TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.10.2002 Karel, News

V Holandsku mají čuch na dobré trance dj-je a producenty, o tom není sporu. Holandsko je jednoduše země tranceu zaslíbená a proto zde najdeme velké množství kvalitních trance dj's. Jedním z nich je zcela jistě i v poslední době stále populárnější Dj Cor Fijneman, který zaujme jednak svým vzhledem, tak i hudbou, kterou hraje a produkuje. Cor se k taneční hudbě přiblížil asi tak deset let zpátky, jeho vývoj byl víceméně podobný jako u většiny současných dj's. Láska k hudbě, touha "vnutit" tuto hudbu lidem, to jsou asi ty hlavní důvody, proč se lidé stávají dj's. Cor měl to štěstí, že se poznal s DJ Tiëstem a dalšími důležitými osobami v době, kdy trance zdaleka nebyl tak populární jako nyní. Díky tomu se producentsky podílel např. na singlu "Sparkles" od Tiësta, remixoval skladby "BT - Dreaming" a "Major League - Wonder". namixoval páté i šesté pokračování oblíbené kompilace In Trance We Trust. V současnosti hraje Cor Fijneman pravidelně ve většině holandských klubů, svůj styl označuje jako "Raw uplifting trance", který je blízký i zaměření serveru Trance.cz :)
Minulé pondělí vyšla u labelu Black Hole kompilace VA - Outstanding, Mixed by Cor Fijneman, kterou jak je z názvu patrné, namixoval Cor Fijneman. Výběr obsahuje dohromady 16 skladeb a už podle tracklistu působí velmi zajímavě. Aktuální a budoucí trance hity, okořeněné trochou progresivního či hard tranceu, to vše na Cd Outstanding najdete. Art Of Trance, Robbie Rivera, Andain, Klea, Sushi, Energy 52, Umek, Marco V. nebo Space Frog, to je jen výčet toho co na cd můžete slyšet. CD jsem zatím slyšel asi třikrát a přijde mi OK, rozhodně nejde o tuctovou kompilaci. Možná žít v Holandsku, asi bych byl trochu zmlsaný, ale pro nás obyvatele Česka je Cd Outstanding stále ukázkou současného kvalitního tranceu, aneb i bez přehnaného progressive se dá užít spousta srandy :) Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.10.2002 Karel, News

V posledních týdnech, potažmo měsících jsem začínal mít pocit, že taneční hudba tak trochu stagnuje, většina skladeb si byla podobná jako vejce vejci a kromě pár výjimek zde nebylo nic, co by upoutalo moji pozornost v nějakém větším měřítku. Chtělo to něco trochu jiného, něco, co přinese trochu vzruchu. Pokud jste trpěli stejnými pocity, vězte, že doba půstu skončila. Slovinský techno Dj Umek, který je docela populární i v naší zemi, se totiž konečně dočkal remixů své geniální skladby Gatex. V originále jsme mohli Gatex slyšet v livesetech předních trance, progressive a techno dj's již asi tak půl roku zpátky, třeba takový Dj Tiësto hrál Gatex víceméně pravidelně. Proč zmiňuji právě Tiësta, ptáte se možná? Protože to byl právě on, kdo se rozhodl vydat Gatex s remixy na svém domovském labelu Black Hole, resp. sublabelu Magik Muzik. Původně byl naplánován pouze Tiësto a Dj Montana remix, nakonec je ale všechno jinak a remixů je na světě podstatně více! Gatex vyjde na přelomu října / listopadu na dvou vinylových plackách. První deska obsahuje Tiësto remix (ukázka), Dj Montana remix a Original mix. Za nejlepší považuji jednoznačně Tijsovu verzi, kde nečekejte žádný sladký eurotrance ala remix pro Paul Oakenfolda - Southern Sun, nýbrž ultimativní technotrance sound s hutným a opravdu povedeným basovým základem.
Druhá deska obsahuje sexy remix od Oliver Lieba, klasické techno v Umek remixu a podobný styl najdete i v Dj Leblanc remixu. Bohužel ani Gatex není tak dokonalý, jak by se na první pohled mohl zdát. Asi největší slabinou všech mixů je fakt, že si jsou hodně podobné, méně zkušený posluchač spíše nerozezná rozdíly mezi jednotlivými mixy, takže na party nepozná, jestli jde o Oliver Lieb remix, nebo o Tiësto remix. Každopádně, vysoký počet mixů od stylově různých dj's je zárukou toho, že se Gatex dostane do většiny klubů, pokud se tak ještě nestalo, paradoxně poté působí fakt, že jsou si mixy podobné ,) Techno dj zahraje remix od Umeka, trance dj's zas budou pouštět Tiësto nebo Oliver Lieb mixy. Je docela možné, že právě takovouto strategii v Black Hole vymysleli. Možná je vše ale úplně jinak, faktem zůstává, že Gatex má ambice na to po nějakou dobu čeřit poklidné vody taneční hudby.

Napsat názor do DISKUSE

 16.10.2002 Dolvich, News

Pokud někdo znáte izraelské trancery Yahela, Eyala Barkana a ostatní, tak vám jistě není pojem Israeli Trance neznámý. Nedávno vyšla izraelská psytrancová kompilace "Empy Hand", na jejíž tvorbě se podílely zcela nové izraelské projekty okolo labelů Trancelucent Productions a Ambrosia. Tato kompilace obsahuje izraelský psytrance kombinovaný s artikulovaným vlivem japonských umění, což dává dohromady velmi zajímavé CD. Na obalu jsou nad názvem alba ještě dvě japonská písmena, která v překladu znamenají "karate" (prázdná ruka) a hlavně tomuto umění je celá kompilace věnována. Nepojednává však o fyzické stránce (rychlé pohyby), ale o té duševní (klidná meditace). CD je otevíráno Intrem (celkem je zde 10 tracků), jež vytvořili vybraní producenti labelu Ambrosia a které vede posluchače na počátek cesty, na jejímž konci je poznání. Celé album není zaměřeno jenom na psytrance, nýbrž občasně křižuje mezi různými dalšími hudebními žánry (progressive, minimal, ambient) se solidní melodií i basovou linkou. Ale hlavní tématikou stále zůstává krása umění karate.

Tracklist:
01. Intro Ambrosia
02. Perplex - Empty Hand
03. Molecular - Waking Up
04. Misted Muppets - GoJu
05. Side Effect - Kata
06. Alo Malo & Vortex - Distorted Reality
07. Misted Muppets - Human Beings
08. Maze - Ganymed
09. Evil Drug Lords - The More Things Change, The More They Stay the Same
10. Maze - The Final Ki-Ay

Napsat názor do DISKUSE

 16.10.2002 Dolvich, News

S prvním singlem "In my dreams" dokázal německý vocal-trancový projekt Noémi (www.noemi-music.com), za kterým stojí producenti Thomas Detert, Mike Griesheimer, Manfred Hölter, Thorsten Kipka a vokalistka Stefania (první dva jmenovaní se v minulosti proslavili projektem 666), prolomit hranici Top 40 MCC. S druhým singlem "Y.O.U." se podařil vstup do Top 30 MCC. A podle rčení do třetice všeho nejlepšího by neměl být problém ani s Top 20. Tou třetí věcí je v tomto případě skladba "When Angels Kiss", která je ve stejném stylu jako předešlé dva tracky. Je sice hned poznat, kdo má v songu prsty, ale nejsou zde patrné žádné výrazné stopy sebekopírování, což je velice chvályhodné v dnešní době, pouze main-sound se trochu podobá skladbě "Glockenspiel" od projektu Schiller, ale díky jemnému hlasu vokalistky Stefanie má track zcela jinou atmosféru než kultovní song od Schillera. Vinyl vyšel na konci září, Maxi-cd tedy lze pak čekat v listopadu, přesně 18. listopadu a budou na něm remixy od Beam Vs. Cyrus, Mellow Traxx a Mezziah. Poslední dobrou zprávou pro Noémi fanoušky je vydání alba "Red" ještě do konce tohoto roku.

Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2002 Dolvich, News

Klasický příběh z hudebního světa svedl dohromady německé hard-trancové producenty Michaela Hennese a Kana Colda (občanským jménem Kai Winter). Poznali se v klubu, kde dělali oba residentní DJe. Pracovně i věkově starší z dvojice Kan Cold je tomuto klubu věrný již osmým rokem. Kombinace zkušeností z DJingu a touze po vlastních produkcích vedla tyto dva v roce 1998 k založení vlastního produkčního a remixového projektu Hennes & Cold. Z této spolupráce vzešel pak na konci roku 1999 debutový singl "First step". Další skladbou byla "The second trip" (2000), ke které Hennes & Cold natočili také videoklip, jenž dosahoval vysokých rotacích v pořadu Club Rotation na VIVA TV. A to že jsou Hennes & Cold i dobrým DJ-Teamem, dokazuje mezinárodní booking, který je doprovází již od počátku jejich spolupráce. Dalším singlem se stal v roce 2001 song "Sound of Rock", který nezůstává svým předchůdcům nic dlužen. Avšak nejsilnější stránkou dua Hennes & Cold jsou jejich remixy na pomezí hard-trancu a upliftingu. Remixovali již projekty Fragma (Say that you're here) , Paffendorf (Crazy Sexy & Marvellous), Jay Frog (Pushin), Angel of Death (Angel's return), Miss JMA (All Bitches 2002), Mark Oh (Never stop that feeling), Jam X & DeLeon meets Tom Wax (Louder/Softer), Dirt Devils (The Drill) a další. A nyní vydávají nový singl "Get down / Ssshh!", jenž opět dokazuje jak vyjímečným hudebním projektem Hennes & Cold jsou. Vinyl vyšel již 22.7.2002 u labelu Tracid Traxx. Na Maxi-CD se ještě čeká. Kan Cold je také společně s dalším Němcem Borisem Hafnerem producentem projektu Derb, který na začátku tohoto roku vydal výborný singl "In Africa", na kterém se jako co-producenti podíleli Rolf Maier-Bode a Farid Gharadjedaghi z RMB. A o Derb remixech pro Kai Tracid (Trance & Acid) nebo Space Frog feat. The Grim Reaper (Follow me 2002) asi není třeba dále hovořit, fanoušci hardtranceu v té nejsyrovější podobě vědí své :)

Napsat názor do DISKUSE

 14.10.2002 Karel, News
TOP 10
01. CR2 (I Believe 2002)
02. R. Rivera Grooves (Funk-A-Tron [Mixes])
03. Cosmic Gate (The Wave / Raging)
04. Galleon (One Sign)
05. Brooklyn Bounce (Bring it Back)
06. Milk & Sugar With Damien J. Carter (I Got This Feeling)
07. Blagger's World (# 1)
08. Green Court Feat. Lina Rafn (Silent Heart [Mixes])
09. Tomcraft (Loneliness)
10. Solid Sessions Feat. Pronti & Kalmani (Janeiro)

 10.10.2002 Dolvich, Review

Projekt Trance Allstars je seskupením elitních německých producentů, kteří jsou ve svém žánru vysoce uznáváni, a proto se projekt také jmenuje Trance Allstars, jednoduše jde o hvězdy tranceové scény :) Členy projektu jsou ATB, DJ Mellow-D, Schiller, Sunbeam, Talla 2XLC a Taucher. Projekt byl založen v roce 2000 a první release "The First Rebirth" se hned se chytl ve všech tanečních hitparádách. Později následoval druhý singl "Ready to flow", který byl ještě úspěšnější. Ještě v tom a samém roce vydali Trance Allstars své debutové album "Worldwide", které zaznamenalo solidní úspěch. Poté byl projekt pozastaven a jednotliví členové se věnovali svým sólovým projektům. Výsledkem byla alba "Lightyears" (Sunbeam), "Weltreise" (Schiller) a "Dedicated" (ATB). V roce 2002 byla však činnost Trance Allstars opět obnovena a byla vydána skladba "Lost in love", kterou následoval zatím poslední singl "Go". A 12.8.2002 Trance Allstars vydali své druhé album "Synergy II - The story continues ...", které se stejně jako předcházející album "Worldwide" dostalo do Top 20 německé prodávanosti. Na albu každý z producentů umístil své dvě zcela nové produkce, dále jednu novou verzi své starší skladby a remix skladby jiného člena projektu Trance Allstars. Vyjímku zde tvoří Schiller, kteří namísto nových produkcí na album umístili remixy svých starších skladeb od projektů, které nejsou členy Trance Allstars (Molella, Humate). 24 skladeb samozřejmě doplňují dva vydané singly, bohužel pouze v radio verzích. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.10.2002 SmallMagus, Report

Na sobotní večer byla ve Veletržním paláci přichystána pravidelná klubová noc Reason. Akce jak dobře víte se nemohla konat v Roxy, která se opravuje z důvodů nedávných povodní. Díky tomu bylo možno připravit celkem tři stage a to hlavní Reason Main Stage, Roxy Tech-house Stage a Chill Out Zone. Celá akce měla být jedna z nejzajímavějších letošního podzimu a jestli tomu tak opravdu bylo se dočtete v mém reportu. Na místo jsem dorazil něco málo po deváté hodině (začínalo se od osmi) a celkem mě překvapilo, že před vchodem bylo jen pár lidiček. Když si vzpomenu na akci z Darrenem Emersonem z minulého roku a mohutnou frontu u vchodu, ale nedal jsem se však odradit a vstoupil jsem dovnitř. Šatny byly dostatečně velké, aby se do nich vešlo oblečení všech návštěvníků. Hlavní stage bylo co se zvuku, světel i dekorací zvládnuta na výbornou, u tech-house stage měli pořadatelé daleko méně starostí, protože Dj hrál z horního balkónu a tak stačilo jen pár světel bez nutnosti dalších dekorací. Chilloutu vévodil po levé straně od vstupu poměrně velký bar, zatímco po pravé straně byl stánek pro tetování a malý kadeřnický salónek. Vzadu hral Dj pohodové skladby, které se daly poslouchat v několika křeslech a pohovkách. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 7.10.2002 Karel, News

Tak jako každé pondělí, i dnes jsme si pro vás připravili dvě zajímavé tranceové skladby. Slavný to dj John Digweed navštívil tuto sobotu Prahu a zahrál pětihodinový set na Reason - Speciálu. Je docela možné, že v jeho livesetu zazněl i nejnovější singl Bedrock - Emerald (ukázka), který vychází právě tento měsíc na vinylu. Kromě original mixu, jenž je vám v rubrice Weekly Trance k dispozici, vyjde i remix od uznávaných Filterheadz. O kvalitách nové desky není třeba vůbec polemizovat, stáhněte a sami uslyšíte. Jako druhou skladbu jsme pro zařadili Digital Blonde - Mooga v original mixu (ukázka). Ač se vám skladba na první poslech možná nebude tolik líbit, věřím, že na dostatečně silné aparatuře změníte názor :) I k tomuto singlu vyjdou remixy, a sice od Hemstock + Jennings a pravděpodobně i od Lange. Spoustu zábavy s kvalitní trance hudbou vám přeje TRANCE.CZ

Napsat názor do DISKUSE

 6.10.2002 Dolvich, News

Vypadá to, že již byly předělány všechny dobré skladby z 80. let, a pravděpodobně proto se členové projektu Topmodelz, kterými jsou Pulsedriver, Sven-R-G (Rocco), Bass-T a další producenti severoněmeckého labelu Aqualoop, rozhodli, že předělají dva roky starou skladbu "Fly on the wings of love" od Olsen Brothers. Hlavním producentem singlu byl Bass-T, ale zní to spíše jako typický Pulsedriver-sound. Topmodelz již mají za sebou dva klubové hity "Strings of Infinity" a "L'Esperanza", bohužel u toho to také zůstane, neboť z "Fly on the wings of love" se pravděpodobně žádný hit nestane. Největší slabinou tracku jsou vokály, které k songu nejen že nesedí, ale jsou vůči ostatnímu soundu příliš hlasité (někdo by mohl říct až na samém prahu bolesti :)). Zbytek skladbu částečně zachraňuje, ale i tak to jde spíše do podprůměru. Na Maxi-Cd se dále budou vyskytovat remixy od Rocco a Red Wing a také dosud nezveřejněná skladba "Touch the sky". Na internetu se objevila ještě verze od DJe Cookieho, ta však na CD nebude.

Napsat názor do DISKUSE

 6.10.2002 Dolvich, News

Talentovaný britský drum'n'bassový producent Rupert Parkes (narozen 1971) aka Photek, který je znám také svými projekty Code of Practice, Aquarius nebo Studio Pressure, patří společně s Goldiem, LTJ Bukemem a Roni Sizem mezi absolutní špičku drum'n'bass/jungle-produkce. Photek byl jedním z těch, kteří se zasloužili o de-izolaci drum'n'bassu. A na rozdíl od většiny drum'n'bass/jungle-producentů nikdy nedělal DJe a jeho návštěvy klubů jsou skutečnou raritou. Jeho neuvěřitelně složitý rytmus a výborná atmosféra paranoického nebezpečí, jenž se vyskytovala ve skladbách jako "The Hidden Camera" nebo "UFO", byly inspirovány návratem k dark drum'n'bassu v druhé polovině 90.let. Jako teenager poslouchal Photek electro, techno a hip-hop ve více freestylové formě než bylo v té době zvykem. Později začal vytvářet hardstep-tracky pro Certificate 18 (label Paula Solomona) pod pseudonymem Studio Pressure. Dále nahrával pro labely Basement (jako Sentinel) a Street Beats (jako The Truper) předtím než na svém vlastním labelu Photek Records vydal sérii singlů (Form & function, The water margin / Fusion, The seven samurai), které mu umožnily pracovat u Metalheadz (label Goldieho) a Good Looking (label LTJ Bukema). Poté co Photek vydal více než 80 drum'n'bass-tracků u půl tuctu labelů, se upsal labelu Science s tím, že může vydávat i u jiných labelů (Op-Art, Razor's Edge).
Jeho prvním releasem u labelu Science byl singl "The Hidden Camera", jenž vyšel v květnu 1996. Dalším skladbou pro Science byla "Ni-Ten-Ichi-Ryu" (1997), což znamená v překladu z japonštiny "dva meče, jedna technika". Photek také vydával u jiných labelů, včetně svého. Výsledkem byly tracky: "The rain", "Natural born killa'z", "Still life", "T-Raenon", "Kanei", "UFO", "Rings around Saturn". Všechny tyto skladby vydal Photek v roce 1996. V následujícím roce pak Photek vydal kompilaci "Risc vs. Reward" a debutové album "Modus Operandi", jenž bylo vydáno v září 1997 a v roce 1998 následovala kromě průměrného singlu "Yendi / Modus operandi" také další kompilace "Form & function", která se zapsala do dějin drum'n'bassu hodně tučným písmem. Kompilace obsahovala několik tracků z Photek Records, remixy a nové tracky z posledních dvou let. Poté si Photek založil svůj nový label Photek Productions, kde vydal singly "Special forces / Propaganda" (1998) a "Something else (the bleeps tune)" (1999). A v roce 2000 vyšlo jeho druhé album "Solaris", které bylo orientované trochu směrem k houseu. Rok 2001 se pak vyznačoval singly "Mine to give" a "Natural". Za zmínku jistě také stojí Photekovo remixy pro 4Hero, Goldie, Klute, Roni Size, Universal nebo také dva soundtracky "City of industry" (1997) a "Six feet under" (2002), na nichž se Photek podílel. Nyní se Photek vrací zpět ke svým drum'n'bassovým kořenům. V září tohoto roku totiž vydal dva tracky. Prvním z nich je skladba "Babylon", která se již půl roku před vydáním starala o slušný rozruch. Druhým songem je pak "The End", na kterém spolupracoval legendární house-vokalista Robert Owens, jenž se podílel také na Photekovo albu "Solaris".

Napsat názor do DISKUSE

 2.10.2002 Dolvich, News

Ibiza-kompilace neexistují od tohoto léta, ale každopádně se často jedná o kompilace, které jsou vysloveně odfláknuté a s vibracemi party-ostrova mají pramálo společného. Jinak jsou posuzovány CDs, které jsou vydávány jménem jednotlivých party-sériích této sezóny. V těchto dnech probíhají closing-parties velkých klubů, a proto je jasné, že Summer 2002 je již definitivně za námi. Také je jasné, že naše pohledy teď směřují k obchodům s taneční hudbou, kde v těchto dnech vycházejí nosiče se skutečných Ibiza-soundem a my si tak můžeme nechat zdát o naší poslední dovolené na Ibize :) K těmto kompilacím patří např. "Release Yourself" namixována od Rogera Sancheze. Stejnojmenná párty probíhala každé pondělí v klubu Pacha. Tak sampler obsahuje jak klidné pre-party-cd tak rychlejší party-cd s atmosférou osmihodinových Pacha-setů Rogera Sancheze. Každou středu bylo zase rušno v klubu Space. Ráno, kdy jsou běžní klubbeři unaveni a jdou do svých hotelových pokojů, se to v legendárním after-hour-clubu Space teprve rozjíždí. Partypeople, jenž nejsou nikdy unaveni, můžou pařit na pověstné terase do pozdních odpoledních hodin a jsou hudebně doprovázeni Space-residenty John Ulysses, Tania Vulcano a Sin Plomo, kteří také namixovali kompilaci "In Bed With ... Space", jenž je orientované především na house a tribal. Ale kdo chce slyšet skutečné party-hity sezóny 2002, by si měl pořídit dvojCD "Las Salinas 2002". Také na této kompilaci, jenž je pojmenována podle legendární pláže na jihu Ibizy, je chill-out-cd a house-cd s tracky od Starchazer, Layo & Bushwacka, Raven Maize, Jakatta, Octave One, Gadjo a Soul Providers, které se tento rok postarali o exotickou atmosféru.

Napsat názor do DISKUSE

 2.10.2002 Dolvich, News

Poté co se Charly Lownoise a Mental Theo již nemůžou ani vidět a Charly se dal dohromady s Franky Tunesem (Topmodelz) pod hlavičkou projektu Starsplash, vydal se "mentální" Theo na cestu sólisty. Předešlý singl "Stars 2002" byl podle mého názoru velmi slabý. Následovník "Revolution" sice není zrovna originální a nepřináší nic nového, ale každopádně je lepší než "Stars 2002". Nyní se ale také ukazuje, že Charly Lownoise dříve vždy vybíral vokalistky pro refrén, což je asi největší slabina tohoto tracku. Bez zpěvu to zní jako výrazně slabší verze skladeb "On the move" (Barthezz) nebo "Twisted" (Svenson & Gielen). Upřímně řečeno je mi Mental Thea trochu líto, že se neúčastní projektu Starsplash a nemůže tak slavit úspěchy singlů "Free", "Rainbow in the sky" nebo alba "Here we go again", na místo toho vydává přinejlepším průměrné songy, které se samozřejmě v současné konkurenci nedočkají žádného výrazného úspěchu.

Napsat názor do DISKUSE

 1.10.2002 Dolvich, News

Již v roce 1994 se podařilo dvojici holandských producentů Lex van Coeverden a Rene van der Weijde aka Atlantic Ocean dosáhnout se skladbou "Waterfall" světového klubového hitu. Track patří společně s "Cafe Del Mar" od Energy 52 nebo "The Age of Love" od Age of Love do výčtu těch největších tranceových klasik, jaké kdy vznikly. Skladba již byla jednou předělána v roce 1997 a po pěti letech přichází nová verze. Možnost vyzkoušet svoje remixové dovednosti tentokráte dostali dreamový specialista Andre Tanneberger alias ATB, jehož remix slouží i jako předloha radio editu. Takřka podobný jako ATB remix je verze od Woodyho Van Eydena, tak však na vinylu vyšla asi dva měsíce před ATB mixem, takže je nasnadě určit, kdo se po kom opičil :) Navíc Woody Van Eyden produkuje v poslední době hodně dobré remixy, např. pro M.O.R.P.H. - Consequence či aktuálně pro UK release singlu Jam X & De Leon - Can you dig it? Kromě Woodyho a ATB je na singlu ještě Equator remix, Scott Bells a Spacekid remix, ale žádný u nich nedosahuje kvalit mixu od Woodyho Van Eydena. Ať tak či onak, umístění v Top10 vícero tanečních charts kvalitu této nové verze jenom potvrzuje a určitě je příjemné si připomenout a osvěžit klasiku tranceové hudby i v této uspěchané době. Maxi-CD vyšlo dne 16.9.2002 u labelu Club Culture.

Napsat názor do DISKUSE

 1.10.2002 Karel, Press

Party REASON, která měla proběhnout v sobotu 5. Října v klubu Roxy byla z důvodu absolutní devastace prostoru klubu přesunuta do Veletržního Paláce na adrese Dukelských Hrdinů 47, Praha 7, Holešovice. Celý koncept akce byl rozšířen o další podia a akce by se měla stát klubovou událostí tohoto podzimu. Zároveň tím bude umožněno prožít vystoupení této legendy taneční scény mnohem většímu počtu návštěvníků, něž by tomu bylo v klubu Roxy. Jednoho z nejrespektovanějších Djů světa, Dje JOHNa DIGWEEDa, který byl opakovaně zvolen nejlepším Djem světa britskými časopisy Muzik, Mixmag a v dalších renomovaných anketách, doprovodí na této akci na hlavní stage elita domácího stylu progressive house/trance a zároveň residenti pravidelných klubových nocí REASON a ZEN ve složení: MICHAEL BURIAN, JOEL EINHORN, RAI. Na druhém stage, který bude pojatý v techhouseovém duchu, vystoupí jako headliner Dj TIMMY S ze známého londýnského uskupení Get Fucked, vedle kterého vystoupí domácí Djové Josef Sedloň za doprovodu perkusionisty CARL-L, Javas a roxy djs Airto a Dan Cooley. Dalším tahákem této stage bude exkluzivní techhouseový set Dje Casse, kterého známe spíše pro jeho progressive houseové sety, kterými se opakovaně blýskl na nocích ZEN. Třetí podium poslouží jako oáza klidu a do pohody Vás hodí matadoři downtempa, Djové Hoffee, Tall, Blue a Stanzim. Na této akci zahrají někteří Djs za snížené honoráře a někteří zcela zdarma na podporu klubu Roxy. Vstupné činí v předprodeji 350,- Kč, na místě bude stát lístek 390,- Kč. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 1.10.2002 Karel, News
TOP 10
01. CR2 (I Believe 2002)
02. Strump Dump (Old Skool Beat [Mixes])
03. Solid Sessions Feat. Pronti & Kalmani (Janeiro)
04. Blaze Feat. Palmer Brown (Do You Remember House)
05. R. Rivera Grooves (Funk-A-Tron [Mixes])
06. Tim Deluxe Feat. Sam Obernik (It Just Won't Do [Mixes])
07. Driftwood (Freeloader)
08. Rocco (Drop The Bass)
09. DJ S.P.U.D. (Set it Off)
10. Fragma (Time And Time Again [Mixes])


20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ