovém rádiu Sensation Factory. Jeho show je vysílána každou třetí neděli v měsíci a těší se velké oblibě.

Napsat názor do DISKUSE

 12.12.2012 Karel, Press

V sobotu 15. prosince se bude konat další pokračování párty Deep Inside ve vyhlášeném a příjemném music a cocktail baru Černá Ovce, který se nachází na adrese Americká 29, Praha 2 - Vinohrady. Tentokrát se jedná o speciální narozeninový díl a proto jsme si pro vás připravili kvalitní line-up. Jako hlavní host vystoupí zkušený DJ, producent a promotér, majitel úspěšného labelu Nightpunk Records, jenž je zárukou perfektního mejdanu - Lucas Hulan. Dále se můžete těšit na rezidenty DJ MCB a DJ N-kyp, které podpoří domácí zástupce Dr. J. Během noci uslyšíte, mimo jiné, podle momentální nálady či atmosféry v klubu spoustu klasických pecek a samozřejmě sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat a příjemné vokály. Chceme naše posluchače hned od začátku dostat do uvolněné pozitivní atmosféry a vyvolat v nich pocit pohody a relaxace.

Napsat názor do DISKUSE

 10.12.2012 Karel, Press

Speciální vánoční nabídka 3+1 zdarma od BTL Agency

BTL Agency přichází se speciální vánoční nabídkou pro své fanoušky. Pokud si někdo v období mezi 10. a 24. prosincem zakoupí tři základní vstupenky na jednu z uvedených velkých akcí první poloviny roku 2013, tedy Night of Heroes dne 2.2.2013 nebo na Trancefusion Ocean of Love dne 13.4.2013, získá jako dárek čtvrtou vstupenku zdarma! Jako bonus dostane ještě přibalené CD Trancefusion mix by Thomas Coastline. Aktuální ceny základních vstupenek činí 650 Kč na Night of Heroes a 990 Kč na Trancefusion Ocean of Love. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketstream nebo objednávkou na dobírku přímo u BTL Agency.

Napsat názor do DISKUSE

 5.12.2012 Karel, Press

Dlouho jsme Vám nenabídli převážně vokálový guestmix. Jeden takový si připravil nizozemský producent Marc Simz, který si dal opravdu slušnou práci se svým mixem a přiřadil si do něj i pár specialitek, které jen tak neuslyšíte. Včetně závěrečného ID například i remix k Fallen Angel, který se účastnil soutěže v neopakovatelném mixu. Marc Simz je součástí vydavatelství In Trance We Trust a tím pádem i Black Hole Recordings. Tudíž se těšte, že jeho muzika nabídne slušný vokálový trancový odvar. Nicméně se objeví i řada další produkce, mezi kterou zařadíme i nějaký ten český počin. Věříme, že si na nás uděláte čas, protože se opět máte opravdu nač těšit.

Napsat názor do DISKUSE

 3.12.2012 Dolvich, News

Konec světa se blíží a je na čase vyhodnotit, kdo byl tento rok neúspěšnější. A vzhledem k narůstající progresi v naší zemi budou letošní Trance.cz Awards poprvé zaměřeny čistě na Českou trance & progressive scénu. Pomozte i vy určit nejlepšího Českého DJ, producenta, release, klub či akci roku. Hlasování probíhá následovně. Vždy v každé z deseti kategorií vyberte maximálně tři z nominací, pro které chcete hlasovat, kdy všechny hlasy budou mít stejnou váhu. Vše následně pošlete na adresu dolvich@trance.cz do 5.1.2013. Hlasy se pak spočítají a výsledky budou zveřejněny krátce po uzávěrce. Nezapomeňte že hlasování se týká pouze průběhu roku 2012.

Napsat názor do DISKUSE

 3.12.2012 Karel, Press

V sobotu 8. prosince se koná další pokračování klubovky Essential Progressive Tribal v legendárním zlínském klubu DJLab, jenž se nachází v centru města v Soudní ulici. Večerem vás bude provázet, jak jinak, hudební formace the Progressive Brothers ve složení DJ MCB & Sunafera. Díky jejich dlouhodobé, dlouholeté spolupráci a vytříbenému, téměř totožnému výběru hudby, se jejich produkce zaručeně vždy promění v jeden harmonický celek. Můžete se těšit na masívní, atmosferický, undregroundový sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetku dnes již klasických progressive pecek. Navíc jsme opravdu rádi, že tentokrát přijal pozvání DJ Lucasch, zakladatel a majitel agentury Strobe.cz, který se DJingu věnuje od roku 1999. Během mnohaleté kariéry si zahrál na spoustě akcí po celé ČR a také v mnoha známých klubech v zahraničí. V současné době se prezentuje na parties nejčastěji mixem melodického tech-housu a groovy techna. Atmosféru večera podtrhne nevšední a vychytaná projekce, která je nedílnou součástí a dotváří tak dokonalý audio-vizuální zážitek. Na osvěžení pro vás bude na baru připraveno čerstvé ovoce.

Napsat názor do DISKUSE21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ